Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 171

Drie Chinees porseleinen schotels met blauw-witte decors: scène uit de 'Romance of the three kingdoms', Dong Zhuo kijkt naar Lü Bu en Diao Chan vanuit het Fenikspaviljoen, de rand met vier kostbaarhedendecors in cartouches, Yongzheng, niet gemerkt -één met randchip, één met fleabite, enkele bakfoutjes-, Ø 37 cm

Veilingresultaat: € 10080

Lotnummer: 297

Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945), gezicht op de Leuvehaven te Rotterdam, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1902, gedoubleerd, 51 × 71 cm -verso resten van papieren tentoonstellingslabel Milwaukee Art Society, en papieren kaartje MacConnal - Mason Art Gallery, London, inclusief kopie aankoopfactuur MacConnal - Mason, 7 mei 1998)

Veilingresultaat: € 8820

Lotnummer: 2163

Vier zilveren Louis Quinze kandelaars, met rocaille- en volutendecor in de stam, de gecontourneerde voet met drie geappliceerde pootjes in de vorm van rocailles om een glad medaillon, meester: Hendrik Fortman, Leiden, 1755-1766, met bladvormige bobèches van later datum, gewicht 1807 gram, hoogte 20 cm

Veilingresultaat: € 20480

Lotnummer: 2253

Zilveren tabaksdoos, het deksel ingelegd met gestoken ivoren scène van beweegbaar liefdespaar, omgeven door Chinees decor, ook de bodem ingelegd met ivoor, zilver meester: Jan van Giffen, Groningen, 1774-1775, brutogewicht 186 gram, 14 × 5,3 × 3,6 cm -kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-

Veilingresultaat: € 12160

Lotnummer: 2455

Deels zilveren nautilusbeker, de zilveren voet gesierd met cherubijntjes, schildpadden en edelstenen, het montuur eveneens gezet met edelstenen, nimfen en zeewezens, kikker en putti, de deksel met cellospelend cherubijntje, brutogewicht 2019 gram, 39 × 30 × 18 cm -defecten-

Veilingresultaat: € 5544

Lotnummer: 4269

Eiken dagobertstoel met gestoken leeuwenmascaron in de kruisverbinding en leeuwenkoppen op de rugleuning, 17e eeuw, 92 × 65 × 45 cm

Veilingresultaat: € 5504

Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 92

Twee Chinees porseleinen klapmutskommen met blauw-wit decor van figuren op een terras en karakters in vakken, het plat met spelende zotjes, Kangxi gemerkt en periode -chips en haarlijnen-, 7,5 × Ø 15,8 cm

Veilingresultaat: € 3712

Lotnummer: 211

Jan van der Vaart (1931-2000), bronsgeglazuurde keramische s-vaas, gemerkt en gedateerd '76 -volgrecht van toepassing-, 39 × 15 × 8 cm

Veilingresultaat: € 2944

Lotnummer: 404

Vierdelige teakhouten apothekerskast met drie ingebouwde tweedeurs kastjes en vele laatjes met geëmailleerde etiketten, daarbij: een deur voor het middengedeelte en een losse toonbank, art nouveau -minstens eenmaal ingekort, enkele etiketten vervangen/missend, defecten aan profieltjes en plinten, defecten aan toonbank, mogelijk van later datum-, 290 × 917 × 48,5 cm, 12160

Veilingresultaat: € 12160

Lotnummer: 462

Maurits Cornelis Escher (1898-1972), 'Overdekt steegje in Atrani', houtsnede, 1931, l.b. gemonogrammeerd en gedateerd in de plaat, l.o. gesigneerd met potlood, ingelijst achter glas -minuscuul gaatje m.b., volgrecht van toepassing-, 18 × 12,8 cm

Veilingresultaat: € 16640

Lotnummer: 1180

Gerhard Arij Ludwig Morgenstjerne Munthe (1875-1927), vissersboten bij eb op het strand, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1912, 55,3 × 63,3 cm, herkomst: Simonis & Buunk, Ede, 14144/Coll.L.cv., 6016

