• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.
Lotnummer: 173
Lee Man Fong (1913-1988), twee goudvissen, olieverf op board, r.b. gesigneerd en gedateerd voor het yiwei-jaar 1955 -krassen en verfverlies, omlijnd met tape, volgrecht van toepassing-, herkomst: Mr. L.J.J. Caron (1880-1961), gouverneur van Celebes en onderhorigen van 1929-1933, afbeelding 100 × 48 cm, totale afmetingen 121,6 × 60,3 cm
Veilingresultaat: € 12160
Lotnummer: 1061
Chinees porseleinen bedekte kom en schotel met polychroom figurendecor en perziken in het plat, alle drie de delen met Daoguang zegelmerk en periode, 8 × Ø 12,8 cm
Veilingresultaat: € 3968
Lotnummer: 1526
Fauteuil gemaakt van stalen gaas, model How High the Moon, ontwerp Shiro Kuramata, uitvoering Vitra, gemerkt met sticker, 2002, herkomst: collectie Mandemakers, 71 × 94 × 81 cm
Veilingresultaat: € 10240
Lotnummer: 2075
1e gehalte zilveren bouilloire gedecoreerd met fijne bandgravering, geciseleerde bloemen en parelranden, de brander met guirlandes en medaillons op drie zuilvormige pootjes, meester: Willem van de Goorberg, Leiden, 1783, brutogewicht 1839 gram -deuk in de buik-, 36 × 21,5 × 19 cm
Veilingresultaat: € 9600
Lotnummer: 3013
18kt gouden slangencollier, 'Snake', ontwerp Elsa Peretti voor Tiffany & Co., in origineel foedraal en doos, verstelbare lengte, gewicht 73,8 gram, 51,5 cm
Veilingresultaat: € 10880
Lotnummer: 3158
18kt gouden distelring, centraal een ronde parel, mogelijk van natuurlijke oorsprong, de zijde gedecoreerd met emaille, gesigneerd Lalique -met verkleinring aan binnenzijde-, brutogewicht 14,28 gram, huidige mt. 15,75
Veilingresultaat: € 19200
Lotnummer: 207
Grote Chinees porseleinen kastkom met blauw-wit decor: de binnenkant met bloemenrand en bloeiende plant in het plat, de buitenkant met landschapjes in cartouches met dieren en bloemen, en lotusbladreliëf met diverse bloemdecors, Kangxi -chipjes en glazuurschilfers van rand-, 17,5 × Ø 35 cm
Veilingresultaat: € 7680
Lotnummer: 613
Haagse klok in ebben en gezwart houten kast, adres: Ahasuerus Fromanteel (1641-1703), de met donker fluweel beklede voorzijde met verzilverde cijferring en Romeinse cijfers, de hoeken met verguld bronzen engelenkopjes, onder de cijferring een cartouche met naam van de klokkenmaker, het uurwerk met één veerton voor het gaand- en het slagwerk, slinger aan zijden lus tussen cycloïdeboogjes, de achterplatine met genummerde sluitschijf, opengewerkte versieringen op de linker en rechterbovenhoek en signatuur van de maker, circa 1690-1695, afgebeeld in: Dr. R. Plomp, 'Spring-driven Dutch pendulum clocks', uitg. Interbook International B.V., Schiedam, 1979, pag. 125, 39 × 27 × 13,5 cm
Veilingresultaat: € 19200
Lotnummer: 1099
Vier Chinees porseleinen plaquettes met polychroom berglandschapsdecor, alle gemerkt, 19e/20e eeuw, elk 42 × 19 cm
Veilingresultaat: € 9600
Lotnummer: 1343
Jan van der Vucht (1603-1637), Christus verjaagt de geldwisselaars uit de tempel, olieverf op paneel, gesigneerd en l.o. gedateerd 1627, 107 x 123 cm
Veilingresultaat: € 25600
Lotnummer: 1581
