Nr. | Omschrijving |
Richtprijs |
5001 | Zwart lederen dressuurpaardenzadel, gemerkt Kentaur Elektra,17,5 inch, daarbij lederen schofttuig, binnensingel, rugriem, culeron, lendenriem, broek en broekriemen, ongebroken watertrens en vier stijgbeugels inclusief beugelriemen | € 150-200 |
5002 | Turkse kelim, tweede helft 19e eeuw -diverse oude reparaties-, 145 × 124 cm | € 120-160 |
5003 | Diepe fauteuil met wieltjes onder de poten, uitvoering Howard & Sons, Berners Street, Londen, gestempeld op achterpoot, eerste kwart 20e eeuw -moet opnieuw gestoffeerd worden-, 92 × 74 × 100 cm | € 400-600 |
5004 | Turkse kelim, in twee delen geweven -verknipt-, 220 × 145 cm | € 20-30 |
5005 | Eiken kist met smeedijzeren beslag, voorzien van wielen, 19e eeuw, 75 × 123 × 63 cm | € 20-30 |
5006 | Oosterse zijden doek in goud en blauw, met olifantenmotief, 238 × 205 cm | € 40-60 |
5007 | Armstoel met eiken frame, en met ribbelstof beklede zitting en leuningen, jaren '50 -gebruikssporen- | € 100-150 |
5008 | Palissander ééndeurs kussenkast, modern, 178 × 118 × 62 cm | € 100-150 |
5009 | Kersenhouten kinderstoel met rieten zitting, tweede/derde kwart 19e eeuw -restauratie aan kapregel- | € 70-90 |
5010 | Drie Hindelooper beschilderde kinderstoelen met rieten zitting | € 50-70 |
5011 | Kerststal met twee kamelen, twee olifanten, twee ossen, één ezel, zes schapen, drie wijzen, één herder, Maria, en Jozef -Christuskind ontbreekt-, afmetingen stal 50 × 67 × 50 cm | € 40-60 |
5012 | Eiken en noten kussen/rankenkast, 20e eeuw, 194 × 184 × 72 cm | € 150-200 |
5013 | Groengelakte houten duwslee met snijwerk en geschilderd winterlandschapje op de zijkanten, 58 × 73 × 53 cm | € 80-100 |
5014 | Vierdeurs eiken hoekkast met tandlijst en paneeldeuren, 19e eeuw, 206 × 90 × 90 cm | € 150-200 |
5015 | Twee Hindelooper beschilderde kinderstoeltjes -beschildering sleets, één rieten zitting moet opnieuw bespannen- | € 60-80 |
5016 | Vier oude houten flessenkratten | € 20-30 |
5017 | Beschilderde spanen doos met bloemdecor en papieren afbeelding van spelende kinderen op het deksel, Noord-Europa, 19e eeuw -horizontale krimpscheuren-, 17 × 39 × 24 cm | € 80-100 |
5018 | Roodgelakte houten slee, 60 × 107 × 50 cm | € 30-50 |
5019 | Eiken tweedeurskast, Hollands, circa 1700 -restauraties-, 166 × 147 × 64 cm | € 500-700 |
5020 | Zwart persianer jasje, uitvoering Max Heymans, Amsterdam -klein deel op de naad van de schouder open-, daarbij: bont stola | € 30-50 |
5021 | Mahonie dressboy, 20e eeuw | € 100-150 |
5022 | Beuken kinderstoeltje met rietbespanning, uitvoering Thonet, gemerkt met papieren label, zithoogte 32 cm, en vijf poppenmeubeltjes, eerste helft 20e eeuw | € 100-150 |
5023 | Divers Delfts blauw aardewerk, waaronder: boterpot -oren gelijmd-, papbordjes en kannen | € 30-50 |
5024 | Hindelooper beschilderde houten blaasbalg, in het medaillon een herbergscène met een vrolijke drinker, op de keerzijde een wapenschild met een rode leeuw, 19e eeuw -leer grotendeels vergaan, defecten-, lengte 54 cm | € 150-200 |
5025 | Divers tin, waaronder: kraankan, 18e-eeuwse kandelaar -gedeukt-, klepkan gedateerd 1882, en maatcilinders | € 50-70 |
5026 | Turkmeense ensi Tekke -defecten, reparaties, steunweefsel opgenaaid aan achterkant-, 163 × 125 cm | € 40-60 |
5027 | Eiken tafel met lades onder het blad, 75 × 175 × 81 cm | € 100-150 |
5028 | Diverse tinnen schalen, borden, en dekselpot, grootste schaal Ø 60 cm | € 60-80 |
5029 | Klein formaat eiken panelenkist met smeedijzeren beslag, 18e eeuw, 47 × 88 × 44 cm | € 150-200 |
5030 | Gekuipte thee-emmer met koperen binnenbak, 34 × 32 × 26 cm | € 60-80 |
5031 | Gebogen beukenhouten stoeltje met hoge rechte rugleuning en rotan bespanning, uitvoering Thonet, gemerkt onder zitting | € 20-30 |
5032 | Vier aardewerk bordjes, drie met blauw-witte decors en één met polychroom bloemdecor, 18e/19e eeuw -alle met randdefecten, één doorboord-, alle Ø 23 cm | € 120-160 |
5033 | Balustervormige aardewerk vaas met blauw-wit decor, molen bij het water, 20e eeuw -chip van voet-, 55 × Ø 26 cm | € 40-60 |
5034 | Eén rechthoekige en één vierkante eiken salontafel, beide 20e eeuw, grootste 46 × 122 × 52,5 cm | € 70-90 |
5035 | Beuken kinderstoel met rieten zitting en rug, gestempeld, uitvoering Thonet -defecten-, zithoogte 55 cm | € 40-60 |
5036 | Indiaas tapijt Bidjar, 311 × 200 cm | € 150-200 |
5037 | Apothekersbalans in mahonie kast, adres: Becker's Sons, Brummen, gedateerd 1967, inclusief gewichtjes, 39 × 40 × 20 cm | € 70-90 |
5038 | Divers messing: keteltjes, melkbusje, stoof, kandelaar, etc., hoogte kandelaar 72 cm | € 80-100 |
5039 | Eiken tweedeurs legkast, staand op slofpoten, 18e/19e eeuw -gebruikssporen, kleine defecten-, 158 × 165 × 49 cm | € 80-100 |
5040 | Messing lampvoet en opengewerkte lampvoet met crèmewitte kap, 20e eeuw, hoogte 50 cm | € 40-60 |
5041 | Eiken ééndeurs hoekkastje, Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen, krimpscheuren aan achterzijde-, 140 × 67 × 40,5 cm | € 80-100 |
5042 | Een eiken en een notenhouten stoel, beide met snijwerk in de rug -noten stoel met wat oude houtwormschade- | € 40-60 |
5043 | Vier diverse Kaukasische soumakkussens -enkele kleine gaatjes- | € 80-100 |
5044 | Hollandse School: driemaster op zee, olieverf op doek, r.o. gesigneerd J. v. Koelen, 60 × 80 cm | € 40-60 |
5045 | Ru van Rossem (1924-2007), 'Johanna op Lesbos', aquatint 12/35, r.o. gesigneerd, 50 × 60 cm | € 60-80 |
5046 | Roland Topor (1938-1997), mythisch wezen met man, litho 161/190, r.o. gesigneerd 61,5 × 45,5 cm | € 100-150 |
5047 | Hollandse School: vrouw in interieur, olieverf op doek, r.o. deels achter lijst onduidelijk gesigneerd, 19e eeuw -deukje met scheurtje in doek-, 42 × 32 cm | € 80-100 |
5048 | Mahonie wandlectuurbak, het front met ingelijst borduurwerk met bloemdecor, 19e eeuw, 45 × 43 cm | € 40-60 |
5049 | Facetgeslepen spiegel in vergulde lijst, modern, 140 × 85 cm | € 80-100 |
5050 | Spiegeltje in pâtelijst met afgeronde hoeken, Frankrijk, 19e eeuw -kleine slijtageplekjes-, 56,5 × 47 cm | € 40-60 |
5051 | Drie bronzen lampvoeten, waarvan één paar met kantelen, hoogste inclusief kap 90 cm | € 150-200 |
5052 | Eiken bordenkast vermaakt tot sidetable, Engels, 19e eeuw -gebruikssporen, zonder opstand-, 79 × 156 × 43,5 cm | € 80-100 |
5053 | Verzameling smeedijzeren objecten, waaronder: een hangijzer, nagels en beslag, 19e/20e eeuw | € 80-100 |
5054 | Tweedeurs eiken linnenkast met tandlijst en verstelbare planken, Hollands, Louis Seize -verticale krimpscheur in rechter deurpaneel-, 246 × 213 × 66 cm | € 150-200 |
5055 | Eiken stoeltje, 19e eeuw -oude houtwormgaatjes-, zithoogte 41 cm | € 40-60 |
5056 | Eiken bolpoottafeltje, 20e eeuw -kring in blad-, 53 × 70 × 54 cm | € 30-50 |
5057 | Eiken handwerkmeubeltje, circa 1930 | € 40-60 |
5058 | Aardewerk serviesgedeelte, decor 'Jessamine', uitvoering Cauldon, Engeland, bestaande uit: grote soepterrine, kleine terrine, dienschaal op voet, twee dienschalen van verschillend formaat, daarbij: terrine, decor 'Paynsley Patt', uitvoering Masons, Engeland, 20e eeuw, 37,5 × 31,5 cm | € 80-100 |
5059 | Perzisch tapijtje Belouche, 143 × 90 cm | € 50-70 |
5060 | Eiken kloostertafel met regelverbinding tussen de poten, 19e/20e eeuw, 75 × 140 × 75 cm | € 80-100 |
5061 | Mahonie hangoorwandtafeltje op gedraaid onderstel, tweede helft 19e eeuw, 65 × 71 × 40 cm | € 60-80 |
5062 | Koerdisch tapijt met boommotieven, circa 1900 -sleetse plekken-, 188 × 148 cm | € 100-150 |
5063 | Rieten wasmand, modern -gebruikssporen-, 38,5 × 75 × 49 cm | € 20-30 |
5064 | Negen aardewerk kerstborden, De Porceleyne Fles, Delft, jaartallen: 1973, 1974, 1975, 1978, 1979, twee × 1980, 1981 en 1984, Ø 25 cm, daarbij: acht kleine aardewerk bordjes: drie kerstbordjes, jaartallen: 1973, 1975 en 1976, drie × Moederdag mei 1973, twee × Vaderdag juni 1973, alle Ø 18,5 cm, De Porceleyne Fles, Delft | € 100-150 |
5065 | Mahoniegefineerde secretaire à abattant met tandlijst, achter de klep vier laatjes en een deurtje, 19e eeuw -defecten, één slotplaatje gebroken, krimpscheur in de bodem-, 150 × 86,5 × 48 cm | € 80-100 |
5066 | Mahonie kabinet met gestoken kuif en centraal een schrijflade, Hollands, eerste helft 18e eeuw -fineerschades en mankementen aan appliques, stukjes deels aanwezig- | € 200-300 |
5067 | Drie noten- en eikenhouten tafeltjes, 50 × 55 × 35 cm | € 40-60 |
5068 | Kleurenlitho: 'Het park met de officieren sociteit van de west zyde gezien - Rotterdam 14 Jyly 1854' -foxing-, 37 × 50 cm | € 60-80 |
5069 | Henk van Gemert (1913-2002), kleurrijke compositie, gouache, r.o. gesigneerd en gedateerd '69 -vlekken op het glas-, 45 × 54 cm | € 100-150 |
5070 | Gérard Fromanger (1939-2021), liggend naakt met zonnehoed, litho 27/90, r.o. in potlood gesigneerd, 74 × 55 cm | € 80-100 |
5071 | Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987), stadsgezicht Haarlem, aquatint, r.o. gesigneerd en in de druk gedateerd 1941, 40 × 49 cm | € 40-60 |
5072 | Henriëtte Gesina Dingemans-Numans (1877-1955), bloemstilleven, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40 × 56 cm | € 80-100 |
5073 | Spiegel in rijk bewerkte goudkleurige lijst, modern -kleine defecten aan steekwerk-, 109 × 69 cm | € 60-80 |
5074 | Set van twee vergrijsd houten lampvoeten, de één met grijze kap, de ander met crèmewitte kap, modern, hoogte 68,5 cm | € 40-60 |
5075 | Paar zeshoekige zwarte metalen lakwerk kastjes, tevens te gebruiken als piëdestal, 76 × Ø 45 cm | € 100-150 |
5076 | Amerikaanse zwarte herenhoed met gleuf, maat 58, inclusief borstel en kunststof koffer -als nieuw- | € 50-70 |
5077 | Divers kristal: twee karaffen, gembercoupe, punchbowl -twee randchipjes-, uitlekschaaltje -gaten later geboord-, glazen vaasje met verguld en groen art deco-decor, en bierpul met tinnen deksel | € 60-80 |
5078 | Ovale mahonie theetafel met etagère -gebruikssporen-, 72 × 72 × 46 cm | € 100-150 |
5079 | Ovale tafel met marqueterie, belijmd met diverse houtsoorten waaronder rozenhout, purperhart en esdoorn, staande op taps toelopende pootjes, één lade onder het blad, Louis Seize-stijl, 19e eeuw -vochtschade, slijtage, gebruikssporen-, 74 × 95 × 64 cm | € 100-150 |
5080 | Geglazuurd aardewerk waterfilter, uitvoering Cheavins, daarbij: gietijzeren kolenbak met messing schep | € 40-60 |
5081 | Porselein serviesgedeelte, model 'Larissa', diverse decors, ontwerp Andries Dirk Copier, uitvoering Essenbach, Duitsland, bestaande uit: één koffiepot, drie theepotten, drie terrines, twee botervloten, één saucière, drie kleine dekselpotjes, twee roomkannetjes, één suikerpotje en drie thee kop-en-schotels | € 70-90 |
5082 | Divers crèmewit aardewerk met plattelandsdecors, alle uitvoering Sarreguemines, bestaande uit: bassin met handel, drie schenkkannen, twee dekselpotten, en twee kop-en-schotels -gebruikssporen-, afmetingen bassin 12 × 36 × 25 cm | € 60-80 |
5083 | Vier diverse lichtblauwe glazen vazen en één beschilderde lampvoet, de vazen midden 20e eeuw, grootste vaas 36 × Ø 19 cm | € 70-90 |
5084 | Divers aardewerk: serviesgedeelte met rood-blauw decor, uitvoering Nimy, België, bestaande uit: twee kop-en-schotels, een papbordje, en vier petit-fourbordjes -enkele minieme defecten-, memoriebordjes rondom de oranjes, Westraven tegel, etc., daarbij: koperen memoriebordje | € 80-100 |
5085 | Notenhouten kast met glazen opstand en gesloten onderkast met twee deuren en twee lades, Willem III, 239 × 143 × 54 cm | € 150-200 |
5086 | Zes essen stoelen, waarvan twee armstoelen, alle met rieten zitting | € 150-200 |
5087 | Ronde eiken schuiftafel met getorste poten en drie tussenbladen, 76 × Ø 120 cm | € 100-150 |
5088 | Perzisch tapijt Lilihan -randslijtage aan één korte kant-, 156 × 107 cm | € 60-80 |
5089 | Twee pendules in houten kasten, beide adres: HAC, begin 20e eeuw -defecten-, beide circa 33 cm hoog | € 40-60 |
5090 | Zeven delen: Fruin, R. De Tachtigjarige oorlog. Historische opstellen. 's-Gravenhage, 1908-1909. 7 delen. Oorspr. half leer | € 100-150 |
5091 | Koperen ketel -deukjes-, messing strijkbout, en messing snotneus, 19e eeuw, hoogte snotneus 41 cm | € 40-60 |
5092 | Mahonie naaitafel met etagère en vakverdeling onder het blad, eerste helft 20e eeuw -gammel-, 74 × 62 × 48 cm | € 30-50 |
5093 | Dienblad met inlegwerk van diverse houtsoorten en met voorstelling van een klassieke schone, 57 × 37 cm | € 50-70 |
5094 | Eiken bolpoottafeltje, Hollandse renaissance-stijl, 20e eeuw, 74 × 95 × 59 cm | € 50-70 |
5095 | Blikken treinset in doos, uitvoering Distler, daarbij: ander treinspoor -gebruikssporen, oxidatie- | € 60-80 |
5096 | Naaldhouten tweedeurs kast, beschilderd met lichtbruine houtimitatie, tweede helft 19e eeuw -kleine beschadigingen-, 241 × 163 × 51 cm | € 80-100 |
5097 | Schilderij: kinderen aan het strand, olieverf op doek, r.o. gesigneerd P. Renard, modern, 50 × 60 cm | € 80-100 |
5098 | Ciano Siewert (1942): dorpsstraat, acrylverf op doek, verso gesigneerd, 59 × 79 cm | € 70-90 |
5099 | Hollandse School: boerderij aan het water met pluimvee op het erf, olieverf op doek, r.o. gesigneerd Th. Braskamp, 40 × 50 cm | € 60-80 |
5100 | Henri Fantin-Latour (1836-1904), 'To Robert Schumann', litho, r.o. in potlood gesigneerd, 1894 -onderrand met waterschade-, 41 × 37 cm, en litho: 'Allegorische figuren bij de tombe van Berlioz', niet gesigneerd, 15 × 23 cm | € 100-150 |
5101 | Twee opengewerkte messing beddenpannen met graveerwerk, aan getorste stelen, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 120 cm | € 100-150 |
5102 | Twee houten deuren met smeedijzeren raster -exclusief scharnierdelen-, 156 × 52 cm | € 200-300 |
5103 | Smeedijzeren staande kapstok voor tegen de wand met esculaap, 180 × 63 cm | € 100-150 |
5104 | Houten kozijn van een bovenlicht, afkomstig uit een Amsterdams grachtenpand, 43 × 55,5 cm | € 100-150 |
5105 | Verzameling blikken en trommels, waaronder: beschuit- en broodtrommels, paar koektrommels met opschriften 'Choc. Beschuitjes' en 'Zoute Krakelingen' | € 50-70 |
5106 | Witgelakte buffetkast, de bovenkast met beglaasde deuren, modern -gebruikssporen-, 225 × 120 × 60 cm | € 100-150 |
5107 | Aardewerk serviesdelen, model Peony, uitvoering Jet ter Steege, modern, bestaande uit: vijf bewaarbussen, melkkan, drie koffiemokken, cakeschaal, suikerpot, roomkan, vier dinerborden, vier ontbijtborden, twee diepe borden, textiel, daarbij: witgelakt wandbordenrek, modern, 77 × 58 cm | € 80-100 |
