Catalogus zondag 21 april 2024 Veilinghuis Peerdeman

Nr.Omschrijving Hamerprijs
1Chinees porseleinen famille jaune bordje met drakendecor op turquoise fond, Guangxu gemerkt en periode, circa 1900, herkomst: aangekocht bij Sotheby's Amsterdam, 18 mei 1995, lot 534, Ø 16,5 cm€ 2000
2Bodemvondst: Romeins iriserend glazen flesje, 1e-3e eeuw n.Chr., 15 × Ø 6,5 cm€ 130
3Paar polychroom gedecoreerde Delfts aardewerk beeldjes: liggende koeien, tweede helft 18e eeuw -beide gerestaureerd-, 8,3 × 9,8 × 6 cm€ 500
4Geëmailleerde plaquette: de heilige Elisabeth met rozen in haar schort, r.o. gemonogrammeerd WH, 20e eeuw, 14 × 12 cm€ 40
5Verguld bronzen penning ter herdenking van de uitgave van La Descript De L'Egypte in 1826: aan de voorzijde een Romeinse soldaat die de sluier van een Egyptische vrouw optilt, met onderschrift 'Gallia Victrice Aegyptus Reduvua MDCCXCVII' (Frankrijk overwint - Egypte herleefd 1797), verso de Egyptische sterrenbeelden met centraal de tekst dat Louis XVIII opdracht heeft gegeven voor de uitgave, met tenaamstelling voor A.J.C. baron Lampsins (1754-1834), Ø 6,8 cm€ 400
6Zeshoekig malachiet dekseldoosje met messing montuur, 20e eeuw, 12 × 12 × 5 cm€ 80
7Slingerglas met dubbele witte slinger in de stam, Hollands, 18e eeuw -twee chipjes-, 16 × Ø 6,5 cm€ 80
8Chinees porseleinen famille verte bord met decor van schelpdieren, gemerkt met wierookbrander, Kangxi -chips langs de rand-, Ø 22 cm€ 550
9Steengoed baardmankruikje met braamnoppendecor over de gehele buik, Keulen, midden 16e eeuw -gelijmd-, 13 × Ø 11 cm€ 800
10Delfts aardewerk bord met Iznik-stijl decor, uitvoering De Porceleyne Fles, begin 20e eeuw, Ø 23 cm€ 170
11Chinees porseleinen kwispedoorvormig wijnkommetje op houder met drakendecor op blauw fond, Daoguang zegelmerk en mogelijk periode, 10 × Ø 8 cm€ 600
12Paar polychroom beschilderde porseleinen beeldjes: jongen en meisje met draagbare draaiorgels, beide te gebruiken als flacon, vermoedelijk Italië, 19e eeuw, beide 15 cm hoogNot sold
13Blauw- en witgeëmailleerde blaker met deels goudgehoogd decor van Franse lelies, sfinxen en meerman, Limoges, vermoedelijk barok -defecten-, 10 × 12,5 × 13 cm€ 180
14Plateel schotel met geprofileerde rand en polychroom decor: gecentreerde hyacint geflankeerd door twee paarse tulpen, uitvoering plateelbakkerij Rozenburg, 1897, Ø 30,5 cm€ 425
15Cris Agterberg (1883-1943), staande figuur, bronzen sculptuur, op achterzijde gemonogrammeerd, 8 × 2,5 × 3 cm€ 500
16Rond messing wijwateremmertje met driepasvormig hengsel, Zuidelijke Nederlanden, eind 15e/begin 16e eeuw -kleine restauratie in wand-, 10 × Ø 10 cm exclusief hengselNot sold
17Paar Chinees porseleinen famille verte kommetjes met karperdecor, gemerkt, Kangxi -één gekramd, ander met twee randchipjes-, 5 × Ø 8 cm€ 350
18Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: 'Oproer van Rotterdam', Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 20 cm€ 2500
19Drie kleurenlitho's: schelpen, J. Chapman, circa 1810-1830, uniform ingelijst, 22 × 18 cm€ 120
20Messing knoopkandelaar met vier knopen in de stam, Zuidelijke Nederlanden, tweede helft 15e/begin 16e eeuw -kleine restauratie aan bobèche-, 26 × Ø 13 cm€ 700
21Benen snuifdoosje met gesneden decor: putti bij wijnranken en wijnvat, achterop: man bij twee vrouwen, Frankrijk, vroeg 19e eeuw, 12 × 5 × 2 cm€ 220
22Chinees ivoren puzzelbal, tienlaags model, de buitenste laag met gestoken decor van draken, de binnenballen met ster- en stipdecor, 19e eeuw -kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, Ø 5 cm€ 350
23Berend Seiger (1944), liggend vrouwelijk naakt, gepatineerd brons, r.v. gesigneerd, 8,5 × 19 × 6,5 cm€ 60
24Gesneden stenen ushabti in de vorm van een vrouw die haar borsten vasthoudt, mogelijk Astarte, Egypte, vermoedelijk 20e eeuw, vastgelijmd op houten basement -enkele chips-, totale hoogte 18 cmNot sold
25Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor van kostbaarheden, Kangxi -hals ingekort, bakfoutje, randschilfers aan standring-, 18,5 × Ø 9 cm€ 650
26Messing knoopkandelaar met vier knopen in de stam, Zuidelijke Nederlanden, tweede helft 15e/begin 16e eeuw, 25 × Ø 12,5 cm€ 2000
27Klein esdoorngefineerd speeldoosje met drie melodieën, 19e eeuw -speelt niet-, 6 × 12,5 × 8 cm€ 40
28Twee Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltje met feniksdecor, en famille rose dekseldoosje met bloemdecor, 19e-21e eeuw, schoteltje: Ø 11 cm€ 250
29Zijden speldenkussentje met in speldenkoppen een paar monogrammen omgeven door de tekst: 'In den Egt vereenigt Binnen Gouda den 20 July 1740', 19 × 11 cm€ 350
30Gesneden houten reliëf: koe, volgens inzender uit Indonesië meegekomen -chip van rand-, 21,5 × 27,5 cmNot sold
31Ovaal malachiet dekseldoosje met messing montuur, 20e eeuw, 15,5 × 10 × 5,5 cm€ 110
32Delfts aardewerk tegel met blauw-wit decor: zittend fantasiedier, 18e eeuw -enkele hoek- rand- en oppervlaktebeschadigingen-, 12,5 × 13 × 1,5 cmNot sold
33Ovale opaline theedoos met messing beslag, 19e eeuw -gebruikssporen-, 9,5 × 11,5 × 7,8 cm€ 100
34Commode gefineerd met diverse houtsoorten, waaronder rozenhout, onder het grijs marmeren blad twee diepe lades, het geheel met messing beslag, Hollands, transition-stijl en mogelijk periode -aanpassingen-, 67 × 80,5 × 40 cm€ 500
35Mahonie halvemaanvormig speeltafeltje, onder het uitvouwbare bovenblad een compartiment met vakverdeling en twee verborgen lades, staand op gecanneleerde taps toelopende poten, Hollands, Louis Seize -restauraties aan scharnierpunten-, 76 × 80 × 40 cm€ 250
36Mahoniegefineerde coulissetafel met één tussenblad, de twee delen van de voet geflankeerd door Salomonische halfzuilen, biedermeier, 74 × Ø 138 cm€ 200
37Mahonie stommeknecht met uitklapbaar en in hoogte verstelbaar bovenblad bekleed met vilt, en daaronder twee etagères, Hollands, Willem III -mechanisme werkt niet, klein stukje sierlijst bij één scharnier ontbreekt-, 74 × 80 × 41 cm€ 150
38Vleugel in zwartlak kast, adres: Grotrian Steinweg, serienummer 20521, Duitsland, 1908, inclusief kruk, stemvork en metronoom -lak van één witte toets defect-, 99 × 145,5 × 167,5 cmNot sold
39Ronde mahonie coulissetafel, staand op klauwpoten, biedermeier -geen tussenbladen-, 75 × Ø 104 cm€ 40
40Turquoisegeglazuurde keramische kom met zwart decor van teksten en florale motieven, Kashan, Perzië, 13e eeuw -gerestaureerd-, 6,5 × Ø 14,5 cm€ 180
41Twee diverse Romeins aardewerk drinkbekers, vermoedelijk beide Engeland, 1e eeuw n.Chr. -kleinste beker met grote invulling en incomplete scherf, de andere met kleine defecten-, hoogte grootste 15 cm€ 160
42Joseph Théodore Deck (1823-1891), blauwgeglazuurde aardewerk sprenkelaar met reliëfdecor: Oosterse patronen -de voet gelijmd, enkele chips-, 22 × Ø 10 cm€ 80
43Romeins aardewerk drinkbeker met lijnendecor, vermoedelijk Engeland, 1e eeuw n.Chr. -sporen van oorspronkelijk zwarte buitenlaag aanwezig-, hoogte 16 cm€ 80
44Romeinse terra nigra stekelbeker, omgeving Nijmegen, 1e eeuw n.Chr. -randbeschadigingen-, 12 × Ø 15 cm€ 300
45Kleine witgeglazuurde keramische kom met donkerbruine gekalligrafeerde randtekst, Nishapur, Perzië, 10e/11e eeuw -gerestaureerd-, 4 × Ø 12 cmNot sold
46Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn, 1e of 2e eeuw n.Chr. -defect in onderzijde-, hoogte 27 cm€ 85
47Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn, 1e of 2e eeuw n.Chr., 20 × 12,5 cm€ 150
48Provinciaal Romeins ruwwandig aardewerk kruikje, begin 1e eeuw n.Chr., hoogte 24 cm€ 80
49Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn-gebied, 1e of 2e eeuw n.Chr., 17 × 15 cm€ 95
50Messing kom, zogenoemde 'Magic bowl', met verhoogde ziel omgeven door Arabische inscripties met helende teksten voor de zieken die uit het bakje dienden te drinken, de buitenzijde met cartouches van sterrenbeelden en tekst, Iran, 18e eeuw -gaatje in rand van de ziel-, 15 × 4,3 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, 11 mei 1984€ 300
51Stalen wasbassin met wijd uitlopende hals en gegraveerd en gedamasceerd bloemdecor verdeeld over cartouches, centraal een opengewerkte deksel, Perzië, 19e eeuw, 12 × Ø 30,3 cm€ 450
52Eiken klaptafel, staand op gedraaide driespantpoot, Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen-, 71,5 × Ø 86 cm€ 190
53Vierdeurs mahonie breakfront boekenkast met tandlijst, de deuren voorzien van geplisseerde groene stof, staande op taps toelopende pootjes, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 226 × 350 × 45 cm€ 1200
54Rozenhoutgefineerde schrijftafel met rood lederen blad en messing biezen, onder het blad twee lades en uitschuifbaar blaadje, Frankrijk, 19e/20e eeuw -gebruikssporen, fineerschade, enkele loszittende onderdelen-, 75 × 81 × 49 cm€ 425
55Bronskleurige gesneden houten halbank, de rugleuning met schildering: pluimvee, tweede helft 19e eeuw -klein stukje ornament van de rug ontbreekt, sleets-, 125 × 130 × 44 cm€ 400
56Hollandse School: figuren in interieur, sepiatekening, r.o. gesigneerd B. Martini, naar Cornelis Troost (1696-1750), 18e/19e eeuw, 24 × 21 cmNot sold
57Ets, Amsterdam: 'Gezigt langs het Rokin op de Nieuw-Zyds-Kapel en Beurs', door Jacob Folkema (1692-1767), naar Jan de Beijer (1703-1780), circa 1751-1767, 26 × 37 cm€ 60
58Marius Bauer (1867-1932), badende hindoes in de Ganges, ets no. 14, l.o. in de druk gesigneerd en r.o. met potlood gesigneerd, 50 × 68 cm€ 350
59Ingekleurde gravure: kaart van de Breeveertien, een inmiddels verdwenen zandbank voor de Nederlandse kust, Johann Christoph Berndt, 1783 -vochtplekje rechtsboven-, 51 × 61 cm€ 180
60Jacobus Hermanus Redelaar (1871-1951), versierde kalender met winterlandschapje en rococo-ornamenten, aquarel op papier, r.o. gesigneerd en l.o. gedateerd feb. 1910, 38 × 27,5 cm€ 30
61Marius Bauer (1867-1932), ruiters op een heuvel, ets, r.o. gesigneerd, verso gedeeltelijk papieren label van Van Wisselingh & Co, 24,5 × 35,5 cm€ 160
62Mahoniegefineerd trumeau met spiegelachterwand en marmeren blad, 19e eeuw -enkele beschadigingen aan het blad, gebruikssporen, krimpscheur-, 90 × 89 × 40 cm€ 150
63Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), sleepboot 'Java' in de haven, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 49 × 79 cm€ 1000
64David Schulman (1881-1966), 'Zicht op het Singel, Amsterdam', olieverf op board, r.o. gesigneerd, herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht, Amsterdam, 50 × 70 cm€ 500
65Herman Paradies (1883-1966), gezicht op het Poortgebouw te Rotterdam gezien vanaf de Binnenhavenbrug, aquarel en gouache, r.o. gesigneerd -verbruind, volgrecht van toepassing-, 59 × 159 cm€ 1400
66Paar Chinees porseleinen dubbelborden met blauw-wit bloemenmanddecor, 18e eeuw -minieme randschilfers-, 27,5 cm€ 350
67Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -barst en sterbarst-, 7 × Ø 16 cm€ 550
68Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -chip van standring, randchipje, enkele glazuurschilfertjes op rand-, 8 × Ø 16 cm€ 900
69Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -craquelé aan binnenzijde-, 7,5 × Ø 16,5 cm€ 3500
70Paar Chinees porseleinen knobbelvazen met blauw-wit decor van kostbaarheden en een tempelleeuw, Kangxi -één met barst in de buik-, hoogte 21,5 cm€ 2700
71Japans porseleinen bord met blauw-wit Kakiemon-decor van een tijger bij bamboe, de golvende rand met draken en tempelleeuwen, gemerkt, circa 1700, Ø 24,5 cmNot sold
72Vier Chinees porseleinen kommetjes met blauw-wit bloemdecor boven een band van servetwerk, aan de binnenzijde een vliegende kraanvogel, onderop gemerkt met wierookbrander, Kangxi -één met randchipje, één met haarlijn-, 4 × Ø 7 cm€ 850
73Chinees porseleinen snuifflesje met blauw-wit decor van een krijger, 19e eeuw -defecten, dopje ontbreekt-, 8,5 × Ø 2,5 cm€ 190
74Chinees porseleinen gelobde kom met blauw-wit decor: lange lijzen op een terras, aan de binnenzijde een zittende man, Chenghua gemerkt, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren hengsel met jaarletter 1852, 6,5 × 12,5 cm exclusief hengsel€ 550
75Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: drie lange lijzen in tuin, de rand met servetwerk en vier verschillende planten in cartouches, Kangxi gemerkt en periode -kleine randopvulling aan achterzijde, lichte restauraties aan rand-, Ø 21,5 cm€ 425
76Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: drie mannen in interieur, Chenghua gemerkt, Kangxi -paar randschilfers-, Ø 20,5 cm€ 750
77Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: vier scènes uit de 'Romance of the Western chamber', Kangxi gemerkt en periode, 10 × Ø 20 cm€ 4500
78Paar Chinees porseleinen zoutschaaltjes op voet, met blauw-wit floraal decor, Kangxi -randschilfers-, 7,5 × Ø 9,5 cm€ 475
79Chinees porseleinen pattipan met blauw-wit Chine de commande decor: 'Doctor's visit', naar ontwerp van Cornelis Pronk, circa 1740, eenzelfde exemplaar bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, 13 × 9 cm€ 1600
