Lotnummer: 1

Messing tabaksdoos met diverse graveringen en teksten, op voorzijde: de Nederlandse Vrijheidsmaagd met speer en hoed, wordt benaderd door een soldaat met de Martinitoren op de achtergrond, en op achterzijde: 'Gronnegen (Groningen) en Ommel (Ommelanden), Jan Reinders en tekst: 'Pro patria & Libertate Voor Vreeden en Vrijheijt'', eind 18e eeuw -teksten door slijtage minder goed leesbaar-, 3 × 16 × 7,5 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 2

Helder glazen druivenspoeler met goudkleurig transferdecor, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -rand mogelijk iets afgeslepen, enkele randchipjes-, 12,5 × Ø 12,5 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 3

Paar verguld bronzen kratervormige cassolettes, met palmetranden en omkeerbare kaarsenhouders, het basement met Heliosmascarons, Frankrijk, empire, 30 × 8 × 8 cm

Richtprijs: € 1200-1600

Lotnummer: 4

Schildpad snuifdoosje, het deksel ingelegd met bloemenmanddecor, 18e eeuw -kleine defecten, inlegwerk ontbreekt deels-, 3 × Ø 6,5 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 5

Alexander Bakker Korff (1824-1882), handwerkende oude dame in interieur, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd en gedateerd '67, 16,5 × 14,1 cm

Hamerprijs: € 8000

Lotnummer: 6

Streepagaten snuifdoosje met vergulde monturen, staand op bolpootjes, eerste helft 19e eeuw, 3,5 × 7 × 5 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 7

Johan Hendrik Weissenbruch (1824-1903), waterlelies in een slootje, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd -rechtsmidden een horizontale lijn in het paneel met een klein stukje verfverlies-, 9,7 × 14,2 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 8

Groen Pekingglazen snuifflesje met waaiervormige banen en jade dop, het messing lepeltje is in de vorm van een hand, hoogte 7,7 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 9

Drie Chinees porseleinen bordjes met blauw-wit bloemenvaasdecor, Chenghua gemerkt, Kangxi -alle met randchipjes, twee met haarlijn-, Ø 16 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 10

Geëmailleerde metalen beker, de kelk met decor van dansend, musicerend en wijndrinkend gezelschap, de voet met arabesken, fruitdecor en mascaron, Limoges, 16e-eeuwse stijl, herkomst: Christies Amsterdam, The collection of John E. Visser (1916-2007), 25 juni 2008, kavel 218 -speling tussen voet en kelk, voet gedeukt en met verlies van email-, 14 × Ø 9,5 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 11

Verguld metalen en zilveren inklapbaar reisbestek, bestaande uit lepel en vleesvork, 18e eeuw -oxidatie-, lengte uitgeklapt 20 cm

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 12

Messing 'Heemskerck' schijfkandelaar met diverse profileringen in de stam, Nederlanden, tweede helft 17e eeuw, 21 × Ø 10,5 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 13

Delfts aardewerk fopkommetje en schoteltje, waarbij het kommetje aan het schoteltje bevestigd is, met blauw-wit floraal decor, 18e eeuw -randschilfers, chip van standring, twee haarlijnen-, 5 × Ø 11 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 14

Jan Toorop (1858-1928), kanaal bij Veere met roeiboot en zeilbootje, potlood, r.o. gesigneerd en gedateerd 1913, 11,3 × 15,5 cm, verso opschrift: [...] Tante Monica heeft de schets zelf in haar jonge jaren van Jan Toorop gekregen als dank voor het vinden van zijn rozenkrans, die hij in de duinen bij Domburg had verloren.', een zeer vergelijkbare tekening bevindt zich in collectie van het Rijksmuseum Amsterdam

Hamerprijs: € 4400

Lotnummer: 15

Achtdelig bronzen sluitgewicht, gemerkt met gekroonde G, tuitkannetje, zwaardje en monogram 'AT' of 'TA', 4,5 × 6,5 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 16

Theo Mackaay (1950), 'Embrace', bronzen sculptuur, r.a. gemonogrammeerd TM, 18 × 8 × 8 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 17

Kleine Chinese kraakporseleinen ghendi met blauw-wit decor, Wanli -randdefecten, bakfoutjes-, 13 × Ø 8 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 18

Gemarmerd porseleinen vaasje met opgehoogd verguld bomendecor, uitvoering Gebrüder Heubach, Heubach, Duitsland -enkele takjes ontbreken-, 11,5 × Ø 6,5 cm

Hamerprijs: € 45

Lotnummer: 20

Paar Japans porseleinen Imari-verte puntflessen met floraal decor, 18e eeuw, hoogte 23,5 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 21

Aardewerk tegel met mangaanpaars decor: Jonas kruipt uit de walvis, circa 1800 -kleine defecten en restauraties-, 13 × 13 cm

Hamerprijs: € 55

Lotnummer: 22

Koudbeschilderde Weens bronzen sculptuur: vogeltje onder de staart genummerd ' Geschutzt 1801', begin 20e eeuw, 8 × 10 × 4 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 23

Delfts aardewerk diep bord met polychroom kakiemon-decor van twee kwartels bij een bloem, de rand met kostbaarheden, gemerkt APK, uitvoering De Grieksche A, 18e eeuw -randchips-, Ø 22,5 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 24

Twee geelgeglazuurde Chinese terracotta beeldjes in de vorm van zodiacfiguren: de rat en de hond, hoogte 11 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 25

Clément Massier (circa 1845-1917), aardewerk vaasje met floraal zilver- en goudlusterdecor, Golfe Juan A.M., circa 1900, 8,5 × Ø 6 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 26

