Catalogus zondag 22 september 2024 Veilinghuis Peerdeman

Nr.Omschrijving Richtprijs
5001Zwart lederen dressuurpaardenzadel, gemerkt Kentaur Elektra,17,5 inch, daarbij lederen schofttuig, binnensingel, rugriem, culeron, lendenriem, broek en broekriemen, ongebroken watertrens en vier stijgbeugels inclusief beugelriemen€ 150-200
5002Turkse kelim, tweede helft 19e eeuw -diverse oude reparaties-, 145 × 124 cm€ 120-160
5003Diepe fauteuil met wieltjes onder de poten, uitvoering Howard & Sons, Berners Street, Londen, gestempeld op achterpoot, eerste kwart 20e eeuw -moet opnieuw gestoffeerd worden-, 92 × 74 × 100 cm€ 400-600
5004Turkse kelim, in twee delen geweven -verknipt-, 220 × 145 cm€ 20-30
5005Eiken kist met smeedijzeren beslag, voorzien van wielen, 19e eeuw, 75 × 123 × 63 cm€ 20-30
5006Oosterse zijden doek in goud en blauw, met olifantenmotief, 238 × 205 cm€ 40-60
5007Armstoel met eiken frame, en met ribbelstof beklede zitting en leuningen, jaren '50 -gebruikssporen-€ 100-150
5008Palissander ééndeurs kussenkast, modern, 178 × 118 × 62 cm€ 100-150
5009Kersenhouten kinderstoel met rieten zitting, tweede/derde kwart 19e eeuw -restauratie aan kapregel-€ 70-90
5010Drie Hindelooper beschilderde kinderstoelen met rieten zitting€ 50-70
5011Kerststal met twee kamelen, twee olifanten, twee ossen, één ezel, zes schapen, drie wijzen, één herder, Maria, en Jozef -Christuskind ontbreekt-, afmetingen stal 50 × 67 × 50 cm€ 40-60
5012Eiken en noten kussen/rankenkast, 20e eeuw, 194 × 184 × 72 cm€ 150-200
5013Groengelakte houten duwslee met snijwerk en geschilderd winterlandschapje op de zijkanten, 58 × 73 × 53 cm€ 80-100
5014Vierdeurs eiken hoekkast met tandlijst en paneeldeuren, 19e eeuw, 206 × 90 × 90 cm€ 150-200
5015Twee Hindelooper beschilderde kinderstoeltjes -beschildering sleets, één rieten zitting moet opnieuw bespannen-€ 60-80
5016Vier oude houten flessenkratten€ 20-30
5017Beschilderde spanen doos met bloemdecor en papieren afbeelding van spelende kinderen op het deksel, Noord-Europa, 19e eeuw -horizontale krimpscheuren-, 17 × 39 × 24 cm€ 80-100
5018Roodgelakte houten slee, 60 × 107 × 50 cm€ 30-50
5019Eiken tweedeurskast, Hollands, circa 1700 -restauraties-, 166 × 147 × 64 cm€ 500-700
5020Zwart persianer jasje, uitvoering Max Heymans, Amsterdam -klein deel op de naad van de schouder open-, daarbij: bont stola€ 30-50
5021Mahonie dressboy, 20e eeuw€ 100-150
5022Beuken kinderstoeltje met rietbespanning, uitvoering Thonet, gemerkt met papieren label, zithoogte 32 cm, en vijf poppenmeubeltjes, eerste helft 20e eeuw€ 100-150
5023Divers Delfts blauw aardewerk, waaronder: boterpot -oren gelijmd-, papbordjes en kannen€ 30-50
5024Hindelooper beschilderde houten blaasbalg, in het medaillon een herbergscène met een vrolijke drinker, op de keerzijde een wapenschild met een rode leeuw, 19e eeuw -leer grotendeels vergaan, defecten-, lengte 54 cm€ 150-200
5025Divers tin, waaronder: kraankan, 18e-eeuwse kandelaar -gedeukt-, klepkan gedateerd 1882, en maatcilinders€ 50-70
5026Turkmeense ensi Tekke -defecten, reparaties, steunweefsel opgenaaid aan achterkant-, 163 × 125 cm€ 40-60
5027Eiken tafel met lades onder het blad, 75 × 175 × 81 cm€ 100-150
5028Diverse tinnen schalen, borden, en dekselpot, grootste schaal Ø 60 cm€ 60-80
5029Klein formaat eiken panelenkist met smeedijzeren beslag, 18e eeuw, 47 × 88 × 44 cm€ 150-200
5030Gekuipte thee-emmer met koperen binnenbak, 34 × 32 × 26 cm€ 60-80
5031Gebogen beukenhouten stoeltje met hoge rechte rugleuning en rotan bespanning, uitvoering Thonet, gemerkt onder zitting€ 20-30
5032Vier aardewerk bordjes, drie met blauw-witte decors en één met polychroom bloemdecor, 18e/19e eeuw -alle met randdefecten, één doorboord-, alle Ø 23 cm€ 120-160
5033Balustervormige aardewerk vaas met blauw-wit decor, molen bij het water, 20e eeuw -chip van voet-, 55 × Ø 26 cm€ 40-60
5034Eén rechthoekige en één vierkante eiken salontafel, beide 20e eeuw, grootste 46 × 122 × 52,5 cm€ 70-90
5035Beuken kinderstoel met rieten zitting en rug, gestempeld, uitvoering Thonet -defecten-, zithoogte 55 cm€ 40-60
5036Indiaas tapijt Bidjar, 311 × 200 cm€ 150-200
5037Apothekersbalans in mahonie kast, adres: Becker's Sons, Brummen, gedateerd 1967, inclusief gewichtjes, 39 × 40 × 20 cm€ 70-90
5038Divers messing: keteltjes, melkbusje, stoof, kandelaar, etc., hoogte kandelaar 72 cm€ 80-100
5039Eiken tweedeurs legkast, staand op slofpoten, 18e/19e eeuw -gebruikssporen, kleine defecten-, 158 × 165 × 49 cm€ 80-100
5040Messing lampvoet en opengewerkte lampvoet met crèmewitte kap, 20e eeuw, hoogte 50 cm€ 40-60
5041Eiken ééndeurs hoekkastje, Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen, krimpscheuren aan achterzijde-, 140 × 67 × 40,5 cm€ 80-100
5042Een eiken en een notenhouten stoel, beide met snijwerk in de rug -noten stoel met wat oude houtwormschade-€ 40-60
5043Vier diverse Kaukasische soumakkussens -enkele kleine gaatjes-€ 80-100
5044Hollandse School: driemaster op zee, olieverf op doek, r.o. gesigneerd J. v. Koelen, 60 × 80 cm€ 40-60
5045Ru van Rossem (1924-2007), 'Johanna op Lesbos', aquatint 12/35, r.o. gesigneerd, 50 × 60 cm€ 60-80
5046Roland Topor (1938-1997), mythisch wezen met man, litho 161/190, r.o. gesigneerd 61,5 × 45,5 cm€ 100-150
5047Hollandse School: vrouw in interieur, olieverf op doek, r.o. deels achter lijst onduidelijk gesigneerd, 19e eeuw -deukje met scheurtje in doek-, 42 × 32 cm€ 80-100
5048Mahonie wandlectuurbak, het front met ingelijst borduurwerk met bloemdecor, 19e eeuw, 45 × 43 cm€ 40-60
5049Facetgeslepen spiegel in vergulde lijst, modern, 140 × 85 cm€ 80-100
5050Spiegeltje in pâtelijst met afgeronde hoeken, Frankrijk, 19e eeuw -kleine slijtageplekjes-, 56,5 × 47 cm€ 40-60
5051Drie bronzen lampvoeten, waarvan één paar met kantelen, hoogste inclusief kap 90 cm€ 150-200
5052Eiken bordenkast vermaakt tot sidetable, Engels, 19e eeuw -gebruikssporen, zonder opstand-, 79 × 156 × 43,5 cm€ 80-100
5053Verzameling smeedijzeren objecten, waaronder: een hangijzer, nagels en beslag, 19e/20e eeuw€ 80-100
5054Tweedeurs eiken linnenkast met tandlijst en verstelbare planken, Hollands, Louis Seize -verticale krimpscheur in rechter deurpaneel-, 246 × 213 × 66 cm€ 150-200
5055Eiken stoeltje, 19e eeuw -oude houtwormgaatjes-, zithoogte 41 cm€ 40-60
5056Eiken bolpoottafeltje, 20e eeuw -kring in blad-, 53 × 70 × 54 cm€ 30-50
5057Eiken handwerkmeubeltje, circa 1930€ 40-60
5058Aardewerk serviesgedeelte, decor 'Jessamine', uitvoering Cauldon, Engeland, bestaande uit: grote soepterrine, kleine terrine, dienschaal op voet, twee dienschalen van verschillend formaat, daarbij: terrine, decor 'Paynsley Patt', uitvoering Masons, Engeland, 20e eeuw, 37,5 × 31,5 cm€ 80-100
5059Perzisch tapijtje Belouche, 143 × 90 cm€ 50-70
5060Eiken kloostertafel met regelverbinding tussen de poten, 19e/20e eeuw, 75 × 140 × 75 cm€ 80-100
5061Mahonie hangoorwandtafeltje op gedraaid onderstel, tweede helft 19e eeuw, 65 × 71 × 40 cm€ 60-80
5062Koerdisch tapijt met boommotieven, circa 1900 -sleetse plekken-, 188 × 148 cm€ 100-150
5063Rieten wasmand, modern -gebruikssporen-, 38,5 × 75 × 49 cm€ 20-30
5064Negen aardewerk kerstborden, De Porceleyne Fles, Delft, jaartallen: 1973, 1974, 1975, 1978, 1979, twee × 1980, 1981 en 1984, Ø 25 cm, daarbij: acht kleine aardewerk bordjes: drie kerstbordjes, jaartallen: 1973, 1975 en 1976, drie × Moederdag mei 1973, twee × Vaderdag juni 1973, alle Ø 18,5 cm, De Porceleyne Fles, Delft€ 100-150
5065Mahoniegefineerde secretaire à abattant met tandlijst, achter de klep vier laatjes en een deurtje, 19e eeuw -defecten, één slotplaatje gebroken, krimpscheur in de bodem-, 150 × 86,5 × 48 cm€ 80-100
5066Mahonie kabinet met gestoken kuif en centraal een schrijflade, Hollands, eerste helft 18e eeuw -fineerschades en mankementen aan appliques, stukjes deels aanwezig-€ 200-300
5067Drie noten- en eikenhouten tafeltjes, 50 × 55 × 35 cm€ 40-60
5068Kleurenlitho: 'Het park met de officieren sociteit van de west zyde gezien - Rotterdam 14 Jyly 1854' -foxing-, 37 × 50 cm€ 60-80
5069Henk van Gemert (1913-2002), kleurrijke compositie, gouache, r.o. gesigneerd en gedateerd '69 -vlekken op het glas-, 45 × 54 cm€ 100-150
5070Gérard Fromanger (1939-2021), liggend naakt met zonnehoed, litho 27/90, r.o. in potlood gesigneerd, 74 × 55 cm€ 80-100
5071Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987), stadsgezicht Haarlem, aquatint, r.o. gesigneerd en in de druk gedateerd 1941, 40 × 49 cm€ 40-60
5072Henriëtte Gesina Dingemans-Numans (1877-1955), bloemstilleven, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40 × 56 cm€ 80-100
5073Spiegel in rijk bewerkte goudkleurige lijst, modern -kleine defecten aan steekwerk-, 109 × 69 cm€ 60-80
5074Set van twee vergrijsd houten lampvoeten, de één met grijze kap, de ander met crèmewitte kap, modern, hoogte 68,5 cm€ 40-60
5075Paar zeshoekige zwarte metalen lakwerk kastjes, tevens te gebruiken als piëdestal, 76 × Ø 45 cm€ 100-150
5076Amerikaanse zwarte herenhoed met gleuf, maat 58, inclusief borstel en kunststof koffer -als nieuw-€ 50-70
5077Divers kristal: twee karaffen, gembercoupe, punchbowl -twee randchipjes-, uitlekschaaltje -gaten later geboord-, glazen vaasje met verguld en groen art deco-decor, en bierpul met tinnen deksel€ 60-80
5078Ovale mahonie theetafel met etagère -gebruikssporen-, 72 × 72 × 46 cm€ 100-150
5079Ovale tafel met marqueterie, belijmd met diverse houtsoorten waaronder rozenhout, purperhart en esdoorn, staande op taps toelopende pootjes, één lade onder het blad, Louis Seize-stijl, 19e eeuw -vochtschade, slijtage, gebruikssporen-, 74 × 95 × 64 cm€ 100-150
5080Geglazuurd aardewerk waterfilter, uitvoering Cheavins, daarbij: gietijzeren kolenbak met messing schep€ 40-60
5081Porselein serviesgedeelte, model 'Larissa', diverse decors, ontwerp Andries Dirk Copier, uitvoering Essenbach, Duitsland, bestaande uit: één koffiepot, drie theepotten, drie terrines, twee botervloten, één saucière, drie kleine dekselpotjes, twee roomkannetjes, één suikerpotje en drie thee kop-en-schotels€ 70-90
5082Divers crèmewit aardewerk met plattelandsdecors, alle uitvoering Sarreguemines, bestaande uit: bassin met handel, drie schenkkannen, twee dekselpotten, en twee kop-en-schotels -gebruikssporen-, afmetingen bassin 12 × 36 × 25 cm€ 60-80
5083Vier diverse lichtblauwe glazen vazen en één beschilderde lampvoet, de vazen midden 20e eeuw, grootste vaas 36 × Ø 19 cm€ 70-90
5084Divers aardewerk: serviesgedeelte met rood-blauw decor, uitvoering Nimy, België, bestaande uit: twee kop-en-schotels, een papbordje, en vier petit-fourbordjes -enkele minieme defecten-, memoriebordjes rondom de oranjes, Westraven tegel, etc., daarbij: koperen memoriebordje€ 80-100
5085Notenhouten kast met glazen opstand en gesloten onderkast met twee deuren en twee lades, Willem III, 239 × 143 × 54 cm€ 150-200
5086Zes essen stoelen, waarvan twee armstoelen, alle met rieten zitting€ 150-200
5087Ronde eiken schuiftafel met getorste poten en drie tussenbladen, 76 × Ø 120 cm€ 100-150
5088Perzisch tapijt Lilihan -randslijtage aan één korte kant-, 156 × 107 cm€ 60-80
5089Twee pendules in houten kasten, beide adres: HAC, begin 20e eeuw -defecten-, beide circa 33 cm hoog€ 40-60
5090Zeven delen: Fruin, R. De Tachtigjarige oorlog. Historische opstellen. 's-Gravenhage, 1908-1909. 7 delen. Oorspr. half leer€ 100-150
5091Koperen ketel -deukjes-, messing strijkbout, en messing snotneus, 19e eeuw, hoogte snotneus 41 cm€ 40-60
5092Mahonie naaitafel met etagère en vakverdeling onder het blad, eerste helft 20e eeuw -gammel-, 74 × 62 × 48 cm€ 30-50
5093Dienblad met inlegwerk van diverse houtsoorten en met voorstelling van een klassieke schone, 57 × 37 cm€ 50-70
5094Eiken bolpoottafeltje, Hollandse renaissance-stijl, 20e eeuw, 74 × 95 × 59 cm€ 50-70
5095Blikken treinset in doos, uitvoering Distler, daarbij: ander treinspoor -gebruikssporen, oxidatie-€ 60-80
5096Naaldhouten tweedeurs kast, beschilderd met lichtbruine houtimitatie, tweede helft 19e eeuw -kleine beschadigingen-, 241 × 163 × 51 cm€ 80-100
5097Schilderij: kinderen aan het strand, olieverf op doek, r.o. gesigneerd P. Renard, modern, 50 × 60 cm€ 80-100
5098Ciano Siewert (1942): dorpsstraat, acrylverf op doek, verso gesigneerd, 59 × 79 cm€ 70-90
5099Hollandse School: boerderij aan het water met pluimvee op het erf, olieverf op doek, r.o. gesigneerd Th. Braskamp, 40 × 50 cm€ 60-80
5100Henri Fantin-Latour (1836-1904), 'To Robert Schumann', litho, r.o. in potlood gesigneerd, 1894 -onderrand met waterschade-, 41 × 37 cm, en litho: 'Allegorische figuren bij de tombe van Berlioz', niet gesigneerd, 15 × 23 cm€ 100-150
5101Twee opengewerkte messing beddenpannen met graveerwerk, aan getorste stelen, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 120 cm€ 100-150
5102Twee houten deuren met smeedijzeren raster -exclusief scharnierdelen-, 156 × 52 cm€ 200-300
5103Smeedijzeren staande kapstok voor tegen de wand met esculaap, 180 × 63 cm€ 100-150
5104Houten kozijn van een bovenlicht, afkomstig uit een Amsterdams grachtenpand, 43 × 55,5 cm€ 100-150
5105Verzameling blikken en trommels, waaronder: beschuit- en broodtrommels, paar koektrommels met opschriften 'Choc. Beschuitjes' en 'Zoute Krakelingen'€ 50-70
5106Witgelakte buffetkast, de bovenkast met beglaasde deuren, modern -gebruikssporen-, 225 × 120 × 60 cm€ 100-150
5107Aardewerk serviesdelen, model Peony, uitvoering Jet ter Steege, modern, bestaande uit: vijf bewaarbussen, melkkan, drie koffiemokken, cakeschaal, suikerpot, roomkan, vier dinerborden, vier ontbijtborden, twee diepe borden, textiel, daarbij: witgelakt wandbordenrek, modern, 77 × 58 cm€ 80-100
5108Kristallen glasserviesgedeelte, deels uitvoering Thomas Webb, alle Engeland, bestaande uit: vijf gefacetteerde schaaltjes, negentien diverse wijnglazen, waarvan twee met gegraveerd everzwijn, zeven coupes, en een kom met olijfslijpsel -gebruikssporen-, laatstgenoemde Ø 12 cm€ 100-150
