Catalogus zondag 22 september 2024 Veilinghuis Peerdeman

Nr.Omschrijving Hamerprijs
1001Chinees porseleinen famille rose punchkom, decor: figuren in tuin, Qianlong -gelijmd-, 13,5 × Ø 31,5 cm€ 240
1002Paar balustervormige Chinees porseleinen famille rose dekselvazen met figurendecors, Kanton, 19e eeuw, hoogte 27 cmNot sold
1003Chinees porseleinen trekpotje met famille rose hanendecor, Yongzheng, 12 × 14 × 8 cm€ 900
1004Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met famille rose hanendecor, Yongzheng -één kopje en twee schotels gaaf, de rest met chips, haarlijnen en/of fleabites-, Ø schotels 10 cm€ 1400
1005Chinees porseleinen famille rose bord, decor: lange lijs met parasol en zotje bij vogels, variatie naar een ontwerp van Cornelis Pronk, 18e eeuw -gelijmd en barst-, Ø 26,5 cm€ 170
1006Chinees porseleinen trekpotje met polychroom figurendecor geïnspireerd op een ontwerp van Cornelis Pronk, gemerkt met bloem, vroege Qianlong -stukje van tuit gebroken-, 12 × 16 × 10 cm€ 700
1007Chinees porseleinen famille rose bord met pioenroosdecor, Yongzheng -enkele minieme randschilfertjes-, Ø 23 cmNot sold
1008Chinees porseleinen trekpotje met famille rose bloemdecor, Yongzheng -randschilfers bij tuit-, 11,5 × 16 × 9,5 cm€ 475
1009Vijf porseleinen kommetjes en schoteltjes, alle met famille rose decor: bloemenvaas, mogelijk Frankrijk, 19e/20e eeuw -drie kopjes en drie schotels gaaf, de rest met chips, haarlijnen en/of fleabites-, Ø schotel 12,3 cm€ 475
1010Chinees porseleinen doucai bord met bloemdecor, 18e eeuw, Ø 22 cm€ 800
1011Chinees porseleinen capucijner bord met ijzerrood en grisaille decors in cartouches, eerste helft 18e eeuw -paar gerestaureerde randchipjes en gerelateerde haarlijn-, Ø 22,5 cmNot sold
1012Vier Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes met plooirand en bloemdecor, Qianlong -één kommetje met barst, één schoteltje met uitgebroken scherf en gerelateerde haarlijn-, 5 × Ø 10,5 cm€ 250
1013Paar Chinees porseleinen famille verte gemberpotjes, 18e eeuw, hoogte 9 cm€ 475
1014Japans porseleinen vaas met goud tuindecor op blauwe ondergrond, 18e eeuw -chip in standring- 31,8 × Ø 23 cmNot sold
1015Twee Chinese padoek plantentafeltjes met gestoken floraal decor, het blad ingelegd met roze natuursteen, 19e/20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 59 × Ø 45 cm€ 325
1016Chinees porseleinen famille rose kommetje, twee schoteltjes, en losse deksel met hetzelfde decor: landschap en figuren in interieur, Yongzheng/Qianlong -alle met defecten-, afmetingen kommetje 7,5 × Ø 7,5 cm€ 220
1017Drie Chinees porseleinen famille rose kommetjes en twee schoteltjes, decor: helden uit de Wu Shuang Pu, daarbij: een groter kommetje met hetzelfde decor, gemerkt, 19e eeuw -defecten-€ 1500
1018Chinees porseleinen doucai 'South Sea bubble' bord met decor van een harlekijn en tekst: 'Weg gekke Actio-nisten', Yongzheng -gelijmd-, Ø 21 cm€ 1600
1019Zes Chinees porseleinen famille verte kommen en schotels, decor: figuren in een interieur, 19e eeuw -randchips, bakfoutjes, vergulding iets sleets, één kom gebroken maar gelijmd-, Ø 13 cm€ 2500
1020Chinees porseleinen bord met famille rose mandarijnendecor: drie vrouwen in interieur, 18e eeuw -decor op enkele plekken iets sleets-, Ø 23,5 cm€ 200
1021Chinees porseleinen Chine-de-commande theepot en kommetje met schoteltje met encre-de-Chine decor: verliefd paar met Cupido, 18e eeuw -chipje van de tuit, chipje van de dekselrand en knopje-, Ø schoteltje 11,7 cm€ 800
1022Drie Chinees porseleinen famille rose kommen en schotels, decor: ontmoeting tussen man en vrouw onder de wilgenboom, Tongzhi, gemerkt en periode -haarlijnen, één kom met gelijmd scherfje, randchips-, 12,5 cm€ 1800
1023Kubusvormig Chinees porseleinen zegel met polychroom decor: figuren en tekst, de stempel is in zegelschrift, 19e/20e eeuw, 5,5 × 5,5 × 5,5 cm€ 100
1024Chinees porseleinen blauwe vaas met herhalend bladdecor en drie cartouches met decor van figuren, gemerkt, 19e/20e eeuw -chip van hals met gerelateerde haarlijn-, hoogte 31,5 cmNot sold
1025Zes Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes, decor: vogel in bloementuin, Qianlong -haarlijnen-, 5 × Ø 11 cm€ 650
1026Grote Chinees porseleinen vaas met vol blauw-wit geluksdecor, 20e eeuw -restauraties aan handvatten-, hoogte 61 cm€ 150
1027Perzisch tapijt Maslagan, eerste kwart 20e eeuw, 195 × 123 cmNot sold
1028Chinees porseleinen famille rose bord, decor: lange lijs met hert, de gecontourneerde rand met bloemdecor, Yongzheng/Qianlong, Ø 23,5 cm€ 850
1029Gecontourneerd Chinees porseleinen bord met famille rose decor: onsterfelijke met hert, de rand met blauw-wit floraal decor, Qianlong, Ø 23 cmNot sold
1030Vijf Chinees porseleinen kommetjes en vijf schoteltjes met famille rose bloemdecor, Yongzheng -vier schoteltjes met haarlijn, randschilfers-, schotels Ø 11,4 cm€ 1000
1031Chinees porseleinen famille rose dubbelbord met vogeldecor en de rand met dominostenen, 18e eeuw -enkele randchipjes-, Ø 29 cm€ 300
1032Chinees porseleinen bord met famille rose bloem- en vlinderdecor, 19e eeuw, Ø 24 cm€ 200
1033Chinees porseleinen famille rose theebusje, decor: watervogels en pioenrozen, 18e eeuw -randschilfers-, 13,5 × Ø 6,8 cm€ 210
1034Zes Chinees porseleinen famille rose kommetjes en vijf schoteltjes, decor: fluitspeler op terras, 18e eeuw -enkele met randdefecten en haarlijnen-, schoteltjes Ø 11 cm€ 1100
1035Paar Chinees porseleinen famille rose borden met bloemdecor, Qianlong -randschilfers-, Ø 23,5 cmNot sold
1036Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met famille verte bloemdecor in lotusbladvormige vakverdeling, één gemerkt, mogelijk Kangxi, -één kommetje gelijmd, alle met randschilfers-€ 1200
1037Paar Chinees porseleinen famille rose borden, decor: kostbaarheden en pioenrozen, Yongzheng -minieme randchipjes, één met haarlijnen-, Ø 24 cm€ 250
1038Vier verschillende Chinees porseleinen famille rose kommetjes en zes schoteltjes, 18e eeuw -twee schoteltjes met een haarlijntje-, Ø 11,5 cm€ 750
1039Paar vaasvormige Chinees porseleinen famille rose wandvaasjes met gespiegeld figurendecor, Republiek, hoogte 14 cm€ 290
1040Kaukasisch tapijt Kazak -enkele kleine defecten-, 178 × 121 cm€ 150
1041Japans goudlak paneeltje met ingelegd decor van been en parelmoer: twee vrouwen, Meiji -horizontale scheur-, 20 × 28 cm€ 150
1042Gilles André de la Porte (1800-1869): figuur met hond in ruïne, aquarel op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd 1820, 30 × 23 cm€ 90
1043Chinese zijden ambtenarenbadge of 'buzi' met vogeldecor, 31 × 32 cm€ 160
1044Opklapbaar mahonie bibliotheekstoeltje, 20e eeuw, 90 × 49 × 44 cm€ 110
1045Paar Chinees porseleinen kastkommen met blauw-wit decor: onsterfelijken, gemerkt, 19e eeuw -één met barst-, 9,5 × Ø 22 cm€ 150
1046Paar Chinees porseleinen dekselpotten met blauw-wit floraal decor, 19e/20e eeuw, 31,5 × Ø 20 cm€ 475
1047Notengefineerde porseleinkast met hoge deuren waaronder een lade met gebogen front, staand op bolklauwpoten en bekroond door gesneden ornament met slang, Louis Quinze-stijl, circa 1900, 238 × 186 × 47 cm€ 375
1048Vijfdelig balustervormig Chinees porseleinen kaststel met blauw-wit bloemdecor in horizontale banen, Kangxi -één trompetvaas met gerestaureerde hals, de andere met een defect aan de hals, één deksel met gelijmd figuur en een ander met randschilfer, één dekselvaas met chipje van voetrand-, hoogte 32 cmNot sold
1049Zes Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, 18e eeuw -randschilfers, één met barst-, Ø 24 cmNot sold
1050Vijf Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: koekoek in het huisje, Qianlong -één met haarlijn, randchipjes en glazuurverlies langs randen-, Ø 24 cm€ 250
1051Chinees porseleinen miniatuur trompetvaasje en balustervaasje met blauw-wit floraal decor, daarbij: Chinees porseleinen kannetje met blauw-wit decor, 18e eeuw -enkele chipjes, dekseltje van kannetje mist-, hoogte kannetje 10 cm€ 120
1052Chinees porseleinen theebus met blauw-wit bloemdecor en vergulde rand, Qianlong/Jiaqing -vergulding sleets-, 13,5 × 8 × 3,5 cm€ 150
1053Vier octagonale Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit lotusdecor, 18e eeuw -één setje is iets kleiner dan de andere, defecten-, 3,5 × Ø 10 cm€ 200
1054Vierkante Chinees porseleinen theebus met blauw-wit bloemdecor, 19e eeuw -stootplekje in hals met gerelateerde haarlijn-, 14 × 8,5 × 8,5 cm, en cilindervormige Chinees porseleinen dekselpot met blauw-wit kostbaarhedendecor, 19e eeuw -randschilfer-, 9 × Ø 8 cmNot sold
1055Zes Chinees porseleinen diepe borden met blauw-wit floraal decor, midden 18e eeuw -defecten-, Ø 22,5 cmNot sold
1056Drie Chinees porseleinen schoteltjes met gecontourneerde rand en blauw-wit plantendecor, -één randschilfertje-, Kangxi, Ø 13 cm€ 210
1057Chinees porseleinen dekselkannetje met blauw-wit bloemdecor, Qianlong, 15 × Ø 9 cm€ 80
1058Zes Chinees porseleinen miniatuurvaasjes met diverse blauw-witte decors, 18e eeuw -enkele chipjes-, 7 × Ø 4,5 cmNot sold
1059Twee Chinese kraakporseleinen kommetjes met blauw-witte decors: één met kostbaarheden -randdefecten-, de ander met vogel in landschap -gekramd-, afmetingen grootste 5 × Ø 15 cm€ 170
1060Zes Chinees porseleinen diepe borden met blauw-witte bloemdecors, 18e eeuw -defecten-, Ø 23,5 cm€ 210
1061Drie Chinees porseleinen schoteltjes met vergelijkbare blauw-witte florale decors, en een groter Chinees porseleinen schoteltje met blauw-wit bloemenmanddecor, alle gemerkt, Kangxi -twee kleine schoteltjes met lichte defecten-, Ø grootste 16 cm€ 120
1062Acht Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit bloemdecor, Qianlong -twee kommetjes gelijmd, barsten en haarlijnen in kommetjes, enkele randchipjes-, 5,5 × Ø 12,5 cm€ 290
1063Paar Japans porseleinen borden met blauw-wit decor: figuur in landschap, de rand met figuren in vakverdeling, Wanli-stijl -craquelé, één met haarlijn-, circa 1700, Ø 21,5 cm€ 140
1064Zes Chinees porseleinen kommetjes en negen schotels, alle met gecontourneerde rand en blauw-wit afwisselend bloem- en waterlandschapsdecor, gemerkt met schelp, 19e eeuw, 6,5 × Ø 13 cm€ 350
1065Twee Chinees porseleinen borden, de rand met vakverdeling en cracked ice, het plat met blauw-wit bloemdecor, gemerkt, Kangxi -randchips-, Ø 21,5 cm€ 80
1066Vier Chinees porseleinen papborden met blauw-wit bloemdecor en resten van vergulding, Qianlong -één met barst-, Ø 18 cm€ 170
1067Hendrik Johannes Slijper (1922-2007), vogelnestje in de winter, olieverf op paneel, l.o. gemonogrammeerd en gedateerd '96, 30 × 14,5 cm€ 550
1068Hendrik Johannes Slijper (1922-2007), drie kneutjes, gouache, r.o. gesigneerd en gedateerd 1994, 20,5 × 18 cmNot sold
1069Hollandse School: vrouwenportret met floddermuts, borststuk, aquarel, niet gesigneerd, eind 18e eeuw, 16 × 12,5 cm€ 85
