Naverkoop

Naverkoop

Lotnummer: 1

Chinees porseleinen famille jaune bordje met drakendecor op turquoise fond, Guangxu gemerkt en periode, circa 1900, herkomst: aangekocht bij Sotheby's Amsterdam, 18 mei 1995, lot 534, Ø 16,5 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 2

Bodemvondst: Romeins iriserend glazen flesje, 1e-3e eeuw n.Chr., 15 × Ø 6,5 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 3

Paar polychroom gedecoreerde Delfts aardewerk beeldjes: liggende koeien, tweede helft 18e eeuw -beide gerestaureerd-, 8,3 × 9,8 × 6 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 4

Geëmailleerde plaquette: de heilige Elisabeth met rozen in haar schort, r.o. gemonogrammeerd WH, 20e eeuw, 14 × 12 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 5

Verguld bronzen penning ter herdenking van de uitgave van La Descript De L'Egypte in 1826: aan de voorzijde een Romeinse soldaat die de sluier van een Egyptische vrouw optilt, met onderschrift 'Gallia Victrice Aegyptus Reduvua MDCCXCVII' (Frankrijk overwint - Egypte herleefd 1797), verso de Egyptische sterrenbeelden met centraal de tekst dat Louis XVIII opdracht heeft gegeven voor de uitgave, met tenaamstelling voor A.J.C. baron Lampsins (1754-1834), Ø 6,8 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 6

Zeshoekig malachiet dekseldoosje met messing montuur, 20e eeuw, 12 × 12 × 5 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 7

Slingerglas met dubbele witte slinger in de stam, Hollands, 18e eeuw -twee chipjes-, 16 × Ø 6,5 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 8

Chinees porseleinen famille verte bord met decor van schelpdieren, gemerkt met wierookbrander, Kangxi -chips langs de rand-, Ø 22 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 9

Steengoed baardmankruikje met braamnoppendecor over de gehele buik, Keulen, midden 16e eeuw -gelijmd-, 13 × Ø 11 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 10

Delfts aardewerk bord met Iznik-stijl decor, uitvoering De Porceleyne Fles, begin 20e eeuw, Ø 23 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 11

Chinees porseleinen kwispedoorvormig wijnkommetje op houder met drakendecor op blauw fond, Daoguang zegelmerk en mogelijk periode, 10 × Ø 8 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 12

Paar polychroom beschilderde porseleinen beeldjes: jongen en meisje met draagbare draaiorgels, beide te gebruiken als flacon, vermoedelijk Italië, 19e eeuw, beide 15 cm hoog

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 13

Blauw- en witgeëmailleerde blaker met deels goudgehoogd decor van Franse lelies, sfinxen en meerman, Limoges, vermoedelijk barok -defecten-, 10 × 12,5 × 13 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 14

Plateel schotel met geprofileerde rand en polychroom decor: gecentreerde hyacint geflankeerd door twee paarse tulpen, uitvoering plateelbakkerij Rozenburg, 1897, Ø 30,5 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 15

Cris Agterberg (1883-1943), staande figuur, bronzen sculptuur, op achterzijde gemonogrammeerd, 8 × 2,5 × 3 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 16

Rond messing wijwateremmertje met driepasvormig hengsel, Zuidelijke Nederlanden, eind 15e/begin 16e eeuw -kleine restauratie in wand-, 10 × Ø 10 cm exclusief hengsel

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 17

Paar Chinees porseleinen famille verte kommetjes met karperdecor, gemerkt, Kangxi -één gekramd, ander met twee randchipjes-, 5 × Ø 8 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 18

Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: 'Oproer van Rotterdam', Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 20 cm

Richtprijs: € 1200-1600

Lotnummer: 19

Drie kleurenlitho's: schelpen, J. Chapman, circa 1810-1830, uniform ingelijst, 22 × 18 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 20

Messing knoopkandelaar met vier knopen in de stam, Zuidelijke Nederlanden, tweede helft 15e/begin 16e eeuw -kleine restauratie aan bobèche-, 26 × Ø 13 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 21

Benen snuifdoosje met gesneden decor: putti bij wijnranken en wijnvat, achterop: man bij twee vrouwen, Frankrijk, vroeg 19e eeuw, 12 × 5 × 2 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 22

Chinees ivoren puzzelbal, tienlaags model, de buitenste laag met gestoken decor van draken, de binnenballen met ster- en stipdecor, 19e eeuw -kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, Ø 5 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 23

Berend Seiger (1944), liggend vrouwelijk naakt, gepatineerd brons, r.v. gesigneerd, 8,5 × 19 × 6,5 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 24

Gesneden stenen ushabti in de vorm van een vrouw die haar borsten vasthoudt, mogelijk Astarte, Egypte, vermoedelijk 20e eeuw, vastgelijmd op houten basement -enkele chips-, totale hoogte 18 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 25

Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor van kostbaarheden, Kangxi -hals ingekort, bakfoutje, randschilfers aan standring-, 18,5 × Ø 9 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 26

