Categorie: "Modern keramiek"

Lotnummer: 2
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2006), keramische vaas met aan de binnen- en buitenzijde een polychroom decor, op onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd '96 herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 15,5 × Ø 16 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 6
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Jan van der Vaart (1931-2000), groengeglazuurd keramisch masker van roodbakkende klei, op achterzijde gesigneerd en gedateerd '56, 25 × 17 × 6 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 14
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2006), keramische cache-pot met aan de binnen- en buitenzijde een polychroom decor, op de onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd '99, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 20 × Ø 22,5 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 33
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Kathy Erteman (1952), geglazuurde keramiek schaal, gemonogrammeerd en gedateerd '85, Ø 51,5 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 443
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2009), hoge keramische dekselvaas met zwamvormige uitstulpsels, op onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd '77, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 50 × Ø 14 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 447
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2006) en Gerard de Rooy (1938-2006), grote keramische vaas met ingekerfd lijnendecor en blauwgeglazuurd randje, op onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd '86, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 44 × Ø 28 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 1394
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gérard Grassère (1915-1993), moeder met kind, keramische sculptuur, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 43 × 18 × 16 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1426
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Anco van der Haar (1953), serie van negen kei-vormige objecten met lusterglazuur en strependecor, één object op onderzijde gesigneerd en gedateerd '94, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 14 × 22 × 7 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 1438
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2009), fungi, keramische sculptuur, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, -op diverse plekken gebroken geweest maar gelijmd-, 76 × 45 × 40 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 3032
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Johnny Rolf (1936), grijze keramische kom op smalle voet, met blauw sterrendecor, gemerkt, 13 × Ø 18 cm

Hamerprijs: € 70

Lotnummer: 3034
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Benno Premsela (1920-1997), 'Passepartout', keramische vaas uit twee delen, uitvoering Cor Unum, 1993, 38 × 14 × 8 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 3035
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2009), conische keramische vaas met polychroom beschilderd en ingekerfd lijnendecor, op onderzijde gemonogrammeerd, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht -forse barst en restauraties aan bovenzijde, kleine restauratie aan brede rand-, 44 × Ø 28 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 3044
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Witgeglazuurde keramische vaas met reliëfdecor: zebra's, ontwerp Bauke Mobach jr. en Klaas Mobach jr., uitvoering Mobach, Utrecht, 1950-1965, 17 × Ø 16,5 cm

Hamerprijs: € 45

Lotnummer: 3046
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2006), keramische cache-pot met zwart-wit gedroedeld decor onder sgraffito vakverdeling, op onderzijde gemonogrammeerd, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht -twee chipjes van bovenrand, klein scheurvormig bakfoutje in bodem-, 16 × Ø 24 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 3049
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Tom Eyzenbach (1951), twee geïllustreerde keramische schalen, beide aan onderzijde gesigneerd en gedateerd '91, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 6 × Ø 28 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 3060
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2006) en Gerard van Rooy (1938-2006), bruingeglazuurde keramische bolvaas met ingekerfd lijnendecor, op onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd '88, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 24 × 25 cm

Hamerprijs: € 240

Lotnummer: 3062
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2006), keramisch zoutvat met polychroom decor, op onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd '83, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 15 × Ø 8,5 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 3065
Veiling Zondag 30 Juni 2024

André Abram (1937), bruingeglazuurde keramische vaas met polychroom reliëf, op de zijkant en onderzijde gemonogrammeerd, gedateerd 2005, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 33 × 9 × 14 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 3099
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Vergulde keramiek vaas in de vorm van drie flessen wasverzachter, uitvoering Pols Potten, 35× 23 × 26 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 3106
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Johanna Greta Mein (1933-2003), keramiek reliëfplaquette: vogels, verso gesigneerd Hannie Mein, 34 × 43 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 3143
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Hans de Jong (1932-2011), keramische kandelaar in de vorm van een figuur -schilfertje-, daarbij: dekseldoosje, gemerkt 'Z' -chipje van deksel-, en organische sculptuur, gemerkt 'MH', formaat kandelaar 14 × 9 × 7 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 3166
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Willy van Bussel (1951), drie keramiek vaasjes met smalle hals en blauw kristalglazuur -één met gelijmde hals-, 26,5 cm × Ø 13 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 3173
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Twee keramische objecten: Betty Muller (1946), staande geometrische vorm, en polychroom geglazuurd dekseldoosje, aan binnenzijde gesigneerd 'Aud H' en gedateerd '87, beide herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht -enkele barstvormige bakfoutjes, klein chipjes van deksel-, 18 × 19 × 17 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 3175
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Kathy Erteman (1952), zes zwartgeglazuurde aardewerk kommen op voet, gemonogrammeerd en gedateerd '84, en divers keramiek, waaronder drie asymmetrische vaasjes, roze lusterglazuur vaas, etc., hoogte kommen 9 cm