1070Twee Chinese iepen stoelen met gesneden medaillons in de rugleuning -resten van rode lak-, zithoogte 51 cm, breedte 61 cm€ 80
1071Perzisch tapijt Bachtiar, vermoedelijk Bardeshah, circa 1930-1940 -enkele kleine plekjes oude mottenschade-, 191 × 147 cmNot sold
1072Chinees porseleinen kom met ijzerrood decor: Shou-karakters, vleermuizen, granaatappels en citrusvruchten, Guangxu zegelmerk en periode, 7,5 × Ø 18,5 cmNot sold
1073Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met ijzerrood anjerdecor, Qianlong, 4,5 × Ø 13 cm€ 325
1074Chinees porseleinen bord met polychroom decor: gestileerde shou-karakters, Daoguang zegelmerk en periode -gelijmde randchip-, Ø 23,5 cm€ 230
1075Rechthoekig Chinees porseleinen wucai wierookvat met drakendecor, Wanli gemerkt en periode -poten missend, hoekje gelijmd-, 10,5 × 18 × 11 cmNot sold
1076Paar Chinees porseleinen famille rose kop-en-schotels met reliëfdecor: takken en dieren, 18e eeuw -enkele defecten-, 7 × Ø 12 cm€ 375
1077Blanc de Chine beeld: zittende Guanyin met opgetrokken been, gemerkt op de rug -er lijkt bovenop een klein ornament te ontbreken-, hoogte 19 cm€ 375
1078Paar Chinees porseleinen blanc de Chine bloesemboompjes in pot, Kangxi -één met restauraties en enkele afgebroken takjes, de ander met enkele afgebroken en gelijmde takken-, hoogte 19 cmNot sold
1079Paar Chinees porseleinen blanc de Chine kommetjes, 17e eeuw, 3 × Ø 6 cm€ 110
1080Chinees porseleinen famille rose lotusbord, 18e eeuw -haarlijnen-, Ø 27,5 cm€ 200
1081Chinees porseleinen famille rose gelobde onderschotel met tuindecor, de rand met vlinders, Qianlong, Ø 29 cm€ 250
1082Perzische loper Heriz, eind 19e eeuw, 323 × 96 cmNot sold
1083Eiken stickbarometer met kwikthermometer, adres: Negretti & Zambra, Londen, eind 19e eeuw -knopje en ornament ontbreken-, 96 × 11 × 7 cm€ 80
1084Groot formaat tafel/wandbarometer, adres: Brevete, winkeliersmerk: Roland Opticien, Anvers, Ø 26 cm€ 210
1085Drielichts bouillottelamp met donkergroene kap en messing voet met palmetdecor, 58 × Ø 39 cmNot sold
1086Sienamarmeren behuizing voor een pendule, met bronzen beeld: Napoleon in toga met lauwerkrans in zijn hand, Frankijk, tweede/derde kwart 19e eeuw, 50 × 35 × 11,5 cm€ 475
1087Mahonie chiffonnière met grijs marmeren blad, de lades geflankeerd door zuilen, Empire -fineer restauraties en kleine defecten aan marmeren blad-, 156 × 94 × 46 cmNot sold
1088Polychroom beschilderd houten beeldje: Vajrasattva gezeten op lotustroon -defecten-, onderzijde hol met in katoen gewikkelde gebeden, op verguld metalen basement, 19e eeuw, hoogte beeldje: 16 cm€ 160
1089Donkergroene 'spinach' jade kom, China, 19e eeuw, papieren label van Christie's aan onderzijde, 8 × Ø 19,5 cmNot sold
1090Bronzen basement in oosterse-stijl met bloemdecor in reliëf, vermoedelijk Frankrijk, eind 19e eeuw, 13 × Ø 12,2 cm€ 60
1091Chinese terracotta courtisane met resten van beschildering, Tang -kleine defecten-, 27 cm€ 450
1092Celadon schotel, vermoedelijk Sawankhalok, 14e-16e eeuw -haarlijn in rand-, Ø 33 cm€ 110
1093Bronzen handbel vajra-ghanta, gebruikt voor Boeddhistische en Hindoeïstische rituelen, Oost-Java -klepel ontbreekt-, 26,5 × Ø 10 cm€ 60
1094Bronzen ghanta-bel, Oost-Java, Majapahit, circa 13e eeuw -één punt afgebroken-, hoogte 19 cm€ 350
1095Bronzen Boeddha, de handen in Bhumisparsha mudra, met resten van verguldsel, Thailand, circa 17e eeuw -hals gerestaureerd, breuk in rug-, hoogte 14,5 cm€ 200
1096Chinese jade vaas met taotie-decor in reliëf en twee oren in de vorm van leeuwenmascarons, het deksel bekroond door een tempelleeuw, hoogte 13 cm€ 400
1097Jade armband, Ø binnenzijde 5,5 cm€ 140
1098Chinees aardewerk pot met Yaozhou-bruin decor op ondergrond van wit slib, Tang dynastie, herkomst: veiling 16 december 2018, uit de collectie Morpurgo, Amsterdam, 7,5 × Ø 11,5 cm€ 600
1099Oosters rechthoekig messing snuifdoosje met bladdecor en zilveren inleg, 4 × 11 × 4 cm€ 60
1100Chinees celadon longquan vaas, op de hals reliëfdecor van een klimmende draak, Song dynastie -defecten-, herkomst: veiling 16 december 2018, uit de collectie Morpurgo, Amsterdam, 18 × Ø 11 cmNot sold
1101Verguld koperen beeld: Bodhisattva en consort, mogelijk Manjusri en Prajnaparamita, op driepoot, Tibet, 18e/19e eeuw, hoogte circa 13 cm, staande op houten basement, herkomst: veiling Venduehuis Den Haag, juni 2021, kavel 3041, met als provenance uit een Nederlandse verzameling, verworven in India in de vroege jaren '70€ 1800
1102Chinees terracotta beeld: ruiter te paard, gedeeltelijk groengeglazuurd en met een los hoofd, mogelijk Ming, hoogte 31 cm€ 170
1103Paar Chinese cloisonné mei-ping vazen met blauw-wit drakendecor, 20e eeuw, hoogte 26 cm€ 150
1104Ronde cloisonné dekseldoos met drakendecor, Japan, Meiji, 10 × 15,5 cm€ 250
1105Japanse houten pijphouder verbonden aan een tabaksdoos met ojime, beide met gesneden drakendecor, Meiji, lengte pijphouder 25,5 cmNot sold
1106Hexagonale Japanse Satsuma kom met binnenin decor van vrouwen en kinderen, de buitenzijde met bloemen en landschap, gemerkt, Meiji -barst-, 5,5 × Ø 11 cmNot sold
1107Keramiek pelgrimsfles met floraal decor in turkoois en blauw, India, 19e eeuw -defecten-, hoogte 26,5 cmNot sold
1108Oosterse keramische schaal op voet met blauw-turquoise-wit bloemdecor, mogelijk Multan-ware, 19e eeuw -randschilfers, kleine stukjes glazuur ontbreken-, Ø 21 cm€ 40
1109Chinees verguld houten beeld in de vorm van een hoogwaardigheidsbekleder -defect aan hoofdeksel, restauratie bij voet-, hoogte 19,5 cm€ 90
1110Polychroom beschilderd Balinees beeld: gevleugelde 'Singha' leeuw -enkele krimpscheuren-, 34 × 26 × 27 cm€ 375
1111Bronzen palanquin-uiteinde in de vorm van een mythologisch dier, India, 17,5 × 20 × 9,5 cm€ 75
1112Zeven Romeinse terracotta olielampjes -defecten-, grootste 5,5 × 12,5 × 9 cm, herkomst: de heer H.C. Jorissen, ambassadeur te Libanon in de jaren '70€ 150
1113Japans houten noh-masker met beschildering, gemerkt aan binnenzijde -beschildering op plekken sleets-, 20,5 × 14 cmNot sold
1114Metalen slot, Nepal, 19e eeuwNot sold
1115Drie houten beschilderde ceremoniële maskers: Java, Petul en twee van Bali -gebruikssporen, enkele plekjes verfverlies-, 21 × 15cm€ 150
1116Chinees bronzen vaas, in twee delen, met reliëfdecor, gemerkt aan onderzijde, archaïsche stijl en mogelijk periode -defecten-, 34 × Ø 24 cmNot sold
1117Ceremoniële hoofdtooi of haarsieraad, Yao stam, China, 19e/20e eeuw, Ø 17 cmNot sold
1118Houten scheepsmodel van topzeilschoener 'Adriana', in glazen en mahonie vitrine, 73 × 51 × 23 cmNot sold
1119Bronzen beeld: de Atheense politicus Aristides, met in zijn hand de scherf waarop zijn eigen naam gekrast is, niet gesigneerd, 19e eeuw -kleine deukjes in neus-, 42 cm€ 375
1120Afrikaans natuurstenen voorouderbeeld, vermoedelijk Ntadi, Congo, hoogte 45 cmNot sold
1121Bronzen buste: Hippocrates, niet gesigneerd, waarschijnlijk tweede helft 19e eeuw, 48 × 31 × 25 cm€ 650
1122Miep Maarse (1945), antropomorfe olifantenmoeder met jong, gepatineerd brons, gesigneerd en gedateerd 2001, op zwart marmeren basement, hoogte 20,5 cm€ 325
1123Jits Bakker (1937-2014), golfer, brons, op stenen sokkel, gesigneerd, hoogte inclusief basement 26 cm€ 350
1124Antoine-Louis Barye (1796-1875), 'Gladiateur Vanqueur du Grand Derby Anglais et du Grand Prix du Paris 1865', gepatineerd brons, r.o. gesigneerd, 44 × 45 × 14 cmNot sold
1125Bronzen sculptuur: Christoffel, r.o. gemonogrammeerd Th. vd V, mogelijk Theo van de Vathorst, 28 × 9 × 8 cm€ 170
1126John Willis-Good (1845-1879), staand renpaard, gepatineerd brons, niet gesigneerd, 26 × 29 × 12 cm inclusief natuurstenen basementNot sold
1127Spekstenen beeld: eend, China, 20e eeuw, 23 × 40 × 17 cm€ 95
1128Groengepatineerd metalen sculptuur: man te paard, naar origineel van Antoine Bofill, nagietsel, 20e eeuw -los van basement-, 45 × 39 × 15 cm€ 375
1129Groengepatineerd metalen sculptuur: 'Per Laborem', naar origineel van E. Picault, nagietsel, 20e eeuw, 44,5 × 15,5 × 13 cmNot sold
1130Marmeren beeldje: liggend paard, 18e/19e eeuw, 14,5 × 19 × 9,5 cm€ 150
1131Joris Marijn Gaymans (1946), twee omhelzende figuren, bruingepatineerd brons 5/8, gesigneerd, 67 × Ø 10,3 cm€ 240
1132Gepolychromeerde eiken kist met metalen beslag, het front met intarsia en datering: 1764, 37 × 60 × 38 cmNot sold
1133Perzisch tapijtje Qum met figuratief decor: bloemen en vogels bij fontein, de rand met galerijdecor, 122 × 77 cmNot sold
1134Eiken- en naaldhouten commode, 19e eeuw, 98 × 132 × 58 cm€ 290
1135Franse barometer en thermometer met twee buizen, in eiken kast met ingelegde biezen, adres: Louis Lesecq à Estaires, Département du Nord, 99 × 28,5 cmNot sold
1136Barometer in mahonie kast, de schaalplaten voorzien van 'Admiral Fitzroy's remarks', tevens voorzien van kwikthermometer met Fahrenheitschaal en stormglas, Engeland, eind 19e eeuw -één knopje los maar aanwezig-, 118 × 37 cm€ 180
1137Mahonie tafelvitrine met geslepen glas en ingelegde initialen 'SKC', staande op vier poten, begin 20e eeuw, 83 × 49 × 60 cm€ 325
1138Vier diorama's van ieder 6 handgekleurde kopergravures die, achter elkaar opgesteld, een dieptewerking teweegbrengen. Twee diorama's met het adres van Isack Greve, Amsterdam, circa 1790. (Vissershaven aan een grote stad, tuinfeest, toneelscène en interieur van een herberg), 9,5 × 15,5 cm€ 850
1139Papierknipkunst: 14 silhouetten (sprookjes, kinderspelletjes, etc.)€ 40
1140Tweezitsbankje, gestoffeerd met machinale gobelinbekleding, 103 × 150 × 80 cm€ 240
1141Cello, uitvoering Stefan Sandner, Cheb, Tsjechië, corpuslengte 75 cm -gebruikssporen-, en een strijkstok, niet gemerkt -verbogen-, tezamen in een houten koffer€ 250
1142Verguld houten hangende consoletafel met palmetrand, in de stijl van Karl Friedrich Schinkel, vermoedelijk Duitsland, empire -zonder natuurstenen blad-, 38 × 83 × 43 cmNot sold
1143Turkmeense pendjerelik Ersari of Beshir, 53 × 140 cmNot sold
1144Eiken luierkabinet met twee deuren, staande op open onderstel met lade en balustervormige poten verbonden door regels, 17e/18e eeuw, 135, 5 × 101 × 61 cm€ 550
1145Perzische loper Heriz, eind 19e/begin 20e eeuw, 303 × 66 cmNot sold
1146Eiken hekjeskabinet bekroond door vaasvormig ornament, Hollands, Louis Seize -schade aan rechter achterpoot, één ladegeleider ontbreekt achter deuren, kleine defecten aan lijstwerk, sommige stukken nog aanwezig-, 245 × 165 × 56 cmNot sold
1147Iers staand horloge in mahonie kast, de kap bekroond door gebroken fronton met bronzen ornament in de vorm van een adelaar, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, dag-, datum- en maanaanduiding, slagwerk op enkele bel, gesigneerd: Francis Kerr, Loughgall, werkzaam rond 1770-1784 -enkele defecten aan fineer-, hoogte circa 230 cm€ 270
