Categorie: "Modern keramiek"

Lotnummer: 208
Veiling Zondag 18 Februari 2024

Ed Meissenberg (1951), hoge keramische dekseldoos met verticaal strependecor, gemerkt en gedateerd '91 -signatuur deels weggevallen onder het glazuur-, 40 × 28 × 15 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 209

Twee turquoise keramische vazen, multipels, ontwerp Jan van der Vaart, uitvoering Oar Wurk Makkum, jaren '70 -kleine vaas met twee chipjes langs de voet-, grote vaas 37,5 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 210

Jan van der Vaart (1931-2000), hoge zandkleurige keramische vaas met negen ringen, gesigneerd en gedateerd '64 -de hals met forse maar professionele restauraties-, 53 × 16 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 211

Jan van der Vaart (1931-2000), bronsgeglazuurde keramische s-vaas, gemerkt en gedateerd '76 -volgrecht van toepassing-, 39 × 15 × 8 cm

Hamerprijs: € 2300

Lotnummer: 212

Marianna Franken (1928), grote rechthoekige keramische vaas met verticaal banendecor, gemerkt, jaren '80, herkomst: Galerie Amphora, Oosterbeek, 42 × 15 × 15 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 213

Jan van der Vaart (1931-2000), kubistische gebronsde keramische vaas met etages verbonden door cilinders, gemerkt en gedateerd '67 -enkele bijgewerkte stootplekjes-, 47,5 × 7 × 7,5 cm

Hamerprijs: € 1900

Lotnummer: 214

Jan van der Vaart (1931-2000), hoge paarsblauwgeglazuurde keramische vaas, de zijdes met halfrond ingevallen vorm, gemerkt en gedateerd '89, 37 × 21 × 14 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 215

Roodgeglazuurde keramische vaas, multipel, ontwerp Jan van der Vaart, uitvoering Makkum, 1991, oplage 8/50R -chipje van onderzijde-, 27 × 32 × 14 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 216

Jan van der Vaart (1931-2000), blauwgeglazuurde tulpenvaas, tweedelige multiple, gesigneerd en gedateerd '95 -enkele krassen-, hoogte 41,5 cm

Hamerprijs: € 850

Lotnummer: 217

Veronica Pöschl (1950-2006), grote geometrisch gevormde aardewerken cache-pot, gemerkt, jaren '80, 40 × 26 × 22 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 259

Hans de Jong (1932-2011), vierkant keramisch schaaltje met vierkanten- en strependecor, gemerkt, jaren '80, 3 × 19 × 19 cm

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 260

Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985), groengeglazuurd keramisch kommetje met scheepjesdecor, gemerkt, 8 × 10 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 261

Chris Lanooy (1881-1948), bruingeglazuurd aardewerk vaasje, onderop gesigneerd, hoogte 7,7 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 262

Noor Camstra (1953), keramische vaas met abstract decor, gemonogrammeerd en gedateerd '83, 25 × 26 × 10 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 263

Takeshu Yasuda (1943), bruin- en ambergeglazuurde keramiek schaal met handvatten, gesigneerd op etiket, 12 × 34 × 33,5 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 264

Vilma Henkelman (1944-2023), drie keramische kommen, 12 × Ø 17 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1370

David Roberts (1947), grote geglazuurde keramiek vaas met craquelé decor, raku gestookt, gemonogrammeerd, 57 × Ø 34 cm

Richtprijs: € 700-900

Lotnummer: 1371

Vilma Henkelman (1944-2023), grote handgedraaide keramische schaal met gespetterd decor, 9 × Ø 43 cm

Hamerprijs: € 90

Lotnummer: 1372

Gert de Rijk (1945-2009), grote polychroom geglazuurde kom, gemonogrammeerd en gedateerd '88, 28 × 34 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 1376

Hollandse School: keramische schijf met blauw en geel glazuur, 'terug naar Terschelling', onduidelijk gesigneerd, Ø 37,5 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1382

Johan van Loon (1934-2020), grote keramische schaal van roze- en witbakkende klei, gemerkt en gedateerd '79, 13 × Ø 40 cm

Hamerprijs: € 220

Lotnummer: 1383

Jim Robison (1939), vrij gemodelleerde polychrome keramiek vaas in de vorm van een vogel, 50 × 35 × 11 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1384

Tjerk van der Veen (1955), handgevormde keramische schaal met organisch patroon, gemerkt, 16 × 33 × 41 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1391

Vilma Henkelman (1944-2023), een keramische kom, schotel en een pot, jaren '80 -deksel van de pot ontbreekt-

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 1392

Johan van Loon (1934-2020), grijze keramische kom met blauw glazuur, gemerkt, jaren '80, 10 × Ø 21 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1393

