Lotnummer: 51

Stalen wasbassin met wijd uitlopende hals en gegraveerd en gedamasceerd bloemdecor verdeeld over cartouches, centraal een opengewerkte deksel, Perzië, 19e eeuw, 12 × Ø 30,3 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 52

Eiken klaptafel, staand op gedraaide driespantpoot, Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen-, 71,5 × Ø 86 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 53

Vierdeurs mahonie breakfront boekenkast met tandlijst, de deuren voorzien van geplisseerde groene stof, staande op taps toelopende pootjes, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 226 × 350 × 45 cm

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 54

Rozenhoutgefineerde schrijftafel met rood lederen blad en messing biezen, onder het blad twee lades en uitschuifbaar blaadje, Frankrijk, 19e/20e eeuw -gebruikssporen, fineerschade, enkele loszittende onderdelen-, 75 × 81 × 49 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 55

Bronskleurige gesneden houten halbank, de rugleuning met schildering: pluimvee, tweede helft 19e eeuw -klein stukje ornament van de rug ontbreekt, sleets-, 125 × 130 × 44 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 56

Hollandse School: figuren in interieur, sepiatekening, r.o. gesigneerd B. Martini, naar Cornelis Troost (1696-1750), 18e/19e eeuw, 24 × 21 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 57

Ets, Amsterdam: 'Gezigt langs het Rokin op de Nieuw-Zyds-Kapel en Beurs', door Jacob Folkema (1692-1767), naar Jan de Beijer (1703-1780), circa 1751-1767, 26 × 37 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 58

Marius Bauer (1867-1932), badende hindoes in de Ganges, ets no. 14, l.o. in de druk gesigneerd en r.o. met potlood gesigneerd, 50 × 68 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 59

Ingekleurde gravure: kaart van de Breeveertien, een inmiddels verdwenen zandbank voor de Nederlandse kust, Johann Christoph Berndt, 1783 -vochtplekje rechtsboven-, 51 × 61 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 60

Jacobus Hermanus Redelaar (1871-1951), versierde kalender met winterlandschapje en rococo-ornamenten, aquarel op papier, r.o. gesigneerd en l.o. gedateerd feb. 1910, 38 × 27,5 cm

Hamerprijs: € 30

Lotnummer: 61

Marius Bauer (1867-1932), ruiters op een heuvel, ets, r.o. gesigneerd, verso gedeeltelijk papieren label van Van Wisselingh & Co, 24,5 × 35,5 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 62

Mahoniegefineerd trumeau met spiegelachterwand en marmeren blad, 19e eeuw -enkele beschadigingen aan het blad, gebruikssporen, krimpscheur-, 90 × 89 × 40 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 63

Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), sleepboot 'Java' in de haven, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 49 × 79 cm

Hamerprijs: € 1000

Lotnummer: 64

David Schulman (1881-1966), 'Zicht op het Singel, Amsterdam', olieverf op board, r.o. gesigneerd, herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht, Amsterdam, 50 × 70 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 65

Herman Paradies (1883-1966), gezicht op het Poortgebouw te Rotterdam gezien vanaf de Binnenhavenbrug, aquarel en gouache, r.o. gesigneerd -verbruind, volgrecht van toepassing-, 59 × 159 cm

Hamerprijs: € 1400

Lotnummer: 66

Paar Chinees porseleinen dubbelborden met blauw-wit bloemenmanddecor, 18e eeuw -minieme randschilfers-, 27,5 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 67

Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -barst en sterbarst-, 7 × Ø 16 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 68

Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -chip van standring, randchipje, enkele glazuurschilfertjes op rand-, 8 × Ø 16 cm

Hamerprijs: € 900

Lotnummer: 69

Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -craquelé aan binnenzijde-, 7,5 × Ø 16,5 cm

Hamerprijs: € 3500

Lotnummer: 70

Paar Chinees porseleinen knobbelvazen met blauw-wit decor van kostbaarheden en een tempelleeuw, Kangxi -één met barst in de buik-, hoogte 21,5 cm

Hamerprijs: € 2700

Lotnummer: 71

Japans porseleinen bord met blauw-wit Kakiemon-decor van een tijger bij bamboe, de golvende rand met draken en tempelleeuwen, gemerkt, circa 1700, Ø 24,5 cm

Richtprijs: € 1500-2000

Lotnummer: 72

Vier Chinees porseleinen kommetjes met blauw-wit bloemdecor boven een band van servetwerk, aan de binnenzijde een vliegende kraanvogel, onderop gemerkt met wierookbrander, Kangxi -één met randchipje, één met haarlijn-, 4 × Ø 7 cm

Hamerprijs: € 850

Lotnummer: 73

Chinees porseleinen snuifflesje met blauw-wit decor van een krijger, 19e eeuw -defecten, dopje ontbreekt-, 8,5 × Ø 2,5 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 74

Chinees porseleinen gelobde kom met blauw-wit decor: lange lijzen op een terras, aan de binnenzijde een zittende man, Chenghua gemerkt, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren hengsel met jaarletter 1852, 6,5 × 12,5 cm exclusief hengsel

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 75

Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: drie lange lijzen in tuin, de rand met servetwerk en vier verschillende planten in cartouches, Kangxi gemerkt en periode -kleine randopvulling aan achterzijde, lichte restauraties aan rand-, Ø 21,5 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 76

Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: drie mannen in interieur, Chenghua gemerkt, Kangxi -paar randschilfers-, Ø 20,5 cm

Hamerprijs: € 750

Lotnummer: 77

Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: vier scènes uit de 'Romance of the Western chamber', Kangxi gemerkt en periode, 10 × Ø 20 cm

Hamerprijs: € 4500

Lotnummer: 78

Paar Chinees porseleinen zoutschaaltjes op voet, met blauw-wit floraal decor, Kangxi -randschilfers-, 7,5 × Ø 9,5 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 79

Chinees porseleinen pattipan met blauw-wit Chine de commande decor: 'Doctor's visit', naar ontwerp van Cornelis Pronk, circa 1740, eenzelfde exemplaar bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, 13 × 9 cm

Hamerprijs: € 1600

Lotnummer: 80

Acht Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw wit decor van lange lijzen in een tuin, één kom afwijkend, grotendeels Jade gemerkt, Kangxi/Yongzheng -de afwijkende kom met randschades, drie schotels en één kom met haarlijnen-, Ø 13 cm

Hamerprijs: € 1600

Lotnummer: 81

Twee Chinees porseleinen borden met bijna gespiegelde blauw-witte decors: twee lange lijzen in tuin bij pagode, één met kostbaarheden in de rand, Chenghua gemerkt, de ander Kangxi gemerkt, beide Kangxi periode, Ø 20,5 cm

Hamerprijs: € 1800

Lotnummer: 82

Chinees porseleinen theepot met blauw-wit floraal decor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -de tuit met zilveren montuur, handvat met glazuurverlies-, hoogte 13 cm

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 83

Vier Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit jachtdecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -defecten-, 5,5 × Ø 13 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 84

Tien Chinees porseleinen kop-en-schotels en twee losse schotels met blauw-wit decor: spelende zotjes, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -haarlijnen, chips, bakfoutjes, twee kopjes gelijmd-, 3 × 13,5 cm

Hamerprijs: € 800

Lotnummer: 85

Vijfdelig Japans porseleinen Imari kaststel, bestaande uit: drie dekselvazen en twee steelvazen, 18e eeuw -defecten, meerdere onderdelen gelijmd-, hoogte 26,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 86

Noten kruisvoetkabinet met ruit- en bloemvormig inlegwerk, de taps toelopende poten verbonden door regel -krimpscheuren in de deuren gerestaureerd, twee losse stukjes fineer bijgevoegd-, 213 × 131 × 41 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 87

Han Snel (1925-1998), Balinese schone met lotusbloem in het haar, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '54, 70 × 60 cm

Hamerprijs: € 1000

Lotnummer: 88

Willem Jan Pieter van der Does (1889-1966), Indonesisch straatgezicht met ossenkar, marouflé, l.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 49 × 74 cm

Hamerprijs: € 1400

Lotnummer: 89

Naar Qiu Ying (1494-1552), berglandschap met figuren bij pagodes, kleur op zijde, verso met signatuur -verticale kras, schade aan onderzijde-, 115,5 × 56,5 cm

Richtprijs: € 6000-8000

Lotnummer: 90

Chinese School: berglandschap met huisjes en figuren, kleur op zijde, niet gesigneerd, mogelijk 16e eeuw, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, oktober 1979, daarvoor collectie Ying Cook

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 91

Cornelis Willem 'Kees' Momma (1965), heuvelachtig akkerlandschap met donkere wolken en regenbogen, gouache en pen op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '95, 19 × 25 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 92

Sori Hishikawa (actief circa 1797-1813), Daikokuten, inkt en aquarel op papier, r.m. gesigneerd en gedateerd 1804 -reparatie aan linker onderzijde-, 42,2 × 22,5 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 93

S. Toyo (1935-2000), hanengevecht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1975 -beetje verfverlies langs de randen-, 82,5 × 54 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 94

Stenen beeld: Uma torso (Parvati), op basement, Khmer-stijl, Thailand of Cambodja, Bayon periode 12e/13e eeuw, verzameld in Bangkok in de jaren '80, beeld 28 × 14 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 95

Émile Louis Picault (1833-1915), 'Pax labor', gepatineerd brons, gesigneerd -stukje tak afgebroken-, 76 × 30 × 33 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 96

Stenen beeld: hoofd van een vrouwelijke godheid, op basement, Khmer-stijl, Cambodja, beeld 25 × 17 cm

Hamerprijs: € 220

Lotnummer: 97

Groot verguld metalen Boeddhabeeld, zittend op gelaagde lotustroon, zijn handen in bhumisparsha mudra, Rattanakosin, Thailand, 18e/19e eeuw -enkele defecten-, hoogte 55 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 98

Stenen beeld: Vishnu, op basement, Khmer-stijl, Thailand of Cambodja, verzameld in Bangkok in de jaren '80, beeld 40 × 20 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 99

Eiken dressoir met opstaande rand, vier lades en vier deuren, voorzien van gesneden 17e-eeuwse taferelen, circa 1900, 121 × 250 × 53 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 100

Chinees porseleinen bordje met blauw-wit decor van een vogel op rots, Wanli, Ø 20,5 cm, en Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van kostbaarheden, Wanli -gelijmd-, Ø 21 cm

Hamerprijs: € 130