Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.

Lotnummer: 5200
Veiling Zondag 8 Mei 2022

Mahonie en palissander schijvenspeeldoos met 16 bellen en 118 tanden op vier kammen, met spiraalveer en slinger, model Emerald 49C, uitvoering Polyphon, circa 1900, met 21 platen, 28 x 73 x 43 cm

Veilingresultaat: € 20400

Lotnummer: 5009
Veiling Zondag 8 Mei 2022

'Mason & Hamlin' Ampico pianola vleugel. Boston. Bouwjaar 1930/1931 (nr. 40094). Elektrisch (bediening op de uittreklade onder het klavier). Midi-compatible. Mahoniegefineerd, Aanwezig: laptop met 1431 Midi-files op CD-rom. In zeer goede staat, 100 x 148 x 172 cm. Hoor en zie dit instrument spelen op ons YouTube kanaal, klik op "Extra item info"

Extra item info

Veilingresultaat: € 22800

Lotnummer: 2001
Veiling Zondag 8 Mei 2022

Paar zilveren Louis Quinze kandelaars met afneembare, bloemvormige bobèches, op gelobde, gecontourneerde voet, staande op drie krulpootjes, meester: Petrus van Brussel, Weert, 18e eeuw, gewicht 974 gram -klein scheurtje voet, deuk in andere voet-, voor een identiek paar zie de website van Stichting KKf, onder zilversmid Petrus van Brussel, een vergelijkbaar paar, zonder voetjes, is gepubliceerd in: De Stavelij 2016, 'Stukjes aan de puzzel Weert', Paul Kerckhoffs en Janjaap Luijt, 27 cm

Extra item info

Veilingresultaat: € 10200

Lotnummer: 1131
Veiling Zondag 8 Mei 2022

Paar eiken fauteuils met tuiglederen rug en zitting, model 2226, 'Spanish Chair', ontwerp Børge Mogensen, uitvoering Fredericia Stolefabrik, beide gemerkt met sticker, Denemarken, derde kwart 20e eeuw -enkele vlekjes in leder-, 70 x 82 x 60 cm

Veilingresultaat: € 6600

Lotnummer: 1015
Veiling Zondag 8 Mei 2022

Paar vierkante Chinees porseleinen flessen met deksels, de vier zijdes met elk een blauw-wit decor van een scène, vermoedelijk uit het verhaal 'Yang-jia-jiang yanji', door de schrijver Yong Damu uit de Ming-dynastie, aan onderzijde gemerkt met een artemisiablad, de deksels gemerkt aan bovenzijde 'Fu', Kangxi -één fles gerestaureerd-, inclusief bladzijde uit een oude catalogus, met vermelding van het aankoopbedrag van 36 gulden, een vergelijkbaar paar bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, literatuur zie: C.J.A. Jörg, 'Chinese ceramics in the collection of the Rijksmuseum, Amsterdam', pag. 91 & 92, 31 x 11 x 11 cm

Veilingresultaat: € 25200

Lotnummer: 2500
Veiling Zondag 13 Februari 2022

Zilveren onderscheiding 'Pour le Mérite', ook bekend als 'The Blue Max' of 'Der Blaue Max', uitgereikt aan Kapitein Heinrich Strack (1887-1943) op 30 oktober 1918 voor zijn heldhaftige optreden en leiding aan de 147e infanteriedivisie tussen 27 en 30 september in het gebied tussen de Maas en Argonne. 1e gehalte zilver met blauw emaille details op voor- en achterzijde, gewicht 25,5 gram -emaille met beschadigingen-, daarbij: diverse documenten betreffende Kapitein Strack, waaronder een telegram, uitgegeven op 3 november 1918, met de bekendmaking van de toekenning van de order, herkomst: familie Kapitein Strack, 5,25 x 5,25 cm

Veilingresultaat: € 12160

Lotnummer: 1452

Turks tapijt Kiz-Ghiordes, circa 1800 -zeer goede staat gezien de leeftijd, lichte randslijtage, kleine restauratie-, herkomst: Collectie Van Aardenne, tentoongesteld in het Centraal Museum, Utrecht, 1968, vergelijkbaar exemplaar in Saint Louis Art Museum, inv.nr 76:1929, 171 x 133 cm

