Lotnummer: 4453

Boek: Bartlett, W.H. Gezigten in Holland en België, naar teekeningen op de plaats zelve vervaardigd. Met historische en plaatselijke beschrijving van H.G. van Kampen. Amsterdam, (1838). Half leer uit de tijd, blind- en goudgestempeld. Met gegraveerde titel en 61 staalgravures -hier en daar ernstige roestvlekken-

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 80

Lotnummer: 4452

Boek: Amsterdam - Wagenaar, J. Amsterdam in zyne opkomst, aanwas, geschiedenissen, enz. Derde stuk. Amsterdam, 1767. 566 pp. Folio. Half leer. Met 2 uitslaande kaarten, plattegrond en 1 andere plaat. Behandelt Amsterdams regeering, Vermaarde personaadjen, Voornaamste bezittingen, Voorregten en keuren -band versleten; roestvlekjes-

Richtprijs: € 70-90

Bieden vanaf: € 50

Lotnummer: 4451

Boek: Amsterdam - Verzameling der fraaiste gezigten van Amsterdam in negen en zeventig afbeeldingen. Amsterdam, Harlingen, 1782. Groot folio. Met gekleurde titelprent, typografische titel, blad opsomming der prenten, 3 plattegronden (van 5), portret van de auteur (één ander portret ontbreekt) en 76 prenten (uit Jan Wagenaars 'Amsterdam in zyne opkomst'). Op groot papier -titelprent opgeplakt; marges smoezelig-, 44 × 28 cm

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 150

Lotnummer: 4450

Boek: Martinet, J.F. Het Vereenigd Nederland. Amsterdam, J. Allart, 1788. (XII) 605 (15) pp. Gemarmerd kalfsleer, rug verguld. Met gekleurd landkaartje, 6 platen met ieder 2 gravures door R. Vinkeles naar J. Buys en 3 uitslaande platen met facsimile handtekeningen van 103 Nederlandse geleerden, staatsmannen, dichters, etc. -licht beduimeld exemplaar-

Richtprijs: € 80-100

Bieden vanaf: € 60

Lotnummer: 4449

Boek: Emdre, S. van (predikant te Hoornaar). Bybelverklaring betrekkelyk Palestina. Utrecht, 1782. (XVI) 482 pp. Gebonden. Land- en luchtgesteldheid van Palestina, Van de inwooners en lotgevallen, Van de zeden en gewoonten, Van de aardrykskundige gesteldheid -kaart ontbreekt-

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 4448

Vijf delen: Linnaeus, C. Natuurlyke historie of uitvoerige beschryving der dieren planten en mineraalen. 5 delen van de reeks. Amsterdam, 1762-1784. Half kalfsleer. Met 38 vouwplaten -binnenscharnier van 2 banden losgeraakt-

Richtprijs: € 60-80

Biedstatus: € 40

Lotnummer: 4447

Twee delen: Johnson's Natural history, comprehensive, scientific, and popular, illustrating and describing the animal kingdom with its wonders and curiosities. By S.G. Goodrich and A. Winchell. New York, 1885. 2 delen. Groot 8vo. Half leder, sneden verguld. Geïllustreerd met 1500 houtgravures -achterplat van deel 2 gedeeltelijk losgeraakt-

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 4446

Boek: Worcester, G.R.G. Junks and sampans of the Upper Yangtze. Shanghai, 1940. 4to. Half linnen. Met kaart en 53 platen, herkomst: collectie oud-diplomaat en ambassadeur Roland van den Berg (1930-2019), werkzaam te Beijing, 1962-1966, te Seoul, 1978-1982, weer te Beijing, 1986-1992, en te Tokio, 1992-1995

Richtprijs: € 120-160

Bieden vanaf: € 100

Lotnummer: 4445

Zwarte hoge hoed van mollenbont, uitvoering Burton, en paar suède handschoenen, in kartonnen doos

Richtprijs: € 30-50

Biedstatus: € 25

Lotnummer: 4444

Eiken poppenhemelbed -enkele kleine defecten-, 60 × 31 × 63 cm

Richtprijs: € 30-50

Bieden vanaf: € 25

Lotnummer: 4443

Perzisch tapijt Hamadan -verkleurd, beginnende uitrafeling bij franjes-, 200 × 95 cm

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 4442

Perzisch tapijtje Bidjar, 145 × 105 cm

Richtprijs: € 50-70

Biedstatus: € 35

Lotnummer: 4441

Indiaas tapijt Mir -enige randslijtage-, 228 × 173 cm

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 4440

Zeven boeken: Liang Ssu-ch'eng. 'A pictorial history of Chinese architecture'. Ed. by W. Fairbank. Cambridge (Mass.), 1984. Oblong folio; Tang Huancheng, 'Ancient Chinese bridges'. New edition. 1987. (Chinese en Engelse tekst); En 5 geïllustreerde boeken met Chinese tekst; Verschillende formaten, gebonden

