Speeldoos met tien melodieën in gehoute kast, het palissandergefineerde deksel met bloemmarqueterie, Zwitserland, tweede helft 19e eeuw -speelt goed-, 21 × 77 × 28 cm
Richtprijs: € 2000-3000
Staande notenhouten Polyphon platenspeelkast met muntmechanisme, circa 1900 -krimpscheuren in achterkant bovenkast-, 110 × 81 × 42 cm, staande op teakhouten kast met 52 platen, 90,5 × 80,5 × 71,5 cm
Richtprijs: € 2000-3000
'Sublieme harmonie' Zwitserse cilinderspeeldoos met twee kammen, mandoline-effect, en zes melodieën van Verdi: aria's uit de Trovatore en Traviata, de stop en de regulateur uitvoering l'Epée, in houten kast met centraal op het deksel een bloemintarsia, midden 19e eeuw, 15 × 62 × 19 cm
Richtprijs: € 600-800
Negen metalen speelplaten, uitvoering Stella, circa 1900, Ø 24,5
Richtprijs: € 60-80
Staande schijvenspeeldoos in notenhouten en zachthouten kast, spelend op twee kammen, de in de onderkast een scheepjesmechaniek, uitvoering Kalliope Musik Werks, Duitsland, geleverd door Ph. Hakkert Jr., Rotterdam, laatste decennium 19e eeuw -(delen) scheepjesmechaniek niet origineel, bootjes los-, 117 × 72,5 × 42 cm, met daarbij circa 80 speelschijven in houten bewaarkast van later datum
Richtprijs: € 1500-2000
Verguld koperen speeldoosje met zingende vogel en filigrain decor, de sleutel in de vorm van een vogeltje, Karl Griesbaum, Duitsland, eerste kwart 20e eeuw, 4 × 10,5 × 7 cm
Richtprijs: € 800-1200
Metalen vogelkooi met muziekdoos en zingende en bewegende vogel met geel verenkleed, mogelijk uitvoering Karl Griesbaum, niet gemerkt, eerste kwart 20e eeuw, 26 × Ø 14 cm
Richtprijs: € 500-700
Cilinderspeeldoosje met twee melodieën en twee bedieningsknoppen aan de onderzijde, in houten naaikistje met intarsia van vogel op tak, daarin een parelmoer naaigarnituur, begin 19e eeuw -kam mist één tand, naaigerei incompleet en samengesteld-, 8 × 17 × 12 cm
Richtprijs: € 150-200
Cilinderspeeldoos met twee melodieën, in houten naaikistje met koperen inlegwerk, daarin een vijfdelig doublé naaigarnituur, uitvoering Paillard, Zwitserland, midden 19e eeuw, inclusief ansichtkaart koning Ludwig II van Beieren, 9,5 × 19 × 13 cm, daarbij: boekje over koning Ludwig II
Richtprijs: € 200-300
Cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder 'Sweetheart's Waltz' van Charles d'Albert, vermoedelijk uitvoering Cuendet, Zwitserland, in lepeldoosje met koperen inlegwerk, eind 19e eeuw, meerdere onderdelen gemerkt -hoogste tandje gebroken, startknop links, wisselknop rechts-, 6 × 15,5 × 8,5 cm
Richtprijs: € 100-150
Zwitsers cilinderspeeldoosje met één melodie: religieus lied over Maria, gemerkt 'Swiss', in houten lepeldoosje, circa 1900, 5,5 × 15 × 8 cm
Richtprijs: € 80-100
Cilinderspeeldoosje met drie Franse melodieën van Robert Planquette en Charles Lecocq, uitvoering Jean Billon-Haller, kam gemerkt, in houten doosje met koperen beslag, circa 1880, inclusief sleutel, 6 × 12,5 × 8,5 cm
Richtprijs: € 150-200
Cilinderspeelwerk met vermoedelijk drie melodieën, de cilinder met inscriptie 'Guimes', in zelfbouw doos met bewegend hondje in medaillon, speelwerk midden 19e eeuw, 14 × 34 × 14 cm
Richtprijs: € 80-100
'Trémolo zither' cilinderspeeldoos met vier melodieën en een aparte regulateur, uitvoering Paillard, St. Croix, eind 19e eeuw, 12 × 30 × 15 cm
Richtprijs: € 150-200
Cilinderspeeldoos met drie melodieën en één schuif, in basement van een pendule, uitvoering Henri Capt, gesigneerd op kam, met originele sleutel, meerdere onderdelen gemerkt, midden 19e eeuw, 7,5 × 41 × 19,5 cm
Richtprijs: € 800-1200
