• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.
Lotnummer: 1543
Zeer uitgebreide 285-delig 2e gehalte zilveren bestekcassette, model Princess van Koninklijke Van Kempen & Begeer en J.M. van Kempen & Zonen, Zeist, circa 1960, deels in mahoniehouten ladekastje, totaal gewicht zilveren bestekdelen 10496 gram, brutogewicht bestekdelen met zilveren heften 5859 gram, totaal brutogewicht 16356 gram, volledige beschrijving inhoud beschikbaar op aanvraag, 72 x 71 x 43 cm
Veilingresultaat: € 10880
Lotnummer: 2160
Twee verstelbare armfauteuils bekleed met lila wollen bekleding, staand op onderstel van staal en messing, model Digamma, ontwerp Ignazio Gardella, uitvoering Gavina, Italië, circa 1960 -bekleding sleets, enkele onderdelen in verstelling niet origineel-, 90 x 74 x 95 cm
Veilingresultaat: € 9600
Lotnummer: 4283
Albrecht Dürer (1471-1528), 'The Visitation', houtsnede, Bartsch 84, nummer: H 196, gemonogrammeerd, watermerk: hoge kroon, proefdruk voor uitgave van 1511, aangekocht bij: 'In Oude Grafiek', Mr. Dr. A. Begheyn -enige dunne plekjes volgens bijgevoegde documentatie-, 31 x 22 cm
Veilingresultaat: € 5248
Lotnummer: 4290
Bernardus Johannes Blommers (1845-1914), kinderportret, olieverf op doek, gesigneerd, verso tentoonstellingslabel: Gemeentemuseum De Wieger, Deurne, expositie 'Het kind in 100 jaar Nederlandse kunst', 1979, herkomst: collectie mevrouw Th. Goeman Borgesius-Blommers, daarna particuliere collectie Begheyn-Willenborg te Weert. Documentatie: in het tijdschrift 'Antiek', nummer 6, 1973, in de catalogus 'Voorjaarstentoonstelling Kunsthandel Tjerk Wiegersma', 1975, opgenomen in de tentoonstelling '17 Schilders in hun Haagsche tijd, Anna Wagner', Het Zeister Slot, 1975, en opgenomen in de tentoonstelling ''...toch wilde ik in Heeze werken'', Gemeente Museum Helmond, 1985, bijgevoegd: diverse publicaties, 45 x 37 cm
Veilingresultaat: € 14080
Lotnummer: 156
Chinees porseleinen peervormig snuifflesje met onderglazuur rood drakendecor, voorzien van bloedkoralen dop, circa 1900 -dopje zit los-, herkomst: mevrouw Tonny Schröder, werkzaam voor het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing, midden jaren '60, 8 cm
Veilingresultaat: € 4608
Lotnummer: 167
Paar Chinees porseleinen famille rose kommetjes met 'Imperial Wedding'-decor, gemerkt in Mongools schrift 'Baragon Tumed', Daoguang -één kommetje defect, één kommetje gaaf-, de kommen vormen een onderdeel van een keizerlijk servies om het huwelijk van één van de dochters van de Daoguang-keizer met een Mongoolse prins te vieren in 1842, een paar vergelijkbare exemplaren staan afgebeeld in Oort, H.A. van, 'Chinese porcelain of the 19th and 20th centuries', Lochem, 1977, plaat 13, herkomst: mevrouw Tonny Schröder, werkzaam voor het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing, midden jaren '60, 6,5 x Ø 8,5 cm
Veilingresultaat: € 2560
Lotnummer: 204
Yixing theepot in de vorm van een bundel bamboetakken met opengewerkt decor van bamboebladeren, circa 1700-1725 -tuit opnieuw bevestigd, schilfertjes-, vergelijkbaar exemplaar staat afgebeeld in Valfré, P., 'Yixing teapots for Europe', uitg. Exotic Line, Poligny, Frankrijk, blz. 229, 12 x Ø 8 cm
Veilingresultaat: € 1408
Lotnummer: 222
Klein palissander- en rozenhoutengefineerd bureau plat met lederen schrijfblad, messing rand en verguld bronzen beslag, een zijde met drie lades, de ander met drie ladefronten, Frankrijk, Louis Quinze -verbleking aan de achterzijde, lichte fineerschade en kleine fineerrestauraties rondom-, 74 x 114 x 66 cm
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 1009
1e gehalte zilveren menagèrestel, bestaande uit: houder met drie zilveren balustervormige strooiers en vier gefacetteerde kristallen flessen met zilveren monturen, meester: Martin Hall & Co., Londen, 1870, brutogewicht 3516,8 gram, 30 x 27 x 20 cm
Veilingresultaat: € 3072
Lotnummer: 2152