5108 | Kristallen glasserviesgedeelte, deels uitvoering Thomas Webb, alle Engeland, bestaande uit: vijf gefacetteerde schaaltjes, negentien diverse wijnglazen, waarvan twee met gegraveerd everzwijn, zeven coupes, en een kom met olijfslijpsel -gebruikssporen-, laatstgenoemde Ø 12 cm | € 100-150 |
5109 | Creamware serviesgedeelte, model Edme, decor 'Rosalind', uitvoering Wedgwood, bestaande uit: 16 soepkommen met onderschotels, en vier dienschalen | € 80-100 |
5110 | Vier diversen reiskisten -gebruikssporen-, afmetingen grootste 60 × 100,5 × 51 cm | € 30-50 |
5111 | Tafel met rood marmeren blad op zwartgelakt metalen onderstel met goudkleurige ornamenten, 20e eeuw -lijmresten op het blad, enkele chipjes-, 80 × 109,5 × 55,5 cm | € 100-150 |
5112 | Drie steelpannetjes met koperen buitenzijde, Frankrijk, 20e eeuw -gebruikssporen-, grootste Ø 24 cm | € 40-60 |
5113 | 32 diverse tegels, de meeste met blauw-wit decor: figuur in landschap, en enkele met mangaanpaars vogeldecor, alle 19e eeuw -defecten, vuil, cementresten- | € 50-70 |
5114 | Drie tafellampen -één zonder kap- | € 80-100 |
5115 | Twee tafeltjes: de één met gecontourneerd blad, Hollands, biedermeier, de ander grijsgelakt op cannelurepoten -lichte gebruikssporen-, 70 × 85 × 50 cm | € 60-80 |
5116 | Drie Delfts aardewerk schotels met blauw-witte florale decors, 18e en 19e eeuw -randbeschadigingen-, Ø 35,5 cm | € 100-150 |
5117 | Rond eiken wijntafeltje, Frankrijk, 19e eeuw -opklapmechanisme vastgezet, iets wankel, gebruikssporen-, 57 × Ø 71,5 cm | € 30-50 |
5118 | Twee aardewerk schotels met polychroom floraal decor, eind 18e eeuw -randbeschadigingen-, Ø 34 cm en Ø 31,5 cm | € 100-150 |
5119 | Diverse huishoudelijke attributen: glazen wasbord, bedpan, thermometer, etc. 61 × 32 cm | € 70-90 |
5120 | Vijf borden met blauw-witte transferdecors van hoogtepunten uit Napoleon Bonapartes leven, uitvoering Société Céramique, Maastricht -twee dubbele paren-, Ø 23 cm | € 30-50 |
5121 | Vijf koekplanken met gestoken decors: dieren, personen en bloemen, één met inscriptie aan de zijkant: 'G. de Raad, no. 1', 19e/20e eeuw, 71,5 × 10,5 cm | € 100-150 |
5122 | Twee Perzische tapijtjes Karadja en Belouche -beide met wat uitrafeling aan de korte kanten-, 127 × 84 en 144 × 83 cm | € 50-70 |
5123 | Grijsgelakt grenen bureau met drie lades, modern -gebruikssporen, linkerzijde slechts gedeeltelijk gelakt-, 78 × 83 × 85 cm | € 60-80 |
5124 | Met leder beklede reiskist, 19e eeuw -rechter handvat ontbreekt, defecten- | € 80-100 |
5125 | Kaukasisch tapijt Karabach -sleets-, 180 × 95 cm | € 100-150 |
5126 | Eiken dekenkist met ijzeren beslag, staand op slofpoten, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 66 × 145 × 57 cm | € 70-90 |
5127 | Tafelvoetbalspel, uitvoering Arco-Falk, Milaan -gebruikssporen-, 100 × 70 cm | € 50-70 |
5128 | Doorleefde eiken tweedeurs kast met smeedijzeren beslag, 18e eeuw of ouder -oude houtwormsporen-, 182 × 120 × 35 cm | € 400-600 |
5129 | Patrijspoort, Ø 40 cm | € 40-60 |
5130 | Zeven diverse messing tafellampvoetjes in de stijl van kandelaars, eind 20e eeuw, hoogste 32 cm | € 40-60 |
5131 | Aardewerk voorraadkruik met handvatten, 20e eeuw -gebruikssporen-, 68 × Ø 40 cm | € 60-80 |
5132 | Schilderij: twee jonge uilen en slakken op een muurtje, olieverf op doek, gemonogrammeerd DG en gedateerd '74, 35 × 45 cm | € 100-150 |
5133 | Jan Goedhart (1893-1975), Hr.Ms. De Ruyter op zee, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 39,5 × 60 cm | € 150-200 |
5134 | Gelithografeerd reclamebord: 'Wollen Aabe dekens voorkomen rheumatiek' -beetje verkleurd-, 49 × 65 cm | € 20-30 |
5135 | Gefacetteerde rechthoekige spiegel in houten lijst met gesneden bloem- en bladdecor, Schwarzwald, onderaan gedateerd 1906, 50 × 75 inclusief lijst | € 40-60 |
5136 | Rechthoekige spiegel in eenvoudige massief coromandel lijst -lak op lijst heeft wat verzadiging verloren-, 128,5 × 53,5 cm inclusief lijst | € 30-50 |
5137 | Schouwspiegel in goudkleurige lijst, de kuif met pijl-en-boog, bloemen en strik, eind 19e eeuw -defecten-, 198 × 110 cm | € 300-500 |
5138 | Houten hoeketagère met resten van eerdere beschildering, 108 × 29 × 29 cm | € 30-50 |
5139 | Houten wandconsole met gesneden drakenkop, 20e eeuw, 65 × 54 × 37 cm | € 100-150 |
5140 | Crèmewitte en goudkleurige omlijsting voor schouwspiegel, in drie delen -defecten-, breedte 144 cm, verticale delen ruim 220 cm lang | € 70-90 |
5141 | Piet van Wijngaerdt (1873-1964), 'Landschap aan de Sloterweg, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso getiteld en nogmaals gesigneerd, 66 × 81 cm, herkomst: Collectie Werners-Sandbergen, Museum Pension (later Museum Hotel), Amsterdam, tussen 1915 en 1930 direct van de kunstenaar verworven | € 300-500 |
5142 | Eiken hoekkastje met beglaasde deur en rocaille, 180 × 60 × 60 cm | € 80-100 |
5143 | Divers messing- en koperwerk: strijkbout, blaasbalg, vijzel, etc. daarbij: stijgbeugel en beschilderd kerfsnede stoofje | € 80-100 |
5144 | Leadwood beeld: naakte vrouw met tamboerijn, r.o. gesigneerd R. (Ron) van Zijl en gedateerd '93, Zuid-Afrika | € 150-200 |
5145 | Divers speelgoed: poppenkleding, poppenmeubels, mandje, etc. -veel gebruikssporen en defecten- | € 80-100 |
5146 | Eiken hangoortafel met één lade, op gedraaide poten met tussenregels, 19e/20e eeuw, ingeklapt 76 × 93 × 42 cm, uitgeklapt 76 × 93 × 126 cm | € 100-150 |
5147 | Divers speelgoed: twee houten garages, houten vrachtwagen -defect-, grote verzameling diverse autootjes en diertjes, en 'The Amazing V-X hydraulic drive rocket' | € 70-90 |
5148 | Paar lijstdelen met gesneden schelpvormig ornament, beide circa 110 cm breed | € 40-60 |
5149 | Kandelaars en olielampjes: smeedijzeren 'rush light', Ierland, 18e eeuw, smeedijzeren 'Betty' olielampjes, 18e eeuw, paar tinnen kandelaars en messing olielamp, 50 × Ø 20 cm | € 150-200 |
5150 | Vier tinnen schalen, tien tinnen borden en een koperen kookpot, Ø 50 cm | € 150-200 |
5151 | Grijsgelakte hangoortafel, 20e eeuw -slijtage aan verf-, uitgeklapt 76,5 × 184 × 108 cm | € 60-80 |
5152 | Diverse champagnes -vulniveau's in orde, leeftijden onbekend- | € 20-30 |
5153 | Diverse messing en metalen objecten, waaronder: sloten, theepot, petroleumkan en kandelaars | € 100-150 |
5154 | Vijf goudkleurige schilderijlijsten, grootste 72 × 62 cm | € 70-90 |
5155 | Koeienhuid, Ikea, Zweden, 190 × 200 cm | € 60-80 |
5156 | Divers keramiek: porseleinen beeldengroepjes naar 18e-eeuws voorbeeld, aardewerk wijwaterbakjes, etc. | € 150-200 |
5157 | Aardewerk serviesgedeelte, model Edme, uitvoering Wedgwood, bestaande uit: twee koffiepotten, theepot, twee roomkannetjes, drie dekschalen met ramskoppen waarvan één met deksel, losse deksel, twee asbakken, vijf bonbonschoteltjes, drie eierdopjes, botervloot, twee diverse ovale dienschalen, saucière, twaalf vierkante broodschaaltjes, vijf dinerborden, zes soepkommen met acht onderschotels, vier koffiekop-en-schotels, één theekop-en-schotel, elf losse schotels, dertien mokkakop-en-schote | € 100-150 |
5158 | Porseleinen serviesgedeelte met rood-gouden bies, uitvoering P.T. Tirschenreuth, derde kwart 20e eeuw, bestaande uit: vijftien dinerborden, twaalf diepe borden, twaalf dessertborden, vier ontbijtborden, twaalf kop-en-schotels, drie dekselterrines, twee saucières, en vier dienschalen -enkele haarlijnen en chips, maar over het algemeen in goede staat- | € 70-90 |
5159 | Porseleinen serviesgedeelte met vergulde randen en donkergrijs rozendecor, model München, uitvoering Königlich Tettau, Beieren, bestaande uit: elf dinerborden Ø 25 cm, twaalf diepe borden Ø 23 cm, twaalf dessertborden Ø 21,5 cm, tien kopjes met twaalf schoteltjes, koffiepot, theepot -deksel gelijmd-, roomstel, twee terrines en twee ovale dienschalen | € 150-200 |
5160 | Wit porseleinen serviesgedeelte met gouden bies, model Sèvres, uitvoering Thomas, begin 20e eeuw, bestaande uit: drie diverse ovale dienschalen, twee tazza's, één grote ronde kom, drie ovale broodschaaltjes, twee diverse ovale dekselschalen, losse deksel, elf ontbijtborden, zeven soepborden, en dertien dinerborden -gouddecor sleets-, daarbij: twee dienschalen en een punchbowl, versierd met parelrand, uitvoering Rosenthal | € 150-200 |
5161 | Schilderij: ovaal portret van een jonge vrouw in blauwe jurk, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -twee gaten en klein deukje in doek-, 68 × 55 cm | € 80-100 |
5162 | Drie schilderijen: golfers en caddies, olieverf op doek, r.o. gesigneerd 'E. B[...]ghoff', 20e eeuw, 24 × 19 cm | € 70-90 |
5163 | Eiken hoekkast met paneeldeuren en gecanneleerde stijlen, 19e eeuw -gebruikssporen-, 186 × 70 × 70 cm | € 80-100 |
5164 | Ron van Zyl (1950), naakte vrouw, teakhouten beeld, r.o. gesigneerd en gedateerd '94, Zuid-Afrika -barst in hout-, hoogte 87 cm | € 150-200 |
5165 | Houten koekplank met decor: soldaat te paard -gebruikssporen-, 50,5 × 34 cm | € 60-80 |
5166 | Jan Buys (1909-1985), strand Katwijk, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 22,5 × 27 cm | € 80-100 |
5167 | Soester spiegel in mahonie lijst, 74 × 45 cm | € 30-50 |
5168 | Paar eiken ledikanten, de voet- en hoofdeindes gestoffeerd met gestreepte rozenstof, 20e eeuw -gebruikssporen, lichte slijtage aan stof- 123 x 110 x 200 | € 100-150 |
5169 | Ovale spiegel in zwarte lijst met zilverkleurig reliëfdecor, 70 × 60 cm | € 40-60 |
5170 | Ovale spiegel in mahonie lijst, van oorsprong onderdeel van een toilettafel, 19e eeuw, 74 × 53,5 cm | € 50-70 |
5171 | Schilderij: twee huizen in heuvellandschap, olieverf op paneel, niet gesigneerd, 23 × 28 cm | € 60-80 |
5172 | Johannes Cornelis van Essen (1854-1936), paard en wagen op landweg, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd -twee gaatjes rechts onderin-, 14 × 22,5 cm | € 70-90 |
5173 | Facetgeslepen Soester spiegel, 19e eeuw, 85 × 45,5 cm | € 60-80 |
5174 | Polystone beeld: Narcissus of Dionysos, naar Romeins bronzen voorbeeld uit Pompeii, 63 × Ø 27 cm | € 60-80 |
5175 | Eiken kastje, gedecoreerd met twee uiltjes, het bovenste deurtje met facetgeslepen ruitjes en gordijntje, art deco -lichte gebruikssporen-, 119 × 58 × 40 cm | € 100-150 |
5176 | Hendrik Schaap (1878-1955), stadsgezicht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1926 -craquelé-, 43 × 23 cm | € 200-300 |
5177 | Reliëfplaquette: de leeuwenjacht, gepatineerd brons, niet gesigneerd, 19e eeuw, 27 × 35 cm | € 100-150 |
5178 | Twee spiegels in vergulde houten lijsten, één facetgeslepen, 20e eeuw, 63 × 43 cm | € 70-90 |
5179 | Gesneden eiken raamrooster met dubbele adelaar -oude houtwormgaatjes-, 24,5 × 41 cm | € 50-70 |
5180 | Divers kleingoed: vaas met polychroom transferdecor, uitvoering Rosenthal, metalen vrouwenbeeldje, aardewerk vaas met blauw-wit vogeldecor, uitvoering Royal Copenhagen, Jasperware schoteltje, miniatuur doofpotje, metalen fotolijst, en vier aardewerk tegels met diverse blauw-witte decors | € 70-90 |
5181 | Mahonie kapspiegeltje, 19e eeuw -deel houten achterplaat ontbreekt, defecten-, 53 × 46 × 23 cm | € 30-50 |
5182 | Palissandergefineerd speeltafeltje, het blad belijmd met blauw laken, tweede helft 19e eeuw -afwerking vlekkerig, laken aan vervanging toe-, 74 × 91 × 45 cm | € 40-60 |
5183 | Franse School: drie erotische drukken, vermoedelijk etsen, verso toegeschreven aan Paul Emile Becat, tezamen ingelijst, elk 8,5 × 12 cm | € 150-200 |
5184 | Dick van Luijn (1896-1981), rietkraag, ets 6/15, r.o. gesigneerd, 27 × 17 cm | € 50-70 |
5185 | Dick van Luijn (1896-1981), visser in bootje, ets 7/20, r.o. gesigneerd, 24 × 16 cm | € 50-70 |
5186 | Adriaan van Ostade (1610-1685), 'De messenslijper', ets, mogelijk nagedrukt door Bernard Picart vanaf de originele koperplaat, 18e eeuw, 9,5 × 8 cm | € 80-100 |
5187 | Jan Korthals (1916-1972), 'Rue de Bièvre, Paris', viltstifttekening, r.o. gesigneerd -verkleuring-, 30 × 22,5 cm, en Bob Lokhorst (1900-1972), Parijs' straatgezicht, tekening/aquarel, r.o. gesigneerd en gedateerd '33, 19 × 14,5 cm | € 70-90 |
5188 | Maarten Langbroek (1918-1985), zes katjes op een rij, ets, r.o. vermoedelijk postuum gesigneerd 'Atelier Maarten Langbroek', 1979, 12 × 21 cm | € 150-200 |
5189 | Hollandse School: studietekening: honden, potlood op papier, niet gesigneerd, 31,5 × 24 cm | € 20-30 |
5190 | Poppe Damave (1921-1988), havengezicht Duinkerken, aquarel, r.o. gesigneerd -vocht- en roestvlekjes-, 22,5 × 23,5 cm | € 30-50 |
5191 | Jan Hillebrand Wijsmuller (1855-1925), winters dorpsgezicht met ophaalbrug, aquarel, r.o. gesigneerd, 25 × 22 cm | € 60-80 |
5192 | Facetgeslepen Soester spiegel, de bovenkant beschilderd met twee putti, 20e eeuw, 80 × 33 cm | € 20-30 |
5193 | Polychroom beschilderde aardwerk steelvaas, vierhoekig vaasje, en kom -randchip-, alle drie uitvoering Koninklijke Tichelaar, Makkum, hoogte steelvaas 39,5 cm | € 120-160 |
5194 | Eiken boekenkastje met beglaasde deurtjes en drie planken, 20e eeuw -bovenblad bekrast-, 107 × 73 × 27,5 cm | € 100-150 |
5195 | Glasserviesgedeelte gedecoreerd met korenaren, bestaande uit: zes grote waterglazen, vijf kleine waterglazen, één wijnglas, vier coupejes en veertien port- en likeurglaasjes in diverse formaten, 20e eeuw | € 60-80 |
5196 | Negen polychrome aardewerk bloemtegels met fleur-de-lis hoekmotieven, 17e eeuw -enkele beschadigingen-, 13 × 13 cm | € 300-500 |
5197 | Marius Johan van Dugteren (1889-1974), dorpsgezicht, olieverf op board, r.o. gesigneerd -kleine beschadigingen-, 32 × 45 cm | € 30-50 |
5198 | Driedelig aardewerk polychroom beschilderd kaststel, uitvoering Koninklijke Tichelaar, Makkum -staart vogel gebroken, kleine defecten-, hoogte dekselvaas 32 cm | € 60-80 |
5199 | Vier Dinky Toys: Foden 14-ton tanker 'Regent' nr. 942 -in doosje-, Foden diesel 8-wheel wagon nr. 901 -in doosje van nr. 903-, Austin Atlantic convertible nr. 106 -één band ontbreekt, in gehavend doosje-, en Ford Fordor sedan nr. 170 -in licht gehavend doosje- | € 100-150 |
5200 | Verzameling postzegels, uitgiften en jaarcollecties, postfris, jaren '80 en '90 | € 50-70 |
5201 | Paar opaline vazen, paar porseleinen flacons -één defect-, zes glazen en vier aardewerk kommetjes, hoogte vazen 31 cm | € 60-80 |
5202 | Twee schaakspellen, damspel, en dominospel -gebruikssporen- | € 60-80 |
5203 | Toon Verplak (1901-1966), winters boslandschap, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 36 × 24 cm | € 50-70 |
5204 | Augustinus van der Linde (1890-1983), 'Een oud verhaal op een oud plankje', olieverf op paneel, verso gesigneerd, getiteld en gedateerd 1961, 33 × 18 cm | € 50-70 |