80Acht Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw wit decor van lange lijzen in een tuin, één kom afwijkend, grotendeels Jade gemerkt, Kangxi/Yongzheng -de afwijkende kom met randschades, drie schotels en één kom met haarlijnen-, Ø 13 cm€ 1600
81Twee Chinees porseleinen borden met bijna gespiegelde blauw-witte decors: twee lange lijzen in tuin bij pagode, één met kostbaarheden in de rand, Chenghua gemerkt, de ander Kangxi gemerkt, beide Kangxi periode, Ø 20,5 cm€ 1800
82Chinees porseleinen theepot met blauw-wit floraal decor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -de tuit met zilveren montuur, handvat met glazuurverlies-, hoogte 13 cm€ 75
83Vier Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit jachtdecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -defecten-, 5,5 × Ø 13 cm€ 475
84Tien Chinees porseleinen kop-en-schotels en twee losse schotels met blauw-wit decor: spelende zotjes, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -haarlijnen, chips, bakfoutjes, twee kopjes gelijmd-, 3 × 13,5 cm€ 800
85Vijfdelig Japans porseleinen Imari kaststel, bestaande uit: drie dekselvazen en twee steelvazen, 18e eeuw -defecten, meerdere onderdelen gelijmd-, hoogte 26,5 cmNot sold
86Noten kruisvoetkabinet met ruit- en bloemvormig inlegwerk, de taps toelopende poten verbonden door regel -krimpscheuren in de deuren gerestaureerd, twee losse stukjes fineer bijgevoegd-, 213 × 131 × 41 cm€ 600
87Han Snel (1925-1998), Balinese schone met lotusbloem in het haar, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '54, 70 × 60 cm€ 1000
88Willem Jan Pieter van der Does (1889-1966), Indonesisch straatgezicht met ossenkar, marouflé, l.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 49 × 74 cm€ 1400
89Naar Qiu Ying (1494-1552), berglandschap met figuren bij pagodes, kleur op zijde, verso met signatuur -verticale kras, schade aan onderzijde-, 115,5 × 56,5 cmNot sold
90Chinese School: berglandschap met huisjes en figuren, kleur op zijde, niet gesigneerd, mogelijk 16e eeuw, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, oktober 1979, daarvoor collectie Ying CookNot sold
91Cornelis Willem 'Kees' Momma (1965), heuvelachtig akkerlandschap met donkere wolken en regenbogen, gouache en pen op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '95, 19 × 25 cm€ 150
92Sori Hishikawa (actief circa 1797-1813), Daikokuten, inkt en aquarel op papier, r.m. gesigneerd en gedateerd 1804 -reparatie aan linker onderzijde-, 42,2 × 22,5 cmNot sold
93S. Toyo (1935-2000), hanengevecht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1975 -beetje verfverlies langs de randen-, 82,5 × 54 cmNot sold
94Stenen beeld: Uma torso (Parvati), op basement, Khmer-stijl, Thailand of Cambodja, Bayon periode 12e/13e eeuw, verzameld in Bangkok in de jaren '80, beeld 28 × 14 cm€ 550
95Émile Louis Picault (1833-1915), 'Pax labor', gepatineerd brons, gesigneerd -stukje tak afgebroken-, 76 × 30 × 33 cm€ 450
96Stenen beeld: hoofd van een vrouwelijke godheid, op basement, Khmer-stijl, Cambodja, beeld 25 × 17 cm€ 220
97Groot verguld metalen Boeddhabeeld, zittend op gelaagde lotustroon, zijn handen in bhumisparsha mudra, Rattanakosin, Thailand, 18e/19e eeuw -enkele defecten-, hoogte 55 cmNot sold
98Stenen beeld: Vishnu, op basement, Khmer-stijl, Thailand of Cambodja, verzameld in Bangkok in de jaren '80, beeld 40 × 20 cmNot sold
99Eiken dressoir met opstaande rand, vier lades en vier deuren, voorzien van gesneden 17e-eeuwse taferelen, circa 1900, 121 × 250 × 53 cmNot sold
100Chinees porseleinen bordje met blauw-wit decor van een vogel op rots, Wanli, Ø 20,5 cm, en Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van kostbaarheden, Wanli -gelijmd-, Ø 21 cm€ 130
101Paar Chinees porseleinen kommen met blauw-wit bloemdecor, Kangxi gemerkt, vermoedelijk Guangxu, 6 × Ø 12,5 cm€ 170
102Paar Chinees porseleinen kandijpotjes met blauw-wit bloemdecor, 18e eeuw -één deksel afwijkend, glazuurverlies langs het bovenrandje-, 6,5 × 7 cm€ 160
103Vier Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van scène uit de 'Romance of the Western Chamber', de rand verdeeld in vakverdeling met diverse achtergronden, Qianlong -twee met haarlijn, alle met chips-, Ø 23,3 cm€ 650
104Chinees porseleinen theebus met blauw-wit decor: rivierlandschap met bebouwing op de oevers, voorzien van 2e gehalte zilveren dop, Qianlong, 16 × 9 × 4 cm€ 160
105Twee geribbelde Chinees porseleinen trekpotten met vol blauw-wit bloemdecor, Kangxi -één theepot met stervormige haarlijn in de bodem, de ander met chipje en gerelateerde haarlijn in de hals en haarlijntje in de greep-, 11 cm × Ø 9 cm€ 300
106Chinees porseleinen theebusje met blauw-wit bloem- en zwamdecor, Kangxi -enkele chipjes, haarlijntjes in hals- 7 × 4,5 × 3,5 cm€ 110
107Zes Chinees porseleinen dubbelborden met vol blauw-wit bloemdecor, gemerkt met schelp, Kangxi -haarlijnen en randschilfers-, Ø 24 cm€ 450
108Acht Chinees porseleinen kommetjes en twee schoteltjes met gelobde rand en blauw-wit decor: balspelende zotjes, eerste helft 18e eeuw -randschilfers-, Ø 11 cm€ 425
109Zes Chinees porseleinen octagonale kommetjes en schoteltjes met blauw-wit floraal decor in vakjes, tweede kwart 18e eeuw -randchips, één kom met barst-, 4 × Ø 6 cm€ 425
110Twee Chinees porseleinen klapmutskommen met blauw-witte decors: figuur in tuin -haarlijn en randchips-, en bloemen -gelijmd-, Wanli, Ø 14 × 5,5 cm€ 250
111Twee Chinees porseleinen theepotten met blauw-wit bloemdecor, begin 18e eeuw -één defect, ander met schilfer van tuit-, 10,5 × Ø 9 cm€ 150
112Paar balustervormige Chinees porseleinen knobbelvazen met bladvormige cartouches in reliëf en blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt, Kangxi -één vaas met haarlijn in hals en gerestaureerde voet-, hoogte 15 cm€ 850
113Parfumflacon met 14kt gouden montuur en binnenstop, meester: Hendrik Hatwan, Amsterdam, 1827-1862, en Chinees porseleinen buik met blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt, Kangxi, in foedraal, hoogte 12 cm€ 550
114Chinees porseleinen zoutschaaltje met blauw-wit bloemdecor, Qianlong -minieme randschilfers-, 3,5 × 8 × 7 cm€ 130
115Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met blauw-wit decor van een lange lijs, zotje en een hert in landschap, Yongzheng -schoteltje met haarlijn in bodem-, en Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met blauw-wit decor van figuren, Kangxi -haarlijnen-, 4,5 × Ø 10 cm€ 210
116Negen Chinees porseleinen capucijner kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: vogels in landschap, 18e eeuw -kommetjes met randchips, kommetje en schoteltje gebroken en gelijmd, kommetje met haarlijn-, Ø 12 cm€ 850
117Chinees porseleinen vaas met bolvormige buik en blauw-wit floraal decor, Transition -haarlijn in hals-, hoogte 15 cm€ 260
118Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van figuren in interieur, Chenghua gemerkt, 19e eeuw -randchipje-, Ø 23 cm€ 350
119Twee Chinees porseleinen kommen met blauw-wit floraal decor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -hoogste exemplaar met een chip van voetrand-, 9 × 15 cm€ 120
120Octagonaal Chinees porseleinen bord met blauw-wit rivierlandschapsdecor, Qianlong, Ø 21,5 cmNot sold
121Vijf Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van planten en vogels en vergulde rand en bamboetakken, Qianlong -kleine defecten-, Ø 22,5 cm€ 550
122Vijf Chinees porseleinen capucijner kommen en zes schotels met blauw-wit floraal decor in cartouches, 18e eeuw -twee schoteltjes met bodembarst-, Ø 10,5 cm€ 230
123Vier octagonale Chinees soft paste borden met blauw-wit decor van een tuin met krekel en kwartel, Qianlong -randschades-, Ø 21 cm€ 190
124Chinees porseleinen schotel met reverse-decorated blauw-wit lotusdecor, gemerkt met zegelmerk, Kangxi -enkele randchips-, Ø 30,5 cm€ 475
125Chinees porseleinen doppotje met blauw-wit decor: lange lijs met attendant, het deksel met een zotje, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren monturen, 19e eeuw -deksel gerestaureerd, deksel sluit niet goed aan-, hoogte 10 cm€ 950
126Vijftien Chinees porseleinen schoteltjes waarvan veertien met gelijkend blauw-wit decor: zotje en lange lijs, en één met afwijkend decor: zittende man in tuin, de meeste met vierkaraktermerk, sommige met zeskaraktermerk, Kangxi -vele defecten-, Ø ±10 cm€ 950
127Gijsbertus Johannes van Overbeek (1882-1947), paard-en-wagen aan de kade, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 60 × 100 cm€ 500
128Eiken tweedeurs kast met gezwarte en notenhoutengefineerde accenten, Hollands, 17e eeuw -enkele fineerschades, sleutelplaat ontbreekt, defecten aan opengewerkte ornamenten tussen poten aan zijkant maar grotendeels wel aanwezig-, 190 × 150 × 64 cmNot sold
129Chinees vierslags rood lakwerk kamerscherm met tuindecor, 20e eeuw -één paar scharnieren los, gebruikssporen-, één paneel 183 × 40,5 cm€ 150
130Koperen Boeddha met verguld gezicht, de handen in abhaya mudra, zittend op lotustroon, de bodemplaat met Chinese tekst, vrij vertaald: 'Eer aan Boeddha die het kwaad overwint', de binnenzijde gevuld, Tibet, 18e/19e eeuw, hoogte 9,5 cmNot sold
131Paar Chinees porseleinen blanc de Chine beeldjes: Guanyin op lotustroon, 19e eeuw -chips-, 13 cm€ 220
132Deels bruingeglazuurd Chinees gecraqueleerd porseleinen vaas met geïntegreerde draagringen in de hals, 19e eeuw -één ring gelijmd, ander met een barstje-, hoogte 21,3 cm€ 325
133Blanc de Chine Guanyin met figuren om haar heen en een liggende draak aan haar voeten, 19e/20e eeuw -vingers afgebroken, maar deels aanwezig-, hoogte 22 cm, staand op zwart stenen basement€ 80
134Bronzen beeld Amitayus Boeddha, de handen in dhyana mudra, zittend op lotustroon, met resten van verguldsel, Nepal, vermoedelijk 18e eeuw -elixerfles ontbreekt, evenals diverse ingelegde steentjes-, hoogte 11 cm€ 600
135Paar Chinese mosagaat kommetjes, waarvan één met deksel, 19e/20e eeuw -chipjes-, 6 × 9,5 cmNot sold
136Chinees spekstenen beeldengroepje: twee vrouwen en een jongetje met bloemen en een hond, 18 × 11 × 4 cm€ 100
137Bronzen hoofd van Boeddha met ushnisha, Lan-Na (tegenwoordig noord Thailand), 16e eeuw -ooit deel van groter geheel, oorlellen en punt ushnisha afgebroken-, op metalen basement, totale hoogte 23 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, februari 1980€ 140
138Chinese bronzen handspiegel met verso reliëfdecor van diverse dieren omgeven door bloemen, China, Ø 22,1 cmNot sold
139Verguld bronzen Boeddha, de handen in dharmachakra mudra, zittend op lotustroon, Tibet, mogelijk 17e eeuw, hoogte 16 cm€ 1100
140Bronzen hoofd van Boeddha, Thailand, vermoedelijk 18e/19e eeuw, op houten basement, totale hoogte 14 cm€ 150
141Japanse lakwerk inro met drakendecor, niet gesigneerd -craquelé, decor iets sleets-, 6 × 7,5 × 2,5 cm€ 450
142Bronzen beeld: vierarmige Maha-Manjushri, zittend op dubbele lotustroon, met koperen bodemplaat -gaatjes-, hoogte 21 cmNot sold
143Japans houten netsuke in de vorm van een noh-masker, gesigneerd, vermoedelijk Deme Uman, eind 18e/begin 19e eeuw -signatuur sleets-, 4 × 3,5 cm€ 150
144Japanse lakwerk vierlaags inro met doorlopend landschapsdecor, met aan voorzijde een poort die leidt naar een gebouw, niet gesigneerd -touw versleten-, 7,5 × 5,5 × 2 cm€ 850
145Groengepatineerde en deels vergulde bronzen hand van Boeddha -defecten-, 4,5 × 10,5 × 5 cm€ 60
146Chinese bronzen handspiegel met verso reliëfdecor van figuren in landschap -decor sleets-, Ø 18 cm€ 160
147Drie bronzen Boeddhabeeldjes, waarvan twee met vergulding, Thailand, de ander Nepal/India, grootste 21 cm€ 140
148Chinees celadon oorkruikje met reliëfdecor en een vaasje met effen glazuur, China, Ming -glazuur vaasje sleets-, oorkruikje 7 × Ø 9 cm€ 90
149Chinees bronzen beeldengroepje: Shou Lao met hert en perziken, 10 × 31 × 8 cm€ 190
150Chinees celadon schotel met gecontourneerde rand en gekerfd decor, Ming dynastie -enkele barsten in het plat en in standring-, 5 × Ø 22 cm€ 150
151Geelgeglazuurd aardewerk beeldje van een olifant, China, vermoedelijk 18e eeuw -slurf gelijmd-, op los houten basementje, 9,5 × 13 × 4,5 cmNot sold
152Chinese palissander en padoek ééndeurs vitrinekast met spiegelwand, twee glazen planken, de twee deurtjes met decor in reliëf en voorzien van verlichting, 20e eeuw -vitrinedeur is een beetje gebogen, krasjes-, 177,5 × 81,5 × 30,5 cm€ 400
153Houten Guanyin, zittend in ardha vajrasana op lotustroon, haar handen in dhyana mudra, in haar haar een afbeelding van Amitabha boeddha, met resten van beschildering, 61 × 25 × 20 cm€ 400
154Houten plantentafel met gesneden floraal decor en natuurstenen blad, China, 70 × Ø 40 cmNot sold
155Gesneden en rood- en goudgeschilderde beweegbare houten kaptafelspiegel op basement met lade, Indonesië, 20e eeuw -één zijpaneeltje gebroken maar bijgevoegd, opstand wiebelt-, 98,5 × 59,5 × 25 cm€ 220
156Chinees lakwerk kastje op basement, de vier deurtjes en de panelen met bloem- en vogeldecor, 20e eeuw -kleine defecten, sloten bijgevoegd-, 123 × 80 × 45 cm€ 230
