Naverkoop

Lotnummer: 299

Schoorsteenpendule in eiken kast met messing wijzerplaat, Amsterdamse school -lichte gebruikssporen, enkele plekjes fineerschade-, 24 × 43 × 13 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 304

Paar porseleinen puntflessen met Kakiemon bloemdecor, de halzen met ringdragende leeuwenkoppen aan weerzijde, uitvoering Samson, in de stijl van Chantilly, circa 1880 -bodem doorboord-, hoogte 25 cm

Richtprijs: € 350-450

Lotnummer: 309

Porseleinen bordje met bloemdecor en gouden rand, uitvoering Nyon, Zwitserland, en porseleinen bordje met bloemdecor, Dresden, 20e eeuw, Ø 19 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 315

Omgeving Marie Henri Mackenzie (1878-1961), wachtende koetsier, olieverf op doek, r.o. restanten van een onleesbare signatuur, de lijst draagt naamplaatje G.H. Breitner, maar niet van zijn hand -gemaroufleerd-, 35 × 53 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 316

Mogelijk Sebastian Wegmayr (1776-1857), bloemstilleven in glazen vaas met kever, rups, en twee vlinders, gouache op papier, op plaatje toegeschreven aan Cornelis van Spaendonck (1756-1840) -klein beetje verfverlies-, 32 × 25,5 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 320

Mahonie buffet met twee lades en twee vogeloogesdoorngefineerde deurtjes, het geheel met krulvormige gesneden coromandel details, Amsterdamse School -achterwand gerestaureerd-, 118 × 161 × 63 cm

Richtprijs: € 300-500

Total images: 11
Total images: 11
Lotnummer: 321

Uitgebreid diner- en drinkservies, model Medusa Red, uitvoering Rosenthal voor Versace, begin 21e eeuw, grotendeels in originele verpakking, bestaande uit: acht onderborden, acht dinerborden, acht diepe borden, acht dessert borden, acht kleine bijbordjes, zes dessert kommetjes, twee diepe dienkommen, twee dienschalen, sauskom met onderschotel, peper- en zoutstel, acht koffiekop-en-schotels, zeven theekop-en-schotels en één melkkannetje -één dinerbord met chip en haarlijn, deel van de verpakkingen sleets-

Richtprijs: € 5000-7000

Lotnummer: 329

Gepatineerd metalen model van de Colonne Vendôme, bekroond door beeld van Napoleon, voorzien van kwikthermometer met Fahrenheitschaal, 19e eeuw, 27 × 9,5 × 9,5 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 335

Twee zilverkleurige metalen pomanders met opengewerkt decor, het interieur met schaaltje aan cardanische ophanging, vermoedelijk China, tweede helft 19e eeuw, Ø 6 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 338

Vulpen met 14kt gouden kroon, model 255, Montblanc, Zwitserland, 13 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 342

Messing 'Heemskerck' schijfkandelaar, Hollands, eind 17e/18e eeuw -voet gesoldeerd met tin-, hoogte 19 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 347

Drinkglas met holle stam en klokvormige voet, de kelk eenvoudig gegraveerd, 18e eeuw, 17,5 × Ø 8 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 350

Bronzen buste: man met pruik, op rond marmeren basement met verguld bronzen monturen, 19e eeuw, 21,5 × 9 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 355

Uitgezaagde en gegraveerde letter A, omgeven door Adam, Eva en de slang bij de appelboom, daaronder een tweekoppige adelaar, 17e/18e eeuw, gemonteerd op houten plankje, 13 × 10 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 358

Boek: Manuel Chrysoloras. Erotemata Chrysolorae: De anomalis uerbis (etc.) (Venetiis, Aldus et Andreas Socerus, 1517). 415 pp. Kl. 8vo. Blindgestempeld kalfsleer, rug oudtijds vernieuwd met wit varkensleer, rood rugschildje. Drukkersmerk van Aldus op eerste en op laatste blad -band versleten, sluithaakjes ontbreken; wormsporen in eerste 4 bll.; gedeeltelijk licht gebruind en andere vlekjes- Manuel Chrysoloras (Constantinopel 1355-1415 Konstanz) 'Greek scholar who was pioneer in spreading Greek literature in the West. He left the Erotemata ('Questions'), a Greek grammar'

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 361

Boek: Het kanarie vogeltje, een geschenk voor kinderen. Amsterdam, (1839). Kl.8vo. Half kalfsleer. Met gegraveerde titel en 2 platen - defectje aan de rug-