5205 | A.C.W. Terhell (1863-1949), 'Botters op het strand', gouache, l.o. gesigneerd, 19 × 14 cm | € 100-150 |
5206 | Mangaanpaars zespas tegeltableau met haan, naar 18e-eeuws voorbeeld, modern -tegels verlijmd op achterplaat-, 13 × 13 cm | € 40-60 |
5207 | Max Himpe (1920-1975), portret van een man in groene jas, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 60 × 45 cm | € 70-90 |
5208 | Een grote en een kleine houten verstelbare schildersezel, modern -gebruikssporen-, in laagste stand 160 × 57,5 × 59 cm | € 80-100 |
5209 | Henk Bellaard (1896-1975), 'Parijs', aquarel op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd 1953, 31 × 40 cm | € 20-30 |
5210 | Hollandse School: Volendammer visser, olieverf op doek, r.o. gesigneerd J. Derksen, 38 × 28 cm | € 80-100 |
5211 | Willem de Zwart (1861-1931), interieur met figuur aan tafel, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 29 × 19,5 cm | € 200-300 |
5212 | Adrianus Johannes van Eck (1907-1974), schepen in de Rotterdamse haven, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, -craquelé, enkele inschilderingen, iets vervuild-, 70 × 51 cm | € 80-100 |
5213 | Pieter Johannes Niesten (1842-1918), sloot bij boerenerf, aquarel, l.o. gesigneerd -roestvlekjes-, 43 × 28 cm | € 30-50 |
5214 | Jean Duroeulx (1898-1967), gezicht op een haven, marouflé, r.o. gesigneerd, 21,5 × 28,5 cm | € 70-90 |
5215 | Pieter Johannes Niesten (1842-1918), twee schilderijen: Hollands stadsgezicht, olieverf op paneel, 37 × 26 cm en molen bij water, olieverf op karton, beide l.o. gesigneerd, 27 × 36 cm | € 50-70 |
5216 | Hollandse School: bootje in de dorpssloot, olieverf op doek, r.o. gesigneerd J.v. Diande, 17 × 23 cm | € 30-50 |
5217 | Italiaanse School: portret van een boer, olieverf op doek, niet gesigneerd -restauraties-, 45 × 37 cm | € 200-300 |
5218 | Bronzen beeldje: staand vrouwelijk naakt, op voet gesigneerd E. Talasescu, 39 cm | € 70-90 |
5219 | Ets: portret van een voorname heer met hoed, naar Jean Auguste Dominique Ingres (1780-1867), door Pietro Fontana, 35 × 26 cm | € 80-100 |
5220 | Vijf opgehoogde miniaturen: huwelijk van Napoleon en Marie Louise, kopie naar schilderij van Georges Rouget (1783-1869), 9 × 3,5 cm; tweemaal vrouw met snaarinstrument, 15 × 10 cm; en twee ovale portretjes, 8,5 × 6,5 cm | € 60-80 |
5221 | Teakgefineerde wandpiano, adres August Förster, Tsjechoslowakije, inclusief mahonie bankje met zalmroze velours bekleding, 143 × 114 × 54 cm | € 300-500 |
5222 | Hendrikus J. van Langen (1874-1964), handwerkende vrouw bij het vuur, marouflé, l.o. gesigneerd, 23 × 17 cm | € 80-100 |
5223 | Johannes Hendricus Jurres (1875-1946), studietekening van Salomon, l.o. gesigneerd, 30,5 × 16 cm | € 60-80 |
5224 | Twee schilderijtjes: lezende vrouwen, olieverf op paneel, respectievelijk r.b. en r.o. gesigneerd J.H. Thomas, 20e eeuw, beide 24 × 18 cm | € 70-90 |
5225 | Friese staartklok in meekrapkleurige kast, de polychroom beschilderde wijzerplaat met landschapsdecor en latoenkoperen ornamenten, aan de zijkanten geschilderde jachttaferelen, 20e eeuw -met één gewicht-, 165 × 46,5 × 42 cm | € 80-100 |
5226 | Paar vijf-armige deels verguld metalen en rood marmeren kandelaars, de hoogste kaarsenhouders amateuristisch geëlektrificeerd, 20e eeuw, hoogte 51 cm | € 60-80 |
5227 | Mahoniegefineerd kapspiegeltje met eierlijst -kleine defecten-, 57 × 42 × 28 cm | € 30-50 |
5228 | Iepenwortelgefineerde dubbelgebogen commode met opengeslagen knieën, staand op bolklauwpoten, tweede helft 20e eeuw -fineerschade-, 72 × 88 × 50 cm | € 80-100 |
5229 | Wit porseleinen koffie- en theeservies met gouden bies, bestaande uit koffiepot, mokkapot, luie baker, spoelkom, drie mokkakopjes en zes schotels, twee dekselpotjes -samengesteld, defecten, één deksel gerestaureerd-, hoogte koffiepot 27 cm | € 70-90 |
5230 | Divers kleingoed: zilveren tastevin, miniatuurportretje, Afrikaanse beeldjes, luie baker, uitvoering Wedgwood -defecten-, etc. | € 80-100 |
5231 | Vijfdelig Frans porseleinen kaststelletje met wapendecor, uitvoering Samson, 19e eeuw, 15,5 cm | € 70-90 |
5232 | 25 aardewerk KLM-huisjes -drie leeg- | € 200-300 |
5233 | Divers kleingoed: schildpad en parelmoer borsteltje met inscriptie 'Kais. Wilh. Gedächtnis Kirche Berlin, twee glazen flaconnetjes met metalen monturen, antiek bronzen handvat met leeuwendecor, zilveren rammelaar, en hoornen pijpje met gesneden vos | € 80-100 |
5234 | Vier stuks divers glas: hoog rookglazen bloemenvaasje, cilindrisch iriserend vaasje met rood geblokt decor, ontwerp Isgard Wohlgemuth-Moje, op onderzijde gesigneerd en gedateerd 1987, groene glazen bal, en hoge blauwe vaas | € 40-60 |
5235 | 'Pas op! Daar brandt licht'. 1946. Geïllustreerde kartonnen doos, met 2 platen: een verlichte straat bij nacht, de tweede plaat met puzzelstukjes die de ramen en andere lichtbronnen kunnen verduisteren, 37 × 20 cm | € 30-50 |
5236 | Spiegel in aardewerk lijst met rijk bloemdecor, tweede helft 20e eeuw -hier en daar een bloemblaadje afgebroken-, 83 × 60 cm | € 100-150 |
5237 | Drie goudkleurige gesneden houten beelden van een staand horloge: Atlas en twee Famen, hoogte 29 cm vanaf de bol, staande op een houten plank | € 120-160 |
5238 | Paar neoclassicistische gravures: 'Posidippe' en 'Antinoüs en idole Egyptienne', naar het beeld Osiris-Antinoüs uit de Villa Hadriana, uit: 'Musée Français: Recueil des plus beaux tableaux, statues, et bas-reliefs qui existaient au Louvre avant 1815', Parijs, circa 1830, 42 × 31 cm | € 40-60 |
5239 | Geplooide aardewerk wandschotel met blauw-geel decor: putto met Nederlandse vlag, uitvoering Koninklijke Tichelaar, Makkum, Ø 32 cm | € 30-50 |
5240 | Ronde koperen reliëfplaquette met decor van schaatsers, vermoedelijk voor de 2e Olympische Winterspelen in Sankt Moritz, Zwitserland, in 1928, uitvoering Huguenin Frères, in houten omlijsting, 30 × 30 cm en Ø 24,5 cm | € 80-100 |
5241 | Paar Delfts aardewerk kastvazen met blauw-wit decor, vermaakt tot lampvoeten -defecten-, hoogte 37 cm | € 70-90 |
5242 | Grote Delfts aardewerk schotel met gelobde rand en blauw-wit pauwendecor, uitvoering Plateelbakkerij Ram, Arnhem -klein bakfoutje rechtsonder-, daarbij: polychroom beschilderd bord met vogeldecor, uitvoering Tichelaar, Makkum, Ø 54 cm × 10,5 cm | € 100-150 |
5243 | Haardsteen met decor: drie putti waarvan twee op stokpaarden, 10 × 13 × 10 cm | € 30-50 |
5244 | Oranje-memorabilia: bordjes, blikken, bekers, vlaggen, sterke drank, etc. | € 100-150 |
5245 | Twee messing akers, waarvan één op pootjes -scheurtje in die met pootjes- | € 30-50 |
5246 | Vier mahonie stoofjes met messing banden en hengsels, 19e eeuw, 13 × Ø 27 cm | € 30-50 |
5247 | Friese staartklok in eiken kast, met boven de wijzerplaat een geschilderd dorpsgezichtje, 19e eeuw | € 50-70 |
5248 | Afgietsel van een runderschedel met grote hoorns, vermoedelijk van een Texas Longhorn, breedte circa 170 cm | € 40-60 |
5249 | Verzameling divers tin, veelal 18e eeuw, bestaande uit: borden, klepkannen, bekers, lepel, etc. | € 150-200 |
5250 | Verzameling houten wolhouders en dekseldoosjes, hoogste doos 17 × Ø 13,5 cm | € 80-100 |
5251 | 18 boeken en 17 kleinere werken: Nederlandse kunstschilders. Verschillende formaten (14 gebonden). M. Bauer, I. Israels, Jongkind, J. Kaal, Otto de Kat, Matthijs Maris, en anderen | € 60-80 |
5252 | Twee grote aardewerk schotels: één met polychroom bloemdecor, 18e eeuw -gelijmd-, en één met blauw-wit decor, 20e eeuw, grootste schotel Ø 40 cm | € 80-100 |
5253 | Divers kerfsnede objecten, waaronder: doosjes, koekplanken en stoofjes, afmeting grootste doos 12,5 × 35,5 × 24 cm | € 100-150 |
5254 | Zachthouten koekoeksklokkast zonder uurwerk, 19e eeuw -defecten-, lengte 95 cm | € 80-100 |
5255 | Eiken mangelplank met kerfsnede decor, gedateerd 1728 -enkele oude houtwormgaatjes-, 69 × 11,5 × 8 cm | € 50-70 |
5256 | Steengoed kruik met tekst: H. Bootz Amsterdam, en een Westerwald kruik met bloemdecor en opschrift '1 1/2', 19e eeuw, hoogste 33 cm | € 40-60 |
5257 | Zes keramische vazen, waaronder uitvoering Willem Coenraad Brouwer, Adco, de Rijn, en Terraco de Draak -gebruikssporen, één de Rijn vaasje met barstje-, 23 × Ø 12,5 cm | € 80-100 |
5258 | 20 porseleinen borden met blauw-wit decor: Jule after, jaartallen: 1× 1968, 1× 1970, 1× 1972, 2× 1973, 3× 1974, 3× 1975, 1× 1976, 1× 1979, 1× 1980, 2× 1981, 1× 1989, 1× 1990 en 2× 1990, daarbij zeven andere porseleinen borden met blauw-wit decor, vrijwel alle uitvoering Royal Copenhagen, Denemarken, Ø 18 cm | € 80-100 |
5259 | Postzegelverzameling: Wereldnatuurfonds / WWF, in bewaaralbums | € 150-200 |
5260 | Vier boeken: Italiaanse architectuur: Venetian Palazzi; Venetian villas; Decoratieve kunsten in Venetië; Villa's en palazzi in Rome; Enz. 4 delen. 4to. Gebonden. Rijk geïllustreerd. Daarbij: G. Hubert, 'La sculpture dans l'Italie napoléonienne'. 1864. 4to.Met 225 afbeeldingen | € 60-80 |
5261 | 161 stripalbums. Onder andere Morris & Goscinny, 'Lucky Luke' (51), Toon van Driel, 'Stamgasten' (14), Franquin 'Guust Flater' (5), Jan Kruis, 'Jan, Jans en de kinderen' (8), G. de Jager, 'De familie Doorzon' (7), W. vandersteen, 'Suske en Wiske' (9), Goscinny - Uderzo, 'Asterix' (19) enz. | € 150-200 |
5262 | 56 kinderboeken: J. Nowee, Arendsoog (17 boeken); C. Beke, Pim Pandoer (7), W. van der Heide (10 boeken), W.E. Johns, Biggles (7 pockets), Junior Pocketboeken (10 boekjes) | € 80-100 |
5263 | Twee eiken kerfsnede mangelplanken, één voorzien van tekst, 18e eeuw, de ander van later datum -gebruikssporen-, 77 × 13 cm | € 100-150 |
5264 | Diverse messing kandelaars, tinnen kraankan op komfoor, vijzel, koperen puddingvorm en gehoute messing brandemmer | € 40-60 |
5265 | Dertien diverse donkergroene wijnglazen, 19e eeuw, hoogste 14 cm | € 120-160 |
5266 | Drie aardewerk tegels met mangaanpaarse religieuze decors, vermoedelijk 19e eeuw -beschadigingen-, 13 × 13 cm | € 70-90 |
5267 | Verzameling carte-de-visite (85) en carte-de-cabinet (26) portretfoto's, onder andere van vooraanstaande Nederlandse families als Van Bylandt, Bosch van Drakestein, Van Rijckevorsel etc.; daarbij: een aantal familiefoto's en andere kiekjes | € 80-100 |
5268 | Boek: (Swaan, J.S.) De invloed en de grenzen der vermakelijkheden voor de jeugd. Leesboek. Uitgeg. door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Amsterdam, 1815. (IV) 66 pp. Oorspr. omslag. Prijs voor Willmpje Lipjes, Dordrecht 1836 | € 30-50 |
5269 | Verzilverd bestekgedeelte, model Noblesse, uitvoering Gerritsen, bestaande uit: twaalf viscouverts, twaalf dinermessen, twaalf dessertmessen, twaalf toespijslepeltjes, tien fruitmesjes en divers diengerei - zonder vorken en lepels- | € 30-50 |
5270 | Houten bord met tweezijdig opschrift: 'Stilte kerkdienst', op staander, 154 × 55 × 55 cm | € 80-100 |
5271 | Hollandse School: kopie naar 'De zieke vrouw' van Jan Steen, olieverf op doek, r.b. gemonogrammeerd JS, begin 20e eeuw -lichte craquelévorming, doek staat niet op spanning-, 79 × 62 cm | € 100-150 |
5272 | Crucifix met verzilverde Corpus Christi, op basement met reliekjes, in de achterzijde een vakje met twee religieuze documenten -beide documenten gescheurd, kruis gelijmd-, 55 × 21 × 12 cm | € 60-80 |
5273 | Driedelig natuurstenen pendulestel met verguld metalen Art Nouveau motieven, begin 20e eeuw -één greep van de pendule afgebroken, enkele onderdelen verbogen-, afmetingen pendule 45 × 24 × 15 cm | € 60-80 |
5274 | Eiken roltopbureautje, circa 1900 -enkele defecten- 119 × 102 × 51 cm | € 100-150 |
5275 | Goudkleurige schilderijlijst met florale motieven, sponningmaat 35,5 × 25,5 cm, dagmaat 32 × 23 cm -scheurtjes, kleine defecten- | € 40-60 |
5276 | Kleine vergulde schilderijlijst, Louis Quinze-stijl, sponningmaat 24,2 × 30,4 cm | € 40-60 |
5277 | Nicolaas van Vulpen Wiertz (1915-1991), bloemstilleven, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 81 × 60,5 cm | € 70-90 |
5278 | Drie etsen: Toon de Jong (1879-1955), 'De hut van Mie', 'Laren' en 'De Bunschotertjes', etsen, r.o. gesigneerd, 15 × 38 cm | € 100-150 |
5279 | Met aluminium beklede hutkoffer met leren grepen -gedeukt-, 51 × 101 × 49 cm | € 40-60 |
5280 | Eiken panelenkist met gecanneleerde stijlen, samengesteld uit 17e-eeuwse en nieuwere delen, 72 × 117 × 54 cm | € 50-70 |
5281 | Balinese School: feestdag met parade, acrylverf op doek, r.o. gesigneerd G.S.T. Kon. Sunaka, tweede helft 20e eeuw, 115 × 190 cm | € 200-300 |
5282 | Chinese rozenhouten offerandetafel, de porseleinen tegel met landschapsdecor, Chinees tafelschermpje met natuurstenen scherm, houten offerandetafel ingelegd met spiegeltjes, India, Chinese houten offerandetafel, de rand met vruchten en bloemen, en hardhouten kantelspiegel, Indonesië, 20e eeuw, 34 × 34 × 14,5 cm | € 150-200 |
5283 | Gesneden houten beeld: Hanuman met aapjes, Bali, tweede helft 20e eeuw, 57 cm | € 100-150 |
5284 | Twee Balinese benen snijstukken: vrouw staand op ossenkop, hoogte 23 cm, en vrouw staand op drakenkop, hoogte 18 cm | € 40-60 |
5285 | Drie houtsnijwerken en paar gesneden boekensteunen, Indonesië, 20e eeuw, 30 × 14 × 10 cm | € 40-60 |
5286 | Diverse aziatica: twee Batik doeken met wajangdecor, Indonesië, en een pijl-en-boog, Sepik, Papoea Nieuw-Guinea, lengte boog 58 cm | € 40-60 |
5287 | Twee Balinese houten beelden: moeder met zogend kind, en een eend -chipje van snavel-, hoogte 23 cm | € 70-90 |
5288 | Verzameling modelvoertuigen en modelkits, veelal Revell, modern | € 100-150 |
5289 | Chinese achterglasschildering met decor van vogels op rots, 51 × 34 cm | € 20-30 |
5290 | Gesneden houten reliëfpaneel met vogel- en rankendecor, eind 18e eeuw -gebarsten, enkele oude houtwormgaatjes-, 139 × 22 cm | € 50-70 |
5291 | Metalen vloerstaande lamp, beschilderd met steenimitatie, de drie pilaren eindigend in dierenkoppen, staand op natuurstenen voet, 180 × Ø 50 cm | € 80-100 |
5292 | Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994), 'Magnolia', houtsnede 13/75, r.o. gesigneerd, 40 × 50 cm | € 150-200 |
5293 | Albertus Jan Marinus van Dijk (1892-1967), vuurtoren in de golven, gouache, l.o. gemonogrammeerd, 29,5 × 59 cm | € 150-200 |
5294 | 16-pas Delfts aardewerk tegeltableau met een voorstelling van een vogelkooi met twee vogels, samengesteld uit twee tegeltableaus, tweede helft 18e eeuw -één tegel gerestaureerd, defecten-, tegels ieder 13 × 13 cm | € 200-300 |
5295 | Paar Indonesische houten mannenbustes, Bali, hoogste 25 cm | € 50-70 |
5296 | Verzameling beschilderde houten wajang golek hoofden, daarbij: twee krissen | € 40-60 |