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 1343

Monumentaal driedelig verguld bronzen en porseleinen pendulestel, de pendule met donkerblauwe porseleinen wijzerplaat, waarop Romeinse cijfers in cartouches en verguld bloemdecor, geflankeerd door een paar bronzen cherubijnen en bekroond door een donkerblauw porseleinen vaas met polychroom landschapsdecor en bronzen monturen, het paar bijbehorende vazen vergelijkbaar gedecoreerd, circa 1900 -chip uit de voet van de vaas boven de pendule, her en der ontbreken kleine glaspareltjes-, 71 x 58 x 24 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 1243

Turks tapijtfragment, 19e eeuw -steunweefsel opgenaaid aan achterzijde, versmald-, herkomst: Collectie Van Aardenne, 124 x 95 cm

Veilingresultaat: € 10880

Lotnummer: 1006

Chinees porseleinen gemberpot met blauw-wit decor van onsterfelijke op qilin, Kangxi -stervormige haarlijntjes zichtbaar aan binnenzijde-, voorzien van opengewerkte houten deksel en staande op houten basement, herkomst: de heer en mevrouw A. van der Willigen-van Lis, Nederlands diplomaat, gestationeerd in Beijing tussen 1962-1964, 21 x Ø 19 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 181

Turks-Koerdisch tapijtfragment, 19e eeuw -defecten en restauraties, versmald-, herkomst: Collectie Van Aardenne, 121 x 91 cm

Veilingresultaat: € 25600

Lotnummer: 2017
Veiling Zondag 28 November 2021

Zilveren Groninger brandewijnkom met platte oren, de buik met zes lobben voorzien van gegraveerde deugden: Caristas, Prudentia, Justitia, Fides, Spes en Amor, staande op voet met gedreven decor van vruchten en cherubijntjes, meester: Evert Loessinck, Groningen, 1653/1654 -deuken, scheur aan binnenzijde-, gewicht 248 gram, 9,75 x 20 x 12 cm

Veilingresultaat: € 3968

Lotnummer: 523

Klokkenmannetje of 'schaufensteruhr' voorstellende een Oosterse figuur met tulband en klok, het slingeruurwerkje met ankergang brengt de ogen en mond in beweging, Duitsland, Schwarzwald, circa 1850, inclusief sleutel, aangekocht door erflater bij Gude Antieke Klokken, Amsterdam, 2007, afgebeeld in catalogus PAN Amsterdam 2007, pagina 126 -Catalogus PAN Amsterdam 2007 bijgevoegd-, 38 cm

Veilingresultaat: € 7680

Lotnummer: 496

Willem Haver (1870-1937), peinzende aap, gesneden coromandel, gemonogrammeerd -droogtescheurtje aan achterzijde en minieme chip in basement-, 13 x 7 x 9 cm

Veilingresultaat: € 2304

Lotnummer: 469

Gepolychromeerd eiken beeldgroep opgebouwd uit twee delen: de twaalfjarige Jezus in de tempel, Antwerps maniërisme, vermoedelijk eerste kwart 16e eeuw, op later basement -één hand is los, één hand ontbreekt-, 28 x 25 x 10 cm

Veilingresultaat: € 14080

Lotnummer: 377

Delfts aardewerk kan met blauw-wit stadswapen van Utrecht met bisschopskroon, voorzien van zilveren deksel en montuur, meester: Willem van Leusden, Utrecht, 1660, 17e eeuw -stervormige bodembarst, duimrust missend-, 20 x 13 x 12 cm

Veilingresultaat: € 4736

Lotnummer: 122

Chinees porseleinen schotel met blauw-wit bloemenmanddecor, gemerkt, Kangxi -randschilfers-, 5,5 x Ø 34 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 1390
Veiling Zondag 19 September 2021

Henriëtte Ronner-Knip (1821-1909), moederkat met vier kittens, olieverf op paneel, gesigneerd, verso gelabeld '282' -klein plekje verfverlies-, 32 x 45 cm

Veilingresultaat: € 23040

Lotnummer: 366

Twee tinnen eikeltjeskannen, één gemonogrammeerd MDB en gemerkt London, 18e eeuw, de ander bodemvondst, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 28 cm

Veilingresultaat: € 4096

Lotnummer: 241

Albasten canopische vaas, voor het bewaren van de longen, het deksel in de vorm van een bavianenkop, uitbeeldend de god Hapy, Egypte, Nieuwe Rijk, 18e/19e dynastie, 1550-1189 v.Chr. -oude teerresten binnenzijde, gat in bodem, minuscuul chipje bij de linkerwenkbrouw en bij de rand van de vaas-, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 36 Ø19 cm

Veilingresultaat: € 8960