Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 502

Pakistaans tapijt in lichte groengrijze tinten -beetje gevlekt in het midden-, 340 × 270 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 503

Mogelijk Emil Henri Bernard (1868-1941), rivierlandschap, potloodtekening, r.o. gesigneerd, 16 × 11 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 504

Hollandse School, ijsvermaak, inkttekening op papier, op de manier van Esaias van de Velde, 18e eeuw, 18 × 27 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 505

Hollandse School: man met paard en wagen bij bruggetje met kerk in het verschiet, rood krijttekening, niet gesigneerd, gedateerd 'fecit vr 30 meij 1787' -enkele zwarte vlekjes-, 17,5 × 27 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 506

Vruchtenhouten fauteuil met gesneden eikenbladdecor, met lichtblauwe bekleding, mogelijk uitvoering Horrix, Den Haag -gebruikssporen, bekleding iets sleets-, 112 × 75 × 57 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 507

Witgelakte vitrinekast, de beglaasde deuren met roedeverdeling, dichte onderdeuren, en staande op plintvoet, Hollands, laat 18e eeuw -verf sleets-, 198 × 177 × 55 cm

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 508

54-delig aardewerk jachtservies, decor Nemrod, naar gravures van Johann Elias Ridinger, uitvoering Sarreguemines, Utzschneider & Co., circa 1900, bestaande uit: grote terrine, paar groenteterrines -één dekselknop gelijmd, andere deksel met randchipje-, twee dienschalen, saucière, 24 borden, Ø 24,5 cm, 12 soepborden, Ø 24,5 cm, en 12 dessertbordjes, Ø 20 cm

Richtprijs: € 1500-2000

Lotnummer: 509

Tinnen kan, gemerkt, Amsterdam, 18e eeuw -gebruikssporen-, hoogte 23,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 510

Drie Delfts aardewerk tegels met blauw-wit cavaleriedecor, waarvan twee met ossenkop hoekmotief, de ander met fleur-de-lis, 17e eeuw -één hoek gerestaureerd, ingevulde chips-, 13 × 13 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 511

Hindelooper beschilderde eiken stoof, decor met vier cirkels met opengewerkte oneindige knoop waarin ster, het schuifdeurtje met bekroonde W en 1905, in het interieur een aardewerk kooltjesbakje -gebruikssporen, deel bodem ontbreekt-, 20 × 20 × 16 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 512

Drie Delfts aardewerk tegels met blauw-wit decor van spelende figuren, alle met ossekop hoekmotief, 17e eeuw -twee randen gerestaureerd-, 13 × 13 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 513

Delfts aardewerk vormstuk met blauw-wit decor: herder met koe, gemerkt I.H.F., voor Johannes Hermanus Frerking van 't Fortuyn, tweede helft 18e eeuw -schilfertje-, 12 × 14 × 8 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 514

Porseleinen bord met blauw-wit decor: reiziger in landschap, met vergulde bladrand en blauw-vergulde bies, blindmerk 'C', 18e eeuw, Ø 24,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 515

Toegeschreven aan Harm Kamerlingh Onnes (1893-195), de zuster aan bed, pen en potlood op papier, niet gesigneerd -papier gebold-, 9,5 × 13 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 516

Hollandse School: portret van een vrouw met muts, rood en zwart krijttekening, niet gesigneerd, eind 18e eeuw, 22,5 × 17 cm

Hamerprijs: € 90

Lotnummer: 517

Otto Eerelman (1839-1926), de goede leerling, aquarel, l.o. gesigneerd -vlekken-, 39,5 × 26,5 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 518

Vruchtenhouten armstoel met gestoken floraal decor en blauwe bekleding, delen 18e eeuw maar in verregaande mate gerestaureerd -bekleding sleets, gebruikssporen-, 102 × 68 × 55 cm

Hamerprijs: € 65

Lotnummer: 519

Delfts aardewerk wandbord met nieuw-Perzisch rood-blauw bloemdecor, ontwerp Louis Senf, uitvoering De Porceleyne Fles, jaren 1910/'20, Ø 23 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 520

Plateel vaas met hoog opgetrokken oren en polychroom vogeldecor, uitvoering Faience- en Tegelfabriek Holland, Utrecht, afgebeeld in Marianne Heslenfeld, 'De Collectie Holland, Art nouveau van de Faience- en Tegelfabriek Holland', uitg. Waanders, Zwolle, pag. 56 -restauratie aan voetrand-, hoogte 27 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 521

Messing pendule, de kast met geciseleerde ornamenten en klinknagels, staande op vier slanke poten, de bodemplaat met rond geciseleerd medaillon met centraal een cabochongeslepen rode steen, ontwerp J.C. Stoffels, uitvoering Onder den Sint Maarten, Zaltbommel/Haarlem, begin 20e eeuw -slinger vervangen, slingerveer zit vast-, 25 × 17 × 14 cm

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 522

Paar glansplateel oorvazen met polychroom bloem- en bladdecor, uitvoering Haagsche Plateelfabriek Rozenburg, gemerkt voor schilder Samuel Schellink, 1901, 27 × Ø 21 cm

Hamerprijs: € 2000

Lotnummer: 523

Plateel vaas met viooldecor, genummerd 14-1-1, ontwerp Henri Breetvelt, schilder Roelof Sterken, uitvoering Porceleinfabriek de Kroon, Noordwijk, 1906-1910 -beschadiging op de schouder en kleine chip aan de voet-, 31,5 × 13 cm