5297 | Balinese School: voedsel prepareren, acrylverf op doek, r.o. gesigneerd J.W. Kuplir Ubud, Bali -gemaroufleerd- 88,5 × 143,5 cm | € 80-100 |
5298 | Italiaanse School: gezicht op Rouen met brug en kathedraal, en gezicht op de haven van Cádiz, beide olieverf op paneel, één gesigneerd C. Granci, de ander met naamplaatje op de lijst, 19e eeuw, 16 × 31 cm | € 40-60 |
5299 | Paar gesneden houten beelden, biddend echtpaar in traditionele kleding, Bali, tweede helft 20e eeuw | € 60-80 |
5300 | Gesneden houten buste: djanger danseres, gesigneerd A. Fatimah, Bali, midden 20e eeuw, hoogte 39 cm | € 70-90 |
5301 | Eiken porseleinkastje met gefacetteerde ruiten, het interieur met rood velours bekleed -enkele glaslatjes los maar aanwezig-, 109 × 114 × 32 cm, staand op kistvormig kastje met gesneden poten en ornament, Duitsland, tweede/derde kwart 20e eeuw, 55 × 126 × 52 cm -meubelen horen op elkaar te staan, maar zijn ook los van elkaar te gebruiken- | € 80-100 |
5302 | Aardewerk serviesgedeelte, model 'Jämtlander Haantje, uitvoering Boberg's Fajansfabrik, Gefle, Zweden, bestaande uit: drie ronde dienschaaltjes met oren, verschillende formaten, bedekte dienschaal, ovale dienschaal, diep schaaltje met deksel, twee kommen, juskom, vijf visschaaltjes, diverse formaten, zes dinerborden, drie ontbijtborden, elf gebaksbordjes, één soepkom en schotel, vier mokken, verschillende formaten, zes kopjes en vier schotels, en twee eierdopjes -lichte gebruikssporen, sa | € 100-150 |
5303 | Edgar Richard Johannes Fernhout (1912-1974), paar kleurenlitho's: bloemen, beide gesigneerd in de druk, 38 × 32 en 27 × 35 cm | € 40-60 |
5304 | Corstiaan de Vries (1936-2008), figuur met paradijsvogel, inkttekening op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '75 -roestvlekjes, kleine waterschade-, 62 × 49 cm | € 60-80 |
5305 | Cécile Okker (XX), plant met roze bloem, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, laatste kwart 20e eeuw, 81 × 54 cm | € 60-80 |
5306 | Spiegel in notenhouten lijst met rankendecor -spiegelglas verweerd-, 69 × 61 cm | € 40-60 |
5307 | Met leder beklede fauteuil afgezet met nagels, het kussen voorzien van stoffen bekleding -kussen sleets-, 86 × 69 × 73 cm, en met leder bekleed octagonaal rooktafeltje, met kopspijkers gedecoreerd, staand op vier ronde beuken poten eindigend in octagonale voet gelijkend op het blad, art deco, jaren '20-'30, 60 × Ø 48 cm | € 70-90 |
5308 | Franse School: pop op stoel, olieverf op doek, verso onduidelijk gesigneerd en gedateerd '88 -paar oppervlakkige krassen-, 100 × 50 cm | € 80-100 |
5309 | Bertha Bake (1880-1957), paneel voor betimmering of kamerscherm, gebatikt perkament, art nouveau, circa 1910, vergelijkbaar exemplaar in Kunstmuseum Den Haag -onderrand verkleurd-, 89 × 48 cm | € 200-300 |
5310 | Rijk gesneden Indonesische houten kist met wajangdecor -sleutel ontbreekt-, 10 × 37 × 27 cm | € 30-50 |
5311 | Twee gesneden houten Kambot verhalenborden, bruin geschilderd met witte accenten, Sepik, Papoea Nieuw Guinea, eind 20e eeuw, 65 × 48 cm | € 50-70 |
5312 | Paar gepolychromeerde gesneden houten wandbeelden, Indonesië, 20e eeuw -klein stukje afgebroken-, 150 cm | € 30-50 |
5313 | Balinese School: twee danseressen in interieur, acrylverf op doek, r.o. gesigneerd 'Md. Cana Asmara', en gedateerd '92 Bali', 119 × 67,5 cm, in originele deels gezwarte en gesneden lijst | € 120-160 |
5314 | Twee houten Indonesische beschilderde maskers: Topeng, Java, -gebruikssporen, verfverlies-, 20 × 15 cm | € 100-150 |
5315 | Twee eiken pokastjes met roffeldeurtje en lade, 19e eeuw -beide met slijtages en restauraties-, 78 × 53 × 35 cm | € 60-80 |
5316 | Vier kandelaars, daarbij: beeldje van een gevleugelde leeuw, hoogste kandelaar 24 cm | € 40-60 |
5317 | Verzameling van 22 diverse aardewerk tegels met blauw-witte decors van voornamelijk landschappen en tijdverdrijf, 18e/19e eeuw -defecten- | € 100-150 |
5318 | Balinese School: reigers, uilen en vlinders bij de drinkplaats, acrylverf op doek, m.o. gesigneerd K. Buka, Bali, midden 20e eeuw, in rijk gesneden lijst, 63 × 36,5 cm | € 100-150 |
5319 | Balinese School: werkers op het land met in het verschiet een vulkaan, acrylverf op doek, r.o. gesigneerd: 'W. Rupa Peliatan Bali', in rijk gesneden lijst, 54 × 33 cm | € 60-80 |
5320 | Divers Japans Imari-porselein: grote wandschotel, twee borden en twee schoteltjes, alle met gecontourneerde rand, 19e eeuw, wandschotel Ø 46 cm | € 40-60 |
5321 | Rooktafeltje met rond messing blad, en gesneden houten bankje, 57 × Ø 59 en 45 × 70 × 28 cm | € 60-80 |
5322 | Drie litho's: Carrie Yamaoka (1957), abstracte compositie in grijstinten, Peter Yamaoka (20e eeuw), 'Allegorical spring still life' en onbekende kunstenaar, paar splijtende handschoenen, papiermaat handschoenen 76 × 58 cm | € 100-150 |
5323 | Messing olielamp en twee metalen olielampen, India, 20e eeuw, grootste 48 × 22 cm | € 60-80 |
5324 | Rijk gestoken teakhouten kist met decor van arabesken en figuren, Indonesië, 26 × 58,5 × 38 cm | € 80-100 |
5325 | Bronzen beeld: staand vrouwelijk naakt, met gietersmerk: J.B. Déposée Bronze Garanti Paris, laatste kwart 20e eeuw, 78 × Ø 30 cm inclusief zwart natuurstenen basement | € 150-200 |
5326 | Eiken nachtkastje met wit marmeren blad, 20e eeuw -chip uit hoek van het blad-, 80 × 40 × 35 cm | € 50-70 |
5327 | Drie kandelaars: verguld houten altaarkandelaar -zonder pen-, messing vierlichts kandelaar op klauwpootjes en gelijkend exemplaar -ontbrekende onderdelen-, hoogte 70 cm | € 80-100 |
5328 | Deels wortelnoten gefineerde secretaire, achter de klep deurtje en lades, 20e eeuw -gebruikssporen-, 100 × 76,5 × 45 cm | € 80-100 |
5329 | Hexagonale messing hallantaarn met glazen ruitjes, 19e eeuw -ruitjes deurtje ontbreken-, afmetingen zonder ophanging 45 × 20 × 20 cm | € 50-70 |
5330 | Paar gesneden houten hoekstoelen, mogelijk Indonesië, tweede helft 20e eeuw -bekleding direct op houten zitting verlijmd en aan vervanging toe- | € 80-100 |
5331 | Zes houtsnijwerken: dienblad, drie Balinese vrouwfiguren, wandreliëf: gezicht en houten beeld: yogi man, alle Indonesië, afmeting yogi man 24 × 24 × 24 cm | € 40-60 |
5332 | Paar ceremoniële staffen met bewerkte benen bovenzijde, mogelijk Batak of Nias, Indonesië, lengte 75 cm | € 60-80 |
5333 | Rechthoekige eiken en kersen tafel met twee lades onder het blad, 20e eeuw, 74 × 166 × 72 cm | € 100-150 |
5334 | Houten voorouderbeeld: drie op elkaar staande figuren, Asmat, Irian Jaya, Papoea-Nieuw-Guinea -krimpscheuren, enkele beschadigingen met name aan gezichten en handen-, 78 × 15 × 20 cm | € 80-100 |
5335 | Turkmeens tapijtje Ersari, circa 1900, 80 × 71 cm | € 50-70 |
5336 | Hardhouten salontafel met twee lades die naar beide kanten open kunnen schuiven, China, tweede helft 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 40 × 140 × 70 cm | € 80-100 |
5337 | Vijf tinnen kraantjeskannen: vier beschilderde exemplaren, en één met fenikskoppen, 20e eeuw -gebruikssporen, kleine beschadigingen, één ontbrekend kraantje en onderstel-, hoogste 45 cm | € 80-100 |
5338 | Eiken dubbelgebogen commode met Louis Seize beslag, 18e eeuw -hang- en sluitwerk vervangen-, 78 × 91 × 52 cm | € 80-100 |
5339 | Paar tafellampen met verzilverde voet en zalmroze kap, 52 × Ø 25 cm | € 70-90 |
5340 | Mahonie secretaire met schuingeplaatste klep, het interieur met vakverdeling, 20e eeuw, 98 × 75,5 × 46,5 cm | € 50-70 |
5341 | Bronskleurige metalen beeldpendule 'Claire de lune' met groen natuurstenen basement -defecten aan geëmailleerde wijzerplaat-, 70 × 30 × 22 cm | € 100-150 |
5342 | Mahonie nachtkastje met lade en deur, de deur met een bronzen knop in de vorm van een vuist, 19e eeuw -droogtescheuren-, 80,5 × 39,5 × 32,5 cm | € 30-50 |
5343 | Balustervormige koperen lampvoet met vissendecor, ontwerp Paul Haustein, serie Ikora, uitvoering WMF, Duitsland, circa 1930 -snoer afgeknipt-, 68 × Ø 22 cm | € 100-150 |
5344 | Eiken commode met marmeren blad, Duitsland, 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 85 × 127 × 57 cm | € 80-100 |
5345 | Schilderij: vrouwenportret, marouflé, niet gesigneerd, draagt plaatje met monogram en datering 1948, 78 × 48 cm | € 60-80 |
5346 | Schilderij: naakte vrouw op de rug gezien, olieverf op doek, r.o. onduidelijk gesigneerd, modern, 90 × 60 cm | € 50-70 |
5347 | Rie de Balbian Verster-Bolderheij (1890-1990), vrouw met bril, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '33, 65,6 × 51 cm | € 60-80 |
5348 | Tweedelige rechthoekige spiegel in vergulde lijst, 100 × 57 cm | € 80-100 |
5349 | Paar bergères met mosterdgeel beuken frame en gebloemde bekleding, Louis Seize-stijl, tweede helft 19e/20e eeuw | € 100-150 |
5350 | Dirk Ocker (1882-1958), twee schilderijen: vrouwelijk naakt en vrouwenhoofd -gedoubleerd-, beide olieverf op doek, gesigneerd, 31,5 × 25,5 cm en 50 × 40,5 cm | € 300-500 |
5351 | Max Himpe (1920-1975), portret van een jonge vrouw met rood haar, olieverf op doek, niet gesigneerd, 50 × 40 cm | € 100-150 |
5352 | Hollandse School: de molen bij Wijk bij Duurstede, kopie naar Jacob van Ruisdael, olieverf op doek, verso met opschrift [D.] 'P. Duursma', begin 20e eeuw -vuil, doek niet op spanning-, 81 × 98 cm | € 150-200 |
5353 | Samengesteld messing pendulestel, de pendule met decor: hertenjacht, op achterzijde gemerkt 'Mod. depositato 1870', met twee zevenlichts kandelabers gedragen door putti, hoogte pendule 46 cm | € 100-150 |
5354 | Paar olielampen met klokwerkmechanisme, -voeten ontbreken, mechanisme geoxideerd-, Charles Dix, hoogte 24 cm, Ø reservoir 9,5 cm | € 120-160 |
5355 | Mahonie sidetable met centraal twee deurtjes en aan weerszijde twee laatjes, 20e eeuw, 85 × 142 × 40 cm | € 70-90 |
5356 | Verzilverd bestekgedeelte, model 70/700, ontwerp Jan Eisenloeffel, uitvoering Gero, bestaande uit: twee soeplepels, twee opscheplepels, één rijstlepel, één aardappellepel, twee juslepels, vier grote messen, één klein mes, één klein kartelmesje, elf grote vorken, vier kleine vorken, negen grote lepels, zes kleine lepels en zes koffielepeltjes, eerste helft 20e eeuw -gebruikssporen- | € 200-300 |
5357 | Verzameling damasten tafellinnen in diverse patronen, voornamelijk servetten maar ook enkele tafellakens -één reeks servetten met bruine vlekjes- | € 80-100 |
5358 | Acht diverse poppen, waaronder uitvoering Schildpad -gebruikssporen en defecten- | € 30-50 |
5359 | Hugo von Habermann (1849-1929), vrouw met hoed, krijt op papier, l.o. gesigneerd -papier gevlekt en verlijmd-, 41 × 31 cm | € 80-100 |
5360 | Spiegel in vergulde en gehoute lijst, eind 19e/20e eeuw -defecten aan lijst-, 151 × 80 cm | € 80-100 |
5361 | Porseleinen serviesgedeelte beschilderd met paars bladdecor en goudkleurige bies, op gecontourneerd dienblad met messing banden -gebruikssporen, schildering en vergulding iets sleets-, 65 × 40 cm | € 80-100 |
5362 | Porseleinen tête-à-tête op dienblad met bloemdecor en gouden rand, 19e eeuw, Frankrijk, dienblad -defecten, deksel melkkan ontbreekt-, 36 × 31 cm | € 80-100 |
5363 | Notenhouten tafeltje met etagère en gesneden florale ornamenten, staand op wieltjes -stoffering bovenblad en etagère aan vervanging toe-, 71 × 77 × 63 cm | € 50-70 |
5364 | Aardewerk serviesgedeelte met zwart-wit transferdecor: berglandschappen, uitvoering Société Céramique, Maastricht, bestaande uit: twaalf dinerborden Ø 25 cm, twaalf diepe borden Ø 25 cm, twaalf dessertborden Ø 21 cm, twaalf kop-en-schotels, theepot, roomstel, sauskom en drie terrines | € 200-300 |
5365 | Afghaans tapijt Ersari, circa 1900 -sleetse plekjes-, 160 × 110 cm | € 60-80 |
5366 | Ovale mahonie hangoortafel, tweede helft 20e eeuw, 75 × 170 × 39 cm | € 60-80 |
5367 | Zeven mahonie stoelen, waarvan één armstoel, met sabelpoten en olijfgroene velours bekleding, Hollands, biedermeier | € 150-200 |
5368 | Afghaans tapijt Ersari met Hatchlu-indeling, 193 × 156 cm | € 250-350 |
5369 | Eiken lectuurbak en handdoekenrek met glazen regels, beide begin 20e eeuw -gebruikssporen-, hoogte handdoekenrek 79 cm | € 50-70 |
5370 | Oude radio in mahonie kast, uitvoering AGA, type 3031, jaren '50 -krassen, werking niet getest-, 22 × 39 × 19 cm | € 40-60 |
5371 | Paar eiken archiefkastjes met roffeldeurtje, 73 × 49 × 43 cm | € 150-200 |
5372 | Diverse polychrome voorraadblikken, waaronder: Droste en Van Melle, grootste 26 × 25 × 19 cm | € 40-60 |
5373 | Alberta Johanna Smetz (1893-1953), paar pendanten, ara's, gouache en aquarel op papier, één l.o. gemonogrammeerd, 20,5 × 16,5 cm | € 100-150 |
5374 | Verzameling damasten servetten in diverse patronen | € 50-70 |
5375 | Drie kleurenlitho's: zichten op Amsterdam en Woerden, 19e eeuw | € 40-60 |
5376 | Metalen wandrekje met drie legplanken -gebruikssporen-, 80 × 65 cm | € 30-50 |
5377 | Zes boeken uitgegeven door het Mercatorfonds, Antwerpen. 1987-1996. 4to. Oorspr. linnen, stofomslag, foedraal. 'Prinsen en poorters in de Bourgondische Nederlanden 1384-1530' (auteur: W. Prevenier); 'Robert Campin, de Meester van Flémalle' (A. Châtelet); 'Vlaamse schilders in de Noordelijke Nederlanden 1585-1630' (J. Briels); 'De Onze-Lieve-Vrouwekathedraal van Antwerpen' (W.Aerts); 'Het impressionisme en fauvisme in België' (S. Goyens de Heusch); 'Magritte' (D. Sylvester) | € 120-160 |
5378 | Vier geweitjes van reeën op schildjes en twee losse hertgeweien, lengte 54 cm | € 60-80 |
5379 | Drie gravures van plaatsen uit Zeeland: Arnemuiden, Brouwershaven, en West-Kapelle en Sint Maartensdijk, uit: Zelandia Illustrata, eind 17e eeuw -één glasplaatje gebarsten-, 17 × 25 cm | € 80-100 |
5380 | Gietijzeren ovale cocotte, uitvoering Staub -enkele lichte gebruikssporen-, binnenmaat 31 × 24,5 cm | € 40-60 |
5381 | Vacuümpomp, uitvoering Vacuubrand -barstje aan de buitenzijde, van de plastic oil mist filter-, 20 × 22,5 × 38 cm | € 350-450 |
5382 | Metalen stellingkast, ontwerp Friso Kramer voor Asmeta, De Bijenkorf, jaren '50, met in totaal zes staanders, veertien planken, vier achterwandjes en acht zijwandjes -lak sleets, kleine roestplekjes-, 196 × 190 × 25,5 cm | € 400-600 |
5383 | Twee staande lampen: een zwartgelakt metalen lamp met crèmewitte kap en een gebronsd metalen in hoogte verstelbare leeslamp, modern, zwarte lamp 147 cm | € 40-60 |
5384 | Eiken stoeltje met rode gestoffeerde zitting, de rugleuning met gestileerde organische vorm, de armleuningen met houtsnijwerk, jugendstil -zitting doorgezakt-, 63 × 52 × 52 | € 60-80 |