Hanglamp met drie glazen en houten lichtelementen, model L 40, ontwerp Gerrit Rietveld, uitvoering G.A. van de Groenekan, derde kwart 20e eeuw, gemerkt door fabrikant in houten plafondplaat, daarbij: vier reservelampjes, herkomst: door de huidige eigenaar geërfd uit de collectie van Herman en Henriëtte van Eelen-Weber, H 105 x Ø 44 cm
Veilingresultaat: € 12800
Lotnummer: 4018
Blauw-gele cameoglazen vaas met reliëfdecor van libellen boven een vijver, uitvoering Gallé, gesigneerd, 28 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 4052
Twee vleugels van een drieluik, het linkerluik met de stichter en zijn overleden zoon, vergezeld door de heilige Willem van Aquitanië, het rechterpaneel met de stichtster, vergezeld door de heilige Catharina van Alexandrië, olieverf op eiken panelen, Nederlanden, vermoedelijk omgeving Amsterdam/Haarlem, circa 1520-'30, herkomst: aangekocht bij Hôtel Drouot, 1928, in familiebezit sindsdien -geparqueteerd, inschilderingen-, 62 x 27 cm
Veilingresultaat: € 29440
Lotnummer: 4236
Amsterdams staand horloge in wortelnoten kast met ingelegd satijnhouten floraal decor, de wijzerplaat met polychroom beschilderd scheepjesmechaniek, verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, datum- en maanaanduiding, kwartierslag en wekkermechaniek, gesigneerd Egbert de Vries, Amsteldam, tweede helft 18e eeuw -restauraties aan de bronzen engelen, en bazuin manco-, 280 x 62 x 31 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 4363
Ovale tafel met gepolijst Calacatta-marmeren blad met hoogglans coating, op metalen voet, daarbij: zes kuipstoelen, draaibaar, de zittingen met oranje Crossroad bekleding, ontwerp Eero Saarinen, uitvoering Knoll International, gemerkt, aangekocht in 2005 -chipje van tafelblad-, 74 x 196 x 121 cm
Veilingresultaat: € 7680
Lotnummer: 70
Paar Chinees porseleinen Chine de commande fer-rouge wapenborden met alliantiewapen van Parsons en Crowley, en helmteken, de rand met lichtblauwe draken en feniksen, circa 1720, zie Howard, D.S., 'Chinese armorial porcelain', pag. 217, Ø 22,5 cm
Veilingresultaat: € 2944
Lotnummer: 80
Chinees porseleinen snuifflesje met decor van de acht paarden van Wang Mu, Daoguang gemerkt en periode -dop incompleet-, daarbij: drie Chinees porseleinen gefacetteerde kommetjes met floraal decor, 19e eeuw
Veilingresultaat: € 2048
Lotnummer: 157
Vijf Chinees porseleinen kommen en schotels met blauw-wit Chine de commande decor: centraal twee gekroonde figuren, mogelijk Louis Quatorze, en daaromheen attendanten, met randtekst: 'L'empire de la vertu est etabli jusq'au bout de l'univers', daarbij: enkel bijbehorend dekseltje, gemerkt, Kangxi -deksel gelijmd, één kom gekramd, vier kommen met haarlijn, vier schotels met haarlijn-
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 213
Dirk Smorenberg (1883-1960), waterlelies op de Loosdrechtse Plassen met Loenen aan de Vecht in het verschiet, olieverf op doek, gesigneerd, 53 x 68 cm
Veilingresultaat: € 3200
Lotnummer: 433
Hollandse School: portret van een kind met kanten kraag, hoofdkap en jurk met kanten mouwen, olieverf op doek, met opschrift: 'oûdt 4 iaer', gedateerd 1600 -gedoubleerd, restauraties-, 49 x 36 cm
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 2042
Geel persglazen eierset, bestaande uit: onderschotel, drie eierdoppen, drie zoutvaatjes en lepelvaasje, ontwerp H.P. Berlage & Piet Zwart, 1924, uitvoering Glasfabriek Leerdam, gemerkt in reliëf aan onderzijde
Veilingresultaat: € 2944
Lotnummer: 4201
Gravure: 'Totius Europae littora novissime edita. Pascaert vertoonende alle de see-custen van Europa'. Amsterdam, Fr. de Wit, (1675). Kusten, cartouches en wapens van zeven landen gekleurd. Met talloze namen van kustplaatsen, 49,5 x 90 cm
Veilingresultaat: € 3968
Lotnummer: 4317
Elizabeth Stoffers (1881-1971), zonder titel, pastelkrijt op papier, verso gesigneerd en gedateerd 4-2-'17, 30 x 36 cm
Veilingresultaat: € 2816
Lotnummer: 28