Richtprijs: € 30-50

Lotnummer: 367

Polychroom beschilderde houten miniatuur: kaaspers, gedateerd 'Anno 1861', staand in gehoute vitrine, Noord-Holland, 19e eeuw, 34 × 54 × 22 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 368

Gegraveerde landkaart: 'Slesvicensis ducatus incolas, Das Herzogtum Schleswieg. Per N. Visscher ... nunc apud P. Schenk Junior'. Circa 1740, oud gekleurd, 51 × 89

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 370

Gravure: 'Haarlemmer poort' -vergeeld, vouw, enkele vlekjes-, 27 × 34 cm

Richtprijs: € 30-50

Lotnummer: 371

Zespas aardewerk tegeltableau met mangaanpaars decor: vogelkooi, 18e/19e eeuw -alle tegels met defecten-, 38 × 26 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 374

Drie polychroom beschilderde houten figuren, mogelijk afkomstig van een Duits flötenuhr, 18e/19e eeuw, op gehoute standaard, 30 × 22 × 10 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 377

Eiken bolpoottafel met ebbengefineerde accenten, neorenaissance -gebruikssporen-, 77 × 170 × 75 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 385

Hollandse School: tweemaster met waterschip, inkttekening, niet gesigneerd, 18e eeuw, 24,3 × 31,5 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 386

Hollandse School: haringbuis bij kust, inkt op papier, niet gesigneerd, eerste helft 19e eeuw, 12 × 18 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 387

Hollandse School: fregat op de Zuiderzee, inkt op papier, niet gesigneerd, circa 1800, papierformaat 19 × 25

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 405

Vijf slingerglazen met dubbele witte slinger in de stam en conische kelk, Engeland, tweede helft 18e eeuw -één met randchip, alle met chips van voet-, 16 × Ø 8 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 422

Paar koloniale messing penkandelaars, beide gemerkt met een vis, Zuidoost-Azië, 18e/19e eeuw, hoogte 20 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 424

Twee Delfts aardewerk tegels met blauw-wit decor: accoladelijst met hoepelende jongen en Wanli-hoekmotieven, de ander met ruiter, 18e/19e eeuw, 13 × 12,5 × 1,3 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 425

Siena-marmeren en bronzen inktstel met kleine portretbuste in het midden, 19e eeuw -lichte gebruikssporen-, 16 × 26,5 × 13,5 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 426

Twee faience kaarsenhouders in de vorm van manddragende jongelingen, Bayreuth, Duitsland, barok-stijl Pfeiffer-periode, gemerkt 'B.P', naar 18e-eeuws voorbeeld -defecten-, 31 × 12,5 × 10 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 440

Aardewerk beeld: 'La nourrice', naar origineel van vermoedelijk Guillaume Dupré (1579-1640), uitvoering onbekend, eind 19e eeuw -glazuurschilfers-, hoogte 26 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 442

Drie Delfts aardewerk tegels met polychroom decor: twee kwadraattegels met goudsbloemen in vaas en één tegel met druiven en Franse lelie, 17e/18e eeuw -met hoek- en randbeschadigingen, één gevat in montuur met missende pootjes-, 13,5 × 13,5 × 1,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 446

Bartsch A. (1757-1821). Copies faites d'après des estampes très rares de differens maitres, décritées dans les volumes I, IV et V du 'Peintre Graveur'. Vienne, 1805. Oblong kl. folio. Oorspr. kartonnage, titel en inhoudsopgave op het voor- en achterplat. 8 etsen door Bartsch naar P. Potter, H. Roos, J. le Ducq, J. van der Meer le jeune (2), J. van der Does en M. Roos. Zeldzaam -roestvlekjes op kartonnage en etsjes-, 23 × 31 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 448

Boek: Vlaardingen - Sprenger van Eijk, P.G.Q. Geschiedenis en merkwaardigheden der stad Vlaardingen. Rotterdam, 1832. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder). Met gegraveerde titel, gevouwen kaart, 8 platen en 2 portretten, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom

Richtprijs: € 120-160

Lotnummer: 453

Twee delen: Brink, J. ten (H. Bosscha, J.M. Kemper en anderen). Bibliotheek van oude letterkunde. Amsterdam, 1808-1826. 2 delen. 630; 630 pp. Blauw half kalfsleer, titel in goud op rug (A. van Rossum, hof-boekbinder). Tijdschrift gewijd aan de Griekse en Latijnse schrijvers uit de oudheid, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 455

Boek: Moes, E.W. (Directeur van het Rijksprentenkabinet 1898-1912). Iconographia Batava. Proeve van een beredeneerde lijst van geschilderde en gebeeldhouwde portretten van Noord-Nederlanders in vorige eeuwen. Amsterdam, 1890-1905. 530; 670 pp. 4to. In afleveringen -laatste aflevering ontbreekt (=pp. 616-670), Zeldzaam, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 458