5109Creamware serviesgedeelte, model Edme, decor 'Rosalind', uitvoering Wedgwood, bestaande uit: 16 soepkommen met onderschotels, en vier dienschalen€ 80-100
5110Vier diversen reiskisten -gebruikssporen-, afmetingen grootste 60 × 100,5 × 51 cm€ 30-50
5111Tafel met rood marmeren blad op zwartgelakt metalen onderstel met goudkleurige ornamenten, 20e eeuw -lijmresten op het blad, enkele chipjes-, 80 × 109,5 × 55,5 cm€ 100-150
5112Drie steelpannetjes met koperen buitenzijde, Frankrijk, 20e eeuw -gebruikssporen-, grootste Ø 24 cm€ 40-60
511332 diverse tegels, de meeste met blauw-wit decor: figuur in landschap, en enkele met mangaanpaars vogeldecor, alle 19e eeuw -defecten, vuil, cementresten-€ 50-70
5114Drie tafellampen -één zonder kap-€ 80-100
5115Twee tafeltjes: de één met gecontourneerd blad, Hollands, biedermeier, de ander grijsgelakt op cannelurepoten -lichte gebruikssporen-, 70 × 85 × 50 cm€ 60-80
5116Drie Delfts aardewerk schotels met blauw-witte florale decors, 18e en 19e eeuw -randbeschadigingen-, Ø 35,5 cm€ 100-150
5117Rond eiken wijntafeltje, Frankrijk, 19e eeuw -opklapmechanisme vastgezet, iets wankel, gebruikssporen-, 57 × Ø 71,5 cm€ 30-50
5118Twee aardewerk schotels met polychroom floraal decor, eind 18e eeuw -randbeschadigingen-, Ø 34 cm en Ø 31,5 cm€ 100-150
5119Diverse huishoudelijke attributen: glazen wasbord, bedpan, thermometer, etc. 61 × 32 cm€ 70-90
5120Vijf borden met blauw-witte transferdecors van hoogtepunten uit Napoleon Bonapartes leven, uitvoering Société Céramique, Maastricht -twee dubbele paren-, Ø 23 cm€ 30-50
5121Vijf koekplanken met gestoken decors: dieren, personen en bloemen, één met inscriptie aan de zijkant: 'G. de Raad, no. 1', 19e/20e eeuw, 71,5 × 10,5 cm€ 100-150
5122Twee Perzische tapijtjes Karadja en Belouche -beide met wat uitrafeling aan de korte kanten-, 127 × 84 en 144 × 83 cm€ 50-70
5123Grijsgelakt grenen bureau met drie lades, modern -gebruikssporen, linkerzijde slechts gedeeltelijk gelakt-, 78 × 83 × 85 cm€ 60-80
5124Met leder beklede reiskist, 19e eeuw -rechter handvat ontbreekt, defecten-€ 80-100
5125Kaukasisch tapijt Karabach -sleets-, 180 × 95 cm€ 100-150
5126Eiken dekenkist met ijzeren beslag, staand op slofpoten, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 66 × 145 × 57 cm€ 70-90
5127Tafelvoetbalspel, uitvoering Arco-Falk, Milaan -gebruikssporen-, 100 × 70 cm€ 50-70
5128Doorleefde eiken tweedeurs kast met smeedijzeren beslag, 18e eeuw of ouder -oude houtwormsporen-, 182 × 120 × 35 cm€ 400-600
5129Patrijspoort, Ø 40 cm€ 40-60
5130Zeven diverse messing tafellampvoetjes in de stijl van kandelaars, eind 20e eeuw, hoogste 32 cm€ 40-60
5131Aardewerk voorraadkruik met handvatten, 20e eeuw -gebruikssporen-, 68 × Ø 40 cm€ 60-80
5132Schilderij: twee jonge uilen en slakken op een muurtje, olieverf op doek, gemonogrammeerd DG en gedateerd '74, 35 × 45 cm€ 100-150
5133Jan Goedhart (1893-1975), Hr.Ms. De Ruyter op zee, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 39,5 × 60 cm€ 150-200
5134Gelithografeerd reclamebord: 'Wollen Aabe dekens voorkomen rheumatiek' -beetje verkleurd-, 49 × 65 cm€ 20-30
5135Gefacetteerde rechthoekige spiegel in houten lijst met gesneden bloem- en bladdecor, Schwarzwald, onderaan gedateerd 1906, 50 × 75 inclusief lijst€ 40-60
5136Rechthoekige spiegel in eenvoudige massief coromandel lijst -lak op lijst heeft wat verzadiging verloren-, 128,5 × 53,5 cm inclusief lijst€ 30-50
5137Schouwspiegel in goudkleurige lijst, de kuif met pijl-en-boog, bloemen en strik, eind 19e eeuw -defecten-, 198 × 110 cm€ 300-500
5138Houten hoeketagère met resten van eerdere beschildering, 108 × 29 × 29 cm€ 30-50
5139Houten wandconsole met gesneden drakenkop, 20e eeuw, 65 × 54 × 37 cm€ 100-150
5140Crèmewitte en goudkleurige omlijsting voor schouwspiegel, in drie delen -defecten-, breedte 144 cm, verticale delen ruim 220 cm lang€ 70-90
5141Piet van Wijngaerdt (1873-1964), 'Landschap aan de Sloterweg, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso getiteld en nogmaals gesigneerd, 66 × 81 cm, herkomst: Collectie Werners-Sandbergen, Museum Pension (later Museum Hotel), Amsterdam, tussen 1915 en 1930 direct van de kunstenaar verworven€ 300-500
5142Eiken hoekkastje met beglaasde deur en rocaille, 180 × 60 × 60 cm€ 80-100
5143Divers messing- en koperwerk: strijkbout, blaasbalg, vijzel, etc. daarbij: stijgbeugel en beschilderd kerfsnede stoofje€ 80-100
5144Leadwood beeld: naakte vrouw met tamboerijn, r.o. gesigneerd R. (Ron) van Zijl en gedateerd '93, Zuid-Afrika€ 150-200
5145Divers speelgoed: poppenkleding, poppenmeubels, mandje, etc. -veel gebruikssporen en defecten-€ 80-100
5146Eiken hangoortafel met één lade, op gedraaide poten met tussenregels, 19e/20e eeuw, ingeklapt 76 × 93 × 42 cm, uitgeklapt 76 × 93 × 126 cm€ 100-150
5147Divers speelgoed: twee houten garages, houten vrachtwagen -defect-, grote verzameling diverse autootjes en diertjes, en 'The Amazing V-X hydraulic drive rocket'€ 70-90
5148Paar lijstdelen met gesneden schelpvormig ornament, beide circa 110 cm breed€ 40-60
5149Kandelaars en olielampjes: smeedijzeren 'rush light', Ierland, 18e eeuw, smeedijzeren 'Betty' olielampjes, 18e eeuw, paar tinnen kandelaars en messing olielamp, 50 × Ø 20 cm€ 150-200
5150Vier tinnen schalen, tien tinnen borden en een koperen kookpot, Ø 50 cm€ 150-200
5151Grijsgelakte hangoortafel, 20e eeuw -slijtage aan verf-, uitgeklapt 76,5 × 184 × 108 cm€ 60-80
5152Diverse champagnes -vulniveau's in orde, leeftijden onbekend-€ 20-30
5153Diverse messing en metalen objecten, waaronder: sloten, theepot, petroleumkan en kandelaars€ 100-150
5154Vijf goudkleurige schilderijlijsten, grootste 72 × 62 cm€ 70-90
5155Koeienhuid, Ikea, Zweden, 190 × 200 cm€ 60-80
5156Divers keramiek: porseleinen beeldengroepjes naar 18e-eeuws voorbeeld, aardewerk wijwaterbakjes, etc.€ 150-200
5157Aardewerk serviesgedeelte, model Edme, uitvoering Wedgwood, bestaande uit: twee koffiepotten, theepot, twee roomkannetjes, drie dekschalen met ramskoppen waarvan één met deksel, losse deksel, twee asbakken, vijf bonbonschoteltjes, drie eierdopjes, botervloot, twee diverse ovale dienschalen, saucière, twaalf vierkante broodschaaltjes, vijf dinerborden, zes soepkommen met acht onderschotels, vier koffiekop-en-schotels, één theekop-en-schotel, elf losse schotels, dertien mokkakop-en-schote€ 100-150
5158Porseleinen serviesgedeelte met rood-gouden bies, uitvoering P.T. Tirschenreuth, derde kwart 20e eeuw, bestaande uit: vijftien dinerborden, twaalf diepe borden, twaalf dessertborden, vier ontbijtborden, twaalf kop-en-schotels, drie dekselterrines, twee saucières, en vier dienschalen -enkele haarlijnen en chips, maar over het algemeen in goede staat-€ 70-90
5159Porseleinen serviesgedeelte met vergulde randen en donkergrijs rozendecor, model München, uitvoering Königlich Tettau, Beieren, bestaande uit: elf dinerborden Ø 25 cm, twaalf diepe borden Ø 23 cm, twaalf dessertborden Ø 21,5 cm, tien kopjes met twaalf schoteltjes, koffiepot, theepot -deksel gelijmd-, roomstel, twee terrines en twee ovale dienschalen€ 150-200
5160Wit porseleinen serviesgedeelte met gouden bies, model Sèvres, uitvoering Thomas, begin 20e eeuw, bestaande uit: drie diverse ovale dienschalen, twee tazza's, één grote ronde kom, drie ovale broodschaaltjes, twee diverse ovale dekselschalen, losse deksel, elf ontbijtborden, zeven soepborden, en dertien dinerborden -gouddecor sleets-, daarbij: twee dienschalen en een punchbowl, versierd met parelrand, uitvoering Rosenthal€ 150-200
5161Schilderij: ovaal portret van een jonge vrouw in blauwe jurk, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -twee gaten en klein deukje in doek-, 68 × 55 cm€ 80-100
5162Drie schilderijen: golfers en caddies, olieverf op doek, r.o. gesigneerd 'E. B[...]ghoff', 20e eeuw, 24 × 19 cm€ 70-90
5163Eiken hoekkast met paneeldeuren en gecanneleerde stijlen, 19e eeuw -gebruikssporen-, 186 × 70 × 70 cm€ 80-100
5164Ron van Zyl (1950), naakte vrouw, teakhouten beeld, r.o. gesigneerd en gedateerd '94, Zuid-Afrika -barst in hout-, hoogte 87 cm€ 150-200
5165Houten koekplank met decor: soldaat te paard -gebruikssporen-, 50,5 × 34 cm€ 60-80
5166Jan Buys (1909-1985), strand Katwijk, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 22,5 × 27 cm€ 80-100
5167Soester spiegel in mahonie lijst, 74 × 45 cm€ 30-50
5168Paar eiken ledikanten, de voet- en hoofdeindes gestoffeerd met gestreepte rozenstof, 20e eeuw -gebruikssporen, lichte slijtage aan stof- 123 x 110 x 200€ 100-150
5169Ovale spiegel in zwarte lijst met zilverkleurig reliëfdecor, 70 × 60 cm€ 40-60
5170Ovale spiegel in mahonie lijst, van oorsprong onderdeel van een toilettafel, 19e eeuw, 74 × 53,5 cm€ 50-70
5171Schilderij: twee huizen in heuvellandschap, olieverf op paneel, niet gesigneerd, 23 × 28 cm€ 60-80
5172Johannes Cornelis van Essen (1854-1936), paard en wagen op landweg, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd -twee gaatjes rechts onderin-, 14 × 22,5 cm€ 70-90
5173Facetgeslepen Soester spiegel, 19e eeuw, 85 × 45,5 cm€ 60-80
5174Polystone beeld: Narcissus of Dionysos, naar Romeins bronzen voorbeeld uit Pompeii, 63 × Ø 27 cm€ 60-80
5175Eiken kastje, gedecoreerd met twee uiltjes, het bovenste deurtje met facetgeslepen ruitjes en gordijntje, art deco -lichte gebruikssporen-, 119 × 58 × 40 cm€ 100-150
5176Hendrik Schaap (1878-1955), stadsgezicht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1926 -craquelé-, 43 × 23 cm€ 200-300
5177Reliëfplaquette: de leeuwenjacht, gepatineerd brons, niet gesigneerd, 19e eeuw, 27 × 35 cm€ 100-150
5178Twee spiegels in vergulde houten lijsten, één facetgeslepen, 20e eeuw, 63 × 43 cm€ 70-90
5179Gesneden eiken raamrooster met dubbele adelaar -oude houtwormgaatjes-, 24,5 × 41 cm€ 50-70
5180Divers kleingoed: vaas met polychroom transferdecor, uitvoering Rosenthal, metalen vrouwenbeeldje, aardewerk vaas met blauw-wit vogeldecor, uitvoering Royal Copenhagen, Jasperware schoteltje, miniatuur doofpotje, metalen fotolijst, en vier aardewerk tegels met diverse blauw-witte decors€ 70-90
5181Mahonie kapspiegeltje, 19e eeuw -deel houten achterplaat ontbreekt, defecten-, 53 × 46 × 23 cm€ 30-50
5182Palissandergefineerd speeltafeltje, het blad belijmd met blauw laken, tweede helft 19e eeuw -afwerking vlekkerig, laken aan vervanging toe-, 74 × 91 × 45 cm€ 40-60
5183Franse School: drie erotische drukken, vermoedelijk etsen, verso toegeschreven aan Paul Emile Becat, tezamen ingelijst, elk 8,5 × 12 cm€ 150-200
5184Dick van Luijn (1896-1981), rietkraag, ets 6/15, r.o. gesigneerd, 27 × 17 cm€ 50-70
5185Dick van Luijn (1896-1981), visser in bootje, ets 7/20, r.o. gesigneerd, 24 × 16 cm€ 50-70
5186Adriaan van Ostade (1610-1685), 'De messenslijper', ets, mogelijk nagedrukt door Bernard Picart vanaf de originele koperplaat, 18e eeuw, 9,5 × 8 cm€ 80-100
5187Jan Korthals (1916-1972), 'Rue de Bièvre, Paris', viltstifttekening, r.o. gesigneerd -verkleuring-, 30 × 22,5 cm, en Bob Lokhorst (1900-1972), Parijs' straatgezicht, tekening/aquarel, r.o. gesigneerd en gedateerd '33, 19 × 14,5 cm€ 70-90
5188Maarten Langbroek (1918-1985), zes katjes op een rij, ets, r.o. vermoedelijk postuum gesigneerd 'Atelier Maarten Langbroek', 1979, 12 × 21 cm€ 150-200
5189Hollandse School: studietekening: honden, potlood op papier, niet gesigneerd, 31,5 × 24 cm€ 20-30
5190Poppe Damave (1921-1988), havengezicht Duinkerken, aquarel, r.o. gesigneerd -vocht- en roestvlekjes-, 22,5 × 23,5 cm€ 30-50
5191Jan Hillebrand Wijsmuller (1855-1925), winters dorpsgezicht met ophaalbrug, aquarel, r.o. gesigneerd, 25 × 22 cm€ 60-80
5192Facetgeslepen Soester spiegel, de bovenkant beschilderd met twee putti, 20e eeuw, 80 × 33 cm€ 20-30
5193Polychroom beschilderde aardwerk steelvaas, vierhoekig vaasje, en kom -randchip-, alle drie uitvoering Koninklijke Tichelaar, Makkum, hoogte steelvaas 39,5 cm€ 120-160
5194Eiken boekenkastje met beglaasde deurtjes en drie planken, 20e eeuw -bovenblad bekrast-, 107 × 73 × 27,5 cm€ 100-150
5195Glasserviesgedeelte gedecoreerd met korenaren, bestaande uit: zes grote waterglazen, vijf kleine waterglazen, één wijnglas, vier coupejes en veertien port- en likeurglaasjes in diverse formaten, 20e eeuw€ 60-80
5196Negen polychrome aardewerk bloemtegels met fleur-de-lis hoekmotieven, 17e eeuw -enkele beschadigingen-, 13 × 13 cm€ 300-500
5197Marius Johan van Dugteren (1889-1974), dorpsgezicht, olieverf op board, r.o. gesigneerd -kleine beschadigingen-, 32 × 45 cm€ 30-50
5198Driedelig aardewerk polychroom beschilderd kaststel, uitvoering Koninklijke Tichelaar, Makkum -staart vogel gebroken, kleine defecten-, hoogte dekselvaas 32 cm€ 60-80
5199Vier Dinky Toys: Foden 14-ton tanker 'Regent' nr. 942 -in doosje-, Foden diesel 8-wheel wagon nr. 901 -in doosje van nr. 903-, Austin Atlantic convertible nr. 106 -één band ontbreekt, in gehavend doosje-, en Ford Fordor sedan nr. 170 -in licht gehavend doosje-€ 100-150
5200Verzameling postzegels, uitgiften en jaarcollecties, postfris, jaren '80 en '90€ 50-70
5201Paar opaline vazen, paar porseleinen flacons -één defect-, zes glazen en vier aardewerk kommetjes, hoogte vazen 31 cm€ 60-80
5202Twee schaakspellen, damspel, en dominospel -gebruikssporen-€ 60-80
5203Toon Verplak (1901-1966), winters boslandschap, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 36 × 24 cm€ 50-70
5204Augustinus van der Linde (1890-1983), 'Een oud verhaal op een oud plankje', olieverf op paneel, verso gesigneerd, getiteld en gedateerd 1961, 33 × 18 cm€ 50-70
5205A.C.W. Terhell (1863-1949), 'Botters op het strand', gouache, l.o. gesigneerd, 19 × 14 cm€ 100-150
5206Mangaanpaars zespas tegeltableau met haan, naar 18e-eeuws voorbeeld, modern -tegels verlijmd op achterplaat-, 13 × 13 cm€ 40-60