Chinees porseleinen bedekte theebus met blauw-wit decor: ambtenaar met volgelingen die op weg een hert tegenkomen, het deksel met spelende zotjes, Kangxi -het deksel volledig gekramd-, 11 x Ø 8 cm
Veilingresultaat: € 1536
Lotnummer: 62
Chinees porseleinen sang de boeuf vaas, laat 18e eeuw, herkomst: Axel Vervoordt, Ref. 0995.329, juni 2003, 39 x Ø 24 cm
Veilingresultaat: € 2816
Lotnummer: 99
Driedelig Chinees porseleinen gelobd kaststel met biscuit oren in de vorm van drakenkoppen, en blauw-wit decor: bloemenvazen in cartouches, Kangxi -chipjes langs de randen-
Veilingresultaat: € 2048
Lotnummer: 267
Josephus Augustus Knip (1777-1847), Italianiserend landschap met figuren op een landweg, gouache op papier, herkomst: Simonis & Buunk, Ede, 1997, 48,5 x 71 cm
Veilingresultaat: € 6400
Lotnummer: 294
Chinees zijden drakenmantel met rijk geborduurd decor, 3e-rangs mangpao of hoger, met negen vijftenige draken: drie op de achterzijde, drie op de voorzijde, op elke schouder een, en een enkele verborgen aan de binnenzijde, aan iedere zijde zes van de Twaalf Symbolen, de kolkende wateren aan iedere zijde met diverse attributen van de acht Onsterfelijken, met hoefijzermouwen en lishui-motieven, de voering in lichtblauw, laat 19e eeuw, herkomst: particuliere collectie Nederland
Veilingresultaat: € 6400
Lotnummer: 389
Gerardine Jacoba van de Sande Bakhuyzen (1827-1895), stilleven met witte roos, pruimen en grashalmen, olieverf op paneel, gesigneerd -kleine barst rechterzijde, lichte craquelé, inschilderingen-, 30 x 41 cm
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 454
Albert Irvin (1922-2015), zonder titel, acrylverf op doek, verso gesigneerd en genummerd 3, gedateerd 1969, 178 x 201 cm
Veilingresultaat: € 7040
Lotnummer: 1100
Koppel vuursteen pistolen, de stalen lopen en grendel gedamasceerd met goud, de houten kolven gedamasceerd met floraal zilver decor, het zilver voorzien van de tughra van sultan Mahmud II (1808-1839), vermoedelijk gemaakt voor de Balkan, 39 cm
Veilingresultaat: € 4480
Lotnummer: 1143
En chute geknoopt bloedkoralen collier, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 82 cm
Veilingresultaat: € 4736
Lotnummer: 1157
Paar 14kt gouden en 1e gehalte zilveren wisselringen, één ovaal- en één rechthoekig model, beide met een entourage van witte steentjes, centraal een wisselbare steen, de ovale ring heeft 26 variëteiten en de rechthoekige 27, waaronder zonnesteen, lapis lazuli, mosagaat, rutielkwarts, carneool, onyx, turkoois, alles in een ladenkistje met lederen bekleding -één lade ontbreekt, enkele stenen met gebreken-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, mt. 17
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 2059
Paar Japans porseleinen Kakiemon theepotten met bloemdecor, late 17e eeuw -een exemplaar gaaf, de ander met enkele productiefouten-, 9 cm
Veilingresultaat: € 7296
Lotnummer: 2088
Zes Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes met geribbelde rand en pioenroosdecor, Kangxi/Yongzheng, daarbij: een enkel schoteltje -twee schoteltjes met haarlijn-
Veilingresultaat: € 2816
Lotnummer: 2120
Samuel Klinkenberg (1881-1970), bronzen beeld: 'Mandril Jan', gesigneerd en gedateerd 1924, gestempeld Bronsgieterij De Plastiek Bloemendaal, 27 x 10 x 15 cm
Veilingresultaat: € 20570
Lotnummer: 2122
Witgeglazuurde porseleinen plastiek in de vorm van een olifant, ontwerp Johan Coenraad Altorf, uitvoering Chris Lanooy, gemerkt, 1911, uit een oplage van twaalf exemplaren, 20 x 20 x 12,5 cm
Veilingresultaat: € 11520
Lotnummer: 2123
Anton Fortuin (1880-1967), ebbenhouten beeld: kameleon, gesigneerd -krimpscheuren-, 18 x 16 x 11 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2183
Paar tafelglobes: aardglobe, gemerkt 'Newton's new terrestrial globe according to the most (...) discoveries 1830; sold by Grundy, Manchester', en hemelglobe, gemerkt 'Newton, Son & Berry's; New & Improved Celestial Globe accurately laid down from the best authorities 1830' -gebruikssporen-, 37 cm