Eiken doos met diverse spellen, gemerkt 'Royal Cabinet of Games', waaronder: schaken, backgammon en domino, Engeland, eind 19e eeuw -schaakstukken compleet maar met enkele defecten, twee zwarte backgammonstenen ontbreken, gebruikssporen-, 18 × 33 × 22 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 463

Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture. Door last der Ho. Mog. Heeren Staten Generael. (En) de Boecken genaemt Apocryphe. Leyden, Wed. en Erffgenamen van Johan Elzevier, 1663. Groot folio. Blindgestempelde juchtlederen band over houten platten, messing hoekstukken en klampsluitingen. Met gegrav. titel en 5 dubbelbladige kaarten en een plattegrond van Jerusalem, alle door Nic. I Visscher. De eerste uitgave van de Statenvertaling gedrukt met de romeinletter -rug vernieuwd, enige andere kleine defecten-, 46 × 29 cm

Richtprijs: € 700-900

Lotnummer: 464

Twee delen: Bouman, H. Geschiedenis van de voormalige Geldersche Hoogeschool en hare hoogleeraren. Utrecht, 1844-1847. 2 delen. Glad half kalfsleer, rug verguld (A. van Rossum, hof-boekbinder), herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 471

Wortelnoten gefineerd kabinet met donkergebeitste ornamenten en biezen, Hollands, Louis Quinze -fineer verbleekt, defecten aan cosmetische delen-, 257 × 210 × 70 cm

Richtprijs: € 2000-3000

Lotnummer: 472

Metalen sextant, adres: W. Ludolph, Bremerhaven / Hamburg, 20e eeuw, in mahonie kistje, 16 × 29 × 29 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 475

Lithosteen met voorstelling naar Maurits Cornelis Escher (1898-1972), 'Kringloop', afmeting werk 42,5 x 25 cm, gemonogrammeerd in het werk 'MCE' en gedateerd V 38, lithosteen vervaardigd onder supervisie van de M.C. Escher Foundation en het toenmalige Haags Gemeente Museum, midden jaren '70, drukker: G.W. Breughel, Amstelkade 75, Uithoorn, Holland, herkomst: particuliere collectie: afscheidscadeau van de heer D. Zeelenberg bij uitdiensttreding Spaarnestad Uitgeverij op 14 december 1978, steen genummerd aan zijkant 11798, 5 x 48,5 x 32,5 cm, gewicht 20,7 kg

Richtprijs: € 5000-7000

Lotnummer: 478

Acht iepen stoelen met olijfgroene velours bekleding en gedraaide spijlen in de rug, eind 19e/begin 20e eeuw, 93 × 49 × 48 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 485

Mahonie kabinet met dubbelgebogen onderkast, staand op bolklauwpoten, Louis Quinze -voorzijde enigszins verbleekt-, 256 × 210 × 72 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 486

Admiral Fitzroy barometer in gestoken eiken kast, gedateerd 1881, 122 × 30 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 492

Drie stuks blauw-grijs steengoed: kan met tinnen klep, de buik met blokkendecor, Westerwald, Duitsland, 19e eeuw -staat ietwat wankel, ondiepe scherf van voet-, 31 × 17 × 14 cm, schenkkan met blauwe biezen en reliëfband, Rijnland, eind 18e eeuw, 23 × 19 × 14 cm, en wijnvat met lijnendecor, Duitsland, 18e/19e eeuw -kleine defecten, één kurk ontbreekt-, 21 × 29 × 18 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 495

Paar messing penkandelaars met twee knopen in de stam, naar 15e-eeuws voorbeeld, eind 19e/20e eeuw, 21,5 × Ø 10,7 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 504

Ajourgezaagde bronzen godslamp met gegraveerd decor en drie armen in de vorm van vrouwen, vermoedelijk Augsburg, 17e/18e eeuw -defecten-, hoogte inclusief ophanging circa 60 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 506

Wortelnoten gefineerd kabinet met rijk snijwerk, Hollands, Louis Quinze, 260 × 210 × 70 cm

Richtprijs: € 2000-3000

Lotnummer: 509

Messing reisklokje met facetgeslepen beglazing rondom, daarbij: niet bijbehorend, met rood velours beklede foedraal met in de voorzijde een los schuifje voor een venstertje -foedraal sleets, opwindsleutel bijgevoegd-,15 x 6,5 x 6,5 cm inclusief hengsel

Richtprijs: € 200-300