Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 1

Paar verguld bronzen kandelaars, elk met drie kariatiden in de stam, Frankrijk, 19e eeuw, 26,5 × 12,5 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 2

Paar porseleinen borden met polychroom beschilderd vogeldecor, de rand met vlechtwerk in reliëf, gemerkt, uitvoering Frankenthal, één met monogram AB voor Adam Bergdoll, Duitsland, circa 1760-'70, Ø 24 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 3

Delfts aardewerk schoteltje met gecontourneerde rand en blauw-wit-mangaan chinoiseriedecor, 17e eeuw -randschilfers en barst-, Ø 15 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 4

Persglazen inktpot in de vorm van een Egyptische canopische vaas, voorstellend de god Amset, met reliëfdecor van diverse dieren, op zwart glazen basement, 14 × 9 × 8 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 5

Egyptisch faience triade-amuletje, met daarop Isis, Nephthys en Horus, Late tot Ptolemeïsche periode, 600-30 v.Chr., 2,7 × 1,6 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 6

Drie Egyptische faiences: hoofd van Pataikos, zittende Isis -defecten aan hoofd-, en amuletje van Bes, Late tot Ptolemeïsche periode, 600-30 v.Chr., circa 3 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 7

Beschilderd glazen kelk op voet met vergulde rand, polychroom geabstraheerd bloemdecor en silhouetten van touwspringende vrouw in zwart, vermoedelijk ontwerp Adolf Beckert, uitvoering Glasmanufaktur F. Pietsch, Steinschönau, circa 1920 -beetje aanslag aan binnenzijde-, 11,3 × Ø 15 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 8

Bronzen inktpot in de vorm van een olielamp, Frankrijk, empire, 9 × 11,5 × 5 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 9

Kokosnoot kruithoorn met drie fijn gesneden scènes: 'Bapteme du roi de Rome', naar Bertrand Andrieu; 'Gallia victrice Aegyptus rediviva', naar Jean Jacques Barre; en 'Et praeparabitur in misericordia solium', aan groen koord, Frankrijk of Frans koloniaal, circa 1825-1835, 18,5 × 10,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 1800

Lotnummer: 10

Aardewerk tegel met blauw-wit decor: twee vechtende zeemeermannen, Delft of Rotterdam, 17e eeuw, 12,5 × 12,5 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 11

Rechthoekige tôle peinte blikken speelfichesdoos met deels verguld chinoiseriedecor, aan de binnenzijde van de deksel staat de puntentelling van het spel Boston de Fontainebleau, het interieur met vier losse fichesdoosjes met daarin verschillend gekleurde benen fiches, 19e eeuw -gebruikssporen-, 3,5 × 16 × 11,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 12

Gecontourneerde porseleinen presenteerschaal met vergulde rand en centraal polychroom beschilderd monogram in bloemguirlandes, gemerkt, uitvoering Wenen, Oostenrijk, mogelijk 18e eeuw, 35,5 × 23,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 13

Geëmailleerd tabaksdoosje met tabellen voor de puntentelling van een kaartenspel, vermoedelijk skat, de binnenzijde met decor van speelkaarten, het verguld metalen montuur is voorzien van rocailles, Duitsland, 19e eeuw -restauraties-, 1,5 × 8 × 6 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 14

Geëmailleerd snuifdoosje met decor van de koning van Engeland, George the Third, met randschrift: 'Britons rejoice your king restored', uitvoering Bilston, eind 18e eeuw, 2 × 5 × 3,6 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 15

Benen waaier met zeer dunne houten bladen, voorzien van beschilderde landschapsdecors en drie Chinese figuren, Europa, circa 1800 -enkele gebreken-, hoogte 22 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 16

Miniatuurportret: vrouw met blauw lint in het haar, aquarel, eind 18e eeuw -kleine schilfer in glas-, Ø 5,3 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 17

Bronzen tazza op hoge voet met randen van neogotisch traceerwerk, midden 19e eeuw, 23,5 × Ø 16,5 cm

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 18

Chinees keramiek potje met blauw-wit bloem- en schubbendecor, Ming -verbruind-, 6 × Ø 6 cm

Hamerprijs: € 30

Lotnummer: 19

Paar porseleinen puntflessen met Kakiemon bloemdecor, de halzen met ringdragende leeuwenkoppen aan weerzijde, uitvoering Samson, in de stijl van Chantilly, circa 1880 -bodem doorboord-, hoogte 25 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 20

Maria met Kind, in omlijsting met decor van acanthusranken, gemengde gravuretechniek en zilverstift op dun perkament, vermoedelijk Frans, circa 1700 -sporen van oude vouw, lichte schade-, 15 × 10 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 21

Drie Egyptische amuletten: faience Anubis -been afgebroken-, bronzen Osiris -voeten afgebroken, corrosie-, en liggend faience figuurtje met enorme fallus, Late tot Ptolemeïsche periode, 600-30 v.Chr., 4 cm

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 22

Egyptisch houten beeldje: roerganger van een scheepsmodel dat in de tombe van een overledene werd geplaatst, met resten van pleisterlaag en polychromie, Middenrijk, 2040-1783 v.Chr. -been gelijmd-, 21 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 23

Twee verschillende Egyptische houten handen van een vrouwelijke mummiekist, waarvan één met resten van polychromie, Nieuwe rijk, 1550-1070 v.Chr., 18e, 19e en 20e dynastie, 18 × 8 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 24

Egyptisch faience Udjat-oog, Late tot Ptolemeïsche periode, 600-30 v.Chr., 3,7 × 2,9 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 25

Porseleinen bord met polychroom beschilderd vlinder- en bloemdecor, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland, circa 1730-1735 -afwijking in rand (vermoedelijk bijgeslepen), bodembarst en slijtage in glazuur-, Ø 22 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 26

