Nr. | Omschrijving |
Hamerprijs |
1 | Chinees porseleinen famille jaune bordje met drakendecor op turquoise fond, Guangxu gemerkt en periode, circa 1900, herkomst: aangekocht bij Sotheby's Amsterdam, 18 mei 1995, lot 534, Ø 16,5 cm | € 2000 |
2 | Bodemvondst: Romeins iriserend glazen flesje, 1e-3e eeuw n.Chr., 15 × Ø 6,5 cm | € 130 |
3 | Paar polychroom gedecoreerde Delfts aardewerk beeldjes: liggende koeien, tweede helft 18e eeuw -beide gerestaureerd-, 8,3 × 9,8 × 6 cm | € 500 |
4 | Geëmailleerde plaquette: de heilige Elisabeth met rozen in haar schort, r.o. gemonogrammeerd WH, 20e eeuw, 14 × 12 cm | € 40 |
5 | Verguld bronzen penning ter herdenking van de uitgave van La Descript De L'Egypte in 1826: aan de voorzijde een Romeinse soldaat die de sluier van een Egyptische vrouw optilt, met onderschrift 'Gallia Victrice Aegyptus Reduvua MDCCXCVII' (Frankrijk overwint - Egypte herleefd 1797), verso de Egyptische sterrenbeelden met centraal de tekst dat Louis XVIII opdracht heeft gegeven voor de uitgave, met tenaamstelling voor A.J.C. baron Lampsins (1754-1834), Ø 6,8 cm | € 400 |
6 | Zeshoekig malachiet dekseldoosje met messing montuur, 20e eeuw, 12 × 12 × 5 cm | € 80 |
7 | Slingerglas met dubbele witte slinger in de stam, Hollands, 18e eeuw -twee chipjes-, 16 × Ø 6,5 cm | € 80 |
8 | Chinees porseleinen famille verte bord met decor van schelpdieren, gemerkt met wierookbrander, Kangxi -chips langs de rand-, Ø 22 cm | € 550 |
9 | Steengoed baardmankruikje met braamnoppendecor over de gehele buik, Keulen, midden 16e eeuw -gelijmd-, 13 × Ø 11 cm | € 800 |
10 | Delfts aardewerk bord met Iznik-stijl decor, uitvoering De Porceleyne Fles, begin 20e eeuw, Ø 23 cm | € 170 |
11 | Chinees porseleinen kwispedoorvormig wijnkommetje op houder met drakendecor op blauw fond, Daoguang zegelmerk en mogelijk periode, 10 × Ø 8 cm | € 600 |
12 | Paar polychroom beschilderde porseleinen beeldjes: jongen en meisje met draagbare draaiorgels, beide te gebruiken als flacon, vermoedelijk Italië, 19e eeuw, beide 15 cm hoog | Not sold |
13 | Blauw- en witgeëmailleerde blaker met deels goudgehoogd decor van Franse lelies, sfinxen en meerman, Limoges, vermoedelijk barok -defecten-, 10 × 12,5 × 13 cm | € 180 |
14 | Plateel schotel met geprofileerde rand en polychroom decor: gecentreerde hyacint geflankeerd door twee paarse tulpen, uitvoering plateelbakkerij Rozenburg, 1897, Ø 30,5 cm | € 425 |
15 | Cris Agterberg (1883-1943), staande figuur, bronzen sculptuur, op achterzijde gemonogrammeerd, 8 × 2,5 × 3 cm | € 500 |
16 | Rond messing wijwateremmertje met driepasvormig hengsel, Zuidelijke Nederlanden, eind 15e/begin 16e eeuw -kleine restauratie in wand-, 10 × Ø 10 cm exclusief hengsel | Not sold |
17 | Paar Chinees porseleinen famille verte kommetjes met karperdecor, gemerkt, Kangxi -één gekramd, ander met twee randchipjes-, 5 × Ø 8 cm | € 350 |
18 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: 'Oproer van Rotterdam', Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 20 cm | € 2500 |
19 | Drie kleurenlitho's: schelpen, J. Chapman, circa 1810-1830, uniform ingelijst, 22 × 18 cm | € 120 |
20 | Messing knoopkandelaar met vier knopen in de stam, Zuidelijke Nederlanden, tweede helft 15e/begin 16e eeuw -kleine restauratie aan bobèche-, 26 × Ø 13 cm | € 700 |
21 | Benen snuifdoosje met gesneden decor: putti bij wijnranken en wijnvat, achterop: man bij twee vrouwen, Frankrijk, vroeg 19e eeuw, 12 × 5 × 2 cm | € 220 |
22 | Chinees ivoren puzzelbal, tienlaags model, de buitenste laag met gestoken decor van draken, de binnenballen met ster- en stipdecor, 19e eeuw -kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, Ø 5 cm | € 350 |
23 | Berend Seiger (1944), liggend vrouwelijk naakt, gepatineerd brons, r.v. gesigneerd, 8,5 × 19 × 6,5 cm | € 60 |
24 | Gesneden stenen ushabti in de vorm van een vrouw die haar borsten vasthoudt, mogelijk Astarte, Egypte, vermoedelijk 20e eeuw, vastgelijmd op houten basement -enkele chips-, totale hoogte 18 cm | Not sold |
25 | Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor van kostbaarheden, Kangxi -hals ingekort, bakfoutje, randschilfers aan standring-, 18,5 × Ø 9 cm | € 650 |
26 | Messing knoopkandelaar met vier knopen in de stam, Zuidelijke Nederlanden, tweede helft 15e/begin 16e eeuw, 25 × Ø 12,5 cm | € 2000 |
27 | Klein esdoorngefineerd speeldoosje met drie melodieën, 19e eeuw -speelt niet-, 6 × 12,5 × 8 cm | € 40 |
28 | Twee Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltje met feniksdecor, en famille rose dekseldoosje met bloemdecor, 19e-21e eeuw, schoteltje: Ø 11 cm | € 250 |
29 | Zijden speldenkussentje met in speldenkoppen een paar monogrammen omgeven door de tekst: 'In den Egt vereenigt Binnen Gouda den 20 July 1740', 19 × 11 cm | € 350 |
30 | Gesneden houten reliëf: koe, volgens inzender uit Indonesië meegekomen -chip van rand-, 21,5 × 27,5 cm | Not sold |
31 | Ovaal malachiet dekseldoosje met messing montuur, 20e eeuw, 15,5 × 10 × 5,5 cm | € 110 |
32 | Delfts aardewerk tegel met blauw-wit decor: zittend fantasiedier, 18e eeuw -enkele hoek- rand- en oppervlaktebeschadigingen-, 12,5 × 13 × 1,5 cm | Not sold |
33 | Ovale opaline theedoos met messing beslag, 19e eeuw -gebruikssporen-, 9,5 × 11,5 × 7,8 cm | € 100 |
34 | Commode gefineerd met diverse houtsoorten, waaronder rozenhout, onder het grijs marmeren blad twee diepe lades, het geheel met messing beslag, Hollands, transition-stijl en mogelijk periode -aanpassingen-, 67 × 80,5 × 40 cm | € 500 |
35 | Mahonie halvemaanvormig speeltafeltje, onder het uitvouwbare bovenblad een compartiment met vakverdeling en twee verborgen lades, staand op gecanneleerde taps toelopende poten, Hollands, Louis Seize -restauraties aan scharnierpunten-, 76 × 80 × 40 cm | € 250 |
36 | Mahoniegefineerde coulissetafel met één tussenblad, de twee delen van de voet geflankeerd door Salomonische halfzuilen, biedermeier, 74 × Ø 138 cm | € 200 |
37 | Mahonie stommeknecht met uitklapbaar en in hoogte verstelbaar bovenblad bekleed met vilt, en daaronder twee etagères, Hollands, Willem III -mechanisme werkt niet, klein stukje sierlijst bij één scharnier ontbreekt-, 74 × 80 × 41 cm | € 150 |
38 | Vleugel in zwartlak kast, adres: Grotrian Steinweg, serienummer 20521, Duitsland, 1908, inclusief kruk, stemvork en metronoom -lak van één witte toets defect-, 99 × 145,5 × 167,5 cm | Not sold |
39 | Ronde mahonie coulissetafel, staand op klauwpoten, biedermeier -geen tussenbladen-, 75 × Ø 104 cm | € 40 |
40 | Turquoisegeglazuurde keramische kom met zwart decor van teksten en florale motieven, Kashan, Perzië, 13e eeuw -gerestaureerd-, 6,5 × Ø 14,5 cm | € 180 |
41 | Twee diverse Romeins aardewerk drinkbekers, vermoedelijk beide Engeland, 1e eeuw n.Chr. -kleinste beker met grote invulling en incomplete scherf, de andere met kleine defecten-, hoogte grootste 15 cm | € 160 |
42 | Joseph Théodore Deck (1823-1891), blauwgeglazuurde aardewerk sprenkelaar met reliëfdecor: Oosterse patronen -de voet gelijmd, enkele chips-, 22 × Ø 10 cm | € 80 |
43 | Romeins aardewerk drinkbeker met lijnendecor, vermoedelijk Engeland, 1e eeuw n.Chr. -sporen van oorspronkelijk zwarte buitenlaag aanwezig-, hoogte 16 cm | € 80 |
44 | Romeinse terra nigra stekelbeker, omgeving Nijmegen, 1e eeuw n.Chr. -randbeschadigingen-, 12 × Ø 15 cm | € 300 |
45 | Kleine witgeglazuurde keramische kom met donkerbruine gekalligrafeerde randtekst, Nishapur, Perzië, 10e/11e eeuw -gerestaureerd-, 4 × Ø 12 cm | Not sold |
46 | Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn, 1e of 2e eeuw n.Chr. -defect in onderzijde-, hoogte 27 cm | € 85 |
47 | Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn, 1e of 2e eeuw n.Chr., 20 × 12,5 cm | € 150 |
48 | Provinciaal Romeins ruwwandig aardewerk kruikje, begin 1e eeuw n.Chr., hoogte 24 cm | € 80 |
49 | Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn-gebied, 1e of 2e eeuw n.Chr., 17 × 15 cm | € 95 |
50 | Messing kom, zogenoemde 'Magic bowl', met verhoogde ziel omgeven door Arabische inscripties met helende teksten voor de zieken die uit het bakje dienden te drinken, de buitenzijde met cartouches van sterrenbeelden en tekst, Iran, 18e eeuw -gaatje in rand van de ziel-, 15 × 4,3 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, 11 mei 1984 | € 300 |
51 | Stalen wasbassin met wijd uitlopende hals en gegraveerd en gedamasceerd bloemdecor verdeeld over cartouches, centraal een opengewerkte deksel, Perzië, 19e eeuw, 12 × Ø 30,3 cm | € 450 |
52 | Eiken klaptafel, staand op gedraaide driespantpoot, Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen-, 71,5 × Ø 86 cm | € 190 |
53 | Vierdeurs mahonie breakfront boekenkast met tandlijst, de deuren voorzien van geplisseerde groene stof, staande op taps toelopende pootjes, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 226 × 350 × 45 cm | € 1200 |
54 | Rozenhoutgefineerde schrijftafel met rood lederen blad en messing biezen, onder het blad twee lades en uitschuifbaar blaadje, Frankrijk, 19e/20e eeuw -gebruikssporen, fineerschade, enkele loszittende onderdelen-, 75 × 81 × 49 cm | € 425 |
55 | Bronskleurige gesneden houten halbank, de rugleuning met schildering: pluimvee, tweede helft 19e eeuw -klein stukje ornament van de rug ontbreekt, sleets-, 125 × 130 × 44 cm | € 400 |
56 | Hollandse School: figuren in interieur, sepiatekening, r.o. gesigneerd B. Martini, naar Cornelis Troost (1696-1750), 18e/19e eeuw, 24 × 21 cm | Not sold |
57 | Ets, Amsterdam: 'Gezigt langs het Rokin op de Nieuw-Zyds-Kapel en Beurs', door Jacob Folkema (1692-1767), naar Jan de Beijer (1703-1780), circa 1751-1767, 26 × 37 cm | € 60 |
58 | Marius Bauer (1867-1932), badende hindoes in de Ganges, ets no. 14, l.o. in de druk gesigneerd en r.o. met potlood gesigneerd, 50 × 68 cm | € 350 |
59 | Ingekleurde gravure: kaart van de Breeveertien, een inmiddels verdwenen zandbank voor de Nederlandse kust, Johann Christoph Berndt, 1783 -vochtplekje rechtsboven-, 51 × 61 cm | € 180 |
60 | Jacobus Hermanus Redelaar (1871-1951), versierde kalender met winterlandschapje en rococo-ornamenten, aquarel op papier, r.o. gesigneerd en l.o. gedateerd feb. 1910, 38 × 27,5 cm | € 30 |
61 | Marius Bauer (1867-1932), ruiters op een heuvel, ets, r.o. gesigneerd, verso gedeeltelijk papieren label van Van Wisselingh & Co, 24,5 × 35,5 cm | € 160 |
62 | Mahoniegefineerd trumeau met spiegelachterwand en marmeren blad, 19e eeuw -enkele beschadigingen aan het blad, gebruikssporen, krimpscheur-, 90 × 89 × 40 cm | € 150 |
63 | Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), sleepboot 'Java' in de haven, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 49 × 79 cm | € 1000 |
64 | David Schulman (1881-1966), 'Zicht op het Singel, Amsterdam', olieverf op board, r.o. gesigneerd, herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht, Amsterdam, 50 × 70 cm | € 500 |
65 | Herman Paradies (1883-1966), gezicht op het Poortgebouw te Rotterdam gezien vanaf de Binnenhavenbrug, aquarel en gouache, r.o. gesigneerd -verbruind, volgrecht van toepassing-, 59 × 159 cm | € 1400 |
66 | Paar Chinees porseleinen dubbelborden met blauw-wit bloemenmanddecor, 18e eeuw -minieme randschilfers-, 27,5 cm | € 350 |
67 | Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -barst en sterbarst-, 7 × Ø 16 cm | € 550 |
68 | Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -chip van standring, randchipje, enkele glazuurschilfertjes op rand-, 8 × Ø 16 cm | € 900 |
69 | Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -craquelé aan binnenzijde-, 7,5 × Ø 16,5 cm | € 3500 |
70 | Paar Chinees porseleinen knobbelvazen met blauw-wit decor van kostbaarheden en een tempelleeuw, Kangxi -één met barst in de buik-, hoogte 21,5 cm | € 2700 |
71 | Japans porseleinen bord met blauw-wit Kakiemon-decor van een tijger bij bamboe, de golvende rand met draken en tempelleeuwen, gemerkt, circa 1700, Ø 24,5 cm | Not sold |
72 | Vier Chinees porseleinen kommetjes met blauw-wit bloemdecor boven een band van servetwerk, aan de binnenzijde een vliegende kraanvogel, onderop gemerkt met wierookbrander, Kangxi -één met randchipje, één met haarlijn-, 4 × Ø 7 cm | € 850 |
73 | Chinees porseleinen snuifflesje met blauw-wit decor van een krijger, 19e eeuw -defecten, dopje ontbreekt-, 8,5 × Ø 2,5 cm | € 190 |
74 | Chinees porseleinen gelobde kom met blauw-wit decor: lange lijzen op een terras, aan de binnenzijde een zittende man, Chenghua gemerkt, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren hengsel met jaarletter 1852, 6,5 × 12,5 cm exclusief hengsel | € 550 |
75 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: drie lange lijzen in tuin, de rand met servetwerk en vier verschillende planten in cartouches, Kangxi gemerkt en periode -kleine randopvulling aan achterzijde, lichte restauraties aan rand-, Ø 21,5 cm | € 425 |
76 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: drie mannen in interieur, Chenghua gemerkt, Kangxi -paar randschilfers-, Ø 20,5 cm | € 750 |
77 | Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: vier scènes uit de 'Romance of the Western chamber', Kangxi gemerkt en periode, 10 × Ø 20 cm | € 4500 |
78 | Paar Chinees porseleinen zoutschaaltjes op voet, met blauw-wit floraal decor, Kangxi -randschilfers-, 7,5 × Ø 9,5 cm | € 475 |
79 | Chinees porseleinen pattipan met blauw-wit Chine de commande decor: 'Doctor's visit', naar ontwerp van Cornelis Pronk, circa 1740, eenzelfde exemplaar bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, 13 × 9 cm | € 1600 |