5385 | Leny Noyen-Pander (1939-2019), vrouw in zomerjurk met schaaltje kersen, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd '86, 70 × 50 cm | € 150-200 |
5386 | Hollandse School: meisje met rode strikken in het haar, olieverf op karton, niet gesigneerd, 30 × 21 cm | € 80-100 |
5387 | Jan Kelderman (1914-1990), 'Concarneau haven Bretagne', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 50 × 70 cm | € 150-200 |
5388 | Gerrit Willem van Yperen (1882-1955), stuwmeer met in het verschiet een stad, vermoedelijk Noord-Frankrijk, aquarel, r.o. gesigneerd | € 100-150 |
5389 | Geert Geerligs (1919-1989), gezicht op een jachthaven, aquarel op papier, r.o. gesigneerd, 25 × 41 cm | € 80-100 |
5390 | Dolf Zwerver (1923-2010), jongetje kijkt naar tuinbeeld, litho 216/250, l.o. gesigneerd en gedateerd 2002, 19,5 × 24 cm | € 30-50 |
5391 | Henk Valstar (1929-2015), zonder titel, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -restauratie linksonder-, 75 × 75cm | € 70-90 |
5392 | Hans Bayens (1924-2003), mijnwerkersgezin, litho, r.o. gesigneerd, 1956, 38 × 47 cm | € 40-60 |
5393 | Anneke Boot (1945), 'Houtschillerij, Veluwe', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso getiteld, 46 × 69 cm | € 80-100 |
5394 | José Alvarez Niebla (1945-2021), zonder titel, gouache en krijt op papier, r.o. gesigneerd, 59 × 79 cm | € 60-80 |
5395 | Harry van Kruiningen (1906-1996), 'Reis door Israël - 1959', kleurenets, l.o. gesigneerd, 31 × 41 cm | € 100-150 |
5396 | Metalen en zwartgelakt houten wandsysteem, model CSS, ontwerp George Nelson, uitvoering Mobilier International, Frankrijk, jaren '60, bestaande uit: vier staanders, 251 cm hoog, drie kastjes, zes planken, en een zakje montagemateriaal | € 400-600 |
5397 | Drie stuks geglazuurd keramiek: lichtgrijs bord, uitvoering Westraven, rode vaas, uitvoering Han Boerrigter, donkerblauw-zwarte vaas, niet gesigneerd, rode vaas 17 × Ø 15 cm, bord Ø 24,5 cm | € 50-70 |
5398 | Twee kinderboeken: Brunhoff, Jean de. 'Histoire de Babar, le petit éléphant' & 'Les vacances de Zéphir'. Paris, (1931-1936). Folio. Geïllustr. kartonnage, linnen rug -boekblok van eerste titel los en enige andere defecten- | € 100-150 |
5399 | Twee bolle vazen en een bord, geglazuurd in lichtgrijze tinten, alle uitvoering De Vuurvogel, Milsbeek, diameters tussen 17,5 en 24 cm | € 70-90 |
5400 | Metalen lectuurtafeltje, vermoedelijk uitvoering Tomado -bovenblad verroest-, 53 × 50 × 26 cm | € 20-30 |
5401 | Wit metalen serveertrolley, bestaande uit dienblad en verrijdbaar onderstel -lichte gebruikssporen en klein beetje roestvorming-, 52 × 75 × 53 cm | € 50-70 |
5402 | Bureaulamp met zwartgelakte kap en voet, uitvoering Hustadt Leuchter, Duitsland, jaren '70 | € 100-150 |
5403 | Breistoeltje en ottomannetje, beide met goudgele stof met gestippeld reliëfdecor, jaren '30 -bekleding sleets- | € 40-60 |
5404 | Zwarte metalen hanglamp, uitvoering Original BTC, Engeland, 40 × Ø 46 cm | € 40-60 |
5405 | Crèmewit porseleinen serviesgedeelte met blauw-gouden randen, uitvoering Arzberg, bestaande uit: negen dinerborden Ø 24,5 cm, tien diepe borden Ø 24,5 cm, negen dessertborden Ø 21 cm en divers dienservies | € 80-100 |
5406 | Iepen hangoortafel met zwartgelakt onderstel, midden 20e eeuw, 71,5 × 113 × 125 cm | € 100-150 |
5407 | Vier zwartgelakte houten spijlenstoelen met gele stoffen zitting -gebruikssporen- | € 200-300 |
5408 | Paar geelgestoffeerde wingchairs, model 63340, uitvoering Giorgetti -gebruikssporen- | € 300-500 |
5409 | Afghaanse kelim met geometrisch decor, 227 × 310 cm | € 100-150 |
5410 | Paar speakers, model 301 series II, uitvoering Bose -niet getest- | € 60-80 |
5411 | Twee boeken: Scheijen, S. 'Working for Diaghilev'. Tentoonstellingscat. Groninger Museum. 2004. 4to. Met 229 illustraties in kleur; M. Chamot, 'Goncharova: stage designs and paintings'. 1979. Met 95 illustraties. Gebonden | € 40-60 |
5412 | Kindermof van bont in doos, en zwarte vilten hoed in doos, vroege 20e eeuw -gebruikssporen- | € 40-60 |
5413 | Lederen dokterstas met linnen beschermhoes -gebruikssporen, zonder sleutel-, 20 × 42 × 14 cm | € 40-60 |
5414 | Divers oranje blik met sterrendecor: dekseldoosjes en schaaltjes, grootste cilindervormige dekseldoosje 6 × Ø 8 cm | € 20-30 |
5415 | 14 boeken: Lenstra, A. 'Voetballen doe je zó' 1956; Idem, 'Honderd goals!' 1958; H. Sprenger, 'De avonturen van Kick Wilstra en zyne sportieve zonen'; T. van Beers, 'Nou wij, boys!'; H. Molenaar, 'Voetbal'; 'Roy of the Rovers. Football annual 1961'. Enz. (boeken over voetbal en andere sporten) -defecten- | € 40-60 |
5416 | Fotoalbum G.W. van Engeland, 1892, met 72 portretfoto's, in lederen band -leder rug los- | € 50-70 |
5417 | Boek: Yk, C. van. De Nederlandsche scheeps-bouw-konst open gestelt, vertoonende naar wat regel ... in Nederland meest alle scheepen werden gebouwd. Amsterdam, 1697. (XVI) 354 (8) pp. Folio. Nieuw gebonden in half leer. Met gegraveerde titel en 19 platen (van 22) - Gegraveerde titel, typografische titel, 11 platen en laatste 2 bladen alle in fotokopie op mooi, licht getint papier- | € 200-300 |
5418 | Twee boeken: Iversen, E. Obelisks in exile: The obelisks of Rome (en) The obelisks of Istanbul and England. Copenhagen, 1968-1972. 2 delen. Smal folio. Oorspr. linnen, stofomslag. Met 281 afbeeldingen | € 80-100 |
5419 | Boek: Willink, C., N. Scheepmaker e.a. '8 realisten': Willink, Van Tongeren, Van der Veen, Erfman, Van Tijn, Van Dis, Meinema, Kanters. Haarlem, 1975. 4to. Oorspr. kartonnage, stofomslag. Met de handtekening van de kunstenaars op het schutblad | € 60-80 |
5420 | Vier delen: Van Gogh, V. van. Brieven. Red.: H. van Crimpen en M. Berends-Albert. 's-Gravenhage, 1990. 4 delen. Linnen, cassette | € 60-80 |
5421 | 28 kinderboeken: Chr. van Abkoude (Pietje Bel) (2), A.D. Hildebrandt (9), C.J. Kieviet (Dik Trom) (2), A.M.G. Schmidt (6; rug van 4 bandjes gerepareerd), enz. | € 50-70 |
5422 | Negen boeken: Duitsland - Die Möbel der Residenz München, 3 delen; Die Möbel der Residenz Ansbach, Die Möbel der Schlösser Nymphenburg und Schleissheim. Enz. Samen 9 delen. 1995-2005. 4to. Gebonden. Rijk geïllustreerd | € 80-100 |
5423 | Metalen boekenkastje met zes schappen, de schappen beplakt met gehout decor, vermoedelijk uitvoering Tomado, 170 × 98 × 29 cm | € 80-100 |
5424 | Wandsculptuur met geometrisch art decomotief, gekleurd aluminium op board, ongesigneerd, 99 × 39 cm | € 80-100 |
5425 | Verzameling voorraadblikken, waaronder: Verkade, beschuitblikken, en twee hangende voorraadblikken 'zout' en 'soda' | € 70-90 |
5426 | Metalen precisieweegschaal tot 500 centigram, adres: M. Kolkman, Amsterdam, 51 × 47 × 28 cm | € 30-50 |
5427 | Twee boeken: Jong, C. de (1762-1838) (luitenant commandant van 'Den Beschutter'), 'Reize in en door het Kanaal in 1785 en 1786'. (XVI) 396 pp. Met 2 uitslaande platen; Idem, (bevelvoerder van 'Den Brak'), 'Derde reize naar de Middellandsche Zee in 1786, 1787 en 1788'. Deel 2 (van 2). 292 pp. Met uitslaande plaat. Samen 2 delen. Half linnen -watervlek in de binnenmarge van beide delen- | € 150-200 |
5428 | Boek: Edmund Dulac's Picture book. London, Hodder and Stoughton, (1915). 4to. Oorspr. linnen. Met 18 platen in kleur -roestvlekken in voorwerk en op sneden- | € 50-70 |
5429 | Boek: Murray, M. A treatise on ship-building and navigation. With an English abridgment of Duhamel's Treatise on naval architecture. To which is now added a Supplement containing a translation of Bouguer and Duhamel's method of finding the center of gravity. 2nd edition. London, (1764-)1765. (XII) 342; (IV) 70; 117 pp. 4to. Nieuwe band. Met 23 uitslaande platen -hier en daar watervlekken, vrnl. in de marges- | € 600-800 |
5430 | Zeven prentenboeken: (Smit, C.A.), 'Corina's ABC'. 1947; Piet Worm, 'De drie paardjes' & 'De drie gekroonde paardjes'. 2 boeken. 1959. Met gelithografeerde illustraties in kleur; 'Bobo. Geschiedenis van een aap'. 1955; Enz. Verschillende formaten | € 50-70 |
5431 | 20 Kuifje-albums -lichte gebruikssporen- | € 40-60 |
5432 | Elf boeken: E. Benezit, 'Dictionnaire des Peinters, Sculptures, Dessinateurs et Graveurs', 1966, acht delen, daarbij: Pieter A. Scheen, 'Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1950'. 's-Gravenhage, 1970. 2 delen; Idem, 'Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1880'. 's Gravenhage, 1981. Oordspr. banden | € 70-90 |
5433 | Twee delen: Snouckaert van Schauberg, W., e.a. De Nederlandsche ridderorden. 's-Gravenhage, 1937. 2 delen. 4to. Blauwe lederen banden, platten en rug verguld -lichte slijtagesporen langs de randen van de banden- | € 80-100 |
5434 | Twee delen: Havard, H. La céramique hollandaise. Histoire des faïences de Delft, Haarlem, Rotterdam, Arnhem, Utrecht etc. et des porcelaines de Weesp, Loosdrecht, Amsterdam et La Haye. Amsterdam, 1909. 2 delen. Groot 4to. Half leer uit de tijd. Met 35 platen en meer dan 500 illustraties | € 150-200 |
5435 | Tijdschrift Ver-Sacrum, met litho van Koloman Moser: 'Ein decorativer Fleck in Roth und Grün', zes boeken, waaronder twee delen gebonden 'Jugend, Münchner illustrierte wochenschrift für kunst und leben', en drie kopergravures -defecten- | € 30-50 |
5436 | Zwart-witgelakte metalen boekenkast, uitvoering Tomado, jaren '60 -lak sleets-, 177 × 98 × 25 cm | € 80-100 |
5437 | Staand horloge in handbeschilderde houten kast, met adres A. A. L. Mora, Zweden, aan binnenzijde deur gedateerd 1847 -slijtage, gebruikssporen-, 194 × 45 × 30 cm | € 200-300 |
5438 | Kersengefineerde naaldhouten commode, vermoedelijk Oostenrijk, vroeg biedermeier -enkele kleine fineerschades-, 87 × 101 × 50 cm | € 100-150 |
5439 | Drie typemachines: één uitvoering Urania, Duitsland, jaren '20 in houten kist, afmetingen kist 58 × 35 × 31 cm, en twee uitvoering Remington, waarvan één in koffer, afmetingen koffer 15 × 34 × 34 cm | € 70-90 |
5440 | Twee kelims, een Turkse en een Kaukasische -zeer sleets, gaten-, 273 × 190 en 142 × 106 cm | € 100-150 |
5441 | Delfts aardewerk serviesgedeelte met blauw-wit floraal decor, uitvoering De Porceleyne Fles, 1918, beschilderd door P.J. Gerbrands, bestaande uit: twaalf dinerborden, tien diepe borden, negen ontbijtborden, één soepterrine, vier bedekte terrines, één schaal op voet, één sauskom, vier dienschalen van diverse formaten -craquelé, verkleuringen, gebruikssporen-, grootste dienschaal 50 × 41,5 cm | € 200-300 |
5442 | Eiken tafel op sabelpoten met lade -ladetrekker afgebroken-, 74 × 124 × 80 cm | € 100-150 |
5443 | Voetenbankje met florale bekleding, staand op cabriolepoten, 48 × 42 × 42 cm, en notengefineerde theestoof, staand op bolklauwpoten -defecten-, 47,5 × 27 × 27 cm | € 50-70 |
5444 | Twee mandkroonlampjes met goudkleurige monturen, 20e eeuw, Ø 37 cm | € 50-70 |
5445 | Fauteuil met gebloemde stof, inclusief poef | € 80-100 |
5446 | Glazen eierlamp aan goudkleurig montuur, modern, 40 × Ø 20 cm | € 30-50 |
5447 | Ronde vierlichts plafondlamp met messing monturen en glazen kap, circa 52 × Ø 47 cm | € 80-100 |
5448 | Polychroom beschilderd kaststel, uitvoering Vieux Rhodes, Boch, vijf glazen karaffen, vier kristallen champagnecoupes en een dekselbokaal, met diverse slijpsels en graveringen -gebruikssporen- | € 80-100 |
5449 | Eiken theekastje met los dienblad en drie gefacetteerd beglaasde klapdeurtjes, daaronder open plateau, circa 1900 -rechterdeurtje sluit niet goed-, 75 × 74 × 47,5 cm | € 100-150 |
5450 | Aardewerk serviesgedeelte met bruin decor, uitvoeringen Arabia, Finland, midden 20e eeuw, bestaande uit: vijf theekop-en-schotels, vier koffiekop-en-schotels, twaalf gebaksbordjes, drie borden, vier eierdoppen, en twee dienschalen | € 40-60 |
5451 | Twee kroonluchters: bronskleurig éénlichts kroonluchtertje, modern, en zeslichts kroonluchter met kristallen pegels, 20e eeuw 70 × Ø 60 cm | € 30-50 |
5452 | Perzisch tapijt met figuratief decor: figuren en dieren in landschap, de rand met vogel- en bloemdecor, 135 × 110 cm | € 150-200 |
5453 | 16-pas Delfts aardewerk tegeltableau met blauw-witte tulpentegels met Wanli hoekmotief, 1640-1660 -defecten, meerdere tegels gerestaureerd-, tegels 13 × 13 cm | € 400-600 |
5454 | Vier aardewerk schotels, waarvan één paar met blauw-wit chinoiseriedecor -beide gelijmd-, en twee schotels met diverse polychrome florale decors -één gebarsten-, 18e/19e eeuw, circa Ø 35 cm | € 120-160 |
5455 | Smeedijzeren salontafeltje, het blad met vijftien polychrome tegels met vogeldecor, 41 × 74 × 47 cm | € 20-30 |
5456 | Salontafel met houten onderstel en vierkant leistenen blad, 31 × 85 × 85 cm | € 100-150 |
5457 | Diverse smeedijzeren grendels | € 40-60 |
5458 | Vijflichts helder glazen Venetiaanse kroon met bladmotieven -één gebroken bladornament aanwezig, twee ontbreken-, afmetingen inclusief ophanging circa 75 × Ø 42 cm | € 120-160 |
5459 | Metalen plantentafeltje met glazen blad, 92 × Ø 50 cm | € 40-60 |
5460 | Klein staand horloge met maanstand, tweede helft 20e eeuw, adres: Warmink, met plaatje 'Aangeboden door het gezamenlijk personeel 1 mei 1972' -gebruikssporen-, 205 × 48 × 28 cm | € 150-200 |
5461 | 12 fotografieën: Inhuldiging koningin Wilhelmina in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, 1898 (3), bezoek aan Rotterdam, 1899 (4), Aankomst station te Wolfheze, 1891, enz.; tussen 23 × 29 cm en 18 × 21 cm, gemonteerd | € 60-80 |
5462 | Ingekleurde gravure: 'Deze Nieuwe Kaart van GOOILANDT word met schuldige eerbiedigheidt aan den wel Ed. Gestr. Heere den heere en Mr. HENRICK BICKER Schepen der stadt Amsterdam Raadt en Adv. Fiscaal ter Admiraliteit aldaar Meestersknaap van Gooilandt enz. enz. enz. opgedragen door zijn Ed. Gestr. onderdanigste dienaars Reinier & Iosua Ottens', 1740 -foxing en opschrift in inkt-, 82 × 52 cm | € 200-300 |
5463 | Theo Beerendonk (1905-1979), vrouw met vogel, ets, l.o. gesigneerd, 21 × 16,5 cm | € 30-50 |
5464 | Jan Frans Cantre (1886-1931), twee houtblokdrukken: 'Susanna en de ouderlingen', en figuren met molen op de achtergrond, één r.o. gesigneerd en gedateerd 1922 -roestvlekjes, randen ietwat gescheurd-, 53 × 37 cm | € 100-150 |
5465 | Geïllustreerde uitgave, door H. van Kruiningen, (=H.A. Janssen, geb. Kruiningen 1906-1996). Amsterdam, Le Canard, 1954-1956. Folio. Oorspr. omslag en extra roodgekleurde omslag. Met 8 lithografieën in kleur, gesigneerd door de kunstenaar. 'Elfde zang van het Epos van Gilgamesj';. Beperkte oplage 87/150. -vergeeld, waterschade- | € 200-300 |
5466 | Ans Wortel (1929-1996), 'Alleen maar om te zeggen hoe onuitsprekelijk lief kleine kinderen zijn', gemengde techniek op papier, r.b. gesigneerd en gedateerd Bergen '74, 79,5 × 55 cm | € 60-80 |