5207Max Himpe (1920-1975), portret van een man in groene jas, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 60 × 45 cm€ 70-90
5208Een grote en een kleine houten verstelbare schildersezel, modern -gebruikssporen-, in laagste stand 160 × 57,5 × 59 cm€ 80-100
5209Henk Bellaard (1896-1975), 'Parijs', aquarel op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd 1953, 31 × 40 cm€ 20-30
5210Hollandse School: Volendammer visser, olieverf op doek, r.o. gesigneerd J. Derksen, 38 × 28 cm€ 80-100
5211Willem de Zwart (1861-1931), interieur met figuur aan tafel, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 29 × 19,5 cm€ 200-300
5212Adrianus Johannes van Eck (1907-1974), schepen in de Rotterdamse haven, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, -craquelé, enkele inschilderingen, iets vervuild-, 70 × 51 cm€ 80-100
5213Pieter Johannes Niesten (1842-1918), sloot bij boerenerf, aquarel, l.o. gesigneerd -roestvlekjes-, 43 × 28 cm€ 30-50
5214Jean Duroeulx (1898-1967), gezicht op een haven, marouflé, r.o. gesigneerd, 21,5 × 28,5 cm€ 70-90
5215Pieter Johannes Niesten (1842-1918), twee schilderijen: Hollands stadsgezicht, olieverf op paneel, 37 × 26 cm en molen bij water, olieverf op karton, beide l.o. gesigneerd, 27 × 36 cm€ 50-70
5216Hollandse School: bootje in de dorpssloot, olieverf op doek, r.o. gesigneerd J.v. Diande, 17 × 23 cm€ 30-50
5217Italiaanse School: portret van een boer, olieverf op doek, niet gesigneerd -restauraties-, 45 × 37 cm€ 200-300
5218Bronzen beeldje: staand vrouwelijk naakt, op voet gesigneerd E. Talasescu, 39 cm€ 70-90
5219Ets: portret van een voorname heer met hoed, naar Jean Auguste Dominique Ingres (1780-1867), door Pietro Fontana, 35 × 26 cm€ 80-100
5220Vijf opgehoogde miniaturen: huwelijk van Napoleon en Marie Louise, kopie naar schilderij van Georges Rouget (1783-1869), 9 × 3,5 cm; tweemaal vrouw met snaarinstrument, 15 × 10 cm; en twee ovale portretjes, 8,5 × 6,5 cm€ 60-80
5221Teakgefineerde wandpiano, adres August Förster, Tsjechoslowakije, inclusief mahonie bankje met zalmroze velours bekleding, 143 × 114 × 54 cm€ 300-500
5222Hendrikus J. van Langen (1874-1964), handwerkende vrouw bij het vuur, marouflé, l.o. gesigneerd, 23 × 17 cm€ 80-100
5223Johannes Hendricus Jurres (1875-1946), studietekening van Salomon, l.o. gesigneerd, 30,5 × 16 cm€ 60-80
5224Twee schilderijtjes: lezende vrouwen, olieverf op paneel, respectievelijk r.b. en r.o. gesigneerd J.H. Thomas, 20e eeuw, beide 24 × 18 cm€ 70-90
5225Friese staartklok in meekrapkleurige kast, de polychroom beschilderde wijzerplaat met landschapsdecor en latoenkoperen ornamenten, aan de zijkanten geschilderde jachttaferelen, 20e eeuw -met één gewicht-, 165 × 46,5 × 42 cm€ 80-100
5226Paar vijf-armige deels verguld metalen en rood marmeren kandelaars, de hoogste kaarsenhouders amateuristisch geëlektrificeerd, 20e eeuw, hoogte 51 cm€ 60-80
5227Mahoniegefineerd kapspiegeltje met eierlijst -kleine defecten-, 57 × 42 × 28 cm€ 30-50
5228Iepenwortelgefineerde dubbelgebogen commode met opengeslagen knieën, staand op bolklauwpoten, tweede helft 20e eeuw -fineerschade-, 72 × 88 × 50 cm€ 80-100
5229Wit porseleinen koffie- en theeservies met gouden bies, bestaande uit koffiepot, mokkapot, luie baker, spoelkom, drie mokkakopjes en zes schotels, twee dekselpotjes -samengesteld, defecten, één deksel gerestaureerd-, hoogte koffiepot 27 cm€ 70-90
5230Divers kleingoed: zilveren tastevin, miniatuurportretje, Afrikaanse beeldjes, luie baker, uitvoering Wedgwood -defecten-, etc.€ 80-100
5231Vijfdelig Frans porseleinen kaststelletje met wapendecor, uitvoering Samson, 19e eeuw, 15,5 cm€ 70-90
523225 aardewerk KLM-huisjes -drie leeg-€ 200-300
5233Divers kleingoed: schildpad en parelmoer borsteltje met inscriptie 'Kais. Wilh. Gedächtnis Kirche Berlin, twee glazen flaconnetjes met metalen monturen, antiek bronzen handvat met leeuwendecor, zilveren rammelaar, en hoornen pijpje met gesneden vos€ 80-100
5234Vier stuks divers glas: hoog rookglazen bloemenvaasje, cilindrisch iriserend vaasje met rood geblokt decor, ontwerp Isgard Wohlgemuth-Moje, op onderzijde gesigneerd en gedateerd 1987, groene glazen bal, en hoge blauwe vaas€ 40-60
5235'Pas op! Daar brandt licht'. 1946. Geïllustreerde kartonnen doos, met 2 platen: een verlichte straat bij nacht, de tweede plaat met puzzelstukjes die de ramen en andere lichtbronnen kunnen verduisteren, 37 × 20 cm€ 30-50
5236Spiegel in aardewerk lijst met rijk bloemdecor, tweede helft 20e eeuw -hier en daar een bloemblaadje afgebroken-, 83 × 60 cm€ 100-150
5237Drie goudkleurige gesneden houten beelden van een staand horloge: Atlas en twee Famen, hoogte 29 cm vanaf de bol, staande op een houten plank€ 120-160
5238Paar neoclassicistische gravures: 'Posidippe' en 'Antinoüs en idole Egyptienne', naar het beeld Osiris-Antinoüs uit de Villa Hadriana, uit: 'Musée Français: Recueil des plus beaux tableaux, statues, et bas-reliefs qui existaient au Louvre avant 1815', Parijs, circa 1830, 42 × 31 cm€ 40-60
5239Geplooide aardewerk wandschotel met blauw-geel decor: putto met Nederlandse vlag, uitvoering Koninklijke Tichelaar, Makkum, Ø 32 cm€ 30-50
5240Ronde koperen reliëfplaquette met decor van schaatsers, vermoedelijk voor de 2e Olympische Winterspelen in Sankt Moritz, Zwitserland, in 1928, uitvoering Huguenin Frères, in houten omlijsting, 30 × 30 cm en Ø 24,5 cm€ 80-100
5241Paar Delfts aardewerk kastvazen met blauw-wit decor, vermaakt tot lampvoeten -defecten-, hoogte 37 cm€ 70-90
5242Grote Delfts aardewerk schotel met gelobde rand en blauw-wit pauwendecor, uitvoering Plateelbakkerij Ram, Arnhem -klein bakfoutje rechtsonder-, daarbij: polychroom beschilderd bord met vogeldecor, uitvoering Tichelaar, Makkum, Ø 54 cm × 10,5 cm€ 100-150
5243Haardsteen met decor: drie putti waarvan twee op stokpaarden, 10 × 13 × 10 cm€ 30-50
5244Oranje-memorabilia: bordjes, blikken, bekers, vlaggen, sterke drank, etc.€ 100-150
5245Twee messing akers, waarvan één op pootjes -scheurtje in die met pootjes-€ 30-50
5246Vier mahonie stoofjes met messing banden en hengsels, 19e eeuw, 13 × Ø 27 cm€ 30-50
5247Friese staartklok in eiken kast, met boven de wijzerplaat een geschilderd dorpsgezichtje, 19e eeuw€ 50-70
5248Afgietsel van een runderschedel met grote hoorns, vermoedelijk van een Texas Longhorn, breedte circa 170 cm€ 40-60
5249Verzameling divers tin, veelal 18e eeuw, bestaande uit: borden, klepkannen, bekers, lepel, etc.€ 150-200
5250Verzameling houten wolhouders en dekseldoosjes, hoogste doos 17 × Ø 13,5 cm€ 80-100
525118 boeken en 17 kleinere werken: Nederlandse kunstschilders. Verschillende formaten (14 gebonden). M. Bauer, I. Israels, Jongkind, J. Kaal, Otto de Kat, Matthijs Maris, en anderen€ 60-80
5252Twee grote aardewerk schotels: één met polychroom bloemdecor, 18e eeuw -gelijmd-, en één met blauw-wit decor, 20e eeuw, grootste schotel Ø 40 cm€ 80-100
5253Divers kerfsnede objecten, waaronder: doosjes, koekplanken en stoofjes, afmeting grootste doos 12,5 × 35,5 × 24 cm€ 100-150
5254Zachthouten koekoeksklokkast zonder uurwerk, 19e eeuw -defecten-, lengte 95 cm€ 80-100
5255Eiken mangelplank met kerfsnede decor, gedateerd 1728 -enkele oude houtwormgaatjes-, 69 × 11,5 × 8 cm€ 50-70
5256Steengoed kruik met tekst: H. Bootz Amsterdam, en een Westerwald kruik met bloemdecor en opschrift '1 1/2', 19e eeuw, hoogste 33 cm€ 40-60
5257Zes keramische vazen, waaronder uitvoering Willem Coenraad Brouwer, Adco, de Rijn, en Terraco de Draak -gebruikssporen, één de Rijn vaasje met barstje-, 23 × Ø 12,5 cm€ 80-100
525820 porseleinen borden met blauw-wit decor: Jule after, jaartallen: 1× 1968, 1× 1970, 1× 1972, 2× 1973, 3× 1974, 3× 1975, 1× 1976, 1× 1979, 1× 1980, 2× 1981, 1× 1989, 1× 1990 en 2× 1990, daarbij zeven andere porseleinen borden met blauw-wit decor, vrijwel alle uitvoering Royal Copenhagen, Denemarken, Ø 18 cm€ 80-100
5259Postzegelverzameling: Wereldnatuurfonds / WWF, in bewaaralbums€ 150-200
5260Vier boeken: Italiaanse architectuur: Venetian Palazzi; Venetian villas; Decoratieve kunsten in Venetië; Villa's en palazzi in Rome; Enz. 4 delen. 4to. Gebonden. Rijk geïllustreerd. Daarbij: G. Hubert, 'La sculpture dans l'Italie napoléonienne'. 1864. 4to.Met 225 afbeeldingen€ 60-80
5261161 stripalbums. Onder andere Morris & Goscinny, 'Lucky Luke' (51), Toon van Driel, 'Stamgasten' (14), Franquin 'Guust Flater' (5), Jan Kruis, 'Jan, Jans en de kinderen' (8), G. de Jager, 'De familie Doorzon' (7), W. vandersteen, 'Suske en Wiske' (9), Goscinny - Uderzo, 'Asterix' (19) enz.€ 150-200
526256 kinderboeken: J. Nowee, Arendsoog (17 boeken); C. Beke, Pim Pandoer (7), W. van der Heide (10 boeken), W.E. Johns, Biggles (7 pockets), Junior Pocketboeken (10 boekjes)€ 80-100
5263Twee eiken kerfsnede mangelplanken, één voorzien van tekst, 18e eeuw, de ander van later datum -gebruikssporen-, 77 × 13 cm€ 100-150
5264Diverse messing kandelaars, tinnen kraankan op komfoor, vijzel, koperen puddingvorm en gehoute messing brandemmer€ 40-60
5265Dertien diverse donkergroene wijnglazen, 19e eeuw, hoogste 14 cm€ 120-160
5266Drie aardewerk tegels met mangaanpaarse religieuze decors, vermoedelijk 19e eeuw -beschadigingen-, 13 × 13 cm€ 70-90
5267Verzameling carte-de-visite (85) en carte-de-cabinet (26) portretfoto's, onder andere van vooraanstaande Nederlandse families als Van Bylandt, Bosch van Drakestein, Van Rijckevorsel etc.; daarbij: een aantal familiefoto's en andere kiekjes€ 80-100
5268Boek: (Swaan, J.S.) De invloed en de grenzen der vermakelijkheden voor de jeugd. Leesboek. Uitgeg. door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Amsterdam, 1815. (IV) 66 pp. Oorspr. omslag. Prijs voor Willmpje Lipjes, Dordrecht 1836€ 30-50
5269Verzilverd bestekgedeelte, model Noblesse, uitvoering Gerritsen, bestaande uit: twaalf viscouverts, twaalf dinermessen, twaalf dessertmessen, twaalf toespijslepeltjes, tien fruitmesjes en divers diengerei - zonder vorken en lepels-€ 30-50
5270Houten bord met tweezijdig opschrift: 'Stilte kerkdienst', op staander, 154 × 55 × 55 cm€ 80-100
5271Hollandse School: kopie naar 'De zieke vrouw' van Jan Steen, olieverf op doek, r.b. gemonogrammeerd JS, begin 20e eeuw -lichte craquelévorming, doek staat niet op spanning-, 79 × 62 cm€ 100-150
5272Crucifix met verzilverde Corpus Christi, op basement met reliekjes, in de achterzijde een vakje met twee religieuze documenten -beide documenten gescheurd, kruis gelijmd-, 55 × 21 × 12 cm€ 60-80
5273Driedelig natuurstenen pendulestel met verguld metalen Art Nouveau motieven, begin 20e eeuw -één greep van de pendule afgebroken, enkele onderdelen verbogen-, afmetingen pendule 45 × 24 × 15 cm€ 60-80
5274Eiken roltopbureautje, circa 1900 -enkele defecten- 119 × 102 × 51 cm€ 100-150
5275Goudkleurige schilderijlijst met florale motieven, sponningmaat 35,5 × 25,5 cm, dagmaat 32 × 23 cm -scheurtjes, kleine defecten-€ 40-60
5276Kleine vergulde schilderijlijst, Louis Quinze-stijl, sponningmaat 24,2 × 30,4 cm€ 40-60
5277Nicolaas van Vulpen Wiertz (1915-1991), bloemstilleven, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 81 × 60,5 cm€ 70-90
5278Drie etsen: Toon de Jong (1879-1955), 'De hut van Mie', 'Laren' en 'De Bunschotertjes', etsen, r.o. gesigneerd, 15 × 38 cm€ 100-150
5279Met aluminium beklede hutkoffer met leren grepen -gedeukt-, 51 × 101 × 49 cm€ 40-60
5280Eiken panelenkist met gecanneleerde stijlen, samengesteld uit 17e-eeuwse en nieuwere delen, 72 × 117 × 54 cm€ 50-70
5281Balinese School: feestdag met parade, acrylverf op doek, r.o. gesigneerd G.S.T. Kon. Sunaka, tweede helft 20e eeuw, 115 × 190 cm€ 200-300
5282Chinese rozenhouten offerandetafel, de porseleinen tegel met landschapsdecor, Chinees tafelschermpje met natuurstenen scherm, houten offerandetafel ingelegd met spiegeltjes, India, Chinese houten offerandetafel, de rand met vruchten en bloemen, en hardhouten kantelspiegel, Indonesië, 20e eeuw, 34 × 34 × 14,5 cm€ 150-200
5283Gesneden houten beeld: Hanuman met aapjes, Bali, tweede helft 20e eeuw, 57 cm€ 100-150
5284Twee Balinese benen snijstukken: vrouw staand op ossenkop, hoogte 23 cm, en vrouw staand op drakenkop, hoogte 18 cm€ 40-60
5285Drie houtsnijwerken en paar gesneden boekensteunen, Indonesië, 20e eeuw, 30 × 14 × 10 cm€ 40-60
5286Diverse aziatica: twee Batik doeken met wajangdecor, Indonesië, en een pijl-en-boog, Sepik, Papoea Nieuw-Guinea, lengte boog 58 cm€ 40-60
5287Twee Balinese houten beelden: moeder met zogend kind, en een eend -chipje van snavel-, hoogte 23 cm€ 70-90
5288Verzameling modelvoertuigen en modelkits, veelal Revell, modern€ 100-150
5289Chinese achterglasschildering met decor van vogels op rots, 51 × 34 cm€ 20-30
5290Gesneden houten reliëfpaneel met vogel- en rankendecor, eind 18e eeuw -gebarsten, enkele oude houtwormgaatjes-, 139 × 22 cm€ 50-70
5291Metalen vloerstaande lamp, beschilderd met steenimitatie, de drie pilaren eindigend in dierenkoppen, staand op natuurstenen voet, 180 × Ø 50 cm€ 80-100
5292Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994), 'Magnolia', houtsnede 13/75, r.o. gesigneerd, 40 × 50 cm€ 150-200
5293Albertus Jan Marinus van Dijk (1892-1967), vuurtoren in de golven, gouache, l.o. gemonogrammeerd, 29,5 × 59 cm€ 150-200
529416-pas Delfts aardewerk tegeltableau met een voorstelling van een vogelkooi met twee vogels, samengesteld uit twee tegeltableaus, tweede helft 18e eeuw -één tegel gerestaureerd, defecten-, tegels ieder 13 × 13 cm€ 200-300
5295Paar Indonesische houten mannenbustes, Bali, hoogste 25 cm€ 50-70
5296Verzameling beschilderde houten wajang golek hoofden, daarbij: twee krissen€ 40-60
5297Balinese School: voedsel prepareren, acrylverf op doek, r.o. gesigneerd J.W. Kuplir Ubud, Bali -gemaroufleerd- 88,5 × 143,5 cm€ 80-100
5298Italiaanse School: gezicht op Rouen met brug en kathedraal, en gezicht op de haven van Cádiz, beide olieverf op paneel, één gesigneerd C. Granci, de ander met naamplaatje op de lijst, 19e eeuw, 16 × 31 cm€ 40-60
