Cilinderspeeldoosje met drie melodieën: 'Marche de la Muette de Portici', 'Al dolce guidami', en 'Waltz de Girelli', in rood gelithografeerd blikje met Zwitsers bergdorp, 3 × 10,5 × 6 cm
Richtprijs: € 50-70
Vier cilindrische kindermanivelles met verscheidene afbeeldingen en melodieën, waaronder: 'Daisy Bell', en 'L'amour est un oiseau rebelle' uit Carmen, alle circa 1900, grootste trommeltje 4 × Ø 8 cm
Richtprijs: € 60-80
Twee sieradenkistjes met cilinderspeelrollen: een bekleed met zwart leder, uitvoering Zariffa, Cairo -deuk in deksel, sleets-, de ander hout met motief van dansers, uitvoering JuraSong, melodieën: Limelight, Lara, Zhivago, 7 × 17 × 12 cm
Richtprijs: € 60-80
Cilinderspeeldoos met twee melodieën uit de opera's Faust en Carmen, de houten kast in de vorm van een Zwitsers chalet, uitvoering J.H. Heller, Bern, inclusief melodieschakelaar -traceerwerk van de raampjes gedeeltelijk gebroken-, 10 × 17 × 12 cm
Richtprijs: € 150-200
Buikorgeltje spelend op enkele kam, uitvoering onbekend, met Thorens model speelwerk, inclusief vijf platen, 1900-1920 -kam mist meerdere tanden- 23 × 32 × 19,5 cm
Richtprijs: € 150-200
Platenspeeldoosje werkend op één kam, voor Ø 14,5 cm platen, manivelle type model Symphonion, daarbij: tien platen in doos, 1893, 8,5 × 17 × 17 cm
Richtprijs: € 120-160
Cilinderspeeldoos met zes Schotse melodieën, vermoedelijk uitvoering Brémond, Zwitserland, in houten kast met bloemenintarsia, eind 19e eeuw, 11,5 × 34 × 16,5 cm
Richtprijs: € 300-500
Straatpiano in roodgelakte kast, de drie verwisselbare rollen met ieder zes nummers spelend op 32 snaren, woodblock, en triangel, model Faventia 'Hurdy Gurdy', uitvoering Vincente Llinares, Spanje, begin 20e eeuw -defecten aan kast-, 60 × 56,5 × 31,5 cm
Richtprijs: € 250-350
Tafelorganette in houten bekisting, werkend op cilinder, Engeland, eerste helft 19e eeuw -getest, speelt, bekisting met enkele barsten-, 32 × 59,5 × 30 cm
Richtprijs: € 800-1200
Tafelorganette spelend op ronde zinken platen, in zwartgelakte houten behuizing, uitvoering Amebile, 1886-1890 -getest, werkend, defecten aan kast-, met daarbij: dertig platen waarvan enkele met bijzondere afbeelding
Richtprijs: € 250-350
Tafelorganette spelend op ronde kartonnen platen, in houten behuizing, ontwerp Paul Ehrlich, uitvoering Ariston, Duitsland, 1882-1885, eerste platenspeler met kartonnen platen, -getest, maakt minimaal geluid-, met daarbij negen platen waarvan 3 handgeschreven, 22 × 39 × 39 cm
Richtprijs: € 250-350
Diverse souvenirs met speelmechanieken, waaronder: beeldjes uit Lourdes, twee polychroom mokken en een schenkkan uit Schotland, diverse blokhutjes -deels incompleet-, grootste beeld 37 cm hoog
Richtprijs: € 100-150
Verzameling speelgoed -speeldoosjes, waaronder: poppen, blikken orgeltje met aapje, en kerstbal, alle 20e eeuw, hoogte grootste pop 50 cm
Richtprijs: € 150-200
Fotoalbum met achterin een cilinderspeelwerk, met 56 foto's van vermoedelijk de familie Hacon uit Ipswich, inclusief een lijst van de meeste fotografen, het speelwerk met twee melodieën: een wals en een mars, het geheel in leer gebonden, met opdruk in zilver en goud, eind 19e eeuw -band met enkele beschadigingen-, 29 × 23 × 7 cm