Hamerprijs: € 800

Lotnummer: 524

Paar gezwarte vijflichts kandelabers, de vijf goudkleurige armen ieder gedragen door zwartgepatineerde Griekse godinnen, gesigneerd Milo, empire-stijl, tweede helft 20e eeuw, hoogte 82 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 525

Kaukasisch soumakkussentje Leshgi met dierendecor, 32 × 38 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 526

Negenlichts verguld houten en metalen kroonluchter, 87 × Ø 82 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 527

Ingelijste waaier met ivoren baleinen en polychrome decors: romantisch koppel en Hollandse landschappen, in cartouches met vergulde omlijsting, daaromheen bloemdecor en twee putti, rococo, 37,5 × 64 cm -CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 528

Papieren waaier met ivoren baleinen en romantische voorstelling, aquarel, 18e eeuw -CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, hoogte 29 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 1001

Japanse lakwerk schrijfkist of suzuribako met waaierdecor, het interieur voorzien van twee uitneembare vakjes, inktsteen, penselenhouder en twee penselen, 19e/20e eeuw -kleine beschadigingen-, 5 × 23 × 24 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 1002

Japans bronzen murashido steelvaas, niet gemerkt, 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 23× Ø 9 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 1003

Japanse lakwerk schrijfkist of suzuribako, de buitenzijde met maan- en vogeldecor, het interieur voorzien van twee uitneembare vakjes, een inktsteen en messing waterdruppelaar, 19e eeuw -gebruikssporen en enkele beschadigingen-, 5 × 24 × 22 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 1004

Paar Japans porseleinen Imari beelden in de vorm van bijin, eind 17e eeuw -één haarornament afwezig-, hoogte 20 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1005

Japanse lakwerk kist of tebako met disteldecor, met metaal en parelmoer ingelegd, voorzien van zilveren rand, begin 20e eeuw -metaal inlegwerk geoxideerd, gebruikssporen-, 16 × 20 × 26 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1006

Rechthoekig lakwerk blad met goudlak decor van een kreeft en diverse schelpen met parelmoer ingelegd, Japan, 19e eeuw -randschilfers, krimpscheur langs een van de korte zijdes-, 39,5 × 26,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 750

Lotnummer: 1007

Kaukasische loper Shirwan -sleets-, circa 1900, 420 × 105 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 1008

Metalen twaalflichts kroonluchter met florale motieven en glazen pegels, hoogte zonder ophanging 90 × Ø 82 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1009

Twee Chinees porseleinen dekselkommen met melk-en-bloed kostbaarhedendecor in vakken, Kangxi -grote kom met defect deksel, haarlijnen en chips, kleine deksel met chip en haarlijn-, grote kom Ø 24 cm

Hamerprijs: € 1400

Lotnummer: 1010

Chinees bronzen Gu vaas met bladdecor, verticale ribben en twee opengewerkte kruizen, Qing -reparaties aan de bodem-, 28 × 16 cm

Hamerprijs: € 240

Lotnummer: 1011

Houten snuiffles met gesneden decors, in met stenen ingelegde metalen montuur, China, 19e eeuw, 10,5 × 6,5 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1012

Bronzen wierookvat met houten deksel, het vat met zilver ingelegd decor van vermoedelijk draken tussen wolken, aan onderzijde gesigneerd, China -hoekje van handvat gelijmd-, 6,5 × 14 × 9 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1013

Bolvormig glad Yixing trekpotje met verguld metalen monturen voorzien van diermotieven, 18e eeuw -chips van deksel-, hoogte 10,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 1014

Chinese geëmailleerde bouilloire op komfoor, de messing greep met gevlochten riet, de bolvormige buik met famille rose bloem- en vruchtendecor, het komfoor staand op drie rocaillevormige messing pootjes, Kanton, Qianlong -restauraties-, totalehoogte 28 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Richtprijs: € 2000-3000

Lotnummer: 1015

Japans gecontourneerd bronzen wierookvat, de handvatten met olifantskoppen, gesigneerd aan onderzijde, 19e eeuw -één handvat afgebroken, ander vermoedelijk opnieuw aangezet-, 8,5 × 18,5 × 11,5 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 1016

Chinees achterglasgeschilderd medaillon met portret van een Chinese vrouw, Kanton, 18e/19e eeuw, aan 14kt gouden ketting, medaillon 4 × 3,5 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 1017

Chinese bruingeglazuurde Jizhou steengoed kom, met binnenin bloem- en feniksdecor, de buitenzijde met schildpad vlekken, Song-stijl, maar vermoedelijk niet uit de periode, 4,5 × Ø 13,8 cm

Hamerprijs: € 1500

Lotnummer: 1018

Klein Chinees Dingyao kommetje met ingekerfd lotusdecor, mogelijk Noordelijke Song dynastie, 3,5 × Ø 8,7 cm

Hamerprijs: € 1500

Lotnummer: 1019

Bronzen wierookbrander op vier pootjes, met meanderrand en drakendecor in reliëf, vermoedelijk Japan, 14 × Ø 15 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1020

Chinees messing handwarmer met decor van olifanten in landschappen, 19e/20e eeuw, 13 × 18 × 14 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1021

Geelgeglazuurde Chinees porseleinen pot, gemerkt met dubbele ring, voorzien van lakzegel, 19 × Ø 14 cm

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 1022

Oosterse houten kast met twee beglaasde schuifdeuren en twee dichte schuifdeuren, tweede helft 20e eeuw, 215 × 220 × 50 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 1023

Paar Chinees porseleinen dubbelborden met blauw-wit decor van twee lange lijzen in tuin, Qianlong -paar randchipjes-, Ø 28 cm

Hamerprijs: € 375