Richtprijs: € 150-200

Bieden vanaf: € 120

Lotnummer: 4439

Boek: Amsterdam - Wijnman, H.F. en G. Roosegaarde Bisschop. 'Vier eeuwen Herengracht: geveltekeningen van alle huizen aan de gracht en de beschrijving van elk pand met zijn eigenaars en bewoners'. Amsterdam, 1976. Gr. 4to. Oorspr. half leer, bewaarhoes, 33 × 35 cm

Richtprijs: € 80-100

Bieden vanaf: € 60

Lotnummer: 4438

Messing buisklokkenspel in houten kist -gebruikssporen-, kist 67 × 13 cm

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 90

Lotnummer: 4437

25 ingelijste litho's en steendrukken: steden en bezienswaardigheden Engeland -gebruikssporen-

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 50

Lotnummer: 4436

Boek: Maurizi, Elverio, L'opera grafica di Corneille 1948/1974, la Nuova Foglio Editrice, catalogue raisonné des oeuvres, 1975, groot gebonden deel met stofomslag, met daarin losse lithografie: 'Rita e il gatto', 40/100, l.o. gesigneerd en gedateerd '77, herkomst: Collectie Galerie Jas, Utrecht -enkele scheurtjes in stofomslag, gebruikssporen- 33 x 21,5 cm

Richtprijs: € 70-90

Bieden vanaf: € 50

Lotnummer: 4435

Paar vierkante mahoniegefineerde bijzettafels met uittrekbaar blad en etagère -gebruikssporen op het blad-, 52 × 42,5 × 42,5 cm

Richtprijs: € 40-60

Biedstatus: € 30

Lotnummer: 4434

Veertien poppen waaronder een gemerkt Rosebud met strandstoeltje en toebehoren -defecten-

Richtprijs: € 120-160

Biedstatus: € 100

Lotnummer: 4433

Hardhouten bureau met twee lades en gedraaide poten, vermoedelijk Indonesië, 20e eeuw -slijtages-, 80 × 141 × 64 cm

Richtprijs: € 80-100

Biedstatus: € 150

Lotnummer: 4432

Perzisch tapijtje Belouche met Mina Khani-motief, 160 × 92 cm

Richtprijs: € 60-80

Biedstatus: € 40

Lotnummer: 4431

Blikken tôle peinte ketel, 18e eeuw, op later komfoor, theepot met sterretjesdecor, twee koekblikken op onderschotels, en onderschotel, op dienblad -gebruikssporen-, hoogte ketel op komfoor zonder hengsel 22 cm

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 80

Lotnummer: 4430

Negen plaatjesalbums: A.J. van Laren, Kamerplanten, Cactussen en Vetplanten, 1928-1932; J. de Jonge, Neerland's bosschen en groene weiden, 1928; A.F.J. Portielje, Mijn aquarium, 1925, en Jac. P. Thijsse, Lente, Zomer, Herfst en Winter, heruitgaves uit 1970 -alle compleet-

Richtprijs: € 30-50

Bieden vanaf: € 25

Lotnummer: 4429

Ladekastje met twaalf lades, bestaand uit twee delen, 20e eeuw -gebruikssporen, sleutels niet aanwezig-, opgestapeld 76 × 45 × 30 cm

Richtprijs: € 30-50

Biedstatus: € 45

Lotnummer: 4428

Atlas van Fouquet. 100 afbeeldingen van de wyd-vermaarde koopstad Amsterdam (1760-1775). 100 bladen in facsimile. 1967. Oblong folio -folio sleets-, 35 × 46 cm

Richtprijs: € 40-60

Bieden vanaf: € 30

Lotnummer: 4427

Twee messing lantaarns, de één met ajourgezaagd floraal decor, de ander staand op bolpootjes, barokstijl en mogelijk periode -gebruikssporen, vrijwel alle ruitjes ontbreken-, grootste 41 × Ø 20 cm

Richtprijs: € 100-150

Biedstatus: € 80

Lotnummer: 4426

Vier hanglampen en één plafonnière, alle met glazen kappen -gebruikssporen-, 19e/20e eeuw

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 80

Lotnummer: 4425

Perzisch tapijt Hamadan, 195 × 130 cm

Richtprijs: € 80-100

Biedstatus: € 60

Lotnummer: 4424

Blankgelakte houten kist waarin een wentellog van de firma Walker's van het type Excelsior IV 'for Yachts Motor Launches and Fishing Craft'. In de kist een logklok, een loglijn met vin, loglijnen en een bus smeerolie. Aan de binnenzijde van het kistdeksel de gebruiksaanwijzing en gegevens van de fabrikant, circa 1950 -gebruikssporen-, 13 × 38 × 18 cm