Veilingresultaat: € 6016

Lotnummer: 2689

18kt witgouden entouragering door C.H. Fontana & Cie, 13 Rue Royale, Paris, France, centraal gezet met asschergeslepen natuurlijke smaragd, omgeven door 37 bolsjewiekgeslepen diamantjes, totaal circa 0.74ct, gemerkt, circa 1910, mt. 15,5 gewicht 3,4 gram -inclusief kopie aankoopfactuur Juwelier Inez Stodel, Nieuwe Spiegelstraat 65, Amsterdam, 17 december 2002, met certificaat van het Nederlands Edelsteen Laboratorium, nr. E14136, d.d. 19 november 2002-

Veilingresultaat: € 16640

Veiling Zondag 3 December 2023
Lotnummer: 173

Lee Man Fong (1913-1988), twee goudvissen, olieverf op board, r.b. gesigneerd en gedateerd voor het yiwei-jaar 1955 -krassen en verfverlies, omlijnd met tape, volgrecht van toepassing-, herkomst: Mr. L.J.J. Caron (1880-1961), gouverneur van Celebes en onderhorigen van 1929-1933, afbeelding 100 × 48 cm, totale afmetingen 121,6 × 60,3 cm

Veilingresultaat: € 12160

Lotnummer: 1061

Chinees porseleinen bedekte kom en schotel met polychroom figurendecor en perziken in het plat, alle drie de delen met Daoguang zegelmerk en periode, 8 × Ø 12,8 cm

Veilingresultaat: € 3968

Lotnummer: 1526

Fauteuil gemaakt van stalen gaas, model How High the Moon, ontwerp Shiro Kuramata, uitvoering Vitra, gemerkt met sticker, 2002, herkomst: collectie Mandemakers, 71 × 94 × 81 cm

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 2075

1e gehalte zilveren bouilloire gedecoreerd met fijne bandgravering, geciseleerde bloemen en parelranden, de brander met guirlandes en medaillons op drie zuilvormige pootjes, meester: Willem van de Goorberg, Leiden, 1783, brutogewicht 1839 gram -deuk in de buik-, 36 × 21,5 × 19 cm

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 3013

18kt gouden slangencollier, 'Snake', ontwerp Elsa Peretti voor Tiffany & Co., in origineel foedraal en doos, verstelbare lengte, gewicht 73,8 gram, 51,5 cm

Veilingresultaat: € 10880

Lotnummer: 3158

18kt gouden distelring, centraal een ronde parel, mogelijk van natuurlijke oorsprong, de zijde gedecoreerd met emaille, gesigneerd Lalique -met verkleinring aan binnenzijde-, brutogewicht 14,28 gram, huidige mt. 15,75

Veilingresultaat: € 19200

Veiling Zondag 24 September 2023
Lotnummer: 207

Grote Chinees porseleinen kastkom met blauw-wit decor: de binnenkant met bloemenrand en bloeiende plant in het plat, de buitenkant met landschapjes in cartouches met dieren en bloemen, en lotusbladreliëf met diverse bloemdecors, Kangxi -chipjes en glazuurschilfers van rand-, 17,5 × Ø 35 cm

Veilingresultaat: € 7680

Lotnummer: 613

Haagse klok in ebben en gezwart houten kast, adres: Ahasuerus Fromanteel (1641-1703), de met donker fluweel beklede voorzijde met verzilverde cijferring en Romeinse cijfers, de hoeken met verguld bronzen engelenkopjes, onder de cijferring een cartouche met naam van de klokkenmaker, het uurwerk met één veerton voor het gaand- en het slagwerk, slinger aan zijden lus tussen cycloïdeboogjes, de achterplatine met genummerde sluitschijf, opengewerkte versieringen op de linker en rechterbovenhoek en signatuur van de maker, circa 1690-1695, afgebeeld in: Dr. R. Plomp, 'Spring-driven Dutch pendulum clocks', uitg. Interbook International B.V., Schiedam, 1979, pag. 125, 39 × 27 × 13,5 cm