5467 | Carel Lodewijk Dake Jr. (1886-1946), 'The Tomb of Omar Kayyam', monotypie, tweemaal r.o. in potlood gesigneerd, 42 × 54 cm | € 200-300 |
5468 | Fumio Fujita (1933), pagode tussen de bomen, houtblokdruk 184/200, m.o. gesigneerd en gedateerd 1985, 18 × 18 cm | € 100-150 |
5469 | Vijf gravures: vier kopergravures van Cornelis II van Dalen (1638-1664), beelden uit de tuinen van De Medici en Borghese, 17e eeuw, alle circa 24 × 14 cm en houtgravure uit Guillaume du Choul, 'Discorso del S. Gvglielmo', 16e eeuw, afmetingen pagina 28 × 20 cm | € 60-80 |
5470 | Willem van Dort Sr. (1875-1949), twee schilderijen, havengezicht en arbeider, olieverf op doek, beide r.o. gesigneerd -vervuild, craquelé, verfverlies-, 69 × 88 cm | € 80-100 |
5471 | Verzameling pluche knuffeldieren en handpoppen waaronder Steiff | € 80-100 |
5472 | Verzameling messing 'bell' gewichten, Engeland, 19e/20e eeuw -loodgevuld, gebruikssporen-, hoogste 22 cm | € 100-150 |
5473 | Twee hanglampen met ijzeren monturen en persglazen bollen, art nouveau-stijl, afmetingen grootste circa 74 × Ø 30 cm | € 120-160 |
5474 | Tien grafische werken op papier van diverse kunstenaars, waaronder: Klaas Gubbels (1934), Armando (1929-2018), en Kees Andrea (1914-2006), veelal in opdracht gemaakt als nieuwjaarswens voor Steendrukkerij Amsterdam, diverse formaten | € 400-600 |
5475 | Witte aluminium vitrine met vier glazen schappen, uitvoering Siletsy -twee gaten in achterwand geboord-, 197,5 × 122,5 × 56 cm | € 100-150 |
5476 | Geëlektrificeerde hangolielamp, 110 × Ø 35 cm | € 30-50 |
5477 | Diverse houten speelgoedvrachtwagens | € 20-30 |
5478 | Vijf glazen vazen, waaronder uitvoering Davidson, Engeland en Eneryda Glasbruk, Zweden, 27 × Ø 8 cm | € 70-90 |
5479 | Zeven aardewerk potten, deels met deksel, Azië, daarbij: steengoed kruik met twee oren, hoogte 26 cm | € 150-200 |
5480 | Divers kristal met ruitslijpsel: bedekte coupe, dekselpot, waterkan, drie diverse kommen, strooiertje, mosterdpotje op onderschoteltje, etc. | € 60-80 |
5481 | Verzameling Alessi keukenspullen | € 80-100 |
5482 | Grote verzameling aardewerk schenkkannen | € 80-100 |
5483 | Divers dikwandig glas: zes asbakken, drie vazen en twee schalen -enkele oppervlaktekrasjes en kleine beschadigingen-, oranje vaas 28 cm hoog | € 100-150 |
5484 | Diverse treintjes en spoordelen, voornamelijk HO-spoor, waaronder: Märklin 3054 Electrische Locomotief, twee sets, uitvoeringen Bub en Mettoy -incompleet-, en drie grote schaal wagons | € 60-80 |
5485 | Twee vergulde korenaarhanglampen, één vijflichts en één drielichts, afmetingen vijflichts circa 85 × Ø 45 cm | € 100-150 |
5486 | Wandkleed met gedrukt decor: vogels in het bos, aan pijlvormig ophangsysteem, modern, afmeting wandkleed 185 × 193 cm, lengte ophangsysteem 224 cm | € 200-300 |
5487 | Verzilverde zeevruchtenschaal met deksel, uitvoering Cassetti, Florence -klein scheurtje in rand van schaal-, 69 × 29 cm, daarbij: zes verzilverde viscouverts en zes aardewerk visborden | € 80-100 |
5488 | Verzameling wajang koelit poppen en twee wajang klitek poppen, grootste circa 81 cm | € 40-60 |
5489 | Rood lakwerk sidetable op gedraaid houten onderstel, modern -defecten in lakwerk-, 91 × 224 × 50 cm | € 150-200 |
5490 | Koninklijk Huis - Grote verzameling aangelegd tijdens de levens van de drie koninginnen: honderden prentbriefkaarten en foto's, gelegenheidsuitgaven, feestgidsen, extra bulletins, kaartspellen, reclamemateriaal, rijmprenten, menu's, borduurwerk, legpuzzels (2), affiche-formaat proclamaties, knip- en bouwboek 'Het huisje van prinses Beatrix', enz. | € 400-600 |
5491 | Metalen brandkastje, inclusief meerdere losse sloten en sleutels, en schroeven voor wandbevestiging, uitvoering LIPS, 46 × 49 × 41 cm | € 30-50 |
5492 | Europese katoenen omslagdoek met paisleymotieven in diverse kleurtinten, 19e eeuw -enkele gaatjes-, 346 × 159 cm | € 60-80 |
5493 | Affiche: 'Opland', pseudoniem van Robert Wout (1928-2001), 'Geen nieuwe kernwapens in Europa', Den Haag 29 oktober (1983) -zeer lichte en kleine ouderdomsvlekjes-, 61 × 33 cm | € 60-80 |
5494 | Diverse beschilderde aardewerk (thee)serviesgedeeltes, voornamelijk theepotten | € 80-100 |
5495 | Acht diverse flessen rode wijn, alle Bordeaux: tweemaal Château Le Fournet, St. Emilion, 1947 -vulniveau: mid shoulder en low shoulder, etiketten verweerd-, Château Cadillac Fronsac, 1955 -high shoulder-, Château Mouton, 1959 -high shoulder-, Château Laurensanne, 1959 -high shoulder-, Château Maine-Gazin, 1959 -top shoulder-, Château Montbrun, Margaux, 1966 -base neck-, en Château Ségur, Haut-Médoc, 1975 -base neck- | € 40-60 |
5496 | Lederen koffer, grote en kleine rieten manden, waaronder een bakkersmand -gebruikssporen, enkele losse stukjes-, 47 × 77 × 51 cm | € 80-100 |
5497 | Twee boeken: Mesdag - Zilcken, Ph. 'H.W. Mesdag, the painter of the North Sea'. London, 1896. Groot 4to. Oorspr. linnen (stoffig, rug beschadigd). Met geëtst portret en 10 etsen door Zilcken (roestvlekjes in de marge); J. Poort, Hendrik 'Willem Mesdag (1831-1915). Oeuvrecatalogus'. 1989. Gr. 8vo. Linnen. Met afbeeldingen van alle werken | € 120-160 |
5498 | Automaton met speelmechaniek onder stolp: dame die aan bloem ruikt en met een waaier wappert, uitvoering onbekend, delen speelmechaniek gemerkt Thorens, maat inclusief stolp 40 × 35 × 25 cm | € 500-700 |
5499 | 2e gehalte zilveren speeldoosje met zingend vogeltje bekleed met kleurrijke echte veren, het geheel met gedreven decor van putti, mogelijk uitvoering Karl Griesbaum, circa 1900, met bijbehorend vogelvormig sleuteltje -getest, werkt-, 5,5 × 10,5 × 7,5 cm | € 1000-1500 |
5500 | Metalen speeldoosje met zingend vogeltje bekleed met kleurrijke echte veren, het geheel met reliëfdecor van putti, mogelijk uitvoering Karl Griesbaum, circa 1900, met bijbehorend vogelvormig sleuteltje -getest, fluit, maar vogel beweegt niet altijd goed-, 4,5 × 9,8 × 6,2 cm | € 1000-1500 |
5501 | Speeldoos met tien melodieën in gehoute kast, het palissandergefineerde deksel met bloemmarqueterie, Zwitserland, tweede helft 19e eeuw -speelt goed-, 21 × 77 × 28 cm | € 2000-3000 |
5502 | Staande notenhouten Polyphon platenspeelkast met muntmechanisme, circa 1900 -krimpscheuren in achterkant bovenkast-, 110 × 81 × 42 cm, staande op teakhouten kast met 52 platen, 90,5 × 80,5 × 71,5 cm | € 2000-3000 |
5503 | 'Sublieme harmonie' Zwitserse cilinderspeeldoos met twee kammen, mandoline-effect, en zes melodieën van Verdi: aria's uit de Trovatore en Traviata, de stop en de regulateur uitvoering l'Epée, in houten kast met centraal op het deksel een bloemintarsia, midden 19e eeuw, 15 × 62 × 19 cm | € 600-800 |
5504 | Negen metalen speelplaten, uitvoering Stella, circa 1900, Ø 24,5 | € 60-80 |
5505 | Staande schijvenspeeldoos in notenhouten en zachthouten kast, spelend op twee kammen, de in de onderkast een scheepjesmechaniek, uitvoering Kalliope Musik Werks, Duitsland, geleverd door Ph. Hakkert Jr., Rotterdam, laatste decennium 19e eeuw -(delen) scheepjesmechaniek niet origineel, bootjes los-, 117 × 72,5 × 42 cm, met daarbij circa 80 speelschijven in houten bewaarkast van later datum | € 1500-2000 |
5506 | Verguld koperen speeldoosje met zingende vogel en filigrain decor, de sleutel in de vorm van een vogeltje, Karl Griesbaum, Duitsland, eerste kwart 20e eeuw, 4 × 10,5 × 7 cm | € 800-1200 |
5507 | Metalen vogelkooi met muziekdoos en zingende en bewegende vogel met geel verenkleed, mogelijk uitvoering Karl Griesbaum, niet gemerkt, eerste kwart 20e eeuw, 26 × Ø 14 cm | € 500-700 |
5508 | Cilinderspeeldoosje met twee melodieën en twee bedieningsknoppen aan de onderzijde, in houten naaikistje met intarsia van vogel op tak, daarin een parelmoer naaigarnituur, begin 19e eeuw -kam mist één tand, naaigerei incompleet en samengesteld-, 8 × 17 × 12 cm | € 150-200 |
5509 | Cilinderspeeldoos met twee melodieën, in houten naaikistje met koperen inlegwerk, daarin een vijfdelig doublé naaigarnituur, uitvoering Paillard, Zwitserland, midden 19e eeuw, inclusief ansichtkaart koning Ludwig II van Beieren, 9,5 × 19 × 13 cm, daarbij: boekje over koning Ludwig II | € 200-300 |
5510 | Cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder 'Sweetheart's Waltz' van Charles d'Albert, vermoedelijk uitvoering Cuendet, Zwitserland, in lepeldoosje met koperen inlegwerk, eind 19e eeuw, meerdere onderdelen gemerkt -hoogste tandje gebroken, startknop links, wisselknop rechts-, 6 × 15,5 × 8,5 cm | € 100-150 |
5511 | Zwitsers cilinderspeeldoosje met één melodie: religieus lied over Maria, gemerkt 'Swiss', in houten lepeldoosje, circa 1900, 5,5 × 15 × 8 cm | € 80-100 |
5512 | Cilinderspeeldoosje met drie Franse melodieën van Robert Planquette en Charles Lecocq, uitvoering Jean Billon-Haller, kam gemerkt, in houten doosje met koperen beslag, circa 1880, inclusief sleutel, 6 × 12,5 × 8,5 cm | € 150-200 |
5513 | Cilinderspeelwerk met vermoedelijk drie melodieën, de cilinder met inscriptie 'Guimes', in zelfbouw doos met bewegend hondje in medaillon, speelwerk midden 19e eeuw, 14 × 34 × 14 cm | € 80-100 |
5514 | 'Trémolo zither' cilinderspeeldoos met vier melodieën en een aparte regulateur, uitvoering Paillard, St. Croix, eind 19e eeuw, 12 × 30 × 15 cm | € 150-200 |
5515 | Cilinderspeeldoos met drie melodieën en één schuif, in basement van een pendule, uitvoering Henri Capt, gesigneerd op kam, met originele sleutel, meerdere onderdelen gemerkt, midden 19e eeuw, 7,5 × 41 × 19,5 cm | € 800-1200 |
5516 | Serinette met tien pijpjes en acht melodieën, waaronder: 'La Brabançonne' en 'Le Doudou', in notenhouten kast, vermoedelijk Mirecourt, Frankrijk, eerste helft 19e eeuw -produceert geluid, maar geen melodie-, 16,5 × 28 × 22 cm | € 250-350 |
5517 | Opbergdoos met klein cilinderspeeldoosje, de binnenkant met gelithografeerd vissersdecor, uitvoering Reuge, Zwitserland, 1895-1915 -houtwormgaatjes, enkele barsten, interieur gestript-, 17 × 41 × 23,5 | € 400-600 |
5518 | Verzameling miniatuurgrammofoonspelers, enkele met speeldoosjes , 20e eeuw | € 80-100 |
5519 | Houten basement met een polychroom tegel waaronder een cilinderspeeldoosje en een butlerbel, uitvoering Thibouville Universelle, eind 19e eeuw, 5 × 29 × 29 cm | € 60-80 |
5520 | Twee speeldozen: een sigarettendoos met ingebouwde cilinderspeeldoos, uitvoering Thorens, circa 1900, de ander een klokstolpbasement met ingebouwde cilinderspeeldoos, uitvoering ARF, 19e eeuw -incompleet, mist vele tanden-, maat basement 32 × 10 × 21,5 cm | € 100-150 |
5521 | 31 metalen speelplaten, uitvoering Polyphon, met drie spindelgaten en vierde gaatje voor begin, Ø 28 cm, circa 1900 | € 200-300 |
5522 | Glazen stolp, 25 × Ø 16 cm | € 20-30 |
5523 | Tien metalen speelplaten, uitvoering Polyphon, met drie spindelgaten, circa 1900, Ø 28 cm | € 80-100 |
5524 | Verzameling met diverse miniatuurpiano's en straatorgels, waarvan zes zelfspelend | € 80-100 |
5525 | Drie cilinderspeeldoosjes, alle uitvoering Reuge: één model Teierkreis No.7, één model 'Collection Great Composers - G.F. Haendel', beide met één airs spelend op enkele kam, en één onbekend model met twee speelmechaniekjes erin, daarbij: onderdelenkast met spelend muziekdoosje, uitvoering Reuge, alle tweede helft 20e eeuw, 31 × 22,5 × 5 cm | € 150-200 |
5526 | Drie cilinderspeeldozen: één model Orpheus, met drie airs op enkele kam, één Type 24, met drie speelwerkjes, beide uitvoering Sankyo, Japan, en één model Opus III, spelend op enkele kam, uitvoering Reuge, China, alle eind 20e eeuw | € 120-160 |
5527 | Grammofoon hulpstuk voor het thuis opnemen van plaatjes, in origineel kartonnen doosje, model Egovox, uitvoering Remo, Parijs, 1932, daarbij: enkele latere printjes van handleidingen en enkele plaatjes, 4,5 × 19 × 14,5 cm | € 60-80 |
5528 | Cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder het Jagerskoor uit 'Der Freischütz', en twee bedieningsknoppen aan de linkerzijde, midden 19e eeuw, in notenhouten doos met rozenintarsia -deksel ietwat kromgetrokken-, 7 × 15,5 × 10,5 cm | € 120-160 |
5529 | Klein model schijvenspeeldoos spelend op enkele kam, model AD-30 'Goddess of Music, uitvoering Thorens, Zwitserland, derde kwart 20e eeuw, 8,5 × 20,5 × 14 cm daarbij: circa 80 bijbehorende platen | € 120-160 |
5530 | Cilinderspeeldoos spelend op enkele kam en drie bellen, in deels gezwart houten kabinet, acht melodieën, uitvoering Mermod Freres, begin 20e eeuw, 40 × 40 × 26,5 cm | € 1800-2200 |
5531 | Cilinderspeeldoos met tien melodieën en melodiewijzer, uitvoering Société Billon, St. Croix, Zwitserland, in kist met bloemenmandintarsia, circa 1900 -gebruikssporen-, 18 × 50 × 25 cm | € 300-500 |
5532 | Tafelorganette, spelend op ringvormige platen, met houten ombouw, model II, uitvoering Intona, gemerkt P.H. Hakkert, 1906/1907 -slinger ontbreekt, houtwormschade, niet getest-, 18 × 34 × 26 cm | € 600-800 |
5533 | Cilinderspeeldoos in houten bekisting, spelend op één grote kam met stalen dempers, met zes melodieën, uitvoering E&A Paillard, Zwitserland, midden 19e eeuw -houtwormschade-, 12,5 × 44 × 15 cm | € 500-700 |
5534 | Cilinderspeeldoos met acht Engelse melodieën, uitvoering Ducommun Girod, in houten kist met afwijkende deksel, eind 19e eeuw, 15 × 49 × 22 cm | € 300-500 |
5535 | Platenspeeldoos werkend op één kam en zes bellen, met bloemmotief op het deksel, model 71G, uitvoering Polyphon, voor Ø 24 cm platen, circa 1895, met daarbij tien speelplaten -getest, werkend, cosmetische defecten-, 18 × 36 × 30 cm | € 500-700 |
5536 | Platenspeeldoos werkend op enkele kam met demper, model No.42, uitvoering Polyphon Musikwerke, Leipzig, oorspronkelijk geleverd door Otto Pohland - Mechanische Musikwerke, circa 1900, met daarbij twaalf platen -barst in deksel, fineerschades-, 21 × 34 × 30 cm | € 600-800 |
5537 | Staande cilinderspeeldoos spelend op enkele kam met 70 tanden en mandoline met citerstand, in met wortelnoten beklede kast, met acht melodieën, uitvoering Ami Francois Rivenc, Zwitserland, circa 1880 -getest, zeer mooi geluid, oude houtwormschade-, 35 × 59 × 26 cm | € 2500-3500 |
5538 | Tafelmodel piano melodico 'boekpiano', naar ontwerp van Giovanni Racca, 1886-1888, met zestien rollen en vier boeken, 32 × 84 × 43 cm | € 1000-1500 |
5539 | Verzameling van dertien diverse speeldoosjes, voornamelijk in houten kistjes, alle tweede helft 20e eeuw, grootste doosje 11,5 × 18 × 13 cm, daarbij: één lege bekisting | € 120-160 |