157Paar Japans porseleinen ghendi's met licht afwijkende blauw-witte decors van pagodes in heuvellandschappen, circa 1700 -één met hals- en bodembarst-, 20,5 × Ø 14 cm, herkomst: veiling Christies Amsterdam, 28 april 1983, kavelnummer 221€ 250
158Vijf Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: visser aan de waterkant, Yongzheng -randchipjes, drie kommetjes en drie schoteltjes met haarlijnen-, 4 × 11,5 cm€ 375
159Vier Chinees porseleinen borden met gelijkend blauw-wit bloemdecor, divers gemerkt, Kangxi -het paar borden met kraanvogels in de rand zijn gelijmd, een ander bord met haarlijn-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 21 cm€ 325
160Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: afwisselend landschappen en bloemen, gemerkt, 19e eeuw -schoteltje met chip en haarlijn-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5 × Ø 12,5 cm€ 650
161Zes Chinees porseleinen famille rose borden met golvende rand en pioenroosdecor, Yongzheng/Qianlong -één met barst-, Ø 23 cm€ 1300
162Paar Japans porseleinen bedekte flessen met famille rose decor van figuren in tuin, 19e eeuw, 30 cm hoog€ 150
163Chinees porseleinen mirror black vaas, Jiaqing gemerkt, maar van later datum, voorzien van collectiestickers Frides Lameris, Amsterdam, in Japanse tomobako, vaas 35 cm hoog€ 150
164Paar Chinees porseleinen famille jaune dekselpotten met figurendecor, op hardhouten gestoken basement, circa 1900, Chenghua gemerkt -beide met gerestaureerde hals, één deksel gebroken maar gelijmd, chip, één basement met schade-, 31 × 20 × 20 cm€ 600
165Gecraqueleerde Chinees porseleinen cong vaas met bagua-tekens in reliëf, Yongzheng gemerkt, 19e/20e eeuw -stootplekje en stukje glazuurverlies van de hals, barstje in de schouder, chip van de voetrand-, hoogte 32,5 cm€ 750
166Bronzen beeld van Yamantaka, staand op een buffel, Tibet, 20e eeuw, hoogte 28 cmNot sold
167Terracotta beeld met strogeel glazuur: staande figuur, vermoedelijk Tang-dynastie, gemonteerd op gezwart houten basement met gat aan achterzijde voor lampmontering, herkomst: aangekocht in 2003 bij antiquair J. Poel in Den Haag, afmeting exclusief basement 43 × 12 cmNot sold
168Paar eiken en notenhouten buffetkasten met gewelfde kuif, drie deuren in de bovenkast en drie deuren in de onderkast, voorzien van renaissancestijl snijwerk, circa 1900, 240 × 160 × 56 cm€ 600
169Teakhouten kistje met messing beslag, Hollands koloniaal, 18e/19e eeuw -schroefjes vervangen, kring op het blad-, 23 × 46,5 × 28,5 cm€ 100
170Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de rand met bloemen in vakverdeling, Chenghua gemerkt, Kangxi -haarlijnen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom€ 210
171Drie Chinees porseleinen schotels met blauw-witte decors: scène uit de 'Romance of the three kingdoms', Dong Zhuo kijkt naar Lü Bu en Diao Chan vanuit het Fenikspaviljoen, de rand met vier kostbaarhedendecors in cartouches, Yongzheng, niet gemerkt -één met randchip, één met fleabite, enkele bakfoutjes-, Ø 37 cm€ 8000
172Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor van fruitmand omgeven door kostbaarheden, Wanli -randschilfers-, Ø 36 cm, herkomst: veiling Van Gulik Aziatica, 7 december 1983, Christies Amsterdam, kavelnummer 187€ 700
173Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor van vogels bij de waterkant, de rand met kostbaarheden in cartouches, Wanli -kleine randschilfers-, Ø 31,4 cmNot sold
174Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor: vogel op rots, de rand met vruchten en kostbaarheden in vakverdeling, Wanli, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 36,5 cm€ 800
175Paar Chinees porseleinen dekselpotten met blauw-wit decor: vier cartouches met kostbaarheden en figuren in een waaiervormige stapel, vroeg 18e eeuw -chips in halzen en enkele stervormige haarlijnen aan de binnenzijde van de buiken-, met twee houten deksels van later datum 30 × Ø 23 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, januari 1980€ 2600
176Chinees porseleinen schaal met blauw-wit decor en biscuit rand, 19e eeuw, 6 cm × Ø 26,5 cm€ 60
177Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van een fabeldier, Ming -randschilfers, bakfouten-, Ø 24,5 cm€ 350
178Chinees porseleinen Swatow kom met blauw-wit lotusdecor aan de buitenkant, de binnenkant met meander en centraal vogeldecor, eind 16e/eerste helft 17e eeuw -randchip, craquelé, bakfout langs binnenrand-, 10 × Ø 20,5 cm€ 95
179Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: 'Ode to the Red Cliff', circa 1640, herkomst: Hatcher Collection, Christie's Amsterdam, 1984 -bakfoutje: scheurtje in rand, glazuur aangetast-, 7 × Ø 17 cm€ 240
180Chinees porseleinen kom met blauw-wit floraal decor en geometrisch decor langs de rand, bestemd voor de Oosterse markt, 19e eeuw, 11,5 × 23 cm€ 180
181Balustervormige Chinees porseleinen vaas met vol blauw-wit decor van feniksen en bloemen, 18e/19e eeuw, hoogte 32 cm€ 500
182Chinees porseleinen schaal met blauw-wit decor en biscuit ring, 19e eeuw, 6 cm × Ø 26,5 cm€ 80
183Glazen eierlamp met vaasvormig contragewicht en gesatineerd glazen rookvanger, circa 1800 -verstelmechanisme incompleet-Not sold
184Noten tafel met regelverbinding tussen de poten, circa 1900, 75 × 110 × 75 cm€ 60
185Vier iepen stoelen met in de rug gesneden korenaardecor, bekleed met beige visgraatstof, staand op gecanneleerde taps toelopende poten, circa 1800 -restauraties, bekleding licht gevlekt-, 96 × 47 × 52 cm€ 160
186Indiaas tapijt Ziegler, 255 × 198 cm€ 170
187Serie van zes Japans porseleinen Imari schotels met bloemenvaasdecor, eind 17e/eerste helft 18e eeuw -glazuurcraquelé, één gelijmd, één met barst-, Ø 29 cm€ 350
188Chinees porseleinen vissenkom met famille verte decor van bloemen en figuren in cartouches, 19e/20e eeuw -bodembarst-, 25 × Ø 31 cm€ 425
189Twee goudkleurige Thai Ram danskronen op steunen, Thailand, tweede helft 20e eeuw- kleine defecten-, 54 × 20 cm€ 200
190Mandplafonnière met kristallen pegels en krans van glazen palmetten -een palmet ontbreekt-, 40 × Ø 60 cmNot sold
191Lange Kaukasische loper Karabach met vogelmotieven, laatste kwart 19e eeuw -sleets, meerdere scheuren-, 576 × 128 cm€ 220
192Suzanne Meunier (1888-1974), vrouw aan het strand, aquarel, l.o. gesigneerd, herkomst: aangekocht bij drs. J.C. van Schaik op de PAN, 28 × 22,5 cm€ 200
193Engelse pubklok in mahonie kast, met ankergang, adres: Samuel Allport, Birmingham, midden 19e eeuw -enkele kleine defecten-, 75 × 50 × 22 cm€ 290
194IJzeren kluis met houtimitatieschildering, marmeren blad en verborgen sleutelgat, circa 1900 -slijtages, inclusief sleutel-, 111 × 56 × 44 cm€ 350
195Chinees porseleinen steelvaas met blauw-wit decor: vogels, vlinders en bloemen, 19e eeuw, gemerkt -randschilfertje-, 37 × Ø 20 cm€ 1100
196Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit tuindecor, en bloemdecor in vakken, 18e eeuw -defecten-, Ø 28 cm€ 100
197Chinees porseleinen kom met blauw-wit tuindecor, Qianlong -randschilfers-, 8,5 × Ø 18,5 cm€ 95
198Japans porseleinen schotel met blauw-wit decor van twee figuren in een landschap, de rand met granaatappels en bloesemboom, Arita, circa 1700, Ø 35 cm€ 800
199Paar Chinees porseleinen trompetvazen met blauw-wit decor van bloemen, vlinders en vogels, verschillend gemerkt, 19e eeuw, hoogte 15,5 cm€ 220
200Paar Chinees porseleinen borden met licht afwijkende blauw-witte decors van twee lange lijzen in tuin bij pagode, beide Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 21 cm€ 1700
201Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit decor van bloemen en insecten, de rand met zes verschillende bloemen in vakverdeling met servetwerk, gemerkt, Kangxi, Ø 27 cm€ 300
202Twee Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van lange lijzen in een tuin met tafeltje, één gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen' -randschilfertjes-, de ander Kangxi gemerkt, beide Kangxi periode, Ø 20,5 cm€ 2300
203Chinees porseleinen trekpotje met blauw-wit floraal decor, Jade gemerkt, Kangxi -dekseltje afwijkend, chipje van tuit, craquelé-, 10 × 8 × 10 cmNot sold
204Chinees porseleinen doppotje met blauw-wit decor: figuren in interieur, met een spelend zotje op het deksel, Kangxi -randschilfers aan hals en standring-, 10 × Ø 8 cm€ 1500
205Drie Chinees porseleinen kommetjes en twee schoteltjes met blauw-wit floraal decor, Yongzheng -beide schoteltjes en twee kommetjes met haarlijn, enkele randschilfers-, Ø 9 cm€ 100
206Chinees porseleinen kom met blauw-wit floraal decor en bladvormige reliëfcartouches, met 'reverse decorated' binnenrand, gemerkt, Kangxi -randschilfertjes-, 7,5 × Ø 15 cm€ 240
207Vier Chinees porseleinen kommetjes en drie schoteltjes met blauw-wit floraal decor, eerste helft 18e eeuw -enkele haarlijnen, randschilfers en bakfoutjes-, Ø 11 cm€ 270
208Chinees porseleinen mokkakannetje met haaks geplaatst oor en blauw-wit bloemdecor, Qianlong, hoogte 12 cm€ 160
209Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: Joosje te paard, Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 20 cm€ 1200
210Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: twee lange lijzen in een tuin, gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen', Kangxi -minieme randschilfer-, Ø 20,5 cm€ 1100
211Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van twee lange lijzen in tuin, gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen', Kangxi -beide met een minieme randschilfer-, Ø 20,5 cm€ 1200
212Vier Chinees porseleinen kommetjes en vier schoteltjes met blauw-wit decor: bloemen en vlinders achter hek, gemerkt, Kangxi -één kom mist scherfje en sporen van oude restauratie, enkele randchips-, Ø 12 cm€ 375
213Paar Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van lange lijzen, Jade gemerkt, 19e eeuw -één schoteltje met haarlijnen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 7,5 × Ø 12,5 cm€ 220
21414 Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de rand met bloemen in reliëfcartouches, gemerkt met ruyi, Kangxi -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 20,5 cmNot sold
21518 Chinees porseleinen diepe borden met blauw-wit decor van bloemen en kostbaarheden en verschillende randdecoraties, Jiaqing -drie borden met een haarlijn, enkele randschilfers-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 23 cm€ 600
216Paar portretten en profil: Winifred Cavendish-Bentinck, Duchess of Portland (1863-1954), en schrijfster prinses Amélie Rives Troubetzkoy (1863-1945), litho's, naar Violet Manners -enkele vlekjes in papier-, papier beide circa 37 × 26 cm€ 90
217Aris Knikker (1887-1962), landschap met twee vissers in een bootje, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40,5 × 80 cm€ 350
218Amboinagefineerde buffetkast met spiegel, twee vitrineopstanden en travertin blad, België, 20e eeuw, 210 × 170 × 51 cm€ 250
219Drie Chinees porseleinen capucijner schoteltjes met blauw-wit hanendecor, Qianlong, Ø 14 cm€ 270
220Vier Chinees porseleinen kommetjes en tien schoteltjes met blauw-wit peterseliedecor, Jade gemerkt, 19e eeuw -defecten-, schoteltje Ø 12,5 cm€ 300
221Henri Peinte (1845-1912), Orpheus en Cerberus, verguld brons, gesigneerd, op natuurstenen basement, totale hoogte 54 cm€ 650
222Zwarte natuurstenen obelisk met reliëfdecor in Egyptische stijl, 20e eeuw -randchipjes-, 44 × 12 × 12 cm€ 55
223Gebronsd zamak beeld: vogelvoerende vrouw, 19e/20e eeuw -gaatje in bodem voor bevestiging van een basement-, 40 × Ø 14 cmNot sold
224Messing rijtuigklokje, de kast met eikenbladdecor, de geëmailleerde wijzerplaat omgeven door twee cherubijnen en twee hoornen des overvloeds, in foedraal met sleutel en afsluitbaar venstertje, Engeland, circa 1900 -enkele kleine glasschades-, afmeting klokje 15,5 × 8,5 × 7 cm€ 400
225Theekistje belijmd met blokkenparqueterie in rozenhout, binnenin drie messing theebussen, Louis Seize-stijl, 19e eeuw -enkele kleine fineerschades-, 14 × 22 × 12 cm€ 200
226Louis Cabié (1854-1939), Mediterraan kustgezicht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1921 -craquelé, restauraties, vlekken in lucht-, 33 × 46 cm€ 100
227Spiegel in goudkleurige lijst met rocailles en voluten, Louis Quinze -defect aan lijst-, 124 × 61 cmNot sold
228Naar Antonin Mercie, 'Mireille wankelt door een zonnesteek', naar de opera 'Mireille' van Charles Gounod, zamak, gesigneerd, op rood marmeren basement, hoogte 70 cm€ 230
229Witgelakt wandtafeltje met gecontourneerd marmeren blad op rijk gesneden onderstel met guirlandes, Louis Seize-stijl, tweede helft 19e/20e eeuw -verhoogd onder blad, aan achterzijde een dragende plaat gemaakt-, 81 × 68 × 52 cm€ 300
230Kopie naar Tamara de Lempicka (1898-1980), Adam en Eva met wolkenkrabbers in de achtergrond, olieverf op doek, niet gesigneerd, modern, 100 × 75 cm€ 140
231Mahoniegefineerde secretaire à abattant, biedermeier -twee krimpscheuren in het blad-, 154 × 99 × 53 cm€ 180
232Jacques Doucet (1924-1994), zonder titel, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd, 13,5 × 15 cm€ 350