Aldo van den Nieuwelaar (1944-2010), 'Outline', plexiglas met vier TL-buizen, waarvan één blauw, één groen, één rood, en één wit, uitvoering Nila Lights, Tilburg, 1983, verso gemerkt -witte tl-balk mist een gele kleurhoes, volgrecht van toepassing-, 100 × 100 cm
Veilingresultaat: € 4352
Lotnummer: 2001
Paar 1e gehalte zilveren empire kastanjevazen met filetranden en oren, voorzien van afneembare rand met decor van Bacchus, putti en sfinxen, meester: Hendrik Smits, Amsterdam, 1819, winkeliersmerk Diemont -gebruikssporen-, gewicht 2372 gram, hoogte 30 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 285
Zwart-wit jasperware medaillon met afbeelding van knielende tot slaaf gemaakte man en opschrift 'Am I not a man and a brother', ontwerp William Hackwood, uitvoering Wedgwood, ter behoeve van de Society for the Abolition of the Slave Trade, eind 18e eeuw -enkele randchips-, 3 x 2,5 cm
Veilingresultaat: € 1024
Lotnummer: 494
Ebbengefineerde en gezwart houten juwelenkistje met diverse laatjes achter de klep en Oosterse figuren op de hoeken, Louis Quatorze, 27 x 29 x 18 cm
Veilingresultaat: € 3968
Lotnummer: 573
Hendrik Jan Wolter (1873-1952), zomeravond in Zierikzee, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, circa 1909, herkomst: Kunsthandel Dolf D. van Omme, tentoonstelling: 'Op reis met Hendrik Jan Wolter (1873-1952)', Museum Flehite, Amersfoort, 2010, 64,5 x 59 cm
Veilingresultaat: € 10240
Lotnummer: 1008
Manuscript: Afschrift van de Franse tekst van 'Icones plantarum rariorum' ('Afbeelding van zeldzaame en fraaije bloem- en plantgewassen') naar G. Voorhelm Schneevoogt. MANUSCRIPT uit het eind van de 18e eeuw: titel, inhoudsopgave (2 pp.), 48 bladen tekst en 47 aquarellen (van 48) naar H. Schwegman (1761-1824). 22,5 x 18,5 cm (34 platen) en 38 x 22,5 cm (13 platen, in tweeën of drieën gevouwen). Losbladig, bewaard in een 4to halflederen mapje uit de tijd. De platen tonen zeldzame planten die de Haarlemse bloemist Voorhelm Schneevoogt (1775-1850) in zijn tuin kweekte: planten uit Noord-Amerika, Zuid-Afrika (20 in getal), Jamaica, Japan, Peru, Perzië, Siberië etc. Het gedrukte boek verscheen in afleveringen te Haarlem bij C. Plaat, 1792-179 -de ontbrekende plaat is nr. 42 en is één van de twee platen die de Moraea Northiana afbeelden, deze ontbrekende plaat komt men in de gedrukte uitgave enkel ongekleurd tegen. Met dank aan de heer Arie Dwarswaard, bibliothecaris KAVB, Hillegom
Veilingresultaat: € 7680
Lotnummer: 1102
Chinees porseleinen vaas met blauw-wit decor van vier figuren, Transition -hals afgeslepen-, 32 Ø18 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 1330
Johannes Christiaan Schotel (1787-1838), schepen bij havenhoofd, olieverf op doek, rechts gesigneerd -gedoubleerd-, 42 x 70 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 67
Tien Chinees porseleinen gelobde bordjes met blauw-wit decor: centraal een feniks, de rand met aapjes in boom, gemerkt met bloem, Kangxi -randschilfers en randchipjes, twee met een haarlijn-, 3 x Ø 16 cm
Veilingresultaat: € 5504
Lotnummer: 322
Gra Rueb (1885-1972), faun, brons, gesigneerd en gedateerd 1916, afgebeeld in H. Rueb, 'Gra Rueb, meer dan alleen een beeldhouweres', uitg. H. Rueb, 2023, blz. 185, 25 x 29 x 13 cm