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 80

Lotnummer: 4423

Rond eiken tafeltje met los koperen blad, circa 1930, 60 × Ø 62 cm

Richtprijs: € 20-30

Bieden vanaf: € 20

Lotnummer: 4422

Polychroom beschilderd blikken schommelend paardje, modern -gebruikssporen-, 47 × 35 × 10,5 cm

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 4421

Gepatineerde bronskleurige staande éénlichts hengellamp op vierkante voet -gebruikssporen-

Richtprijs: € 20-30

Biedstatus: € 25

Lotnummer: 4420

Een soumakkussen, en een Perzisch kussen Belouche, 38 × 38 en 48 × 50 cm

Richtprijs: € 40-60

Biedstatus: € 30

Lotnummer: 4419

Twee Perzische tapijtjes en twee kussens, alle Belouche, grootste 43 × 40 cm

Richtprijs: € 40-60

Bieden vanaf: € 30

Lotnummer: 4418

Bruin lederen tweezitsbank met gecapitonneerde rug, Chesterfield-stijl, circa 80 × 157 × 80 cm

Richtprijs: € 400-600

Bieden vanaf: € 350

Lotnummer: 4417

Vier handgeschilderde reclameborden: 'King pepermunt, verfrissend opwekkend', 38 × 98 cm; 'alleen goed, samen beter!', 70 × 50 cm; Roy vruchtenlimonade f0,55, 100 × 75 cm; en 'gelijk een rivier in de zee vindt het werk zijn vervulling in de diepte van de vrije tijd', 75 × 100 cm, alle gemaakt door Gerard J. Oud -alle met defecten-

Richtprijs: € 80-100

Bieden vanaf: € 60

Lotnummer: 4416

Esdoorn kast met vier deuren en drie laatjes, midden 19e eeuw -stuk van rechtervoorpoot los maar aanwezig, herstelling aan fineer en fineersschade in deur-, 235 × 152 × 60 cm

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 180

Lotnummer: 4415

Hugo Verkerk (1946), paar zeefdrukken: Hollandse melkkoeien, r.o. gemonogrammeerd en gesigneerd, 65 × 43 cm

Richtprijs: € 60-80

Biedstatus: € 45

Lotnummer: 4414

Divers kleingoed, waaronder: theestoof, messing en tegels -gebruikssporen-

Richtprijs: € 40-60

Biedstatus: € 30

Lotnummer: 4413

Polychroom porseleinen beeld: 'dierenarts met hond', uitvoering Lladro, Spanje, 20e eeuw, bronzen penning: 100 jaar tandheelkundig onderwijs in Nederland, 1977, en een microscoop met toebehoren in kist, uitvoering Carl Zeiss, begin 20e eeuw -gebruikssporen-, beeld 34 × 12 × 10 cm

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 80

Lotnummer: 4412

Drie Japanse actiefiguren: Mazinger GX-01, 1997, Mazinger GX-02, 1998, en Boss Borot GX-10R 2001, uitvoering Bandai, 20,5 × 24,5 × 7,5 cm, opbrengst komt ten goede aan Museum Boijmans Van Beuningen

Richtprijs: € 200-300

Biedstatus: € 160

Lotnummer: 4411

Afrikaanse bronzen beeldengroep voorstellende diverse figuren die een maaltijd gebruiken, mogelijk Burkina Faso, 9 × 12,5 × 12,5 cm

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 4410

Messing weegschaal van een graanmaat, met een losse gewichtenkoker, vermoedelijk Groningen, 19e eeuw of ouder -gebruikssporen, houten afstrijkstokje ontbreekt-, 15 cm

Richtprijs: € 20-30

Biedstatus: € 25

Lotnummer: 4409

Bijouterieën, waaronder zilver en kleine kristallen parfumflacon met gouden dopje

Richtprijs: € 60-80

Biedstatus: € 65

Lotnummer: 4408

Klein zandlopervormig tafelklokje met intarsia, circa 1900, hoogte 18,5 cm

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 4407

Bijouterieën, waaronder twee damespolshorloges

Richtprijs: € 40-60

Bieden vanaf: € 30

Lotnummer: 4406

Corry Ammerlaan-van Niekerk (1947), mensen in een kring, brons op natuurstenen basement, gemonogrammeerd, totale hoogte 24,5 cm

Richtprijs: € 70-90

Biedstatus: € 50

Lotnummer: 4405

Divers blikken speelgoed, waaronder: brandweerauto draaimolen, en divers opwindbaar speelgoed -gebruikssporen-

Richtprijs: € 40-60

Biedstatus: € 35

Lotnummer: 4404

Achtstrengs geknoopt apatiet kralen collier in verschillende slijpvormen, aan vergulde magneetsluiting in etui, lengte 49 cm

Richtprijs: € 80-100

Biedstatus: € 60