5299Paar gesneden houten beelden, biddend echtpaar in traditionele kleding, Bali, tweede helft 20e eeuw€ 60-80
5300Gesneden houten buste: djanger danseres, gesigneerd A. Fatimah, Bali, midden 20e eeuw, hoogte 39 cm€ 70-90
5301Eiken porseleinkastje met gefacetteerde ruiten, het interieur met rood velours bekleed -enkele glaslatjes los maar aanwezig-, 109 × 114 × 32 cm, staand op kistvormig kastje met gesneden poten en ornament, Duitsland, tweede/derde kwart 20e eeuw, 55 × 126 × 52 cm -meubelen horen op elkaar te staan, maar zijn ook los van elkaar te gebruiken-€ 80-100
5302Aardewerk serviesgedeelte, model 'Jämtlander Haantje, uitvoering Boberg's Fajansfabrik, Gefle, Zweden, bestaande uit: drie ronde dienschaaltjes met oren, verschillende formaten, bedekte dienschaal, ovale dienschaal, diep schaaltje met deksel, twee kommen, juskom, vijf visschaaltjes, diverse formaten, zes dinerborden, drie ontbijtborden, elf gebaksbordjes, één soepkom en schotel, vier mokken, verschillende formaten, zes kopjes en vier schotels, en twee eierdopjes -lichte gebruikssporen, sa€ 100-150
5303Edgar Richard Johannes Fernhout (1912-1974), paar kleurenlitho's: bloemen, beide gesigneerd in de druk, 38 × 32 en 27 × 35 cm€ 40-60
5304Corstiaan de Vries (1936-2008), figuur met paradijsvogel, inkttekening op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '75 -roestvlekjes, kleine waterschade-, 62 × 49 cm€ 60-80
5305Cécile Okker (XX), plant met roze bloem, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, laatste kwart 20e eeuw, 81 × 54 cm€ 60-80
5306Spiegel in notenhouten lijst met rankendecor -spiegelglas verweerd-, 69 × 61 cm€ 40-60
5307Met leder beklede fauteuil afgezet met nagels, het kussen voorzien van stoffen bekleding -kussen sleets-, 86 × 69 × 73 cm, en met leder bekleed octagonaal rooktafeltje, met kopspijkers gedecoreerd, staand op vier ronde beuken poten eindigend in octagonale voet gelijkend op het blad, art deco, jaren '20-'30, 60 × Ø 48 cm€ 70-90
5308Franse School: pop op stoel, olieverf op doek, verso onduidelijk gesigneerd en gedateerd '88 -paar oppervlakkige krassen-, 100 × 50 cm€ 80-100
5309Bertha Bake (1880-1957), paneel voor betimmering of kamerscherm, gebatikt perkament, art nouveau, circa 1910, vergelijkbaar exemplaar in Kunstmuseum Den Haag -onderrand verkleurd-, 89 × 48 cm€ 200-300
5310Rijk gesneden Indonesische houten kist met wajangdecor -sleutel ontbreekt-, 10 × 37 × 27 cm€ 30-50
5311Twee gesneden houten Kambot verhalenborden, bruin geschilderd met witte accenten, Sepik, Papoea Nieuw Guinea, eind 20e eeuw, 65 × 48 cm€ 50-70
5312Paar gepolychromeerde gesneden houten wandbeelden, Indonesië, 20e eeuw -klein stukje afgebroken-, 150 cm€ 30-50
5313Balinese School: twee danseressen in interieur, acrylverf op doek, r.o. gesigneerd 'Md. Cana Asmara', en gedateerd '92 Bali', 119 × 67,5 cm, in originele deels gezwarte en gesneden lijst€ 120-160
5314Twee houten Indonesische beschilderde maskers: Topeng, Java, -gebruikssporen, verfverlies-, 20 × 15 cm€ 100-150
5315Twee eiken pokastjes met roffeldeurtje en lade, 19e eeuw -beide met slijtages en restauraties-, 78 × 53 × 35 cm€ 60-80
5316Vier kandelaars, daarbij: beeldje van een gevleugelde leeuw, hoogste kandelaar 24 cm€ 40-60
5317Verzameling van 22 diverse aardewerk tegels met blauw-witte decors van voornamelijk landschappen en tijdverdrijf, 18e/19e eeuw -defecten-€ 100-150
5318Balinese School: reigers, uilen en vlinders bij de drinkplaats, acrylverf op doek, m.o. gesigneerd K. Buka, Bali, midden 20e eeuw, in rijk gesneden lijst, 63 × 36,5 cm€ 100-150
5319Balinese School: werkers op het land met in het verschiet een vulkaan, acrylverf op doek, r.o. gesigneerd: 'W. Rupa Peliatan Bali', in rijk gesneden lijst, 54 × 33 cm€ 60-80
5320Divers Japans Imari-porselein: grote wandschotel, twee borden en twee schoteltjes, alle met gecontourneerde rand, 19e eeuw, wandschotel Ø 46 cm€ 40-60
5321Rooktafeltje met rond messing blad, en gesneden houten bankje, 57 × Ø 59 en 45 × 70 × 28 cm€ 60-80
5322Drie litho's: Carrie Yamaoka (1957), abstracte compositie in grijstinten, Peter Yamaoka (20e eeuw), 'Allegorical spring still life' en onbekende kunstenaar, paar splijtende handschoenen, papiermaat handschoenen 76 × 58 cm€ 100-150
5323Messing olielamp en twee metalen olielampen, India, 20e eeuw, grootste 48 × 22 cm€ 60-80
5324Rijk gestoken teakhouten kist met decor van arabesken en figuren, Indonesië, 26 × 58,5 × 38 cm€ 80-100
5325Bronzen beeld: staand vrouwelijk naakt, met gietersmerk: J.B. Déposée Bronze Garanti Paris, laatste kwart 20e eeuw, 78 × Ø 30 cm inclusief zwart natuurstenen basement€ 150-200
5326Eiken nachtkastje met wit marmeren blad, 20e eeuw -chip uit hoek van het blad-, 80 × 40 × 35 cm€ 50-70
5327Drie kandelaars: verguld houten altaarkandelaar -zonder pen-, messing vierlichts kandelaar op klauwpootjes en gelijkend exemplaar -ontbrekende onderdelen-, hoogte 70 cm€ 80-100
5328Deels wortelnoten gefineerde secretaire, achter de klep deurtje en lades, 20e eeuw -gebruikssporen-, 100 × 76,5 × 45 cm€ 80-100
5329Hexagonale messing hallantaarn met glazen ruitjes, 19e eeuw -ruitjes deurtje ontbreken-, afmetingen zonder ophanging 45 × 20 × 20 cm€ 50-70
5330Paar gesneden houten hoekstoelen, mogelijk Indonesië, tweede helft 20e eeuw -bekleding direct op houten zitting verlijmd en aan vervanging toe-€ 80-100
5331Zes houtsnijwerken: dienblad, drie Balinese vrouwfiguren, wandreliëf: gezicht en houten beeld: yogi man, alle Indonesië, afmeting yogi man 24 × 24 × 24 cm€ 40-60
5332Paar ceremoniële staffen met bewerkte benen bovenzijde, mogelijk Batak of Nias, Indonesië, lengte 75 cm€ 60-80
5333Rechthoekige eiken en kersen tafel met twee lades onder het blad, 20e eeuw, 74 × 166 × 72 cm€ 100-150
5334Houten voorouderbeeld: drie op elkaar staande figuren, Asmat, Irian Jaya, Papoea-Nieuw-Guinea -krimpscheuren, enkele beschadigingen met name aan gezichten en handen-, 78 × 15 × 20 cm€ 80-100
5335Turkmeens tapijtje Ersari, circa 1900, 80 × 71 cm€ 50-70
5336Hardhouten salontafel met twee lades die naar beide kanten open kunnen schuiven, China, tweede helft 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 40 × 140 × 70 cm€ 80-100
5337Vijf tinnen kraantjeskannen: vier beschilderde exemplaren, en één met fenikskoppen, 20e eeuw -gebruikssporen, kleine beschadigingen, één ontbrekend kraantje en onderstel-, hoogste 45 cm€ 80-100
5338Eiken dubbelgebogen commode met Louis Seize beslag, 18e eeuw -hang- en sluitwerk vervangen-, 78 × 91 × 52 cm€ 80-100
5339Paar tafellampen met verzilverde voet en zalmroze kap, 52 × Ø 25 cm€ 70-90
5340Mahonie secretaire met schuingeplaatste klep, het interieur met vakverdeling, 20e eeuw, 98 × 75,5 × 46,5 cm€ 50-70
5341Bronskleurige metalen beeldpendule 'Claire de lune' met groen natuurstenen basement -defecten aan geëmailleerde wijzerplaat-, 70 × 30 × 22 cm€ 100-150
5342Mahonie nachtkastje met lade en deur, de deur met een bronzen knop in de vorm van een vuist, 19e eeuw -droogtescheuren-, 80,5 × 39,5 × 32,5 cm€ 30-50
5343Balustervormige koperen lampvoet met vissendecor, ontwerp Paul Haustein, serie Ikora, uitvoering WMF, Duitsland, circa 1930 -snoer afgeknipt-, 68 × Ø 22 cm€ 100-150
5344Eiken commode met marmeren blad, Duitsland, 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 85 × 127 × 57 cm€ 80-100
5345Schilderij: vrouwenportret, marouflé, niet gesigneerd, draagt plaatje met monogram en datering 1948, 78 × 48 cm€ 60-80
5346Schilderij: naakte vrouw op de rug gezien, olieverf op doek, r.o. onduidelijk gesigneerd, modern, 90 × 60 cm€ 50-70
5347Rie de Balbian Verster-Bolderheij (1890-1990), vrouw met bril, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '33, 65,6 × 51 cm€ 60-80
5348Tweedelige rechthoekige spiegel in vergulde lijst, 100 × 57 cm€ 80-100
5349Paar bergères met mosterdgeel beuken frame en gebloemde bekleding, Louis Seize-stijl, tweede helft 19e/20e eeuw€ 100-150
5350Dirk Ocker (1882-1958), twee schilderijen: vrouwelijk naakt en vrouwenhoofd -gedoubleerd-, beide olieverf op doek, gesigneerd, 31,5 × 25,5 cm en 50 × 40,5 cm€ 300-500
5351Max Himpe (1920-1975), portret van een jonge vrouw met rood haar, olieverf op doek, niet gesigneerd, 50 × 40 cm€ 100-150
5352Hollandse School: de molen bij Wijk bij Duurstede, kopie naar Jacob van Ruisdael, olieverf op doek, verso met opschrift [D.] 'P. Duursma', begin 20e eeuw -vuil, doek niet op spanning-, 81 × 98 cm€ 150-200
5353Samengesteld messing pendulestel, de pendule met decor: hertenjacht, op achterzijde gemerkt 'Mod. depositato 1870', met twee zevenlichts kandelabers gedragen door putti, hoogte pendule 46 cm€ 100-150
5354Paar olielampen met klokwerkmechanisme, -voeten ontbreken, mechanisme geoxideerd-, Charles Dix, hoogte 24 cm, Ø reservoir 9,5 cm€ 120-160
5355Mahonie sidetable met centraal twee deurtjes en aan weerszijde twee laatjes, 20e eeuw, 85 × 142 × 40 cm€ 70-90
5356Verzilverd bestekgedeelte, model 70/700, ontwerp Jan Eisenloeffel, uitvoering Gero, bestaande uit: twee soeplepels, twee opscheplepels, één rijstlepel, één aardappellepel, twee juslepels, vier grote messen, één klein mes, één klein kartelmesje, elf grote vorken, vier kleine vorken, negen grote lepels, zes kleine lepels en zes koffielepeltjes, eerste helft 20e eeuw -gebruikssporen-€ 200-300
5357Verzameling damasten tafellinnen in diverse patronen, voornamelijk servetten maar ook enkele tafellakens -één reeks servetten met bruine vlekjes-€ 80-100
5358Acht diverse poppen, waaronder uitvoering Schildpad -gebruikssporen en defecten-€ 30-50
5359Hugo von Habermann (1849-1929), vrouw met hoed, krijt op papier, l.o. gesigneerd -papier gevlekt en verlijmd-, 41 × 31 cm€ 80-100
5360Spiegel in vergulde en gehoute lijst, eind 19e/20e eeuw -defecten aan lijst-, 151 × 80 cm€ 80-100
5361Porseleinen serviesgedeelte beschilderd met paars bladdecor en goudkleurige bies, op gecontourneerd dienblad met messing banden -gebruikssporen, schildering en vergulding iets sleets-, 65 × 40 cm€ 80-100
5362Porseleinen tête-à-tête op dienblad met bloemdecor en gouden rand, 19e eeuw, Frankrijk, dienblad -defecten, deksel melkkan ontbreekt-, 36 × 31 cm€ 80-100
5363Notenhouten tafeltje met etagère en gesneden florale ornamenten, staand op wieltjes -stoffering bovenblad en etagère aan vervanging toe-, 71 × 77 × 63 cm€ 50-70
5364Aardewerk serviesgedeelte met zwart-wit transferdecor: berglandschappen, uitvoering Société Céramique, Maastricht, bestaande uit: twaalf dinerborden Ø 25 cm, twaalf diepe borden Ø 25 cm, twaalf dessertborden Ø 21 cm, twaalf kop-en-schotels, theepot, roomstel, sauskom en drie terrines€ 200-300
5365Afghaans tapijt Ersari, circa 1900 -sleetse plekjes-, 160 × 110 cm€ 60-80
5366Ovale mahonie hangoortafel, tweede helft 20e eeuw, 75 × 170 × 39 cm€ 60-80
5367Zeven mahonie stoelen, waarvan één armstoel, met sabelpoten en olijfgroene velours bekleding, Hollands, biedermeier€ 150-200
5368Afghaans tapijt Ersari met Hatchlu-indeling, 193 × 156 cm€ 250-350
5369Eiken lectuurbak en handdoekenrek met glazen regels, beide begin 20e eeuw -gebruikssporen-, hoogte handdoekenrek 79 cm€ 50-70
5370Oude radio in mahonie kast, uitvoering AGA, type 3031, jaren '50 -krassen, werking niet getest-, 22 × 39 × 19 cm€ 40-60
5371Paar eiken archiefkastjes met roffeldeurtje, 73 × 49 × 43 cm€ 150-200
5372Diverse polychrome voorraadblikken, waaronder: Droste en Van Melle, grootste 26 × 25 × 19 cm€ 40-60
5373Alberta Johanna Smetz (1893-1953), paar pendanten, ara's, gouache en aquarel op papier, één l.o. gemonogrammeerd, 20,5 × 16,5 cm€ 100-150
5374Verzameling damasten servetten in diverse patronen€ 50-70
5375Drie kleurenlitho's: zichten op Amsterdam en Woerden, 19e eeuw€ 40-60
5376Metalen wandrekje met drie legplanken -gebruikssporen-, 80 × 65 cm€ 30-50
5377Zes boeken uitgegeven door het Mercatorfonds, Antwerpen. 1987-1996. 4to. Oorspr. linnen, stofomslag, foedraal. 'Prinsen en poorters in de Bourgondische Nederlanden 1384-1530' (auteur: W. Prevenier); 'Robert Campin, de Meester van Flémalle' (A. Châtelet); 'Vlaamse schilders in de Noordelijke Nederlanden 1585-1630' (J. Briels); 'De Onze-Lieve-Vrouwekathedraal van Antwerpen' (W.Aerts); 'Het impressionisme en fauvisme in België' (S. Goyens de Heusch); 'Magritte' (D. Sylvester)€ 120-160
5378Vier geweitjes van reeën op schildjes en twee losse hertgeweien, lengte 54 cm€ 60-80
5379Drie gravures van plaatsen uit Zeeland: Arnemuiden, Brouwershaven, en West-Kapelle en Sint Maartensdijk, uit: Zelandia Illustrata, eind 17e eeuw -één glasplaatje gebarsten-, 17 × 25 cm€ 80-100
5380Gietijzeren ovale cocotte, uitvoering Staub -enkele lichte gebruikssporen-, binnenmaat 31 × 24,5 cm€ 40-60
5381Vacuümpomp, uitvoering Vacuubrand -barstje aan de buitenzijde, van de plastic oil mist filter-, 20 × 22,5 × 38 cm€ 350-450
5382Metalen stellingkast, ontwerp Friso Kramer voor Asmeta, De Bijenkorf, jaren '50, met in totaal zes staanders, veertien planken, vier achterwandjes en acht zijwandjes -lak sleets, kleine roestplekjes-, 196 × 190 × 25,5 cm€ 400-600
5383Twee staande lampen: een zwartgelakt metalen lamp met crèmewitte kap en een gebronsd metalen in hoogte verstelbare leeslamp, modern, zwarte lamp 147 cm€ 40-60
5384Eiken stoeltje met rode gestoffeerde zitting, de rugleuning met gestileerde organische vorm, de armleuningen met houtsnijwerk, jugendstil -zitting doorgezakt-, 63 × 52 × 52€ 60-80
5385Leny Noyen-Pander (1939-2019), vrouw in zomerjurk met schaaltje kersen, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd '86, 70 × 50 cm€ 150-200
5386Hollandse School: meisje met rode strikken in het haar, olieverf op karton, niet gesigneerd, 30 × 21 cm€ 80-100
5387Jan Kelderman (1914-1990), 'Concarneau haven Bretagne', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 50 × 70 cm€ 150-200