Veilingresultaat: € 5248
Lotnummer: 494
Vermoedelijk Portugese School: de kruisiging van drie jezuïeten door de Japanners in 1597, olieverf op koper, 18e eeuw, 22,5 x 17 cm
Veilingresultaat: € 7680
Lotnummer: 505
Maurits Cornelis Escher (1898–1972), vier nieuwjaarswenskaarten van Eugène & Willy Strens uit 1953, 1954, 1955 en 1956, met decor van de vier elementen: aarde, lucht, vuur en water, houtsnedes, drie exemplaren met verso stempels in rood van 'Ir Eug. Strens', herkomst: Inez Meter (1925-2022) -volgrecht van toepassing-, 15,5 x 17,5 cm
Veilingresultaat: € 4096
Lotnummer: 1179
Plakboek. 155 bladen, aan beide zijden beplakt. Circa 1900-1931. Half leer uit de tijd. Reisfolders, reclame, programma's voor toneel, circus, karikaturen, menus, knipsels uit (buitenlandse) kranten en tijdschriften, mode en vele andere onderwerpen. Origineel, artistiek en keurig verzorgd 'scrapbook'. Los liggen bij 8 bladen 'Buster Brown' uit The New York Herald, comic section. 1905-1907, 49 x 33 x 10 cm
Veilingresultaat: € 7040
Lotnummer: 2834
14kt gouden sigarettendoosje met lijnendecor, gewicht 154,8 gram, 1 x 10 x 8 cm
Veilingresultaat: € 4992
Lotnummer: 23
Verguld bronzen pendule 'Au bon sauvage', de pijprokende man met geëmailleerde ogen, staand op een ovaal basement gedecoreerd met toortsen, Parijs, directoire -verguldsel op plaatsen licht versleten, enkele schilfers bij sleutelgat-, herkomst: nalatenschap oud-antiquair Zeist, 35.5 x 30 x 14 cm
Veilingresultaat: € 10240
Lotnummer: 118
Chinees kraakporseleinen kom met blauw-wit decor: figuren, bloemen, hoogwaardigheidsbekleders en landschappen, Wanli -barst-, 15 Ø 33 cm
Veilingresultaat: € 4992
Lotnummer: 169
Gemarmerd zinken beeld: classicistische dame met kruik in haar hand, gemerkt L. Schütz & Zoon, Zeist, circa derde kwart 19e eeuw, op draaibare gehoute piëdestal, 216 x 55 x 50 cm
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 430
Johannes Bosboom (1817-1891), interieur van de St. Laurenskerk te Alkmaar, olieverf op paneel, gesigneerd, herkomst: Simonis & Buunk, Ede, 33 x 26 cm
Veilingresultaat: € 20480
Lotnummer: 1275
Johannes Allbert Neuhuys (1844-1914), 'Mother's little helpers', olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1880, herkomst: Christie's Amsterdam, 26 april 2005, '19th Century European Art', lot 99 -gedoubleerd-, 72 x 50 cm
Veilingresultaat: € 4864
Lotnummer: 2707
14kt gouden keverbroche, het lijf gezet met een ovaal cabochongeslepen vuuropaal, het kopje gezet met een peergeslepen blauwe saffier en twee bolsjewiekgeslepen diamanten ogen, de vleugels elk gezet met zeven ovaal gefacetteerde blauwe saffieren en elf bolsjewiekgeslepen diamanten, brutogewicht 8,4 gram, 2 x 4 x 1,5 cm
Veilingresultaat: € 2560
Total images: 10 |
Total images: 10 |
Lotnummer: 63
Groot formaat Chinees porseleinen dekselvaas met blauw-wit 'reverse-decorated' bloemdecor in lambrequins, daaronder gestileerde lotussen en ruitvormen, Kangxi, staand op houten basement -deksel met defecten, vaas met gerestaureerde chip en gerelateerde haarlijn-, H 75 cm (zonder basement)
Veilingresultaat: € 11520