Richtprijs: € 100-150
Paar muziekdoosjes werkend op zelf te programmeren lint, uitvoering Sankyo, met daarbij veel rolletjes, en twee perforatietangen, eind 20e eeuw
Richtprijs: € 80-100
Fonograaf met polygonale hoorn, in houten draagkoffer, model GEM model C, uitvoering Edison, 1907/1908, daarbij: extra tandwielset voor ombouw van 2 naar 4 minuten speelduur rollen, circa 1960, maat met hoorn 58 × 30 × 65
Richtprijs: € 150-200
Fonograaf met blikken hoorn, model no. 4, uitvoering Pathé Frères, Frankrijk, circa 1900 -deuken in hoorn-, verkocht door E. Peters, Brussel, inclusief opzet Salonmandrel -deksel en slinger ontbreken, motor werkt-
Richtprijs: € 200-300
Fonograaf met jachthoorn, in houten draagkoffer, model Graphophone type Q, uitvoering EWC Exelcior, Duitsland, 1903/1904, maat met hoorn 49 × 31 × 36 cm
Richtprijs: € 80-100
Fonograaf met nikkelen mandrel, in houten draagkoffer, model GEM model A, uitvoering Edison, 190, 3oorspronkelijk geleverd bij Douglas, Londen -aanzet hoorn verroest, lakwerk in slechte staat-, maat met hoorn, 42 × 25 × 36 cm
Richtprijs: € 150-200
Kleine fonograaf met blikken hoorn, model Busy Bee type Q, uitvoering O'Neill-James, 1904/1905 -lakwerk sleets-, maat met hoorn 26 × 40 × 22 cm, daarbij: wasrol in origineel doosje
Richtprijs: € 80-100
26 grammofoonplaten 'Durium Records', New York (Ø 24 cm), dertiger jaren -kleine beschadigingen langs de rand-
Richtprijs: € 50-70
Fonograaf in houten draagkoffer met gebogen deksel, model Standard model C, uitvoering Edison, 1903 -hoorn gescheurd-, maat met hoorn 52 × 32 × 48 cm
Richtprijs: € 200-300
Fonograaf in houten bekisting, model No.3, uitvoering Pathé Frères, 1904-1906 -hoorn en weergever ontbreken, motor werkt-, maat met deksel 27 × 26 ×17 cm
Richtprijs: € 80-100
Fonograaf in rechthoekige houten draagkoffer, model Standard Type 2, uitvoering Edison-Bell, 1902-1905, maat met hoorn 43 × 40 × 30 cm
Richtprijs: € 300-500
12 grammofoonplaten 'VDisc.' (Ø 30 cm), uitgebracht door de 'Music Branch, Special Services Division, War Department USA' tijdens de WO II, o.a. Perry Como, Bing Crosby, Frank Sinatra (2) en Nat King Cole Trio; daarbij vier andere grammofoonplaten uitgebracht door de 'Overseas Branch, Office of War Information, German Supplement' ('to be destroyed at the termination of the emergency')
Richtprijs: € 100-150
Fonograaf met extra concert mandrel, koperen hoorn en originele Le Cahit weergever, model L'Ideal, uitvoering La Maison de la Bonne Presse, Frankrijk, begin 20e eeuw -hoorn gescheurd, deksel mist, maar enkele delen daarvan aanwezig-, maat zonder hoorn 20 × 40 × 29 cm
Richtprijs: € 700-900
Vijf boeken: Morgenstern, S. and H. Barlow. 'A dictionary of opera and song themes'. 1972; B. Grun, 'Die leichte Muse: Kulturgeschichte der Operette'. Circa 1960; K.J. Kutsch und L. Riemens, 'Unvergängliche Stimmen. Sängerlexikon'. 1975-1979. 2 delen; Enz.
