Lotnummer: 24
Veiling Zondag 4 December 2022

Hollandse School: winterlandschap met figuren op heide, olieverf op doek, gemonogrammeerd A.S., 19e eeuw -restauratie-, herkomst: nalatenschap oud-antiquair Zeist, 47 x 60 cm

Richtprijs: € 800-1200

Bieden vanaf: € 700

Lotnummer: 25

Ab Salm (1801-1876), weids landschap met jagers, olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: nalatenschap oud-antiquair Zeist, 47,5 x 60 cm

Richtprijs: € 3500-4500

Bieden vanaf: € 3000

Lotnummer: 27

Cornelis de Bruin (1870-1940), twee zeilschepen op zee, olieverf op paneel, gesigneerd, 58 x 77 cm

Richtprijs: € 300-500

Bieden vanaf: € 250

Lotnummer: 60

Piet Hein van Asperen (1895-1969), 'Wijdesteeg, Delfshaven', olieverf op doek, gesigneerd, 33 x 23 cm

Richtprijs: € 100-150

Biedstatus: € 80

Lotnummer: 61

Sebastian Pether (1790-1844), berglandschap bij maanlicht, olieverf op paneel, gesigneerd, 25,5 x 36 cm

Richtprijs: € 500-700

Bieden vanaf: € 450

Lotnummer: 62

Omgeving Esaias van de Velde (1587-1630), bandieten zetten een hinderlaag op bij een ruïne, olieverf op paneel, midden onder restant van een signatuur en datering 162?, 17e eeuw, verso toegeschreven aan -barst aan zijkant van het paneel, gaten opgevuld, verf op plekken dun-, 27 x 37,5 cm

Richtprijs: € 1500-2000

Bieden vanaf: € 1200

Lotnummer: 97

Do Xuan Doan (Hanoi, 1937), huisje aan het water tussen de bomen, son mai-techniek (lak gemengd met pigmenten), gesigneerd, herkomst: Shang Antique, Singapore, aangekocht in 2006, 105 x 150 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Biedstatus: € 950

Lotnummer: 147

Duitse School: rivierlandschap met kasteel, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw, 36,5 x 46,5 cm

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 180

Lotnummer: 159

Gerrit Benner (1897-1981), 'Zee', olieverf op doek, verso gemonogrammeerd, circa 1970, aangekocht bij: Kunsthandel Lambert Tegenbosch, Heusden, tentoongesteld in Fries Museum tijdens tentoonstelling 'Gerrit Benner', 2014/2015, herkomst: particuliere collectie Utrecht -volgrecht van toepassing-, 80 x 100 cm

Richtprijs: € 20000-30000

Bieden vanaf: € 20000

Lotnummer: 160

Toegeschreven aan Willem de Zwart (1862-1931), vrouw in interieur, pasteltekening, niet gesigneerd, met etiket op het glas, 52,5 x 36,5 cm

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 150

Lotnummer: 161

Alfons Blomme (1889-1979), 'Ponte Vecchio Florence', olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1923 -enkele lacunes-, 54 x 57 cm

Richtprijs: € 150-200

Bieden vanaf: € 120

Lotnummer: 162

Bob ten Hoope (1920-2014), zittend naakt, aquarel, gesigneerd, 42 x 29 cm

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 80

Lotnummer: 163

Pierre Stefani (1938), 'Elegantes sur la plage', olieverf op paneel, gesigneerd, verso getiteld op label, 13 x 17 cm

Richtprijs: € 250-350

Bieden vanaf: € 200

Lotnummer: 165

Ineke Pijn (1957-2019): 'Mandarijntje', olieverf op board, gesigneerd en gedateerd '89, 28,5 x 32,5 cm

Richtprijs: € 150-200

Biedstatus: € 100

Lotnummer: 166

Peter Vos (1935-2010), baby met papieren zak om zich heen met ogen in de vorm van vliegen, inkttekening met waterverf, gesigneerd en gedateerd '94, 13 x 8 cm

Richtprijs: € 150-200

Biedstatus: € 160

Lotnummer: 204

Hollandse School: bloemstilleven met vlinders, olieverf op doek, niet gesigneerd, eerste helft 17e eeuw -verkleind en gedoubleerd-, herkomst: nalatenschap oud-antiquair Zeist, 98,5 x 68,5 cm

Richtprijs: € 4000-6000

Bieden vanaf: € 3000

Lotnummer: 214

Indonesische School: flamboyant in bloei achter een muur langs de weg, olieverf op doek, onduidelijk gesigneerd -craquelé-, 33,5 x 55 cm

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 180

Lotnummer: 215

Wim Vaarzon Morel (1931), 'Boeren', marouflé, gesigneerd, verso met sticker: 'Singer Galerie Laren, Tentoonstelling: W. Vaarzon Morel 13/4-12/5 1974, Kunstenaar: nr. 11 Boeren', 39 x 52 cm

Richtprijs: € 500-700

Bieden vanaf: € 450

Lotnummer: 216

Hendrik Schaap (1878-1955), marktgezicht, olieverf op board, gesigneerd, 23 x 30,5 cm

Richtprijs: € 200-300

Biedstatus: € 180

Lotnummer: 217

Jan Wiegers (1893-1959), boerderij te Blaricum, olieverf op paneel, gesigneerd, aangekocht op 24 oktober 1983, Sotheby's Amsterdam, lot 273 -volgrecht van toepassing-, 43 x 64 cm

Richtprijs: € 3000-5000

Bieden vanaf: € 2700