Lotnummer: 105
Chinees porseleinen flambé fang hu vaas, Daoguang gemerkt en mogelijk periode -chips langs de onderrand, stervormige barst in de bodem-, 31 x 18 x 15 cm
Veilingresultaat: € 20480
Lotnummer: 119
Paar grote Chinees porseleinen kastkommen met aan de buitenzijde een afwisselend blauw-wit decor van figuren in landschap en bloemen, de binnenzijde met een karper die uit het water springt, Kangxi -enkele randchipjes-, 18 x Ø 29
Veilingresultaat: € 17920
Lotnummer: 159
Gerrit Benner (1897-1981), 'Zee', olieverf op doek, verso gemonogrammeerd, circa 1970, aangekocht bij: Kunsthandel Lambert Tegenbosch, Heusden, tentoongesteld in Fries Museum tijdens tentoonstelling 'Gerrit Benner', 2014/2015, herkomst: particuliere collectie Utrecht -volgrecht van toepassing-, 80 x 100 cm
Veilingresultaat: € 43520
Lotnummer: 270
Viool: Johannes Theodorus Cuijpers (1724-1808), gemerkt met label: 'Johannes Cuijpers fecit s: Hage 1799, eetatis sud 75', corpuslengte 35 cm, herkomst: Hannie Voers, oud-violiste bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest, in koffer
Veilingresultaat: € 33280
Lotnummer: 1172
Paul Joseph Constantin Gabriël (1828-1903), turfschip in polderlandschap, olieverf op mahonie paneel, gesigneerd, 30 x 49 cm
Veilingresultaat: € 10880
Lotnummer: 142
Chinees porseleinen schaaltje met blauw-wit decor van een vliegende olifant, Xuande gemerkt, in originele bewaardoos, herkomst: collectie oud-diplomaat en ambassadeur Roland van den Berg (1930-2019), werkzaam te Beijing, 1962-1966, te Seoul, 1978-1982, weer te Beijing, 1986-1992, en te Tokio, 1992-1995, 4 x 17,5 cm
Veilingresultaat: € 16640
Lotnummer: 252
Isaac Israëls (1865-1934), ezeltje rijden op het strand van Scheveningen, olieverf op schilderskarton, gesigneerd, 46 x 56 cm
Veilingresultaat: € 44800
Lotnummer: 556
Lucie Rie (1902-1995), hoge steengoed vaas met uitlopende hals, beige-geglazuurd met bruinblauwe banen, gemonogrammeerd, herkomst: Privécollectie Margje Blitterswijk, eigenaresse Galerie Het Kapelhuis te Amersfoort, 27 x Ø15 cm
Veilingresultaat: € 9600
Lotnummer: 2007
Barend Cornelis Koekkoek (1803-1862), 2e gehalte zilveren snuifdoos, het deksel met een beschilderde voorstelling van reizigers bij een kapel in het bos, olieverf op koper, gesigneerd linksonder, de binnenzijde van het deksel is gegraveerd: 'Uit Hoogachting van B.C. Koekkoek en A. A. Weimar, aan hunnen Vriend J.J. Snyder', jaarletter O, 1848 -beschildering heeft kleine beschadigingen-, 7 x 10 x 1,5 cm
Veilingresultaat: € 15360
Lotnummer: 97
Grote Chinees porseleinen vissenkom met blauw-wit decor van bomen en vogels, 19e eeuw -grote haarlijn in bodem en buik-, 34 x Ø 41 cm
Veilingresultaat: € 16640
Lotnummer: 300
Beschilderd albasten poppenhuisservies met rood tulpendecor, vermoedelijk Engels, circa 1700, bestaande uit: tafel, theepot, theebus, suikerpot, drie kommetjes en vier schoteltjes -enkele kleine defecten-, eenzelfde, maar minder uitgebreid theeservies bevindt zich in de collectie van het Victoria & Albert Museum, Londen, een albasten theeservies met vergelijkbare decoratie bevond zich in het poppenhuis van Ann Sharp (1691-1771), 6 x 16 x 11 cm