Serinette met tien pijpjes en acht melodieën, waaronder: 'La Brabançonne' en 'Le Doudou', in notenhouten kast, vermoedelijk Mirecourt, Frankrijk, eerste helft 19e eeuw -produceert geluid, maar geen melodie-, 16,5 × 28 × 22 cm
Richtprijs: € 250-350
Opbergdoos met klein cilinderspeeldoosje, de binnenkant met gelithografeerd vissersdecor, uitvoering Reuge, Zwitserland, 1895-1915 -houtwormgaatjes, enkele barsten, interieur gestript-, 17 × 41 × 23,5
Richtprijs: € 400-600
Verzameling miniatuurgrammofoonspelers, enkele met speeldoosjes , 20e eeuw
Richtprijs: € 80-100
Houten basement met een polychroom tegel waaronder een cilinderspeeldoosje en een butlerbel, uitvoering Thibouville Universelle, eind 19e eeuw, 5 × 29 × 29 cm
Richtprijs: € 60-80
Twee speeldozen: een sigarettendoos met ingebouwde cilinderspeeldoos, uitvoering Thorens, circa 1900, de ander een klokstolpbasement met ingebouwde cilinderspeeldoos, uitvoering ARF, 19e eeuw -incompleet, mist vele tanden-, maat basement 32 × 10 × 21,5 cm
Richtprijs: € 100-150
31 metalen speelplaten, uitvoering Polyphon, met drie spindelgaten en vierde gaatje voor begin, Ø 28 cm, circa 1900
Richtprijs: € 200-300
Glazen stolp, 25 × Ø 16 cm
Richtprijs: € 20-30
Tien metalen speelplaten, uitvoering Polyphon, met drie spindelgaten, circa 1900, Ø 28 cm
Richtprijs: € 80-100
Verzameling met diverse miniatuurpiano's en straatorgels, waarvan zes zelfspelend
Richtprijs: € 80-100
Drie cilinderspeeldoosjes, alle uitvoering Reuge: één model Tierkreis No.7, één model 'Collection Great Composers - G.F. Haendel', beide met één airs spelend op enkele kam, en één onbekend model met twee speelmechaniekjes erin: Funiculi, Funicula (Jajem, jajem), daarbij: onderdelenkast met spelend muziekdoosje, uitvoering Reuge, alle tweede helft 20e eeuw, 31 × 22,5 × 5 cm
Richtprijs: € 150-200
Drie cilinderspeeldozen: één model Orpheus, met drie airs op enkele kam, één Type 24, met drie speelwerkjes, beide uitvoering Sankyo, Japan, en één model Opus III, spelend op enkele kam, uitvoering Reuge, China, alle eind 20e eeuw
Richtprijs: € 120-160
Grammofoon hulpstuk voor het thuis opnemen van plaatjes, in origineel kartonnen doosje, model Egovox, uitvoering Remo, Parijs, 1932, daarbij: enkele latere printjes van handleidingen en enkele plaatjes, 4,5 × 19 × 14,5 cm
Richtprijs: € 60-80
Cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder het Jagerskoor uit 'Der Freischütz', en twee bedieningsknoppen aan de linkerzijde, midden 19e eeuw, in notenhouten doos met rozenintarsia -deksel ietwat kromgetrokken-, 7 × 15,5 × 10,5 cm
Richtprijs: € 120-160
Klein model schijvenspeeldoos spelend op enkele kam, model AD-30 'Goddess of Music, uitvoering Thorens, Zwitserland, derde kwart 20e eeuw, 8,5 × 20,5 × 14 cm daarbij: circa 80 bijbehorende platen
Richtprijs: € 120-160
Cilinderspeeldoos spelend op enkele kam en drie bellen, in deels gezwart houten kabinet, acht melodieën, uitvoering Mermod Freres, begin 20e eeuw, 40 × 40 × 26,5 cm
Richtprijs: € 1800-2200
Cilinderspeeldoos met tien melodieën en melodiewijzer, uitvoering Société Billon, St. Croix, Zwitserland, in kist met bloemenmandintarsia, circa 1900 -gebruikssporen-, 18 × 50 × 25 cm
Richtprijs: € 300-500
Tafelorganette, spelend op ringvormige platen, met houten ombouw, model II, uitvoering Intona, gemerkt P.H. Hakkert, 1906/1907 -slinger ontbreekt, houtwormschade, niet getest-, 18 × 34 × 26 cm
Richtprijs: € 600-800
Cilinderspeeldoos in houten bekisting, spelend op één grote kam met stalen dempers, met zes melodieën, uitvoering E&A Paillard, Zwitserland, midden 19e eeuw -houtwormschade-, 12,5 × 44 × 15 cm
Richtprijs: € 500-700
Cilinderspeeldoos met acht Engelse melodieën, uitvoering Ducommun Girod, in houten kist met afwijkende deksel, eind 19e eeuw, 15 × 49 × 22 cm