Veilingresultaat: € 19200

Lotnummer: 1099

Vier Chinees porseleinen plaquettes met polychroom berglandschapsdecor, alle gemerkt, 19e/20e eeuw, elk 42 × 19 cm

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 1343

Jan van der Vucht (1603-1637), Christus verjaagt de geldwisselaars uit de tempel, olieverf op paneel, gesigneerd en l.o. gedateerd 1627, 107 x 123 cm

Veilingresultaat: € 25600

Lotnummer: 1581

Aldo van den Nieuwelaar (1944-2010), 'Outline', plexiglas met vier TL-buizen, waarvan één blauw, één groen, één rood, en één wit, uitvoering Nila Lights, Tilburg, 1983, verso gemerkt -witte tl-balk mist een gele kleurhoes, volgrecht van toepassing-, 100 × 100 cm

Veilingresultaat: € 4352

Lotnummer: 2001

Paar 1e gehalte zilveren empire kastanjevazen met filetranden en oren, voorzien van afneembare rand met decor van Bacchus, putti en sfinxen, meester: Hendrik Smits, Amsterdam, 1819, winkeliersmerk Diemont -gebruikssporen-, gewicht 2372 gram, hoogte 30 cm

Veilingresultaat: € 8960

Veiling Zondag 2 Juli 2023
Lotnummer: 285

Zwart-wit jasperware medaillon met afbeelding van knielende tot slaaf gemaakte man en opschrift 'Am I not a man and a brother', ontwerp William Hackwood, uitvoering Wedgwood, ter behoeve van de Society for the Abolition of the Slave Trade, eind 18e eeuw -enkele randchips-, 3 x 2,5 cm

Veilingresultaat: € 1024

Veiling Zondag 2 Juli 2023
Lotnummer: 494

Ebbengefineerde en gezwart houten juwelenkistje met diverse laatjes achter de klep en Oosterse figuren op de hoeken, Louis Quatorze, 27 x 29 x 18 cm

Veilingresultaat: € 3968

Veiling Zondag 2 Juli 2023
Lotnummer: 573

Hendrik Jan Wolter (1873-1952), zomeravond in Zierikzee, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, circa 1909, herkomst: Kunsthandel Dolf D. van Omme, tentoonstelling: 'Op reis met Hendrik Jan Wolter (1873-1952)', Museum Flehite, Amersfoort, 2010, 64,5 x 59 cm

Veilingresultaat: € 10240

Veiling Zondag 2 Juli 2023
Lotnummer: 1008

Manuscript: Afschrift van de Franse tekst van 'Icones plantarum rariorum' ('Afbeelding van zeldzaame en fraaije bloem- en plantgewassen') naar G. Voorhelm Schneevoogt. MANUSCRIPT uit het eind van de 18e eeuw: titel, inhoudsopgave (2 pp.), 48 bladen tekst en 47 aquarellen (van 48) naar H. Schwegman (1761-1824). 22,5 x 18,5 cm (34 platen) en 38 x 22,5 cm (13 platen, in tweeën of drieën gevouwen). Losbladig, bewaard in een 4to halflederen mapje uit de tijd. De platen tonen zeldzame planten die de Haarlemse bloemist Voorhelm Schneevoogt (1775-1850) in zijn tuin kweekte: planten uit Noord-Amerika, Zuid-Afrika (20 in getal), Jamaica, Japan, Peru, Perzië, Siberië etc. Het gedrukte boek verscheen in afleveringen te Haarlem bij C. Plaat, 1792-179 -de ontbrekende plaat is nr. 42 en is één van de twee platen die de Moraea Northiana afbeelden, deze ontbrekende plaat komt men in de gedrukte uitgave enkel ongekleurd tegen. Met dank aan de heer Arie Dwarswaard, bibliothecaris KAVB, Hillegom