1148Zwartgelakte gietijzeren vleessnijmachine met handmatige aandrijving, uitvoering Berkel, voet niet origineel, hoogte 128 × Ø 32 cm€ 2000
1149Klein formaat Hindelooper beschilderd kabinet, de deuren met decor van een zeilschip en een molen, 19e eeuw -deuren sluiten niet goed aan-, 191 × 123 × 45 cm€ 600
1150Eiken panelenkist, Engeland, 18e eeuw, 63 × 150 × 55 cm€ 100
1151Paar notenhouten opklapbare kerkstoeltjes met getorste spijlen in de rug, mogelijk koloniaal, vermoedelijk 17e eeuw -zittingen sleets-, 73 × 37 × 45 cm€ 400
1152Perzisch tapijtje Bidjar met bloemdecor, 103 × 73 cmNot sold
1153Eiken en noten gatelegtafel met lange lade onder het blad, Engeland, 18e eeuw -witte lijmrest op blad-, 72 × 146 × 122 cmNot sold
1154Indiaas tapijtje, 165 × 94 cm€ 35
1155Drielichts pegelkroonlampje, het messing montuur met strikornamenten, 48 × 33 cm€ 40
1156Notengefineerde rankenkast, in het binnenwerk twee lades, en onder de deuren één lade, 19e eeuw -gebruikssporen, krimpscheuren, panelen licht verbogen-, 202 × 194 × 74 cmNot sold
1157Set van twee mahonie fauteuils, de één een herenmodel, de ander een damesfauteuil, beide bekleed met geruite blauwe satijn, de damesfauteuil met gesneden bladermotieven, Louis Philippe, daarbij: extra rol bekledingNot sold
1158Rood marmeren obelisk op zwartgeschilderd houten basement -defecten-, hoogte 55 cm€ 150
1159Ronde mahonie klaptafel met gesneden onderstel, Engeland, 18e eeuw -blad krom-, 71 × Ø 76,5 cmNot sold
1160Crèmewit porseleinen dinerserviesgedeelte met polychroom floraal transferdecor en vergulde randen, model Sanssouci, uitvoering Rosenthal, bestaande uit: twaalf dinerborden Ø 26 cm, twaalf diepe borden Ø 23 cm, elf dessertborden Ø 21 cm, twaalf taartbordjes Ø 16 cm, twaalf kommetjes Ø 14 cm, terrine, sauskom en vier dienschalen€ 650
1161Eiken schuiftafel met snijwerk en hoefvormige poten, voorzien van diverse tussenbladen, daarbij: vijf eiken stoelen met snijwerk en beige velours bekleding, Louis Quinze-stijl, 19e eeuw -één stoel met verlijmde kapregel-, tafel 76 × 155 × 107 cm€ 170
1162Teakhouten armstoel met snijwerk in Louis Quatorze-stijl, met rotan zitting en rugleuning, vermoedelijk Indonesië, 20e eeuw -zitting wat ingedeukt, maar rotan grotendeels intact-Not sold
1163Perzisch tapijt Bidjar, 300 × 200 cm€ 150
1164Ivoorwit porseleinen serviesgedeelte met groen bloemdecor en vergulde randen, model Sanssouci, uitvoering Rosenthal, bestaande uit: negen dinerborden Ø 25,5 cm, twaalf diepe borden Ø 24 cm, acht dessertborden Ø 22,5 cm, vijf soepkommen met onderschotels, elf schaaltjes Ø 14 cm, acht eierdoppen, zeven theekop-en-schotels, negen koffiekop-en-schotels en divers dienservies€ 270
1165Noten- en mahoniegefineerde tafel met kruisvoet -defecten aan fineer-, met zes bijpassende stoelen, bekleed met machinale gobelinstof, afmetingen tafel 77 × 180 × 121 cm€ 100
1166Indiaas tapijt Qum met blokkendecor, 299 × 194 cm€ 260
1167Beenderporseleinen serviesgedeelte, decor 'Hathaway Rose', uitvoering Wedgwood, bestaande uit: dertien dinerborden Ø 28 cm, twaalf diepe borden Ø 23 cm, elf dessertborden Ø 21 cm, zes kommetjes Ø 15 cm, zes koffiekop-en-schotels, zes servetringen, en divers dienservies€ 350
1168Zeer fijn geknoopt Perzisch tapijt Isfahan, 215 × 154 cmNot sold
1169Ronde mahonie tafel met olijfgroen lederen blad waaronder vier laatjes, staand op gedraaide poot, modern, 75 × Ø 160 cm€ 280
1170Zeven mahoniegefineerde stoelen met blauw-geelgestreepte velours bekleding, staand op sabelpoten, waarvan twee armstoelen, 19e eeuw€ 425
1171Groot Perzisch tapijt Keshan, eerste kwart 20e eeuw, 412 × 315 cmNot sold
1172Glazen 'cave à liqueur' met verguld montuur, inclusief vier karaffen -één stop met chipje- en veertien glaasjes, 19e/begin 20e eeuw -sleutel en twee glaasjes missend-, 30 × 35 × 29 cm€ 500
1173Ovale citroenhoutgefineerde theetafel, het blad met schelpvormige marqueterie en opstaand randje, Louis Seize-stijl, tweede helft 19e eeuw, 73 × 86 × 55 cm€ 80
1174Verguld en geornamenteerd beukenhouten bankje met rietbespanning, Frankrijk, vroeg 20e eeuw -slijtage, gebruikssporen-, 98 × 175 × 75 cm€ 650
1175Kleine schildpadbelijmde Neuchâteloise met slagwerk op gong, bekroond door bronzen vaasje met fruit, eind 19e eeuw, 39 × 19 × 10 cm€ 120
1176Ovale satijnhoutgefineerde theetafel met opstaande rand en glazen blad, Louis Seize-stijl, tweede helft 19e eeuw, 75 × 76 × 53 cm€ 60
1177Hoge Afrikaanse houten totempaal met gesneden decor van gestapelde figuren, hoogte 390 cm€ 900
1178Bubingahouten 2,5-zits bank met lederen bekleding, model Lawrence, uitvoering Schuitema, 74 × 184 × 80 cm€ 2600
1179Poef met mosgroene zitting op eiken frame, voorzien van wieltjes, 20e eeuw, 40 × 50 × 40 cm€ 160
1180Paar bubingahouten fauteuils met lederen bekleding, model Charles, uitvoering Schuitema€ 2200
1181Zesdelig verzilverd koffie- en theeservies, uitvoering Christofle, Parijs, tweede helft 19e eeuw, bestaande uit: bouilloire -scharnier brandertje defect-, koffiepot, trekpotje, roomstel en ovaal dienblad -gebruikssporen-, hoogte bouilloire 25 cm, dienblad 56,5 × 37 cm€ 350
1182Ovale bubingahouten salontafel, Decoforma-serie, uitvoering Schuitema, 46 × 140 × 93,5 cm€ 375
1183Lithosteen met voorstelling naar Maurits Cornelis Escher (1898-1972), 'Kringloop', afmeting werk 42,5 x 25 cm, gemonogrammeerd in het werk 'MCE' en gedateerd V 38, lithosteen vervaardigd onder supervisie van de M.C. Escher Foundation en het toenmalige Haags Gemeente Museum, midden jaren '70, drukker: G.W. Breughel, Amstelkade 75, Uithoorn, Holland, herkomst: particuliere collectie: afscheidscadeau van de heer D. Zeelenberg bij uitdiensttreding Spaarnestad Uitgeverij op 14 december 1978, stee€ 8000
1184Messing drukplaat met decor naar M.C. Escher: 'Lucht en water II', uitgave onbekend, in houten lijst, totale afmeting 46 × 32,5 cm, daarbij boek: 'M.C. Escher Grafiek en tekeningen, 100 jaar 1898-1998', uitg. Taschen€ 260
1185Turks bidkleed Ghiordes -sleets-, 128 × 85 cm 128 × 85 cmNot sold
1186Set van vijf mahonie sabelpootstoelen, waarvan één armstoel, alle bekleed met geruite blauwe satijn, biedermeierNot sold
1187Ronde palissander coulissetafel met uitklapbaar tussenblad, uitvoering Møbelintarsia, Denemarken, jaren '60/'70 -ietwat verbleekt, gebruikssporen, kleine defecten-, 75 × Ø 120 cm, tussenblad 51,5 cm breed€ 325
118880-delig porseleinen serviesgedeelte met twee blauw-witte decors: Blue fluted half lace en Blue fluted plain, uitvoering Royal Copenhagen, veel nog met originele verpakking€ 3100
1189Ronde bubingahouten tafel en vier stoelen met zwart lederen bekleding, Decoforma-serie, uitvoering Schuitema, tafel 75 × Ø 145 cm€ 2300
1190Vier kersenhouten armstoelen met spijlen in de rug en met leder gestoffeerde uitneembare zittingen, model Barrel 606, uitvoering Cassina, ontwerp Frank Lloyd Wright -gebruikssporen-, 80 × 55 × 50 cm€ 2300
1191Mahonie miniatuurladekastje, eerste kwart 19e eeuw -missend stukje linksonder voorzijde-, 48,5 × 36 × 23,3 cm€ 170
1192Perzisch kussendek Kaskay met zigzag kelim achterzijde, eerste helft 20e eeuw, 104 × 67 cm€ 60
1193Klein mahoniegefineerd kastje, de twee deurtjes geflankeerd door gezwarte zuilen, daarboven een lade, Hollands, empire -slijtages in afwerking bovenblad, enkele fineerschades en restauraties-, 82 × 72 × 46 cm€ 160
1194Afrikaanse houten werpspeer met ijzeren punt, de greep omwonden met leren reepjes, Congo, tweede helft 20e eeuw, 185 cm€ 20
1195Acht wandelstokken met grepen in diverse vormen -gebruikssporen-€ 190
1196Drie bajonetten waarvan twee in metalen schedes, begin 20e eeuw, 67 cm€ 85
1197Dubbelloops percussiejachtgeweer met notenhouten kolf, gemerkt St. Etienne, eind 19e eeuw, lengte 115 cm€ 150
1198Drie linnendamasten servetten, het uitbundige jachtdecor met allerlei dieren, jagers, ruiters en een kasteel, omgeven door rand met bloemranken en daarbuiten een geblokte rand, vermoedelijk Kortrijk, 17e eeuw, 95 × 69 cmNot sold
1199Elf linnendamasten servetten, dessin 'Open hulst' 508a, ontwerp Chris Lebeau, circa 1906, uitvoering E.J.F. van Dissel & Zn., gemerkt met ingeweven monogram VD -één met gestopt gaatje, alle gemonogrammeerd BG-, 71 × 66 cm€ 425
1200Postzegelcollectie: Nederland 1843-1988 in twee Davos albums, bijna complete verzameling ongebruikt/postfris, inclusief drie keurings-attestten Moeijes voor: Nederland, nr. 11AI, nr. 24L en nr. 29, en Certificaat Muis voor: nr. 6, bijgevoegd album met 1e dag enveloppen en postzegelalbum Nederland -schaars gevuld-€ 6500
1201Katoenen geborduurde en met stro gevulde olifant, gedecoreerd met spiegeltjes en kralen, Rajasthan, India, 20e eeuw -verschoten, kleine defecten, borduurwerk beschadigd-, 56 × 60 × 30 cm€ 60
1202Grote katoenen geborduurde met stro gevulde karbouw, gedecoreerd met spiegeltjes en kralen, Rajasthan, India, modern -borduurwerk licht beschadigd-, 90 × 100 × 30 cm€ 100
1203Grote soumak samengesteld uit Afghaanse tentband, 420 × 213 cm€ 250
1204Beschilderde naaldhouten kist, gemonogrammeerd KS, tweede helft 19e/begin 20e eeuw, 45 × 105 × 54 cm€ 325
1205Houten compagniekist met smeedijzeren beslag, aan achterzijde met VOC-brandmerk en datering 173(6?), het interieur met zink bekleed -gebruikssporen, aanpassingen-, 68 × 166 × 70 cm€ 700
1206Bank bekleed met rijk geborduurde stof met decor van dieren omgeven door bloemen, op gestoken en gedraaid onderstel, eind 19e eeuw, 120 × 159 × 78 cm€ 230
1207Naaldhouten panelenkist met polychroom bloemdecor, gedateerd 1686, Zuid-Duitsland -decor sleets-, 36 × 92 × 55 cm€ 160
1208Teakhouten compagniekist, Indonesië, staand op zwarte bolpootjes, eind 19e/20e eeuw, 77 × 160 × 66 cm€ 280
1209Perzische loper met Herati-motieven, 468 × 77 cm€ 250
1210Perzische soumak, eerste kwart 20e eeuw, 280 × 202Not sold
1211Friese staartklok in gesneden eiken kast, 19e eeuw -kuif gelijmd, inclusief slinger en drie gewichten-, hoogte 131 cm€ 110
1212Willem Witsen (1860-1923), zeilboten op het water, ets XVI, r.o. gesigneerd en l.o. in de druk gedateerd 1906 -heel lichte vochtlijn zichtbaar over papier-, 22 × 31 cm€ 80
1213Jan Wiegers (1893-1959), figuur bij boerderij, aquatint en droge naald, tweede staat, r.o. gesigneerd en gedateerd '56, 24 × 32 cm€ 120
1214David Schulman (1881-1966), 'Hattem, late zon', olieverf op doek, r.o. gesigneerd -craquelé, lijst met defecten-, 59 × 78 cm€ 450
1215Eéndeurs eiken spinde, 19e eeuw, 154 × 114 × 51 cmNot sold
1216Beschilderd metalen uithangbord: zeemeermin en vogel -lichte beschadigingen-, 60 × 70 cm€ 150
1217Stijn Peeters (1957), figuren in donkere omgeving, olieverf op doek, verso gesigneerd, gedateerd 1997 en genummerd 746, 40 × 60 cmNot sold
1218Piet van Wijngaerdt (1873-1964), 'Boeren', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso getiteld -krasje rechts midden-, 30 × 46 cmNot sold
