Lotnummer: 5001
Veiling Zondag 25 September 2022

François Valentijn (1666-1727), 'De stadt Dabul', gravure, circa 1725, uit zijn 'Oud en Nieuw Oost Indien', deel V, en een andere gravure: schepen op het water bij kustplaats in bergachtig land, 18e eeuw -vergeeld-, 28 x 37 en 22 x 37,5 cm

Hamerprijs: € 35

Lotnummer: 5002

Mogelijk Paul Berger Bergner (1904-1978), twee werken: zomers gezicht op een buitenhuis, olieverf op board, gesigneerd P. Bergner, en gezicht op een energiecentrale, olieverf op board, gemonogrammeerd P.B., 30 x 40 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 5003

Europees papier-maché lakwerk wandkastje, en twee kaarsenhouders, alle met polychroom Japonistisch decor, 19e eeuw -inklapbare exemplaren-, 35 X 50 X 12 cm

Hamerprijs: € 40

Lotnummer: 5004

Drie diverse wrijfprenten: de oorlogsgod Guan Yu, een van de vele reliëfs met een Boeddha uit het Yungang-grotcomplex te Datong, en de monnik Xuanzang, China, 20e eeuw, in kartonnen dozenherkomst: collectie oud-diplomaat en ambassadeur Roland van den berg (1930-2019), werkzaam te Beijing, 1962-1966, te Seoul, 1978-1982, weer te Beijing, 1986-1992, en te Tokio, 1992-1995, 140 x 66 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 5005

Vier diverse wrijfprenten: 'Er Ren Lao Hui', ofwel 'Ontmoeting van twee mensen', naar het origineel op de Miaofeng-berg, kalligrafie naar een origineel in de Yaowang-tempel te Yaozhou, vermoedelijk door Li Zicheng (1606-1645), kalligrafie naar een origineel in zegelschrift te Taishan, en 'Lü Xian Weng Bai Zi Bei', ofwel 'Stele van 100 karakters door de onsterfelijke wijsgeer Lü (Lü Dongbin)', China, 20e eeuw, herkomst: collectie oud-diplomaat en ambassadeur Roland van den berg (1930-2019),werkzaam te Beijing, 1962-1966, te Seoul, 1978-1982, weer te Beijing, 1986-1992, en te Tokio, 1992-1995, 115 x 55 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 5006

Europees papier-maché lakwerk met Japonistische decors: grote ronde schaal met roodgelakt interieur, kleine kom, vier schotels met geschulpte rand, paar rechthoekige en paar smalle dienblaadjes, alle 19e eeuw, 11 x Ø23 cm

Hamerprijs: € 70

Lotnummer: 5007

Roodgeglazuurd keramiek beeld: wayangfiguur, niet gesigneerd, 64 x 28 x 14 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 5008

Divers Aziatisch porselein, voornamelijk schoteltjes en kommetjes, Kangxi en later -vele defecten-

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 5009

Zeven ingelijste Japanse houtblokdrukken en prenten, waaronder: Katsushika Hokusai (1760-1849), 16 x 12 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 5010

Kastanjehouten open wandrek met vier schappen, Spanje, circa 1800, 180 x 96 x 22 cm

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 5011

Japanse houtblokdruk: krijger te paard, en paar ingelijste etiketten, India, 20 x 17,5 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 5012

Hollandse School: figuren op steiger bij de haven, ets 5/7, onduidelijk gesigneerd in potlood, 11 x 29 cm

Richtprijs: € 20-30

Lotnummer: 5013

Adrianus Cyriacus Bleys (1842-1912), bloemstilleven, pasteltekening, gesigneerd, 24 x 32 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 5014

Drie aardewerk borden, polychroom gedecoreerd met illustraties uit Charles Dickens' roman 'The Pickwick Papers': 'First appearance of Mr. Samuel Weller', 'Mr. Pickwick addresses the Club', en 'Oliver amazed at the Dodger's mode of Going to Work', uitvoering Adam's, Engeland, daarbij: houten bordenrek, 31 x 100 x 11 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 5015

Noord-Brabant - Slag op het Slaak: 'Figurliche Vorstellung der Navigalschlacht so sich zwischen Bergen op Soom und Wilmstatt, zwischen der spanischen Flott und den holländischen Kriegsschiffen zugetragen, den 13. September 1631'. Handgekleurde kaart gegraveerd door W. Hollar, 1633 -licht gebruind, slijtage langs de middenvouw; watervlek in rechter bovenhoek-, 23 x 34 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 5016

Jannetje Kruit (1905-1993), landschap met boerderij aan het water, olieverf op doek, gesigneerd, 28,5 x 38,5 cm

Hamerprijs: € 35

Lotnummer: 5017

Grenen apothekerskast met in de bovenkast twee groen beglaasde deurtjes geflankeerd door planken, daaronder met zes schuifdeurtjes, circa 1900, 247 x 350 x 42 cm

Hamerprijs: € 1500

Lotnummer: 5018

Jacquard geweven doek: de Wuhan-Yangtzebrug, met geborduurde inscripties, 25 x 120 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 5019

Negen aardewerk tegels met blauw-wit bloemdecor in gekarteld kwadraat met Franse lelie hoekmotief, 17e/18e eeuw, 13 x 13 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 5020

Chinese gestoken houten snijstukjes vermaakt tot boekensteunen, decor: familie bij een huis -één stukje hout aan de bovenkant afgebroken-, 19 x 14 cm

Richtprijs: € 30-50