5388Gerrit Willem van Yperen (1882-1955), stuwmeer met in het verschiet een stad, vermoedelijk Noord-Frankrijk, aquarel, r.o. gesigneerd€ 100-150
5389Geert Geerligs (1919-1989), gezicht op een jachthaven, aquarel op papier, r.o. gesigneerd, 25 × 41 cm€ 80-100
5390Dolf Zwerver (1923-2010), jongetje kijkt naar tuinbeeld, litho 216/250, l.o. gesigneerd en gedateerd 2002, 19,5 × 24 cm€ 30-50
5391Henk Valstar (1929-2015), zonder titel, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -restauratie linksonder-, 75 × 75cm€ 70-90
5392Hans Bayens (1924-2003), mijnwerkersgezin, litho, r.o. gesigneerd, 1956, 38 × 47 cm€ 40-60
5393Anneke Boot (1945), 'Houtschillerij, Veluwe', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso getiteld, 46 × 69 cm€ 80-100
5394José Alvarez Niebla (1945-2021), zonder titel, gouache en krijt op papier, r.o. gesigneerd, 59 × 79 cm€ 60-80
5395Harry van Kruiningen (1906-1996), 'Reis door Israël - 1959', kleurenets, l.o. gesigneerd, 31 × 41 cm€ 100-150
5396Metalen en zwartgelakt houten wandsysteem, model CSS, ontwerp George Nelson, uitvoering Mobilier International, Frankrijk, jaren '60, bestaande uit: vier staanders, 251 cm hoog, drie kastjes, zes planken, en een zakje montagemateriaal€ 400-600
5397Drie stuks geglazuurd keramiek: lichtgrijs bord, uitvoering Westraven, rode vaas, uitvoering Han Boerrigter, donkerblauw-zwarte vaas, niet gesigneerd, rode vaas 17 × Ø 15 cm, bord Ø 24,5 cm€ 50-70
5398Twee kinderboeken: Brunhoff, Jean de. 'Histoire de Babar, le petit éléphant' & 'Les vacances de Zéphir'. Paris, (1931-1936). Folio. Geïllustr. kartonnage, linnen rug -boekblok van eerste titel los en enige andere defecten-€ 100-150
5399Twee bolle vazen en een bord, geglazuurd in lichtgrijze tinten, alle uitvoering De Vuurvogel, Milsbeek, diameters tussen 17,5 en 24 cm€ 70-90
5400Metalen lectuurtafeltje, vermoedelijk uitvoering Tomado -bovenblad verroest-, 53 × 50 × 26 cm€ 20-30
5401Wit metalen serveertrolley, bestaande uit dienblad en verrijdbaar onderstel -lichte gebruikssporen en klein beetje roestvorming-, 52 × 75 × 53 cm€ 50-70
5402Bureaulamp met zwartgelakte kap en voet, uitvoering Hustadt Leuchter, Duitsland, jaren '70€ 100-150
5403Breistoeltje en ottomannetje, beide met goudgele stof met gestippeld reliëfdecor, jaren '30 -bekleding sleets-€ 40-60
5404Zwarte metalen hanglamp, uitvoering Original BTC, Engeland, 40 × Ø 46 cm€ 40-60
5405Crèmewit porseleinen serviesgedeelte met blauw-gouden randen, uitvoering Arzberg, bestaande uit: negen dinerborden Ø 24,5 cm, tien diepe borden Ø 24,5 cm, negen dessertborden Ø 21 cm en divers dienservies€ 80-100
5406Iepen hangoortafel met zwartgelakt onderstel, midden 20e eeuw, 71,5 × 113 × 125 cm€ 100-150
5407Vier zwartgelakte houten spijlenstoelen met gele stoffen zitting -gebruikssporen-€ 200-300
5408Paar geelgestoffeerde wingchairs, model 63340, uitvoering Giorgetti -gebruikssporen-€ 300-500
5409Afghaanse kelim met geometrisch decor, 227 × 310 cm€ 100-150
5410Paar speakers, model 301 series II, uitvoering Bose -niet getest-€ 60-80
5411Twee boeken: Scheijen, S. 'Working for Diaghilev'. Tentoonstellingscat. Groninger Museum. 2004. 4to. Met 229 illustraties in kleur; M. Chamot, 'Goncharova: stage designs and paintings'. 1979. Met 95 illustraties. Gebonden€ 40-60
5412Kindermof van bont in doos, en zwarte vilten hoed in doos, vroege 20e eeuw -gebruikssporen-€ 40-60
5413Lederen dokterstas met linnen beschermhoes -gebruikssporen, zonder sleutel-, 20 × 42 × 14 cm€ 40-60
5414Divers oranje blik met sterrendecor: dekseldoosjes en schaaltjes, grootste cilindervormige dekseldoosje 6 × Ø 8 cm€ 20-30
541514 boeken: Lenstra, A. 'Voetballen doe je zó' 1956; Idem, 'Honderd goals!' 1958; H. Sprenger, 'De avonturen van Kick Wilstra en zyne sportieve zonen'; T. van Beers, 'Nou wij, boys!'; H. Molenaar, 'Voetbal'; 'Roy of the Rovers. Football annual 1961'. Enz. (boeken over voetbal en andere sporten) -defecten-€ 40-60
5416Fotoalbum G.W. van Engeland, 1892, met 72 portretfoto's, in lederen band -leder rug los-€ 50-70
5417Boek: Yk, C. van. De Nederlandsche scheeps-bouw-konst open gestelt, vertoonende naar wat regel ... in Nederland meest alle scheepen werden gebouwd. Amsterdam, 1697. (XVI) 354 (8) pp. Folio. Nieuw gebonden in half leer. Met gegraveerde titel en 19 platen (van 22) - Gegraveerde titel, typografische titel, 11 platen en laatste 2 bladen alle in fotokopie op mooi, licht getint papier-€ 200-300
5418Twee boeken: Iversen, E. Obelisks in exile: The obelisks of Rome (en) The obelisks of Istanbul and England. Copenhagen, 1968-1972. 2 delen. Smal folio. Oorspr. linnen, stofomslag. Met 281 afbeeldingen€ 80-100
5419Boek: Willink, C., N. Scheepmaker e.a. '8 realisten': Willink, Van Tongeren, Van der Veen, Erfman, Van Tijn, Van Dis, Meinema, Kanters. Haarlem, 1975. 4to. Oorspr. kartonnage, stofomslag. Met de handtekening van de kunstenaars op het schutblad€ 60-80
5420Vier delen: Van Gogh, V. van. Brieven. Red.: H. van Crimpen en M. Berends-Albert. 's-Gravenhage, 1990. 4 delen. Linnen, cassette€ 60-80
542128 kinderboeken: Chr. van Abkoude (Pietje Bel) (2), A.D. Hildebrandt (9), C.J. Kieviet (Dik Trom) (2), A.M.G. Schmidt (6; rug van 4 bandjes gerepareerd), enz.€ 50-70
5422Negen boeken: Duitsland - Die Möbel der Residenz München, 3 delen; Die Möbel der Residenz Ansbach, Die Möbel der Schlösser Nymphenburg und Schleissheim. Enz. Samen 9 delen. 1995-2005. 4to. Gebonden. Rijk geïllustreerd€ 80-100
5423Metalen boekenkastje met zes schappen, de schappen beplakt met gehout decor, vermoedelijk uitvoering Tomado, 170 × 98 × 29 cm€ 80-100
5424Wandsculptuur met geometrisch art decomotief, gekleurd aluminium op board, ongesigneerd, 99 × 39 cm€ 80-100
5425Verzameling voorraadblikken, waaronder: Verkade, beschuitblikken, en twee hangende voorraadblikken 'zout' en 'soda'€ 70-90
5426Metalen precisieweegschaal tot 500 centigram, adres: M. Kolkman, Amsterdam, 51 × 47 × 28 cm€ 30-50
5427Twee boeken: Jong, C. de (1762-1838) (luitenant commandant van 'Den Beschutter'), 'Reize in en door het Kanaal in 1785 en 1786'. (XVI) 396 pp. Met 2 uitslaande platen; Idem, (bevelvoerder van 'Den Brak'), 'Derde reize naar de Middellandsche Zee in 1786, 1787 en 1788'. Deel 2 (van 2). 292 pp. Met uitslaande plaat. Samen 2 delen. Half linnen -watervlek in de binnenmarge van beide delen-€ 150-200
5428Boek: Edmund Dulac's Picture book. London, Hodder and Stoughton, (1915). 4to. Oorspr. linnen. Met 18 platen in kleur -roestvlekken in voorwerk en op sneden-€ 50-70
5429Boek: Murray, M. A treatise on ship-building and navigation. With an English abridgment of Duhamel's Treatise on naval architecture. To which is now added a Supplement containing a translation of Bouguer and Duhamel's method of finding the center of gravity. 2nd edition. London, (1764-)1765. (XII) 342; (IV) 70; 117 pp. 4to. Nieuwe band. Met 23 uitslaande platen -hier en daar watervlekken, vrnl. in de marges-€ 600-800
5430Zeven prentenboeken: (Smit, C.A.), 'Corina's ABC'. 1947; Piet Worm, 'De drie paardjes' & 'De drie gekroonde paardjes'. 2 boeken. 1959. Met gelithografeerde illustraties in kleur; 'Bobo. Geschiedenis van een aap'. 1955; Enz. Verschillende formaten€ 50-70
543120 Kuifje-albums -lichte gebruikssporen-€ 40-60
5432Elf boeken: E. Benezit, 'Dictionnaire des Peinters, Sculptures, Dessinateurs et Graveurs', 1966, acht delen, daarbij: Pieter A. Scheen, 'Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1950'. 's-Gravenhage, 1970. 2 delen; Idem, 'Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1880'. 's Gravenhage, 1981. Oordspr. banden€ 70-90
5433Twee delen: Snouckaert van Schauberg, W., e.a. De Nederlandsche ridderorden. 's-Gravenhage, 1937. 2 delen. 4to. Blauwe lederen banden, platten en rug verguld -lichte slijtagesporen langs de randen van de banden-€ 80-100
5434Twee delen: Havard, H. La céramique hollandaise. Histoire des faïences de Delft, Haarlem, Rotterdam, Arnhem, Utrecht etc. et des porcelaines de Weesp, Loosdrecht, Amsterdam et La Haye. Amsterdam, 1909. 2 delen. Groot 4to. Half leer uit de tijd. Met 35 platen en meer dan 500 illustraties€ 150-200
5435Tijdschrift Ver-Sacrum, met litho van Koloman Moser: 'Ein decorativer Fleck in Roth und Grün', zes boeken, waaronder twee delen gebonden 'Jugend, Münchner illustrierte wochenschrift für kunst und leben', en drie kopergravures -defecten-€ 30-50
5436Zwart-witgelakte metalen boekenkast, uitvoering Tomado, jaren '60 -lak sleets-, 177 × 98 × 25 cm€ 80-100
5437Staand horloge in handbeschilderde houten kast, met adres A. A. L. Mora, Zweden, aan binnenzijde deur gedateerd 1847 -slijtage, gebruikssporen-, 194 × 45 × 30 cm€ 200-300
5438Kersengefineerde naaldhouten commode, vermoedelijk Oostenrijk, vroeg biedermeier -enkele kleine fineerschades-, 87 × 101 × 50 cm€ 100-150
5439Drie typemachines: één uitvoering Urania, Duitsland, jaren '20 in houten kist, afmetingen kist 58 × 35 × 31 cm, en twee uitvoering Remington, waarvan één in koffer, afmetingen koffer 15 × 34 × 34 cm€ 70-90
5440Twee kelims, een Turkse en een Kaukasische -zeer sleets, gaten-, 273 × 190 en 142 × 106 cm€ 100-150
5441Delfts aardewerk serviesgedeelte met blauw-wit floraal decor, uitvoering De Porceleyne Fles, 1918, beschilderd door P.J. Gerbrands, bestaande uit: twaalf dinerborden, tien diepe borden, negen ontbijtborden, één soepterrine, vier bedekte terrines, één schaal op voet, één sauskom, vier dienschalen van diverse formaten -craquelé, verkleuringen, gebruikssporen-, grootste dienschaal 50 × 41,5 cm€ 200-300
5442Eiken tafel op sabelpoten met lade -ladetrekker afgebroken-, 74 × 124 × 80 cm€ 100-150
5443Voetenbankje met florale bekleding, staand op cabriolepoten, 48 × 42 × 42 cm, en notengefineerde theestoof, staand op bolklauwpoten -defecten-, 47,5 × 27 × 27 cm€ 50-70
5444Twee mandkroonlampjes met goudkleurige monturen, 20e eeuw, Ø 37 cm€ 50-70
5445Fauteuil met gebloemde stof, inclusief poef€ 80-100
5446Glazen eierlamp aan goudkleurig montuur, modern, 40 × Ø 20 cm€ 30-50
5447Ronde vierlichts plafondlamp met messing monturen en glazen kap, circa 52 × Ø 47 cm€ 80-100
5448Polychroom beschilderd kaststel, uitvoering Vieux Rhodes, Boch, vijf glazen karaffen, vier kristallen champagnecoupes en een dekselbokaal, met diverse slijpsels en graveringen -gebruikssporen-€ 80-100
5449Eiken theekastje met los dienblad en drie gefacetteerd beglaasde klapdeurtjes, daaronder open plateau, circa 1900 -rechterdeurtje sluit niet goed-, 75 × 74 × 47,5 cm€ 100-150
5450Aardewerk serviesgedeelte met bruin decor, uitvoeringen Arabia, Finland, midden 20e eeuw, bestaande uit: vijf theekop-en-schotels, vier koffiekop-en-schotels, twaalf gebaksbordjes, drie borden, vier eierdoppen, en twee dienschalen€ 40-60
5451Twee kroonluchters: bronskleurig éénlichts kroonluchtertje, modern, en zeslichts kroonluchter met kristallen pegels, 20e eeuw 70 × Ø 60 cm€ 30-50
5452Perzisch tapijt met figuratief decor: figuren en dieren in landschap, de rand met vogel- en bloemdecor, 135 × 110 cm€ 150-200
545316-pas Delfts aardewerk tegeltableau met blauw-witte tulpentegels met Wanli hoekmotief, 1640-1660 -defecten, meerdere tegels gerestaureerd-, tegels 13 × 13 cm€ 400-600
5454Vier aardewerk schotels, waarvan één paar met blauw-wit chinoiseriedecor -beide gelijmd-, en twee schotels met diverse polychrome florale decors -één gebarsten-, 18e/19e eeuw, circa Ø 35 cm€ 120-160
5455Smeedijzeren salontafeltje, het blad met vijftien polychrome tegels met vogeldecor, 41 × 74 × 47 cm€ 20-30
5456Salontafel met houten onderstel en vierkant leistenen blad, 31 × 85 × 85 cm€ 100-150
5457Diverse smeedijzeren grendels€ 40-60
5458Vijflichts helder glazen Venetiaanse kroon met bladmotieven -één gebroken bladornament aanwezig, twee ontbreken-, afmetingen inclusief ophanging circa 75 × Ø 42 cm€ 120-160
5459Metalen plantentafeltje met glazen blad, 92 × Ø 50 cm€ 40-60
5460Klein staand horloge met maanstand, tweede helft 20e eeuw, adres: Warmink, met plaatje 'Aangeboden door het gezamenlijk personeel 1 mei 1972' -gebruikssporen-, 205 × 48 × 28 cm€ 150-200
546112 fotografieën: Inhuldiging koningin Wilhelmina in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, 1898 (3), bezoek aan Rotterdam, 1899 (4), Aankomst station te Wolfheze, 1891, enz.; tussen 23 × 29 cm en 18 × 21 cm, gemonteerd€ 60-80
5462Ingekleurde gravure: 'Deze Nieuwe Kaart van GOOILANDT word met schuldige eerbiedigheidt aan den wel Ed. Gestr. Heere den heere en Mr. HENRICK BICKER Schepen der stadt Amsterdam Raadt en Adv. Fiscaal ter Admiraliteit aldaar Meestersknaap van Gooilandt enz. enz. enz. opgedragen door zijn Ed. Gestr. onderdanigste dienaars Reinier & Iosua Ottens', 1740 -foxing en opschrift in inkt-, 82 × 52 cm€ 200-300
5463Theo Beerendonk (1905-1979), vrouw met vogel, ets, l.o. gesigneerd, 21 × 16,5 cm€ 30-50
5464Jan Frans Cantre (1886-1931), twee houtblokdrukken: 'Susanna en de ouderlingen', en figuren met molen op de achtergrond, één r.o. gesigneerd en gedateerd 1922 -roestvlekjes, randen ietwat gescheurd-, 53 × 37 cm€ 100-150
5465Geïllustreerde uitgave, door H. van Kruiningen, (=H.A. Janssen, geb. Kruiningen 1906-1996). Amsterdam, Le Canard, 1954-1956. Folio. Oorspr. omslag en extra roodgekleurde omslag. Met 8 lithografieën in kleur, gesigneerd door de kunstenaar. 'Elfde zang van het Epos van Gilgamesj';. Beperkte oplage 87/150. -vergeeld, waterschade-€ 200-300
5466Ans Wortel (1929-1996), 'Alleen maar om te zeggen hoe onuitsprekelijk lief kleine kinderen zijn', gemengde techniek op papier, r.b. gesigneerd en gedateerd Bergen '74, 79,5 × 55 cm€ 60-80
5467Carel Lodewijk Dake Jr. (1886-1946), 'The Tomb of Omar Kayyam', monotypie, tweemaal r.o. in potlood gesigneerd, 42 × 54 cm€ 200-300
5468Fumio Fujita (1933), pagode tussen de bomen, houtblokdruk 184/200, m.o. gesigneerd en gedateerd 1985, 18 × 18 cm€ 100-150
