Lotnummer: 1182
Veiling Zondag 4 December 2022

Johannes Marius Ten Kate (1859-1896), figuren bij de oude haven te Volendam met zicht op de pesthuisjes, aquarel, gesigneerd, 42,5 x 37,5 cm

Richtprijs: € 500-700

Bieden vanaf: € 450

Lotnummer: 1183

Gerard Arij Ludwig 'Morgenstjerne' Munthe (1875-1927), vissersvrouwen op het strand, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1914, 13 x 24 cm

Richtprijs: € 1500-2000

Biedstatus: € 1300

Lotnummer: 1221

Willy Sluiter (1873-1949), 'Indische Oceaan', olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd '31 aug. '23' -gedoubleerd-, afgebeeld in tentoonstellingscatalogus: 'Willy Sluiter. 1873-1949. Gentleman-Kunstenaar.', Dordrechts Museum, 1999, pagina 84., daarbij: Sluiter, W., 'Per Stoomvaart-Maatschappij 'Nederland' naar Java', Drukkerij Senefelder, Amsterdam, met daarin diverse afbeeldingen, waaronder één gelijkend met het schilderij, 90 x 145 cm

Richtprijs: € 3000-5000

Bieden vanaf: € 2500

Lotnummer: 1228

Mogelijk Josef Hoffmann (1831-1904), berglandschap, olieverf op karton, verso toegeschreven aan en gedateerd 1903, 33,5 x 41,5 cm

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 180

Lotnummer: 1229

Willem G.F. Jansen (1871-1949), duinlandschap met grazende schapen, aquarel, gesigneerd, 22,5 x 28 cm

Richtprijs: € 300-500

Bieden vanaf: € 280

Lotnummer: 1230

Jaap Dooijewaard (1876-1969), zicht op Harderwijk met de Vischpoort, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1934, verso met label 'Exposition Paris 1936 No. 17', herkomst: nalatenschap oud-antiquair Zeist, 44 x 54 cm

Richtprijs: € 400-600

Biedstatus: € 300

Lotnummer: 1231

Ad Blok van der Velden (1913-1980), boerderij op Texel, aquarel op papier, gesigneerd en gedateerd 1949, 27 x 35 cm

Richtprijs: € 150-200

Bieden vanaf: € 120

Lotnummer: 1232

Johannes Embrosius van de Wetering de Rooy (1877-1972), rivierlandschap, olieverf op doek, gesigneerd, 34 x 41 cm

Richtprijs: € 300-500

Bieden vanaf: € 200

Lotnummer: 1240

Alfred Hohenstein (1854-1928), 'Amsterdam Strassenjungen', olieverf op doek, gesigneerd -craquelé, twee kleine stukjes verf ontbreken rechtsonder-, 41 x 51 cm

Richtprijs: € 400-600

Bieden vanaf: € 350

Lotnummer: 1241

Johannes Embrosius van de Wetering de Rooy (1877-1972), gezicht op de haven van Enkhuizen, olieverf op doek, gesigneerd, 49,5 x 69 cm

Richtprijs: € 400-600

Bieden vanaf: € 350

Lotnummer: 1252

Jan Wessels (1945), jachtstilleven met eenden, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd '82, 79 x 58 cm

Richtprijs: € 300-500

Bieden vanaf: € 270

Lotnummer: 1253

Omgeving Pieter van Noort (1623-1672), stilleven met vissen in een ton en één aan een haak, olieverf op doek, niet gesigneerd -gedoubleerd-, 48 x 56 cm

Richtprijs: € 250-350

Biedstatus: € 200

Lotnummer: 1261

Europese School: portret van een koninklijk paard, het rode dek met gekroond monogram, de teugels worden vastgehouden door een hond, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -inschilderingen-, 34 x 46 cm

Richtprijs: € 100-150

Biedstatus: € 90

Lotnummer: 1263

Jan David Geerling Grootveld (1821-1890), paar aquarellen met voorstellingen uit de tachtigjarige oorlog: gezicht op Kasteel Vredenburg met twee figuren op een binnenplaats, en een colonne soldaten bij een schans met in de achtergrond de Domtoren, gesigneerd en gedateerd '77, 21 x 29 cm

Richtprijs: € 300-500

Biedstatus: € 250

Lotnummer: 1264

Hollandse School: jachtstilleven met hangende patrijs en vinken, olieverf op paneel, niet gesigneerd, 19e eeuw, 33 x 26,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Biedstatus: € 250

Lotnummer: 1265

Pieter Gerardus van Os (1776-1839), landschap met rustend vee en twee vissers, olieverf op paneel, gesigneerd, herkomst: nalatenschap oud-antiquair Zeist, 21,5 x27,5 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Biedstatus: € 800

Lotnummer: 1271

Groot schilderij: 'Lion: a Newfoundland dog, after Sir Edwin Henry Landseer', olieverf op doek, niet gesigneerd, modern, 140 x 180 cm

Richtprijs: € 600-800

Bieden vanaf: € 550

Lotnummer: 1282

Léon Delderenne (1864-1921), figuren bij huisjes op een bospad, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1898, 48,5 x 64 cm

Richtprijs: € 400-600

Bieden vanaf: € 350

Lotnummer: 1283

Gerardine van de Sande Bakhuyzen (1826-1895), stilleven met tamme kastanjes, olieverf op doek, gesigneerd -gedoubleerd-, herkomst: Galerie Albricht, Oosterbeek, daarbij boekje: T. de Liefde-van Brakel, 'Een Haagse schildersfamilie uit de negentiende eeuw, Hendrikus, Gerardine en Julius van de Sande Bakhuyzen', Waanders Uitgevers, Zwolle, 47 x 66,5 cm

Richtprijs: € 4000-6000

Bieden vanaf: € 3000

Lotnummer: 1293

Schilderij: moeder met kind in interieur, olieverf op doek, 19e eeuw, 55 x 46,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Bieden vanaf: € 250