Richtprijs: € 60-80
Fonograaf in houten draagkoffer, model Language Phone, uitvoering The International College of Languages, maat zonder deksel 16 × 23 × 15, daarbij: koptelefoon met volumeknop en originele wasrol
Richtprijs: € 800-1200
Fonograaf in houten bekisting, model No.2, uitvoering Pathé Frères, 1904-1906 -hoorn, weergever en één veer ontbreken, motor werkt-, maat met deksel 27 × 26 ×17 cm
Richtprijs: € 80-100
Fonograaf in houten draagkoffer, model Home Phonograph model A, uitvoering Edison, 1905-1908, producent W.F. Robbers, Amsterdam, maat met hoorn 55 × 46 × 46 cm
Richtprijs: € 200-300
Reisgrammofoon in houten draagkoffer, model Junior Portable, uitvoering Decca, circa 1930, 17,5 × 31,5 × 24,5 cm
Richtprijs: € 120-160
Twee reisgrammofoons in houten draagkoffers: één uitvoering Pathé Frères, de ander vermoedelijk ook, jaren '20, maat grootste koffer 18 × 32 × 40 cm
Richtprijs: € 120-160
Grammofoonspeler met bovenwinding, Style 2, model D, uitvoering Emile Berliner, 1897-1898, met Clarck-Johnson weergever, 34 × 53 × 23 cm
Richtprijs: € 400-600
Grammofoonspeler met in het basement een ingebouwde hoorn, model Pathephone No. 1 Jeunesse, uitvoering Pathé Frères, 1910 -rubberen aanzet toonarm uitgedroogd-, 31 × 28 × 25 cm
Richtprijs: € 100-150
Fonograaf in houten draagkoffer, met losse aluminium hoorn, het deksel met haan en de slogan 'Je chante haut et clair', model Pathephone No. 0 Democratic, uitvoering Pathé Frères -incompleet, aanpassingen-, maat zonder hoorn 11 × 24 × 17 cm
Richtprijs: € 40-60
Reisgrammofoon in met faux leder bekleed koffertje, model Maestrophone, uitvoering Paillard, Zwitserland, midden jaren '30, patent 146902, 12 × 27 × 24 cm
Richtprijs: € 80-100
Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Corrie Brokken, Johnny Jordaan, Tante Leen, Tom Manders, en anderen. Jaren 50 en 60, met hoes
Richtprijs: € 50-70
Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Willy Derby en George/duo Hofmann, 1915-1925, de meeste met hoes
Richtprijs: € 50-70
Grammofoonspeler met in het basement een ingebouwde hoorn, model Arionola Type A, uitvoering Arion, circa 1920 -de weergever met het originele kwastje- maat met draaitafel gemonteerd 23 × 36 × 27 cm
Richtprijs: € 100-150
Drie boeken: Roell, Cr.H. 'The piano in America, 1890-1940'. Chapel Hill, 1989; J. Spiemann, 'De piano'. 1996. S. Harrison, 'Grand piano'. 1976; Gebonden
Richtprijs: € 30-50
Grammofoonplaten (Ø 25 cm): Russisch, Chinees, enz., met hoes
Richtprijs: € 40-60
15 aandelen van muziekinstrumenten fabrikanten en aanverwante bedrijven, 1907-1985
Richtprijs: € 80-100
Elektrische reisgrammofoon in met faux leder beklede draagkoffer, model Linguaphone Vesta, uitvoering Garrard, 1945-1950, met sleuteltje 17 × 30 × 39 cm, daarbij: koffer met cursus Engels
Richtprijs: € 100-150
Reisgrammofoon in zwarte draagkoffer, model 101, uitvoering His Masters Voice, jaren '20, maat open 50 × 29 × 45 cm
Richtprijs: € 100-150
Reisgrammofoon met celluloid luidsprekertje, zogenaamde 'Cameraphone', Duitsland, jaren '20, maat uitgevouwen 37 × 19 × 19,5 cm
Richtprijs: € 120-160
Reisgrammofoon met opvouwbare aluminium luidsprekerhoorn model 'Peter Pan' Camera Phone, uitvoering Electra, 1924-1930 -overgeschilderd-
Richtprijs: € 150-200
Kindergrammofoonspeler met blikken behuizing, model Coronet, uitvoering Nier & Ehmer Metallwarenfabrik onder de naam Nirona, Duitsland, jaren '30 -lakwerk sleets-, 23 × 22 × 22 cm
Richtprijs: € 80-100
Kindergrammofoonspeler, model Type 138, uitvoering Induphon, Duitsland, circa 1923, motor Gebr. Steidiger, het latere Dual, 19 × 32 × 25 cm
Richtprijs: € 150-200
Twee boeken: Lacál, L. 'Diccionario de la música, técnico, historico, bio-bibliograhico'. Madrid, 1899. Kl. folio. Oorspr. half leer; P.A. Scholes, 'The Oxford companion to music'. 4de druk. 1942. Linnen -rug gerepareerd-
Richtprijs: € 40-60
Zes boeken: 'Grove's Dictionary of music and musicians' & Idem, 'American supplement'. 1904-1920. 6 delen. Oorspr. linnen -banden versleten-
Richtprijs: € 60-80