Messing knoopkandelaar met vier knopen in de stam, Zuidelijke Nederlanden, tweede helft 15e/begin 16e eeuw, 25 × Ø 12,5 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 27

Klein esdoorngefineerd speeldoosje met drie melodieën, 19e eeuw -speelt niet-, 6 × 12,5 × 8 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 28

Twee Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltje met feniksdecor, en famille rose dekseldoosje met bloemdecor, 19e-21e eeuw, schoteltje: Ø 11 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 29

Zijden speldenkussentje met in speldenkoppen een paar monogrammen omgeven door de tekst: 'In den Egt vereenigt Binnen Gouda den 20 July 1740', 19 × 11 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 30

Gesneden houten reliëf: koe, volgens inzender uit Indonesië meegekomen -chip van rand-, 21,5 × 27,5 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 31

Ovaal malachiet dekseldoosje met messing montuur, 20e eeuw, 15,5 × 10 × 5,5 cm

Richtprijs: € 120-160

Lotnummer: 32

Delfts aardewerk tegel met blauw-wit decor: zittend fantasiedier, 18e eeuw -enkele hoek- rand- en oppervlaktebeschadigingen-, 12,5 × 13 × 1,5 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 33

Ovale opaline theedoos met messing beslag, 19e eeuw -gebruikssporen-, 9,5 × 11,5 × 7,8 cm

Richtprijs: € 120-160

Lotnummer: 34

Commode gefineerd met diverse houtsoorten, waaronder rozenhout, onder het grijs marmeren blad twee diepe lades, het geheel met messing beslag, Hollands, transition-stijl en mogelijk periode -aanpassingen-, 67 × 80,5 × 40 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 35

Mahonie halvemaanvormig speeltafeltje, onder het uitvouwbare bovenblad een compartiment met vakverdeling en twee verborgen lades, staand op gecanneleerde taps toelopende poten, Hollands, Louis Seize -restauraties aan scharnierpunten-, 76 × 80 × 40 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 36

Mahoniegefineerde coulissetafel met één tussenblad, de twee delen van de voet geflankeerd door Salomonische halfzuilen, biedermeier, 74 × Ø 138 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 37

Mahonie stommeknecht met uitklapbaar en in hoogte verstelbaar bovenblad bekleed met vilt, en daaronder twee etagères, Hollands, Willem III -mechanisme werkt niet, klein stukje sierlijst bij één scharnier ontbreekt-, 74 × 80 × 41 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 38

Vleugel in zwartlak kast, adres: Grotrian Steinweg, serienummer 20521, Duitsland, 1908, inclusief kruk, stemvork en metronoom -lak van één witte toets defect-, 99 × 145,5 × 167,5 cm

Richtprijs: € 6000-8000

Lotnummer: 39

Ronde mahonie coulissetafel, staand op klauwpoten, biedermeier -geen tussenbladen-, 75 × Ø 104 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 40

Turquoisegeglazuurde keramische kom met zwart decor van teksten en florale motieven, Kashan, Perzië, 13e eeuw -gerestaureerd-, 6,5 × Ø 14,5 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 41

Twee diverse Romeins aardewerk drinkbekers, vermoedelijk beide Engeland, 1e eeuw n.Chr. -kleinste beker met grote invulling en incomplete scherf, de andere met kleine defecten-, hoogte grootste 15 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 42

Joseph Théodore Deck (1823-1891), blauwgeglazuurde aardewerk sprenkelaar met reliëfdecor: Oosterse patronen -de voet gelijmd, enkele chips-, 22 × Ø 10 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 43

Romeins aardewerk drinkbeker met lijnendecor, vermoedelijk Engeland, 1e eeuw n.Chr. -sporen van oorspronkelijk zwarte buitenlaag aanwezig-, hoogte 16 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 44

Romeinse terra nigra stekelbeker, omgeving Nijmegen, 1e eeuw n.Chr. -randbeschadigingen-, 12 × Ø 15 cm

Richtprijs: € 120-160

Lotnummer: 45

Kleine witgeglazuurde keramische kom met donkerbruine gekalligrafeerde randtekst, Nishapur, Perzië, 10e/11e eeuw -gerestaureerd-, 4 × Ø 12 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 46

Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn, 1e of 2e eeuw n.Chr. -defect in onderzijde-, hoogte 27 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 47

Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn, 1e of 2e eeuw n.Chr., 20 × 12,5 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 48

Provinciaal Romeins ruwwandig aardewerk kruikje, begin 1e eeuw n.Chr., hoogte 24 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 49

Romeins gladwandig aardewerk kruikje, Beneden Rijn-gebied, 1e of 2e eeuw n.Chr., 17 × 15 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 50

Messing kom, zogenoemde 'Magic bowl', met verhoogde ziel omgeven door Arabische inscripties met helende teksten voor de zieken die uit het bakje dienden te drinken, de buitenzijde met cartouches van sterrenbeelden en tekst, Iran, 18e eeuw -gaatje in rand van de ziel-, 15 × 4,3 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, 11 mei 1984

Richtprijs: € 200-300