Vilma Henkelman (1944-2023), vier keramische kommen waarvan één raku gestookt, 11 × Ø 19 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 1394

Bruingeglazuurde keramiek theepot met grote tuit, handvat van twee gebogen tuinslangdelen, gemonogrammeerd SG, mogelijk Siegfried Gorinskat, 18 × 27 × 18,5 cm

Hamerprijs: € 45

Lotnummer: 1395

Henny Radijs (1915-1991), lichtgeglazuurde keramische vaas met brede rand, gesigneerd en gedateerd 1961, daarbij: David Stewart (1930), vierkante flesvaas, 20 × Ø 15 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 1396

Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985), vierkante witgeglazuurde keramische vaas met halfronde platte oren, gemerkt en gedateerd '79 -barst-, 22 × 11 × 11 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 1397

Jan van der Vaart (1931-2000), gebronsde keramische vaas met bol en dubbele opening, gemerkt en gedateerd '70 -chip in voet-, 17 × 17 × 20 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1398

Johan van Loon (1934-2020), beige- en bruingeglazuurde keramische vaas met gekwast strependecor, gemerkt en gedateerd '77, 15 × 17 × 12 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 1399

Jan van der Vaart (1931-2000), grijsgroengeglazuurde keramische vaas met ring, gemerkt en gedateerd '80, 16 × Ø 15 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1400

Jan van der Vaart (1931-2000), bruin- en beigegeglazuurd keramisch vaasje, gemerkt en gedateerd '61, 23 × Ø 12 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1401

Jan van der Vaart (1931-2000), gebronsde keramische vaas in de vorm van verspringende rechthoeken, gemerkt en gedateerd '58 -enkele minieme hoekchipjes-, 19 × 15 × 8 cm

Hamerprijs: € 1600

Lotnummer: 1402

Vilma Henkelman (1944-2023), keramische vaas, cachepot en kom, jaren '80, afmeting kom: 13 × Ø 21 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 1403

Delan Cookson (1937-2021), geelgeglazuurde keramiek vaas met bruine spetters, en donkerrood geglazuurd vaasje, afmeting grootste 22 × Ø 15 cm

Hamerprijs: € 70

Lotnummer: 1404

Wil Broekema (1946), ronde witte biscuit schijf in rechthoekige houder, de schijf met horizontale lijnen, gemonogrammeerd en gedateerd '86, Ø 24 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 1405

Pieter Groeneveldt (1889-1982), blauwgeglazuurde dekselpot op vaste voet, Voorschoten, jaren '50, 34 × 13 × 13 cm

Hamerprijs: € 800

Lotnummer: 1406

Alexander Lichtveld (1953), twee keramische sculpturen, gesigneerd en gedateerd 1982 en 1983 -één sculptuur met gerestaureerd chipje-, 28 × 20 × 8 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 1407

Gerlach van Beinum Baas (1953), keramische vaas en schaal met roodgeglazuurde binnenzijde, gemerkt, 18 × 13 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 1408

Jan van der Vaart (1931-2000), blauwe keramische geometrische vaas met bollen, cilinders en lijnen, gemerkt en gedateerd '97, 21 × 20 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 1409

Robin Welch (1936-2019), rakugestookte keramische kom met zwart-wit lijnendecor, Engeland, jaren '80, 10 × Ø 25 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1410

Jan van der Vaart (1931-2000), keramisch vaasje met ring onder de brede hals, gemerkt en gedateerd '66, 16 × 18 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1411

Jan van der Vaart (1931-2000), gebronsde keramische vaas met geometrische vormen, gesigneerd en gedateerd '94, 19,5 × 16,5 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1412

Gert de Rijk (1945-2009), grote bruingroengeglazuurde keramische vaas en kleinere keramische vaas met gedroedeld decor, gemerkt, jaren '60 en '90, 30 × Ø 28 cm

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 1413

Colin Pearson (1923-2007), geglazuurde keramische vaas met twee oren, gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 32 × 33 × 11 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1414

Johan van Loon (1934-2020), keramische vaas met zwart-wit-blauw banendecor, gemerkt en gedateerd '88, 32 × 28 × 7 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1415

Gert de Rijk (1945-2009), keramische kom op voet met brede kraag, met geschilderd droedeldecor, jaren '90, 14,5 × Ø 14 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1416

Gerlach van Beinum Baas (1953), rechthoekige dubbele dekseldoos, gemerkt onderzijde, jaren '80, 9 × 9,5 × 19 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 1417

Geert Lap (1935-2017), grijsblauwgeglazuurde keramische cache-pot met witte rand, gemerkt, jaren '80 -lichte gebruikssporen-, 15,5 × Ø 13,5 cm

Hamerprijs: € 2400