80 | Acht Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw wit decor van lange lijzen in een tuin, één kom afwijkend, grotendeels Jade gemerkt, Kangxi/Yongzheng -de afwijkende kom met randschades, drie schotels en één kom met haarlijnen-, Ø 13 cm | € 1600 |
81 | Twee Chinees porseleinen borden met bijna gespiegelde blauw-witte decors: twee lange lijzen in tuin bij pagode, één met kostbaarheden in de rand, Chenghua gemerkt, de ander Kangxi gemerkt, beide Kangxi periode, Ø 20,5 cm | € 1800 |
82 | Chinees porseleinen theepot met blauw-wit floraal decor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -de tuit met zilveren montuur, handvat met glazuurverlies-, hoogte 13 cm | € 75 |
83 | Vier Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit jachtdecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -defecten-, 5,5 × Ø 13 cm | € 475 |
84 | Tien Chinees porseleinen kop-en-schotels en twee losse schotels met blauw-wit decor: spelende zotjes, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -haarlijnen, chips, bakfoutjes, twee kopjes gelijmd-, 3 × 13,5 cm | € 800 |
85 | Vijfdelig Japans porseleinen Imari kaststel, bestaande uit: drie dekselvazen en twee steelvazen, 18e eeuw -defecten, meerdere onderdelen gelijmd-, hoogte 26,5 cm | Not sold |
86 | Noten kruisvoetkabinet met ruit- en bloemvormig inlegwerk, de taps toelopende poten verbonden door regel -krimpscheuren in de deuren gerestaureerd, twee losse stukjes fineer bijgevoegd-, 213 × 131 × 41 cm | € 600 |
87 | Han Snel (1925-1998), Balinese schone met lotusbloem in het haar, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '54, 70 × 60 cm | € 1000 |
88 | Willem Jan Pieter van der Does (1889-1966), Indonesisch straatgezicht met ossenkar, marouflé, l.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 49 × 74 cm | € 1400 |
89 | Naar Qiu Ying (1494-1552), berglandschap met figuren bij pagodes, kleur op zijde, verso met signatuur -verticale kras, schade aan onderzijde-, 115,5 × 56,5 cm | Not sold |
90 | Chinese School: berglandschap met huisjes en figuren, kleur op zijde, niet gesigneerd, mogelijk 16e eeuw, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, oktober 1979, daarvoor collectie Ying Cook | Not sold |
91 | Cornelis Willem 'Kees' Momma (1965), heuvelachtig akkerlandschap met donkere wolken en regenbogen, gouache en pen op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '95, 19 × 25 cm | € 150 |
92 | Sori Hishikawa (actief circa 1797-1813), Daikokuten, inkt en aquarel op papier, r.m. gesigneerd en gedateerd 1804 -reparatie aan linker onderzijde-, 42,2 × 22,5 cm | Not sold |
93 | S. Toyo (1935-2000), hanengevecht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1975 -beetje verfverlies langs de randen-, 82,5 × 54 cm | Not sold |
94 | Stenen beeld: Uma torso (Parvati), op basement, Khmer-stijl, Thailand of Cambodja, Bayon periode 12e/13e eeuw, verzameld in Bangkok in de jaren '80, beeld 28 × 14 cm | € 550 |
95 | Émile Louis Picault (1833-1915), 'Pax labor', gepatineerd brons, gesigneerd -stukje tak afgebroken-, 76 × 30 × 33 cm | € 450 |
96 | Stenen beeld: hoofd van een vrouwelijke godheid, op basement, Khmer-stijl, Cambodja, beeld 25 × 17 cm | € 220 |
97 | Groot verguld metalen Boeddhabeeld, zittend op gelaagde lotustroon, zijn handen in bhumisparsha mudra, Rattanakosin, Thailand, 18e/19e eeuw -enkele defecten-, hoogte 55 cm | Not sold |
98 | Stenen beeld: Vishnu, op basement, Khmer-stijl, Thailand of Cambodja, verzameld in Bangkok in de jaren '80, beeld 40 × 20 cm | Not sold |
99 | Eiken dressoir met opstaande rand, vier lades en vier deuren, voorzien van gesneden 17e-eeuwse taferelen, circa 1900, 121 × 250 × 53 cm | Not sold |
100 | Chinees porseleinen bordje met blauw-wit decor van een vogel op rots, Wanli, Ø 20,5 cm, en Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van kostbaarheden, Wanli -gelijmd-, Ø 21 cm | € 130 |
101 | Paar Chinees porseleinen kommen met blauw-wit bloemdecor, Kangxi gemerkt, vermoedelijk Guangxu, 6 × Ø 12,5 cm | € 170 |
102 | Paar Chinees porseleinen kandijpotjes met blauw-wit bloemdecor, 18e eeuw -één deksel afwijkend, glazuurverlies langs het bovenrandje-, 6,5 × 7 cm | € 160 |
103 | Vier Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van scène uit de 'Romance of the Western Chamber', de rand verdeeld in vakverdeling met diverse achtergronden, Qianlong -twee met haarlijn, alle met chips-, Ø 23,3 cm | € 650 |
104 | Chinees porseleinen theebus met blauw-wit decor: rivierlandschap met bebouwing op de oevers, voorzien van 2e gehalte zilveren dop, Qianlong, 16 × 9 × 4 cm | € 160 |
105 | Twee geribbelde Chinees porseleinen trekpotten met vol blauw-wit bloemdecor, Kangxi -één theepot met stervormige haarlijn in de bodem, de ander met chipje en gerelateerde haarlijn in de hals en haarlijntje in de greep-, 11 cm × Ø 9 cm | € 300 |
106 | Chinees porseleinen theebusje met blauw-wit bloem- en zwamdecor, Kangxi -enkele chipjes, haarlijntjes in hals- 7 × 4,5 × 3,5 cm | € 110 |
107 | Zes Chinees porseleinen dubbelborden met vol blauw-wit bloemdecor, gemerkt met schelp, Kangxi -haarlijnen en randschilfers-, Ø 24 cm | € 450 |
108 | Acht Chinees porseleinen kommetjes en twee schoteltjes met gelobde rand en blauw-wit decor: balspelende zotjes, eerste helft 18e eeuw -randschilfers-, Ø 11 cm | € 425 |
109 | Zes Chinees porseleinen octagonale kommetjes en schoteltjes met blauw-wit floraal decor in vakjes, tweede kwart 18e eeuw -randchips, één kom met barst-, 4 × Ø 6 cm | € 425 |
110 | Twee Chinees porseleinen klapmutskommen met blauw-witte decors: figuur in tuin -haarlijn en randchips-, en bloemen -gelijmd-, Wanli, Ø 14 × 5,5 cm | € 250 |
111 | Twee Chinees porseleinen theepotten met blauw-wit bloemdecor, begin 18e eeuw -één defect, ander met schilfer van tuit-, 10,5 × Ø 9 cm | € 150 |
112 | Paar balustervormige Chinees porseleinen knobbelvazen met bladvormige cartouches in reliëf en blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt, Kangxi -één vaas met haarlijn in hals en gerestaureerde voet-, hoogte 15 cm | € 850 |
113 | Parfumflacon met 14kt gouden montuur en binnenstop, meester: Hendrik Hatwan, Amsterdam, 1827-1862, en Chinees porseleinen buik met blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt, Kangxi, in foedraal, hoogte 12 cm | € 550 |
114 | Chinees porseleinen zoutschaaltje met blauw-wit bloemdecor, Qianlong -minieme randschilfers-, 3,5 × 8 × 7 cm | € 130 |
115 | Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met blauw-wit decor van een lange lijs, zotje en een hert in landschap, Yongzheng -schoteltje met haarlijn in bodem-, en Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met blauw-wit decor van figuren, Kangxi -haarlijnen-, 4,5 × Ø 10 cm | € 210 |
116 | Negen Chinees porseleinen capucijner kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: vogels in landschap, 18e eeuw -kommetjes met randchips, kommetje en schoteltje gebroken en gelijmd, kommetje met haarlijn-, Ø 12 cm | € 850 |
117 | Chinees porseleinen vaas met bolvormige buik en blauw-wit floraal decor, Transition -haarlijn in hals-, hoogte 15 cm | € 260 |
118 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van figuren in interieur, Chenghua gemerkt, 19e eeuw -randchipje-, Ø 23 cm | € 350 |
119 | Twee Chinees porseleinen kommen met blauw-wit floraal decor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -hoogste exemplaar met een chip van voetrand-, 9 × 15 cm | € 120 |
120 | Octagonaal Chinees porseleinen bord met blauw-wit rivierlandschapsdecor, Qianlong, Ø 21,5 cm | Not sold |
121 | Vijf Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van planten en vogels en vergulde rand en bamboetakken, Qianlong -kleine defecten-, Ø 22,5 cm | € 550 |
122 | Vijf Chinees porseleinen capucijner kommen en zes schotels met blauw-wit floraal decor in cartouches, 18e eeuw -twee schoteltjes met bodembarst-, Ø 10,5 cm | € 230 |
123 | Vier octagonale Chinees soft paste borden met blauw-wit decor van een tuin met krekel en kwartel, Qianlong -randschades-, Ø 21 cm | € 190 |
124 | Chinees porseleinen schotel met reverse-decorated blauw-wit lotusdecor, gemerkt met zegelmerk, Kangxi -enkele randchips-, Ø 30,5 cm | € 475 |
125 | Chinees porseleinen doppotje met blauw-wit decor: lange lijs met attendant, het deksel met een zotje, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren monturen, 19e eeuw -deksel gerestaureerd, deksel sluit niet goed aan-, hoogte 10 cm | € 950 |
126 | Vijftien Chinees porseleinen schoteltjes waarvan veertien met gelijkend blauw-wit decor: zotje en lange lijs, en één met afwijkend decor: zittende man in tuin, de meeste met vierkaraktermerk, sommige met zeskaraktermerk, Kangxi -vele defecten-, Ø ±10 cm | € 950 |
127 | Gijsbertus Johannes van Overbeek (1882-1947), paard-en-wagen aan de kade, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 60 × 100 cm | € 500 |
128 | Eiken tweedeurs kast met gezwarte en notenhoutengefineerde accenten, Hollands, 17e eeuw -enkele fineerschades, sleutelplaat ontbreekt, defecten aan opengewerkte ornamenten tussen poten aan zijkant maar grotendeels wel aanwezig-, 190 × 150 × 64 cm | Not sold |
129 | Chinees vierslags rood lakwerk kamerscherm met tuindecor, 20e eeuw -één paar scharnieren los, gebruikssporen-, één paneel 183 × 40,5 cm | € 150 |
130 | Koperen Boeddha met verguld gezicht, de handen in abhaya mudra, zittend op lotustroon, de bodemplaat met Chinese tekst, vrij vertaald: 'Eer aan Boeddha die het kwaad overwint', de binnenzijde gevuld, Tibet, 18e/19e eeuw, hoogte 9,5 cm | Not sold |
131 | Paar Chinees porseleinen blanc de Chine beeldjes: Guanyin op lotustroon, 19e eeuw -chips-, 13 cm | € 220 |
132 | Deels bruingeglazuurd Chinees gecraqueleerd porseleinen vaas met geïntegreerde draagringen in de hals, 19e eeuw -één ring gelijmd, ander met een barstje-, hoogte 21,3 cm | € 325 |
133 | Blanc de Chine Guanyin met figuren om haar heen en een liggende draak aan haar voeten, 19e/20e eeuw -vingers afgebroken, maar deels aanwezig-, hoogte 22 cm, staand op zwart stenen basement | € 80 |
134 | Bronzen beeld Amitayus Boeddha, de handen in dhyana mudra, zittend op lotustroon, met resten van verguldsel, Nepal, vermoedelijk 18e eeuw -elixerfles ontbreekt, evenals diverse ingelegde steentjes-, hoogte 11 cm | € 600 |
135 | Paar Chinese mosagaat kommetjes, waarvan één met deksel, 19e/20e eeuw -chipjes-, 6 × 9,5 cm | Not sold |
136 | Chinees spekstenen beeldengroepje: twee vrouwen en een jongetje met bloemen en een hond, 18 × 11 × 4 cm | € 100 |
137 | Bronzen hoofd van Boeddha met ushnisha, Lan-Na (tegenwoordig noord Thailand), 16e eeuw -ooit deel van groter geheel, oorlellen en punt ushnisha afgebroken-, op metalen basement, totale hoogte 23 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, februari 1980 | € 140 |
138 | Chinese bronzen handspiegel met verso reliëfdecor van diverse dieren omgeven door bloemen, China, Ø 22,1 cm | Not sold |
139 | Verguld bronzen Boeddha, de handen in dharmachakra mudra, zittend op lotustroon, Tibet, mogelijk 17e eeuw, hoogte 16 cm | € 1100 |
140 | Bronzen hoofd van Boeddha, Thailand, vermoedelijk 18e/19e eeuw, op houten basement, totale hoogte 14 cm | € 150 |
141 | Japanse lakwerk inro met drakendecor, niet gesigneerd -craquelé, decor iets sleets-, 6 × 7,5 × 2,5 cm | € 450 |
142 | Bronzen beeld: vierarmige Maha-Manjushri, zittend op dubbele lotustroon, met koperen bodemplaat -gaatjes-, hoogte 21 cm | Not sold |
143 | Japans houten netsuke in de vorm van een noh-masker, gesigneerd, vermoedelijk Deme Uman, eind 18e/begin 19e eeuw -signatuur sleets-, 4 × 3,5 cm | € 150 |
144 | Japanse lakwerk vierlaags inro met doorlopend landschapsdecor, met aan voorzijde een poort die leidt naar een gebouw, niet gesigneerd -touw versleten-, 7,5 × 5,5 × 2 cm | € 850 |
145 | Groengepatineerde en deels vergulde bronzen hand van Boeddha -defecten-, 4,5 × 10,5 × 5 cm | € 60 |
146 | Chinese bronzen handspiegel met verso reliëfdecor van figuren in landschap -decor sleets-, Ø 18 cm | € 160 |
147 | Drie bronzen Boeddhabeeldjes, waarvan twee met vergulding, Thailand, de ander Nepal/India, grootste 21 cm | € 140 |
148 | Chinees celadon oorkruikje met reliëfdecor en een vaasje met effen glazuur, China, Ming -glazuur vaasje sleets-, oorkruikje 7 × Ø 9 cm | € 90 |
149 | Chinees bronzen beeldengroepje: Shou Lao met hert en perziken, 10 × 31 × 8 cm | € 190 |
150 | Chinees celadon schotel met gecontourneerde rand en gekerfd decor, Ming dynastie -enkele barsten in het plat en in standring-, 5 × Ø 22 cm | € 150 |
151 | Geelgeglazuurd aardewerk beeldje van een olifant, China, vermoedelijk 18e eeuw -slurf gelijmd-, op los houten basementje, 9,5 × 13 × 4,5 cm | Not sold |
152 | Chinese palissander en padoek ééndeurs vitrinekast met spiegelwand, twee glazen planken, de twee deurtjes met decor in reliëf en voorzien van verlichting, 20e eeuw -vitrinedeur is een beetje gebogen, krasjes-, 177,5 × 81,5 × 30,5 cm | € 400 |
153 | Houten Guanyin, zittend in ardha vajrasana op lotustroon, haar handen in dhyana mudra, in haar haar een afbeelding van Amitabha boeddha, met resten van beschildering, 61 × 25 × 20 cm | € 400 |
154 | Houten plantentafel met gesneden floraal decor en natuurstenen blad, China, 70 × Ø 40 cm | Not sold |
155 | Gesneden en rood- en goudgeschilderde beweegbare houten kaptafelspiegel op basement met lade, Indonesië, 20e eeuw -één zijpaneeltje gebroken maar bijgevoegd, opstand wiebelt-, 98,5 × 59,5 × 25 cm | € 220 |
156 | Chinees lakwerk kastje op basement, de vier deurtjes en de panelen met bloem- en vogeldecor, 20e eeuw -kleine defecten, sloten bijgevoegd-, 123 × 80 × 45 cm | € 230 |