5540 | Cilinderspeeldoosje spelend op één kam met 38 tanden, uitvoering Junghans, naar systeem van Jules Cuendet, eerste kwart 20e eeuw, daarbij: zes cilinders, 10 × 19 × 13 cm | € 80-100 |
5541 | Compacte bandrecorder in vinyl draaghoesje, ontwerp Willy Draheim, model Mi-51, uitvoering Minifon, populair voor spionagedoeleinden, West-Duitsland, 1951-1955 -defecten- | € 400-600 |
5542 | Boek: Hoffmann, E.T.A. Die Automate. Basel, Verlag Birckhäuser, 1950. Oorspr. half leer, kop verguld. Met 5 illustraties door H. Ryser. Gedrukt in 350 exemplaren op handgeschept papier | € 60-80 |
5543 | Twee manivelles, de één met onder andere de melodie 'Teach me how to kiss', op de bovenkant een afbeelding van kinderen en hondje, de ander met melodie 'Gold'ne Abendsonne', op de bovenkant een afbeelding van jockey's, beide circa 1900, afmetingen grootste 7,5 × 14 × 11 cm | € 60-80 |
5544 | Bakeliet rolmonica met drie rollen en twee doosjes, begin 20e eeuw -tongetje ontbreekt-, 7 × 10 × 13 cm | € 80-100 |
5545 | Speeldoosje in kerstkaart, melodie: Silent Night, op de voorzijde de Heilige Familie met opschrift 'A Christmas Carol for You, uitvoering Kaye Kards, Londen, midden 20e eeuw, met handgeschreven kerstwens, 2,5 × 10 × 14 cm | € 40-60 |
5546 | Twee cilinderspeeldoosjes, beide uitvoering Reuge: één model 37202, de ander model 37240, beide met drie Airs, spelend op enkele kam, Zwitserland, 1972, grootste 7 × 19 × 9,5 cm | € 250-350 |
5547 | Cilinderspeeldoosje met twee melodieën: 'It is a long way to Tipperary', en 'Le régiment de Sambre et meuse', in houten kastje met donker houten inlegwerk, circa 1900 -twee tanden gebroken aan de zijkanten-, 6 × 13,5 × 9 cm | € 70-90 |
5548 | Zwitsers cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder het Toreadorlied uit Carmen, in moderner houten kistje met metalen behuizing, op het deksel de 'Brug bij Langlois' van Van Gogh, 4 × 13 × 10 cm | € 80-100 |
5549 | Cilinderspeeldoosje met vier melodieën: de Marseillaise, 'Le Chant du départ', 'Choeur des Girondins', en 'La Parisienne', model no. 40, uitvoering Thibouville Lamy, midden 19e eeuw, in houten doosje met afbeelding van berglandschap, inclusief sleutel, verkocht door P. van Leeuwen, Amsterdam, 4,5 × 12,5 × 8,5 cm | € 80-100 |
5550 | Cilinderspeelwerk uit een klok met twee melodieën, waaronder: 'Einzug der Gäste', midden 19e eeuw, in nieuwer doosje geplaatst, 4,5 × 10,5 × 9 cm | € 70-90 |
5551 | Cilinderspeeldoosje met drie melodieën: 'Marche de la Muette de Portici', 'Al dolce guidami', en 'Waltz de Girelli', in rood gelithografeerd blikje met Zwitsers bergdorp, 3 × 10,5 × 6 cm | € 50-70 |
5552 | Vier cilindrische kindermanivelles met verscheidene afbeeldingen en melodieën, waaronder: 'Daisy Bell', en 'L'amour est un oiseau rebelle' uit Carmen, alle circa 1900, grootste trommeltje 4 × Ø 8 cm | € 60-80 |
5553 | Twee sieradenkistjes met cilinderspeelrollen: een bekleed met zwart leder, uitvoering Zariffa, Cairo -deuk in deksel, sleets-, de ander hout met motief van dansers, uitvoering JuraSong, melodieën: Limelight, Lara, Zhivago, 7 × 17 × 12 cm | € 60-80 |
5554 | Cilinderspeeldoos met twee melodieën uit de opera's Faust en Carmen, de houten kast in de vorm van een Zwitsers chalet, uitvoering J.H. Heller, Bern, inclusief melodieschakelaar -traceerwerk van de raampjes gedeeltelijk gebroken-, 10 × 17 × 12 cm | € 150-200 |
5555 | Buikorgeltje spelend op enkele kam, uitvoering onbekend, met Thorens model speelwerk, inclusief vijf platen, 1900-1920 -kam mist meerdere tanden- 23 × 32 × 19,5 cm | € 150-200 |
5556 | Platenspeeldoosje werkend op één kam, voor Ø 14,5 cm platen, manivelle type model Symphonion, daarbij: tien platen in doos, 1893, 8,5 × 17 × 17 cm | € 120-160 |
5557 | Cilinderspeeldoos met zes Schotse melodieën, vermoedelijk uitvoering Brémond, Zwitserland, in houten kast met bloemenintarsia, eind 19e eeuw, 11,5 × 34 × 16,5 cm | € 300-500 |
5558 | Straatpiano in roodgelakte kast, de drie verwisselbare rollen met ieder zes nummers spelend op 32 snaren, woodblock, en triangel, model Faventia 'Hurdy Gurdy', uitvoering Vincente Llinares, Spanje, begin 20e eeuw -defecten aan kast-, 60 × 56,5 × 31,5 cm | € 250-350 |
5559 | Tafelorganette in houten bekisting, werkend op cilinder, Engeland, eerste helft 19e eeuw -getest, speelt, bekisting met enkele barsten-, 32 × 59,5 × 30 cm | € 800-1200 |
5560 | Tafelorganette spelend op ronde zinken platen, in zwartgelakte houten behuizing, uitvoering Amebile, 1886-1890 -getest, werkend, defecten aan kast-, met daarbij: dertig platen waarvan enkele met bijzondere afbeelding | € 250-350 |
5561 | Tafelorganette spelend op ronde kartonnen platen, in houten behuizing, ontwerp Paul Ehrlich, uitvoering Ariston, Duitsland, 1882-1885, eerste platenspeler met kartonnen platen, -getest, maakt minimaal geluid-, met daarbij negen platen waarvan 3 handgeschreven, 22 × 39 × 39 cm | € 250-350 |
5562 | Diverse souvenirs met speelmechanieken, waaronder: beeldjes uit Lourdes, twee polychroom mokken en een schenkkan uit Schotland, diverse blokhutjes -deels incompleet-, grootste beeld 37 cm hoog | € 100-150 |
5563 | Verzameling speelgoed -speeldoosjes, waaronder: poppen, blikken orgeltje met aapje, en kerstbal, alle 20e eeuw, hoogte grootste pop 50 cm | € 150-200 |
5564 | Fotoalbum met achterin een cilinderspeelwerk, met 56 foto's van vermoedelijk de familie Hacon uit Ipswich, inclusief een lijst van de meeste fotografen, het speelwerk met twee melodieën: een wals en een mars, het geheel in leer gebonden, met opdruk in zilver en goud, eind 19e eeuw -band met enkele beschadigingen-, 29 × 23 × 7 cm | € 100-150 |
5565 | Paar muziekdoosjes werkend op zelf te programmeren lint, uitvoering Sankyo, met daarbij veel rolletjes, en twee perforatietangen, eind 20e eeuw | € 80-100 |
5566 | Fonograaf met polygonale hoorn, in houten draagkoffer, model GEM model C, uitvoering Edison, 1907/1908, daarbij: extra tandwielset voor ombouw van 2 naar 4 minuten speelduur rollen, circa 1960, maat met hoorn 58 × 30 × 65 | € 150-200 |
5567 | Fonograaf met blikken hoorn, model no. 4, uitvoering Pathé Frères, Frankrijk, circa 1900 -deuken in hoorn-, verkocht door E. Peters, Brussel, inclusief opzet Salonmandrel -deksel en slinger ontbreken, motor werkt- | € 200-300 |
5568 | Fonograaf met jachthoorn, in houten draagkoffer, model Graphophone type Q, uitvoering EWC Exelcior, Duitsland, 1903/1904, maat met hoorn 49 × 31 × 36 cm | € 80-100 |
5569 | Fonograaf met nikkelen mandrel, in houten draagkoffer, model GEM model A, uitvoering Edison, 190, 3oorspronkelijk geleverd bij Douglas, Londen -aanzet hoorn verroest, lakwerk in slechte staat-, maat met hoorn, 42 × 25 × 36 cm | € 150-200 |
5570 | Kleine fonograaf met blikken hoorn, model Busy Bee type Q, uitvoering O'Neill-James, 1904/1905 -lakwerk sleets-, maat met hoorn 26 × 40 × 22 cm, daarbij: wasrol in origineel doosje | € 80-100 |
5571 | 26 grammofoonplaten 'Durium Records', New York (Ø 24 cm), dertiger jaren -kleine beschadigingen langs de rand- | € 50-70 |
5572 | Fonograaf in houten draagkoffer met gebogen deksel, model Standard model C, uitvoering Edison, 1903 -hoorn gescheurd-, maat met hoorn 52 × 32 × 48 cm | € 200-300 |
5573 | Fonograaf in houten bekisting, model No.3, uitvoering Pathé Frères, 1904-1906 -hoorn en weergever ontbreken, motor werkt-, maat met deksel 27 × 26 ×17 cm | € 80-100 |
5574 | Fonograaf in rechthoekige houten draagkoffer, model Standard Type 2, uitvoering Edison-Bell, 1902-1905, maat met hoorn 43 × 40 × 30 cm | € 300-500 |
5575 | 12 grammofoonplaten 'VDisc.' (Ø 30 cm), uitgebracht door de 'Music Branch, Special Services Division, War Department USA' tijdens de WO II, o.a. Perry Como, Bing Crosby, Frank Sinatra (2) en Nat King Cole Trio; daarbij vier andere grammofoonplaten uitgebracht door de 'Overseas Branch, Office of War Information, German Supplement' ('to be destroyed at the termination of the emergency') | € 100-150 |
5576 | Fonograaf met extra concert mandrel, koperen hoorn en originele Le Cahit weergever, model L'Ideal, uitvoering La Maison de la Bonne Presse, Frankrijk, begin 20e eeuw -hoorn gescheurd, deksel mist, maar enkele delen daarvan aanwezig-, maat zonder hoorn 20 × 40 × 29 cm | € 700-900 |
5577 | Vijf boeken: Morgenstern, S. and H. Barlow. 'A dictionary of opera and song themes'. 1972; B. Grun, 'Die leichte Muse: Kulturgeschichte der Operette'. Circa 1960; K.J. Kutsch und L. Riemens, 'Unvergängliche Stimmen. Sängerlexikon'. 1975-1979. 2 delen; Enz. | € 60-80 |
5578 | Fonograaf in houten draagkoffer, model Language Phone, uitvoering The International College of Languages, maat zonder deksel 16 × 23 × 15, daarbij: koptelefoon met volumeknop en originele wasrol | € 800-1200 |
5579 | Fonograaf in houten bekisting, model No.2, uitvoering Pathé Frères, 1904-1906 -hoorn, weergever en één veer ontbreken, motor werkt-, maat met deksel 27 × 26 ×17 cm | € 80-100 |
5580 | Fonograaf in houten draagkoffer, model Home Phonograph model A, uitvoering Edison, 1905-1908, producent W.F. Robbers, Amsterdam, maat met hoorn 55 × 46 × 46 cm | € 200-300 |
5581 | Reisgrammofoon in houten draagkoffer, model Junior Portable, uitvoering Decca, circa 1930, 17,5 × 31,5 × 24,5 cm | € 120-160 |
5582 | Twee reisgrammofoons in houten draagkoffers: één uitvoering Pathé Frères, de ander vermoedelijk ook, jaren '20, maat grootste koffer 18 × 32 × 40 cm | € 120-160 |
5583 | Grammofoonspeler met bovenwinding, Style 2, model D, uitvoering Emile Berliner, 1897-1898, met Clarck-Johnson weergever, 34 × 53 × 23 cm | € 400-600 |
5584 | Grammofoonspeler met in het basement een ingebouwde hoorn, model Pathephone No. 1 Jeunesse, uitvoering Pathé Frères, 1910 -rubberen aanzet toonarm uitgedroogd-, 31 × 28 × 25 cm | € 100-150 |
5585 | Fonograaf in houten draagkoffer, met losse aluminium hoorn, het deksel met haan en de slogan 'Je chante haut et clair', model Pathephone No. 0 Democratic, uitvoering Pathé Frères -incompleet, aanpassingen-, maat zonder hoorn 11 × 24 × 17 cm | € 40-60 |
5586 | Reisgrammofoon in met faux leder bekleed koffertje, model Maestrophone, uitvoering Paillard, Zwitserland, midden jaren '30, patent 146902, 12 × 27 × 24 cm | € 80-100 |
5587 | Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Corrie Brokken, Johnny Jordaan, Tante Leen, Tom Manders, en anderen. Jaren 50 en 60, met hoes | € 50-70 |
5588 | Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Willy Derby en George/duo Hofmann, 1915-1925, de meeste met hoes | € 50-70 |
5589 | Grammofoonspeler met in het basement een ingebouwde hoorn, model Arionola Type A, uitvoering Arion, circa 1920 -de weergever met het originele kwastje- maat met draaitafel gemonteerd 23 × 36 × 27 cm | € 100-150 |
5590 | Drie boeken: Roell, Cr.H. 'The piano in America, 1890-1940'. Chapel Hill, 1989; J. Spiemann, 'De piano'. 1996. S. Harrison, 'Grand piano'. 1976; Gebonden | € 30-50 |
5591 | Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Russisch, Chinees, enz., met hoes | € 40-60 |
5592 | 15 aandelen van muziekinstrumenten fabrikanten en aanverwante bedrijven, 1907-1985 | € 80-100 |
5593 | Elektrische reisgrammofoon in met faux leder beklede draagkoffer, model Linguaphone Vesta, uitvoering Garrard, 1945-1950, met sleuteltje 17 × 30 × 39 cm, daarbij: koffer met cursus Engels | € 100-150 |
5594 | Reisgrammofoon in zwarte draagkoffer, model 101, uitvoering His Masters Voice, jaren '20, maat open 50 × 29 × 45 cm | € 100-150 |
5595 | Reisgrammofoon met celluloid luidsprekertje, zogenaamde 'Cameraphone', Duitsland, jaren '20, maat uitgevouwen 37 × 19 × 19,5 cm | € 120-160 |
5596 | Reisgrammofoon met opvouwbare aluminium luidsprekerhoorn model 'Peter Pan' Camera Phone, uitvoering Electra, 1924-1930 -overgeschilderd- | € 150-200 |
5597 | Kindergrammofoonspeler met blikken behuizing, model Coronet, uitvoering Nier & Ehmer Metallwarenfabrik onder de naam Nirona, Duitsland, jaren '30 -lakwerk sleets-, 23 × 22 × 22 cm | € 80-100 |
5598 | Kindergrammofoonspeler, model Type 138, uitvoering Induphon, Duitsland, circa 1923, motor Gebr. Steidiger, het latere Dual, 19 × 32 × 25 cm | € 150-200 |
5599 | Twee boeken: Lacál, L. 'Diccionario de la música, técnico, historico, bio-bibliograhico'. Madrid, 1899. Kl. folio. Oorspr. half leer; P.A. Scholes, 'The Oxford companion to music'. 4de druk. 1942. Linnen -rug gerepareerd- | € 40-60 |
5600 | Zes boeken: 'Grove's Dictionary of music and musicians' & Idem, 'American supplement'. 1904-1920. 6 delen. Oorspr. linnen -banden versleten- | € 60-80 |
5601 | Reisgrammofoon in met zwart faux leder beklede koffer, model Electron, uitvoering Edison Bell, inclusief Edison Bell weergever, 1928-1930, 18,5 × 29,5 × 40 cm, daarbij: plaat 'Mooiste aller vrouwen' | € 80-100 |
5602 | Reisgrammofoon in met faux leder bekleed koffertje, model Grafonola Viva Tonal Nr. 100, uitvoering Colombia, tweede helft jaren '20 -koffertje sleets-, 13 × 32 × 22 | € 40-60 |
5603 | Reisgrammofoon in met zwart kunstleder beklede draagkoffer, uitvoering His Masters Voice, jaren '20 | € 80-100 |
5604 | Reisgrammofoon in met zwart kunstleder beklede draagkoffer, model Micro Perophone, Engeland, jaren '20 | € 60-80 |
5605 | Grammofoonspeler in zwarte lakwerk behuizing met chinoiseriedecor, model Black Box Luxury, uitvoering Pye, 1953-1956, 29 × 43 × 36 cm | € 500-700 |
5606 | Bakeliet reisgrammofoon, Type 3902 Porteldisc 'Hoedendoos', uitvoering Philips, 1939, 15 × Ø 26 cm, daarbij: losse draaischijf van vergelijkbaar, maar iets afwijkend type | € 120-160 |
5607 | Bakeliet reisgrammofoon, Type 3902 Porteldisc 'Hoedendoos', uitvoering Philips, 1939 -magneet niet werkend- 15 × Ø 26 cm | € 120-160 |
5608 | Bakeliet reisgrammofoon, Type 3902 Porteldisc 'Hoedendoos', uitvoering Philips, in originele houten bekisting, 1939, oorspronkelijk geleverd door Van Vianen, Amsterdam, maat bekisting 17 × 32 × 32 cm | € 200-300 |
5609 | Reisgrammofoon in faux krokodillenlederen koffer, model 99, uitvoering onbekend, inclusief Ercé weergever, Italië, jaren '30, maat ingeklapt 12,5 × 36 × 28 cm, daarbij één door de artiest gesigneerde plaat van José Lucchesi | € 80-100 |
5610 | Twaalf boeken: Ord-Hume, A.W.J.G. 'Musical box. A history and collector's guide'. 1980; J. van Witteloostuijn en R. Maas, 'Muziek uit stekels en gaten. Over mechanische instrumenten, Harfenuhren, enz.' 1984; Q. David Bowers, 'Nickelodeon theatres and their music'. 1986; W. Reiss, 'Johann Strauss meets Elvis: Musikautomaten aus zwei Jahrhunderten'. 2003. Fr. Leuschner, 'Treasures of technology in museums of the world'. 1983. Enz.; Verschillende formaten (7 gebonden). Geïllustreerd | € 60-80 |