Veilingresultaat: € 7680

Veiling Zondag 2 Juli 2023
Lotnummer: 1102

Chinees porseleinen vaas met blauw-wit decor van vier figuren, Transition -hals afgeslepen-, 32 Ø18 cm

Veilingresultaat: € 8960

Veiling Zondag 2 Juli 2023
Lotnummer: 1330

Johannes Christiaan Schotel (1787-1838), schepen bij havenhoofd, olieverf op doek, rechts gesigneerd -gedoubleerd-, 42 x 70 cm

Veilingresultaat: € 5120

Veiling Zondag 23 April 2023
Lotnummer: 67

Tien Chinees porseleinen gelobde bordjes met blauw-wit decor: centraal een feniks, de rand met aapjes in boom, gemerkt met bloem, Kangxi -randschilfers en randchipjes, twee met een haarlijn-, 3 x Ø 16 cm

Veilingresultaat: € 5504

Veiling Zondag 23 April 2023
Lotnummer: 322

Gra Rueb (1885-1972), faun, brons, gesigneerd en gedateerd 1916, afgebeeld in H. Rueb, 'Gra Rueb, meer dan alleen een beeldhouweres', uitg. H. Rueb, 2023, blz. 185, 25 x 29 x 13 cm

Veilingresultaat: € 5248

Veiling Zondag 23 April 2023
Lotnummer: 494

Vermoedelijk Portugese School: de kruisiging van drie jezuïeten door de Japanners in 1597, olieverf op koper, 18e eeuw, 22,5 x 17 cm

Veilingresultaat: € 7680

Veiling Zondag 23 April 2023
Lotnummer: 505

Maurits Cornelis Escher (1898–1972), vier nieuwjaarswenskaarten van Eugène & Willy Strens uit 1953, 1954, 1955 en 1956, met decor van de vier elementen: aarde, lucht, vuur en water, houtsnedes, drie exemplaren met verso stempels in rood van 'Ir Eug. Strens', herkomst: Inez Meter (1925-2022) -volgrecht van toepassing-, 15,5 x 17,5 cm

Veilingresultaat: € 4096

Veiling Zondag 23 April 2023
Lotnummer: 1179

Plakboek. 155 bladen, aan beide zijden beplakt. Circa 1900-1931. Half leer uit de tijd. Reisfolders, reclame, programma's voor toneel, circus, karikaturen, menus, knipsels uit (buitenlandse) kranten en tijdschriften, mode en vele andere onderwerpen. Origineel, artistiek en keurig verzorgd 'scrapbook'. Los liggen bij 8 bladen 'Buster Brown' uit The New York Herald, comic section. 1905-1907, 49 x 33 x 10 cm

Veilingresultaat: € 7040

Veiling Zondag 23 April 2023
Lotnummer: 2834

14kt gouden sigarettendoosje met lijnendecor, gewicht 154,8 gram, 1 x 10 x 8 cm

Veilingresultaat: € 4992

Veiling Zondag 19 Februari 2023
Lotnummer: 23

Verguld bronzen pendule 'Au bon sauvage', de pijprokende man met geëmailleerde ogen, staand op een ovaal basement gedecoreerd met toortsen, Parijs, directoire -verguldsel op plaatsen licht versleten, enkele schilfers bij sleutelgat-, herkomst: nalatenschap oud-antiquair Zeist, 35.5 x 30 x 14 cm

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 118

Chinees kraakporseleinen kom met blauw-wit decor: figuren, bloemen, hoogwaardigheidsbekleders en landschappen, Wanli -barst-, 15 Ø 33 cm

Veilingresultaat: € 4992

Lotnummer: 169

Gemarmerd zinken beeld: classicistische dame met kruik in haar hand, gemerkt L. Schütz & Zoon, Zeist, circa derde kwart 19e eeuw, op draaibare gehoute piëdestal, 216 x 55 x 50 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 430