157 | Paar Japans porseleinen ghendi's met licht afwijkende blauw-witte decors van pagodes in heuvellandschappen, circa 1700 -één met hals- en bodembarst-, 20,5 × Ø 14 cm, herkomst: veiling Christies Amsterdam, 28 april 1983, kavelnummer 221 | € 250 |
158 | Vijf Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: visser aan de waterkant, Yongzheng -randchipjes, drie kommetjes en drie schoteltjes met haarlijnen-, 4 × 11,5 cm | € 375 |
159 | Vier Chinees porseleinen borden met gelijkend blauw-wit bloemdecor, divers gemerkt, Kangxi -het paar borden met kraanvogels in de rand zijn gelijmd, een ander bord met haarlijn-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 21 cm | € 325 |
160 | Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: afwisselend landschappen en bloemen, gemerkt, 19e eeuw -schoteltje met chip en haarlijn-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5 × Ø 12,5 cm | € 650 |
161 | Zes Chinees porseleinen famille rose borden met golvende rand en pioenroosdecor, Yongzheng/Qianlong -één met barst-, Ø 23 cm | € 1300 |
162 | Paar Japans porseleinen bedekte flessen met famille rose decor van figuren in tuin, 19e eeuw, 30 cm hoog | € 150 |
163 | Chinees porseleinen mirror black vaas, Jiaqing gemerkt, maar van later datum, voorzien van collectiestickers Frides Lameris, Amsterdam, in Japanse tomobako, vaas 35 cm hoog | € 150 |
164 | Paar Chinees porseleinen famille jaune dekselpotten met figurendecor, op hardhouten gestoken basement, circa 1900, Chenghua gemerkt -beide met gerestaureerde hals, één deksel gebroken maar gelijmd, chip, één basement met schade-, 31 × 20 × 20 cm | € 600 |
165 | Gecraqueleerde Chinees porseleinen cong vaas met bagua-tekens in reliëf, Yongzheng gemerkt, 19e/20e eeuw -stootplekje en stukje glazuurverlies van de hals, barstje in de schouder, chip van de voetrand-, hoogte 32,5 cm | € 750 |
166 | Bronzen beeld van Yamantaka, staand op een buffel, Tibet, 20e eeuw, hoogte 28 cm | Not sold |
167 | Terracotta beeld met strogeel glazuur: staande figuur, vermoedelijk Tang-dynastie, gemonteerd op gezwart houten basement met gat aan achterzijde voor lampmontering, herkomst: aangekocht in 2003 bij antiquair J. Poel in Den Haag, afmeting exclusief basement 43 × 12 cm | Not sold |
168 | Paar eiken en notenhouten buffetkasten met gewelfde kuif, drie deuren in de bovenkast en drie deuren in de onderkast, voorzien van renaissancestijl snijwerk, circa 1900, 240 × 160 × 56 cm | € 600 |
169 | Teakhouten kistje met messing beslag, Hollands koloniaal, 18e/19e eeuw -schroefjes vervangen, kring op het blad-, 23 × 46,5 × 28,5 cm | € 100 |
170 | Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de rand met bloemen in vakverdeling, Chenghua gemerkt, Kangxi -haarlijnen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 210 |
171 | Drie Chinees porseleinen schotels met blauw-witte decors: scène uit de 'Romance of the three kingdoms', Dong Zhuo kijkt naar Lü Bu en Diao Chan vanuit het Fenikspaviljoen, de rand met vier kostbaarhedendecors in cartouches, Yongzheng, niet gemerkt -één met randchip, één met fleabite, enkele bakfoutjes-, Ø 37 cm | € 8000 |
172 | Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor van fruitmand omgeven door kostbaarheden, Wanli -randschilfers-, Ø 36 cm, herkomst: veiling Van Gulik Aziatica, 7 december 1983, Christies Amsterdam, kavelnummer 187 | € 700 |
173 | Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor van vogels bij de waterkant, de rand met kostbaarheden in cartouches, Wanli -kleine randschilfers-, Ø 31,4 cm | Not sold |
174 | Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor: vogel op rots, de rand met vruchten en kostbaarheden in vakverdeling, Wanli, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 36,5 cm | € 800 |
175 | Paar Chinees porseleinen dekselpotten met blauw-wit decor: vier cartouches met kostbaarheden en figuren in een waaiervormige stapel, vroeg 18e eeuw -chips in halzen en enkele stervormige haarlijnen aan de binnenzijde van de buiken-, met twee houten deksels van later datum 30 × Ø 23 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, januari 1980 | € 2600 |
176 | Chinees porseleinen schaal met blauw-wit decor en biscuit rand, 19e eeuw, 6 cm × Ø 26,5 cm | € 60 |
177 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van een fabeldier, Ming -randschilfers, bakfouten-, Ø 24,5 cm | € 350 |
178 | Chinees porseleinen Swatow kom met blauw-wit lotusdecor aan de buitenkant, de binnenkant met meander en centraal vogeldecor, eind 16e/eerste helft 17e eeuw -randchip, craquelé, bakfout langs binnenrand-, 10 × Ø 20,5 cm | € 95 |
179 | Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: 'Ode to the Red Cliff', circa 1640, herkomst: Hatcher Collection, Christie's Amsterdam, 1984 -bakfoutje: scheurtje in rand, glazuur aangetast-, 7 × Ø 17 cm | € 240 |
180 | Chinees porseleinen kom met blauw-wit floraal decor en geometrisch decor langs de rand, bestemd voor de Oosterse markt, 19e eeuw, 11,5 × 23 cm | € 180 |
181 | Balustervormige Chinees porseleinen vaas met vol blauw-wit decor van feniksen en bloemen, 18e/19e eeuw, hoogte 32 cm | € 500 |
182 | Chinees porseleinen schaal met blauw-wit decor en biscuit ring, 19e eeuw, 6 cm × Ø 26,5 cm | € 80 |
183 | Glazen eierlamp met vaasvormig contragewicht en gesatineerd glazen rookvanger, circa 1800 -verstelmechanisme incompleet- | Not sold |
184 | Noten tafel met regelverbinding tussen de poten, circa 1900, 75 × 110 × 75 cm | € 60 |
185 | Vier iepen stoelen met in de rug gesneden korenaardecor, bekleed met beige visgraatstof, staand op gecanneleerde taps toelopende poten, circa 1800 -restauraties, bekleding licht gevlekt-, 96 × 47 × 52 cm | € 160 |
186 | Indiaas tapijt Ziegler, 255 × 198 cm | € 170 |
187 | Serie van zes Japans porseleinen Imari schotels met bloemenvaasdecor, eind 17e/eerste helft 18e eeuw -glazuurcraquelé, één gelijmd, één met barst-, Ø 29 cm | € 350 |
188 | Chinees porseleinen vissenkom met famille verte decor van bloemen en figuren in cartouches, 19e/20e eeuw -bodembarst-, 25 × Ø 31 cm | € 425 |
189 | Twee goudkleurige Thai Ram danskronen op steunen, Thailand, tweede helft 20e eeuw- kleine defecten-, 54 × 20 cm | € 200 |
190 | Mandplafonnière met kristallen pegels en krans van glazen palmetten -een palmet ontbreekt-, 40 × Ø 60 cm | Not sold |
191 | Lange Kaukasische loper Karabach met vogelmotieven, laatste kwart 19e eeuw -sleets, meerdere scheuren-, 576 × 128 cm | € 220 |
192 | Suzanne Meunier (1888-1974), vrouw aan het strand, aquarel, l.o. gesigneerd, herkomst: aangekocht bij drs. J.C. van Schaik op de PAN, 28 × 22,5 cm | € 200 |
193 | Engelse pubklok in mahonie kast, met ankergang, adres: Samuel Allport, Birmingham, midden 19e eeuw -enkele kleine defecten-, 75 × 50 × 22 cm | € 290 |
194 | IJzeren kluis met houtimitatieschildering, marmeren blad en verborgen sleutelgat, circa 1900 -slijtages, inclusief sleutel-, 111 × 56 × 44 cm | € 350 |
195 | Chinees porseleinen steelvaas met blauw-wit decor: vogels, vlinders en bloemen, 19e eeuw, gemerkt -randschilfertje-, 37 × Ø 20 cm | € 1100 |
196 | Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit tuindecor, en bloemdecor in vakken, 18e eeuw -defecten-, Ø 28 cm | € 100 |
197 | Chinees porseleinen kom met blauw-wit tuindecor, Qianlong -randschilfers-, 8,5 × Ø 18,5 cm | € 95 |
198 | Japans porseleinen schotel met blauw-wit decor van twee figuren in een landschap, de rand met granaatappels en bloesemboom, Arita, circa 1700, Ø 35 cm | € 800 |
199 | Paar Chinees porseleinen trompetvazen met blauw-wit decor van bloemen, vlinders en vogels, verschillend gemerkt, 19e eeuw, hoogte 15,5 cm | € 220 |
200 | Paar Chinees porseleinen borden met licht afwijkende blauw-witte decors van twee lange lijzen in tuin bij pagode, beide Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 21 cm | € 1700 |
201 | Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit decor van bloemen en insecten, de rand met zes verschillende bloemen in vakverdeling met servetwerk, gemerkt, Kangxi, Ø 27 cm | € 300 |
202 | Twee Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van lange lijzen in een tuin met tafeltje, één gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen' -randschilfertjes-, de ander Kangxi gemerkt, beide Kangxi periode, Ø 20,5 cm | € 2300 |
203 | Chinees porseleinen trekpotje met blauw-wit floraal decor, Jade gemerkt, Kangxi -dekseltje afwijkend, chipje van tuit, craquelé-, 10 × 8 × 10 cm | Not sold |
204 | Chinees porseleinen doppotje met blauw-wit decor: figuren in interieur, met een spelend zotje op het deksel, Kangxi -randschilfers aan hals en standring-, 10 × Ø 8 cm | € 1500 |
205 | Drie Chinees porseleinen kommetjes en twee schoteltjes met blauw-wit floraal decor, Yongzheng -beide schoteltjes en twee kommetjes met haarlijn, enkele randschilfers-, Ø 9 cm | € 100 |
206 | Chinees porseleinen kom met blauw-wit floraal decor en bladvormige reliëfcartouches, met 'reverse decorated' binnenrand, gemerkt, Kangxi -randschilfertjes-, 7,5 × Ø 15 cm | € 240 |
207 | Vier Chinees porseleinen kommetjes en drie schoteltjes met blauw-wit floraal decor, eerste helft 18e eeuw -enkele haarlijnen, randschilfers en bakfoutjes-, Ø 11 cm | € 270 |
208 | Chinees porseleinen mokkakannetje met haaks geplaatst oor en blauw-wit bloemdecor, Qianlong, hoogte 12 cm | € 160 |
209 | Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: Joosje te paard, Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 20 cm | € 1200 |
210 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: twee lange lijzen in een tuin, gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen', Kangxi -minieme randschilfer-, Ø 20,5 cm | € 1100 |
211 | Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van twee lange lijzen in tuin, gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen', Kangxi -beide met een minieme randschilfer-, Ø 20,5 cm | € 1200 |
212 | Vier Chinees porseleinen kommetjes en vier schoteltjes met blauw-wit decor: bloemen en vlinders achter hek, gemerkt, Kangxi -één kom mist scherfje en sporen van oude restauratie, enkele randchips-, Ø 12 cm | € 375 |
213 | Paar Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van lange lijzen, Jade gemerkt, 19e eeuw -één schoteltje met haarlijnen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 7,5 × Ø 12,5 cm | € 220 |
214 | 14 Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de rand met bloemen in reliëfcartouches, gemerkt met ruyi, Kangxi -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 20,5 cm | Not sold |
215 | 18 Chinees porseleinen diepe borden met blauw-wit decor van bloemen en kostbaarheden en verschillende randdecoraties, Jiaqing -drie borden met een haarlijn, enkele randschilfers-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 23 cm | € 600 |
216 | Paar portretten en profil: Winifred Cavendish-Bentinck, Duchess of Portland (1863-1954), en schrijfster prinses Amélie Rives Troubetzkoy (1863-1945), litho's, naar Violet Manners -enkele vlekjes in papier-, papier beide circa 37 × 26 cm | € 90 |
217 | Aris Knikker (1887-1962), landschap met twee vissers in een bootje, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40,5 × 80 cm | € 350 |
218 | Amboinagefineerde buffetkast met spiegel, twee vitrineopstanden en travertin blad, België, 20e eeuw, 210 × 170 × 51 cm | € 250 |
219 | Drie Chinees porseleinen capucijner schoteltjes met blauw-wit hanendecor, Qianlong, Ø 14 cm | € 270 |
220 | Vier Chinees porseleinen kommetjes en tien schoteltjes met blauw-wit peterseliedecor, Jade gemerkt, 19e eeuw -defecten-, schoteltje Ø 12,5 cm | € 300 |
221 | Henri Peinte (1845-1912), Orpheus en Cerberus, verguld brons, gesigneerd, op natuurstenen basement, totale hoogte 54 cm | € 650 |
222 | Zwarte natuurstenen obelisk met reliëfdecor in Egyptische stijl, 20e eeuw -randchipjes-, 44 × 12 × 12 cm | € 55 |
223 | Gebronsd zamak beeld: vogelvoerende vrouw, 19e/20e eeuw -gaatje in bodem voor bevestiging van een basement-, 40 × Ø 14 cm | Not sold |
224 | Messing rijtuigklokje, de kast met eikenbladdecor, de geëmailleerde wijzerplaat omgeven door twee cherubijnen en twee hoornen des overvloeds, in foedraal met sleutel en afsluitbaar venstertje, Engeland, circa 1900 -enkele kleine glasschades-, afmeting klokje 15,5 × 8,5 × 7 cm | € 400 |
225 | Theekistje belijmd met blokkenparqueterie in rozenhout, binnenin drie messing theebussen, Louis Seize-stijl, 19e eeuw -enkele kleine fineerschades-, 14 × 22 × 12 cm | € 200 |
226 | Louis Cabié (1854-1939), Mediterraan kustgezicht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1921 -craquelé, restauraties, vlekken in lucht-, 33 × 46 cm | € 100 |
227 | Spiegel in goudkleurige lijst met rocailles en voluten, Louis Quinze -defect aan lijst-, 124 × 61 cm | Not sold |
228 | Naar Antonin Mercie, 'Mireille wankelt door een zonnesteek', naar de opera 'Mireille' van Charles Gounod, zamak, gesigneerd, op rood marmeren basement, hoogte 70 cm | € 230 |
229 | Witgelakt wandtafeltje met gecontourneerd marmeren blad op rijk gesneden onderstel met guirlandes, Louis Seize-stijl, tweede helft 19e/20e eeuw -verhoogd onder blad, aan achterzijde een dragende plaat gemaakt-, 81 × 68 × 52 cm | € 300 |
230 | Kopie naar Tamara de Lempicka (1898-1980), Adam en Eva met wolkenkrabbers in de achtergrond, olieverf op doek, niet gesigneerd, modern, 100 × 75 cm | € 140 |
231 | Mahoniegefineerde secretaire à abattant, biedermeier -twee krimpscheuren in het blad-, 154 × 99 × 53 cm | € 180 |
232 | Jacques Doucet (1924-1994), zonder titel, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd, 13,5 × 15 cm | € 350 |
