Lotnummer: 452
Paar aardewerk borden met polychroom chinoiseriedecor, niet gemerkt, vermoedelijk uitvoering Faïence de l'Est, Frankrijk, 18e/19e eeuw, Ø 22 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 90
Lotnummer: 453
Paar bedekte gembercoupes met olijfslijpsel en een bijbehorende tazza -enkele minieme schilfers-, hoogte coupes 32 cm, tazza Ø 24 cm
Hamerprijs: € 190
Lotnummer: 454
Samengesteld porseleinen serviesgedeelte met polychroom beschilderd bloemdecor en deels met vergulde randen, uitvoering Meissen, Duitsland, deels 1763-1774, deels Marcolini-periode, deels 19e eeuw, bestaande uit: koffiepot -knop gerestaureerd-, roomstel, spoelkom -gekramd-, theebus -geen dekseltje-, acht kommetjes, vier kleine schoteltjes, zeven kopjes met oor, en dertien schotels, waarvan elf met vergulde rand en twee met bruine rand -vele delen met chips en haarlijnen-, koffiepot 23 cm hoog
Richtprijs: € 800-1200
Lotnummer: 455
Frans aardewerk terrine met bladvormen in reliëf en polychroom beschilderd bloem- en bladdecor, de knop en grepen in de vorm van een vrucht, midden 18e eeuw -randrestauratie en barst-, 23 × 27,5 × 20,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 110
Lotnummer: 456
Haags porseleinen bord met blauw-wit bloemdecor, de gecontourneerde rand met rocaillemotieven, gemerkt met ooievaar, 18e eeuw, Ø 24 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 457
Wortelnoten bijzettafel, ingelegd met diverse houtsoorten, en etagère tussen de taps toelopende poten, Hollands, Louis Seize-stijl, circa 1900 -kleine defecten-, 58 × Ø 44 cm
Hamerprijs: € 250
Lotnummer: 458
Glazen potje met decor van groene, blauwe, en bruine slingers, vermoedelijk ontwerp en uitvoering Fratelli Toso, Murano, midden 20e eeuw, 10,5 × Ø 9,5 cm
Hamerprijs: € 210
Lotnummer: 459
Glazen fles met gestreept blauw-groen decor, vermoedelijk uitvoering Venini, Murano, midden 20e eeuw, 34 cm hoog
Hamerprijs: € 140
Lotnummer: 460
Analoge fotocamera: Leica R5, uitvoering Ernst Leitz Wetzlar, daarbij objectief Leitz Vario-Elmar R E60 1:3.5/35-70, daarbij motorwinder -met mogelijk defecte batterijen- en extern handvat
Hamerprijs: € 375
Lotnummer: 461
Bronzen buste: Pallas Athena, 19e eeuw -gekleurde verfrestjes op gezicht-, 23 cm inclusief basement
Hamerprijs: € 350
Lotnummer: 462
Maurits Cornelis Escher (1898-1972), 'Overdekt steegje in Atrani', houtsnede, 1931, l.b. gemonogrammeerd en gedateerd in de plaat, l.o. gesigneerd met potlood, ingelijst achter glas -minuscuul gaatje m.b., volgrecht van toepassing-, 18 × 12,8 cm
Hamerprijs: € 13000
Lotnummer: 463
Glazen schaal met banen van antimooncraquelé, model Serica 76, ontwerp Floris Meydam, uitvoering Glasfabriek Leerdam, jaren '50, Ø 22,5 cm
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 464
Bronzen buste: man met pruik, op rond marmeren basement met verguld bronzen monturen, 19e eeuw, 21,5 × 9 cm
Richtprijs: € 300-500
Lotnummer: 465
Aquarel: twee koetsiers bij de bushalte, niet gesigneerd, uit lijst gehaald, achterop lijst een geschreven notitie: 'Harm Kamerlingh Onnes, gegeven? aan Truus', 17,3 × 11,4 cm
Richtprijs: € 300-500
Lotnummer: 466
Warja Lavater (1913-2007), 'Passion et raison. Un livre debout'. Paris, A. Maeght, 1985. Gelithografeerd leporello bestaande uit 20 bladen met 8 abstracte litho's in blauw en rood. Nummer 50 van 150 genummerde en gesigneerde exemplaren op vélin d'Arches -het omslag - met een negende lithografie - ontbreekt; licht stoffig 29 × 400 cm
Richtprijs: € 120-160
Lotnummer: 467