Egyptisch blauw faience amulet in de vorm van een Isis-knoop met rugpilaar, Late tot Ptolemeïsche periode, 600-30 v.Chr., 3 cm hoog

Hamerprijs: € 220

Lotnummer: 27

Collier met blauwe en gouden glazen kralen afgewisseld met bewerkte gouden tussenplaatjes en een gouden hanger, Perzië, circa 800 v.Chr., herkomst: Kunsthandel Aalderink, 1977, inclusief aankoopbewijs -hanger gedeukt, moderne sluiting-, lengte 60,5 cm

Hamerprijs: € 800

Lotnummer: 28

Glazen kelkglas met dubbele witte slinger en vier knopen in de stam, de voet gegraveerd 'Si. Stapert', Hollands, 18e eeuw -chips van de voet-, 16,8 cm × 7,5 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 29

Porseleinen bord met polychroom beschilderd decor van een vaas, de rand met rozetten en golfpatronen, gemerkt, uitvoering Frankenthal, Duitsland, eind 18e eeuw, Ø 23,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 30

Ovaal porseleinen schaaltje met bloemdecor, uitvoering Meissen, Duitsland, 18e eeuw -chipje-, 4,5 × 26 × 18 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 31

Koudbeschilderd Weens bronzen beeld: hagedis, de mond kan geopend worden door een pootje te bewegen, uitvoering Franz Bergmann, gemerkt aan onderzijde -verf op plekken sleets-, 7,4 × 23,5 × 17 cm

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 32

Paar kleine houten kistjes, belijmd met schelpen, kralen en padoek, 19e eeuw -defecten aan decoratie-, 10,5 × 11,5 × 10 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 33

Porseleinen schoteltje met polychroom beschilderd bloemdecor en groene bladvormige cartouches, gemerkt, uitvoering Nymphenburg, Duitsland, tweede helft 18e eeuw -randchip-, Ø 14,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 34

Zwartgeglazuurde rood aardewerk pelgrimsfles met ingekerfd golvend decor -glazuur aangetast-, 14,5 × 8,5 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 35

Zwart Japans lakwerk 'zushi' reisaltaar met verguld interieur en fijn gesneden boeddhistische goden: in het midden Kannon, links vermoedelijk Ksitigarbha, rechts een figuur, zittend hoog op een lotusbloem met daaronder twee attendanten, 19e eeuw -enkele defecten-, 16 × 14 cm (met deuren dicht)

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 36

Drie diverse porseleinen netsuke in de vorm van aapjes als sambaso-dansers, met beweegbare hoofden en tongen, Japan, 19e eeuw, grootste 8,3 cm hoog

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 37

Japanse keramische sakefles met goudlak decor: musicerende en dansende apen, Meiji -enkele missende stukjes beschildering-, 25 × 12 × 12 cm

Hamerprijs: € 2000

Lotnummer: 38

Japans houten netsuke in de vorm van een shishi-leeuw met bal, niet gesigneerd, 19e/20e eeuw, 3,8 × 3,5 × 3 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 39

Japans messing inktpotje in de vorm van mand met vissen en een kreeft, Meiji, 5 × Ø 7 cm

Hamerprijs: € 270

Lotnummer: 40

Ronde tweedelige hertshoornen ryûsa netsuke met opengewerkt decor van een lotusvijver met mythologische vogel, niet gesigneerd, Japan, 19e eeuw, Ø 4,3 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 41

Chinese gesneden hediaonoot in de vorm van een visser op basementje, 20e eeuw, 5 × 2,5 cm

Hamerprijs: € 35

Lotnummer: 42

Japans houten netsuke in de vorm van een noh-masker, gesigneerd, vermoedelijk Deme Uman, eind 18e/begin 19e eeuw -signatuur sleets-, 4 × 3,5 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 43

Japanse ovale shibuichi inro met floraal decor, metalen ojime en deels messing netsuke, 19e eeuw, 4 × 3,5 × 1,5 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 44

Japans lakwerk dekseldoosje met decor van een vrouw met doek, voorzien van zilveren randen, 19e eeuw -sleets-, 3,5 × 9,5 × 8 cm

Hamerprijs: € 20

Lotnummer: 45

Japanse lakwerk vierlaags inro met landschapsdecor, 19e eeuw -defecten-, 9,5 × 4,7 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 46

Japanse lakwerk inro met drakendecor, niet gesigneerd -craquelé, decor iets sleets-, 6 × 7,5 × 2,5 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 47

Japanse vijflaags lakwerk inro, het geheel met gehout decor en goudgehoogde voorstelling: 'het smalle klimoppad', verwijzend naar een hoofdstuk uit de Ise Monogatari, aan binnenzijde deksel gesigneerd, daarbij handgeschreven notitie, 8,5 × 5,5 × 3 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 48

Japanse lakwerk vierlaags inro met doorlopend landschapsdecor, met aan voorzijde een poort die leidt naar een gebouw, niet gesigneerd -touw versleten-, 7,5 × 5,5 × 2 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 49

Japanse lakwerk vierlaags inro met opgehoogd floraal decor en metalen en parelmoer inlegwerk, met benen ojime en hondvormige netsuke -slijtage, kleine schades bij koordingangen aan onderzijde-, 7 × 5 × 2 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 50

Japanse lakwerk vierlaags inro met aan de ene zijde bloesemtakdecor, en aan de andere zijde een parelmoer hek waarachter bloesemtak, gesigneerd aan rechterzijde, 18e/19e eeuw -koord sleets-, 6,5 × 5,5 × 2 cm

Hamerprijs: € 375