233 | Kopie naar Tamara de Lempicka (1898-1980), portret van Tadeusz Lempitski, olieverf op doek, niet gesigneerd, 60 × 50 cm | € 95 |
234 | Christiaan 'Chris' le Roy (1884-1969), koolmeesjes op zonnebloemen, gouache op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1930, 39,3 × 29,5 cm | € 1400 |
235 | Paar eiken getorste zuilen met druivenrankdecor, vermoedelijk 17e eeuw, kapitelen en staander van later datum -enkele defecten, oude houtwormgaatjes, restauraties, kapitelen aan achterzijde schuin afgezaagd-, 192 × 30 × 21 cm | Not sold |
236 | Glazen kelkglas met dubbele witte slinger en vier knopen in de stam, de voet gegraveerd 'Si. Stapert', Hollands, 18e eeuw -chips van de voet-, 16,8 cm × Ø 7,5 cm | € 325 |
237 | Slingerglas met trompetvormige kelk en heldere slingers, Engeland, circa derde kwart 18e eeuw, 17,5 × Ø 8 cm | € 80 |
238 | Drie bronzen snuisterijen: wierookbrandertje, pennenbakje, en beeldje van een militair, alle 19e eeuw, beeldje 13,5 cm | Not sold |
239 | Twee krisheften van nijlpaardtand, met gesneden floraal decor, Indonesië -de kleinere met defect aan punt-, hoogte 11,5 cm | € 550 |
240 | Mahonie theedoosje met afgerond deksel, biedermeier -binnenwerk gemoderniseerd-, 13 × 13 × 10 cm | € 55 |
241 | Persglazen inktpot in de vorm van een Egyptische canopische vaas, voorstellend de god Amset, met reliëfdecor van diverse dieren, op zwart glazen basement, 14 × 9 × 8 cm | € 80 |
242 | Drie slingerglazen met rood-witte slinger in de stam en fijnere witte slinger daarbinnen, Engeland, 18e eeuw -één met flinke randchip-, 16 × Ø 7,5 cm | € 130 |
243 | Bronzen inktpot in de vorm van een olielamp, Frankrijk, empire, 9 × 11,5 × 5 cm | € 120 |
244 | Bronzen Medici-leeuw, tweede helft 19e eeuw -groene aanslag bij aanhechting staart-, 11 × 18 × 6 cm | € 230 |
245 | Twee portretminiaturen in houten lijst, jongeman en jonge vrouw, aquarel, 19e eeuw -vlekken, lijstje vrouw met sporen van houtworm-, Ø 7,5 en 6 cm | € 50 |
246 | Aardewerk vaasje met polychroom bloemdecor in reliëf, ontwerp en uitvoering Walter Moorcroft, 20e eeuw, 9,5 × Ø 8 cm | € 95 |
247 | Francesco Tozelli (1749-1822), portretminiatuur van jonge man, gouache, l.o. gesigneerd, in BWGG medaillonlijstje met verso ajourgezaagd monogram op haarwerk achtergrond, maat geheel 6,2 × 5 cm | € 1200 |
248 | Portretminiatuur: oudere dame, aquarel, gemonogrammeerd LvO, gedateerd en geschilderd 1926, het zilveren medaillon bezet met pareltjes en aan achterzijde gegraveerd monogram en datering: 1846-1926, in foedraal, 9 × 9 cm | € 80 |
249 | Hertshoornen snijstukje: drie herten in het bos, Schwarzwald, 19e eeuw -geen speld achterop, één hoofd afgebroken, chipje van onderzijde-, 6,5 × 5,5 cm | € 65 |
250 | Porseleinen snuifdoosje in de vorm van een kat, met zilveren montuur, vermoedelijk uitvoering Saint-Cloud, Frankrijk, 18e eeuw -barst in plaquette aan onderzijde-, 6 × 5 × 4 cm | € 400 |
251 | Koperen muntje: aan één zijde centraal een sinaasappelboom omgeven door de teksten: '1748 den 8 maart is Prins Willem de 5e geborden', en '1751 is prins Willem Carel Hendrik Friso den 22 okt overleden', verso een chronologie van de Oranjes, 18e eeuw -sleets- Ø 2,1 cm | € 80 |
252 | 1e gehalte zilveren Medaille voor Burgerlijke Verdienste: aan een zijde de tekst: 'Het Nederlansch Indisch Gouvernement aan Toekoe Tjoet Machmoed' (kamponghoofd van Bintang) omgeven door lauwerkrans, verso het wapen van Nederland, uitgereikt in toenmalig Nederlands-Indië in 1893 -zonder lint-, Ø 5,1 cm | € 1000 |
253 | Vijf diverse snuisterijen: thermometertje, kleine buste, tabaksdoos, presse-papier en bakje op voet -kleurstof in alcoholthermometer verbleekt- | € 95 |
254 | Porseleinen kopje met gouden rand en tekst: 'Möge das Geschick Dir Freudenblumen winden', gemerkt KPM, Berlijn, 19e eeuw, en porseleinen kopje met goud-blauw decor, gemerkt Wenen -schoteltjes ontbreken-, en porseleinen schoteltje dat precies bij het KPM kopje past, Mosa, Maastricht | Not sold |
255 | Vijf treenware snuifdoosjes, waarvan een met faux schildpaddecor -kleine defecten-, grootste 8,3 × Ø 3,2 cm | Not sold |
256 | Drie magnums rode wijn: Opus One, Napa Valley, 1999, in oorspronkelijke houten kist -vulniveau: één top shoulder, twee base neck, één met beschadigd etiket- | € 1600 |
257 | Perzisch tapijt en bidkleedje, beide Belouche, grootste 194 × 104 cm | Not sold |
258 | Rechthoekige mahonie hangoortafel, 19e eeuw -lichte gebruikssporen op middenblad-, 77 × 106 × 46 / 77 × 106 × 141 cm | Not sold |
259 | Vier gezwarte mahonie stoeltjes met okergele bekleding, Willem III -enkele lichte gebruikssporen-, 88 × 47 × 44 cm | € 325 |
260 | Paar kristallen champagne-decanteerflessen met ruitslijpsel en verguld en geëtst druivenrankendecor, 19e eeuw -chips van onderzijde stoppen-, hoogte 45 cm | € 650 |
261 | Kristallen glasserviesgedeelte met gouden meanderranden en gesatineerd Medusahoofd onder de kelk, model Medusa, ontwerp Versace, uitvoering Rosenthal Studio Line, bestaande uit 26 glazen waarvan sommige nog in oorspronkelijke verpakking: vijf grote wijnglazen, vijf kleine wijnglazen, twee Bourgogneglazen, vier flûtes, vier grappaglazen, twee whiskeytumblers, twee hoge longdrinkglazen en twee middelhoge longdrinkglazen | Not sold |
262 | Gelobde kristallen schaal op voet en twee schalen, alle met verguld en geëtst bloemdecor, 19e eeuw -verguldsel op plekken sleets-, 9 × 21 × 16 cm | Not sold |
263 | Drie kristallen tafelstukken in de vorm van geschakelde bolvormige bloemenvaasjes met verguld en geëtst bloemdecor, midden 19e eeuw -van het rechte deel ontbreekt een pootje, verguldsel deels sleets-, afmetingen van het rechte deel 6 × 31 × 6 cm | € 210 |
264 | Paar kristallen mandjes met verguld en geëtst bloemdecor, midden 19e eeuw -verguldsel sleets-, 6,5 × 20,5 × 14,5 cm | Not sold |
265 | Drie kristallen bordjes, loving cup, en paar schelpvormige schaaltjes, alle met verguld en geëtst bloemdecor, midden 19e eeuw, Ø grootste bord 21 cm | € 50 |
266 | Achthoekig mahonie bijzettafeltje met geometrische intarsia in het blad, en een etagère, uitvoering Pander, jaren '20/'30, 64,5 × 69 × 69 cm -gebruikssporen- | Not sold |
267 | Mahoniegefineerde bank met blauwe bekleding, biedermeier -kleine schades aan fineer, bekleding verkleurd-, 94 × 206 × 65 cm | € 260 |
268 | Pakistaans tapijt naar Kaukasisch voorbeeld -sleetse plek-, 275 × 204 cm | € 180 |
269 | Drie Chinees porseleinen diepe borden met blauw-wit pagodedecor, Qianlong -chips-, Ø 23 cm | € 110 |
270 | Langwerpige achthoekige Chinees porseleinen schaal met blauw-wit decor: waterlandschap met huisjes op eilanden, de rand met bloemdecor, Qianlong -randchipjes-, 28 × 19 cm | € 150 |
271 | Drie Chinees porseleinen melkkannen, in aflopende grootte, met blauw-witte decors, 18e eeuw -enkele gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, hoogste 12 cm | € 90 |
272 | Paar Chinees porseleinen dekselpotten met blauw-wit decor van lotussen en bloesemtakken, de randen met lambrequins, Kangxi -één pot met chip van de rand en haarlijn in bodem, de ander met grote haarlijn van de schouder naar de buik-, hoogte 24 cm | € 1300 |
273 | Paar Chinees porseleinen schoteltjes met blauw-wit decor van een lange lijs en zotje, Chenghua gemerkt, Kangxi -miniem randchipje-, Ø 10,5 cm | € 220 |
274 | Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van figuren in tuin, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -één schoteltje gelijmd, kleine defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5,5 × Ø 12,5 cm | € 475 |
275 | Paar Chinees porseleinen schenkkannen met blauw-wit floraal decor in reliëf, de aanzet van de greep en tuit in de vorm van een dierenkop, Kangxi -één dekseltje met twee randchips, één kan met haarlijn in de hals-, hoogte 19 cm | € 1100 |
276 | Zeven Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit floraal decor, eerste helft 18e eeuw -defecten-, 5 × Ø 13 cm | € 325 |
277 | Drie Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de buitenrand met kostbaarheden en bloemen, gemerkt met bloem, Kangxi, daarbij: twee gelijkende borden, Kangxi -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 21 cm | € 350 |
278 | Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: twee lange lijzen in tuin met een wit konijn, gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen', Kangxi, Ø 20,5 cm | € 1300 |
279 | Drie geribbelde Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit bloem- en arabeskendecor, gemerkt, eerste helft 18e eeuw -paar randchipjes-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5 × Ø 13 cm | € 190 |
280 | Chinees porseleinen theepot met blauw-wit drakendecor, en een kleiner exemplaar met floraal decor -deksel zit vast, glazuurschilfers-, 19e/20e eeuw, hoogte 11 cm | € 325 |
281 | Paar Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van krijgers, gemerkt, Kangxi -één schoteltje met haarlijn, ander met randschilfer-, 4 × Ø 10 cm | € 750 |
282 | Twaalf Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit floraal en vogeldecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -enkele kleine defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5,5 × 13,5 cm | € 750 |
283 | Groengelakte ijzeren geldkist met roodgelakt interieur, eind 19e eeuw, 56 × 39 × 37 cm | € 120 |
284 | Twee albums met eerstedagenveloppen, 1950-1969, waaronder: Zomerzegels 1950, Kerken in oorlogstijd 1950, kinderzegels 1950, 375 jaar universiteit van Leiden, etc., alles geadresseerd | Not sold |
285 | Turks bidkleed Panderma -verkleurd-, 181 × 121 cm | € 20 |
286 | Paar kristallen gembercoupes met ruit- en waaierslijpsel, staand op vierkante voet, 19e eeuw -enkele chips-, 23,5 × Ø 11,5 cm | Not sold |
287 | Holle malachiet kubus -enkele randschilfers-, 16 × 16 × 16 cm | € 160 |
288 | Twee verguld metalen sculpturen: meisjes met hoed, Frankrijk, eerste helft 20e eeuw -vergulding sleets-, 25 × 10 cm | Not sold |
289 | Toegeschreven aan Abraham Roentgen (1711-1793), rozenhouten theedoos met messing biezen, het interieur met drie zwartgeschilderde en goudgedecoreerde blikken compartimenten, in de bodem een verborgen lade met springveermechanisme, staande op vier messing bracket poten, Duitsland, midden 18e eeuw, 17 × 22 × 14 cm | € 3200 |
290 | Notenhouten miniatuurcommode met ingelegde biezen, sterintarsia en verguld metalen beslag, Duitsland, eind 18e eeuw -gebruikssporen, één ladedrager zit los, inclusief sleutel, aan achterzijde opschrift: 'Property of Mises Pawlica', 17 × 23,5 × 15 cm | € 400 |
291 | Geslepen gelegenheidsglas met decor van familiewapen omgeven door bloemen, vroeg 19e eeuw, 31,5 × Ø 10,5 cm | Not sold |
292 | Verguld bronzen blaker, Louis Quinze-stijl, tweede helft 19e eeuw, 9 × 16 × 9 cm | € 60 |
293 | Twee holle malachiet piramides -enkele randschilfers, puntje van de kleinste beschadigd-, grootste 26 × 18 × 18 cm | € 200 |
294 | Ovale bronzen schaal met reliëfdecor van twee takken, gemerkt Guénardeau, Frankrijk, art nouveau, 30 × 17,5 cm | € 120 |
295 | Johannes Evert Akkeringa (1861-1942), 'kinderen in de duinen', olieverf op paneel, l.o. gesigneerd -verso met papieren label: E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, No. 1905X-, H 31,5 × B 39 cm | € 3600 |
296 | Eugène Verboeckhoven (1798-1881), rustende herder en herderin bij vee in landschap, olieverf op doek, l.o. gesigneerd met daaronder een annotatie (schilder van de figuren?) -slechte conditie-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 30,5 × 36,5 cm | Not sold |
297 | Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945), gezicht op de Leuvehaven te Rotterdam, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1902, gedoubleerd, 51 × 71 cm -verso resten van papieren tentoonstellingslabel Milwaukee Art Society, en papieren kaartje MacConnal - Mason Art Gallery, London, inclusief kopie aankoopfactuur MacConnal - Mason, 7 mei 1998) | € 7000 |
298 | Paar houten en messing obelisken, 47 × 12 × 12 cm | € 160 |
299 | Schoorsteenpendule in eiken kast met messing wijzerplaat, Amsterdamse school -lichte gebruikssporen, enkele plekjes fineerschade-, 24 × 43 × 13 cm | Not sold |
300 | Dressoir met groen marmeren bovenblad en fineer in geschaakt decor van diverse houtsoorten, het geheel met één lade en drie deurtjes, tweede kwart 20e eeuw, 105 × 143 × 56 cm | € 280 |
301 | Constant Artz (1870-1951), eendenfamilie aan de waterkant, aquarel, r.o. gesigneerd, 35,5 × 52 cm | € 400 |
302 | Jacobus Pelgrom (1811-1861), ijspret met koek en zopie bij Hollands vestingstadje, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 20 × 34 cm | € 425 |
303 | Soft-paste porseleinen vaas met polychroom decor in Kakiemon-stijl, uitvoering Samson, Edmé et Cie, na 1941, gemerkt, naar voorbeeld van Chantilly uit het tweede kwart van de 18e eeuw, op verguld bronzen voet, vastgeschroefd via bodem, 27 × 17 × 11 cm | € 150 |
304 | Paar porseleinen puntflessen met Kakiemon bloemdecor, de halzen met ringdragende leeuwenkoppen aan weerzijde, uitvoering Samson, in de stijl van Chantilly, circa 1880 -bodem doorboord-, hoogte 25 cm | Not sold |
305 | Palissandergefineerde miniatuurklaptafel op driepoot, 19e eeuw -restauratie aan een poot-, 17,5 × Ø 22 cm | € 220 |
306 | Paar verguld bronzen kandelaars, elk met drie kariatiden in de stam, Frankrijk, 19e eeuw, 26,5 × 12,5 cm | € 1200 |
307 | Gelegenheidsglas met geslepen decor van het scholen van paarden, midden 18e eeuw -bovenrand afgeslepen, enkele schilfers-, 14,3 × Ø 8 cm | € 500 |