5469Vijf gravures: vier kopergravures van Cornelis II van Dalen (1638-1664), beelden uit de tuinen van De Medici en Borghese, 17e eeuw, alle circa 24 × 14 cm en houtgravure uit Guillaume du Choul, 'Discorso del S. Gvglielmo', 16e eeuw, afmetingen pagina 28 × 20 cm€ 60-80
5470Willem van Dort Sr. (1875-1949), twee schilderijen, havengezicht en arbeider, olieverf op doek, beide r.o. gesigneerd -vervuild, craquelé, verfverlies-, 69 × 88 cm€ 80-100
5471Verzameling pluche knuffeldieren en handpoppen waaronder Steiff€ 80-100
5472Verzameling messing 'bell' gewichten, Engeland, 19e/20e eeuw -loodgevuld, gebruikssporen-, hoogste 22 cm€ 100-150
5473Twee hanglampen met ijzeren monturen en persglazen bollen, art nouveau-stijl, afmetingen grootste circa 74 × Ø 30 cm€ 120-160
5474Tien grafische werken op papier van diverse kunstenaars, waaronder: Klaas Gubbels (1934), Armando (1929-2018), en Kees Andrea (1914-2006), veelal in opdracht gemaakt als nieuwjaarswens voor Steendrukkerij Amsterdam, diverse formaten€ 400-600
5475Witte aluminium vitrine met vier glazen schappen, uitvoering Siletsy -twee gaten in achterwand geboord-, 197,5 × 122,5 × 56 cm€ 100-150
5476Geëlektrificeerde hangolielamp, 110 × Ø 35 cm€ 30-50
5477Diverse houten speelgoedvrachtwagens€ 20-30
5478Vijf glazen vazen, waaronder uitvoering Davidson, Engeland en Eneryda Glasbruk, Zweden, 27 × Ø 8 cm€ 70-90
5479Zeven aardewerk potten, deels met deksel, Azië, daarbij: steengoed kruik met twee oren, hoogte 26 cm€ 150-200
5480Divers kristal met ruitslijpsel: bedekte coupe, dekselpot, waterkan, drie diverse kommen, strooiertje, mosterdpotje op onderschoteltje, etc.€ 60-80
5481Verzameling Alessi keukenspullen€ 80-100
5482Grote verzameling aardewerk schenkkannen€ 80-100
5483Divers dikwandig glas: zes asbakken, drie vazen en twee schalen -enkele oppervlaktekrasjes en kleine beschadigingen-, oranje vaas 28 cm hoog€ 100-150
5484Diverse treintjes en spoordelen, voornamelijk HO-spoor, waaronder: Märklin 3054 Electrische Locomotief, twee sets, uitvoeringen Bub en Mettoy -incompleet-, en drie grote schaal wagons€ 60-80
5485Twee vergulde korenaarhanglampen, één vijflichts en één drielichts, afmetingen vijflichts circa 85 × Ø 45 cm€ 100-150
5486Wandkleed met gedrukt decor: vogels in het bos, aan pijlvormig ophangsysteem, modern, afmeting wandkleed 185 × 193 cm, lengte ophangsysteem 224 cm€ 200-300
5487Verzilverde zeevruchtenschaal met deksel, uitvoering Cassetti, Florence -klein scheurtje in rand van schaal-, 69 × 29 cm, daarbij: zes verzilverde viscouverts en zes aardewerk visborden€ 80-100
5488Verzameling wajang koelit poppen en twee wajang klitek poppen, grootste circa 81 cm€ 40-60
5489Rood lakwerk sidetable op gedraaid houten onderstel, modern -defecten in lakwerk-, 91 × 224 × 50 cm€ 150-200
5490Koninklijk Huis - Grote verzameling aangelegd tijdens de levens van de drie koninginnen: honderden prentbriefkaarten en foto's, gelegenheidsuitgaven, feestgidsen, extra bulletins, kaartspellen, reclamemateriaal, rijmprenten, menu's, borduurwerk, legpuzzels (2), affiche-formaat proclamaties, knip- en bouwboek 'Het huisje van prinses Beatrix', enz.€ 400-600
5491Metalen brandkastje, inclusief meerdere losse sloten en sleutels, en schroeven voor wandbevestiging, uitvoering LIPS, 46 × 49 × 41 cm€ 30-50
5492Europese katoenen omslagdoek met paisleymotieven in diverse kleurtinten, 19e eeuw -enkele gaatjes-, 346 × 159 cm€ 60-80
5493Affiche: 'Opland', pseudoniem van Robert Wout (1928-2001), 'Geen nieuwe kernwapens in Europa', Den Haag 29 oktober (1983) -zeer lichte en kleine ouderdomsvlekjes-, 61 × 33 cm€ 60-80
5494Diverse beschilderde aardewerk (thee)serviesgedeeltes, voornamelijk theepotten€ 80-100
5495Acht diverse flessen rode wijn, alle Bordeaux: tweemaal Château Le Fournet, St. Emilion, 1947 -vulniveau: mid shoulder en low shoulder, etiketten verweerd-, Château Cadillac Fronsac, 1955 -high shoulder-, Château Mouton, 1959 -high shoulder-, Château Laurensanne, 1959 -high shoulder-, Château Maine-Gazin, 1959 -top shoulder-, Château Montbrun, Margaux, 1966 -base neck-, en Château Ségur, Haut-Médoc, 1975 -base neck-€ 40-60
5496Lederen koffer, grote en kleine rieten manden, waaronder een bakkersmand -gebruikssporen, enkele losse stukjes-, 47 × 77 × 51 cm€ 80-100
5497Twee boeken: Mesdag - Zilcken, Ph. 'H.W. Mesdag, the painter of the North Sea'. London, 1896. Groot 4to. Oorspr. linnen (stoffig, rug beschadigd). Met geëtst portret en 10 etsen door Zilcken (roestvlekjes in de marge); J. Poort, Hendrik 'Willem Mesdag (1831-1915). Oeuvrecatalogus'. 1989. Gr. 8vo. Linnen. Met afbeeldingen van alle werken€ 120-160
5498Automaton met speelmechaniek onder stolp: dame die aan bloem ruikt en met een waaier wappert, uitvoering onbekend, delen speelmechaniek gemerkt Thorens, maat inclusief stolp 40 × 35 × 25 cm€ 500-700
54992e gehalte zilveren speeldoosje met zingend vogeltje bekleed met kleurrijke echte veren, het geheel met gedreven decor van putti, mogelijk uitvoering Karl Griesbaum, circa 1900, met bijbehorend vogelvormig sleuteltje -getest, werkt-, 5,5 × 10,5 × 7,5 cm€ 1000-1500
5500Metalen speeldoosje met zingend vogeltje bekleed met kleurrijke echte veren, het geheel met reliëfdecor van putti, mogelijk uitvoering Karl Griesbaum, circa 1900, met bijbehorend vogelvormig sleuteltje -getest, fluit, maar vogel beweegt niet altijd goed-, 4,5 × 9,8 × 6,2 cm€ 1000-1500
5501Speeldoos met tien melodieën in gehoute kast, het palissandergefineerde deksel met bloemmarqueterie, Zwitserland, tweede helft 19e eeuw -speelt goed-, 21 × 77 × 28 cm€ 2000-3000
5502Staande notenhouten Polyphon platenspeelkast met muntmechanisme, circa 1900 -krimpscheuren in achterkant bovenkast-, 110 × 81 × 42 cm, staande op teakhouten kast met 52 platen, 90,5 × 80,5 × 71,5 cm€ 2000-3000
5503'Sublieme harmonie' Zwitserse cilinderspeeldoos met twee kammen, mandoline-effect, en zes melodieën van Verdi: aria's uit de Trovatore en Traviata, de stop en de regulateur uitvoering l'Epée, in houten kast met centraal op het deksel een bloemintarsia, midden 19e eeuw, 15 × 62 × 19 cm€ 600-800
5504Negen metalen speelplaten, uitvoering Stella, circa 1900, Ø 24,5€ 60-80
5505Staande schijvenspeeldoos in notenhouten en zachthouten kast, spelend op twee kammen, de in de onderkast een scheepjesmechaniek, uitvoering Kalliope Musik Werks, Duitsland, geleverd door Ph. Hakkert Jr., Rotterdam, laatste decennium 19e eeuw -(delen) scheepjesmechaniek niet origineel, bootjes los-, 117 × 72,5 × 42 cm, met daarbij circa 80 speelschijven in houten bewaarkast van later datum€ 1500-2000
5506Verguld koperen speeldoosje met zingende vogel en filigrain decor, de sleutel in de vorm van een vogeltje, Karl Griesbaum, Duitsland, eerste kwart 20e eeuw, 4 × 10,5 × 7 cm€ 800-1200
5507Metalen vogelkooi met muziekdoos en zingende en bewegende vogel met geel verenkleed, mogelijk uitvoering Karl Griesbaum, niet gemerkt, eerste kwart 20e eeuw, 26 × Ø 14 cm€ 500-700
5508Cilinderspeeldoosje met twee melodieën en twee bedieningsknoppen aan de onderzijde, in houten naaikistje met intarsia van vogel op tak, daarin een parelmoer naaigarnituur, begin 19e eeuw -kam mist één tand, naaigerei incompleet en samengesteld-, 8 × 17 × 12 cm€ 150-200
5509Cilinderspeeldoos met twee melodieën, in houten naaikistje met koperen inlegwerk, daarin een vijfdelig doublé naaigarnituur, uitvoering Paillard, Zwitserland, midden 19e eeuw, inclusief ansichtkaart koning Ludwig II van Beieren, 9,5 × 19 × 13 cm, daarbij: boekje over koning Ludwig II€ 200-300
5510Cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder 'Sweetheart's Waltz' van Charles d'Albert, vermoedelijk uitvoering Cuendet, Zwitserland, in lepeldoosje met koperen inlegwerk, eind 19e eeuw, meerdere onderdelen gemerkt -hoogste tandje gebroken, startknop links, wisselknop rechts-, 6 × 15,5 × 8,5 cm€ 100-150
5511Zwitsers cilinderspeeldoosje met één melodie: religieus lied over Maria, gemerkt 'Swiss', in houten lepeldoosje, circa 1900, 5,5 × 15 × 8 cm€ 80-100
5512Cilinderspeeldoosje met drie Franse melodieën van Robert Planquette en Charles Lecocq, uitvoering Jean Billon-Haller, kam gemerkt, in houten doosje met koperen beslag, circa 1880, inclusief sleutel, 6 × 12,5 × 8,5 cm€ 150-200
5513Cilinderspeelwerk met vermoedelijk drie melodieën, de cilinder met inscriptie 'Guimes', in zelfbouw doos met bewegend hondje in medaillon, speelwerk midden 19e eeuw, 14 × 34 × 14 cm€ 80-100
5514'Trémolo zither' cilinderspeeldoos met vier melodieën en een aparte regulateur, uitvoering Paillard, St. Croix, eind 19e eeuw, 12 × 30 × 15 cm€ 150-200
5515Cilinderspeeldoos met drie melodieën en één schuif, in basement van een pendule, uitvoering Henri Capt, gesigneerd op kam, met originele sleutel, meerdere onderdelen gemerkt, midden 19e eeuw, 7,5 × 41 × 19,5 cm€ 800-1200
5516Serinette met tien pijpjes en acht melodieën, waaronder: 'La Brabançonne' en 'Le Doudou', in notenhouten kast, vermoedelijk Mirecourt, Frankrijk, eerste helft 19e eeuw -produceert geluid, maar geen melodie-, 16,5 × 28 × 22 cm€ 250-350
5517Opbergdoos met klein cilinderspeeldoosje, de binnenkant met gelithografeerd vissersdecor, uitvoering Reuge, Zwitserland, 1895-1915 -houtwormgaatjes, enkele barsten, interieur gestript-, 17 × 41 × 23,5€ 400-600
5518Verzameling miniatuurgrammofoonspelers, enkele met speeldoosjes , 20e eeuw€ 80-100
5519Houten basement met een polychroom tegel waaronder een cilinderspeeldoosje en een butlerbel, uitvoering Thibouville Universelle, eind 19e eeuw, 5 × 29 × 29 cm€ 60-80
5520Twee speeldozen: een sigarettendoos met ingebouwde cilinderspeeldoos, uitvoering Thorens, circa 1900, de ander een klokstolpbasement met ingebouwde cilinderspeeldoos, uitvoering ARF, 19e eeuw -incompleet, mist vele tanden-, maat basement 32 × 10 × 21,5 cm€ 100-150
552131 metalen speelplaten, uitvoering Polyphon, met drie spindelgaten en vierde gaatje voor begin, Ø 28 cm, circa 1900€ 200-300
5522Glazen stolp, 25 × Ø 16 cm€ 20-30
5523Tien metalen speelplaten, uitvoering Polyphon, met drie spindelgaten, circa 1900, Ø 28 cm€ 80-100
5524Verzameling met diverse miniatuurpiano's en straatorgels, waarvan zes zelfspelend€ 80-100
5525Drie cilinderspeeldoosjes, alle uitvoering Reuge: één model Teierkreis No.7, één model 'Collection Great Composers - G.F. Haendel', beide met één airs spelend op enkele kam, en één onbekend model met twee speelmechaniekjes erin, daarbij: onderdelenkast met spelend muziekdoosje, uitvoering Reuge, alle tweede helft 20e eeuw, 31 × 22,5 × 5 cm€ 150-200
5526Drie cilinderspeeldozen: één model Orpheus, met drie airs op enkele kam, één Type 24, met drie speelwerkjes, beide uitvoering Sankyo, Japan, en één model Opus III, spelend op enkele kam, uitvoering Reuge, China, alle eind 20e eeuw€ 120-160
5527Grammofoon hulpstuk voor het thuis opnemen van plaatjes, in origineel kartonnen doosje, model Egovox, uitvoering Remo, Parijs, 1932, daarbij: enkele latere printjes van handleidingen en enkele plaatjes, 4,5 × 19 × 14,5 cm€ 60-80
5528Cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder het Jagerskoor uit 'Der Freischütz', en twee bedieningsknoppen aan de linkerzijde, midden 19e eeuw, in notenhouten doos met rozenintarsia -deksel ietwat kromgetrokken-, 7 × 15,5 × 10,5 cm€ 120-160
5529Klein model schijvenspeeldoos spelend op enkele kam, model AD-30 'Goddess of Music, uitvoering Thorens, Zwitserland, derde kwart 20e eeuw, 8,5 × 20,5 × 14 cm daarbij: circa 80 bijbehorende platen€ 120-160
5530Cilinderspeeldoos spelend op enkele kam en drie bellen, in deels gezwart houten kabinet, acht melodieën, uitvoering Mermod Freres, begin 20e eeuw, 40 × 40 × 26,5 cm€ 1800-2200
5531Cilinderspeeldoos met tien melodieën en melodiewijzer, uitvoering Société Billon, St. Croix, Zwitserland, in kist met bloemenmandintarsia, circa 1900 -gebruikssporen-, 18 × 50 × 25 cm€ 300-500
5532Tafelorganette, spelend op ringvormige platen, met houten ombouw, model II, uitvoering Intona, gemerkt P.H. Hakkert, 1906/1907 -slinger ontbreekt, houtwormschade, niet getest-, 18 × 34 × 26 cm€ 600-800
5533Cilinderspeeldoos in houten bekisting, spelend op één grote kam met stalen dempers, met zes melodieën, uitvoering E&A Paillard, Zwitserland, midden 19e eeuw -houtwormschade-, 12,5 × 44 × 15 cm€ 500-700
5534Cilinderspeeldoos met acht Engelse melodieën, uitvoering Ducommun Girod, in houten kist met afwijkende deksel, eind 19e eeuw, 15 × 49 × 22 cm€ 300-500
5535Platenspeeldoos werkend op één kam en zes bellen, met bloemmotief op het deksel, model 71G, uitvoering Polyphon, voor Ø 24 cm platen, circa 1895, met daarbij tien speelplaten -getest, werkend, cosmetische defecten-, 18 × 36 × 30 cm€ 500-700
5536Platenspeeldoos werkend op enkele kam met demper, model No.42, uitvoering Polyphon Musikwerke, Leipzig, oorspronkelijk geleverd door Otto Pohland - Mechanische Musikwerke, circa 1900, met daarbij twaalf platen -barst in deksel, fineerschades-, 21 × 34 × 30 cm€ 600-800
5537Staande cilinderspeeldoos spelend op enkele kam met 70 tanden en mandoline met citerstand, in met wortelnoten beklede kast, met acht melodieën, uitvoering Ami Francois Rivenc, Zwitserland, circa 1880 -getest, zeer mooi geluid, oude houtwormschade-, 35 × 59 × 26 cm€ 2500-3500
5538Tafelmodel piano melodico 'boekpiano', naar ontwerp van Giovanni Racca, 1886-1888, met zestien rollen en vier boeken, 32 × 84 × 43 cm€ 1000-1500
5539Verzameling van dertien diverse speeldoosjes, voornamelijk in houten kistjes, alle tweede helft 20e eeuw, grootste doosje 11,5 × 18 × 13 cm, daarbij: één lege bekisting€ 120-160
5540Cilinderspeeldoosje spelend op één kam met 38 tanden, uitvoering Junghans, naar systeem van Jules Cuendet, eerste kwart 20e eeuw, daarbij: zes cilinders, 10 × 19 × 13 cm€ 80-100