121930-pas tegeltableau met polychroom bloemdecor, Haarlem, 17e eeuw -defecten-, 83,5 × 69 cm€ 1100
1220Paar halfronde eiken wandtafeltjes, Engeland, 18e eeuw, 62 × 38 × 25 cm€ 325
1221Polychroom beschilderde Friese stoelklok -defecten, inclusief twee gewichten-Not sold
1222Haardplaat met decor: Christus en de Samaritaanse vrouw bij de put, bekroond door twee zeewezens, 17e/18e eeuw -scheur-, 93 × 63,5 cm€ 80
1223Paar ijzeren vuurbokken, de uiteinden in de vorm van zuiltjes op een schild met fleur de lis, 48 × 24 × 42 cmNot sold
1224Hollandse School: figuren roken kleipijpen in een donkere herberg, olieverf op doek, niet gesigneerd, eind 18e eeuw -twee gaten in doek-, 100 × 120 cm€ 700
1225Eiken halbank met opengewerkte kuif, neorenaissance, 150 × 152 × 47 cm€ 150
1226Friese stoelklok met bronskleurige loden fretten, geflankeerd door gesneden houten zeemeerminnen met bazuin en duiven, 19e eeuw, 75 × 45 × 28 cm€ 80
1227A.C.W. Terhell (1863-1949), gezicht op Zierikzee, olieverf op doek, l.o. gesigneerd J. le Blanc, 49,5 × 34 cm€ 160
1228Willem Bastiaan Tholen (1860-1931), jagershuisje tussen het riet, houtskool op papier, r.o. gesigneerd, verso met sticker van E.J. Van Wisselingh & Co. en genummerd 5447/2579x, 41 × 30 cm€ 160
1229Marcel Jacquier (1877-1957), rustende vissersvrouwen, gouache, r.o. gesigneerd, 27 × 38 cm€ 270
1230Gietijzeren haardplaat met reliëfdecor: Caritas met drie kinderen, barok, 98 × 70,5 cm€ 130
1231Klein formaat Iepen Windsor-stoel€ 50
1232Schilderij: het koolveld, olieverf op doek, r.o. onduidelijk gesigneerd, gedateerd '48, 50 × 65 cmNot sold
1233Christoffel Hendrik Dijkman (1879-1954), landschap met kerk langs een vaart, olieverf op multiplex, r.o. gesigneerd, 43 × 57 cm€ 140
1234Willem Hendrik Eickelberg (1845-1920), winterlandschap, olieverf op doek, l.o. gesigneerd -craquelé-, 45,5 × 33 cmNot sold
1235Twaalfpas aardewerk tegeltableau met polychrome voorstelling van een bloemenvaas, 20e eeuw -kleine defecten-, tegels ieder 13 × 13 cm€ 325
1236Henri le Fauconnier (1881-1946), stilleven met icoon en tafelstuk, olieverf op doek, verso gesigneerd en gedateerd 1927, herkomst: Collectie Werners-Sandbergen, Museum Pension (later Museum Hotel), Amsterdam, tussen 1915 en 1930 direct van de kunstenaar verworven, 46 × 59 cmNot sold
1237Willem Alexander Knip (1883-1967), zomerlandschap, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd 1911 -craquelé-, 28 × 48 cmNot sold
1238Willem Hendrik Eickelberg (1845-1920), wasvrouwen in de rij, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 33,5 × 39 cm€ 230
1239Notenhouten bakstoel, 17e/18e eeuw -houtwormgaatjes en defecten-, 130 × 82 × 41 cm€ 140
1240Evert Pieters (1856-1932), landschap met molens, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 63,5 × 76,5 cmNot sold
1241Bernard Schregel (1870-1956), boerderij, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 23 × 18 cm€ 325
1242Zeslichts bronzen kaarsenkroon, 19e/20e eeuw, 55 × Ø 60 cm€ 25
1243Iepen kinderstoeltje, zithoogte 29 cm€ 35
1244Gepolychromeerd houten beeld: Christuskind, met glazen ogen, Duitsland, 17e/18e eeuw -onvakkundige verlijming aan arm, restauraties aan vingers, slijtages aan polychromie waaronder ooglid-, 45 cmNot sold
1245Koerdisch tapijtje Jaff, circa 1920, 62 × 116 cm€ 75
1246Ronde mahonie klaptafel met blad uit één stuk, staand op driespantpoot, Engeland, 19e eeuw, 72 × Ø 75 cm€ 170
1247Mahonie stoel met verstelbare rugleuning en palissanderimitatie, 19e eeuw€ 95
1248Koerdisch tapijt, 243 × 137 cm€ 100
1249Kopergravure: 'Vorstellung der merkwürtigen See Slacht, So zwischen der Französischen Kriegs Flotte, in der Bay von Rosett, und den Englischen Admiral Nelson, den 2. und 3. August. 1798. Vorgestallen', gedrukt door Fietta et Comp., 19e eeuw -defecten in de marges-, 47 × 38 cmNot sold
1250Ingekleurde opticaprent: 'Gezicht van de Nieuwe Doopsgezinde Kerk, de Weesbrug en Domstorren te Utrecht', door Georg Gottfried Winckler (1710-1786) naar origineel van Johannes van Hiltrop (1764-1829), uitgegeven door Georg Balthasar Probst (1732-1801), 1773-1786, 28 × 41 cm€ 120
1251Serie van twaalf kopergravures met voorstellingen uit het Nieuwe Testament, afkomstig uit de Biblia Ectypa, uitgegeven door Johann Christoph Weigel, 17e/18e eeuw, 12 × 8,5 cmNot sold
1252Vuurvergulde kolompendule, het front met jachtscènes in reliëf, de email wijzerplaat met Romeinse cijfers, adres: Thiéry - Paris, eerste helft 19e eeuw -defect aan email rond sleutelgaten-, 43 × 23,5 × 13,5 cmNot sold
1253Paar verguld en gepatineerd bronzen drielichts kandelabers, de vaasvormige stam met gevleugelde Aurora, geflankeerd door twee kaarsenhouders gedragen door zwanenhalzen, de basementen met ster-en-maandecor enerzijds en classicistisch mannenportret anderzijds, Frankrijk, empire, 51 × 26 × 12 cmNot sold
1254Mahonie cilinderbureau met messing biezen en profielen, staand op gecanneleerde poten, bovenop voorzien van marmeren blad met messing galerijrand, eind 18e eeuw -enkele losgekomen delen bijgevoegd-, 120 × 130 × 65 cm€ 300
1255Op zijde gedrukte aankondiging of uitnodiging: 'Programme of the gala performance by command of His Majesty The King in honour of the visit of the President of the French Republic, Wednesday, May 27, 1908, at 9.30 PM' gehouden in de Royal Opera Covent Garden, 43 × 32 cmNot sold
1256Ingekleurde gravure, kaart van New Jersey en New York: 'Kaart van het Noordelijk gedeelte van Nieuw Jerseij, vertoonende de Politiën van de Amerikaansche en Engelsche Armeën na den overgang van de Noord Rivier in 1776', door Daniël Veelwaard (1766-1851), laatste kwart 18e eeuw, 40 × 25 cmNot sold
1257Cornelis Anthonij van Waning (1861-1929), havengezicht met bedrijvigheid in een grote stad, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en verso genummerd 13, 21 × 30 cmNot sold
1258Twee gravures: 'De stadt Gale' (Sri Lanka/Ceylon), circa 1672, 28,5 × 36 cm, en 'Grondtekening der stad Hang-Tcheou-Fou, of Hang-Chew-Fu, hoofdstad des landschaps Che-Kinag, getrokken uit pater Du Halde', circa 1750, 23,5 × 16,5 cm€ 40
1259Théophile de Bock (1851-1904), bos met wandelaar, studietekening, l.o. gesigneerd, 8,5 × 17,5 cm€ 100
1260Handgekleurde kaart: Delft, 'Delpium urbis hollandiae cultissima ab eiusdem no minis fossa vulgo Delft appelata.', naar origineel van Guicciardini, uitgegeven door Willem Blaeu, Amsterdam, 1612 -uitgesneden, papier gebruind-, 23 × 31 cm€ 150
1261Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945), binnenhaven Rotterdam, houtskool op papier, r.o. gesigneerd, 13 × 21 cm€ 120
1262Hendrik Johannes Slijper (1922-2007), landweg bij Eemdijk, olieverf op board, l.o. gemonogrammeerd en gedateerd '87, 22 × 28 cm€ 150
1263Jacobus Johannes 'Jacques' Pijnenborg (1882-1964), bloemstilleven, aquarel op papier, r.o. gesigneerd, 13 × 19 cm€ 45
1264Friese staartklok, de beschilderde wijzerplaat met maanstand en centraal vadertje tijd, 19e eeuw -defecten aan latoenwerk, slinger ontbreekt- 144 × 35 × 22 cmNot sold
1265Mahonie haardscherm met verguld bronzen beslag, empire-stijl, 19e eeuw, 86 × 61 cm€ 150
1266Merklap met decor van de verspieders van Kanaän en de Nederlandse Maagd met vrijheidsmuts, 18e eeuw -verbleekt-, 31 × 41,5 cm€ 100
1267Ingekleurde gravure, kaart van Frankrijk: 'Nieuwe caarte van Vrankryk', uitgegeven door Reinier & Josua Ottens, Amsterdam, tweede kwart 18e eeuw, 50 × 60 cm€ 120
1268Merklap met decor van rustend hert tussen bloemen gesigneerd A V D V S oud 9 jaar en gedateerd 1851, 34 × 34 cm€ 35
1269Amsterdamse wandklok in eiken kast, belijmd met een gemoesteerd fineer, mogelijk esdoorn, de wijzerplaat omringd door personificaties van de vier seizoenen, met slagwerk op dubbele bel, adres: Otto van Meurs (1714-1783) -achterplaat vernieuwd-, 86 × 35 × 19 cm inclusief beeldenNot sold
1270Kabinet met enkelgebogen onderkast, eerste helft 18e eeuw, in de 19e eeuw geheel opnieuw gefineerd met mahonie en bloemmarqueterie, Hollands -enige slijtages, maar fineer en marqueterie overwegend in goede staat-, 220 × 162 × 53 cm€ 425
1271Tien uniform ingelijste etsen, alle gezichten op buitenplaatsen, afkomstig uit 'Schatkamer der Nederlandsse Oudheden of Woordenboek', Schijnvoet J., 1711: 'Het Kasteel te Medemblik', 'Het Huis te Heemstede', 'Het Huis te Brederode', 'Het Slot te Egmond', 'Het Slot te Muiden', 'De Ruine van het Huis Oud-Haarlem', 'De Abdye van Egmond', 'Het Slot van Abkoude', 'Ruine van het Slot te Abkoude', 'Het huis Adrichem', alle 15 × 18 cm€ 400
1272Delfts aardewerk tegel met mangaanpaars decor: Herodes vraagt de koning om het hoofd van Johannes de Doper, 17e eeuw -randschades-, daarbij: twee tegels met mangaanpaars decor van de hemelvaart van Jezus -oorspronkelijk onderdeel van een groter tableau, randschades-, 27 × 13,2 cm€ 70
1273Johannes Albertus II Hesterman (1877-1955), Dolomieten, olieverf op board, r.o. gesigneerd, 19,3 × 30,6Not sold
1274Hollandse School: 'Haagse bos', olieverf op paneel, verso toegeschreven aan Frits Mondriaan -vergeelde vernis, paneel iets bol-, 20,5 × 26 cm€ 210
1275Désiré Thomassin (1858-1933), het laden van de hooiwagen, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd -craquelé-, 26,5 × 44 cm€ 210
1276Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), Avila, Spanje, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd 1935 -iets vergeeld-, 20 × 22,5 cm€ 250
1277Carl Eduard Ahrendts (1822-1898), ijsvermaak, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd, 17,9 × 23 cm€ 250
1278Ingekleurde gravure: 'Frisia Occidentalis', Abraham Ortelius, 1579, 38 × 51 cm€ 150
1279Deels ingekleurde gravure, kaart van Midden-Amerika en het Caribisch gebied: 'Insulae Americanae in Oceano Septentrionali, cum terris adiacentibus', uitgegeven door Johannes Janssonius, Amsterdam, 1636, 38 × 53 cmNot sold
1280Deels ingekleurde kopergravure: 'Nuewe tafel voor alle Lief hebbers en zeevarende persoonen vertoonende een Oorloghs-schip', uitgegeven door Pieter Schenk I (1660-1711) voor de atlas van Nicolas Sanson (1600-1667), circa 1709 -enkele lacunes en scheurtjes, grotendeels gebruind-, 50 × 59 cm, vergelijkbaar exemplaar in het Rijksmuseum, Amsterdam, objectnummer RP-P-1903-A-23539Not sold
1281Gepatineerd bronzen beeld: classicistische schaaldragende vrouw, staand op verguld bronzen basement met vlechtwerkreliëf, Frankrijk, empire -de schaal lijkt vroeger nog een onderdeel te hebben gehad-, 44 × 10 × 10 cm€ 650
1282Mahonie cilinderbureautje met messing profieltjes en met messing ingelegde cannelures, directoire-stijl, tweede helft 19e eeuw -messing ontbreekt deels-, 109 × 79 × 49 cm€ 350
1283Draaibare mahonie bureaustoel met armleuningen, biedermeier -bekleding aan vervanging toe, enkele kleine fineerschades op onderstel, één poot gelijmd-, 89 × Ø 56 cm€ 200