308 | Aquarel: twee koetsiers bij de bushalte, niet gesigneerd, uit lijst gehaald, achterop lijst een geschreven notitie: 'Harm Kamerlingh Onnes, gegeven? aan Truus', 17,3 × 11,4 cm | € 120 |
309 | Porseleinen bordje met bloemdecor en gouden rand, uitvoering Nyon, Zwitserland, en porseleinen bordje met bloemdecor, Dresden, 20e eeuw, Ø 19 cm | Not sold |
310 | Polychroom beschilderd porseleinen beeld: Europa en de stier, uitvoering Dressel Kister & Cie, Passau, begin 20e eeuw -kleine defecten-, 24,5 × 20 × 15 cm | € 180 |
311 | Messing kapstokje met drie haken, centraal het hoofd van Hermes, geflankeerd door palmetten, 19e eeuw, 10 × 30 cm | € 45 |
312 | Palissandergefineerde vrijmetselaarskist met marqueterie, de binnenzijde van het deksel met vergulde spiegel en ajourwerk, tweede helft 19e eeuw, inclusief diverse vrijmetselarij insignes, vaandels etc., Verenigde Staten -enkele gebruikssporen-, 12 × 39,5 × 12,5 cm | Not sold |
313 | Cornelis Raaphorst (1875-1954), vier spelende kittens bij een mand van wilgentenen, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 39 × 48 cm, herkomst: kunsthandel M. Wolff, Amsterdam | € 1200 |
314 | Albert Jurardus Van Prooyen (1834-1898), boerenerf met figuren en pluimvee, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 11 × 19 cm, herkomst: Christies, 20 oktober 1976, no. 299 | € 325 |
315 | Omgeving Marie Henri Mackenzie (1878-1961), wachtende koetsier, olieverf op doek, r.o. restanten van een onleesbare signatuur, de lijst draagt naamplaatje G.H. Breitner, maar niet van zijn hand -gemaroufleerd-, 35 × 53 cm | Not sold |
316 | Mogelijk Sebastian Wegmayr (1776-1857), bloemstilleven in glazen vaas met kever, rups, en twee vlinders, gouache op papier, op plaatje toegeschreven aan Cornelis van Spaendonck (1756-1840) -klein beetje verfverlies-, 32 × 25,5 cm | Not sold |
317 | Willem Bastiaan Tholen (1860-1931), meisje met wit overschort op bruggetje, aquarel op papier, r.o. gesigneerd, 14 × 17 cm | € 1600 |
318 | Paar tweelichts messing kandelaars, eerste kwart 20e eeuw, hoogte 27,5 cm | € 80 |
319 | Tafelklok in messing kast met abstracte geciseleerde motieven, art deco, 26 × 19 × 12 cm | € 180 |
320 | Mahonie buffet met twee lades en twee vogeloogesdoorngefineerde deurtjes, het geheel met krulvormige gesneden coromandel details, Amsterdamse School -achterwand gerestaureerd-, 118 × 161 × 63 cm | Not sold |
321 | Uitgebreid diner- en drinkservies, model Medusa Red, uitvoering Rosenthal voor Versace, begin 21e eeuw, grotendeels in originele verpakking, bestaande uit: acht onderborden, acht dinerborden, acht diepe borden, acht dessert borden, acht kleine bijbordjes, zes dessert kommetjes, twee diepe dienkommen, twee dienschalen, sauskom met onderschotel, peper- en zoutstel, acht koffiekop-en-schotels, zeven theekop-en-schotels en één melkkannetje -één dinerbord met chip en haarlijn, deel van de ver | Not sold |
322 | Han van Meegeren (1889-1947), geit, pastelkrijt op papier, r.o. gesigneerd, 53 × 35 cm | € 500 |
323 | Giuseppe Arigliano (1917-1999), kustgezicht Ligurië, Italië, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40,5 × 50,5 cm | € 120 |
324 | Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994), 'Winterzon', linosnede, r.o. gesigneerd, 35 × 52 cm | € 280 |
325 | Jaap ter Haar (1922-1998), 'Golfclub', gouache op board, r.o. gesigneerd -beschadigde aankoopbon bevestigd op de achterzijde-, 39 × 18,5 cm | € 1100 |
326 | Jan Hendrik Verheijen (1778-1846), stadsgracht met bruggetje, huizen en figuren in bootje, aquarel, gesigneerd, 18,5 x 14 cm | € 350 |
327 | Europese School: vrouw met hoed, olieverf op paneel, l.o. onduidelijk gesigneerd, 12,5 × 8 cm | € 65 |
328 | Omgeving van Hoynck van Papendrecht (1858-1933), of Jacob Hendrik Geerlings (1859-1931), cavalerist op het strand, aquarel, niet gesigneerd, 13,5 × 11 cm | € 450 |
329 | Gepatineerd metalen model van de Colonne Vendôme, bekroond door beeld van Napoleon, voorzien van kwikthermometer met Fahrenheitschaal, 19e eeuw, 27 × 9,5 × 9,5 cm | Not sold |
330 | Paar pendantportretjes in lijst: gegoed stel, aquarel en potlood op papier, mannenportret r.o. onduidelijk gesigneerd H. [...] en gedateerd 1799, -vrouwenportret zonder glas, beide met vouwlijnen-, beide 13 × 9,8 cm zonder lijst | € 130 |
331 | Paar mahonie theekistjes, eerste helft 19e eeuw, 12 × 12 × 10 cm | € 95 |
332 | Glazen druivenspoeler met gegraveerd decor: wapenschild met opschrift: 'V.O.C.', verso een bloemenmand, in de dubbele bodem een Utrechtse duit, datering duit 1739, 15 × Ø 12,5 cm | € 350 |
333 | Kwikthermometertje met Celsiusschaal op bronzen zuil, daarnaast een figuur leunend op een anker, het geheel op zwart natuurstenen basementje, tweede helft 19e eeuw, 17 × 10 × 7 cm | € 45 |
334 | Russische icoon: Maria met Kind, 19e eeuw -defecten, oude houtwormsporen-, 19 × 14,5 × 2,5 cm | € 50 |
335 | Twee zilverkleurige metalen pomanders met opengewerkt decor, het interieur met schaaltje aan cardanische ophanging, vermoedelijk China, tweede helft 19e eeuw, Ø 6 cm | Not sold |
336 | Diverse kleine rariteiten: Romeins flaconnetje, azuurblauwe scarabee, steengoed zegel vermaakt tot broche, Imari flaconnetje, paar parelmoer knopen met chinoiseriedecor, miniatuurkaartspel en dobbelsteen, drie diverse miniatuurdoosjes, en parelmoer naaldenkoker -defecten- | € 170 |
337 | Ovale natuurstenen plaquette: Poseidon, 10 × 20 cm | € 150 |
338 | Vulpen met 14kt gouden kroon, model 255, Montblanc, Zwitserland, 13 cm | Not sold |
339 | Gedraaid en gesneden doosje, het schroefdeksel met decor: vrouw met luit op stoel en man, vermoedelijk gemaakt uit palmhout, noot of pit, 19e eeuw, Ø 4,8 cm | € 45 |
340 | Porseleinen dekseldoosje met roosdecor, het knopje in de vorm van een roos, Meissen, Duitsland, tweede helft 20e eeuw, 6,5 × 5,5 cm | € 55 |
341 | Miniatuurportret: vrouw in blauwe jurk, in verguld bronzen lijstje, eind 19e eeuw, r.m. gesigneerd Vernier -kleine verkleuring bovenin-, 12 × 9,5 cm | € 85 |
342 | Messing 'Heemskerck' schijfkandelaar, Hollands, eind 17e/18e eeuw -voet gesoldeerd met tin-, hoogte 19 cm | Not sold |
343 | Bronzen buste: Frederik de Grote, op rond wit marmeren basement met verguld bronzen monturen, 19e eeuw, 22 × Ø 8 cm | € 150 |
344 | Schildpad kaartenhouder met daarin twee scorekaartjes voor een kaartspel -één kaartje in tweeën gegaan op vouwlijn-, 10,2 × 7,7 cm | € 65 |
345 | Vier slingerglazen met dubbele witte slinger en één knoop in de stam, Hollands, 18e eeuw -enkele chips-, hoogte 16 cm | € 140 |
346 | Paar porseleinen kop-en-schotels met polychroom decor: bloemenguirlandes, gemerkt, uitvoering Nyon, Zwitserland, begin 19e eeuw, 7 × Ø 13 cm | € 140 |
347 | Drinkglas met holle stam en klokvormige voet, de kelk eenvoudig gegraveerd, 18e eeuw, 17,5 × Ø 8 cm | Not sold |
348 | Witmetalen broche gezet met pietra dura: viooltjes | € 85 |
349 | Chrétien, Giles Louis. Physionotrace van Gerard Brantsen (1734-1809), gevolmachtigd minister van de republiek aan het hof van Louis XVI. Etsje. Circa 1785 -lichte roestvlekjes in de marge- Ø 6,5 cm | € 100 |
350 | Bronzen buste: man met pruik, op rond marmeren basement met verguld bronzen monturen, 19e eeuw, 21,5 × 9 cm | Not sold |
351 | Weens bronzen beeldje: Oosterse vrouw met kruik, op achterzijde gemerkt Austria, mogelijk Franz Bergmann, begin 20e eeuw -staat scheef-, 20 × 9 × 5,5 cm | € 300 |
352 | Drie messing cachets en een inktstel, begin 20e eeuw, 12 × 22 × 13 cm | € 350 |
353 | Droogkompas in eiken bekisting, met zwart-witte schaalplaat en roodgelakte rand, adres: Jb. de Jong & Bruyn in Amsterdam, 19e eeuw -defecten-, 7 x Ø 13,5 cm | € 100 |
354 | Beschilderde blikken tabaksdoos: de kermis, 19e eeuw -slijtages-, 2,5 × 13,5 × 8 cm | € 40 |
355 | Uitgezaagde en gegraveerde letter A, omgeven door Adam, Eva en de slang bij de appelboom, daaronder een tweekoppige adelaar, 17e/18e eeuw, gemonteerd op houten plankje, 13 × 10 cm | Not sold |
356 | Bronzen buste: Marianne, haar Frygische muts met laurierkrans, de driehoek hangend om haar hals als symbool voor gelijkheid, laatste kwart 19e eeuw, 25 cm | € 130 |
357 | Boek: (Water, J. van de). Generale inhoud van alle de placaten, ordonnantien, resolutien (etc.) begrepen in ses registers op het Groot Utrechts Placaetboek (953-1728). Utrecht, 1733. (VI) 510 pp. (gedrukt in twee kolommen). 8vo. Perkament | € 95 |
358 | Boek: Manuel Chrysoloras. Erotemata Chrysolorae: De anomalis uerbis (etc.) (Venetiis, Aldus et Andreas Socerus, 1517). 415 pp. Kl. 8vo. Blindgestempeld kalfsleer, rug oudtijds vernieuwd met wit varkensleer, rood rugschildje. Drukkersmerk van Aldus op eerste en op laatste blad -band versleten, sluithaakjes ontbreken; wormsporen in eerste 4 bll.; gedeeltelijk licht gebruind en andere vlekjes- Manuel Chrysoloras (Constantinopel 1355-1415 Konstanz) 'Greek scholar who was pioneer in spreading Gre | Not sold |
359 | Twee almanakjes: Burger- en Huismans Almanach en leerzaam Belang-boekje voor alle Standen en Kostwinningen. Eerste (en) Tweede stukje (alles wat verschenen is). Amsterdam, W. Holtrop, 1789-1790. Kl. 8vo. Half kalfsleer, rug verguld, zwart en groen rugschildje. Met gekleurd kaartje van de Republiek (herhaald) -lichte watervlek in één almanakje- | € 120 |
360 | Boek: Edits et publications des monnoyes lesquelles ont eu cours par les Pays et Principauté de Liège. depuis l'an 1477 jusques à present. Liege, G. H. Streel, 1675. (IV) 221 pp. 4to. Lederen band -voorplat los en andere defecten aan de band- | € 80 |
361 | Boek: Het kanarie vogeltje, een geschenk voor kinderen. Amsterdam, (1839). Kl.8vo. Half kalfsleer. Met gegraveerde titel en 2 platen - defectje aan de rug- | Not sold |
362 | Boek: Martin, B. (1629-1653). Voyages faits en divers temps en Espagne, en Portugal, en Allemagne, etc. Amsterdam, G. Gallet, 1691. (VI) 295 pp. Kl.8vo. Half leer. Met titelprent en 12 geëtste platen -defectjes aan de band- | € 100 |
363 | Almanak: De Lantaarn voor 1792. Door Amrath-Effendi, Hekim-Bachi (pseudoniem van P. van Woensel). Tweede druk. Amsterdam, In 't Nieuwe Licht, (1792). Kl.8vo. Half Kalfsleer, rug verguld. Met gegraveerde titel, zes gegraveerde platen en drie gevouwen tabellen. 'Van Woensel (1747-1808) schreef satirische, en niet zelden sarcastische artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen ... hekelt de Republiek en haar inwoners'. Er verschenen nog drie verdere almanakken | € 80 |
364 | Drie almanakjes: Almanak van Vernuft en Smaak voor het jaar 1791, 1795 en 1796. Amsterdam, Wed. J. Dóll. 3 delen. 12mo. Decoratieve lederen bandjes, gemarmerde schutbladen, sneden verguld. Met gegraveerde titels en samen 17 dubbelbladige gravures. Daarbij: Almanak voor Vrouwen door Vrouwen. Amsterdam, Wed. J. Dóll, 1794. 12mo. Gemarmerd kalfsleer. Met gegraveerde titel en 6 gravures -kleinere defekten aan het laatstgenoemde bandje- | € 170 |
365 | Twee boeken: Colonne (= P.Fr.M. Colonna) (Parijs 1644-1726 Parijs). Natuurlyke historie van het heelal. Uit het Fransch vertaald en doorgaans vermeerdert door P. Le Clercq. Deel 1 en 4. Amsterdam, 1748. 2 delen (van 4). (XXXVIII) 468; (XVI) 418 pp. Kl. 8vo. Perkament. Met titelprent, heraldische gravure en 7 gevouwen platen -scheur in 2 platen- Zeldzaam | € 250 |
366 | Eiken buffetkast met beglaasde opstand en open vakken, de onderkast met vier deuren, voorzien van gesneden decors van hanen en vruchten, circa 1900 -gebruikssporen-, 248 × 250 × 56 cm | € 300 |
367 | Polychroom beschilderde houten miniatuur: kaaspers, gedateerd 'Anno 1861', staand in gehoute vitrine, Noord-Holland, 19e eeuw, 34 × 54 × 22 cm | Not sold |
368 | Gegraveerde landkaart: 'Slesvicensis ducatus incolas, Das Herzogtum Schleswieg. Per N. Visscher ... nunc apud P. Schenk Junior'. Circa 1740, oud gekleurd, 51 × 89 | Not sold |
369 | Ingekleurde kopergravure: kaart van Nederland, 'Tabula generalis totius Belgh. Provinciae XVII Infer. Germaniae, olim sub S.R.I. Circulo Burgundiae', origineel van Johann Baptist Homann (1664-1724), 1729 -enkele roestvlekjes-, 50 × 59 cm | € 375 |
370 | Gravure: 'Haarlemmer poort' -vergeeld, vouw, enkele vlekjes-, 27 × 34 cm | Not sold |
371 | Zespas aardewerk tegeltableau met mangaanpaars decor: vogelkooi, 18e/19e eeuw -alle tegels met defecten-, 38 × 26 cm | Not sold |
372 | Reiswekker in houten met metaal beklede kast, met bronzen monturen, Frankrijk, Napoleon III -kleine schade aan de bovenzijde-, 22,5 × 18 × 13 cm | € 250 |
373 | Mahonie buffetkast met gesneden decor: griffioenen, begin 20e eeuw, 245 × 180 × 58 | € 300 |
374 | Drie polychroom beschilderde houten figuren, mogelijk afkomstig van een Duits flötenuhr, 18e/19e eeuw, op gehoute standaard, 30 × 22 × 10 cm | Not sold |
375 | Bankje met gedraaid eiken onderstel, het kussen bekleed met roze stof, Hollands, 17e eeuw -structurele defecten, bekleding vaal geworden- 39 × 153 × 44 cm | € 600 |
376 | Zes iepen Windsor armstoelen, 18e eeuw -gebruikssporen-, 90 × 59 × 53 cm | € 600 |
377 | Eiken bolpoottafel met ebbengefineerde accenten, neorenaissance -gebruikssporen-, 77 × 170 × 75 cm | Not sold |
378 | Eiken schuiftafel met gestoken renaissancedecor, staand op onderstel met kruisvoet, 17e eeuw -enkele oude houtwormgaatjes-, 75 × 128 × 76 cm | € 450 |
379 | Vierkante houten kruk, Tanzania, midden 20e eeuw -gebruikssporen en insectensporen-, 50 × 50 × 45 cm | € 130 |
380 | Turks tapijt Kars in Serapi-stijl, 324 × 230 cm | € 200 |