5541Compacte bandrecorder in vinyl draaghoesje, ontwerp Willy Draheim, model Mi-51, uitvoering Minifon, populair voor spionagedoeleinden, West-Duitsland, 1951-1955 -defecten-€ 400-600
5542Boek: Hoffmann, E.T.A. Die Automate. Basel, Verlag Birckhäuser, 1950. Oorspr. half leer, kop verguld. Met 5 illustraties door H. Ryser. Gedrukt in 350 exemplaren op handgeschept papier€ 60-80
5543Twee manivelles, de één met onder andere de melodie 'Teach me how to kiss', op de bovenkant een afbeelding van kinderen en hondje, de ander met melodie 'Gold'ne Abendsonne', op de bovenkant een afbeelding van jockey's, beide circa 1900, afmetingen grootste 7,5 × 14 × 11 cm€ 60-80
5544Bakeliet rolmonica met drie rollen en twee doosjes, begin 20e eeuw -tongetje ontbreekt-, 7 × 10 × 13 cm€ 80-100
5545Speeldoosje in kerstkaart, melodie: Silent Night, op de voorzijde de Heilige Familie met opschrift 'A Christmas Carol for You, uitvoering Kaye Kards, Londen, midden 20e eeuw, met handgeschreven kerstwens, 2,5 × 10 × 14 cm€ 40-60
5546Twee cilinderspeeldoosjes, beide uitvoering Reuge: één model 37202, de ander model 37240, beide met drie Airs, spelend op enkele kam, Zwitserland, 1972, grootste 7 × 19 × 9,5 cm€ 250-350
5547Cilinderspeeldoosje met twee melodieën: 'It is a long way to Tipperary', en 'Le régiment de Sambre et meuse', in houten kastje met donker houten inlegwerk, circa 1900 -twee tanden gebroken aan de zijkanten-, 6 × 13,5 × 9 cm€ 70-90
5548Zwitsers cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder het Toreadorlied uit Carmen, in moderner houten kistje met metalen behuizing, op het deksel de 'Brug bij Langlois' van Van Gogh, 4 × 13 × 10 cm€ 80-100
5549Cilinderspeeldoosje met vier melodieën: de Marseillaise, 'Le Chant du départ', 'Choeur des Girondins', en 'La Parisienne', model no. 40, uitvoering Thibouville Lamy, midden 19e eeuw, in houten doosje met afbeelding van berglandschap, inclusief sleutel, verkocht door P. van Leeuwen, Amsterdam, 4,5 × 12,5 × 8,5 cm€ 80-100
5550Cilinderspeelwerk uit een klok met twee melodieën, waaronder: 'Einzug der Gäste', midden 19e eeuw, in nieuwer doosje geplaatst, 4,5 × 10,5 × 9 cm€ 70-90
5551Cilinderspeeldoosje met drie melodieën: 'Marche de la Muette de Portici', 'Al dolce guidami', en 'Waltz de Girelli', in rood gelithografeerd blikje met Zwitsers bergdorp, 3 × 10,5 × 6 cm€ 50-70
5552Vier cilindrische kindermanivelles met verscheidene afbeeldingen en melodieën, waaronder: 'Daisy Bell', en 'L'amour est un oiseau rebelle' uit Carmen, alle circa 1900, grootste trommeltje 4 × Ø 8 cm€ 60-80
5553Twee sieradenkistjes met cilinderspeelrollen: een bekleed met zwart leder, uitvoering Zariffa, Cairo -deuk in deksel, sleets-, de ander hout met motief van dansers, uitvoering JuraSong, melodieën: Limelight, Lara, Zhivago, 7 × 17 × 12 cm€ 60-80
5554Cilinderspeeldoos met twee melodieën uit de opera's Faust en Carmen, de houten kast in de vorm van een Zwitsers chalet, uitvoering J.H. Heller, Bern, inclusief melodieschakelaar -traceerwerk van de raampjes gedeeltelijk gebroken-, 10 × 17 × 12 cm€ 150-200
5555Buikorgeltje spelend op enkele kam, uitvoering onbekend, met Thorens model speelwerk, inclusief vijf platen, 1900-1920 -kam mist meerdere tanden- 23 × 32 × 19,5 cm€ 150-200
5556Platenspeeldoosje werkend op één kam, voor Ø 14,5 cm platen, manivelle type model Symphonion, daarbij: tien platen in doos, 1893, 8,5 × 17 × 17 cm€ 120-160
5557Cilinderspeeldoos met zes Schotse melodieën, vermoedelijk uitvoering Brémond, Zwitserland, in houten kast met bloemenintarsia, eind 19e eeuw, 11,5 × 34 × 16,5 cm€ 300-500
5558Straatpiano in roodgelakte kast, de drie verwisselbare rollen met ieder zes nummers spelend op 32 snaren, woodblock, en triangel, model Faventia 'Hurdy Gurdy', uitvoering Vincente Llinares, Spanje, begin 20e eeuw -defecten aan kast-, 60 × 56,5 × 31,5 cm€ 250-350
5559Tafelorganette in houten bekisting, werkend op cilinder, Engeland, eerste helft 19e eeuw -getest, speelt, bekisting met enkele barsten-, 32 × 59,5 × 30 cm€ 800-1200
5560Tafelorganette spelend op ronde zinken platen, in zwartgelakte houten behuizing, uitvoering Amebile, 1886-1890 -getest, werkend, defecten aan kast-, met daarbij: dertig platen waarvan enkele met bijzondere afbeelding€ 250-350
5561Tafelorganette spelend op ronde kartonnen platen, in houten behuizing, ontwerp Paul Ehrlich, uitvoering Ariston, Duitsland, 1882-1885, eerste platenspeler met kartonnen platen, -getest, maakt minimaal geluid-, met daarbij negen platen waarvan 3 handgeschreven, 22 × 39 × 39 cm€ 250-350
5562Diverse souvenirs met speelmechanieken, waaronder: beeldjes uit Lourdes, twee polychroom mokken en een schenkkan uit Schotland, diverse blokhutjes -deels incompleet-, grootste beeld 37 cm hoog€ 100-150
5563Verzameling speelgoed -speeldoosjes, waaronder: poppen, blikken orgeltje met aapje, en kerstbal, alle 20e eeuw, hoogte grootste pop 50 cm€ 150-200
5564Fotoalbum met achterin een cilinderspeelwerk, met 56 foto's van vermoedelijk de familie Hacon uit Ipswich, inclusief een lijst van de meeste fotografen, het speelwerk met twee melodieën: een wals en een mars, het geheel in leer gebonden, met opdruk in zilver en goud, eind 19e eeuw -band met enkele beschadigingen-, 29 × 23 × 7 cm€ 100-150
5565Paar muziekdoosjes werkend op zelf te programmeren lint, uitvoering Sankyo, met daarbij veel rolletjes, en twee perforatietangen, eind 20e eeuw€ 80-100
5566Fonograaf met polygonale hoorn, in houten draagkoffer, model GEM model C, uitvoering Edison, 1907/1908, daarbij: extra tandwielset voor ombouw van 2 naar 4 minuten speelduur rollen, circa 1960, maat met hoorn 58 × 30 × 65€ 150-200
5567Fonograaf met blikken hoorn, model no. 4, uitvoering Pathé Frères, Frankrijk, circa 1900 -deuken in hoorn-, verkocht door E. Peters, Brussel, inclusief opzet Salonmandrel -deksel en slinger ontbreken, motor werkt-€ 200-300
5568Fonograaf met jachthoorn, in houten draagkoffer, model Graphophone type Q, uitvoering EWC Exelcior, Duitsland, 1903/1904, maat met hoorn 49 × 31 × 36 cm€ 80-100
5569Fonograaf met nikkelen mandrel, in houten draagkoffer, model GEM model A, uitvoering Edison, 190, 3oorspronkelijk geleverd bij Douglas, Londen -aanzet hoorn verroest, lakwerk in slechte staat-, maat met hoorn, 42 × 25 × 36 cm€ 150-200
5570Kleine fonograaf met blikken hoorn, model Busy Bee type Q, uitvoering O'Neill-James, 1904/1905 -lakwerk sleets-, maat met hoorn 26 × 40 × 22 cm, daarbij: wasrol in origineel doosje€ 80-100
557126 grammofoonplaten 'Durium Records', New York (Ø 24 cm), dertiger jaren -kleine beschadigingen langs de rand-€ 50-70
5572Fonograaf in houten draagkoffer met gebogen deksel, model Standard model C, uitvoering Edison, 1903 -hoorn gescheurd-, maat met hoorn 52 × 32 × 48 cm€ 200-300
5573Fonograaf in houten bekisting, model No.3, uitvoering Pathé Frères, 1904-1906 -hoorn en weergever ontbreken, motor werkt-, maat met deksel 27 × 26 ×17 cm€ 80-100
5574Fonograaf in rechthoekige houten draagkoffer, model Standard Type 2, uitvoering Edison-Bell, 1902-1905, maat met hoorn 43 × 40 × 30 cm€ 300-500
557512 grammofoonplaten 'VDisc.' (Ø 30 cm), uitgebracht door de 'Music Branch, Special Services Division, War Department USA' tijdens de WO II, o.a. Perry Como, Bing Crosby, Frank Sinatra (2) en Nat King Cole Trio; daarbij vier andere grammofoonplaten uitgebracht door de 'Overseas Branch, Office of War Information, German Supplement' ('to be destroyed at the termination of the emergency')€ 100-150
5576Fonograaf met extra concert mandrel, koperen hoorn en originele Le Cahit weergever, model L'Ideal, uitvoering La Maison de la Bonne Presse, Frankrijk, begin 20e eeuw -hoorn gescheurd, deksel mist, maar enkele delen daarvan aanwezig-, maat zonder hoorn 20 × 40 × 29 cm€ 700-900
5577Vijf boeken: Morgenstern, S. and H. Barlow. 'A dictionary of opera and song themes'. 1972; B. Grun, 'Die leichte Muse: Kulturgeschichte der Operette'. Circa 1960; K.J. Kutsch und L. Riemens, 'Unvergängliche Stimmen. Sängerlexikon'. 1975-1979. 2 delen; Enz.€ 60-80
5578Fonograaf in houten draagkoffer, model Language Phone, uitvoering The International College of Languages, maat zonder deksel 16 × 23 × 15, daarbij: koptelefoon met volumeknop en originele wasrol€ 800-1200
5579Fonograaf in houten bekisting, model No.2, uitvoering Pathé Frères, 1904-1906 -hoorn, weergever en één veer ontbreken, motor werkt-, maat met deksel 27 × 26 ×17 cm€ 80-100
5580Fonograaf in houten draagkoffer, model Home Phonograph model A, uitvoering Edison, 1905-1908, producent W.F. Robbers, Amsterdam, maat met hoorn 55 × 46 × 46 cm€ 200-300
5581Reisgrammofoon in houten draagkoffer, model Junior Portable, uitvoering Decca, circa 1930, 17,5 × 31,5 × 24,5 cm€ 120-160
5582Twee reisgrammofoons in houten draagkoffers: één uitvoering Pathé Frères, de ander vermoedelijk ook, jaren '20, maat grootste koffer 18 × 32 × 40 cm€ 120-160
5583Grammofoonspeler met bovenwinding, Style 2, model D, uitvoering Emile Berliner, 1897-1898, met Clarck-Johnson weergever, 34 × 53 × 23 cm€ 400-600
5584Grammofoonspeler met in het basement een ingebouwde hoorn, model Pathephone No. 1 Jeunesse, uitvoering Pathé Frères, 1910 -rubberen aanzet toonarm uitgedroogd-, 31 × 28 × 25 cm€ 100-150
5585Fonograaf in houten draagkoffer, met losse aluminium hoorn, het deksel met haan en de slogan 'Je chante haut et clair', model Pathephone No. 0 Democratic, uitvoering Pathé Frères -incompleet, aanpassingen-, maat zonder hoorn 11 × 24 × 17 cm€ 40-60
5586Reisgrammofoon in met faux leder bekleed koffertje, model Maestrophone, uitvoering Paillard, Zwitserland, midden jaren '30, patent 146902, 12 × 27 × 24 cm€ 80-100
5587Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Corrie Brokken, Johnny Jordaan, Tante Leen, Tom Manders, en anderen. Jaren 50 en 60, met hoes€ 50-70
5588Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Willy Derby en George/duo Hofmann, 1915-1925, de meeste met hoes€ 50-70
5589Grammofoonspeler met in het basement een ingebouwde hoorn, model Arionola Type A, uitvoering Arion, circa 1920 -de weergever met het originele kwastje- maat met draaitafel gemonteerd 23 × 36 × 27 cm€ 100-150
5590Drie boeken: Roell, Cr.H. 'The piano in America, 1890-1940'. Chapel Hill, 1989; J. Spiemann, 'De piano'. 1996. S. Harrison, 'Grand piano'. 1976; Gebonden€ 30-50
5591Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Russisch, Chinees, enz., met hoes€ 40-60
559215 aandelen van muziekinstrumenten fabrikanten en aanverwante bedrijven, 1907-1985€ 80-100
5593Elektrische reisgrammofoon in met faux leder beklede draagkoffer, model Linguaphone Vesta, uitvoering Garrard, 1945-1950, met sleuteltje 17 × 30 × 39 cm, daarbij: koffer met cursus Engels€ 100-150
5594Reisgrammofoon in zwarte draagkoffer, model 101, uitvoering His Masters Voice, jaren '20, maat open 50 × 29 × 45 cm€ 100-150
5595Reisgrammofoon met celluloid luidsprekertje, zogenaamde 'Cameraphone', Duitsland, jaren '20, maat uitgevouwen 37 × 19 × 19,5 cm€ 120-160
5596Reisgrammofoon met opvouwbare aluminium luidsprekerhoorn model 'Peter Pan' Camera Phone, uitvoering Electra, 1924-1930 -overgeschilderd-€ 150-200
5597Kindergrammofoonspeler met blikken behuizing, model Coronet, uitvoering Nier & Ehmer Metallwarenfabrik onder de naam Nirona, Duitsland, jaren '30 -lakwerk sleets-, 23 × 22 × 22 cm€ 80-100
5598Kindergrammofoonspeler, model Type 138, uitvoering Induphon, Duitsland, circa 1923, motor Gebr. Steidiger, het latere Dual, 19 × 32 × 25 cm€ 150-200
5599Twee boeken: Lacál, L. 'Diccionario de la música, técnico, historico, bio-bibliograhico'. Madrid, 1899. Kl. folio. Oorspr. half leer; P.A. Scholes, 'The Oxford companion to music'. 4de druk. 1942. Linnen -rug gerepareerd-€ 40-60
5600Zes boeken: 'Grove's Dictionary of music and musicians' & Idem, 'American supplement'. 1904-1920. 6 delen. Oorspr. linnen -banden versleten-€ 60-80
5601Reisgrammofoon in met zwart faux leder beklede koffer, model Electron, uitvoering Edison Bell, inclusief Edison Bell weergever, 1928-1930, 18,5 × 29,5 × 40 cm, daarbij: plaat 'Mooiste aller vrouwen'€ 80-100
5602Reisgrammofoon in met faux leder bekleed koffertje, model Grafonola Viva Tonal Nr. 100, uitvoering Colombia, tweede helft jaren '20 -koffertje sleets-, 13 × 32 × 22€ 40-60
5603Reisgrammofoon in met zwart kunstleder beklede draagkoffer, uitvoering His Masters Voice, jaren '20€ 80-100
5604Reisgrammofoon in met zwart kunstleder beklede draagkoffer, model Micro Perophone, Engeland, jaren '20€ 60-80
5605Grammofoonspeler in zwarte lakwerk behuizing met chinoiseriedecor, model Black Box Luxury, uitvoering Pye, 1953-1956, 29 × 43 × 36 cm€ 500-700
5606Bakeliet reisgrammofoon, Type 3902 Porteldisc 'Hoedendoos', uitvoering Philips, 1939, 15 × Ø 26 cm, daarbij: losse draaischijf van vergelijkbaar, maar iets afwijkend type€ 120-160
5607Bakeliet reisgrammofoon, Type 3902 Porteldisc 'Hoedendoos', uitvoering Philips, 1939 -magneet niet werkend- 15 × Ø 26 cm€ 120-160
5608Bakeliet reisgrammofoon, Type 3902 Porteldisc 'Hoedendoos', uitvoering Philips, in originele houten bekisting, 1939, oorspronkelijk geleverd door Van Vianen, Amsterdam, maat bekisting 17 × 32 × 32 cm€ 200-300
5609Reisgrammofoon in faux krokodillenlederen koffer, model 99, uitvoering onbekend, inclusief Ercé weergever, Italië, jaren '30, maat ingeklapt 12,5 × 36 × 28 cm, daarbij één door de artiest gesigneerde plaat van José Lucchesi€ 80-100
5610Twaalf boeken: Ord-Hume, A.W.J.G. 'Musical box. A history and collector's guide'. 1980; J. van Witteloostuijn en R. Maas, 'Muziek uit stekels en gaten. Over mechanische instrumenten, Harfenuhren, enz.' 1984; Q. David Bowers, 'Nickelodeon theatres and their music'. 1986; W. Reiss, 'Johann Strauss meets Elvis: Musikautomaten aus zwei Jahrhunderten'. 2003. Fr. Leuschner, 'Treasures of technology in museums of the world'. 1983. Enz.; Verschillende formaten (7 gebonden). Geïllustreerd€ 60-80