1284Zeslichts vergulde kroonluchter met blad- en bloemdecor, circa 88 × Ø 66 cm€ 260
1285Turks tapijt, vermoedelijk Ghiordes, 192 × 122 cmNot sold
1286Haags staand horloge met wortelnotengefineerde kast, de wijzerplaat met Romeinse cijfers, secondewijzer en datumaanduiding, in de hoeken daaromheen vaasvormige bronzen ornamenten, erboven maanaanduiding, voorzien van slagwerk met dubbele bel, adres: Pieter Quackelstijn, Den Haag, tweede kwart 18e eeuw, 257 × 58 × 27 cm inclusief ornamentenNot sold
1287Frédéric Hendrik 'Frits' Mondriaan (1853-1932), bosgezicht, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -craquelé-, 50 × 70 cm€ 180
1288Adrianus Johannes Jacobus de Winter (1882-1951), tuinmuur met poort, olieverf op doek, l.o. gesigneerd -craquelé-, 70 × 90 cm€ 280
1289Emmanuel Villanis (1858-1914), 'Lucrèce', brons, gesigneerd, verso met penning van Société des Bronzes de Paris, en genummerd 8941, hoogte 54 cm€ 1600
1290Secretaire met gebombeerde ladefronten en bronzen beslag, geheel belijmd met ruitvormige parqueterie in halfkops notenfineer, vermoedelijk Frankrijk, 20e eeuw -plekje met waterschade rechtsvoor-, 108 × 98 × 60 cm€ 260
1291Jannes de Vries (1901-1986), 'Midlaren (Drenthe)', aquarel en gewassen inkt, r.o. gesigneerd, 31,5 × 43,5 cm€ 250
1292Jan Knikker Junior (1911-1990), gezicht op de Marekerk te Leiden, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 60 × 50 cm€ 250
1293Jan Toorop (1858-1928), portret van een lezende jonge vrouw met hoed, pastel, r.o. gesigneerd en gedateerd 1915, 30,5 × 44 cm, herkomst: Kunstveilingen Sotheby Mak van Waay, Amsterdam, veiling 309, lot 790, 22 april 1980 -kopie factuur bijgevoegd-Not sold
1294Jannes de Vries (1901-1986), 'Boerderij tussen Huizinge - Westeremden', aquarel en gewassen inkt, r.o. gesigneerd en gedateerd '72, 32 × 47,5 cm€ 450
1295Hobbe Smith (1862-1942), gezicht op Amsterdam Centraal vanaf het IJ, aquarel en gouache op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd 1913 -papier gebruind, enkele kleine roestvlekjes-, 24 × 50 cmNot sold
1296Hans de Jong (1938), bollenvelden, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 54 × 33 cm€ 160
1297Wilhelm Christian Georg Rueter (1875-1966), 'Blauwe Reiger', potlood op papier, r.o. gesigneerd -enkele vlekjes-, 33 × 21 cmNot sold
1298Herbert Fiedler (1891-1962), een vol café, houtskool en inkt op papier, r.o. gemonogrammeerd, l.o. onduidelijk getiteld en gedateerd, 22 × 31,5 cm€ 300
1299Jan Sluijters sr. (1881-1957), babyportret, aquarel, l.o. gesigneerd, 23,5 × 20 cmNot sold
1300Willem 'Wilm' Steelink (1856-1928), portret van zijn vrouw Anna Maria Elsina Steelink-Colder, olieverf op board, niet gesigneerd, l.o. gedateerd 9 mei 1911, 35 × 24 cm€ 200
1301Jan Korthals (1916-1972), gezicht op Parijs met de Seine en links de Notre Dame, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 80 × 100 cm€ 400
1302Iepenwortel- en coromandelgefineerde buffetkast met beglaasde opstand, natuurstenen blad en messing beslag en staanders, art deco -fineerschades, barst in blad-, 212 × 158 × 55 cm€ 200
1303Willem Bastiaan Tholen (1860-1931), 'Kampen', houtskool op papier, r.o. in houtskool gesigneerd, 23 × 28 cm€ 240
1304Willem Bastiaan Tholen (1860-1931), 'Oostzaan', houtskool op papier, r.o. in houtskool gesigneerd, 23 × 33 cm€ 500
1305Willem Bastiaan Tholen (1860-1931), botter aan de kade, houtskool op papier, l.o. in potlood gesigneerd, verso: '[Jan] Voerman tekent', 23 × 22,5 cm€ 325
1306Willem Bastiaan Tholen (1860-1931), 'Hattem', houtskool op papier, r.o. in houtskool gesigneerd, 23 × 27 cm€ 190
130741-delig porseleinen thee-/koffieserviesgedeelte met decor 'Blue Garland', uitvoering Herend, Hongarije€ 375
1308Casimir Reymond (1893-1969), 'Vigneron', olieverf op doek, op de achterzijde een vrouwenportret, r.o. gesigneerd, 41 × 33 cmNot sold
1309Theodoor Heynes (1920-1990), pauzerende arbeiders, aquarel op papier, r.o. gesigneerd, 31 × 38 cm€ 120
1310Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994), stilleven met roos, aquarel, r.o. gesigneerd, 33 × 23,5 cm€ 220
1311Pieter de Josselin de Jong (1861-1906), spoorwegarbeiders, aquarel, niet gesigneerd, herkomst: familie van de kunstenaar, 41 × 61 cmNot sold
1312Johan Dijkstra (1896-1978), vrouwelijk naakt, aquarel op papier, r.o. met atelierstempel, 40 × 34 cmNot sold
1313Alexander Lopatkin (1922-1996), 'Baikal', olieverf op board, verso gesigneerd, 28 × 12,5 cmNot sold
1314Otto Boudewijn de Kat (1907-1995), landschap, aquarel op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '82, 21 × 29 cmNot sold
1315Louis Apol (1850-1936), winterlandschap met dorp, aquarel, l.o. gesigneerd, 26 × 36 cm€ 1800
1316Paar crèmewitgelakte houten armstoelen, de lichtgekleurde bekleding met gekruiste bloemenbanden, Louis Quinze-stijl, tweede helft 19e eeuw -lak sleets-€ 180
1317Herman Bosboom (1920-1993), 'Devonport', olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso getiteld, 43 × 53 cm€ 260
1318Gerrit Willem van Yperen (1882-1955), brug in vermoedelijk Noord-Frankrijk, aquarel, r.o. gesigneerd, 37 × 53 cm€ 80
1319Théophile-Alexandre Steinlen (1859-1923), rustende vrouw bij een hooischelf, pastel, r.o. gesigneerd, 32, 5 × 48 cmNot sold
1320Cor de Wolff (1889-1963), 'Oude huizen', olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1932 -volgrecht van toepassing-, 77 × 59 cm€ 1400
1321Mogelijk Johan Hendrik Doeleman (1848-1913), polderlandschap met molen, olieverf op paneel, r.o. onduidelijk gesigneerd, eind 19e eeuw -afdruk van de lijst in de verf middenonder-, 13 × 21 cm€ 500
1322Willy Sluiter (1873-1949), paar pendantportretten van zijn schoonouders: J.H. en M.J Nieuwenhuys, houtskool en krijt op papier, beide m.o. gemonogrammeerd, 13 × 17 cmNot sold
1323Zwitserse 'Windellade' met bol deurtje in de bovenkast en vier lades in de onderkast, geheel belijmd met notenfineer, deels notenwortel en deels halfkops, op naaldhouten kern, midden 18e eeuw -geheel gerestaureerd-, 142 × 94 × 55 cm€ 400
1324Bronzen kroonlamp met kristallen pegels en voorzien van 8 lichtpunten -twee glazen 'kaarsen' defect-, 95 × Ø 55 cm€ 350
1325Afghaans tapijt met Hatchlu-indeling -beetje sleets-, 152 × 131 cmNot sold
1326Amsterdams staand horloge in wortelnotengefineerde kast, de wijzerplaat met seconde- en datumaanduiding, daarboven scheepjesmechaniek, adres: Sam Winter, Amsterdam, tweede helft 18e eeuw -glas vervangen-, 285 × 65 × 37 cm inclusief ornamentenNot sold
13273d-oleografie naar de Zonnebloemen van Vincent van Gogh, uit de Relievo serie voor het Van Gogh Museum Amsterdam, met bijbehorende draagkoffer en documentatiemap, 107/260, 94,7 × 73 cm€ 1300
1328Verguld bronzen beeldpendule: vrouw met waterkruik, op houten basement met bloemmarqueterie, vroeg 20e eeuw -sleetse plekjes, basement met enkele beschadigingen-, 52 × 38 × 20 cm inclusief basement€ 150
1329Mahoniegefineerd klapbuffet met één lade en één deur, tweede helft 19e eeuw -gebruikssporen, binnenbak ontbreekt-, ingeklapt 90 × 123 × 60 cmNot sold
1330Carel Willink (1900-1983), 'Evenwicht der krachten', litho, proefdruk, r.o. in potlood gesigneerd, 52,5 × 81,5 cm€ 350
1331Carel Willink (1900-1983), 'Tate Gallery', litho, proefdruk, r.o. in potlood gesigneerd, 59 × 76 cm€ 400
1332A. Hubert Lefèvre (19e eeuw), 'Faune chasseur, de la villa Albani', naar François Gédéon Reverdin, litho, uitg. John Coindet, Londen, circa 1830 -roestvlekjes-, 61 × 48 cm€ 375
1333Kai Nielsen (1882-1924), mannentorso, gepatineerd brons, achterop gesigneerd en genummerd 1/3, 47 cmNot sold
1334Paar encoignures met groen marmeren bladen, belijmd met rozenhout en purperhart, Louis Seize -bladen en scharnieren van later datum, restauraties-, 87 × 51 × 51 cmNot sold
1335Normunds Braslins (1962), 'Guloša', olieverf op doek, m.o. gesigneerd en gedateerd 2001 -volgrecht van toepassing-, 160 × 90 cmNot sold
1336Vuurvergulde pendule, bekroond door twee spelspelende cherubijnen, de email wijzerplaat met Romeinse cijfers, Frankrijk, circa 1820 -bel ontbreekt- 34 × 22 × 11 cm€ 1100
1337Paar vuurvergulde bronzen kratervormige siervazen met palmetranden en rondlopend reliëf: dansende vrouwen met bloemenkransen, vermoedelijk uitvoering Pierre-Philippe Thomire (1751-1843), Parijs, eerste kwart 19e eeuw, 38 × Ø 19 cm€ 4500
1338Notengefineerde commode met opstand, Duitsland, circa 1725 -onderstel op later datum verhoogd-, 100 × 106 × 67 cmNot sold
1339Frans Oerder (1867-1944), gele bloemen in koperen pot met blauwe sierdistel erachter, aquarel en gouache op papier, r.o. gesigneerd, 48,5 × 54 cmNot sold
1340Bronzen beeld: de 'Borghese gladiator', naar hellenistisch voorbeeld, 52 cm hoogNot sold
1341Carel Willink (1900-1983), 'Arcadisch landschap', litho 33/75, r.o. in potlood gesigneerd, 59 × 82 cm€ 550
1342Jan Sluijters sr. (1881-1957), magnolia's in vaas, olieverf op doek, r.b. gesigneerd, 52 × 64 cmNot sold
1343Andrzej Malinowski (1947), 'Moulaine', olieverf op doek, l.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 130 × 90 cmNot sold
1344Vier mahonie stoelen met ingelegde zwarte bies, gele damast bekleding en sabelpoten, Hollands, empire€ 85
1345Liervormige pendule met verguld bronzen beslag, de verzilverde wijzerplaat met Romeinse cijfers, Frankrijk, circa 1825 -in 2024 mechanisch gereviseerd, gespecificeerde factuur aanwezig, enkele schades in fineer-€ 950
1346Mahoniegefineerd pijpentafeltje, de lade met messing beslag, staand op cabriolepoten, Engeland, tweede helft 18e eeuw -gebruikssporen-, 72 × 99 × 49 cmNot sold
1347Kroonluchter met kristallen pegels, sommige strengen vastgehouden door putti bij schelp, 100 × Ø 80 cmNot sold
1348Naar Auguste Rodin, 'L'Âge d'Airain', gepatineerd brons, het basement draagt signatuur A. Rodin en gietersmerk A. Rudier - Fondeur Paris, vermoedelijk nagietsel, hoogte 102 cm€ 2700
1349Zeer fijn geknoopt Perzisch tapijtje Nain met zijde, 137 × 98 cm€ 130
1350Mahonie hangoortafeltje met lade, staand op gedraaide poten met wieltjes, 19e eeuw, uitgeklapt 71 × 90 × 105 cm€ 55
1351Perzisch patchworktapijt, samengesteld uit 27 eind 19e-eeuwse Kirman- en Khorasan-tapijtfragmenten, 236 × 172 cm€ 550
1352Paar mahonie armstoelen met gele bekleding, Chippendale-stijl, Engeland, begin 20e eeuw€ 100
1353Tweelichts bouillottelamp met donkergroengeschilderde metalen kap, hoogte 63 cm€ 140
1354Ronde mahonie gueridon met in hoogte verstelbaar wit marmeren blad met messing galerijrand, staande op driepoot, eind 18e eeuw, 76-111 × Ø 33 cm€ 300
1355Rotterdams staand horloge in geaccentueerde wortelnoten kast, de messing wijzerplaat met maan- en datumaanduiding, vier gegoten hoekstukken in de vorm van de vier jaargetijden, en verzilverde cijferring, gesigneerd Hr. Brinkman Rotterdam, circa 1720, hoogte 296 cm inclusief verguld houten poppen, gerestaureerd en in onderhoud geweest bij de firma Mentink en RoestNot sold