Charles Nègre (1820-1880), portret van een oude man met baard en bontmuts, facsimile naar Rembrandt van Rijn, vermoedelijk afkomstig uit de catalogus van de Internationale Tentoonstellingen van Photographie en Heliographie die de Vereeniging voor Volksvlijt in 1855 organiseerde, of uit 'De Volksvlijt, Tijdschrift voor Nijverheid, Landbouw, Handel en Scheepvaart', Amsterdam, 1855, in de druk gesigneerd en gedateerd 1854, 11,5 × 11 cm
Hamerprijs: € 70
Lotnummer: 468
Hollandse School: tweemaster met waterschip, inkttekening, niet gesigneerd, 18e eeuw, 24,3 × 31,5 cm
Richtprijs: € 400-600
Lotnummer: 469
Paar messing pianokandelaars, eind 19e eeuw, lengte 24 cm
Hamerprijs: € 100
Lotnummer: 470
Jan Mankes (1889-1920), 'Schreeuwende kraai', houtsnede 9/15, l.o. gesigneerd -gerestaureerd-, 24,5 × 30 cm
Hamerprijs: € 325
Lotnummer: 471
Lodewijk De Maertelaere (1818-1864), landschap met watermolen en vee, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd, 24,5 × 33,5 cm
Hamerprijs: € 1000
Lotnummer: 472
François Jacquin (1756-1826), portretten van L.B. Nillis en zijn vrouw Jeanne Marie Carolina van Meerbeeck, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd 1801 -gedoubleerd-, 60 × 45 cm
Richtprijs: € 2000-3000
Lotnummer: 473
Crèmewitgelakte schouwspiegel met gesneden guirlandes en bovenin schildering op doek: twee putti, eind 19e eeuw, 220 × 92 cm
Richtprijs: € 400-600
Lotnummer: 474
Hollandse School: vrouw met kind in landschap, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd PCJ Gabriël, maar niet van zijn hand, verso label van Pictura Utrecht, midden 19e eeuw -doffe plek linksboven en middenboven-, 26 × 19 cm
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 475
Beschilderde houten piëdestal in de vorm van een Moor met in zijn linkerhand een druiventros, Italië, 19e eeuw -beschildering van later datum-, hoogte 101 cm
Hamerprijs: € 500
Lotnummer: 476
Beukenhouten duchesse brisée met lichtblauwe bekleding, Louis Seize-stijl, eind 19e/begin 20e eeuw -defecten aan strikvormig ornament op rugleuning-, 103 × 210 × 70 cm
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 477
Ingekleurde gravure: 'Pyramides Aegyptiae, miraculum mundi tertium', uitgegeven door Georg Balthasar Probst (1732-1801), 18e eeuw -met oud bijschrift in marge-, 27 × 40 cm
Hamerprijs: € 45
Lotnummer: 478
Ingekleurde opticaprent, Wenen: 'Ansicht des Hohenmarkts in Wien', door Joseph Carmine, eind 18e eeuw, 27 × 40 cm
Richtprijs: € 40-60
Lotnummer: 479
Isaac de Moucheron (1667-1744), rustende reiziger met twee ezels bij een riviertje, aquarel op papier, m.o. gesigneerd, 14 × 17,5 cm
Hamerprijs: € 800
Lotnummer: 480
Hollandse School: figuren bij watermolen, olieverf op doek, niet gesigneerd, eerste helft 19e eeuw -gedoubleerd, inschilderingen-, 54,4 × 44,3 cm
Richtprijs: € 1000-1500
Lotnummer: 481
Vermoedelijk Karl Kaufmann (1843-1905), zicht op de Santa Maria Della Salute, Venetië, olieverf op doek, r.o. gesigneerd onder pseudoniem Fl. Kowski, eind 19e eeuw -craquelé-, 27 × 21 cm
Hamerprijs: € 350
Lotnummer: 482
Jan Willem van Borselen (1825-1892), na de storm, olieverf op doek, l.o. gesigneerd -gedoubleerd-, 49 × 64 cm
Hamerprijs: € 4500
Lotnummer: 483
Verguld houten bijzettafeltje met roze natuurstenen blad, Louis Seize-stijl, 20e eeuw -op enkele plekken sleets, het blad met gerepareerde beschadigingen-, 72 × 40 × 30 cm
Hamerprijs: € 80
Lotnummer: 484
Wortelnotengefineerde tweedeurs kast op gesneden onderstel met twee lades, koloniale stijl, tweede kwart 20e eeuw, 119 × 98 × 45 cm
Hamerprijs: € 230
Lotnummer: 485
Rechthoekige blikken doos met beschilderde decors van de vossenjacht: aan bovenzijde een ruiter die van zijn paard is gevallen, aan onderzijde een ruiter op de rug van een steigerend paard, 19e eeuw -deukjes, verfverlies-, 3 × 17 × 11 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 486