233Kopie naar Tamara de Lempicka (1898-1980), portret van Tadeusz Lempitski, olieverf op doek, niet gesigneerd, 60 × 50 cm€ 95
234Christiaan 'Chris' le Roy (1884-1969), koolmeesjes op zonnebloemen, gouache op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1930, 39,3 × 29,5 cm€ 1400
235Paar eiken getorste zuilen met druivenrankdecor, vermoedelijk 17e eeuw, kapitelen en staander van later datum -enkele defecten, oude houtwormgaatjes, restauraties, kapitelen aan achterzijde schuin afgezaagd-, 192 × 30 × 21 cmNot sold
236Glazen kelkglas met dubbele witte slinger en vier knopen in de stam, de voet gegraveerd 'Si. Stapert', Hollands, 18e eeuw -chips van de voet-, 16,8 cm × Ø 7,5 cm€ 325
237Slingerglas met trompetvormige kelk en heldere slingers, Engeland, circa derde kwart 18e eeuw, 17,5 × Ø 8 cm€ 80
238Drie bronzen snuisterijen: wierookbrandertje, pennenbakje, en beeldje van een militair, alle 19e eeuw, beeldje 13,5 cmNot sold
239Twee krisheften van nijlpaardtand, met gesneden floraal decor, Indonesië -de kleinere met defect aan punt-, hoogte 11,5 cm€ 550
240Mahonie theedoosje met afgerond deksel, biedermeier -binnenwerk gemoderniseerd-, 13 × 13 × 10 cm€ 55
241Persglazen inktpot in de vorm van een Egyptische canopische vaas, voorstellend de god Amset, met reliëfdecor van diverse dieren, op zwart glazen basement, 14 × 9 × 8 cm€ 80
242Drie slingerglazen met rood-witte slinger in de stam en fijnere witte slinger daarbinnen, Engeland, 18e eeuw -één met flinke randchip-, 16 × Ø 7,5 cm€ 130
243Bronzen inktpot in de vorm van een olielamp, Frankrijk, empire, 9 × 11,5 × 5 cm€ 120
244Bronzen Medici-leeuw, tweede helft 19e eeuw -groene aanslag bij aanhechting staart-, 11 × 18 × 6 cm€ 230
245Twee portretminiaturen in houten lijst, jongeman en jonge vrouw, aquarel, 19e eeuw -vlekken, lijstje vrouw met sporen van houtworm-, Ø 7,5 en 6 cm€ 50
246Aardewerk vaasje met polychroom bloemdecor in reliëf, ontwerp en uitvoering Walter Moorcroft, 20e eeuw, 9,5 × Ø 8 cm€ 95
247Francesco Tozelli (1749-1822), portretminiatuur van jonge man, gouache, l.o. gesigneerd, in BWGG medaillonlijstje met verso ajourgezaagd monogram op haarwerk achtergrond, maat geheel 6,2 × 5 cm€ 1200
248Portretminiatuur: oudere dame, aquarel, gemonogrammeerd LvO, gedateerd en geschilderd 1926, het zilveren medaillon bezet met pareltjes en aan achterzijde gegraveerd monogram en datering: 1846-1926, in foedraal, 9 × 9 cm€ 80
249Hertshoornen snijstukje: drie herten in het bos, Schwarzwald, 19e eeuw -geen speld achterop, één hoofd afgebroken, chipje van onderzijde-, 6,5 × 5,5 cm€ 65
250Porseleinen snuifdoosje in de vorm van een kat, met zilveren montuur, vermoedelijk uitvoering Saint-Cloud, Frankrijk, 18e eeuw -barst in plaquette aan onderzijde-, 6 × 5 × 4 cm€ 400
251Koperen muntje: aan één zijde centraal een sinaasappelboom omgeven door de teksten: '1748 den 8 maart is Prins Willem de 5e geborden', en '1751 is prins Willem Carel Hendrik Friso den 22 okt overleden', verso een chronologie van de Oranjes, 18e eeuw -sleets- Ø 2,1 cm€ 80
2521e gehalte zilveren Medaille voor Burgerlijke Verdienste: aan een zijde de tekst: 'Het Nederlansch Indisch Gouvernement aan Toekoe Tjoet Machmoed' (kamponghoofd van Bintang) omgeven door lauwerkrans, verso het wapen van Nederland, uitgereikt in toenmalig Nederlands-Indië in 1893 -zonder lint-, Ø 5,1 cm€ 1000
253Vijf diverse snuisterijen: thermometertje, kleine buste, tabaksdoos, presse-papier en bakje op voet -kleurstof in alcoholthermometer verbleekt-€ 95
254Porseleinen kopje met gouden rand en tekst: 'Möge das Geschick Dir Freudenblumen winden', gemerkt KPM, Berlijn, 19e eeuw, en porseleinen kopje met goud-blauw decor, gemerkt Wenen -schoteltjes ontbreken-, en porseleinen schoteltje dat precies bij het KPM kopje past, Mosa, MaastrichtNot sold
255Vijf treenware snuifdoosjes, waarvan een met faux schildpaddecor -kleine defecten-, grootste 8,3 × Ø 3,2 cmNot sold
256Drie magnums rode wijn: Opus One, Napa Valley, 1999, in oorspronkelijke houten kist -vulniveau: één top shoulder, twee base neck, één met beschadigd etiket-€ 1600
257Perzisch tapijt en bidkleedje, beide Belouche, grootste 194 × 104 cmNot sold
258Rechthoekige mahonie hangoortafel, 19e eeuw -lichte gebruikssporen op middenblad-, 77 × 106 × 46 / 77 × 106 × 141 cmNot sold
259Vier gezwarte mahonie stoeltjes met okergele bekleding, Willem III -enkele lichte gebruikssporen-, 88 × 47 × 44 cm€ 325
260Paar kristallen champagne-decanteerflessen met ruitslijpsel en verguld en geëtst druivenrankendecor, 19e eeuw -chips van onderzijde stoppen-, hoogte 45 cm€ 650
261Kristallen glasserviesgedeelte met gouden meanderranden en gesatineerd Medusahoofd onder de kelk, model Medusa, ontwerp Versace, uitvoering Rosenthal Studio Line, bestaande uit 26 glazen waarvan sommige nog in oorspronkelijke verpakking: vijf grote wijnglazen, vijf kleine wijnglazen, twee Bourgogneglazen, vier flûtes, vier grappaglazen, twee whiskeytumblers, twee hoge longdrinkglazen en twee middelhoge longdrinkglazenNot sold
262Gelobde kristallen schaal op voet en twee schalen, alle met verguld en geëtst bloemdecor, 19e eeuw -verguldsel op plekken sleets-, 9 × 21 × 16 cmNot sold
263Drie kristallen tafelstukken in de vorm van geschakelde bolvormige bloemenvaasjes met verguld en geëtst bloemdecor, midden 19e eeuw -van het rechte deel ontbreekt een pootje, verguldsel deels sleets-, afmetingen van het rechte deel 6 × 31 × 6 cm€ 210
264Paar kristallen mandjes met verguld en geëtst bloemdecor, midden 19e eeuw -verguldsel sleets-, 6,5 × 20,5 × 14,5 cmNot sold
265Drie kristallen bordjes, loving cup, en paar schelpvormige schaaltjes, alle met verguld en geëtst bloemdecor, midden 19e eeuw, Ø grootste bord 21 cm€ 50
266Achthoekig mahonie bijzettafeltje met geometrische intarsia in het blad, en een etagère, uitvoering Pander, jaren '20/'30, 64,5 × 69 × 69 cm -gebruikssporen-Not sold
267Mahoniegefineerde bank met blauwe bekleding, biedermeier -kleine schades aan fineer, bekleding verkleurd-, 94 × 206 × 65 cm€ 260
268Pakistaans tapijt naar Kaukasisch voorbeeld -sleetse plek-, 275 × 204 cm€ 180
269Drie Chinees porseleinen diepe borden met blauw-wit pagodedecor, Qianlong -chips-, Ø 23 cm€ 110
270Langwerpige achthoekige Chinees porseleinen schaal met blauw-wit decor: waterlandschap met huisjes op eilanden, de rand met bloemdecor, Qianlong -randchipjes-, 28 × 19 cm€ 150
271Drie Chinees porseleinen melkkannen, in aflopende grootte, met blauw-witte decors, 18e eeuw -enkele gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, hoogste 12 cm€ 90
272Paar Chinees porseleinen dekselpotten met blauw-wit decor van lotussen en bloesemtakken, de randen met lambrequins, Kangxi -één pot met chip van de rand en haarlijn in bodem, de ander met grote haarlijn van de schouder naar de buik-, hoogte 24 cm€ 1300
273Paar Chinees porseleinen schoteltjes met blauw-wit decor van een lange lijs en zotje, Chenghua gemerkt, Kangxi -miniem randchipje-, Ø 10,5 cm€ 220
274Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van figuren in tuin, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -één schoteltje gelijmd, kleine defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5,5 × Ø 12,5 cm€ 475
275Paar Chinees porseleinen schenkkannen met blauw-wit floraal decor in reliëf, de aanzet van de greep en tuit in de vorm van een dierenkop, Kangxi -één dekseltje met twee randchips, één kan met haarlijn in de hals-, hoogte 19 cm€ 1100
276Zeven Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit floraal decor, eerste helft 18e eeuw -defecten-, 5 × Ø 13 cm€ 325
277Drie Chinees porseleinen borden met blauw-wit bloemdecor, de buitenrand met kostbaarheden en bloemen, gemerkt met bloem, Kangxi, daarbij: twee gelijkende borden, Kangxi -defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, Ø 21 cm€ 350
278Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: twee lange lijzen in tuin met een wit konijn, gemerkt 'Qi yu bao ding zhin zhen', Kangxi, Ø 20,5 cm€ 1300
279Drie geribbelde Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit bloem- en arabeskendecor, gemerkt, eerste helft 18e eeuw -paar randchipjes-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5 × Ø 13 cm€ 190
280Chinees porseleinen theepot met blauw-wit drakendecor, en een kleiner exemplaar met floraal decor -deksel zit vast, glazuurschilfers-, 19e/20e eeuw, hoogte 11 cm€ 325
281Paar Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van krijgers, gemerkt, Kangxi -één schoteltje met haarlijn, ander met randschilfer-, 4 × Ø 10 cm€ 750
282Twaalf Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit floraal en vogeldecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -enkele kleine defecten-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 5,5 × 13,5 cm€ 750
283Groengelakte ijzeren geldkist met roodgelakt interieur, eind 19e eeuw, 56 × 39 × 37 cm€ 120
284Twee albums met eerstedagenveloppen, 1950-1969, waaronder: Zomerzegels 1950, Kerken in oorlogstijd 1950, kinderzegels 1950, 375 jaar universiteit van Leiden, etc., alles geadresseerdNot sold
285Turks bidkleed Panderma -verkleurd-, 181 × 121 cm€ 20
286Paar kristallen gembercoupes met ruit- en waaierslijpsel, staand op vierkante voet, 19e eeuw -enkele chips-, 23,5 × Ø 11,5 cmNot sold
287Holle malachiet kubus -enkele randschilfers-, 16 × 16 × 16 cm€ 160
288Twee verguld metalen sculpturen: meisjes met hoed, Frankrijk, eerste helft 20e eeuw -vergulding sleets-, 25 × 10 cmNot sold
289Toegeschreven aan Abraham Roentgen (1711-1793), rozenhouten theedoos met messing biezen, het interieur met drie zwartgeschilderde en goudgedecoreerde blikken compartimenten, in de bodem een verborgen lade met springveermechanisme, staande op vier messing bracket poten, Duitsland, midden 18e eeuw, 17 × 22 × 14 cm€ 3200
290Notenhouten miniatuurcommode met ingelegde biezen, sterintarsia en verguld metalen beslag, Duitsland, eind 18e eeuw -gebruikssporen, één ladedrager zit los, inclusief sleutel, aan achterzijde opschrift: 'Property of Mises Pawlica', 17 × 23,5 × 15 cm€ 400
291Geslepen gelegenheidsglas met decor van familiewapen omgeven door bloemen, vroeg 19e eeuw, 31,5 × Ø 10,5 cmNot sold
292Verguld bronzen blaker, Louis Quinze-stijl, tweede helft 19e eeuw, 9 × 16 × 9 cm€ 60
293Twee holle malachiet piramides -enkele randschilfers, puntje van de kleinste beschadigd-, grootste 26 × 18 × 18 cm€ 200
294Ovale bronzen schaal met reliëfdecor van twee takken, gemerkt Guénardeau, Frankrijk, art nouveau, 30 × 17,5 cm€ 120
295Johannes Evert Akkeringa (1861-1942), 'kinderen in de duinen', olieverf op paneel, l.o. gesigneerd -verso met papieren label: E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, No. 1905X-, H 31,5 × B 39 cm€ 3600
296Eugène Verboeckhoven (1798-1881), rustende herder en herderin bij vee in landschap, olieverf op doek, l.o. gesigneerd met daaronder een annotatie (schilder van de figuren?) -slechte conditie-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 30,5 × 36,5 cmNot sold
297Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945), gezicht op de Leuvehaven te Rotterdam, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1902, gedoubleerd, 51 × 71 cm -verso resten van papieren tentoonstellingslabel Milwaukee Art Society, en papieren kaartje MacConnal - Mason Art Gallery, London, inclusief kopie aankoopfactuur MacConnal - Mason, 7 mei 1998)€ 7000
298Paar houten en messing obelisken, 47 × 12 × 12 cm€ 160
299Schoorsteenpendule in eiken kast met messing wijzerplaat, Amsterdamse school -lichte gebruikssporen, enkele plekjes fineerschade-, 24 × 43 × 13 cmNot sold
300Dressoir met groen marmeren bovenblad en fineer in geschaakt decor van diverse houtsoorten, het geheel met één lade en drie deurtjes, tweede kwart 20e eeuw, 105 × 143 × 56 cm€ 280
301Constant Artz (1870-1951), eendenfamilie aan de waterkant, aquarel, r.o. gesigneerd, 35,5 × 52 cm€ 400
302Jacobus Pelgrom (1811-1861), ijspret met koek en zopie bij Hollands vestingstadje, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 20 × 34 cm€ 425
303Soft-paste porseleinen vaas met polychroom decor in Kakiemon-stijl, uitvoering Samson, Edmé et Cie, na 1941, gemerkt, naar voorbeeld van Chantilly uit het tweede kwart van de 18e eeuw, op verguld bronzen voet, vastgeschroefd via bodem, 27 × 17 × 11 cm€ 150
304Paar porseleinen puntflessen met Kakiemon bloemdecor, de halzen met ringdragende leeuwenkoppen aan weerzijde, uitvoering Samson, in de stijl van Chantilly, circa 1880 -bodem doorboord-, hoogte 25 cmNot sold
305Palissandergefineerde miniatuurklaptafel op driepoot, 19e eeuw -restauratie aan een poot-, 17,5 × Ø 22 cm€ 220
306Paar verguld bronzen kandelaars, elk met drie kariatiden in de stam, Frankrijk, 19e eeuw, 26,5 × 12,5 cm€ 1200
307Gelegenheidsglas met geslepen decor van het scholen van paarden, midden 18e eeuw -bovenrand afgeslepen, enkele schilfers-, 14,3 × Ø 8 cm€ 500