1356Schilderij: 'Madonna met de stoel', kopie naar origineel van Raphaël Santi (1483-1520) in Palazzo Pitti, Florence, olieverf op paneel, niet gesigneerd, circa 1870 -craquelé, enkele plekken opbollende verf en inschilderingen-, Ø 73 cm€ 1100
1357Verguld bronzen beeldpendule met jonge vrouw bij bloemenmand en Cupido die haar een liefdesbrief toereikt, het basement met reliëfdecor van tuinierende cherubijnen, empire -plaatselijke slijtage aan verguldsel, restauraties aan het email rondom de sleutelgaten-, 33 × 33 × 12 cm€ 800
1358Credenskast, het geheel met gesneden panelen in gotische motieven, op de centrale deur een heilige met een boek in zijn hand, 19e/20e eeuw, samengesteld uit oude delen, 150 × 102 × 51 cm€ 450
1359Tinnen pot met hengsel en twee mascarons, onderop gemerkt, 18e eeuw -restauraties in wand-, 16 × 21,5 × 18,5 cm€ 35
1360Schilderij: Italiaanse vrouw haalt water uit de beek, olieverf op doek, l.o. gemonogrammeerd J.C.L.P., 19e eeuw -stukjes verfverlies-, 39 × 32,5 cm€ 120
1361Omgeving Simon Johannes van Douw (circa 1630-1677), ruiters in Italianiserend landschap, olieverf op doek, mogelijk met resten van een signatuur r.o. op steen, 17e eeuw -gedoubleerd-, 34 × 43 cm€ 600
1362Sal Meijer (1877-1965), portret van een Zeeuwse vrouw met kanten muts, marouflé, r.b. gesigneerd, 40 × 32 cm, aangekocht bij Kunstzaak Uri Premselaar, Amsterdam, 13 december 2006 -kopie factuur aanwezig, volgrecht van toepassing-, getoond tijdens overzichtstentoonstelling Joods Historisch Museum 2013Not sold
1363Eiken armstoel met geteldgelddecor en gesneden rozet in de rug, 17e/18e eeuw, 118 × 60 × 64 cm€ 550
1364Lammert van der Tonge (1871-1937), 'Bergweg bij Geulhem Zuid-Limburg', olieverf op triplex, r.o. gesigneerd, 40 × 30 cmNot sold
1365Hollandse School: portret van een vrouw, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -l.m. kleine beschadiging aan de verf-, 30 × 25 cmNot sold
1366Facetgeslepen spiegel in goudkleurige lijst met palmetrand, empire-stijl, 20e eeuw -gebruikssporen, enkele defecten aan lijstwerk-, 172 × 99,5 cmNot sold
1367Staartklok in eiken kast, de beschilderde wijzerplaat met decor van Franse en Nederlandse soldaten, met mechaniek: ruiters, adres: Simon Klaver, Hoorn, 19e eeuw -gebruikssporen-, 155 × 44 × 23 cm€ 425
1368Engels mahonie klaptafeltje, staand op gedraaide driespantpoot, 72 × 50 × 41 cm€ 150
1369Henri Roosenboom (19e eeuw), landschap met figuren, vee en bruggetje over een beek, olieverf op doek, m.o. gesigneerd en gedateerd 1876 -enkele lacunes linksonder en bij bruggetje, aftekening van spieraam in doek-, 61 × 90 cmNot sold
1370Driedeurs eiken kast met coromandelgefineerde panelen, de kap met snijwerk en twee figuren, de drie deuren onder elkaar geplaatst en onderaan een lade, renaissance, 188 × 123 × 63,5 cmNot sold
1371Friese staartklok met drie gesneden houten vaasvormige ornamenten op de kap, beschilderde wijzerplaat met bruidskrans, in meekrapkleurige eiken kast, 19e eeuw, inclusief drie gewichten, circa 153 cm hoog€ 90
1372Eiken armstoel met snijwerk en galerij in de rug, 18e eeuw, 112 × 54 × 64 cmNot sold
1373François Millet (1851-1917), hooibergen, pastel, r.o. gesigneerd, 30 × 40,5 cmNot sold
1374Albert Roelofs (1877-1920), portret van een kind met rammelaar, olieverf op paneel, r.m. gemonogrammeerd, ovaal 33 × 28,5, paneel 37,5 × 31,5 cmNot sold
1375Hollandse School: rivierlandschap met stuwwal, olieverf op paneel, l.o. met vermoedelijke resten van een signatuur, 19e eeuw, verso toegeschreven aan M.A. Koekkoek, maar niet van zijn hand, 25 × 35 cm€ 200
1376Franse School: Christus aan het kruis, olieverf, marouflé, niet gesigneerd, circa 1700, 60 × 47,5 cmNot sold
1377Johannes Hendrikus Jurres (1875-1946), Don Quichotte in gezelschap van een edelman en Sancho Panza op een bospad, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso papieren label van Kunsthandel P. Leffelaar, Haarlem, 42,5 × 31 cm€ 425
1378Haardplaat met afbeelding: allegorie op de Hoop, uit een serie van Hoop, Geloof en Liefde, Siegerland, Duitsland, barok -scheur-, 82 × 59 cmNot sold
1379Schilderij: portret van zittende zwart geklede vrouw, marouflé, r.b. gesigneerd 'Louis-Paul' en gedateerd '92, 94 × 64 cm€ 180
1380Eiken luierkabinetje, rijkelijk voorzien van snijwerk, Hollandse renaissance, 157 × 96 × 50 cmNot sold
1381Smeedijzeren plafondlamp met drie armen en vier bolvormige glazen kappen met vogeldecor in reliëf, gemerkt Muller Frères, Lunéville -één glazen bol met normaliter niet zichtbare randchip-, 103 × Ø 68 cm€ 375
1382Koloniaal houten tafeltje met getorst onderstel, 19e eeuw -gebruikssporen-, 70 × 79 × 54 cm€ 70
1383Turkmeens tapijt Yomut -kleine reparatie in het midden-, 197 × 121 cmNot sold
1384Amsterdams staand horloge in wortelnotengefineerde kast, het deurtje met een ander wortelfineer belijmd, het uurwerk met maand, dag en datum, secondewijzer en maanstand, adres: Vincent Menil, eerste helft 18e eeuw -uurwerk in 1999 geheel gereviseerd-, 280 × 60 × 33 cm€ 1500
1385Deels ingekleurde gravure Venezuela: 'Venezuela cum parte Australie Novae Andalusiae', Hendrik Hondius, Amsterdam, circa 1635, 47 × 56 cm€ 85
1386Frans Oerder (1867-1944), Italiaans stadsgezicht, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 42 × 55,5 cmNot sold
1387Koreaans iepen- en naaldhouten kastje met messing beslag en twee deurtjes voor de lades, 19e eeuw, 46 × 65 × 41 cmNot sold
1388Iepen en naaldhouten commode met overhoekse gecanneleerde stijlen, Louis Seize -gebruikssporen en defecten-, 84 × 95 × 48 cm€ 60
1389Ingekleurde gravure: 'Rotterdam van de Maas te zien', door Mathias de Sallieth (1749-1791), uitgegeven in 1802 -bruine vlekjes-, 26 × 36 cm€ 95
1390Pasto Lapira (19e eeuw), 'Fora a Pompei', gouache op papier, r.o. getiteld en gesigneerd, 30 × 45 cm€ 450
1391Crèmewitgelakte schouwspiegel met vergulde eierlijst, bekroond door portretmedaillon in jasperware-kleuren en geflankeerd door kaarsenhouders -kaarsenhouders sleets en gelijmd-, 20e eeuw, 180 × 120 cm€ 450
1392Rond mahonie bijzettafeltje op gecanneleerde pootjes, het wit marmeren blad met messing galerijrandje, Louis Seize-stijl, eind 19e/20e eeuw, 46 × Ø 40 cm€ 130
1393Kopergravure: 'Hoedaanig de Hollanders in de Jaaren 1596 en 1597 in Nova Zembla hebben ooverwinterd', Jan Luyken, Amsterdam, 1730, 28 × 35 cm€ 180
1394Jan Luyken (1649-1712), 'Toeleg van Maarten Schenk op de stadt Nymegen in 't jaar 1589', ingekleurde ets, uitgegeven rond 1730, 27 × 35 cm€ 45
1395Stoelklok met spillegang en enkele wijzer, de velours beklede wijzerplaat bekroond door familiewapen, vermoedelijk 18e eeuw -defecten aan uurwerk en kast-€ 120
1396Wim van Norden (1917-2001), havengezicht, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 60 × 100 cm€ 80
1397Notengefineerd kabinet met gecontourneerde kap, Hollands, eerste helft 18e eeuw, 236 × 175 × 61 cmNot sold
1398Zaanse stoelklok in notenhouten kast, het messing hekwerk met inscriptie: nu elck syn sin', 18e eeuw -krimpscheuren, fineerverlies, touw defect-, 79 × 40 cmNot sold
1399Evert Moll (1878-1955), 'Stormachtige dag Cap Martin', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40 × 60 cm€ 700
1400Piet van Wijngaerdt (1873-1964), landschap, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1909 -craquelé, enkele kleine witte vlekjes-, 24 × 49 cm€ 180
1401Paar vergulde medaillonstoelen met grijsblauwe bekleding, Louis Seize -stukje krulornament ontbreekt, stukje passement los, lichte slijtages aan vergulding-€ 650
1402Scheepsportret van de 'H.M.S. Foudroyant', zwarte lak op glas, eind 19e eeuw, 43 × 50 cmNot sold
1403Hollandse School: doodsportret van man, olieverf op paneel, niet gesigneerd, l.b. gedateerd 1631 -paneel staat iets bol, oude vernis, inschilderingen, lichte randschade van vroegere inlijsting-, 24,5 × 37 cm€ 1100
1404Mahonie staande tweelichts lamp met etagère, marmeren blaadje en stoffen kapje, geëlektrificeerd en in hoogte verstelbaar, hoogte 105-131 cm€ 170
1405Vuurvergulde beeldpendule bekroond door harpspelende engel, de email wijzerplaat met Romeinse cijfers, Frankrijk, Louis Philippe -kleine reparatie bij het email rond een van de sleutelgaten belmoer gebarsten- 45 × 24,7 × 12 cm€ 350
1406Messing halfrond etagèretafeltje met twee mahonie bladen, in stijl van Maison Jansen, 68 × 40 × 25,5 cm€ 120
1407Spiegel in vergulde kuiflijst, Frankrijk, 19e eeuw -minieme schade aan ornamenten-, 168 × 94 × 18 cm€ 1200
1408Polychroom beschilderde houten miniatuur: kaaspers, gedateerd 'Anno 1861', staand in gehoute vitrine, Noord-Holland, 19e eeuw, 34 × 54 × 22 cmNot sold
1409Deels gefineerd eiken dressoir met marmeren bovenblad, Louis Seize-stijl, eind 19e eeuw -gebruikssporen-, 95 × 84 × 44 cm€ 150
1410Elektrische kroonluchter met tien armen en kristallen pegels, modern, 105 × Ø 75 cm€ 325
1411Perzisch tapijt Keshan -enkele kleine oude mottenschades-, 207 × 131 cm€ 150
1412Staand horloge in eiken kast, boven de wijzerplaat met scheepjesmechaniek, adres: Samuel Thomas, Swansea, circa 1800, 221 × 53 × 27 cm€ 550
1413Hollandse School: portret van een onbekende vrouw, olieverf op doek, l.o. onduidelijk gesigneerd V.J. van den H[...] en gedateerd '61, 19e eeuw -craquelé-, 91,8 × 73 cmNot sold
1414Palissandergefineerd tafelkabinetje met benen en ebben inlegwerk in de vorm van sterren en ruiten, het interieur met zes smalle lades en één bredere met vakverdeling, aan de bovenkant zit een verborgen vak met twee compartimenten, Duitsland, 18e eeuw, 53 × 61 × 30 cmNot sold
1415Eiken commode, Hollands, circa 1800 -gebruikssporen-, 103 × 91 × 47 cm€ 100
1416Amerikaanse School: 18e-eeuws koppel aan speeltafel, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd F. Heinz, 20e eeuw, 47 × 31 cmNot sold
1417Georg Durand (1811-1873), vissers op een bootje met stoomboot aan de horizon, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd 1874 -slechte conditie: spieraam ondeskundig vervangen, doek niet op spanning, gerepareerd gat, craquelé-, 63 × 83 cm€ 150
1418Notenhouten stoel met gesneden ornamenten in de rug in de stijl van Daniël Marot, olijfgroene velours zitting, gebogen poten, verbonden door regel met rocaille, circa 1720 -gebruikssporen-, herkomst: familie Van de Wall Repelaer / Landgoed Dordwijk, DordrechtNot sold
1419Stanislav Semyonovich Molodykh (1942), de Poegatsjovopstand, olieverf op board, verso toegeschreven aan, 40 × 50 cmNot sold
1420Twee eiken meubelpanelen met Bijbelse motieven: één met Pilatus die zijn handen in onschuld wast, de ander van Veronica die het aangezicht van Jezus afdroogt, circa 1580, één met verso uitleg over de herkomst -randschades-, beide 36 × 27 cm€ 600