Richtprijs: € 300-500
Platenspeeldoos werkend op één kam en zes bellen, met bloemmotief op het deksel, model 71G, uitvoering Polyphon, voor Ø 24 cm platen, circa 1895, met daarbij tien speelplaten -getest, werkend, cosmetische defecten-, 18 × 36 × 30 cm
Richtprijs: € 500-700
Platenspeeldoos werkend op enkele kam met demper, model No.42, uitvoering Polyphon Musikwerke, Leipzig, oorspronkelijk geleverd door Otto Pohland - Mechanische Musikwerke, circa 1900, met daarbij twaalf platen -barst in deksel, fineerschades-, 21 × 34 × 30 cm
Richtprijs: € 600-800
Staande cilinderspeeldoos spelend op enkele kam met 70 tanden en mandoline met citerstand, in met wortelnoten beklede kast, met acht melodieën, uitvoering Ami Francois Rivenc, Zwitserland, circa 1880 -getest, zeer mooi geluid, oude houtwormschade-, 35 × 59 × 26 cm
Richtprijs: € 2500-3500
Tafelmodel piano melodico 'boekpiano', naar ontwerp van Giovanni Racca, 1886-1888, met zestien rollen en vier boeken, 32 × 84 × 43 cm
Richtprijs: € 1000-1500
Verzameling van dertien diverse speeldoosjes, voornamelijk in houten kistjes, alle tweede helft 20e eeuw, grootste doosje 11,5 × 18 × 13 cm, daarbij: één lege bekisting
Richtprijs: € 120-160
Cilinderspeeldoosje spelend op één kam met 38 tanden, uitvoering Junghans, naar systeem van Jules Cuendet, eerste kwart 20e eeuw, daarbij: zes cilinders, 10 × 19 × 13 cm
Richtprijs: € 80-100
Compacte bandrecorder in vinyl draaghoesje, ontwerp Willy Draheim, model Mi-51, uitvoering Minifon, populair voor spionagedoeleinden, West-Duitsland, 1951-1955 -defecten-
Richtprijs: € 400-600
Boek: Hoffmann, E.T.A. Die Automate. Basel, Verlag Birckhäuser, 1950. Oorspr. half leer, kop verguld. Met 5 illustraties door H. Ryser. Gedrukt in 350 exemplaren op handgeschept papier
Richtprijs: € 60-80
Twee manivelles, de één met onder andere de melodie 'Teach me how to kiss', op de bovenkant een afbeelding van kinderen en hondje, de ander met melodie 'Gold'ne Abendsonne', op de bovenkant een afbeelding van jockey's, beide circa 1900, afmetingen grootste 7,5 × 14 × 11 cm
Richtprijs: € 60-80
Bakeliet rolmonica met drie rollen en twee doosjes, begin 20e eeuw -tongetje ontbreekt-, 7 × 10 × 13 cm
Richtprijs: € 80-100
Speeldoosje in kerstkaart, melodie: Silent Night, op de voorzijde de Heilige Familie met opschrift 'A Christmas Carol for You, uitvoering Kaye Kards, Londen, midden 20e eeuw, met handgeschreven kerstwens, 2,5 × 10 × 14 cm
Richtprijs: € 40-60
Twee cilinderspeeldoosjes, beide uitvoering Reuge: één model 37202, de ander model 37240, beide met drie Airs, spelend op enkele kam, Zwitserland, 1972, grootste 7 × 19 × 9,5 cm
Richtprijs: € 250-350
Cilinderspeeldoosje met twee melodieën: 'It is a long way to Tipperary', en 'Le régiment de Sambre et meuse', in houten kastje met donker houten inlegwerk, circa 1900 -twee tanden gebroken aan de zijkanten-, 6 × 13,5 × 9 cm
Richtprijs: € 70-90
Zwitsers cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder het Toreadorlied uit Carmen, in moderner houten kistje met metalen behuizing, op het deksel de 'Brug bij Langlois' van Van Gogh, 4 × 13 × 10 cm
Richtprijs: € 80-100
Cilinderspeeldoosje met vier melodieën: de Marseillaise, 'Le Chant du départ', 'Choeur des Girondins', en 'La Parisienne', model no. 40, uitvoering Thibouville Lamy, midden 19e eeuw, in houten doosje met afbeelding van berglandschap, inclusief sleutel, verkocht door P. van Leeuwen, Amsterdam, 4,5 × 12,5 × 8,5 cm
Richtprijs: € 80-100
Cilinderspeelwerk uit een klok met twee melodieën, waaronder: 'Einzug der Gäste', midden 19e eeuw, in nieuwer doosje geplaatst, 4,5 × 10,5 × 9 cm
Richtprijs: € 70-90