308Aquarel: twee koetsiers bij de bushalte, niet gesigneerd, uit lijst gehaald, achterop lijst een geschreven notitie: 'Harm Kamerlingh Onnes, gegeven? aan Truus', 17,3 × 11,4 cm€ 120
309Porseleinen bordje met bloemdecor en gouden rand, uitvoering Nyon, Zwitserland, en porseleinen bordje met bloemdecor, Dresden, 20e eeuw, Ø 19 cmNot sold
310Polychroom beschilderd porseleinen beeld: Europa en de stier, uitvoering Dressel Kister & Cie, Passau, begin 20e eeuw -kleine defecten-, 24,5 × 20 × 15 cm€ 180
311Messing kapstokje met drie haken, centraal het hoofd van Hermes, geflankeerd door palmetten, 19e eeuw, 10 × 30 cm€ 45
312Palissandergefineerde vrijmetselaarskist met marqueterie, de binnenzijde van het deksel met vergulde spiegel en ajourwerk, tweede helft 19e eeuw, inclusief diverse vrijmetselarij insignes, vaandels etc., Verenigde Staten -enkele gebruikssporen-, 12 × 39,5 × 12,5 cmNot sold
313Cornelis Raaphorst (1875-1954), vier spelende kittens bij een mand van wilgentenen, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 39 × 48 cm, herkomst: kunsthandel M. Wolff, Amsterdam€ 1200
314Albert Jurardus Van Prooyen (1834-1898), boerenerf met figuren en pluimvee, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 11 × 19 cm, herkomst: Christies, 20 oktober 1976, no. 299€ 325
315Omgeving Marie Henri Mackenzie (1878-1961), wachtende koetsier, olieverf op doek, r.o. restanten van een onleesbare signatuur, de lijst draagt naamplaatje G.H. Breitner, maar niet van zijn hand -gemaroufleerd-, 35 × 53 cmNot sold
316Mogelijk Sebastian Wegmayr (1776-1857), bloemstilleven in glazen vaas met kever, rups, en twee vlinders, gouache op papier, op plaatje toegeschreven aan Cornelis van Spaendonck (1756-1840) -klein beetje verfverlies-, 32 × 25,5 cmNot sold
317Willem Bastiaan Tholen (1860-1931), meisje met wit overschort op bruggetje, aquarel op papier, r.o. gesigneerd, 14 × 17 cm€ 1600
318Paar tweelichts messing kandelaars, eerste kwart 20e eeuw, hoogte 27,5 cm€ 80
319Tafelklok in messing kast met abstracte geciseleerde motieven, art deco, 26 × 19 × 12 cm€ 180
320Mahonie buffet met twee lades en twee vogeloogesdoorngefineerde deurtjes, het geheel met krulvormige gesneden coromandel details, Amsterdamse School -achterwand gerestaureerd-, 118 × 161 × 63 cmNot sold
321Uitgebreid diner- en drinkservies, model Medusa Red, uitvoering Rosenthal voor Versace, begin 21e eeuw, grotendeels in originele verpakking, bestaande uit: acht onderborden, acht dinerborden, acht diepe borden, acht dessert borden, acht kleine bijbordjes, zes dessert kommetjes, twee diepe dienkommen, twee dienschalen, sauskom met onderschotel, peper- en zoutstel, acht koffiekop-en-schotels, zeven theekop-en-schotels en één melkkannetje -één dinerbord met chip en haarlijn, deel van de verNot sold
322Han van Meegeren (1889-1947), geit, pastelkrijt op papier, r.o. gesigneerd, 53 × 35 cm€ 500
323Giuseppe Arigliano (1917-1999), kustgezicht Ligurië, Italië, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40,5 × 50,5 cm€ 120
324Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994), 'Winterzon', linosnede, r.o. gesigneerd, 35 × 52 cm€ 280
325Jaap ter Haar (1922-1998), 'Golfclub', gouache op board, r.o. gesigneerd -beschadigde aankoopbon bevestigd op de achterzijde-, 39 × 18,5 cm€ 1100
326Jan Hendrik Verheijen (1778-1846), stadsgracht met bruggetje, huizen en figuren in bootje, aquarel, gesigneerd, 18,5 x 14 cm€ 350
327Europese School: vrouw met hoed, olieverf op paneel, l.o. onduidelijk gesigneerd, 12,5 × 8 cm€ 65
328Omgeving van Hoynck van Papendrecht (1858-1933), of Jacob Hendrik Geerlings (1859-1931), cavalerist op het strand, aquarel, niet gesigneerd, 13,5 × 11 cm€ 450
329Gepatineerd metalen model van de Colonne Vendôme, bekroond door beeld van Napoleon, voorzien van kwikthermometer met Fahrenheitschaal, 19e eeuw, 27 × 9,5 × 9,5 cmNot sold
330Paar pendantportretjes in lijst: gegoed stel, aquarel en potlood op papier, mannenportret r.o. onduidelijk gesigneerd H. [...] en gedateerd 1799, -vrouwenportret zonder glas, beide met vouwlijnen-, beide 13 × 9,8 cm zonder lijst€ 130
331Paar mahonie theekistjes, eerste helft 19e eeuw, 12 × 12 × 10 cm€ 95
332Glazen druivenspoeler met gegraveerd decor: wapenschild met opschrift: 'V.O.C.', verso een bloemenmand, in de dubbele bodem een Utrechtse duit, datering duit 1739, 15 × Ø 12,5 cm€ 350
333Kwikthermometertje met Celsiusschaal op bronzen zuil, daarnaast een figuur leunend op een anker, het geheel op zwart natuurstenen basementje, tweede helft 19e eeuw, 17 × 10 × 7 cm€ 45
334Russische icoon: Maria met Kind, 19e eeuw -defecten, oude houtwormsporen-, 19 × 14,5 × 2,5 cm€ 50
335Twee zilverkleurige metalen pomanders met opengewerkt decor, het interieur met schaaltje aan cardanische ophanging, vermoedelijk China, tweede helft 19e eeuw, Ø 6 cmNot sold
336Diverse kleine rariteiten: Romeins flaconnetje, azuurblauwe scarabee, steengoed zegel vermaakt tot broche, Imari flaconnetje, paar parelmoer knopen met chinoiseriedecor, miniatuurkaartspel en dobbelsteen, drie diverse miniatuurdoosjes, en parelmoer naaldenkoker -defecten-€ 170
337Ovale natuurstenen plaquette: Poseidon, 10 × 20 cm€ 150
338Vulpen met 14kt gouden kroon, model 255, Montblanc, Zwitserland, 13 cmNot sold
339Gedraaid en gesneden doosje, het schroefdeksel met decor: vrouw met luit op stoel en man, vermoedelijk gemaakt uit palmhout, noot of pit, 19e eeuw, Ø 4,8 cm€ 45
340Porseleinen dekseldoosje met roosdecor, het knopje in de vorm van een roos, Meissen, Duitsland, tweede helft 20e eeuw, 6,5 × 5,5 cm€ 55
341Miniatuurportret: vrouw in blauwe jurk, in verguld bronzen lijstje, eind 19e eeuw, r.m. gesigneerd Vernier -kleine verkleuring bovenin-, 12 × 9,5 cm€ 85
342Messing 'Heemskerck' schijfkandelaar, Hollands, eind 17e/18e eeuw -voet gesoldeerd met tin-, hoogte 19 cmNot sold
343Bronzen buste: Frederik de Grote, op rond wit marmeren basement met verguld bronzen monturen, 19e eeuw, 22 × Ø 8 cm€ 150
344Schildpad kaartenhouder met daarin twee scorekaartjes voor een kaartspel -één kaartje in tweeën gegaan op vouwlijn-, 10,2 × 7,7 cm€ 65
345Vier slingerglazen met dubbele witte slinger en één knoop in de stam, Hollands, 18e eeuw -enkele chips-, hoogte 16 cm€ 140
346Paar porseleinen kop-en-schotels met polychroom decor: bloemenguirlandes, gemerkt, uitvoering Nyon, Zwitserland, begin 19e eeuw, 7 × Ø 13 cm€ 140
347Drinkglas met holle stam en klokvormige voet, de kelk eenvoudig gegraveerd, 18e eeuw, 17,5 × Ø 8 cmNot sold
348Witmetalen broche gezet met pietra dura: viooltjes€ 85
349Chrétien, Giles Louis. Physionotrace van Gerard Brantsen (1734-1809), gevolmachtigd minister van de republiek aan het hof van Louis XVI. Etsje. Circa 1785 -lichte roestvlekjes in de marge- Ø 6,5 cm€ 100
350Bronzen buste: man met pruik, op rond marmeren basement met verguld bronzen monturen, 19e eeuw, 21,5 × 9 cmNot sold
351Weens bronzen beeldje: Oosterse vrouw met kruik, op achterzijde gemerkt Austria, mogelijk Franz Bergmann, begin 20e eeuw -staat scheef-, 20 × 9 × 5,5 cm€ 300
352Drie messing cachets en een inktstel, begin 20e eeuw, 12 × 22 × 13 cm€ 350
353Droogkompas in eiken bekisting, met zwart-witte schaalplaat en roodgelakte rand, adres: Jb. de Jong & Bruyn in Amsterdam, 19e eeuw -defecten-, 7 x Ø 13,5 cm€ 100
354Beschilderde blikken tabaksdoos: de kermis, 19e eeuw -slijtages-, 2,5 × 13,5 × 8 cm€ 40
355Uitgezaagde en gegraveerde letter A, omgeven door Adam, Eva en de slang bij de appelboom, daaronder een tweekoppige adelaar, 17e/18e eeuw, gemonteerd op houten plankje, 13 × 10 cmNot sold
356Bronzen buste: Marianne, haar Frygische muts met laurierkrans, de driehoek hangend om haar hals als symbool voor gelijkheid, laatste kwart 19e eeuw, 25 cm€ 130
357Boek: (Water, J. van de). Generale inhoud van alle de placaten, ordonnantien, resolutien (etc.) begrepen in ses registers op het Groot Utrechts Placaetboek (953-1728). Utrecht, 1733. (VI) 510 pp. (gedrukt in twee kolommen). 8vo. Perkament€ 95
358Boek: Manuel Chrysoloras. Erotemata Chrysolorae: De anomalis uerbis (etc.) (Venetiis, Aldus et Andreas Socerus, 1517). 415 pp. Kl. 8vo. Blindgestempeld kalfsleer, rug oudtijds vernieuwd met wit varkensleer, rood rugschildje. Drukkersmerk van Aldus op eerste en op laatste blad -band versleten, sluithaakjes ontbreken; wormsporen in eerste 4 bll.; gedeeltelijk licht gebruind en andere vlekjes- Manuel Chrysoloras (Constantinopel 1355-1415 Konstanz) 'Greek scholar who was pioneer in spreading GreNot sold
359Twee almanakjes: Burger- en Huismans Almanach en leerzaam Belang-boekje voor alle Standen en Kostwinningen. Eerste (en) Tweede stukje (alles wat verschenen is). Amsterdam, W. Holtrop, 1789-1790. Kl. 8vo. Half kalfsleer, rug verguld, zwart en groen rugschildje. Met gekleurd kaartje van de Republiek (herhaald) -lichte watervlek in één almanakje-€ 120
360Boek: Edits et publications des monnoyes lesquelles ont eu cours par les Pays et Principauté de Liège. depuis l'an 1477 jusques à present. Liege, G. H. Streel, 1675. (IV) 221 pp. 4to. Lederen band -voorplat los en andere defecten aan de band-€ 80
361Boek: Het kanarie vogeltje, een geschenk voor kinderen. Amsterdam, (1839). Kl.8vo. Half kalfsleer. Met gegraveerde titel en 2 platen - defectje aan de rug-Not sold
362Boek: Martin, B. (1629-1653). Voyages faits en divers temps en Espagne, en Portugal, en Allemagne, etc. Amsterdam, G. Gallet, 1691. (VI) 295 pp. Kl.8vo. Half leer. Met titelprent en 12 geëtste platen -defectjes aan de band-€ 100
363Almanak: De Lantaarn voor 1792. Door Amrath-Effendi, Hekim-Bachi (pseudoniem van P. van Woensel). Tweede druk. Amsterdam, In 't Nieuwe Licht, (1792). Kl.8vo. Half Kalfsleer, rug verguld. Met gegraveerde titel, zes gegraveerde platen en drie gevouwen tabellen. 'Van Woensel (1747-1808) schreef satirische, en niet zelden sarcastische artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen ... hekelt de Republiek en haar inwoners'. Er verschenen nog drie verdere almanakken€ 80
364Drie almanakjes: Almanak van Vernuft en Smaak voor het jaar 1791, 1795 en 1796. Amsterdam, Wed. J. Dóll. 3 delen. 12mo. Decoratieve lederen bandjes, gemarmerde schutbladen, sneden verguld. Met gegraveerde titels en samen 17 dubbelbladige gravures. Daarbij: Almanak voor Vrouwen door Vrouwen. Amsterdam, Wed. J. Dóll, 1794. 12mo. Gemarmerd kalfsleer. Met gegraveerde titel en 6 gravures -kleinere defekten aan het laatstgenoemde bandje-€ 170
365Twee boeken: Colonne (= P.Fr.M. Colonna) (Parijs 1644-1726 Parijs). Natuurlyke historie van het heelal. Uit het Fransch vertaald en doorgaans vermeerdert door P. Le Clercq. Deel 1 en 4. Amsterdam, 1748. 2 delen (van 4). (XXXVIII) 468; (XVI) 418 pp. Kl. 8vo. Perkament. Met titelprent, heraldische gravure en 7 gevouwen platen -scheur in 2 platen- Zeldzaam€ 250
366Eiken buffetkast met beglaasde opstand en open vakken, de onderkast met vier deuren, voorzien van gesneden decors van hanen en vruchten, circa 1900 -gebruikssporen-, 248 × 250 × 56 cm€ 300
367Polychroom beschilderde houten miniatuur: kaaspers, gedateerd 'Anno 1861', staand in gehoute vitrine, Noord-Holland, 19e eeuw, 34 × 54 × 22 cmNot sold
368Gegraveerde landkaart: 'Slesvicensis ducatus incolas, Das Herzogtum Schleswieg. Per N. Visscher ... nunc apud P. Schenk Junior'. Circa 1740, oud gekleurd, 51 × 89Not sold
369Ingekleurde kopergravure: kaart van Nederland, 'Tabula generalis totius Belgh. Provinciae XVII Infer. Germaniae, olim sub S.R.I. Circulo Burgundiae', origineel van Johann Baptist Homann (1664-1724), 1729 -enkele roestvlekjes-, 50 × 59 cm€ 375
370Gravure: 'Haarlemmer poort' -vergeeld, vouw, enkele vlekjes-, 27 × 34 cmNot sold
371Zespas aardewerk tegeltableau met mangaanpaars decor: vogelkooi, 18e/19e eeuw -alle tegels met defecten-, 38 × 26 cmNot sold
372Reiswekker in houten met metaal beklede kast, met bronzen monturen, Frankrijk, Napoleon III -kleine schade aan de bovenzijde-, 22,5 × 18 × 13 cm€ 250
373Mahonie buffetkast met gesneden decor: griffioenen, begin 20e eeuw, 245 × 180 × 58€ 300
374Drie polychroom beschilderde houten figuren, mogelijk afkomstig van een Duits flötenuhr, 18e/19e eeuw, op gehoute standaard, 30 × 22 × 10 cmNot sold
375Bankje met gedraaid eiken onderstel, het kussen bekleed met roze stof, Hollands, 17e eeuw -structurele defecten, bekleding vaal geworden- 39 × 153 × 44 cm€ 600
376Zes iepen Windsor armstoelen, 18e eeuw -gebruikssporen-, 90 × 59 × 53 cm€ 600
377Eiken bolpoottafel met ebbengefineerde accenten, neorenaissance -gebruikssporen-, 77 × 170 × 75 cmNot sold
378Eiken schuiftafel met gestoken renaissancedecor, staand op onderstel met kruisvoet, 17e eeuw -enkele oude houtwormgaatjes-, 75 × 128 × 76 cm€ 450
379Vierkante houten kruk, Tanzania, midden 20e eeuw -gebruikssporen en insectensporen-, 50 × 50 × 45 cm€ 130
380Turks tapijt Kars in Serapi-stijl, 324 × 230 cm€ 200