1421Paar eiken tafeltjes op rijk gestoken stam met vogelkoppen en drie klauwpoten -defecten aan blad, bladen net iets anders gefineerd-, 78 × Ø 44 cm€ 400
1422Hollandse School: familieportret met ouders en vier kinderen, in een tuin met barokke ornamenten en fleur-de-lis in een wapenschild, olieverf op doek, laatste kwart 17e eeuw -restauraties-, circa 122 × 168 cm€ 1200
1423Bureauglobe: 'Adler erdglobus', op gietijzeren voet, jaren '30 -schade aan papieren platen-, hoogte 54 cm€ 290
1424Groengelakte eiken kist met smeedijzeren klaver- en hartvormig beslag, mogelijk 17e eeuw -enkele krimpscheuren, verf van later datum-, 18 × 40 × 27 cm€ 90
1425Mahonie bureau met groen lederen werkblad en daaronder vijf lades, Engeland, 19e eeuw, 79 × 122 × 60,5 cm€ 600
1426Rond marmeren portretreliëf: man met baard, niet gesigneerd, 19e/eerste helft 20e eeuw, Ø 40 cmNot sold
1427Gravure: kaart van Wymbritseradeel, 'Wymbritsera deel. De Zevende Grietenije van Wester Goo Benevens de Jurisdictien der Steeden, Sneek en Ielst', Bernardus Schotanus Steringa, uitgegeven door Francois Halma, 1718 -vouw in het midden, vergeeld, vlekjes-, 53 × 62 cmNot sold
1428Handgekleurde kaart: Klein Oosterland en Kleiburg, 'Caarte van de polders van Klein Oosterland en Kley-burgh', door Heyman vander Dyck, uit het Caert-boeck Voorne, circa 1700 -doormidden gescheurd, kleine scheurtjes onderin, potloodstreken-, 50 × 71 cmNot sold
1429Gravure: dijkdoorbraak bij Houtewael, eerste afbeelding: doorbraak van de Sint-Antoniesdijk of Diemerzeedijk bij Houtewael, tweede afbeelding: het herstel van de dijk, naar tekening van Jacob Esselens, uitgegeven door Pieter Nolpe, 1651 -verkleuringen, vouw, vlekjes-, 39 × 51 cm€ 100
1430Vergulde vijflichts wandluster met rijk golvend decor in rococo-stijl, eind 19e eeuw -arm gerepareerd, vergulding sleets-, 49 × 36 × 29 cmNot sold
1431Spiegel in witgelakte houten lijst met parel- en kabelranden, Louis Seize -lak sleets, glas van later datum-, 72 × 37 cm inclusief lijst€ 130
1432Cornelis Raaphorst (1875-1954), stilleven met appels, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 30 × 40 cmNot sold
1433Geschilderd familiewapen van Doe Pietersz. van Sonnevelt, olieverf op paneel, gedateerd 1647, 34 × 26 cmNot sold
1434Hollandse School: vanitas-stilleven met schedel, spiegel, roemer, vergulde pronkbeker en zilveren tazza, olieverf op paneel, niet gesigneerd, midden 17e eeuw -paneel gerestaureerd, enkele inschilderingen-, 77 × 96 cm€ 2500
1435Messing éénlichts bouillottelampje met stam in de vorm van een zeewezen, 20e eeuw, hoogte 40 cm€ 120
1436Palissandergefineerde kolompendule met bloemmarqueterie, 19e eeuw -klein beetje fineerschade-, 42,5 × 22 × 12,5 cm€ 120
1437Messing schuifkandelaar op ovale voet met opengewerkte galerijrand, 19e eeuw, hoogte 20 cm€ 35
1438Mahonie halvemaan-speeltafeltje met twee lades, het blad bekleed met groen vilt, Hollands, Louis Seize -gebruikssporen-, 77 × 85 × 43 cmNot sold
1439Cor Bouter (1888-1966), boerin met koeien, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 49 × 70 cm€ 220
1440Mahonie boekenkast met beglaasde bovenkast en vijf lades in de diepe onderkast, Engeland, 18e eeuw 214 × 100 × 52 cmNot sold
1441Vier aardewerk borden: Delfts aardewerk schotel met blauw-wit floraal- en vogeldecor, uitvoering de Vergulde Blompot, bordje met blauw-wit decor: bloemen in vaas, en twee polychroom beschilderde borden met florale decors, 18e/19e eeuw -randbeschadigingen-, Ø 35 cmNot sold
1442Vier Delfts aardewerk borden met blauw-wit floraal chinoiseriedecor, 18e eeuw -randschilfers-, Ø 23 cm€ 85
1443Negenlichts messing kroonluchter met kristallen pegels, 90 × Ø 55 cm€ 325
1444Perzisch tapijt Bachtiar -enkele oude mottenschades-, 214 × 142 cmNot sold
1445Notengefineerd Engels staand horloge met seconde-, datum- en maanaanduiding, staand op bolklauwpoten, adres: Upjohn & Son, Londen, midden 18e eeuw -watervlekken op onderste gedeelte van de kast, twee kleine stukjes profiel ontbreken onderaan-, 270 × 60 × 33 cm inclusief ornamenten€ 1000
1446Anton Martineau (1926-2017), 'Schaapskop en parapluie', olieverf op board, r.o. gesigneerd, 50 × 40 cm€ 270
1447Jan Wiegers (1893-1959), zittend vrouwelijk naakt met halsketting in haar hand, kleurenlitho, r.o. gesigneerd, 48 × 31 cmNot sold
1448Martinus Johannes 'Tinus' de Jongh (1885-1942), wandelaar bij molen, aquarel, r.o. gesigneerd, 26,5 × 36 cmNot sold
1449Johan Coenraad Herman Heijenbrock (1871-1948), arbeiders aan het werk bij een hoogoven, pastel op papier, l.o. gesigneerd, 63 × 83 cm€ 750
1450Theo Swagemakers (1898-1994), stilleven met groen wijnglas, olieverf op paneel, l.b. gesigneerd en gedateerd '72, 50 × 60 cm€ 270
1451Houten dienblad met vlinders achter glas -lichte gebruikssporen-, 51,5 × 34,5 cm€ 70
1452Paar roodgebeitste houten wandtafels, het deels opengewerkte snijwerk met rozen, staand op licht gebogen poten verbonden door kruisregel, vermoedelijk Indonesië -gebruikssporen-, 80 × 121 × 41 cmNot sold
1453Martien Beenen (1933-2024), jazzmuzikanten, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '53, 100 × 65 cmNot sold
1454Reinold Kimpe (1885-1970), abstracte voorstelling, houtskool en geel krijt op zilverkleurig papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '34, 40 × 30,5 cm, daarbij: boekwerk betreffende de kunstenaar€ 450
1455Jacob Wexler (1912-1995), vrouw met papegaai, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 74 × 53 cm€ 700
1456Jan van der Zee (1898-1988), landschap met bomen in de herfst, gouache, r.o. gesigneerd en gedateerd '53 -volgrecht van toepassing-, 53 × 74 cm€ 1600
1457Jan van der Zee (1898-1988), kubistische ontwerptekening, volgens overlevering mogelijk voor theater De Molenberg aan de Oude Schans in Delfzijl, welke rond 1955 verbouwd werd, gouache en potlood op kraftpapier, r.o. gesigneerd, 38 × 69 cmNot sold
1458Joop Klinkhamer (1923-2001), vrouw in witte jurk met rode hoed, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '62, 85 × 45 cm€ 450
1459Zitameublement met roze velours bekleding en gesneden houten frame, bestaande uit driezits bank en twee fauteuils, bank 100 × 210 × 95 cm€ 350
1460Perzisch kussen Kaskay-Shiraz -enkele kleine slijtages-, 80 × 70 cm€ 70
1461Paar Perzische kussentjes Belouche, 36 × 36 cmNot sold
1462Johannes Graadt van Roggen (1867-1959), compositie met snoek en schelpen, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd 1953, 35 × 40 cmNot sold
1463Jan Hoogsteyns (1935-2022), portret van een vrouw met gestippelde jurk, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso op sticker gedateerd 1996, 70 × 50 cm€ 180
1464Salvador Dali (1904-1989), drie litho's afkomstig uit geïllustreerde uitgaves van de Goddelijke Comedie: 'Zwarte Duivel', E/A, r.o. gesigneerd in potlood, 'Vagevuur, vers 26', gesigneerd en genummerd maar beide sterk vervaagd, en 'Paradijs 28, de wandeling naar God', niet gesigneerd of genummerd€ 350
1465Georg August Hadeler (1937), gebonden vrouw in het water, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '76 -enkele beschadigingen-, herkomst: Pander Kunstcentrum Den Haag, aangekocht in 1979, 80 × 79 cm€ 350
1466Salvador Dali (1904-1989), 'Soft Watch at the Moment of Its First Explosion', litho 94/450, r.o. gesigneerd 43,5 × 34,5 cm€ 1100
1467Mahonie tabakskastje met koperen ornament: klassieke kop, achter het deurtje enkele schapjes -twee gaten in bovenblad-, 46 × 37 × 20 cm€ 60
1468Salvador Dali (1904-1989): vliegende heksen, afkomstig uit geillustreerde uitgaven van Walpurgisnacht van Faust, litho 51/100, gesigneerd in potlood en met blinddruk, 38 × 28 cm€ 500
1469Cécile Dreesmann (1920-1994), 'adieu', agaat, nefriet, goud en naaldkunst, l.o. gemonogrammeerd, verso getiteld, 20 × 18 cm€ 290
1470Poen de Wijs (1948-2014), Geisha, acrylverf op paneel, r.o. gesigneerd, 40 × 30 cm€ 500
1471Koerdisch tapijt, 200 × 130 cmNot sold
1472Thujawortel- en palissandergefineerde vitrinekast met gezwarte accenten, gesneden kapornament, gefacetteerd glas en lade in het basement, Willem III, 245 × 110 × 45 cmNot sold
1473Vier porseleinen diepe borden met polychroom bloemdecor, uitvoering Meissen, 18e eeuw -gouden rand is licht sleets-, Ø 24 cm€ 250
1474Porseleinen serviesgedeelte met blauw-wit Zwiebelmuster, uitvoering Meissen, eind 19e/20e eeuw, bestaande uit: tien dessertborden met gecontourneerde rand Ø 20 cm, elf bonbonbordjes Ø 12 cm, sauskom, ronde dienschaal met plooien, en twee ovale dienschalen met opengewerkte rand€ 500
1475'Le jeu de Nain Jaune', bord met 5 compartimenten, eind 19e eeuw, in beschermhoes, 27 × 23 cm, daarbij: onderdelen voor 4 andere spellen en twee 19e-eeuwse dobbelsteenbekers€ 40
1476Twaalfpersoons verzilverd visbestek in mahonie bewaardoos, Engeland, 19e eeuw -doos heeft kleine defecten-, lengte mes 20 cm€ 130
1477Porseleinen visserviesgedeelte met polychroom vissendecor en vergulde randen, uitvoering Rosenthal, bestaande uit: twaalf borden Ø 22 cm, zes gratenschaaltjes, sauskom en grote ovale dienschaal€ 250
1478Gepatineerd bronzen sculptuur: zeven figuren in oplopende hoogte, niet gesigneerd, 56 × 55 × 7 cm€ 270
1479Palissandergefineerd dressoir, model PSR-130, ontwerp Marten Franckena, uitvoering Fristho, Holland, jaren '60 -gebruikssporen, vochtschade aan achterplaat-, 130 × 200 × 43 cm€ 500
1480Teakgefineerd wandsysteem, model Royal System, ontwerp Poul Cadovius, uitvoering CADO, bestaande uit: zwarte stalen staanders, ladeblok en twaalf schappen -hier en daar wat roestvorming, gebruikssporen op bovenblad van ladeblok-, 200 × 164 × 40 cm€ 700
1481F. Scafidi (hedendaags), 'Evenwicht', brons, gesigneerd en gedateerd 2000, staande op vierkant metalen basement, totale hoogte 188 cmNot sold
1482Oranje polyester met glasvezel verstevigde stoel, model Floris, ontwerp Günter Beltzig, uitvoering Brüder Beltzig Design, 1967-1976 -gebruikssporen, coating op enkele plaatsen weg, resten van sticker op achterzijde zichtbaar- 107 × 45 × 58 cmNot sold
1483Groene metalen tafel met rond glazen blad, vier bijbehorende stoelen met vergulde bladvormige ornamenten, en een vloerlamp -werking getest-, uitvoering Pierre Vandel, Parijs, tafel 76 × Ø 130 cm€ 220
1484Vier eikenhouten eetkamerstoelen, model CH29, ontwerp Hans Wegner, uitvoering Carl Hansen & Son, Denemarken, jaren '60 -één met grote fineerschade op de zitting, een andere met een kleinere schade-€ 900
1485Ronde houten tafel op onderstel met drie poten, ontwerp Hans Wegner, uitvoering Fritz Hansen, Denemarken, niet gemerkt -gebruikssporen bij poten-, 71 × Ø 120 cm€ 500
1486Chinees tapijt met bloemdecor op beige fond, 368 × 274 cm€ 80
1487Ben Siebelt (1949), 'Strijder met een lidteken', bronzen sculptuur op natuurstenen sokkel -hoek van sokkel-, 60 × 30 × 14 cmNot sold