381 | 220 etsen verzameld door een liefhebber. Tweede helft 19e eeuw, merendeels Franse kunstenaars. Gebonden in twee halfperkamenten banden (57 × 38 cm), de etsen -gedrukt op dik luxe papier en op stroken gezet- hebben min of meer hetzelfde formaat als de band. Bijna alle etsen zijn uitgevoerd door de kunstenaar zèlf naar eigen ontwerp ('del.' en 'sc.'). -2 bladen gebruind; de andere bladen tonen wat ouderdoms- en gebruikssporen- Een lijst met de namen van de kunstenaars wordt u op aanvraag toe | € 1300 |
382 | Mahonie tekentafel met kantelbaar blad, uittrekbaar front en messing kaarsenhouders aan weerszijden, 19e eeuw -blad gerestaureerd, binnenwerk met vakverdeling in front defect-, 77 × 91 × 58 cm | € 550 |
383 | Draagbare ijzeren kluis: 'Incombustible systeme Bauche brevete S.G.D.G. Usine a Gueux Marne', inclusief sleutel en alfabetisch combinatieslot, 26 × 44 × 33 cm | € 260 |
384 | Messing sabbatlamp, 45 × Ø 33 cm | € 140 |
385 | Hollandse School: tweemaster met waterschip, inkttekening, niet gesigneerd, 18e eeuw, 24,3 × 31,5 cm | Not sold |
386 | Hollandse School: haringbuis bij kust, inkt op papier, niet gesigneerd, eerste helft 19e eeuw, 12 × 18 cm | Not sold |
387 | Hollandse School: fregat op de Zuiderzee, inkt op papier, niet gesigneerd, circa 1800, papierformaat 19 × 25 | Not sold |
388 | Fles rode wijn: Château Mouton Rothschild, Pauillac, 1996, in houten kistje -vulniveau: mid neck- | € 325 |
389 | Magnum rode wijn: Ruffino 'Romitorio di Santedame', Chianti, 1994, met 1e gehalte zilveren etiketplaat, in oorspronkelijk kistje -vulniveau: high shoulder- | € 65 |
390 | Fles rode wijn: Château des Templiers, Pomerol, 2001 -vulniveau: base neck- | € 25 |
391 | Fles rode wijn: Antinori 'Tignanello', Toscana IGT, 1996 -vulniveau: top shoulder- | € 95 |
392 | Magnum rode wijn: Dievole 'Duemiladievole', Chianti Classico, 1997 -vulniveau: mid neck- | € 50 |
393 | Paar flessen rode wijn: Cordero di Montezemolo Enrico VI, Barolo, 1997 -vulniveau: 2 cm- | € 110 |
394 | Fles rode wijn: Tenuta dell'Ornellaia, Bolgheri Superiore, 1995 -vulniveau: base neck- | € 110 |
395 | Fles rode wijn: Falletto di Bruno Giacosa, Barolo, 1997 -top van capsule afgesneden, vulniveau: base neck- | € 85 |
396 | Drie flessen rode wijn: Château Cantemerle, Haut-Médoc, 1989 -vulniveau: base neck, top shoulder en high shoulder- | € 90 |
397 | Paar flessen rode wijn: Marc Colin, Chassagne-Montrachet, 1993 -vulniveau: 2,5 cm, etiketten enigszins gehavend- | € 70 |
398 | Zes flessen rode wijn: Opus One, Napa Valley, 1991 -vulniveau: alle base neck- | € 1700 |
399 | Jeroboam rode wijn: Frecciarossa 'Le Praielle', Provincia di Pavia, 2006, in oorspronkelijke kist -vulniveau: base neck- | € 70 |
400 | Vijf flessen rode en één fles witte wijn: Avignonesi 'Riserva Grandi Annate', Vino Nobile di Montepulciano, 2004, en Avignonesi 'Il Marzocco', Cortona (Chardonnay), 2003, in oorspronkelijke kist -vulniveau: alle base neck- | € 240 |
401 | Crèmewitte kroonlijst met palmet-, parel- en eierrand, daaronder een grotesk -slijtages, kleine stukjes afgebroken-, eind 18e/eerste kwart 19e eeuw, 141 × 28 × 10 cm | € 140 |
402 | Paar steengoed Jacobakruiken, 14e eeuw, Duits Beneden Rijn-gebied, hoogste 25,5 cm | € 425 |
403 | Spaanse groenglazen wijnkaraf, circa 1900 -aanslag-, 27,5 × 30 × 14 cm | € 65 |
404 | Steengoed baardmankruik, op de buik een medaillon met rozet, Frechen, circa 1610-1640 -enkele chips van lip en medaillon-, 22 × Ø 13,5 cm | € 180 |
405 | Vijf slingerglazen met dubbele witte slinger in de stam en conische kelk, Engeland, tweede helft 18e eeuw -één met randchip, alle met chips van voet-, 16 × Ø 8 cm | Not sold |
406 | Steengoed baardmankruikje, Frechen, circa 1580-1600 -restauratie op bodem-, 14,5 × Ø 10 cm | € 160 |
407 | Messing 'Heemskerck' schijfkandelaar met tulpvormige bobèche, Nederlanden, tweede helft 17e eeuw, 18,5 × Ø 10 cm | € 200 |
408 | Tinnen inktpot, zogenaamd raadsheertje, 18e eeuw -deukjes-, 12 × 12 × 7 cm | € 130 |
409 | Messing waxjack, 18e/19e eeuw, hoogte 14 cm | € 100 |
410 | Messing 'Heemskerck' schijfkandelaar met tulpvormige bobèche, Nederlanden, tweede helft 17e eeuw, 19,5 × Ø 10 cm | € 200 |
411 | Steengoed baardmankruik met V op de buik, Frechen, begin 18e eeuw -baardman sleets-, 27 × Ø 17,5 cm | € 60 |
412 | Twee ijzeren spiraalvormige 'rat de cave' kandelaars op houten voet, West-Europa, 19e eeuw of vroeger, grootste 21 × Ø 11 cm | € 120 |
413 | Groen glazen zaadfles, 18e eeuw, 19,5 × Ø 14,5 cm | € 375 |
414 | Bronzen vijzel met rondlopende reliëfband en inscriptie: 'Ian de Clerck me fecit 1648', door Jan de Clerck (1624-1663), Mechelen, 13 × Ø 16 cm, inclusief stamper | € 750 |
415 | Ovaal gekuipt tonnetje, het deksel met snijwerk: gereedschappen, 19e eeuw, 15 × 21 × 16 cm | € 260 |
416 | Bronzen wijwatervat, 19e eeuw, 10 × Ø 18 cm | € 45 |
417 | Paar verguld bronzen kandelaars met palmetten onderaan de stam, Frankrijk, tweede helft 19e eeuw -vergulding beetje sleets-, 31 × Ø 15 cm | € 160 |
418 | Grote steengoed baardmankruik, op de buik een medaillon met wapen lijkend op dat van Amsterdam en twee kleine rozetten, Frechen, tweede helft 17e eeuw -enkele barsten, chip van lip-, 38 × Ø 26,5 cm | € 250 |
419 | Paar messing kandelaars met balustervormige stam en achthoekige voet, begin 18e eeuw, 19 cm hoog | € 80 |
420 | Twee groen glazen kattekoppen, eerste helft 18e eeuw -chipje van lip, bodempatina deels niet origineel-, 18 × Ø 14,5 cm | € 240 |
421 | Gepatineerd bronzen neogotisch 'kapelletje', het front met ruimte voor een thermometer -deze ontbreekt- en openend als een deur, midden 19e eeuw, 21 × 11 × 8 cm inclusief Siena-marmeren basement | € 100 |
422 | Paar koloniale messing penkandelaars, beide gemerkt met een vis, Zuidoost-Azië, 18e/19e eeuw, hoogte 20 cm | Not sold |
423 | Geelgeschilderde naaldhouten kist met beschilderd decor van een boerenpaar en bloemenrand, mogelijk Scandinavië, eind 18e/begin 19e eeuw -gebruikssporen-, 15 × 32 × 19 cm | € 200 |
424 | Twee Delfts aardewerk tegels met blauw-wit decor: accoladelijst met hoepelende jongen en Wanli-hoekmotieven, de ander met ruiter, 18e/19e eeuw, 13 × 12,5 × 1,3 cm | Not sold |
425 | Siena-marmeren en bronzen inktstel met kleine portretbuste in het midden, 19e eeuw -lichte gebruikssporen-, 16 × 26,5 × 13,5 cm | Not sold |
426 | Twee faience kaarsenhouders in de vorm van manddragende jongelingen, Bayreuth, Duitsland, barok-stijl Pfeiffer-periode, gemerkt 'B.P', naar 18e-eeuws voorbeeld -defecten-, 31 × 12,5 × 10 cm | Not sold |
427 | Kelkglas met deksel en gegraveerd decor: hert in landschap, de onderkant van de kelk met ribben, de stam met knopen, 19e eeuw -één knoop met chip, barst in kelk-, 21 × Ø 11,5 cm | € 110 |
428 | Gelegenheidsglas met gegraveerd decor: spiegelretourschip met verso de tekst: 'Het Lands wel vaaren', eerste helft 18e eeuw -chip in rand-, 18,5 × Ø 9 cm | € 210 |
429 | Kelkglas met gegraveerd wapen van Holland, de stam met knoop, druppel met luchtbellen en bol, Nederlanden, tweede/derde kwart 18e eeuw -voet gelijmd, vermoedelijk samengesteld-, 19 × Ø 9 cm | € 270 |
430 | Gelegenheidsglas met gegraveerd decor: spiegelretourschip met verso de tekst: 'Het Lands welvaaren', eerste helft 18e eeuw, 16,4 × Ø 7,6 cm | € 550 |
431 | Wijnglas met gegraveerd decor: het wapen van Goes bekroond door de tekst: 'Fortissimus Civitatis Munimentum Concordia', vermoedelijk refererend aan een lokale schutterij, 18,5 × Ø 8,5 cm | € 650 |
432 | Gelegenheidsglas gegraveerd met het wapen van de provincie Utrecht, de stam met vier knopen, midden 18e eeuw -chip van voet-, 18 × Ø 8 cm | € 350 |
433 | Glazen druivenspoeler met gegraveerd decor: de vos verleidt de raaf om te zingen en zijn kaas te laten vallen, 19e eeuw, 10,5 × Ø 12 cm. Voor video (27 sec): klik op Extra item info. | € 120 |
434 | Kelkglas met gegraveerde ornamentrand en luchtbel in de stam, tweede/derde kwart 18e eeuw, 17 × Ø 8,5 cm | € 250 |
435 | Glazen roemer met drie braamnoppen op de stam en een gladde voet, 18e eeuw, 17,5 × Ø 10,5 cm | € 150 |
436 | Gelegenheidsglas met gegraveerd decor: 'Hansie in de Kelder', afgebeeld als man met sleutelbos en kruik, midden 18e eeuw 19,8 × Ø 9,4 cm | € 600 |
437 | Glazen druivenspoeler met gegraveerd decor: wapen van Amsterdam omgeven door bladdecor, 18e eeuw, 15 × Ø 12 cm | € 150 |
438 | Notenhouten miniatuurkabinet met gezwarte accenten, inclusief gevouwen linnen in het interieur, tweede helft 19e eeuw -defect aan pinakel-, hoogte 27 cm | € 260 |
439 | Kopie naar het origineel van Benjamin West: Cornelia, moeder van de Gracchi, wijst haar kinderen aan als haar juwelen, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd J. Louis David, maar niet van zijn hand, circa 1800, 11 × 13 cm | € 270 |
440 | Aardewerk beeld: 'La nourrice', naar origineel van vermoedelijk Guillaume Dupré (1579-1640), uitvoering onbekend, eind 19e eeuw -glazuurschilfers-, hoogte 26 cm | Not sold |
441 | Drie Delfts aardewerk tegels met polychrome vogeldecors, in gips gezet -defecten-, 38 × 12,5 cm, daarbij: tegel met polychroom decor: valk, 13 × 13 cm, alle 17e eeuw | € 350 |
442 | Drie Delfts aardewerk tegels met polychroom decor: twee kwadraattegels met goudsbloemen in vaas en één tegel met druiven en Franse lelie, 17e/18e eeuw -met hoek- en randbeschadigingen, één gevat in montuur met missende pootjes-, 13,5 × 13,5 × 1,5 cm | Not sold |
443 | Bronzen lavabo, Rijnstreek, tweede helft 15e eeuw, 17 × Ø 19 cm exclusief hengsel en tuiten | € 1600 |
444 | Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture. (Staten Generaal versie). Amst., erfgenamen Paulus Aertsz van Ravesteyn, 1664. Groot folio. Blindgestempelde kalfslederenband over houten platten, koperen klampen en hoekstukken, geen kaarten | € 85 |
445 | Boek: Ernst Haeckel (1834-1910), Kunst-Formen der Natur. Leipzig & Wien, Bibliografisch Institut, 1899 (-1904). 4to. oorspr. linnen. Met 100 platen, waarvan in kleur. Mooi exemplaar | € 2800 |
446 | Bartsch A. (1757-1821). Copies faites d'après des estampes très rares de differens maitres, décritées dans les volumes I, IV et V du 'Peintre Graveur'. Vienne, 1805. Oblong kl. folio. Oorspr. kartonnage, titel en inhoudsopgave op het voor- en achterplat. 8 etsen door Bartsch naar P. Potter, H. Roos, J. le Ducq, J. van der Meer le jeune (2), J. van der Does en M. Roos. Zeldzaam -roestvlekjes op kartonnage en etsjes-, 23 × 31 cm | Not sold |
447 | Boek: Utrecht - Geer, J.J. de. Bijdragen tot de geschiedenis en oudheden der provincie Utrecht. Utrecht, 1860. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met 2 gevouwen kaarten en 2 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 110 |
448 | Boek: Vlaardingen - Sprenger van Eijk, P.G.Q. Geschiedenis en merkwaardigheden der stad Vlaardingen. Rotterdam, 1832. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met gegraveerde titel, gevouwen kaart, 8 platen en 2 portretten, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | Not sold |
449 | Boek: Drenthe - (Lesturgeon, A.L., H. Boom en D.H. van der Scheer), Drenthe in vlugtige en losse omtrekken geschetst, door Drie Podagristen. Koevorden, 1843-1858. 2 delen. In 1 band. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met gevouwen kaart (53 × 42 cm), plattegrond van Hunsow en 2 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 210 |
450 | Vijf delen: Willem V - Aa, C. van der. Geschiedenis van het leven, character, en lotgevallen van wijlen Willem den Vijfden, Prinse van Oranje en Nassau. Amsterdam, J. Allart, 1806-1809. 5 delen. Glad half kalfsleer, rug rijk verguld, rode en zwarte rugschildjes (A. van Rossum, hof-boekbinder) Met titelprent en portret. Deel 5 bevat 228 pp. 'Bladwijzer van de voornaamste zaken', herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 300 |
451 | Boek: Nieuwenhuys C.J. Description de la Galerie des Tableaux de S.M. Le Roi des Pays-Bas. 1843. 244 pp. Oorspr. omslag. Beschrijving van 129 schilderijen die in 1841 van het paleis in Brussel naar Den Haag zijn overgebracht -rug op meerdere plaatsen gebroken-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 80 |
452 | Boek: Curiosum - Bennett, J.B.(predikant te Sassenheim) Het leeven en sterven van Adam, ons aller eersten stamvader voorgesteld in een leer-reeden over Genesis 5: vers 5, ter gelegenheid van het afsterven van den vader des vaderlands, Adam Adriaan baron van der Duyn, Vrijheer van 's Gravenmoer. Uitgesproken 2 december 1753. Tweede druk. 's-Gravenhage 1754. (IV) 63 pp. 4to -enkele bll. los-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 60 |
453 | Twee delen: Brink, J. ten (H. Bosscha, J.M. Kemper en anderen). Bibliotheek van oude letterkunde. Amsterdam, 1808-1826. 2 delen. 630; 630 pp. Blauw half kalfsleer, titel in goud op rug (A. van Rossum, hof-boekbinder). Tijdschrift gewijd aan de Griekse en Latijnse schrijvers uit de oudheid, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | Not sold |
454 | Twee delen: Nederlands wonder-toneel geopend in de jaren 1747 en 1748, vertonende de wonderlyke gebeurtenissen welke de Vereenigde Provintien zyn overkomen ... Als mede de onlusten, oproerigheden en plunderingen in verscheide steden en plaatzen geschied zyn. Leiden, 1749. 2 delen. Gemarmerd half kalfsleer, rood rugschildje. Met gegraveerde titel, 2 gevouwen kaarten en 6 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 160 |
455 | Boek: Moes, E.W. (Directeur van het Rijksprentenkabinet 1898-1912). Iconographia Batava. Proeve van een beredeneerde lijst van geschilderde en gebeeldhouwde portretten van Noord-Nederlanders in vorige eeuwen. Amsterdam, 1890-1905. 530; 670 pp. 4to. In afleveringen -laatste aflevering ontbreekt (=pp. 616-670), Zeldzaam, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | Not sold |