Veilingresultaat: € 5760
Lotnummer: 1773
Twaalfpersoons 1e gehalte zilveren bestek, model Pyramid, ontwerp Harald Nielsen, uitvoering Georg Jensen, Denemarken, voornamelijk jaren '30-'40, bestaande uit: twaalf tafelvorken, twaalf grote lepels, twaalf tafelmessen, twaalf dessertcouverts, twaalf dessertmessen, soepdienlepel, rijstlepel, twee sauslepels, dienlepel, taartschep, twaalf theelepels in cassette, zes toespijslepels, vijf koffielepels, kaasschaaf, twee botermesjes, sauslepeltje, vier vleesvorkjes en kleiner vorkje -oppervlakkige gebruikssporen, één tafelmes met miniem deukje-, gewicht zonder messen 4480 gram
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 2036
Bruingepatineerd Chinees bronzen wierookvat, Xuande gemerkt, op bladvormig basement, 13 x Ø 17,5 cm
Veilingresultaat: € 25600
Lotnummer: 2269
Dirk Dalens (1688-1753), twee aquarellen: landschappen met figuren, één gesigneerd, 28 x 36,5 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 1015
Paar vierkante Chinees porseleinen flessen met deksels, de vier zijdes met elk een blauw-wit decor van een scène, vermoedelijk uit het verhaal 'Yang-jia-jiang yanji', door de schrijver Yong Damu uit de Ming-dynastie, aan onderzijde gemerkt met een artemisiablad, de deksels gemerkt aan bovenzijde 'Fu', Kangxi -één fles gerestaureerd-, inclusief bladzijde uit een oude catalogus, met vermelding van het aankoopbedrag van 36 gulden, een vergelijkbaar paar bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, literatuur zie: C.J.A. Jörg, 'Chinese ceramics in the collection of the Rijksmuseum, Amsterdam', pag. 91 & 92, 31 x 11 x 11 cm
Veilingresultaat: € 25200
Lotnummer: 1131
Paar eiken fauteuils met tuiglederen rug en zitting, model 2226, 'Spanish Chair', ontwerp Børge Mogensen, uitvoering Fredericia Stolefabrik, beide gemerkt met sticker, Denemarken, derde kwart 20e eeuw -enkele vlekjes in leder-, 70 x 82 x 60 cm
Veilingresultaat: € 6600
Lotnummer: 2001
Paar zilveren Louis Quinze kandelaars met afneembare, bloemvormige bobèches, op gelobde, gecontourneerde voet, staande op drie krulpootjes, meester: Petrus van Brussel, Weert, 18e eeuw, gewicht 974 gram -klein scheurtje voet, deuk in andere voet-, voor een identiek paar zie de website van Stichting KKf, onder zilversmid Petrus van Brussel, een vergelijkbaar paar, zonder voetjes, is gepubliceerd in: De Stavelij 2016, 'Stukjes aan de puzzel Weert', Paul Kerckhoffs en Janjaap Luijt, 27 cm
Extra item info
Veilingresultaat: € 10200
Lotnummer: 5009
'Mason & Hamlin' Ampico pianola vleugel. Boston. Bouwjaar 1930/1931 (nr. 40094). Elektrisch (bediening op de uittreklade onder het klavier). Midi-compatible. Mahoniegefineerd, Aanwezig: laptop met 1431 Midi-files op CD-rom. In zeer goede staat, 100 x 148 x 172 cm. Hoor en zie dit instrument spelen op ons YouTube kanaal, klik op "Extra item info"
Extra item info
Veilingresultaat: € 22800
Lotnummer: 5200
Mahonie en palissander schijvenspeeldoos met 16 bellen en 118 tanden op vier kammen, met spiraalveer en slinger, model Emerald 49C, uitvoering Polyphon, circa 1900, met 21 platen, 28 x 73 x 43 cm
Veilingresultaat: € 20400