Paar gelegenheidsglazen, de één met fijn gegraveerd decor van twee grachtenhuizen, de ander met fijn gegraveerd decor van een buitenhuis, beide met facetgeslepen stam en geaccoleerde voet met stralendecor, 19e eeuw, hoogte 15 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 600
Lotnummer: 487
Gestoken palmhouten beeld: Maria Magdalena, Filipijnen, 18e/19e eeuw -kleine chips-, 30 cm
Richtprijs: € 350-450
Lotnummer: 488
Porseleinen beeldengroepje: spelende kinderen, een allegorie op vriendschap, liefde en jaloezie, Doornik, niet gemerkt, circa 1760-1765 -barst, hier en daar een bloemblaadje afgebroken-, eenzelfde exemplaar bevindt zich in het V&A, inv.nr. C.342-1909, 15,5 × 15,5 × 12 cm
Hamerprijs: € 350
Lotnummer: 489
Bronzen portretbuste van een man, gemonteerd op bronzen zuil, tweede helft 19e/begin 20e eeuw, 30 cm
Hamerprijs: € 120
Lotnummer: 490
Twee porseleinen flacons in de vorm van een bloemenkroon op een kussen, gemerkt, uitvoering Jacob Petit, Frankrijk, 19e eeuw -enkele kleine defecten aan bloemen-, 16 × 10,5 × 10,5 cm
Hamerprijs: € 230
Lotnummer: 491
Porseleinen houder in de vorm van een bundel koren met twee kwartels aan de voet -één met defecte snavel-, aan onderzijde gemerkt met een vlinder, uitvoering Meissen, Duitsland, 18e eeuw -enkele kleine chipjes van korenaren-, 11,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 475
Lotnummer: 492
Creamware patriottenbord met polychroom decor: de Hollandse maagd met vrijheidshoed, wijzend naar een opengeslagen boek met de tekst 'Voor vrijheid van godsdienst', vergezeld door de Hollandse leeuw en het alziend oog, op rand nog vier inscripties: 1. 'De vrijheijd spand een groote boog' 2. 'om vrijheid te verkrijgen' 3. 'maar diein vrijheijd leeft omhoog' 4. 'doet de aardsche vrijheijd swijgen', Engeland en/of Nederland, laatste kwart 18e eeuw -lichte slijtage-, Ø 26 cm
Hamerprijs: € 220
Lotnummer: 493
Paar bronzen bustes: Voltaire en Rousseau, op verguld bronzen en wit marmeren ronde basementen, 19e eeuw, 20,5 × Ø 8 cm
Hamerprijs: € 160
Lotnummer: 494
Geëmailleerde tabaksdoos met twee compartimenten en verguld decor van hoornen des overvloeds en pauwen te midden van gebladerte, met 3e gehalte zilveren monturen, Frankrijk, circa 1800 -verguldsel op plekken sleets-, 3,5 × 8,5 × 6,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 250
Lotnummer: 495
Paar messing tweelichts kandelaars op driepoot, in hoogte verstelbaar, 18e eeuw, 28 × 23 × 14 cm
Hamerprijs: € 90
Lotnummer: 496
Sienamarmeren en bronzen inktstel met kleine portretbuste in het midden, 19e eeuw -lichte gebruikssporen-, 16 × 26,5 × 13,5 cm
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 497
Neuchâteloise met geëmailleerde wijzerplaat, de beschilderde kast met blauw bloemdecor op lichtblauwe ondergrond en voorzien van verguld bronzen beslag, bovenop met blindstempel 'AIOC', Zwitserland, 18e eeuw -bovenste stukje kuif afgebroken maar aanwezig-, hoogte inclusief console 100 cm
Richtprijs: € 1000-1500
Lotnummer: 498
Neuchâteloise met geëmailleerde wijzerplaat, de beschilderde kast met bloemdecor op gele ondergrond en voorzien van bronzen beslag, Zwitserland, eind 18e eeuw -zonder console, oude houtwormschade, defecten aan email, glas voor wijzerplaat ontbreekt, touwtje voor slingerophanging defect-, hoogte 75 cm
Richtprijs: € 350-450
Lotnummer: 499
Turks tapijt Ghiordes, 177 × 125 cm
Richtprijs: € 200-300
Lotnummer: 500
Crèmewitgelakte ovale schuiftafel op vierspantpoot, eind 19e/begin 20e eeuw -gebruikssporen-, 81 × 170 × 118 cm
Hamerprijs: € 350
Lotnummer: 501
Serie van zeven iepen stoelen met paars-groene bekleding, 19e eeuw -één met verlijmingen in de rugleuning-, 94 × 52 × 48 cm
Hamerprijs: € 250