5611Reisgrammofoon in faux lederen koffer met automatische afslag, model Eagle 40B, uitvoering Colombia, circa 1930 -veer gebroken-, 16 × 29 × 38 cm€ 120-160
5612Vier boeken: Hoover, C.A. 'Music machines - American style. 1971; Chr. Pearce, 'Honderd jaar jukebox'. 1989; H. Krijnen en F.D. Doornberg, 'Jukeboxen & speelautomaten', 1989; J.Cl. Baudot (Red.), 'Muntautomaten: verzameling Jean-Claude Baudot'. 1982. En 4 kleinere werken€ 50-70
5613Drie diverse dictafoons: één draadrecorder, uitvoering Samas, met daarbij extra opnamedraad, één Ediphone, uitvoering Edison, en één Audograph, uitvoering Gray, '50, draadrecorder 16 × 27 × 25,5 cm€ 100-150
5614Draadrecorder in met rood faux leder beklede draagkoffer, model 80-1, uitvoering Webster, Chicago, 1947, oorspronkelijk geleverd door La Maison Bleue, 105-110V, 19,5 × 29 × 44 cm€ 200-300
5615Twee elektrische grammofoonspelers: de één model No.42, uitvoering Philips, de ander uitvoering Colombia, beide jaren '30/'40€ 100-150
5616Elektrische radio/platenspeler in bakeliet behuizing met verstelbare snelheid, model Cobra-Matic, uitvoering Zenith, 1951, 25,5 × 39 × 50 cm€ 100-150
5617Zeer compacte reisgrammofoon in blikken behuizing, model Luxus, uitvoering MGN, Sovjet-Unie, jaren '40€ 120-160
5618Reisgrammofoon in vinyl draagkoffer, uitvoering De Bijenkorf, jaren '40, maat ingeklapt 17 × 22 × 9 cm€ 80-100
5619Reisgrammofoon met kartonnen hoorn, uitvoering Polly Portable Phonograph Co., tweede helft jaren '20, inclusief instructies op kartonnen plaat -handvat defect-, maat ingeklapt 8 × 28 × 28 cm€ 100-150
5620Cassetterecorder en speler in taps toelopende kunststof behuizing, met ingebouwde versterker, uitvoering Clarke & Smith, Engeland, circa 1980€ 60-80
5621Reisgrammofoon in houten bekisting, met Thorens motor en draaitafel, uitvoering Zung Cheng, China, jaren '20, 26 × 31,5 × 31,5 cm€ 150-200
5622Vier boeken: Wieffering, F. 'Glorieuze orgeldagen' 1965; G. Oost, e.a. Er staat een orgel in: 60 belangrijke orgels uit alle provincies van Nederland'. 1983; R. de Waard, 'Het draaiorgel'. 1987; H. Rambachher en O. Wernet, 'Waldkircher Orgelbauer'. 1984; En: 12 kleinere werken€ 40-60
5623Kleine platenspeler in kunststof behuizing, model G71Y10, ontwerp Benjamin Carson, uitvoering Hartig, 1959, en: reisplatenspeler met stereo aansluiting, in rood-witte draagkoffer, uitvoering Philips, 1960-1965€ 60-80
5624Elf boeken: Cervelli, L. 'La Galleria Armonica. Catalogo del Museo degli strumenti musicali di Roma'. 1994. R. Midgley, 'Encyclopedie van muziekinstrumenten'. 1977; John G. Murdoch & Co., Ltd. London, 'Catalogue of small musical goods'. Circa 1920; Enz. Verschillende formaten€ 60-80
5625Reisgrammofoon in zwarte draagkoffer, gemerkt 'Ultraphone', en geleverd bij Ultrafoonhuis Den Haag, jaren '30, maat opengeklapt 50 × 30 × 49 cm€ 100-150
5626Zes boeken: Concertgebouw 's-Gravenhage. 'Programma's van het eerste - tiende abonnementsconcert o.l.v. van Willem Mengelberg'. 1906-1907. Oorspr. omslagen ontworpen door Th. Neuhuys meegebonden. In één band. E. van Zoeren, 'De muziekuitgeverij A.A. Noske (1896-1926)'. 1987; K.Ph. Bernet Kempers (Red.) 'Willem Andriessen 1887-1964'. Enz.€ 50-70
5627Reisgrammofoon in zwarte faux lederen koffer, model NT-3, uitvoering H.K.T.R., Sovjet-Unie, 1935, maat ingeklapt 30 × 41 × 17 cm€ 120-160
5628Twee diverse grammofoonspelers met in het basement ingebouwde hoorns, de één model Standard Model E, spindle 1/2 inch, uitvoering Colombia, 1910-1915, 25 × 31 × 39 cm, de ander model Pigmy Grand, uitvoering The Grammophone Co., circa 1909, 25 × 40 × 38 cm€ 100-150
5629Staande grammofoonspeler in eikenhouten kast, model Polydor Alum, uitvoering Polyphon, 1920-1925, 106 × 50 × 51 cm€ 120-160
5630Circa 130 grammofoonplaten, veelal in verzamelmappen, zang en orkest, voordracht, instrumentaal, jazz, foxtrot, Hongaars, Indisch, en Hawaii€ 60-80
5631Radio in houten kast, model Granada, uitvoering Blaupunkt, Duitsland, 1960/1961, 37,5 × 54,5 × 24 cm€ 300-500
5632Reisplatenspeler met vier snelheden en ingebouwde versterker, model AG1912495, uitvoering Philips, 1956/1957 -rubber slipmat en vinyl bekleding defect-, 23 × 41 × 40 cm€ 80-100
5633Draadrecorder in metalen behuizing, model 181, ontwerp Egon Penker, uitvoering Webster, Chicago, 1953 -getest, werkt niet-, 22,5 × 28 × 26,5 cm€ 200-300
5634Twee Tefifon-spelers, waarvan één met ingebouwde radio, die laatste met zes 'Tefi's' beide Duitsland, jaren '50, grootste 36 × 70 × 32 cm€ 80-100
5635Circa 100 grammofoonplaten, diverse genre's€ 100-150
5636Grammofoonplaten (Ø 25 cm): populaire muziek (zang en instrumentaal), bijna allemaal met hoes (onder andere The Everly Brothers, Catharina Valente, Duke Ellington, Doris Day en Zarah Leander). En enige andere grammofoonplaten (Ø 20 cm)€ 70-90
5637Twee losse radioluidsprekers: één Marconi LK 50 naaldluidspreker, de ander Brown H3 met verstelbaar membraan, beide circa 1930, Marconi 44 × 41 × 22 cm€ 60-80
5638Klein enkelgolfs radiootje in houten kast, model 35a 'Luistervink', uitvoering Philips, 1945 -kast met beschadigingen-, 21 × 21 × 8 cm, daarbij: twee luidsprekers, één uitvoering Philips, de ander uitvoering Wigo, beide midden 20e eeuw€ 150-200
5639Elektrische grammofoonspeler in houten ombouw, model 229, uitvoering Colombia, Verenigde Staten, jaren '30 -omgebouwd naar 220 volt voeding-, 16 × 38 × 34 cm€ 80-100
5640Elektrische platenspeler in faux slangenlederen draagkoffer, met drie snelheden, model T, uitvoering Garrard, Engeland, 1952, 17 × 36,5 × 33 cm€ 40-60
5641Radio/grammofoonspeler met Perpetuum Ebner platenspeler, model KY595PS, uitvoering Erres, Nederland, 1958-1959 -radio speelt grammofoonbedrading los, missend achterdeksel-, 31,5 × 49,5 × 29 cm€ 40-60
5642Buizenradio, type 3650W, uitvoering Loewe Opta, Duitsland, midden 20e eeuw, 34 × 57 × 29 cm€ 100-150
5643Twee dictafoons: één werkend op rollen, model A12, uitvoering The Dictaphone Co., met daarbij vier rollen, de ander werkend op band, model 5, uitvoering Tandberg, maat 17 × 38 × 29 cm€ 60-80
5644Twee diverse schijvendictafoons in blikken behuizingen, beide tweede kwart 20e eeuw, grootste 17 × 40 × 38 cm€ 60-80
5645Twee platenspelers: één in draagkoffer, uitvoering Philips, de ander in bakeliet ombouw, uitvoering Assmann, Duitsland, beide midden 20e eeuw€ 60-80
5646Twee diverse dictafoons in bakeliet kasten: één werkend op vellen kunststof, model Dictonel, de ander werkend op platen, model Recordon, beide midden 20e eeuw, Dictonel 14 × 34 × 37 cm€ 60-80
5647Grote verzameling grammofoonplaten, diverse genre's € 150-200
5648Twee Tefifon cassettespelers, waarvan één ook te gebruiken als platenspeler, daarbij: radio-ontvanger, luidspreker, en versterker met ingebouwde luidspreker, grootste Tefifon 22 × 44 × 36,5€ 80-100
5649Dictafoon in blikken ombouw, de onderkast met zes wasrollen, Cameo Model CB, 72 × 39 × 26, daarbij: blikken dictafoon, model 12, beide uitvoering Dictaphone Co. New York, jaren '30 -geen spreekhoorns aanwezig-€ 60-80
5650Grammofoonspeler in grote ombouwkast, uitvoering Angelica, Duitsland, jaren '20 -geëlektrificeerd-, 88 × 76 × 49 cm€ 80-100
5651Twee draagbare bandrecorders: één Geloso G255, 1960, in draaghoes -draaghoes defect-, de ander een opwindbare Wirek Reporter, inclusief microfoon en sleuteltje, 1952, die laatste 18 × 36 × 16 cm€ 80-100
5652Twee Tefifon afspeelapparaten, en doos met 25 'Tefi's' audiodragers, West-Duitsland, jaren '50, spelers elk 15,5 × 28,5 × 17,5 cm€ 80-100
5653Draagbare buizenversterker met elf buizen, te gebruiken op diverse voltages, model Echolette M40, uitvoering Klemt, Duitsland, jaren '60€ 100-150
5654Twee elektrische reisgrammofoons in met vinyl beklede draagkoffers: één model Type 24, uitvoering Eden 15× 32 × 35 cm, de ander model en uitvoering Triotrack -afslaan plaat werkt, starten niet-, 17 × 33 × 41 cm€ 40-60
5655Dictafoon in rode draagkoffer, model Voicewriter VPS-1, uitvoering Edison, tweede helft jaren '50, 10 × 40,5 × 28 cm, daarbij: tien lege schijven€ 40-60
5656Grammofoonspeler in grote ombouwkast, model BC-34 Baby Console, uitvoering Edison, 1922-1927, 89 × 101 × 52,5 cm, daarbij: 39 Diamond Disc platen, en Longplay Gold element in originele doos -ongebruikt-€ 120-160
5657Drie grammofoonspelers in houten kasten, alle onbekende uitvoering, één geleverd door 'W. de Swart - Gorinchem', alle jaren '20/'30, grootste 37 × 46 × 59 cm€ 100-150
5658Grammofoonspeler in houten bekisting, reflexhoorn is gemaakt van oude platen, model Pathéphone Elf Reflex, uitvoering Pathé Frères, met origineel saffier. J. Castermans, België, 1914-1918, maat opengeklapt 42 × 48 × 34 cm€ 100-150
5659Zeven boeken: Marty, D. 'Histoire illustrée du phonographe'. Lausanne, 1979. 4to. Linnen; H. Belle, 'Spreekmachines'. 1989; O. Read and W.L. Welch, 'From tin foil to stereo: evolution of the phonograph'. 2de dr. 1976. Enz.€ 60-80
5660Twee elektrische grammofoonspelers, beide compacte modellen, jaren '30/40, grootste 17 × 37 × 30 cm€ 80-100
5661Twee dictafoons: één werkend op tapes, de ander op draad én platen, beide in draagkoffer, Engeland, midden 20e eeuw, bandrecorder 23 × 44 × 44 cm€ 60-80
5662Grammofoonspeler in houten ombouw met ingebouwde hoorn, gemerkt 'De Nachtegaal - Wettelijk Gedeponeerd Handelsmerk', jaren '30, maat gesloten 33 × 48 × 50,5 cm€ 80-100
5663Grammofoonspeler met een ingebouwde hoorn achter deurtjes in het basement, uitvoering Polyphon, 1915-1925, inclusief Polyohon weergever, geleverd door W.F. Poptie, Leiden, maat opengeklapt 60 × 70 × 48 cm€ 100-150
5664Grammofoonspeler in houten behuizing, met volumeknop, model Pathéphone Type 65, uitvoering Pathé Frères, 1912-1916, 32 × 41 × 36 cm€ 100-150
5665Grammofoonspeler in houten ombouw, met surround sound effect, model Vox2 LFD, uitvoering Vox, Duitsland, jaren '20, inclusief originele houten weergever, 42 × 57 × 44 cm€ 800-1200
5666Circa 130 grammofoonplaten, diverse onderwerpen, waaronder: eigen opnames, kinderplaten en Jiddisch -groene koffer op foto hoort niet bij kavel-€ 60-80
5667Circa 130 grammofoonplaten, veelal in verzamelmappen, klassieke muziek, opera's en marsen€ 60-80
5668Drie kratten met in totaal 29 kleine en 11 groot formaat wasrollen -diverse condities-€ 80-100
5669Verzameling grammofoonplaten 'Pathé disque'; 55 platen (Ø 35 cm), 42 platen (Ø 29 cm), 30 platen (Ø 26 cm), 46 platen (Ø 21 cm), meer dan de helft met hoes, klassiek en licht klassiek, opera, enz.€ 200-300
5670Grammofoonspeler in zwart gelakte bekisting, model 113, uitvoering His Masters Voice, het deksel gemerkt door eigenaar 'R.N. Rajan', en 'LGD310' circa 1935 -bekisting sleets-, 33,5 × 42 × 42 cm€ 100-150
5671Grammofoonspeler in eiken ombouw, met automatische afslag, uitvoering His Masters Voice, 1912-1918, -watervlek in deksel- 36 × 44 × 42 cm€ 150-200
567233 grammofoonplaten: 24 (Ø 15 cm) en 9 (Ø 13,5 cm)€ 20-30
5673Grammofoonspeler in eiken kast met intarsia van diverse houtsoorten, uitvoering Odeon, Duitsland, 1922-1927€ 150-200
5674Harmonium met art nouveau reliëfdecor model Reed Organ, uitvoering Worcester Ogran Co. geleverd door S.L. van Oudheusden en Co., Den Haag -hekwerk bovenop ontbreekt, twee stukjes profil los maar aanwezig-, 116,5 × 109 × 64 cm€ 20-30
5675Twee platenspelers: één combinatie radio/tape/platenspeler, model 104, uitvoering Ateliers de Constructions Électriques de Charleroi, de ander enkel platenspeler, uitvoering Braun, 31 × 49,5 × 34 cm€ 100-150
5676Twee draagbare platenspelers: de één elektrisch met ingebouwde radio, model Portiplay, uitvoering Tandy Corp. voor Radio Shack -nieuw in doos-, de ander hand aangedreven, gemerkt Gospel Recordings, uitvoering Gateshead Pty. Ltd.€ 80-100
5677Platenspeler met kunststof behuizing, model 712, uitvoering Joboton, jaren '50, 16 × 40 × 23,5 cm€ 40-60
567814 diverse éénzijdige grammofoonplaten in koffer€ 20-30
5679Blik met twintig 35-cm platen voor opnames, één gebruikt, blik sleets€ 20-30
5680Drie houten fonograafdeksels -incompleet, één handvat ontbreekt- grootste 16 × 27,3 × 16,9 cm, en: vernikkelde grammofoonhoorn met bloemdecor in reliëf, aansluiting Ø 3,8 cm€ 20-30
5681Buizenradio in originele draagkoffer, model Midget 250 'sigarenkist', 110 volt, uitvoering Emerson, begin jaren '30, 110 volt -niet getest-, maat met koffer 26 × 30 × 15 cm€ 80-100
5682Vier draagbare cassettespelers: waarvan twee uitvoering Sony, model Walkman, één uitvoering Magnavox, en één uitvoering AudioSonic, alle jaren '90€ 40-60
5683Drie Philips dictafoons: tweemaal model EL 3581 en één El 3516, alle in koffers met diverse accessoires -EL 3516 werkt niet, één van de EL 3581 spoelt enkel terug, de ander werkend-, maat grootste koffer 29 × 26 × 13 cm€ 80-100
5684Twee platen-dictafoons in bakeliet draagkoffers, beide model Recordon, uitvoering Thermionic, Engeland, tweede helft jaren '40 -beide werkend, één met defect aan behuizing-, 16 × 30 × 28 cm, daarbij: oortjes, voetpedaal en microfoon, beide in doos, één verkocht door Procento, Amsterdam€ 60-80
568524 diverse platen voor speeldozen€ 80-100
5686Verzameling van 55 LP's, deels over mechanische muziek deels klassieke muziek€ 30-50
5687Weergever voor Pathé Patephone, model Concert, verzameling grammofoonnaalden en twee schoonmaakborstels€ 20-30
5688Cilinderspeeldoosje met vier melodieën, waaronder God Save The King, spelend op enkele kam, eind 19e eeuw, 12 × 32,5 × 15,5 cm€ 300-500
5689Cilinderspeeldoos met drie melodieën spelend op enkele kam, in glazen ombouw, model 5882, uitvoering Reuge, Zwitserland, eind 20e eeuw, met daarbij de originele doos, 7 × 36,5 × 15 cm € 300-500
5690Schijvenspeeldoos spelend op enkele kam, in wortelnoten kist, model 9352, uitvoering Reuge, Zwitserland, eind 20e eeuw, met zes bijbehorende schijven, in originele doos, 7,5 × 27 × 19,5 cm€ 250-350