5611 | Reisgrammofoon in faux lederen koffer met automatische afslag, model Eagle 40B, uitvoering Colombia, circa 1930 -veer gebroken-, 16 × 29 × 38 cm | € 120-160 |
5612 | Vier boeken: Hoover, C.A. 'Music machines - American style. 1971; Chr. Pearce, 'Honderd jaar jukebox'. 1989; H. Krijnen en F.D. Doornberg, 'Jukeboxen & speelautomaten', 1989; J.Cl. Baudot (Red.), 'Muntautomaten: verzameling Jean-Claude Baudot'. 1982. En 4 kleinere werken | € 50-70 |
5613 | Drie diverse dictafoons: één draadrecorder, uitvoering Samas, met daarbij extra opnamedraad, één Ediphone, uitvoering Edison, en één Audograph, uitvoering Gray, '50, draadrecorder 16 × 27 × 25,5 cm | € 100-150 |
5614 | Draadrecorder in met rood faux leder beklede draagkoffer, model 80-1, uitvoering Webster, Chicago, 1947, oorspronkelijk geleverd door La Maison Bleue, 105-110V, 19,5 × 29 × 44 cm | € 200-300 |
5615 | Twee elektrische grammofoonspelers: de één model No.42, uitvoering Philips, de ander uitvoering Colombia, beide jaren '30/'40 | € 100-150 |
5616 | Elektrische radio/platenspeler in bakeliet behuizing met verstelbare snelheid, model Cobra-Matic, uitvoering Zenith, 1951, 25,5 × 39 × 50 cm | € 100-150 |
5617 | Zeer compacte reisgrammofoon in blikken behuizing, model Luxus, uitvoering MGN, Sovjet-Unie, jaren '40 | € 120-160 |
5618 | Reisgrammofoon in vinyl draagkoffer, uitvoering De Bijenkorf, jaren '40, maat ingeklapt 17 × 22 × 9 cm | € 80-100 |
5619 | Reisgrammofoon met kartonnen hoorn, uitvoering Polly Portable Phonograph Co., tweede helft jaren '20, inclusief instructies op kartonnen plaat -handvat defect-, maat ingeklapt 8 × 28 × 28 cm | € 100-150 |
5620 | Cassetterecorder en speler in taps toelopende kunststof behuizing, met ingebouwde versterker, uitvoering Clarke & Smith, Engeland, circa 1980 | € 60-80 |
5621 | Reisgrammofoon in houten bekisting, met Thorens motor en draaitafel, uitvoering Zung Cheng, China, jaren '20, 26 × 31,5 × 31,5 cm | € 150-200 |
5622 | Vier boeken: Wieffering, F. 'Glorieuze orgeldagen' 1965; G. Oost, e.a. Er staat een orgel in: 60 belangrijke orgels uit alle provincies van Nederland'. 1983; R. de Waard, 'Het draaiorgel'. 1987; H. Rambachher en O. Wernet, 'Waldkircher Orgelbauer'. 1984; En: 12 kleinere werken | € 40-60 |
5623 | Kleine platenspeler in kunststof behuizing, model G71Y10, ontwerp Benjamin Carson, uitvoering Hartig, 1959, en: reisplatenspeler met stereo aansluiting, in rood-witte draagkoffer, uitvoering Philips, 1960-1965 | € 60-80 |
5624 | Elf boeken: Cervelli, L. 'La Galleria Armonica. Catalogo del Museo degli strumenti musicali di Roma'. 1994. R. Midgley, 'Encyclopedie van muziekinstrumenten'. 1977; John G. Murdoch & Co., Ltd. London, 'Catalogue of small musical goods'. Circa 1920; Enz. Verschillende formaten | € 60-80 |
5625 | Reisgrammofoon in zwarte draagkoffer, gemerkt 'Ultraphone', en geleverd bij Ultrafoonhuis Den Haag, jaren '30, maat opengeklapt 50 × 30 × 49 cm | € 100-150 |
5626 | Zes boeken: Concertgebouw 's-Gravenhage. 'Programma's van het eerste - tiende abonnementsconcert o.l.v. van Willem Mengelberg'. 1906-1907. Oorspr. omslagen ontworpen door Th. Neuhuys meegebonden. In één band. E. van Zoeren, 'De muziekuitgeverij A.A. Noske (1896-1926)'. 1987; K.Ph. Bernet Kempers (Red.) 'Willem Andriessen 1887-1964'. Enz. | € 50-70 |
5627 | Reisgrammofoon in zwarte faux lederen koffer, model NT-3, uitvoering H.K.T.R., Sovjet-Unie, 1935, maat ingeklapt 30 × 41 × 17 cm | € 120-160 |
5628 | Twee diverse grammofoonspelers met in het basement ingebouwde hoorns, de één model Standard Model E, spindle 1/2 inch, uitvoering Colombia, 1910-1915, 25 × 31 × 39 cm, de ander model Pigmy Grand, uitvoering The Grammophone Co., circa 1909, 25 × 40 × 38 cm | € 100-150 |
5629 | Staande grammofoonspeler in eikenhouten kast, model Polydor Alum, uitvoering Polyphon, 1920-1925, 106 × 50 × 51 cm | € 120-160 |
5630 | Circa 130 grammofoonplaten, veelal in verzamelmappen, zang en orkest, voordracht, instrumentaal, jazz, foxtrot, Hongaars, Indisch, en Hawaii | € 60-80 |
5631 | Radio in houten kast, model Granada, uitvoering Blaupunkt, Duitsland, 1960/1961, 37,5 × 54,5 × 24 cm | € 300-500 |
5632 | Reisplatenspeler met vier snelheden en ingebouwde versterker, model AG1912495, uitvoering Philips, 1956/1957 -rubber slipmat en vinyl bekleding defect-, 23 × 41 × 40 cm | € 80-100 |
5633 | Draadrecorder in metalen behuizing, model 181, ontwerp Egon Penker, uitvoering Webster, Chicago, 1953 -getest, werkt niet-, 22,5 × 28 × 26,5 cm | € 200-300 |
5634 | Twee Tefifon-spelers, waarvan één met ingebouwde radio, die laatste met zes 'Tefi's' beide Duitsland, jaren '50, grootste 36 × 70 × 32 cm | € 80-100 |
5635 | Circa 100 grammofoonplaten, diverse genre's | € 100-150 |
5636 | Grammofoonplaten (Ø 25 cm): populaire muziek (zang en instrumentaal), bijna allemaal met hoes (onder andere The Everly Brothers, Catharina Valente, Duke Ellington, Doris Day en Zarah Leander). En enige andere grammofoonplaten (Ø 20 cm) | € 70-90 |
5637 | Twee losse radioluidsprekers: één Marconi LK 50 naaldluidspreker, de ander Brown H3 met verstelbaar membraan, beide circa 1930, Marconi 44 × 41 × 22 cm | € 60-80 |
5638 | Klein enkelgolfs radiootje in houten kast, model 35a 'Luistervink', uitvoering Philips, 1945 -kast met beschadigingen-, 21 × 21 × 8 cm, daarbij: twee luidsprekers, één uitvoering Philips, de ander uitvoering Wigo, beide midden 20e eeuw | € 150-200 |
5639 | Elektrische grammofoonspeler in houten ombouw, model 229, uitvoering Colombia, Verenigde Staten, jaren '30 -omgebouwd naar 220 volt voeding-, 16 × 38 × 34 cm | € 80-100 |
5640 | Elektrische platenspeler in faux slangenlederen draagkoffer, met drie snelheden, model T, uitvoering Garrard, Engeland, 1952, 17 × 36,5 × 33 cm | € 40-60 |
5641 | Radio/grammofoonspeler met Perpetuum Ebner platenspeler, model KY595PS, uitvoering Erres, Nederland, 1958-1959 -radio speelt grammofoonbedrading los, missend achterdeksel-, 31,5 × 49,5 × 29 cm | € 40-60 |
5642 | Buizenradio, type 3650W, uitvoering Loewe Opta, Duitsland, midden 20e eeuw, 34 × 57 × 29 cm | € 100-150 |
5643 | Twee dictafoons: één werkend op rollen, model A12, uitvoering The Dictaphone Co., met daarbij vier rollen, de ander werkend op band, model 5, uitvoering Tandberg, maat 17 × 38 × 29 cm | € 60-80 |
5644 | Twee diverse schijvendictafoons in blikken behuizingen, beide tweede kwart 20e eeuw, grootste 17 × 40 × 38 cm | € 60-80 |
5645 | Twee platenspelers: één in draagkoffer, uitvoering Philips, de ander in bakeliet ombouw, uitvoering Assmann, Duitsland, beide midden 20e eeuw | € 60-80 |
5646 | Twee diverse dictafoons in bakeliet kasten: één werkend op vellen kunststof, model Dictonel, de ander werkend op platen, model Recordon, beide midden 20e eeuw, Dictonel 14 × 34 × 37 cm | € 60-80 |
5647 | Grote verzameling grammofoonplaten, diverse genre's | € 150-200 |
5648 | Twee Tefifon cassettespelers, waarvan één ook te gebruiken als platenspeler, daarbij: radio-ontvanger, luidspreker, en versterker met ingebouwde luidspreker, grootste Tefifon 22 × 44 × 36,5 | € 80-100 |
5649 | Dictafoon in blikken ombouw, de onderkast met zes wasrollen, Cameo Model CB, 72 × 39 × 26, daarbij: blikken dictafoon, model 12, beide uitvoering Dictaphone Co. New York, jaren '30 -geen spreekhoorns aanwezig- | € 60-80 |
5650 | Grammofoonspeler in grote ombouwkast, uitvoering Angelica, Duitsland, jaren '20 -geëlektrificeerd-, 88 × 76 × 49 cm | € 80-100 |
5651 | Twee draagbare bandrecorders: één Geloso G255, 1960, in draaghoes -draaghoes defect-, de ander een opwindbare Wirek Reporter, inclusief microfoon en sleuteltje, 1952, die laatste 18 × 36 × 16 cm | € 80-100 |
5652 | Twee Tefifon afspeelapparaten, en doos met 25 'Tefi's' audiodragers, West-Duitsland, jaren '50, spelers elk 15,5 × 28,5 × 17,5 cm | € 80-100 |
5653 | Draagbare buizenversterker met elf buizen, te gebruiken op diverse voltages, model Echolette M40, uitvoering Klemt, Duitsland, jaren '60 | € 100-150 |
5654 | Twee elektrische reisgrammofoons in met vinyl beklede draagkoffers: één model Type 24, uitvoering Eden 15× 32 × 35 cm, de ander model en uitvoering Triotrack -afslaan plaat werkt, starten niet-, 17 × 33 × 41 cm | € 40-60 |
5655 | Dictafoon in rode draagkoffer, model Voicewriter VPS-1, uitvoering Edison, tweede helft jaren '50, 10 × 40,5 × 28 cm, daarbij: tien lege schijven | € 40-60 |
5656 | Grammofoonspeler in grote ombouwkast, model BC-34 Baby Console, uitvoering Edison, 1922-1927, 89 × 101 × 52,5 cm, daarbij: 39 Diamond Disc platen, en Longplay Gold element in originele doos -ongebruikt- | € 120-160 |
5657 | Drie grammofoonspelers in houten kasten, alle onbekende uitvoering, één geleverd door 'W. de Swart - Gorinchem', alle jaren '20/'30, grootste 37 × 46 × 59 cm | € 100-150 |
5658 | Grammofoonspeler in houten bekisting, reflexhoorn is gemaakt van oude platen, model Pathéphone Elf Reflex, uitvoering Pathé Frères, met origineel saffier. J. Castermans, België, 1914-1918, maat opengeklapt 42 × 48 × 34 cm | € 100-150 |
5659 | Zeven boeken: Marty, D. 'Histoire illustrée du phonographe'. Lausanne, 1979. 4to. Linnen; H. Belle, 'Spreekmachines'. 1989; O. Read and W.L. Welch, 'From tin foil to stereo: evolution of the phonograph'. 2de dr. 1976. Enz. | € 60-80 |
5660 | Twee elektrische grammofoonspelers, beide compacte modellen, jaren '30/40, grootste 17 × 37 × 30 cm | € 80-100 |
5661 | Twee dictafoons: één werkend op tapes, de ander op draad én platen, beide in draagkoffer, Engeland, midden 20e eeuw, bandrecorder 23 × 44 × 44 cm | € 60-80 |
5662 | Grammofoonspeler in houten ombouw met ingebouwde hoorn, gemerkt 'De Nachtegaal - Wettelijk Gedeponeerd Handelsmerk', jaren '30, maat gesloten 33 × 48 × 50,5 cm | € 80-100 |
5663 | Grammofoonspeler met een ingebouwde hoorn achter deurtjes in het basement, uitvoering Polyphon, 1915-1925, inclusief Polyohon weergever, geleverd door W.F. Poptie, Leiden, maat opengeklapt 60 × 70 × 48 cm | € 100-150 |
5664 | Grammofoonspeler in houten behuizing, met volumeknop, model Pathéphone Type 65, uitvoering Pathé Frères, 1912-1916, 32 × 41 × 36 cm | € 100-150 |
5665 | Grammofoonspeler in houten ombouw, met surround sound effect, model Vox2 LFD, uitvoering Vox, Duitsland, jaren '20, inclusief originele houten weergever, 42 × 57 × 44 cm | € 800-1200 |
5666 | Circa 130 grammofoonplaten, diverse onderwerpen, waaronder: eigen opnames, kinderplaten en Jiddisch -groene koffer op foto hoort niet bij kavel- | € 60-80 |
5667 | Circa 130 grammofoonplaten, veelal in verzamelmappen, klassieke muziek, opera's en marsen | € 60-80 |
5668 | Drie kratten met in totaal 29 kleine en 11 groot formaat wasrollen -diverse condities- | € 80-100 |
5669 | Verzameling grammofoonplaten 'Pathé disque'; 55 platen (Ø 35 cm), 42 platen (Ø 29 cm), 30 platen (Ø 26 cm), 46 platen (Ø 21 cm), meer dan de helft met hoes, klassiek en licht klassiek, opera, enz. | € 200-300 |
5670 | Grammofoonspeler in zwart gelakte bekisting, model 113, uitvoering His Masters Voice, het deksel gemerkt door eigenaar 'R.N. Rajan', en 'LGD310' circa 1935 -bekisting sleets-, 33,5 × 42 × 42 cm | € 100-150 |
5671 | Grammofoonspeler in eiken ombouw, met automatische afslag, uitvoering His Masters Voice, 1912-1918, -watervlek in deksel- 36 × 44 × 42 cm | € 150-200 |
5672 | 33 grammofoonplaten: 24 (Ø 15 cm) en 9 (Ø 13,5 cm) | € 20-30 |
5673 | Grammofoonspeler in eiken kast met intarsia van diverse houtsoorten, uitvoering Odeon, Duitsland, 1922-1927 | € 150-200 |
5674 | Harmonium met art nouveau reliëfdecor model Reed Organ, uitvoering Worcester Ogran Co. geleverd door S.L. van Oudheusden en Co., Den Haag -hekwerk bovenop ontbreekt, twee stukjes profil los maar aanwezig-, 116,5 × 109 × 64 cm | € 20-30 |
5675 | Twee platenspelers: één combinatie radio/tape/platenspeler, model 104, uitvoering Ateliers de Constructions Électriques de Charleroi, de ander enkel platenspeler, uitvoering Braun, 31 × 49,5 × 34 cm | € 100-150 |
5676 | Twee draagbare platenspelers: de één elektrisch met ingebouwde radio, model Portiplay, uitvoering Tandy Corp. voor Radio Shack -nieuw in doos-, de ander hand aangedreven, gemerkt Gospel Recordings, uitvoering Gateshead Pty. Ltd. | € 80-100 |
5677 | Platenspeler met kunststof behuizing, model 712, uitvoering Joboton, jaren '50, 16 × 40 × 23,5 cm | € 40-60 |
5678 | 14 diverse éénzijdige grammofoonplaten in koffer | € 20-30 |
5679 | Blik met twintig 35-cm platen voor opnames, één gebruikt, blik sleets | € 20-30 |
5680 | Drie houten fonograafdeksels -incompleet, één handvat ontbreekt- grootste 16 × 27,3 × 16,9 cm, en: vernikkelde grammofoonhoorn met bloemdecor in reliëf, aansluiting Ø 3,8 cm | € 20-30 |
5681 | Buizenradio in originele draagkoffer, model Midget 250 'sigarenkist', 110 volt, uitvoering Emerson, begin jaren '30, 110 volt -niet getest-, maat met koffer 26 × 30 × 15 cm | € 80-100 |
5682 | Vier draagbare cassettespelers: waarvan twee uitvoering Sony, model Walkman, één uitvoering Magnavox, en één uitvoering AudioSonic, alle jaren '90 | € 40-60 |
5683 | Drie Philips dictafoons: tweemaal model EL 3581 en één El 3516, alle in koffers met diverse accessoires -EL 3516 werkt niet, één van de EL 3581 spoelt enkel terug, de ander werkend-, maat grootste koffer 29 × 26 × 13 cm | € 80-100 |
5684 | Twee platen-dictafoons in bakeliet draagkoffers, beide model Recordon, uitvoering Thermionic, Engeland, tweede helft jaren '40 -beide werkend, één met defect aan behuizing-, 16 × 30 × 28 cm, daarbij: oortjes, voetpedaal en microfoon, beide in doos, één verkocht door Procento, Amsterdam | € 60-80 |
5685 | 24 diverse platen voor speeldozen | € 80-100 |
5686 | Verzameling van 55 LP's, deels over mechanische muziek deels klassieke muziek | € 30-50 |
5687 | Weergever voor Pathé Patephone, model Concert, verzameling grammofoonnaalden en twee schoonmaakborstels | € 20-30 |
5688 | Cilinderspeeldoosje met vier melodieën, waaronder God Save The King, spelend op enkele kam, eind 19e eeuw, 12 × 32,5 × 15,5 cm | € 300-500 |
5689 | Cilinderspeeldoos met drie melodieën spelend op enkele kam, in glazen ombouw, model 5882, uitvoering Reuge, Zwitserland, eind 20e eeuw, met daarbij de originele doos, 7 × 36,5 × 15 cm | € 300-500 |
5690 | Schijvenspeeldoos spelend op enkele kam, in wortelnoten kist, model 9352, uitvoering Reuge, Zwitserland, eind 20e eeuw, met zes bijbehorende schijven, in originele doos, 7,5 × 27 × 19,5 cm | € 250-350 |