Hamerprijs: € 65

Lotnummer: 3215
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Grote keramische schaal met blauw- en zwartgeglazuurde binnenzijde, op onderzijde gesigneerd 'Henk' en gedateerd 1987, 11 × Ø 43 cm

Hamerprijs: € 40

Lotnummer: 3232
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Bernice Schutte (1966), 'Doodekaflex', schaal opgebouwd uit oranjegeglazuurde keramische staanders, rubber cirkel en bandjes, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht -rubber gescheurd langs binnenzijde, één bandje met scheurtje-, 8 × Ø 50 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 3259
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Joop Crompvoets (1952), grote keramische schaal met blauwgeglazuurde binnenzijde, gemerkt, 16 × Ø 39 cm

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 3284
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Vilma Henkelman (1944-2023), grote handgedraaide keramische schaal met zwart spetterdecor -craquelé in glazuur-, 5,5 × Ø 44 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 3287
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Peter van Poppel (1945-2023), keramische bolvorm met uitstulping en blauwgeglazuurd oog, op onderzijde gesigneerd 'VTR' en gedateerd 1987, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 28 × 26 × 23 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 3382
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Vier keramische objecten: Len Peperkamp (1942), kandelaar met opengewerkte vormen, op onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd '68, vaasje met geometrische fantasiedieren, uitvoering De Vuurvogel, kegelvormig dekseldoosje, gesigneerd Kuik, en flesvaasje in bruintinten, onduidelijk gesigneerd, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, hoogte kandelaar 27 cm

Hamerprijs: € 40

Lotnummer: 3395
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Gert de Rijk (1945-2009), 'Fruitschaal', witgeglazuurde keramische schaal op voet en zes losse fruitstukken, schaal op onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd '78, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht -enkele fruitstukken met gelijmde steeltjes-, formaat schaal 18 × Ø 22 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 3529
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Paar keramische handgevormde schelpen, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, 10 × 19 × 11 cm

Hamerprijs: € 35

Lotnummer: 4351
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Zeven stuks divers modern keramiek, waaronder uitvoering Zaalberg

Hamerprijs: € 30

Lotnummer: 4357
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Twee paar aardewerk boekensteunen opgebouwd uit halve cirkels, modern, 16,8 × 16,8 × 11 cm

Hamerprijs: € 55

Lotnummer: 4360
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Vier keramische vazen: paars-zwartgeglazuurde vaas, uitvoering Mobach, vaas met brede hals en zwart en blauw strependecor, op onderzijde gesigneerd 'Joop W' en gedateerd 1987, hoge vaas met blauw-grijs decor en hoge vaas met reliëfdecor, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht, hoogste vaas 56 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 5098
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Grote zwart- en witgeglazuurde vaas met ingekrast decor, uitvoering Gijb Zaalberg, 38 × Ø 19 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 5266
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Cilindervormige roodgeglazuurde keramische vaas, uitvoering Mobach, 31 × Ø 24 cm, daarbij: groengeglazuurde keramische kom, uitvoering onbekend, 13 × Ø 25 cm

Hamerprijs: € 30

Lotnummer: 5424
Veiling Zondag 30 Juni 2024

Twee witgeglazuurde vazen van roodbakkende klei met sgraffitodecor: grafische voorstelling en Hollandse taferelen, ontwerp Wim Visser, uitvoering Royal Sphinx Maastricht, jaren '50-'60, 40 × 36 cm

Hamerprijs: € 60