381220 etsen verzameld door een liefhebber. Tweede helft 19e eeuw, merendeels Franse kunstenaars. Gebonden in twee halfperkamenten banden (57 × 38 cm), de etsen -gedrukt op dik luxe papier en op stroken gezet- hebben min of meer hetzelfde formaat als de band. Bijna alle etsen zijn uitgevoerd door de kunstenaar zèlf naar eigen ontwerp ('del.' en 'sc.'). -2 bladen gebruind; de andere bladen tonen wat ouderdoms- en gebruikssporen- Een lijst met de namen van de kunstenaars wordt u op aanvraag toe€ 1300
382Mahonie tekentafel met kantelbaar blad, uittrekbaar front en messing kaarsenhouders aan weerszijden, 19e eeuw -blad gerestaureerd, binnenwerk met vakverdeling in front defect-, 77 × 91 × 58 cm€ 550
383Draagbare ijzeren kluis: 'Incombustible systeme Bauche brevete S.G.D.G. Usine a Gueux Marne', inclusief sleutel en alfabetisch combinatieslot, 26 × 44 × 33 cm€ 260
384Messing sabbatlamp, 45 × Ø 33 cm€ 140
385Hollandse School: tweemaster met waterschip, inkttekening, niet gesigneerd, 18e eeuw, 24,3 × 31,5 cmNot sold
386Hollandse School: haringbuis bij kust, inkt op papier, niet gesigneerd, eerste helft 19e eeuw, 12 × 18 cmNot sold
387Hollandse School: fregat op de Zuiderzee, inkt op papier, niet gesigneerd, circa 1800, papierformaat 19 × 25Not sold
388Fles rode wijn: Château Mouton Rothschild, Pauillac, 1996, in houten kistje -vulniveau: mid neck-€ 325
389Magnum rode wijn: Ruffino 'Romitorio di Santedame', Chianti, 1994, met 1e gehalte zilveren etiketplaat, in oorspronkelijk kistje -vulniveau: high shoulder-€ 65
390Fles rode wijn: Château des Templiers, Pomerol, 2001 -vulniveau: base neck-€ 25
391Fles rode wijn: Antinori 'Tignanello', Toscana IGT, 1996 -vulniveau: top shoulder-€ 95
392Magnum rode wijn: Dievole 'Duemiladievole', Chianti Classico, 1997 -vulniveau: mid neck-€ 50
393Paar flessen rode wijn: Cordero di Montezemolo Enrico VI, Barolo, 1997 -vulniveau: 2 cm-€ 110
394Fles rode wijn: Tenuta dell'Ornellaia, Bolgheri Superiore, 1995 -vulniveau: base neck-€ 110
395Fles rode wijn: Falletto di Bruno Giacosa, Barolo, 1997 -top van capsule afgesneden, vulniveau: base neck-€ 85
396Drie flessen rode wijn: Château Cantemerle, Haut-Médoc, 1989 -vulniveau: base neck, top shoulder en high shoulder-€ 90
397Paar flessen rode wijn: Marc Colin, Chassagne-Montrachet, 1993 -vulniveau: 2,5 cm, etiketten enigszins gehavend-€ 70
398Zes flessen rode wijn: Opus One, Napa Valley, 1991 -vulniveau: alle base neck-€ 1700
399Jeroboam rode wijn: Frecciarossa 'Le Praielle', Provincia di Pavia, 2006, in oorspronkelijke kist -vulniveau: base neck-€ 70
400Vijf flessen rode en één fles witte wijn: Avignonesi 'Riserva Grandi Annate', Vino Nobile di Montepulciano, 2004, en Avignonesi 'Il Marzocco', Cortona (Chardonnay), 2003, in oorspronkelijke kist -vulniveau: alle base neck-€ 240
401Crèmewitte kroonlijst met palmet-, parel- en eierrand, daaronder een grotesk -slijtages, kleine stukjes afgebroken-, eind 18e/eerste kwart 19e eeuw, 141 × 28 × 10 cm€ 140
402Paar steengoed Jacobakruiken, 14e eeuw, Duits Beneden Rijn-gebied, hoogste 25,5 cm€ 425
403Spaanse groenglazen wijnkaraf, circa 1900 -aanslag-, 27,5 × 30 × 14 cm€ 65
404Steengoed baardmankruik, op de buik een medaillon met rozet, Frechen, circa 1610-1640 -enkele chips van lip en medaillon-, 22 × Ø 13,5 cm€ 180
405Vijf slingerglazen met dubbele witte slinger in de stam en conische kelk, Engeland, tweede helft 18e eeuw -één met randchip, alle met chips van voet-, 16 × Ø 8 cmNot sold
406Steengoed baardmankruikje, Frechen, circa 1580-1600 -restauratie op bodem-, 14,5 × Ø 10 cm€ 160
407Messing 'Heemskerck' schijfkandelaar met tulpvormige bobèche, Nederlanden, tweede helft 17e eeuw, 18,5 × Ø 10 cm€ 200
408Tinnen inktpot, zogenaamd raadsheertje, 18e eeuw -deukjes-, 12 × 12 × 7 cm€ 130
409Messing waxjack, 18e/19e eeuw, hoogte 14 cm€ 100
410Messing 'Heemskerck' schijfkandelaar met tulpvormige bobèche, Nederlanden, tweede helft 17e eeuw, 19,5 × Ø 10 cm€ 200
411Steengoed baardmankruik met V op de buik, Frechen, begin 18e eeuw -baardman sleets-, 27 × Ø 17,5 cm€ 60
412Twee ijzeren spiraalvormige 'rat de cave' kandelaars op houten voet, West-Europa, 19e eeuw of vroeger, grootste 21 × Ø 11 cm€ 120
413Groen glazen zaadfles, 18e eeuw, 19,5 × Ø 14,5 cm€ 375
414Bronzen vijzel met rondlopende reliëfband en inscriptie: 'Ian de Clerck me fecit 1648', door Jan de Clerck (1624-1663), Mechelen, 13 × Ø 16 cm, inclusief stamper€ 750
415Ovaal gekuipt tonnetje, het deksel met snijwerk: gereedschappen, 19e eeuw, 15 × 21 × 16 cm€ 260
416Bronzen wijwatervat, 19e eeuw, 10 × Ø 18 cm€ 45
417Paar verguld bronzen kandelaars met palmetten onderaan de stam, Frankrijk, tweede helft 19e eeuw -vergulding beetje sleets-, 31 × Ø 15 cm€ 160
418Grote steengoed baardmankruik, op de buik een medaillon met wapen lijkend op dat van Amsterdam en twee kleine rozetten, Frechen, tweede helft 17e eeuw -enkele barsten, chip van lip-, 38 × Ø 26,5 cm€ 250
419Paar messing kandelaars met balustervormige stam en achthoekige voet, begin 18e eeuw, 19 cm hoog€ 80
420Twee groen glazen kattekoppen, eerste helft 18e eeuw -chipje van lip, bodempatina deels niet origineel-, 18 × Ø 14,5 cm€ 240
421Gepatineerd bronzen neogotisch 'kapelletje', het front met ruimte voor een thermometer -deze ontbreekt- en openend als een deur, midden 19e eeuw, 21 × 11 × 8 cm inclusief Siena-marmeren basement€ 100
422Paar koloniale messing penkandelaars, beide gemerkt met een vis, Zuidoost-Azië, 18e/19e eeuw, hoogte 20 cmNot sold
423Geelgeschilderde naaldhouten kist met beschilderd decor van een boerenpaar en bloemenrand, mogelijk Scandinavië, eind 18e/begin 19e eeuw -gebruikssporen-, 15 × 32 × 19 cm€ 200
424Twee Delfts aardewerk tegels met blauw-wit decor: accoladelijst met hoepelende jongen en Wanli-hoekmotieven, de ander met ruiter, 18e/19e eeuw, 13 × 12,5 × 1,3 cmNot sold
425Siena-marmeren en bronzen inktstel met kleine portretbuste in het midden, 19e eeuw -lichte gebruikssporen-, 16 × 26,5 × 13,5 cmNot sold
426Twee faience kaarsenhouders in de vorm van manddragende jongelingen, Bayreuth, Duitsland, barok-stijl Pfeiffer-periode, gemerkt 'B.P', naar 18e-eeuws voorbeeld -defecten-, 31 × 12,5 × 10 cmNot sold
427Kelkglas met deksel en gegraveerd decor: hert in landschap, de onderkant van de kelk met ribben, de stam met knopen, 19e eeuw -één knoop met chip, barst in kelk-, 21 × Ø 11,5 cm€ 110
428Gelegenheidsglas met gegraveerd decor: spiegelretourschip met verso de tekst: 'Het Lands wel vaaren', eerste helft 18e eeuw -chip in rand-, 18,5 × Ø 9 cm€ 210
429Kelkglas met gegraveerd wapen van Holland, de stam met knoop, druppel met luchtbellen en bol, Nederlanden, tweede/derde kwart 18e eeuw -voet gelijmd, vermoedelijk samengesteld-, 19 × Ø 9 cm€ 270
430Gelegenheidsglas met gegraveerd decor: spiegelretourschip met verso de tekst: 'Het Lands welvaaren', eerste helft 18e eeuw, 16,4 × Ø 7,6 cm€ 550
431Wijnglas met gegraveerd decor: het wapen van Goes bekroond door de tekst: 'Fortissimus Civitatis Munimentum Concordia', vermoedelijk refererend aan een lokale schutterij, 18,5 × Ø 8,5 cm€ 650
432Gelegenheidsglas gegraveerd met het wapen van de provincie Utrecht, de stam met vier knopen, midden 18e eeuw -chip van voet-, 18 × Ø 8 cm€ 350
433Glazen druivenspoeler met gegraveerd decor: de vos verleidt de raaf om te zingen en zijn kaas te laten vallen, 19e eeuw, 10,5 × Ø 12 cm. Voor video (27 sec): klik op Extra item info.€ 120
434Kelkglas met gegraveerde ornamentrand en luchtbel in de stam, tweede/derde kwart 18e eeuw, 17 × Ø 8,5 cm€ 250
435Glazen roemer met drie braamnoppen op de stam en een gladde voet, 18e eeuw, 17,5 × Ø 10,5 cm€ 150
436Gelegenheidsglas met gegraveerd decor: 'Hansie in de Kelder', afgebeeld als man met sleutelbos en kruik, midden 18e eeuw 19,8 × Ø 9,4 cm€ 600
437Glazen druivenspoeler met gegraveerd decor: wapen van Amsterdam omgeven door bladdecor, 18e eeuw, 15 × Ø 12 cm€ 150
438Notenhouten miniatuurkabinet met gezwarte accenten, inclusief gevouwen linnen in het interieur, tweede helft 19e eeuw -defect aan pinakel-, hoogte 27 cm€ 260
439Kopie naar het origineel van Benjamin West: Cornelia, moeder van de Gracchi, wijst haar kinderen aan als haar juwelen, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd J. Louis David, maar niet van zijn hand, circa 1800, 11 × 13 cm€ 270
440Aardewerk beeld: 'La nourrice', naar origineel van vermoedelijk Guillaume Dupré (1579-1640), uitvoering onbekend, eind 19e eeuw -glazuurschilfers-, hoogte 26 cmNot sold
441Drie Delfts aardewerk tegels met polychrome vogeldecors, in gips gezet -defecten-, 38 × 12,5 cm, daarbij: tegel met polychroom decor: valk, 13 × 13 cm, alle 17e eeuw€ 350
442Drie Delfts aardewerk tegels met polychroom decor: twee kwadraattegels met goudsbloemen in vaas en één tegel met druiven en Franse lelie, 17e/18e eeuw -met hoek- en randbeschadigingen, één gevat in montuur met missende pootjes-, 13,5 × 13,5 × 1,5 cmNot sold
443Bronzen lavabo, Rijnstreek, tweede helft 15e eeuw, 17 × Ø 19 cm exclusief hengsel en tuiten€ 1600
444Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture. (Staten Generaal versie). Amst., erfgenamen Paulus Aertsz van Ravesteyn, 1664. Groot folio. Blindgestempelde kalfslederenband over houten platten, koperen klampen en hoekstukken, geen kaarten€ 85
445Boek: Ernst Haeckel (1834-1910), Kunst-Formen der Natur. Leipzig & Wien, Bibliografisch Institut, 1899 (-1904). 4to. oorspr. linnen. Met 100 platen, waarvan in kleur. Mooi exemplaar€ 2800
446Bartsch A. (1757-1821). Copies faites d'après des estampes très rares de differens maitres, décritées dans les volumes I, IV et V du 'Peintre Graveur'. Vienne, 1805. Oblong kl. folio. Oorspr. kartonnage, titel en inhoudsopgave op het voor- en achterplat. 8 etsen door Bartsch naar P. Potter, H. Roos, J. le Ducq, J. van der Meer le jeune (2), J. van der Does en M. Roos. Zeldzaam -roestvlekjes op kartonnage en etsjes-, 23 × 31 cmNot sold
447Boek: Utrecht - Geer, J.J. de. Bijdragen tot de geschiedenis en oudheden der provincie Utrecht. Utrecht, 1860. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met 2 gevouwen kaarten en 2 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom€ 110
448Boek: Vlaardingen - Sprenger van Eijk, P.G.Q. Geschiedenis en merkwaardigheden der stad Vlaardingen. Rotterdam, 1832. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met gegraveerde titel, gevouwen kaart, 8 platen en 2 portretten, herkomst: collectie jonkheer Six van HillegomNot sold
449Boek: Drenthe - (Lesturgeon, A.L., H. Boom en D.H. van der Scheer), Drenthe in vlugtige en losse omtrekken geschetst, door Drie Podagristen. Koevorden, 1843-1858. 2 delen. In 1 band. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met gevouwen kaart (53 × 42 cm), plattegrond van Hunsow en 2 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom€ 210
450Vijf delen: Willem V - Aa, C. van der. Geschiedenis van het leven, character, en lotgevallen van wijlen Willem den Vijfden, Prinse van Oranje en Nassau. Amsterdam, J. Allart, 1806-1809. 5 delen. Glad half kalfsleer, rug rijk verguld, rode en zwarte rugschildjes (A. van Rossum, hof-boekbinder) Met titelprent en portret. Deel 5 bevat 228 pp. 'Bladwijzer van de voornaamste zaken', herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom€ 300
451Boek: Nieuwenhuys C.J. Description de la Galerie des Tableaux de S.M. Le Roi des Pays-Bas. 1843. 244 pp. Oorspr. omslag. Beschrijving van 129 schilderijen die in 1841 van het paleis in Brussel naar Den Haag zijn overgebracht -rug op meerdere plaatsen gebroken-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom€ 80
452Boek: Curiosum - Bennett, J.B.(predikant te Sassenheim) Het leeven en sterven van Adam, ons aller eersten stamvader voorgesteld in een leer-reeden over Genesis 5: vers 5, ter gelegenheid van het afsterven van den vader des vaderlands, Adam Adriaan baron van der Duyn, Vrijheer van 's Gravenmoer. Uitgesproken 2 december 1753. Tweede druk. 's-Gravenhage 1754. (IV) 63 pp. 4to -enkele bll. los-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom€ 60
453Twee delen: Brink, J. ten (H. Bosscha, J.M. Kemper en anderen). Bibliotheek van oude letterkunde. Amsterdam, 1808-1826. 2 delen. 630; 630 pp. Blauw half kalfsleer, titel in goud op rug (A. van Rossum, hof-boekbinder). Tijdschrift gewijd aan de Griekse en Latijnse schrijvers uit de oudheid, herkomst: collectie jonkheer Six van HillegomNot sold
454Twee delen: Nederlands wonder-toneel geopend in de jaren 1747 en 1748, vertonende de wonderlyke gebeurtenissen welke de Vereenigde Provintien zyn overkomen ... Als mede de onlusten, oproerigheden en plunderingen in verscheide steden en plaatzen geschied zyn. Leiden, 1749. 2 delen. Gemarmerd half kalfsleer, rood rugschildje. Met gegraveerde titel, 2 gevouwen kaarten en 6 platen, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom€ 160
455Boek: Moes, E.W. (Directeur van het Rijksprentenkabinet 1898-1912). Iconographia Batava. Proeve van een beredeneerde lijst van geschilderde en gebeeldhouwde portretten van Noord-Nederlanders in vorige eeuwen. Amsterdam, 1890-1905. 530; 670 pp. 4to. In afleveringen -laatste aflevering ontbreekt (=pp. 616-670), Zeldzaam, herkomst: collectie jonkheer Six van HillegomNot sold