Twee miniatuurportretten: Joséphine de Beauharnais, één r.o. gesigneerd J. Delion, beide eind 19e eeuw, Ø 6 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 27

Haags porseleinen kop-en-schotel met bloemdecor en gouden rand, beide gemerkt met ooievaar, 1776-1790 -rand sleets, standring met chips-, schotel Ø13 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 28

Paar wijnglazen met gefacetteerde en gegraveerde kelken en voet, 18e eeuw, 18,5 × 9 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 29

Witte Delfts aardewerk plooischotel op standring, 17e eeuw, verso papieren labels met de tekst: '[...] plooischotel uit de collectie van H.P. Bremmer' en inventarisnummer '561/35/1750.-' -defecten-, herkomst: nazaat echtpaar Kröller-Müller, Ø 29cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 30

Chinees porseleinen egg-and-spinach kom, 18e eeuw, 7,5 × Ø 15 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 31

Johannes Hermanus van der Heijden (1825-1907), portret van Willem van den Broek (1812) uit Dordrecht, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd en gedateerd 1851, 25,5 × 21,5 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 32

Miniatuurportret: man in zwarte jas, eerste helft 19e eeuw, 5,5 × 4,5 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 33

Palissander- en notengefineerd theekistje met drie theebussen binnenin, Louis Seize -ingelegde biezen niet compleet, fineerschades rondom-, 11 × 21,5 × 12 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 34

Mahoniegefineerde theedoos met bloemmarqueterie en bronzen beslag, voorzien van binnendeksel, eind 18e eeuw -klein stukje bies ontbreekt-, 11 × 18,5 × 11 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 35

Niervormig mahonie bureautje met opstand, lederen schrijfblad en opklapbare bladen aan weerszijden, 19e eeuw -barst in blad-, 84 × 105 (uitgeklapt) × 50 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 36

Palissandergefineerde vleugel, adres: Steinway & Sons, met goudkleurig 'tubular metallic action frame', de snaren in 'overstrung scale', serienummer 68631, New York, circa 1890, 100 × 140 × 208 cm

Richtprijs: € 7000-9000

Lotnummer: 37

Niervormig mahonie tweezits bankje met gestreepte bekleding en bloemintarsia in de kapregel, 20e eeuw -gebruikssporen, beetje speling in rechter voorpoot-, 87 × 114 × 60 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 38

Klein mahoniegefineerd trumeau met kwikspiegel, het blad gedragen door vogelnekken, eerste helft 19e eeuw -kleine fineerschade links, de balpoten zijn onbeschilderd-, 78 × 60 × 32 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 39

Houten bergmeubel met snijwerk in het front, resten van polychromie en centraal een deurtje, staand op poten, India -poten gammel-, 98 × 126 × 57 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 40

Eiken ovale flap-aan-de-wand, het blad rood-groen geschilderd, op de onderzijde een bloemenvaas en de initialen 'M R', Hollands, 18e/19e eeuw -krimpscheur in blad, slijtage aan schilderwerk-, 57 × 67 × 52 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 41

Paar creamware borden met polychroom scheepsportret en randtekst: 'Johanna Heckelaar. Maria & Adriana. Welvaren, 1779', uitvoering Wedgwood, 18e eeuw -één met randchip-, Ø 25 cm

Hamerprijs: € 2200

Lotnummer: 42

Chinees porseleinen famille rose kom met schependecor, Qianlong, circa 1790 -haarlijn van 9 cm, randchip, decor licht sleets-, 10 × Ø 23 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 43

Cornelis Verbeeck (1590-1637), schepen op zee, olieverf op koper, niet gesigneerd -enkele inschilderingen, ietwat dungepoetst-, 10,5 × 14,5 cm, herkomst: aangekocht bij Brian Koetser Gallery, Londen, tijdens de kunstbeurs in Maastricht, 1978

Hamerprijs: € 3600

Lotnummer: 44

Donkergebeitst naaldhouten documentenkistje met bloemvormig smeedijzeren beslag, onder de deksel een vakje, binnenkant deksel gemerkt AD 1590 -gebruikssporen, hang- en sluitwerk deels vervangen, restauraties-, 12,5 × 24,5 × 15 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 45

Twee Delfts aardewerk tegels met blauw-witte scheepsdecors: één spiegelretourschip, de ander een fluitschip, beide 17e eeuw -beide met randschades-, spiegelretourschip 13,2 × 13,2 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 46

Houten 'Strong box' of kapiteinskistje met verguld chinoiseriedecor op groene achtergrond en messing beslag, het interieur met enkele verborgen compartimenten, circa 1700, 20 × 31 × 19,5 cm

Hamerprijs: € 2200

Lotnummer: 47

Oosters zijden tapijtje, 122 × 75 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 48

Ronde mahonie tafel op drie klauwpoten en vergulde poot, eerste helft 19e eeuw -slijtages aan afwerklaag en poten-, 75 × Ø 85 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 49

Grote en twee kleine multiplex deuren belijmd met oude decoratieve boekbandjes, 199,5 × 80 cm

Hamerprijs: € 3300

Lotnummer: 50

Rond mahonie bijzettafeltje op groen-goud geschilderde poot met bladermotieven, empire-stijl -onderstel gerestaureerd-, 62 × Ø 69 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 51

Mahoniegefineerd cilinderbureau, Louis Seize -beslag vervangen, hekwerk bovenzijde gelijmd, gebruikssporen-, 121 × 124 × 57 cm

Richtprijs: € 500-700