Veilingresultaat: € 9680
Lotnummer: 1002
Balustervormige 1e gehalte zilveren kraankan met twee oren en hengsels, de hals met drie ornamenten in reliëf, de buik voorzien van drie kranen, staande op drie gecontourneerde poten, meester: Dirk Westrik, Amsterdam, 1734, herkomst: particuliere collectie Herveld, H 37 cm
Veilingresultaat: € 70400
Lotnummer: 1582
2e gehalte zilveren miniatuur: viskraam, meester: Arnoldus van Geffen, Amsterdam, 1763, herkomst: particuliere collectie Herveld, 3,5 x 9 x 5,5 cm
Veilingresultaat: € 21760
Lotnummer: 2239
Marius Bauer (1867-1932), 'Benares', olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: E.J. van Wisselingh & Co., genummerd 1318x, tentoongesteld geweest in de 'Eere tentoonstelling M.A.J. Bauer', Stedelijk Museum Amsterdam, 1933, genummerd 263, en in het Stedelijk van Abbemuseum Eindhoven op later datum, in de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam bevindt zich een werk van Marius Bauer met vergelijkbare voorstelling, 61 x 42 cm
Veilingresultaat: € 30720
Lotnummer: 3082
Russet and gilt iron nanban samurai armour, consisting of a Western style kabuto in Portuguese fashion with metal shikoro, and a nanban dô gusoku with sode and kusazuri, Japan, 18th/19th century, provenance: ex. collection of the Holland America Line -some defects and traces of use-, 72 x 54 cm
Veilingresultaat: € 12800
Lotnummer: 2211
Uitgebreid 128-delig Chinees porseleinen servies met blauw-wit decor van draken jagend op de parel, midden 19e eeuw, vermoedelijk Tongzhi, bestaande uit: bedekte soepterrine met onderschotel, paar kleine bedekte terrines op onderschotels, vier rechthoekige bedekte terrines, vier tazza's, groentenschaal, ovale visschaal met treef, nest van zeven dienschalen, vier bladvormige schaaltjes, 16 diepe borden, ca. Ø 26 cm, 28 platte borden, ca. Ø 23 cm, 17 diepe borden, ca. Ø 23 cm, en 24 platte borden, ca. Ø 20 cm, herkomst: het echtpaar Jan Jacob Bijsterus Heemskerk, Consul der Nederlanden te Shanghai en Hong Kong, 1877-1882, en Johanna Judith Hovy -defecten-
Veilingresultaat: € 10240
Lotnummer: 2350
Blauwe zijden doek met geborduurd decor, kleermakersorigineel voor een herenmantel, de acht medaillons met vijfklauwige draken in gouddraad, de randen met zijden lishui-motieven, China, Qing-dynastie, circa 1900, 310 x 142 cm
Veilingresultaat: € 21760
Lotnummer: 2454
Satijnhouten kastje met lakwerk paneel in de deur, decor: vogel en insecten bij bloemenstruik, en twee lakwerk ruitvormen in de zijstijlen, Hollands, Louis Seize, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 87 x 80 x 49 cm
Veilingresultaat: € 5376
Lotnummer: 2461
Gerhard Morgenstjerne Munthe (1875-1927), bomschuit in de branding bij Katwijk, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1910, 56 x 76 cm
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 1391
Zeldzame gegraveerde zilveren huwelijkspenning met aan voorzijde afbeelding van man en vrouw in de kerk verbonden, en eeuwige randtekst 'U min met hart en sin; hout daer jonckvrou; daer is mijn trou en; anders geen, Want Ick', de keerzijde met afbeelding van Jezus bij de put met een Samaritaanse vrouw, eerste helft 17e eeuw
Veilingresultaat: € 4480
Lotnummer: 2092
Chinees porseleinen flesvormige vaas met vergulde olifantsoren en blauw-wit bloemdecor in vakverdeling, gemerkt, Kangxi -lichte slijtage aan verguldsel-, 30 x Ø 11 cm
Veilingresultaat: € 3200
Lotnummer: 2127
Zes porseleinen kommen en schotels met polychroom decor: Hollandse vergezichten met schepen en figuren, aangevuld met strooibloemen en gouden meanderranden, het decor toegeschreven aan Nicolaas Wicart, Amstel porselein, gemerkt in onderglazuur blauw en met ingekerfde L1, laatste kwart 18e eeuw -één schoteltje met centrale haarlijn-, Ø 12,5 cm
Veilingresultaat: € 7424
Lotnummer: 2207
Gestoken houten beeld: sint-bernardshond met een cognactonnetje om zijn hals, 32 cm
Veilingresultaat: € 1536