456Boek: Novum Testamentum Graecum. Cum lectionibus variantibus. Studio et labore J. Milii. Oxonii, e theatro Sheldoniano. 1707. CLXVIII (14) 810, 64 pp. Folio. Kalfsleer uit de tijd. Met titelprent -rug en hoeken beschadigd-€ 80
457Boek: Gellerts, C.F. Fabelen en Vertelsels in Nederduitsche vaerzen gevolgd. 3 delen. Amsterdam, Pieter Meijer, uitgaven uit 1773, 1774 en 1781. Halfleer -roestvlekjes-€ 120
458Eiken doos met diverse spellen, gemerkt 'Royal Cabinet of Games', waaronder: schaken, backgammon en domino, Engeland, eind 19e eeuw -schaakstukken compleet maar met enkele defecten, twee zwarte backgammonstenen ontbreken, gebruikssporen-, 18 × 33 × 22 cmNot sold
459Boek: Scheen, P.A. Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1880. Herzien door P. Scheen. 1981. Groot 8vo. Linnen. Met 889 afbeeldingen€ 30
460Vijf delen: Werken der Bataafsche Maatschappij van Taal- en Dichtkunde. Amsterdam, J. Allart, 1804-1810. 5 delen. Perkament. Met gegraveerde titels. Bijdragen van W. Bilderdijk, J.Fr. Helmers, M. Siegenbeek, H. Tollens Cz en anderen€ 120
461Drie delen: Flavius Josephus. 'Alle de werken. Tweede deel: De histori van den oorlog der Jooden tegen de Romeynen. Daarby gevoegd de Vyf boeken van Egesippus van de Joodsche oorlogen'. Amsterdam, 1732. 1 deel (van 2). Met 5 kaarten en plattegronden en 1 plaat door J. Luijken. Daarbij: J. Basnage, 'Vervolg op Flavius Josephus, of Algemene historie des Joodsche naatsie'. Amsteldam, 1726-1727. 2 delen. Met titelprent, 2 portretten, geneal. tabel en 2 andere platen. Samen 3 delen. Folio. Kalfsl€ 300
462Twee delen: Leeuwarden - Eekhoff, W. Geschiedkundige beschrijving van Leeuwarden ... van den vroegsten tijd tot 1846. Leeuwarden, 1846. 2 delen. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met 6 gevouwen kaarten en plattegronden en 5 platen (3 gevouwen), herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom€ 120
463Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture. Door last der Ho. Mog. Heeren Staten Generael. (En) de Boecken genaemt Apocryphe. Leyden, Wed. en Erffgenamen van Johan Elzevier, 1663. Groot folio. Blindgestempelde juchtlederen band over houten platten, messing hoekstukken en klampsluitingen. Met gegrav. titel en 5 dubbelbladige kaarten en een plattegrond van Jerusalem, alle door Nic. I Visscher. De eerste uitgave van de Statenvertaling gedrukt met de romeinletter -rug vernieuwd, enige andere kleinNot sold
464Twee delen: Bouman, H. Geschiedenis van de voormalige Geldersche Hoogeschool en hare hoogleeraren. Utrecht, 1844-1847. 2 delen. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder), herkomst: collectie jonkheer Six van HillegomNot sold
465Groengeschilderd opengewerkt houten paneel met gesneden ornamenten in goud en wit, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 65 × 35 cm€ 120
466Verguld en gepatineerd bronzen kandelaber, gedragen door kariatide, tweede helft 19e/20e eeuw, hoogte 56 cm€ 190
467Trumeau met groen marmeren blad op smeedijzeren onderstel gedecoreerd met vergulde acanthusbladeren en faux koord, Frankrijk, 19e eeuw -verf iets sleets, gebruikssporen op blad-, 82 × 100 × 46 cm€ 375
468Eéndeurs vitrinekast met intarsia op de kapregel en drie lades onderin, 20e eeuw, 168 × 95,5 × 41 cm€ 160
469Twaalf groene rijnwijnglazen, 19e eeuw, 12,7 × Ø 6 cm€ 100
470Bureauvormige likeurkelder met op het front twee halfzuilen, in het interieur zes flacons en zes glazen, alle met goudbeschildering, rechts onderin een lade, eind 18e eeuw -gebruikssporen, delen beschildering sleets-, 35 × 29,5 × 22,5€ 260
471Wortelnoten gefineerd kabinet met donkergebeitste ornamenten en biezen, Hollands, Louis Quinze -fineer verbleekt, defecten aan cosmetische delen-, 257 × 210 × 70 cmNot sold
472Metalen sextant, adres: W. Ludolph, Bremerhaven / Hamburg, 20e eeuw, in mahonie kistje, 16 × 29 × 29 cmNot sold
473Perzisch tapijtje Kirman, 62 × 52 cm€ 35
474Notengefineerde 'lowboy' met drie lades en regelverbinding tussen de achthoekige poten, Engeland, eerste helft 18e eeuw -vele schades aan afwerklaag-, 69 × 77 × 55 cm€ 260
475Lithosteen met voorstelling naar Maurits Cornelis Escher (1898-1972), 'Kringloop', afmeting werk 42,5 x 25 cm, gemonogrammeerd in het werk 'MCE' en gedateerd V 38, lithosteen vervaardigd onder supervisie van de M.C. Escher Foundation en het toenmalige Haags Gemeente Museum, midden jaren '70, drukker: G.W. Breughel, Amstelkade 75, Uithoorn, Holland, herkomst: particuliere collectie: afscheidscadeau van de heer D. Zeelenberg bij uitdiensttreding Spaarnestad Uitgeverij op 14 december 1978, steen Not sold
476Perzisch wollen ateliertapijt met bosdecor, 152 × 76 cm€ 150
477Spaanse eiken tafel op eiken onderstel met smeedijzeren regelverbinding, 17e eeuw -defecten-, 154 × 83 × 78 cm€ 500
478Acht iepen stoelen met olijfgroene velours bekleding en gedraaide spijlen in de rug, eind 19e/begin 20e eeuw, 93 × 49 × 48 cmNot sold
479Eiken bankje, staand op gedraaide poten met tussenregels, Engeland, 56 × 136 × 30 cm€ 150
480Eugeen van Mieghem (1875-1930), 'Twee vrouwen met een kind aan tafel', ets, herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, 7 × 10 cm€ 150
481Paul Cézanne (1839-1906), 'Entrée de ferme, Rue Romy, Auvers', ets, 1873, herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, 13 × 11 cm€ 270
482Eiken en kastanjehouten tafel met drie lades onder het blad en een hangoorblad aan één kant, 20e eeuw, 77 × 150 × 78 cm€ 375
483Beschilderde naaldhouten kist met blauw-wit bloemdecor op rood fond, vermoedelijk Duitsland of Oostenrijk, begin 20e eeuw, 44 × 82 × 43 cm€ 95
484Oosters ateliertapijt in Nain-stijl met florale motieven -lichte gebruikssporen-, 416 × 300 cm€ 475
485Mahonie kabinet met dubbelgebogen onderkast, staand op bolklauwpoten, Louis Quinze -voorzijde enigszins verbleekt-, 256 × 210 × 72 cmNot sold
486Admiral Fitzroy barometer in gestoken eiken kast, gedateerd 1881, 122 × 30 cmNot sold
487Houten nis voor een sculptuur met schelpvormig gewelfje, geflankeerd door voluten met bloempjes, rococo -enkele profielen aangevuld-, 90 × 80 × 25 cm€ 400
488Paar gesneden naaldhouten schouw- of kozijndelen, Louis Quinze-stijl en waarschijnlijk periode -ontdaan van polychromie en grondering-, 193 cm€ 150
489Paar geribbelde Delfts aardewerk kastkommen met blauw-wit bloemdecor, begin 18e eeuw -één gelijmd, stukje ontbreekt-, 10,8 × 22,5 cm€ 80
490Beschilderde spanen doos, op het deksel een decor van een ruiter met gitaar, de rand met bloemdecor, Noord-Nederland of Noord-Duitsland, 19e eeuw, 36,5 × 26 × 14 cm€ 100
491Polychroom beschilderde kast met rijk druivenrankendecor over het front, bovenin twee beglaasde deuren, onderin twee massieve deuren met religieuze voorstellingen: 'Hemelvaart' en 'Emmaus', Assendelft, 18e eeuw, 205 × 153 × 34 cm€ 1200
492Drie stuks blauw-grijs steengoed: kan met tinnen klep, de buik met blokkendecor, Westerwald, Duitsland, 19e eeuw -staat ietwat wankel, ondiepe scherf van voet-, 31 × 17 × 14 cm, schenkkan met blauwe biezen en reliëfband, Rijnland, eind 18e eeuw, 23 × 19 × 14 cm, en wijnvat met lijnendecor, Duitsland, 18e/19e eeuw -kleine defecten, één kurk ontbreekt-, 21 × 29 × 18 cmNot sold
493Drie ivoren en profil gesneden plaquettes in lijst, renaissance-stijl, Italië, 19e eeuw -een plaquette met haarlijn, kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, 5,5 × 5,5 cm€ 290
494Schilderij: piëta, olieverf op doek, niet gesigneerd, 17e eeuw, verso toegeschreven aan Frans Francken de jongere -gedoubleerd-, 47 × 35 cm€ 230
495Paar messing penkandelaars met twee knopen in de stam, naar 15e-eeuws voorbeeld, eind 19e/20e eeuw, 21,5 × Ø 10,7 cmNot sold
496Menselijke schedel zonder onderkaak, mogelijk een bodemvondst€ 250
497Vierslags messing reisicoon met afbeeldingen van de vijftien belangrijkste orthodoxe feestdagen, en op een paneel vijf afbeeldingen van orthodoxe heiligen die iconen van Maria aanbidden, centraal Rusland, circa 1800, uitgevouwen maat 15,8 × 36,6 cm€ 100
498Gietijzeren handvat, decor: schedel met zeis, 18e/19e eeuw -oxidatie- 19 × 9 cm€ 55
4993e gehalte zilveren triptiek met email decor: Madonna met kind, Johannes de doper, en Jezus met de apostelen, Rusland, 19e/begin 20e eeuw, ingeklapt 9,7 × 6 cm€ 280
500Miniatuur op perkament uit een psalmenboek, koning knielt voor Jezus, verso met tekst, 16e eeuw, 18 × 11 cm€ 280
501Russische icoon: Aartsengel Gabriël en twee heiligen, 19e eeuw -beschadigingen-, 36 × 31 × 2,5 cm€ 160
502Albasten reliëf: de Annunciatie, Mechelen, 17e eeuw -enkele barsten, beschadiging linksonder-, 10 × 12 cm€ 500
503Grieks-orthodoxe icoon: de heilige Nikolaas, met 1e gehalte zilveren oklad, in lijst, tweede helft 20e eeuw, 28 × 22 cm€ 120
504Ajourgezaagde bronzen godslamp met gegraveerd decor en drie armen in de vorm van vrouwen, vermoedelijk Augsburg, 17e/18e eeuw -defecten-, hoogte inclusief ophanging circa 60 cmNot sold
505'Sophia-Bijbel' - Bijbel bevattende al de boeken der Heilige Schrift, volgens de Staten-overzetting. (En de Apocryfe Boeken). Met aanteekeningen. Gouda, G.B. van Goor, 1855. Groot 4to. Zware lederen reliëfband (op het voorplat de Verheerlijking van Christus, het achterplat toont Het Laatste Oordeel), sneden verguld, metalen klampen. Met titelprenten, gegraveerde titels en 76 platen -buitenste scharnieren van de band versterkt met linnen; watervlekken in de uiterste marges, vrnl. van de pren€ 150
506Wortelnoten gefineerd kabinet met rijk snijwerk, Hollands, Louis Quinze, 260 × 210 × 70 cmNot sold
507JeanMarianne Bremers (1935), vrouwelijk en mannelijk naakt opgaand uit cirkel, brons, op de voet gesigneerd en tweemaal gemonogrammeerd en gedateerd 1999, 26 × 22 × 24 cm€ 400
508Rudolf Schwaiger (1924-1979), 'Eva', bruingepatineerd brons, 1973, op natuurstenen basement, 15 × 9 × 9 cm€ 240
509Messing reisklokje met facetgeslepen beglazing rondom, daarbij: niet bijbehorend, met rood velours beklede foedraal met in de voorzijde een los schuifje voor een venstertje -foedraal sleets, opwindsleutel bijgevoegd-,15 x 6,5 x 6,5 cm inclusief hengselNot sold
510Jits Bakker (1937-2014), brandweerman op ladder, gepatineerd brons op granieten basement, gesigneerd, 24,5 cm hoog€ 600
511Paul de Boulongne (1863-1938), naakte danseres met tamboerijn, gepatineerd brons, gesigneerd op basement, 23 × 26 × 8 cm€ 260
512Boek: Irma Boom en Johan Pijnappel, 'SHV 1896-1996 (Think Book)', Utrecht, SHV Holdings NV, 1996, inclusief originele kartonnen doos en uitnodiging, ter ere van het 100-jarige bestaan van de SHV kreeg Irma Boom de opdracht om voor deze gelegenheid een boek te maken, vijf jaar hebben Boom en Pijnappel eraan gewerkt, experimenterend met vele diverse technieken, het boek is terug te vinden in collecties zoals het Rijksmuseum en het MoMa€ 2000
513Automaton in de vorm van een hond, niet gemerkt, mogelijk uitvoering Roullet & Decamps, bijgevoegd: niet originele sleutel -werkt niet, behoeft restauratie-, hoogte 43 cmNot sold
514Verzilverde doos in de vorm van een uil met glazen ogen, circa 17 × 9 × 12 cm€ 270
515Kapitale plateel vaas met gestileerd bloemdecor op crèmewitte ondergrond, schilder Th. Verstraaten, uitvoering Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda -chips van hals-, hoogte 49 cm€ 290
516Takeshu Yasuda (1943), bruin- en ambergeglazuurde keramiek schaal met handvatten, gesigneerd op etiket, 12 × 34 × 33,5 cm€ 350
517Pieter E. Stolp (1920-2002), bouwwerk, keramiek, 52 × 26 × 20 cmNot sold
518Rechthoekige facetgeslepen damspiegel, de lijst met portretten in de hoeken, Hollands, Louis Seize, 153 × 21,5 cm€ 500
519Wandbord met gewelfde rand en polychroom decor: bosviolen, uitvoering Plateelbakkerij Rozenburg, Den Haag, 1897, Ø 30,5 cm€ 425
520Plateel aardewerk vaasje met iriserend decor: vissen en wateranemonen, model 131, decor F, uitvoering St. Lukas, Utrecht, 1910-1920 -krasjes in glazuur bij één hengsel-, 10,5 × 10,5 × 10 x cm€ 800
521Lino Tagliapietra (1934), lichtblauwe glazen vaas met paarse ribben, unica, gesigneerd, uitvoering Effetre International, Murano, 1987, 28,5 × 22,5 × 9,5 cm€ 800
522Plateel aardewerk vaasje met iriserend decor: torretje op tak, model 46, decor E, uitvoering St. Lukas, Utrecht -stukje glazuurverlies op bovenrand- 12,5 × Ø 13,5 cm€ 425
523Bronzen legpenning: De clowns, ontwerp Colombaioni, 1977, voorzijde: het meesterclownsduo Carlo en Albert, keerzijde: het duo te midden van het publiek in amphitheater 'de Blauwe Zaal' van de Utrechtse Stadsschouwburg in de vorm van letters Presentano / Carlo / E Alberto / IColombaioni – Comedia dell’arte classica – Commedia dell'arte comica€ 150
524Glazen serviesgedeelte, model Forest, ontwerp Floris Meydam, uitvoering Glasfabriek Leerdam, vanaf 1968, bestaande uit: drie diverse karaffen, zes lage brede glazen, vijf smalle diepe glazen, vijf smalle ondiepe glazen met dichte voet, één kom, en één vaas, hoogste karaf 35,5 cmNot sold