1488Afrormosiahouten wandsysteem met deels witgelakt front op grijs stalen staanders, uitvoering Simpla Lux, jaren '60, bestaande uit: zes staanders, zes kastjes, en acht planken in diverse maten€ 650
1489Microscoop in doos, uitvoering W & H Seibert, 1935, met diverse toebehoren en accessoires -gebruikssporen, enkele kleine accessoires missen-, afmetingen kist 38 × 18,5 × 26 cm€ 130
1490Eiken fauteuil met groene stoffen bekleding, model CH28, ontwerp Hans Wegner, uitvoering Carl Hansen & Son, Denemarken, jaren '60 -stoffering niet origineel-€ 1500
1491Eiken fauteuil met groene stoffen bekleding, model CH28, ontwerp Hans Wegner, uitvoering Carl Hansen & Son, Denemarken, jaren '60 -stoffering niet origineel-€ 1500
1492Eiken fauteuil met groene stoffen bekleding, model CH28, ontwerp Hans Wegner, uitvoering Carl Hansen & Son, Denemarken, jaren '60 -stoffering niet origineel-€ 1600
1493Boek: Norman Mailer. Moonfire, 40th Anniversary edition. De maanlanding van 1969 in woord en beeld, inclusief door Buzz Aldrin gesigneerde foto van hemzelf op het maanoppervlak, genomen door Neil Armstrong. Nummer 1054 uit een gelimiteerde oplage van 1969 exemplaren -nieuwstaat, in oorspronkelijke doos-, 36,5 × 44 cm€ 1000
1494Groot notengefineerd hoekbureau of directiebureau met aluminium monturen, onder het blad twee lades, in het haaks geplaatste deel een verticaal en een horizontaal roffeldeurtje, en op het uiteinde een lade met drie flessenhouders, midden jaren '70 -gebruikssporen, oppervlaktes enigszins verbleekt-, 79 × 200,5 × 206 cm€ 220
1495Wilhelmus Maria 'Wim' Reus, (1946-2008) en Coen Kaayk (1947-2014), 'Zadel', marmer -kleine beschadiging aan bovenrand-, 23 × Ø 50 cm€ 550
1496Paar teakgefineerde boekenkasten, uitvoering MSE Møbler, Tørring, Denemarken, jaren '60, 190 × 90 × 26 en 190 × 130,5 × 26 cm€ 650
1497Frank van den Ham (1952), vier glasplaten met gesatineerd en geëtst Utrechts grachtgezicht, niet gesigneerd, in opdracht gemaakt voor een erker aan de Linnaeuslaan te Utrecht, rond 1988/'89, afmetingen: 50 × 94 cm, 50 × 89 cm -glas oneffen aan één zijde-, en tweemaal 50 × 45 cm -één met barstje in een hoek aan onderzijde-Not sold
1498Twee vernikkelde stalen buisframe tuinstoelen met groene stoffen zitting en oranje touwen armleuningen, model Lido, ontwerp Battista en Guido Giudici, midden 20e eeuw, 100 × 54 × 110 cm, daarbij: twee opklapbare krukjes, ontwerp onbekend€ 1300
1499Beschilderd houten schild met reliëfdecor, Asmat, Papoea-Nieuw-Guinea -oude houtwormsporen-, 139 × 46 cmNot sold
1500Palissandergefineerde eettafel met twee uitschuifbladen, Denemarken, midden 20e eeuw, 75 × 143 × 91 cmNot sold
1501Set van vier zwart gelakte armstoelen met zwart lederen bekleding, uitvoering Arrben, Italië, jaren '80 -krasjes, leer een beetje sleets-, 80 × 61,5 × 53 cm€ 100
1502Paar teakhouten stoelen met beige gemêleerde bekleding, model 75, ontwerp Niels Otto Møller, uitvoering JL Møllers Møbelfabrik, Denemarken -krassen op poten, bekleding in goede staat-€ 325
1503Glazen vitrine met bruin stalen frame, vier hangende glazen schappen en twee luchtdicht afsluitbare schuifdeuren, tevens voorzien van interne ledverlichting, herkomst: voormalig Moluks Historisch Museum, Utrecht, 107 × 220 × 65 cmNot sold
1504Bruingeglazuurd porseleinen serviesgedeelte, model Ruska, ontwerp Ulla Procope, uitvoering Arabia, Finland, bestaande uit: twee theepotten, twee koffiepotten, één melkkannetje, twee suikerpotten, zeven soepkommen en schotels, zeven losse soepkomschotels, één kleine terrine, één soepterrine, tien dinerborden, acht ontbijtborden, één gebaksbordje, vijf diepe bordjes, één ovale opdienschaal, één diep ovale schaaltje, drie eierdopjes, groot en klein diep rond schaaltje, twee papbordj€ 200
1505Gepolychromeerde houten totempaal: naakte vrouw -grote krimpscheur in zijkant-, 175 cmNot sold
1506Indiaas tapijt Sarouck Mir -slijtage bij een hoek-, 300 × 250 cmNot sold
1507Dominique Allain (1952), 'Jeanne Exite' en 'Nelly Thuan', twee keramische sculpturen, waarvan één met raffia hoofdtooi, op achterzijde gemonogrammeerd -grote figuur met gelijmd stukje achter het losse hoofd-, hoogte circa 55 cmNot sold
1508Eduardo Chillida (1924-2002), 'Marmol y plomo', litho op kraftpapier, circa 1974, 80 × 55,5 cm€ 200
1509Chinees aardewerk pot met bruin floraal decor, vermoedelijk Jin/Yuan dynastie, herkomst: veiling 16 december 2018, uit de collectie Morpurgo, Amsterdam, 10 × Ø 13 cm€ 400
1510Mangaanpaars zespas tegeltableau met portret van Anna van Hannover en tekst: 'Haere koninglyke hoogheit Anna princesse van Oranie &&&', midden 18e eeuw -enkele defecten-, 46 × 32 inclusief lijst€ 700
1511Hertshoornen netsuke in de vorm van een liggende os, Japan, 19e/20e eeuw, 5 × 3,5 cm€ 130
1512Bruingebeitste maritiem ivoren, vermoedelijk potvistand, netsuke, in de vorm van gestapelde kastanjes en een wormpje, gesigneerd Naokazu, Japan, 19e eeuw, 2,5 × 3,5 × 2,8 cm€ 375
1513Maritiem ivoren netsuke in de vorm van een ratje, liggend op zijn opgerolde staart, de ogen met hoornkoraal ingelegd, gesigneerd, Japan, 19e/20e eeuw, 2 × 4,8 × 3,8 cm€ 140
1514Balinees houten beeld: twee vrouwen -een ornament ontbreekt, enkele defecten-, 36 × 24 × 10 cm€ 3200
1515Verguld messing drielichts bouillottelamp met groengeschilderde blikken kap, en drie gebeeldhouwde armen, Frankrijk, 19e eeuw -reparatie aan kapbevestiging-, 73 × Ø 37 cm€ 290
1516Ronde mahonie gueridon met in hoogte verstelbaar wit marmeren blad met messing galerijrand, staande op driepoot, circa 1800, 71 × Ø 32,5 cm€ 260
1517Messing microscoop voorzien van mechanisch verschuifbare objecttafel, 15×-oculair en twee objectieven, adres: W. Watson & Sons Ltd., Londen, eind 19e eeuw, circa 32 cm hoog, in mahonie kistje€ 240
1518Paar bronzen tuinvazen met rammascarons en reliëfdecor: personificatie van de zon geflankeerd door takbundels, 70 × Ø 50 cm€ 1300
1519Betonnen tuinbeeld: putto met boeket, 65 cm€ 160
1520IJzeren balans met toebehoren, de balans met opschrift 1663, afmetingen balans 39 × 160 × 14 cm€ 120
1521Paar betonnen tuinvazen, 43 × Ø 38 cm€ 170
1522Gietijzeren tuinvaas met twee oren -randchip, corrosie-, 50 × Ø 58 cm€ 75
1523Vier tuinstoelen met kunststof bespanning, waarvan twee rode en twee zwarteNot sold
1524Paar ronde grijze metalen tuintafeltjes, 72 × Ø 60 cm€ 65
1525Zilverkleurige ronde gietijzeren jardinière op voet, 28 × Ø 45 cm€ 35
1526Ronde grijze metalen tuintafel en twee metalen stoelen€ 100
1527Gietijzeren tuinvaas met twee oren, 50 × 80 × 60 cm€ 65
1528Betonnen vogeldrinkbank, gedragen door drie putti, 85 × Ø 40 cm€ 150
1529Drie kindertuinbankjes met gietijzeren steunen, 52 × 97 × 38 cm€ 230
1530Paar zandstenen liggende leeuwen, met resten van polychromie, op ijzeren tafels, 120 × 100 × 27, inclusief tafels€ 375
1531Betonnen tuinbeeld: evangelist -hand afgebroken-, 118 cm€ 80
1532Twee tuintafels op wit ijzeren onderstel, de houten tafelbladen met zink bekleed -één met klein gaatje in zink-, 71 × 90 × 70 cm, en vier grijze metalen stoelen€ 20
1533Zinken torenspits, 96 cm hoog, en een zinken daklambrequin -defecten-, 49 × 165 cm€ 50
1534Paar groengelakte gietijzeren zijkanten voor een tuinbankjeNot sold
1535Gietijzeren deur- of raamrooster met disteldecor, circa 1900, 98,7 × 59,1 cmNot sold
1536Gietijzeren hekornament -corrosie-, 132 × 40 cmNot sold
1537Paar zwarte gietijzeren tuinbanksteunen, circa 1900Not sold
1538Donkergroen kwartrond ijzeren plantenrek, 75 × 60 × 60 cm€ 90
1539Groengeschilderd naaldhouten droogrek, gedateerd 1960, 165 × 83 cm€ 25
1540Tuintafel met gelast metalen buisframe en dik natuurstenen blad in drie delen, 78 × 180 × 110 cm€ 65
1541Vier paarse polyetheen (tuin)stoelen, model Centraal Museum Stoel, ontwerp Richard Hutten, 1997, herkomst: Centraal Museum Utrecht -gebruikssporen-, 99 × 44 × 59 cm€ 80
1542Paar terracotta bloempotten -vorstschade-, betonnen bloempotje -barst-, en vogeldrinkbak, 31 × Ø 45 cm€ 45
1543Tuintafel met rond natuurstenen blad op donkergroen metalen onderstel -barstje in blad-, 73 × Ø 100 cm€ 120
1544Vijf polyetheen (tuin)stoelen in diverse kleuren, model Centraal Museum Stoel, ontwerp Richard Hutten, 1997, herkomst: Centraal Museum Utrecht -gebruikssporen, één blauwe met smeltplek in achterpoot-, 99 × 44 × 59 cm€ 50
1545Paar zandstenen lateien met reliëfdecor: wijnranken en korenaren, herkomst: Museum Catharijneconvent -één gebroken-, 13 × 124 × 33 cm€ 120
1546Zandstenen gevelsteen met twee gebeeldhouwde medaillons: de evangelisten Mattheüs en Lucas, tweede helft 19e eeuw, herkomst: Museum Catharijneconvent -kleine defecten-, 76 × 98 × 12 cmNot sold
1547Verzinkt metalen pinnenrek -gebruikte staat-, 140 × Ø 71 cm€ 40
1548Betonnen fontein in de vorm van een nimf, 150 × Ø 100 cm inclusief basement€ 300
1549Ergonomische fiets Giant Revive EZB8 met geveerde achtervork, comfortabele zitting, acht versnellingen, v-brakes, ringslot en fietstas€ 120
1550Herenfiets Montego met aluminium frame, zeven versnellingen, verende voorvork, trommelremmen en naafdynamo, framemaat 57 cm€ 220
1551Enkelspan menwagen met rem en donkergroen stalen frame, spoorbreedte 110 cm -rubber van banden lijkt wat verouderd-Not sold
1552Grote smeedijzeren wandlantaarn -incompleet, wandbevestiging verbogen-, circa 134 × 63 × 50 cmNot sold
1553Vier donkergrijze metalen tuinstoelen€ 95
1554Roodgelakte houten lattenbank met bordeaux stalen frame, tweede helft 20e eeuw€ 80
1555Tuintafel met rond marmeren blad en donkergroen gietijzeren onderstel, 74 × Ø 75 cm€ 120
1556Paar opklapbare beukenhouten tuinstoelen, met gebogen armleuningen, 20 eeuw, 81 × 62 × 55€ 290
1557Gietijzeren terrastafel met rond wit marmeren blad -gebruikssporen-, 72 × 59,5 cm€ 65
1558Betonnen tuinbankje, 47 × 125 × 35 cm€ 270
1559Smeedijzeren boogveld met traceerwerk, gotische stijl, voorzien van wandophanging, 164 × 110 × 12 cm€ 80
1560Paar gietijzeren deur- of raamroosters met decor van lissen, art nouveau, genummerd, 108,3 × 30,5 cm€ 220
1561Verzameling aardewerk tegels, afkomstig uit Dordrecht, 17e eeuw en ouder€ 180
1562Zwartgelakte aluminium behuizing voor een buitenlantaarn -geen glas noch binnenwerk, krassen in lak-, 66 × 42 × 42 cm€ 25
1563Rechthoekige tuintafel met wit marmeren blad en smeedijzeren onderstel met bladdecor -gebruikssporen, restauratie hoek van het blad-, 85 × 186 × 95 cm€ 260
1564Vier zwart-witgelakte tuinstoelen€ 280
1565Ovale betonnen reliëfplaquette: drie putti met wijnrank, 59 × 69 cm€ 60
1566Metalen uithangbord met verguld decor van een bijenkorf met wespen, 65 × 71 cm€ 80
1567Betonnen vrouwentorso, 50 cm€ 140
1568Twee betonnen kippen en nog een tuinornament€ 25
1569Gietijzeren tuincoupe op basement, het geheel witgeschilderd, 20e eeuw 76 × 72 × 47 cm€ 160
1570Gietijzeren vuurkorfje, 46 × 50 × 32 cm€ 130
1571Gietijzeren klompen- of laarzenrek, modern, met paar versleten klompen, 60 × 60 × 23 cm€ 55