456 | Boek: Novum Testamentum Graecum. Cum lectionibus variantibus. Studio et labore J. Milii. Oxonii, e theatro Sheldoniano. 1707. CLXVIII (14) 810, 64 pp. Folio. Kalfsleer uit de tijd. Met titelprent -rug en hoeken beschadigd- | € 80 |
457 | Boek: Gellerts, C.F. Fabelen en Vertelsels in Nederduitsche vaerzen gevolgd. 3 delen. Amsterdam, Pieter Meijer, uitgaven uit 1773, 1774 en 1781. Halfleer -roestvlekjes- | € 120 |
458 | Eiken doos met diverse spellen, gemerkt 'Royal Cabinet of Games', waaronder: schaken, backgammon en domino, Engeland, eind 19e eeuw -schaakstukken compleet maar met enkele defecten, twee zwarte backgammonstenen ontbreken, gebruikssporen-, 18 × 33 × 22 cm | Not sold |
459 | Boek: Scheen, P.A. Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1880. Herzien door P. Scheen. 1981. Groot 8vo. Linnen. Met 889 afbeeldingen | € 30 |
460 | Vijf delen: Werken der Bataafsche Maatschappij van Taal- en Dichtkunde. Amsterdam, J. Allart, 1804-1810. 5 delen. Perkament. Met gegraveerde titels. Bijdragen van W. Bilderdijk, J.Fr. Helmers, M. Siegenbeek, H. Tollens Cz en anderen | € 120 |
461 | Drie delen: Flavius Josephus. 'Alle de werken. Tweede deel: De histori van den oorlog der Jooden tegen de Romeynen. Daarby gevoegd de Vyf boeken van Egesippus van de Joodsche oorlogen'. Amsterdam, 1732. 1 deel (van 2). Met 5 kaarten en plattegronden en 1 plaat door J. Luijken. Daarbij: J. Basnage, 'Vervolg op Flavius Josephus, of Algemene historie des Joodsche naatsie'. Amsteldam, 1726-1727. 2 delen. Met titelprent, 2 portretten, geneal. tabel en 2 andere platen. Samen 3 delen. Folio. Kalfsl | € 300 |
462 | Twee delen: Leeuwarden - Eekhoff, W. Geschiedkundige beschrijving van Leeuwarden ... van den vroegsten tijd tot 1846. Leeuwarden, 1846. 2 delen. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met 6 gevouwen kaarten en plattegronden en 5 platen (3 gevouwen), herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | € 120 |
463 | Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture. Door last der Ho. Mog. Heeren Staten Generael. (En) de Boecken genaemt Apocryphe. Leyden, Wed. en Erffgenamen van Johan Elzevier, 1663. Groot folio. Blindgestempelde juchtlederen band over houten platten, messing hoekstukken en klampsluitingen. Met gegrav. titel en 5 dubbelbladige kaarten en een plattegrond van Jerusalem, alle door Nic. I Visscher. De eerste uitgave van de Statenvertaling gedrukt met de romeinletter -rug vernieuwd, enige andere klein | Not sold |
464 | Twee delen: Bouman, H. Geschiedenis van de voormalige Geldersche Hoogeschool en hare hoogleeraren. Utrecht, 1844-1847. 2 delen. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder), herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom | Not sold |
465 | Groengeschilderd opengewerkt houten paneel met gesneden ornamenten in goud en wit, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 65 × 35 cm | € 120 |
466 | Verguld en gepatineerd bronzen kandelaber, gedragen door kariatide, tweede helft 19e/20e eeuw, hoogte 56 cm | € 190 |
467 | Trumeau met groen marmeren blad op smeedijzeren onderstel gedecoreerd met vergulde acanthusbladeren en faux koord, Frankrijk, 19e eeuw -verf iets sleets, gebruikssporen op blad-, 82 × 100 × 46 cm | € 375 |
468 | Eéndeurs vitrinekast met intarsia op de kapregel en drie lades onderin, 20e eeuw, 168 × 95,5 × 41 cm | € 160 |
469 | Twaalf groene rijnwijnglazen, 19e eeuw, 12,7 × Ø 6 cm | € 100 |
470 | Bureauvormige likeurkelder met op het front twee halfzuilen, in het interieur zes flacons en zes glazen, alle met goudbeschildering, rechts onderin een lade, eind 18e eeuw -gebruikssporen, delen beschildering sleets-, 35 × 29,5 × 22,5 | € 260 |
471 | Wortelnoten gefineerd kabinet met donkergebeitste ornamenten en biezen, Hollands, Louis Quinze -fineer verbleekt, defecten aan cosmetische delen-, 257 × 210 × 70 cm | Not sold |
472 | Metalen sextant, adres: W. Ludolph, Bremerhaven / Hamburg, 20e eeuw, in mahonie kistje, 16 × 29 × 29 cm | Not sold |
473 | Perzisch tapijtje Kirman, 62 × 52 cm | € 35 |
474 | Notengefineerde 'lowboy' met drie lades en regelverbinding tussen de achthoekige poten, Engeland, eerste helft 18e eeuw -vele schades aan afwerklaag-, 69 × 77 × 55 cm | € 260 |
475 | Lithosteen met voorstelling naar Maurits Cornelis Escher (1898-1972), 'Kringloop', afmeting werk 42,5 x 25 cm, gemonogrammeerd in het werk 'MCE' en gedateerd V 38, lithosteen vervaardigd onder supervisie van de M.C. Escher Foundation en het toenmalige Haags Gemeente Museum, midden jaren '70, drukker: G.W. Breughel, Amstelkade 75, Uithoorn, Holland, herkomst: particuliere collectie: afscheidscadeau van de heer D. Zeelenberg bij uitdiensttreding Spaarnestad Uitgeverij op 14 december 1978, steen | Not sold |
476 | Perzisch wollen ateliertapijt met bosdecor, 152 × 76 cm | € 150 |
477 | Spaanse eiken tafel op eiken onderstel met smeedijzeren regelverbinding, 17e eeuw -defecten-, 154 × 83 × 78 cm | € 500 |
478 | Acht iepen stoelen met olijfgroene velours bekleding en gedraaide spijlen in de rug, eind 19e/begin 20e eeuw, 93 × 49 × 48 cm | Not sold |
479 | Eiken bankje, staand op gedraaide poten met tussenregels, Engeland, 56 × 136 × 30 cm | € 150 |
480 | Eugeen van Mieghem (1875-1930), 'Twee vrouwen met een kind aan tafel', ets, herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, 7 × 10 cm | € 150 |
481 | Paul Cézanne (1839-1906), 'Entrée de ferme, Rue Romy, Auvers', ets, 1873, herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, 13 × 11 cm | € 270 |
482 | Eiken en kastanjehouten tafel met drie lades onder het blad en een hangoorblad aan één kant, 20e eeuw, 77 × 150 × 78 cm | € 375 |
483 | Beschilderde naaldhouten kist met blauw-wit bloemdecor op rood fond, vermoedelijk Duitsland of Oostenrijk, begin 20e eeuw, 44 × 82 × 43 cm | € 95 |
484 | Oosters ateliertapijt in Nain-stijl met florale motieven -lichte gebruikssporen-, 416 × 300 cm | € 475 |
485 | Mahonie kabinet met dubbelgebogen onderkast, staand op bolklauwpoten, Louis Quinze -voorzijde enigszins verbleekt-, 256 × 210 × 72 cm | Not sold |
486 | Admiral Fitzroy barometer in gestoken eiken kast, gedateerd 1881, 122 × 30 cm | Not sold |
487 | Houten nis voor een sculptuur met schelpvormig gewelfje, geflankeerd door voluten met bloempjes, rococo -enkele profielen aangevuld-, 90 × 80 × 25 cm | € 400 |
488 | Paar gesneden naaldhouten schouw- of kozijndelen, Louis Quinze-stijl en waarschijnlijk periode -ontdaan van polychromie en grondering-, 193 cm | € 150 |
489 | Paar geribbelde Delfts aardewerk kastkommen met blauw-wit bloemdecor, begin 18e eeuw -één gelijmd, stukje ontbreekt-, 10,8 × 22,5 cm | € 80 |
490 | Beschilderde spanen doos, op het deksel een decor van een ruiter met gitaar, de rand met bloemdecor, Noord-Nederland of Noord-Duitsland, 19e eeuw, 36,5 × 26 × 14 cm | € 100 |
491 | Polychroom beschilderde kast met rijk druivenrankendecor over het front, bovenin twee beglaasde deuren, onderin twee massieve deuren met religieuze voorstellingen: 'Hemelvaart' en 'Emmaus', Assendelft, 18e eeuw, 205 × 153 × 34 cm | € 1200 |
492 | Drie stuks blauw-grijs steengoed: kan met tinnen klep, de buik met blokkendecor, Westerwald, Duitsland, 19e eeuw -staat ietwat wankel, ondiepe scherf van voet-, 31 × 17 × 14 cm, schenkkan met blauwe biezen en reliëfband, Rijnland, eind 18e eeuw, 23 × 19 × 14 cm, en wijnvat met lijnendecor, Duitsland, 18e/19e eeuw -kleine defecten, één kurk ontbreekt-, 21 × 29 × 18 cm | Not sold |
493 | Drie ivoren en profil gesneden plaquettes in lijst, renaissance-stijl, Italië, 19e eeuw -een plaquette met haarlijn, kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, 5,5 × 5,5 cm | € 290 |
494 | Schilderij: piëta, olieverf op doek, niet gesigneerd, 17e eeuw, verso toegeschreven aan Frans Francken de jongere -gedoubleerd-, 47 × 35 cm | € 230 |
495 | Paar messing penkandelaars met twee knopen in de stam, naar 15e-eeuws voorbeeld, eind 19e/20e eeuw, 21,5 × Ø 10,7 cm | Not sold |
496 | Menselijke schedel zonder onderkaak, mogelijk een bodemvondst | € 250 |
497 | Vierslags messing reisicoon met afbeeldingen van de vijftien belangrijkste orthodoxe feestdagen, en op een paneel vijf afbeeldingen van orthodoxe heiligen die iconen van Maria aanbidden, centraal Rusland, circa 1800, uitgevouwen maat 15,8 × 36,6 cm | € 100 |
498 | Gietijzeren handvat, decor: schedel met zeis, 18e/19e eeuw -oxidatie- 19 × 9 cm | € 55 |
499 | 3e gehalte zilveren triptiek met email decor: Madonna met kind, Johannes de doper, en Jezus met de apostelen, Rusland, 19e/begin 20e eeuw, ingeklapt 9,7 × 6 cm | € 280 |
500 | Miniatuur op perkament uit een psalmenboek, koning knielt voor Jezus, verso met tekst, 16e eeuw, 18 × 11 cm | € 280 |
501 | Russische icoon: Aartsengel Gabriël en twee heiligen, 19e eeuw -beschadigingen-, 36 × 31 × 2,5 cm | € 160 |
502 | Albasten reliëf: de Annunciatie, Mechelen, 17e eeuw -enkele barsten, beschadiging linksonder-, 10 × 12 cm | € 500 |
503 | Grieks-orthodoxe icoon: de heilige Nikolaas, met 1e gehalte zilveren oklad, in lijst, tweede helft 20e eeuw, 28 × 22 cm | € 120 |
504 | Ajourgezaagde bronzen godslamp met gegraveerd decor en drie armen in de vorm van vrouwen, vermoedelijk Augsburg, 17e/18e eeuw -defecten-, hoogte inclusief ophanging circa 60 cm | Not sold |
505 | 'Sophia-Bijbel' - Bijbel bevattende al de boeken der Heilige Schrift, volgens de Staten-overzetting. (En de Apocryfe Boeken). Met aanteekeningen. Gouda, G.B. van Goor, 1855. Groot 4to. Zware lederen reliëfband (op het voorplat de Verheerlijking van Christus, het achterplat toont Het Laatste Oordeel), sneden verguld, metalen klampen. Met titelprenten, gegraveerde titels en 76 platen -buitenste scharnieren van de band versterkt met linnen; watervlekken in de uiterste marges, vrnl. van de pren | € 150 |
506 | Wortelnoten gefineerd kabinet met rijk snijwerk, Hollands, Louis Quinze, 260 × 210 × 70 cm | Not sold |
507 | JeanMarianne Bremers (1935), vrouwelijk en mannelijk naakt opgaand uit cirkel, brons, op de voet gesigneerd en tweemaal gemonogrammeerd en gedateerd 1999, 26 × 22 × 24 cm | € 400 |
508 | Rudolf Schwaiger (1924-1979), 'Eva', bruingepatineerd brons, 1973, op natuurstenen basement, 15 × 9 × 9 cm | € 240 |
509 | Messing reisklokje met facetgeslepen beglazing rondom, daarbij: niet bijbehorend, met rood velours beklede foedraal met in de voorzijde een los schuifje voor een venstertje -foedraal sleets, opwindsleutel bijgevoegd-,15 x 6,5 x 6,5 cm inclusief hengsel | Not sold |
510 | Jits Bakker (1937-2014), brandweerman op ladder, gepatineerd brons op granieten basement, gesigneerd, 24,5 cm hoog | € 600 |
511 | Paul de Boulongne (1863-1938), naakte danseres met tamboerijn, gepatineerd brons, gesigneerd op basement, 23 × 26 × 8 cm | € 260 |
512 | Boek: Irma Boom en Johan Pijnappel, 'SHV 1896-1996 (Think Book)', Utrecht, SHV Holdings NV, 1996, inclusief originele kartonnen doos en uitnodiging, ter ere van het 100-jarige bestaan van de SHV kreeg Irma Boom de opdracht om voor deze gelegenheid een boek te maken, vijf jaar hebben Boom en Pijnappel eraan gewerkt, experimenterend met vele diverse technieken, het boek is terug te vinden in collecties zoals het Rijksmuseum en het MoMa | € 2000 |
513 | Automaton in de vorm van een hond, niet gemerkt, mogelijk uitvoering Roullet & Decamps, bijgevoegd: niet originele sleutel -werkt niet, behoeft restauratie-, hoogte 43 cm | Not sold |
514 | Verzilverde doos in de vorm van een uil met glazen ogen, circa 17 × 9 × 12 cm | € 270 |
515 | Kapitale plateel vaas met gestileerd bloemdecor op crèmewitte ondergrond, schilder Th. Verstraaten, uitvoering Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda -chips van hals-, hoogte 49 cm | € 290 |
516 | Takeshu Yasuda (1943), bruin- en ambergeglazuurde keramiek schaal met handvatten, gesigneerd op etiket, 12 × 34 × 33,5 cm | € 350 |
517 | Pieter E. Stolp (1920-2002), bouwwerk, keramiek, 52 × 26 × 20 cm | Not sold |
518 | Rechthoekige facetgeslepen damspiegel, de lijst met portretten in de hoeken, Hollands, Louis Seize, 153 × 21,5 cm | € 500 |
519 | Wandbord met gewelfde rand en polychroom decor: bosviolen, uitvoering Plateelbakkerij Rozenburg, Den Haag, 1897, Ø 30,5 cm | € 425 |
520 | Plateel aardewerk vaasje met iriserend decor: vissen en wateranemonen, model 131, decor F, uitvoering St. Lukas, Utrecht, 1910-1920 -krasjes in glazuur bij één hengsel-, 10,5 × 10,5 × 10 x cm | € 800 |
521 | Lino Tagliapietra (1934), lichtblauwe glazen vaas met paarse ribben, unica, gesigneerd, uitvoering Effetre International, Murano, 1987, 28,5 × 22,5 × 9,5 cm | € 800 |
522 | Plateel aardewerk vaasje met iriserend decor: torretje op tak, model 46, decor E, uitvoering St. Lukas, Utrecht -stukje glazuurverlies op bovenrand- 12,5 × Ø 13,5 cm | € 425 |
523 | Bronzen legpenning: De clowns, ontwerp Colombaioni, 1977, voorzijde: het meesterclownsduo Carlo en Albert, keerzijde: het duo te midden van het publiek in amphitheater 'de Blauwe Zaal' van de Utrechtse Stadsschouwburg in de vorm van letters Presentano / Carlo / E Alberto / IColombaioni – Comedia dell’arte classica – Commedia dell'arte comica | € 150 |
524 | Glazen serviesgedeelte, model Forest, ontwerp Floris Meydam, uitvoering Glasfabriek Leerdam, vanaf 1968, bestaande uit: drie diverse karaffen, zes lage brede glazen, vijf smalle diepe glazen, vijf smalle ondiepe glazen met dichte voet, één kom, en één vaas, hoogste karaf 35,5 cm | Not sold |