525Messing model van De Robecotoren, ook wel het Robecohuis, gelegen aan de Coolsingel te Rotterdam, hoofdkantoor voor Robeco in eigendom van Rodamco Europe, onderzijde voorzien van koperen plaquette met opschrift: 'Rodamco/o Rotterdam April '80 - December '90', 19,5 × 10 × 9 cm€ 290
526Mahonie stommeknecht met gecanneleerde poten, de twee laatjes bekleed met donkerblauw velours, tweede helft 19e eeuw -gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 78 × 50 × 41 cm€ 85
527Paar pendantportretten: man en vrouw, olieverf op doek -gedoubleerd-, 19e eeuw, 69 × 57,5 cmNot sold
528Driedelig bronzen en marmeren pendulestel, de pendule met glazen vensters, geëmailleerde wijzerplaat, kwikslinger en verguld bronzen beslag, geflankeerd door een paar vierlichts kandelabers, eind 19e eeuw, inclusief sleutel, afmetingen pendule 39 × 24 × 14 cmNot sold
529Paar goudkleurige metalen boekensteunen in de vorm van een hond bij een stapel boeken, 20e eeuw, 12 × 11 × 7 cm€ 60
530Geprepareerde atlasvlinder in lijst, en vier kleinere vlinders in lijst, grote lijst 27 × 32 cm€ 110
531Mahonie buffet met lades, opbergvakken, ingelegde biezen en marqueterie, Engeland, 19e eeuw, 107 × 172 × 66 cmNot sold
532Satijnhoutgefineerde theestoof met marqueterie, Louis Seize -slijtages-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 50 × 28 × 28 cm€ 45
533Iepen stoel met gesneden urnvormig ornament in de rug, staand op sabelpoten, Louis Seize -bekleding sleets-, 86 × 49 × 52 cm€ 80
534Adrianus Eversen (1818-1897), stadsgezicht met figuren, bedelaar en kerktoren in de achtergrond, aquarel op papier, r.o. gemonogrammeerd, 22 × 31 cm€ 450
535Jacobus Perkois (1756-1804), jagers maken een praatje bij de herberg, aquarel op papier, gesigneerd op paal en gedateerd 1790, 32 × 24 cm€ 550
536Wijnand Otto Jan Nieuwenkamp (1874-1950), landschap met vele molens, ets, r.o. gesigneerd, 8 × 32 cm€ 95
537Twee kopergravures: tuinen van Franse buitenhuizen, afkomstig uit: 'Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux', naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 23 × 16,5€ 40
538Mahonie armfauteuil met groengestreepte bekleding, eerste helft 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 107 × 70 × 58 cm€ 60
539Vier gouaches: 17e- en 18e-eeuwse kostuums, niet gesigneerd, 20e eeuw, 27 × 17 cm€ 50
540Ingelijste waaier met ivoren baleinen en polychrome decors: romantisch koppel en Hollandse landschappen, in cartouches met vergulde omlijsting, daaromheen bloemdecor en twee putti, rococo, 37,5 × 64 cm -CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-€ 200
541Mahonie kaptafel met spiegelopstand en ingelegde bies, het geheel op messing wieltjes, Engeland, 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 155 × 106 × 51 cmNot sold
542Twaalf geprepareerde vlinders in twee lijsten, lijsten 27 × 32 cm€ 400
543Verguld bronzen pendule met rocailles en bloemen, Louis Quinze-stijl, het uurwerk gemerkt Marti & Cie -vensterglas aan achterzijde ontbreekt-, hoogte 30 cmNot sold
544Mahonie oorfauteuil met rietbespanning, mogelijk van koloniale oorsprong, 19e eeuw, 117 × 77 × 79 cmNot sold
545Paar verguld en gepatineerd bronzen vijflichts kandelabers, het optionele centrale zesde lichtpunt met dover in de vorm van vlammen, de stam met palmetten en onderaan drie klauwpoten, Frankrijk, Napoleon III -één druppelvanger licht afwijkend-, 76 × Ø 32 cm€ 3100
546Bronzen buste: Asklepios, het Siena-marmeren basement met bronzen aesculaap, niet gesigneerd, 19e eeuw, 31 × 11 × 9 inclusief basement€ 375
547Indiaas zijden en katoenen tapijt Kashmir, 181 × 86 cmNot sold
548Ovale mahonie coulissetafel, de regels met parelrand, voorzien van messing wieltjes, inclusief twee mahonie tussenbladen en een enkel bijgemaakt blad, tweede helft 19e eeuw, 78 × 144 × 104 cm, tussenbladen elk 144 × 50 cm, hoogte van vloer tot onderzijde regel 65 cmNot sold
549Acht mahonie stoelen, waarvan twee armstoelen, alle met crèmewitte geruite bekleding, 19e eeuw€ 300
550Indiaas zijden tapijt Kashmir -lichte gebruikssporen-, 303 × 246 cm€ 250
551Terracotta paard, mogelijk Tang -beide achterpoten gelijmd-, 35 × 35 × 14,5 cmNot sold
552Gelakt metalen Boeddha, de rechterhand in vitarka mudra, vermoedelijk 19e eeuw -defecten aan lakwerk-, 34 × 26 × 17 cmNot sold
553Kokosnoot kruithoorn met twee gesneden mythologische scènes: Europa en de stier en Europa en Zeus, 19e eeuw -hangogen ontbreken-, 14 cm€ 300
554Bronzen handbel vajraghanta, gebruikt voor boeddhistische en hindoeïstische rituelen, Oost-Java, Indonesië, 19e eeuw, 28 × Ø 11 cmNot sold
555Vier tulmar zwaardheften: drie met gedamasceerd decor, de ander met gegraveerd decor, vermoedelijk India, 18e/19e eeuwNot sold
556Kashkul (bedelnap), gemaakt van een coco-de-mer met gesneden decor van een Derwisj in een cartouche omgeven door bloemen, Perzië, eind 19e eeuw -gebruikssporen- 14 × 30 × 16 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, 11 mei 1984€ 800
557Blauw faience pennenbakje met bronzen monturen, 19e eeuw, 9 × Ø 6 cm€ 40
558Octagonaal BWZG doosje met reliëfdecor van Arabische tektsen, gebruikt voor het opbergen van miniatuur Korans, Perzië, 19e eeuw -stukje sluiting ontbreekt-, 5,3 × 5,3 cm€ 40
559Twee gegoten bronzen figuurtjes: Khandoba te paard, India, 16e/17e eeuw, en Krishna als knielend kind, India, 19e eeuw, Khandoba te paard 17,5 cm hoog, herkomst Khandoba Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, maart 1984€ 230
560Bronzen kruik in de vorm van een jaguar, Benin, 20e eeuw, 9 × 21 × 10 cm€ 120
561Negen faience Egyptische ushabti, 20e eeuw, 6 × 1,5 cmNot sold
562Aardewerk Effigy vogelkom, Nazca cultuur, Peru, 150-230 n. Chr., Ø 16 × 7 cm€ 130
563Divers metaalwerk: messing schaal met gegraveerd decor van vier griffioenen, messing kommetje met koper en zilver decor van Arabische teksten, Caïro, 19e eeuw, koperen handschep, Ashanti, eerste helft 20e eeuw, en twee messing gewichtjes, schaal 6,5 × 25 cm€ 110
564Twee waaiervormige gebedsboeken, Sri Lanka, begin 20e eeuw, grootste 40,5 cm langNot sold
565Stalen kortzwaard met gesneden houten heft met vogeldecor, de kling met inscriptie 'Tjisoerat R Mas 1895 B Oesa' en verso Arabische tekst, in houten schede, Zuidoost-Azië, lengte 54 cm -klein defect aan heft-Not sold
566Drie diverse hoornen krisheften, Indonesië, op houten basementen, hoogste 13 cm inclusief basement€ 450
567Toeareg handschrift, koranfragment op papier, in bruine en rode inkt. Gekartonneerd, blindgestempeld lederen etui uit de tijd. Algerije, 19e eeuw -kartonnage geheel versleten; bladen los, hoeken van de bladen afgerond, twee bladen beschadigd-, 16 × 11 cmNot sold
568Stalen en messing schaakspel in zwart lederen folio, ontwerp Rena Dumas, circa 1985, uitvoering Hèrmes, Frankrijk -lichte gebruikssporen-, folio 28,5 × 26,5 cmNot sold
569Folder: 'Waldorf-speelgoederen. Het Waldorfschool speelgoed. Paedagogisch speelgoed. Ons catalogus prentenboek 1929/1930'. Oorspr. omslag en 16 pp. met afbeeldingen in kleur. Met prijslijst en een inlegvel met 'St. Nicolaas-aanbieding 1930'. Mooi exemplaarNot sold
570Hollandse School: kantklossende vrouw in interieur met een hondje aan haar voeten, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd Van Mieris, maar niet van zijn hand, 17e/18e eeuw -verticale barst in paneel-, 47,5 × 41 cmNot sold
571Inkttekening: echtpaar op bankje, circa 1900, 13,5 × 10 cm€ 95
572Schilderij: schrijvende vrouw aan tafel met hond aan haar zijde, olieverf op doek, r.o. resten van signatuur, 19e eeuw, 34 × 27,5 cmNot sold
573Hollandse School: bij de tandarts, olieverf op ijzer, niet gesigneerd, 19e eeuw, 20,5 × 17 cm€ 180
574Gezwart houten Engelse tafelklok de messing wijzerplaat met vergulde hoekstukken, verzilverde cijferring, datumaanduiding, strike/silent, gesigneerd Samuel Weston, Stratford, het uurwerk aangepast naar ankergang, speelwerk op zes bellen en slagwerk op enkele bel, de achterplatine met gegraveerd arabeskendecor, eind 18e eeuw -inclusief sleutel, barstje in rechter ruit, slinger niet origineel-, 48 × 28 × 18 cm€ 2000
575Eiken kist met onderin vijf lades, het geheel met messing beslag, Engeland, 18e eeuw -deksel kromgetrokken-, 98 × 141 × 56Not sold
576Inklapbare mahonie bordendrager met drie plateaus, 94 × Ø 24 cm€ 40
577Schilderij: portret van kind in theatraal kostuum met twee honden, olieverf op doek, niet gesigneerd, Frankrijk/Italië, 17e eeuw -enkele inschilderingen-, 38 × 30,5 cm€ 600
578Goudleerfragment in lijst, gemonteerd op hout, het decor met bladeren en vruchten, 18e eeuw -scheurtjes, in het midden een stukje gerestaureerd-, 38 × 24,5 cmNot sold
579Twaalf geprepareerde vlinders in drie lijsten, lijsten 32 × 19 cm€ 80
580Hollandse School: paar pendantportretten, de man en vrouw beide in zwarte kledij, hij met platte kraag en zij met molensteenkraag, beiden met rode draperie in de achtergrond, niet gesigneerd, het mannenportret gedateerd 1616, in gesneden en vergulde houten lijsten, vermoedelijk latere kopieën naar familieportretten van de familie De Ligne van Marcus Gheeraerts II (1561-1636) -beide bedoekt, witte verf transparant geworden in molensteenkraag-, 99 × 80 cmNot sold
581Beschilderd blikken dienblad met vogel- en bloemdecor, midden 19e eeuw -enkele plekjes met verfverlies-€ 50
582Eiken kist met klep, drie lades en messing beslag, verso met label 'Goodall's The Manchester Pantechnicon 15 King Street', Engeland, na 1855 -klep licht verkleurd-, 166 × 57,5 × 97 cm€ 150
583Mahonie tabakspot op voet, Willem III, 19e eeuw -gebruikssporen, krimpscheuren-, hoogte 48 cm€ 90
584Houten basement met marmertechniek beschilderd, 22 × 20 × 20 cm€ 55
585Koloniale hardhouten bijbel- of documentenkist met messing beslag, 19e eeuw -sluiting van het slot afwezig-, 16 × 42,5 × 30 cmNot sold
586Palissandergefineerde schrijfkist met ingelegde parelmoer accenten, derde kwart 19e eeuw -kleine fineerschade rechtsvoor, bekleding schrijfplank defect op vouw-, 12,5 × 25 × 41 cm€ 50
587Oosters tapijt Nain, 160 × 96 cm€ 75
588Ronde mahonie coulissetafel met acht stoelen waarvan twee met armleuningen, alle op gecanneleerde poten, de tafel met drie tussenbladen, 20e eeuw -gebruikssporen-, 76 × Ø 111 cm€ 300
589Perzisch tapijt Tabriz-Khoy met zijde, 305 × 199 cm€ 220
590Correspondentiekastje met mahoniegefineerde paneeltjes, klep en lade, afgewerkt met gesneden randen met bloemdecor, op hoge gebogen klauwpoten, de bovenkant gesierd met bol, het interieur met goudpapier bekleed, eind 19e eeuw -fineerverlies bij de sleutelgaatjes, twee sleutels bijgevoegd-, 137 × 40 × 40 cm€ 600
591Cornelis Willem 'Kees' Momma (1965), stadsgezicht met kerktoren en man met handkar, pentekening op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd 2000, 20 × 16 cmNot sold
592Paar grote messing schijfkandelaars met pen, Indonesië of Nederland, 18e eeuw, 32 × Ø 17 cm€ 120
593Drie grote tinnen borden: één met initialen *C*R* en gietersmerk FM, één met inscriptie: 'Jochim Westpfahl 1726', en één met Engelse tinmerken achterop, alle vermoedelijk 18e eeuw, Ø 41 cm€ 85
594Paar vierkante tinnen borden met gecontourneerde rand, gemerkt IGK, Engeland, 18e eeuw, 26,5 × 26,5 cm€ 60
595Koloniale documentenkist met messing beslag, staand op bolpoten, 18e eeuw -deksel getordeerd-, 19 × 36,5 × 24,5 cmNot sold
596Koloniale schrijfkist, opgebouwd uit massieve panelen van amboinahout, met gezwarte accenten en messing beslag, 18e eeuw -hang- en sluitwerk, en slotplaat vervangen, krassen op deksel-, 18 × 54 × 43 cm€ 400
597Beschilderd houten kistje met aan beide zijden een schuifpaneel waarachter geheime laatjes, Hollands, 19e eeuw -gebruikssporen-, 18,5 × 31 × 20,5 cm€ 150
598Noten buffetkast met opstand, natuurstenen blad, drie lades en vier deuren, voorzien van gesneden decors van figuren en dieren, circa 1900€ 750
599Ets / gravure: 'Tooneel van nood en jammer te Doornspijk in Gelderland, op 4 februarij 1825', impressie van de stormvloed met vee in nood en de voormalige Sint-Ludgeruskerk in het verschiet, door Daniël Veelwaard (1796-1868), naar Haatje Pieters Oosterhuis (1784-1854), 1825/1826, 15 × 26 cm€ 30
600Verlucht blad op perkament uit een psalmenboek, 15e of 16e eeuw, 14,7 × 10,7 cm€ 290
601Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: Joosje te paard, Chenghua gemerkt, Kangxi -paar kleine randschilfers, één bord met haarlijn-, Ø 20 cm€ 1000
602Fles rode wijn: Opus One, Napa Valley, 1983 -vulniveau: top shoulder-€ 150
603Vergulde achtlichts messing kaarsenkroon met rijk bloemdecor, Louis Quinze-stijl, 19e eeuw -één bobèche ontbreekt, oorspronkelijk met kristallen pegels aan de druppelvangers-, 80 × Ø 53 cm€ 200
604Katsushika Hokusai (1760-1849), figuren in de regen, afkomstig uit Ehon azuma asobi, en Utagawa Hiroshige (1797-1858), Yahagi brug - Okazaki, beide Japanse houtblokdrukken in kleur, grootste 22,5 × 35,5€ 140
605Twee postzegelalbums, 1852-1981, waaronder: legioenblokken, postbewijszegels 1884, interneringszegels 1916, etc. albums incompleet, deels gestempeldNot sold