Johannes Bosboom (1817-1891), interieur van de St. Laurenskerk te Alkmaar, olieverf op paneel, gesigneerd, herkomst: Simonis & Buunk, Ede, 33 x 26 cm

Veilingresultaat: € 20480

Lotnummer: 1275

Johannes Allbert Neuhuys (1844-1914), 'Mother's little helpers', olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1880, herkomst: Christie's Amsterdam, 26 april 2005, '19th Century European Art', lot 99 -gedoubleerd-, 72 x 50 cm

Veilingresultaat: € 4864

Lotnummer: 2707

14kt gouden keverbroche, het lijf gezet met een ovaal cabochongeslepen vuuropaal, het kopje gezet met een peergeslepen blauwe saffier en twee bolsjewiekgeslepen diamanten ogen, de vleugels elk gezet met zeven ovaal gefacetteerde blauwe saffieren en elf bolsjewiekgeslepen diamanten, brutogewicht 8,4 gram, 2 x 4 x 1,5 cm

Veilingresultaat: € 2560

Total images: 10
Total images: 10
Veiling Zondag 4 December 2022
Lotnummer: 63

Groot formaat Chinees porseleinen dekselvaas met blauw-wit 'reverse-decorated' bloemdecor in lambrequins, daaronder gestileerde lotussen en ruitvormen, Kangxi, staand op houten basement -deksel met defecten, vaas met gerestaureerde chip en gerelateerde haarlijn-, H 75 cm (zonder basement)

Veilingresultaat: € 11520

Lotnummer: 105

Chinees porseleinen flambé fang hu vaas, Daoguang gemerkt en mogelijk periode -chips langs de onderrand, stervormige barst in de bodem-, 31 x 18 x 15 cm

Veilingresultaat: € 20480

Lotnummer: 119

Paar grote Chinees porseleinen kastkommen met aan de buitenzijde een afwisselend blauw-wit decor van figuren in landschap en bloemen, de binnenzijde met een karper die uit het water springt, Kangxi -enkele randchipjes-, 18 x Ø 29

Veilingresultaat: € 17920

Lotnummer: 159

Gerrit Benner (1897-1981), 'Zee', olieverf op doek, verso gemonogrammeerd, circa 1970, aangekocht bij: Kunsthandel Lambert Tegenbosch, Heusden, tentoongesteld in Fries Museum tijdens tentoonstelling 'Gerrit Benner', 2014/2015, herkomst: particuliere collectie Utrecht -volgrecht van toepassing-, 80 x 100 cm

Veilingresultaat: € 43520

Total images: 9
Total images: 9
Lotnummer: 270

Viool: Johannes Theodorus Cuijpers (1724-1808), gemerkt met label: 'Johannes Cuijpers fecit s: Hage 1799, eetatis sud 75', corpuslengte 35 cm, herkomst: Hannie Voers, oud-violiste bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest, in koffer

Veilingresultaat: € 33280

Lotnummer: 1172

Paul Joseph Constantin Gabriël (1828-1903), turfschip in polderlandschap, olieverf op mahonie paneel, gesigneerd, 30 x 49 cm

Veilingresultaat: € 10880

Veiling Zondag 25 September 2022
Lotnummer: 142

Chinees porseleinen schaaltje met blauw-wit decor van een vliegende olifant, Xuande gemerkt, in originele bewaardoos, herkomst: collectie oud-diplomaat en ambassadeur Roland van den Berg (1930-2019), werkzaam te Beijing, 1962-1966, te Seoul, 1978-1982, weer te Beijing, 1986-1992, en te Tokio, 1992-1995, 4 x 17,5 cm

Veilingresultaat: € 16640

Lotnummer: 252

Isaac Israëls (1865-1934), ezeltje rijden op het strand van Scheveningen, olieverf op schilderskarton, gesigneerd, 46 x 56 cm

Veilingresultaat: € 44800