525 | Messing model van De Robecotoren, ook wel het Robecohuis, gelegen aan de Coolsingel te Rotterdam, hoofdkantoor voor Robeco in eigendom van Rodamco Europe, onderzijde voorzien van koperen plaquette met opschrift: 'Rodamco/o Rotterdam April '80 - December '90', 19,5 × 10 × 9 cm | € 290 |
526 | Mahonie stommeknecht met gecanneleerde poten, de twee laatjes bekleed met donkerblauw velours, tweede helft 19e eeuw -gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 78 × 50 × 41 cm | € 85 |
527 | Paar pendantportretten: man en vrouw, olieverf op doek -gedoubleerd-, 19e eeuw, 69 × 57,5 cm | Not sold |
528 | Driedelig bronzen en marmeren pendulestel, de pendule met glazen vensters, geëmailleerde wijzerplaat, kwikslinger en verguld bronzen beslag, geflankeerd door een paar vierlichts kandelabers, eind 19e eeuw, inclusief sleutel, afmetingen pendule 39 × 24 × 14 cm | Not sold |
529 | Paar goudkleurige metalen boekensteunen in de vorm van een hond bij een stapel boeken, 20e eeuw, 12 × 11 × 7 cm | € 60 |
530 | Geprepareerde atlasvlinder in lijst, en vier kleinere vlinders in lijst, grote lijst 27 × 32 cm | € 110 |
531 | Mahonie buffet met lades, opbergvakken, ingelegde biezen en marqueterie, Engeland, 19e eeuw, 107 × 172 × 66 cm | Not sold |
532 | Satijnhoutgefineerde theestoof met marqueterie, Louis Seize -slijtages-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 50 × 28 × 28 cm | € 45 |
533 | Iepen stoel met gesneden urnvormig ornament in de rug, staand op sabelpoten, Louis Seize -bekleding sleets-, 86 × 49 × 52 cm | € 80 |
534 | Adrianus Eversen (1818-1897), stadsgezicht met figuren, bedelaar en kerktoren in de achtergrond, aquarel op papier, r.o. gemonogrammeerd, 22 × 31 cm | € 450 |
535 | Jacobus Perkois (1756-1804), jagers maken een praatje bij de herberg, aquarel op papier, gesigneerd op paal en gedateerd 1790, 32 × 24 cm | € 550 |
536 | Wijnand Otto Jan Nieuwenkamp (1874-1950), landschap met vele molens, ets, r.o. gesigneerd, 8 × 32 cm | € 95 |
537 | Twee kopergravures: tuinen van Franse buitenhuizen, afkomstig uit: 'Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux', naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 23 × 16,5 | € 40 |
538 | Mahonie armfauteuil met groengestreepte bekleding, eerste helft 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 107 × 70 × 58 cm | € 60 |
539 | Vier gouaches: 17e- en 18e-eeuwse kostuums, niet gesigneerd, 20e eeuw, 27 × 17 cm | € 50 |
540 | Ingelijste waaier met ivoren baleinen en polychrome decors: romantisch koppel en Hollandse landschappen, in cartouches met vergulde omlijsting, daaromheen bloemdecor en twee putti, rococo, 37,5 × 64 cm -CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU- | € 200 |
541 | Mahonie kaptafel met spiegelopstand en ingelegde bies, het geheel op messing wieltjes, Engeland, 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 155 × 106 × 51 cm | Not sold |
542 | Twaalf geprepareerde vlinders in twee lijsten, lijsten 27 × 32 cm | € 400 |
543 | Verguld bronzen pendule met rocailles en bloemen, Louis Quinze-stijl, het uurwerk gemerkt Marti & Cie -vensterglas aan achterzijde ontbreekt-, hoogte 30 cm | Not sold |
544 | Mahonie oorfauteuil met rietbespanning, mogelijk van koloniale oorsprong, 19e eeuw, 117 × 77 × 79 cm | Not sold |
545 | Paar verguld en gepatineerd bronzen vijflichts kandelabers, het optionele centrale zesde lichtpunt met dover in de vorm van vlammen, de stam met palmetten en onderaan drie klauwpoten, Frankrijk, Napoleon III -één druppelvanger licht afwijkend-, 76 × Ø 32 cm | € 3100 |
546 | Bronzen buste: Asklepios, het Siena-marmeren basement met bronzen aesculaap, niet gesigneerd, 19e eeuw, 31 × 11 × 9 inclusief basement | € 375 |
547 | Indiaas zijden en katoenen tapijt Kashmir, 181 × 86 cm | Not sold |
548 | Ovale mahonie coulissetafel, de regels met parelrand, voorzien van messing wieltjes, inclusief twee mahonie tussenbladen en een enkel bijgemaakt blad, tweede helft 19e eeuw, 78 × 144 × 104 cm, tussenbladen elk 144 × 50 cm, hoogte van vloer tot onderzijde regel 65 cm | Not sold |
549 | Acht mahonie stoelen, waarvan twee armstoelen, alle met crèmewitte geruite bekleding, 19e eeuw | € 300 |
550 | Indiaas zijden tapijt Kashmir -lichte gebruikssporen-, 303 × 246 cm | € 250 |
551 | Terracotta paard, mogelijk Tang -beide achterpoten gelijmd-, 35 × 35 × 14,5 cm | Not sold |
552 | Gelakt metalen Boeddha, de rechterhand in vitarka mudra, vermoedelijk 19e eeuw -defecten aan lakwerk-, 34 × 26 × 17 cm | Not sold |
553 | Kokosnoot kruithoorn met twee gesneden mythologische scènes: Europa en de stier en Europa en Zeus, 19e eeuw -hangogen ontbreken-, 14 cm | € 300 |
554 | Bronzen handbel vajraghanta, gebruikt voor boeddhistische en hindoeïstische rituelen, Oost-Java, Indonesië, 19e eeuw, 28 × Ø 11 cm | Not sold |
555 | Vier tulmar zwaardheften: drie met gedamasceerd decor, de ander met gegraveerd decor, vermoedelijk India, 18e/19e eeuw | Not sold |
556 | Kashkul (bedelnap), gemaakt van een coco-de-mer met gesneden decor van een Derwisj in een cartouche omgeven door bloemen, Perzië, eind 19e eeuw -gebruikssporen- 14 × 30 × 16 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, 11 mei 1984 | € 800 |
557 | Blauw faience pennenbakje met bronzen monturen, 19e eeuw, 9 × Ø 6 cm | € 40 |
558 | Octagonaal BWZG doosje met reliëfdecor van Arabische tektsen, gebruikt voor het opbergen van miniatuur Korans, Perzië, 19e eeuw -stukje sluiting ontbreekt-, 5,3 × 5,3 cm | € 40 |
559 | Twee gegoten bronzen figuurtjes: Khandoba te paard, India, 16e/17e eeuw, en Krishna als knielend kind, India, 19e eeuw, Khandoba te paard 17,5 cm hoog, herkomst Khandoba Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, maart 1984 | € 230 |
560 | Bronzen kruik in de vorm van een jaguar, Benin, 20e eeuw, 9 × 21 × 10 cm | € 120 |
561 | Negen faience Egyptische ushabti, 20e eeuw, 6 × 1,5 cm | Not sold |
562 | Aardewerk Effigy vogelkom, Nazca cultuur, Peru, 150-230 n. Chr., Ø 16 × 7 cm | € 130 |
563 | Divers metaalwerk: messing schaal met gegraveerd decor van vier griffioenen, messing kommetje met koper en zilver decor van Arabische teksten, Caïro, 19e eeuw, koperen handschep, Ashanti, eerste helft 20e eeuw, en twee messing gewichtjes, schaal 6,5 × 25 cm | € 110 |
564 | Twee waaiervormige gebedsboeken, Sri Lanka, begin 20e eeuw, grootste 40,5 cm lang | Not sold |
565 | Stalen kortzwaard met gesneden houten heft met vogeldecor, de kling met inscriptie 'Tjisoerat R Mas 1895 B Oesa' en verso Arabische tekst, in houten schede, Zuidoost-Azië, lengte 54 cm -klein defect aan heft- | Not sold |
566 | Drie diverse hoornen krisheften, Indonesië, op houten basementen, hoogste 13 cm inclusief basement | € 450 |
567 | Toeareg handschrift, koranfragment op papier, in bruine en rode inkt. Gekartonneerd, blindgestempeld lederen etui uit de tijd. Algerije, 19e eeuw -kartonnage geheel versleten; bladen los, hoeken van de bladen afgerond, twee bladen beschadigd-, 16 × 11 cm | Not sold |
568 | Stalen en messing schaakspel in zwart lederen folio, ontwerp Rena Dumas, circa 1985, uitvoering Hèrmes, Frankrijk -lichte gebruikssporen-, folio 28,5 × 26,5 cm | Not sold |
569 | Folder: 'Waldorf-speelgoederen. Het Waldorfschool speelgoed. Paedagogisch speelgoed. Ons catalogus prentenboek 1929/1930'. Oorspr. omslag en 16 pp. met afbeeldingen in kleur. Met prijslijst en een inlegvel met 'St. Nicolaas-aanbieding 1930'. Mooi exemplaar | Not sold |
570 | Hollandse School: kantklossende vrouw in interieur met een hondje aan haar voeten, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd Van Mieris, maar niet van zijn hand, 17e/18e eeuw -verticale barst in paneel-, 47,5 × 41 cm | Not sold |
571 | Inkttekening: echtpaar op bankje, circa 1900, 13,5 × 10 cm | € 95 |
572 | Schilderij: schrijvende vrouw aan tafel met hond aan haar zijde, olieverf op doek, r.o. resten van signatuur, 19e eeuw, 34 × 27,5 cm | Not sold |
573 | Hollandse School: bij de tandarts, olieverf op ijzer, niet gesigneerd, 19e eeuw, 20,5 × 17 cm | € 180 |
574 | Gezwart houten Engelse tafelklok de messing wijzerplaat met vergulde hoekstukken, verzilverde cijferring, datumaanduiding, strike/silent, gesigneerd Samuel Weston, Stratford, het uurwerk aangepast naar ankergang, speelwerk op zes bellen en slagwerk op enkele bel, de achterplatine met gegraveerd arabeskendecor, eind 18e eeuw -inclusief sleutel, barstje in rechter ruit, slinger niet origineel-, 48 × 28 × 18 cm | € 2000 |
575 | Eiken kist met onderin vijf lades, het geheel met messing beslag, Engeland, 18e eeuw -deksel kromgetrokken-, 98 × 141 × 56 | Not sold |
576 | Inklapbare mahonie bordendrager met drie plateaus, 94 × Ø 24 cm | € 40 |
577 | Schilderij: portret van kind in theatraal kostuum met twee honden, olieverf op doek, niet gesigneerd, Frankrijk/Italië, 17e eeuw -enkele inschilderingen-, 38 × 30,5 cm | € 600 |
578 | Goudleerfragment in lijst, gemonteerd op hout, het decor met bladeren en vruchten, 18e eeuw -scheurtjes, in het midden een stukje gerestaureerd-, 38 × 24,5 cm | Not sold |
579 | Twaalf geprepareerde vlinders in drie lijsten, lijsten 32 × 19 cm | € 80 |
580 | Hollandse School: paar pendantportretten, de man en vrouw beide in zwarte kledij, hij met platte kraag en zij met molensteenkraag, beiden met rode draperie in de achtergrond, niet gesigneerd, het mannenportret gedateerd 1616, in gesneden en vergulde houten lijsten, vermoedelijk latere kopieën naar familieportretten van de familie De Ligne van Marcus Gheeraerts II (1561-1636) -beide bedoekt, witte verf transparant geworden in molensteenkraag-, 99 × 80 cm | Not sold |
581 | Beschilderd blikken dienblad met vogel- en bloemdecor, midden 19e eeuw -enkele plekjes met verfverlies- | € 50 |
582 | Eiken kist met klep, drie lades en messing beslag, verso met label 'Goodall's The Manchester Pantechnicon 15 King Street', Engeland, na 1855 -klep licht verkleurd-, 166 × 57,5 × 97 cm | € 150 |
583 | Mahonie tabakspot op voet, Willem III, 19e eeuw -gebruikssporen, krimpscheuren-, hoogte 48 cm | € 90 |
584 | Houten basement met marmertechniek beschilderd, 22 × 20 × 20 cm | € 55 |
585 | Koloniale hardhouten bijbel- of documentenkist met messing beslag, 19e eeuw -sluiting van het slot afwezig-, 16 × 42,5 × 30 cm | Not sold |
586 | Palissandergefineerde schrijfkist met ingelegde parelmoer accenten, derde kwart 19e eeuw -kleine fineerschade rechtsvoor, bekleding schrijfplank defect op vouw-, 12,5 × 25 × 41 cm | € 50 |
587 | Oosters tapijt Nain, 160 × 96 cm | € 75 |
588 | Ronde mahonie coulissetafel met acht stoelen waarvan twee met armleuningen, alle op gecanneleerde poten, de tafel met drie tussenbladen, 20e eeuw -gebruikssporen-, 76 × Ø 111 cm | € 300 |
589 | Perzisch tapijt Tabriz-Khoy met zijde, 305 × 199 cm | € 220 |
590 | Correspondentiekastje met mahoniegefineerde paneeltjes, klep en lade, afgewerkt met gesneden randen met bloemdecor, op hoge gebogen klauwpoten, de bovenkant gesierd met bol, het interieur met goudpapier bekleed, eind 19e eeuw -fineerverlies bij de sleutelgaatjes, twee sleutels bijgevoegd-, 137 × 40 × 40 cm | € 600 |
591 | Cornelis Willem 'Kees' Momma (1965), stadsgezicht met kerktoren en man met handkar, pentekening op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd 2000, 20 × 16 cm | Not sold |
592 | Paar grote messing schijfkandelaars met pen, Indonesië of Nederland, 18e eeuw, 32 × Ø 17 cm | € 120 |
593 | Drie grote tinnen borden: één met initialen *C*R* en gietersmerk FM, één met inscriptie: 'Jochim Westpfahl 1726', en één met Engelse tinmerken achterop, alle vermoedelijk 18e eeuw, Ø 41 cm | € 85 |
594 | Paar vierkante tinnen borden met gecontourneerde rand, gemerkt IGK, Engeland, 18e eeuw, 26,5 × 26,5 cm | € 60 |
595 | Koloniale documentenkist met messing beslag, staand op bolpoten, 18e eeuw -deksel getordeerd-, 19 × 36,5 × 24,5 cm | Not sold |
596 | Koloniale schrijfkist, opgebouwd uit massieve panelen van amboinahout, met gezwarte accenten en messing beslag, 18e eeuw -hang- en sluitwerk, en slotplaat vervangen, krassen op deksel-, 18 × 54 × 43 cm | € 400 |
597 | Beschilderd houten kistje met aan beide zijden een schuifpaneel waarachter geheime laatjes, Hollands, 19e eeuw -gebruikssporen-, 18,5 × 31 × 20,5 cm | € 150 |
598 | Noten buffetkast met opstand, natuurstenen blad, drie lades en vier deuren, voorzien van gesneden decors van figuren en dieren, circa 1900 | € 750 |
599 | Ets / gravure: 'Tooneel van nood en jammer te Doornspijk in Gelderland, op 4 februarij 1825', impressie van de stormvloed met vee in nood en de voormalige Sint-Ludgeruskerk in het verschiet, door Daniël Veelwaard (1796-1868), naar Haatje Pieters Oosterhuis (1784-1854), 1825/1826, 15 × 26 cm | € 30 |
600 | Verlucht blad op perkament uit een psalmenboek, 15e of 16e eeuw, 14,7 × 10,7 cm | € 290 |
601 | Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: Joosje te paard, Chenghua gemerkt, Kangxi -paar kleine randschilfers, één bord met haarlijn-, Ø 20 cm | € 1000 |
602 | Fles rode wijn: Opus One, Napa Valley, 1983 -vulniveau: top shoulder- | € 150 |
603 | Vergulde achtlichts messing kaarsenkroon met rijk bloemdecor, Louis Quinze-stijl, 19e eeuw -één bobèche ontbreekt, oorspronkelijk met kristallen pegels aan de druppelvangers-, 80 × Ø 53 cm | € 200 |
604 | Katsushika Hokusai (1760-1849), figuren in de regen, afkomstig uit Ehon azuma asobi, en Utagawa Hiroshige (1797-1858), Yahagi brug - Okazaki, beide Japanse houtblokdrukken in kleur, grootste 22,5 × 35,5 | € 140 |
605 | Twee postzegelalbums, 1852-1981, waaronder: legioenblokken, postbewijszegels 1884, interneringszegels 1916, etc. albums incompleet, deels gestempeld | Not sold |