Lotnummer: 502
Pakistaans tapijt in lichte groengrijze tinten -beetje gevlekt in het midden-, 340 × 270 cm
Hamerprijs: € 325
Lotnummer: 503
Mogelijk Emil Henri Bernard (1868-1941), rivierlandschap, potloodtekening, r.o. gesigneerd, 16 × 11 cm
Hamerprijs: € 160
Lotnummer: 504
Hollandse School, ijsvermaak, inkttekening op papier, op de manier van Esaias van de Velde, 18e eeuw, 18 × 27 cm
Richtprijs: € 100-150
Lotnummer: 505
Hollandse School: man met paard en wagen bij bruggetje met kerk in het verschiet, rood krijttekening, niet gesigneerd, gedateerd 'fecit vr 30 meij 1787' -enkele zwarte vlekjes-, 17,5 × 27 cm
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 506
Vruchtenhouten fauteuil met gesneden eikenbladdecor, met lichtblauwe bekleding, mogelijk uitvoering Horrix, Den Haag -gebruikssporen, bekleding iets sleets-, 112 × 75 × 57 cm
Hamerprijs: € 550
Lotnummer: 507
Witgelakte vitrinekast, de beglaasde deuren met roedeverdeling, dichte onderdeuren, en staande op plintvoet, Hollands, laat 18e eeuw -verf sleets-, 198 × 177 × 55 cm
Hamerprijs: € 1200
Lotnummer: 508
54-delig aardewerk jachtservies, decor Nemrod, naar gravures van Johann Elias Ridinger, uitvoering Sarreguemines, Utzschneider & Co., circa 1900, bestaande uit: grote terrine, paar groenteterrines -één dekselknop gelijmd, andere deksel met randchipje-, twee dienschalen, saucière, 24 borden, Ø 24,5 cm, 12 soepborden, Ø 24,5 cm, en 12 dessertbordjes, Ø 20 cm
Richtprijs: € 1500-2000
Lotnummer: 509
Tinnen kan, gemerkt, Amsterdam, 18e eeuw -gebruikssporen-, hoogte 23,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 510
Drie Delfts aardewerk tegels met blauw-wit cavaleriedecor, waarvan twee met ossenkop hoekmotief, de ander met fleur-de-lis, 17e eeuw -één hoek gerestaureerd, ingevulde chips-, 13 × 13 cm
Hamerprijs: € 130
Lotnummer: 511
Hindelooper beschilderde eiken stoof, decor met vier cirkels met opengewerkte oneindige knoop waarin ster, het schuifdeurtje met bekroonde W en 1905, in het interieur een aardewerk kooltjesbakje -gebruikssporen, deel bodem ontbreekt-, 20 × 20 × 16 cm
Richtprijs: € 250-350
Lotnummer: 512
Drie Delfts aardewerk tegels met blauw-wit decor van spelende figuren, alle met ossekop hoekmotief, 17e eeuw -twee randen gerestaureerd-, 13 × 13 cm
Hamerprijs: € 80
Lotnummer: 513
Delfts aardewerk vormstuk met blauw-wit decor: herder met koe, gemerkt I.H.F., voor Johannes Hermanus Frerking van 't Fortuyn, tweede helft 18e eeuw -schilfertje-, 12 × 14 × 8 cm
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 514
Porseleinen bord met blauw-wit decor: reiziger in landschap, met vergulde bladrand en blauw-vergulde bies, blindmerk 'C', 18e eeuw, Ø 24,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 130
Lotnummer: 515
Toegeschreven aan Harm Kamerlingh Onnes (1893-195), de zuster aan bed, pen en potlood op papier, niet gesigneerd -papier gebold-, 9,5 × 13 cm
Hamerprijs: € 180
Lotnummer: 516
Hollandse School: portret van een vrouw met muts, rood en zwart krijttekening, niet gesigneerd, eind 18e eeuw, 22,5 × 17 cm
Hamerprijs: € 90
Lotnummer: 517
Otto Eerelman (1839-1926), de goede leerling, aquarel, l.o. gesigneerd -vlekken-, 39,5 × 26,5 cm
Hamerprijs: € 600
Lotnummer: 518
Vruchtenhouten armstoel met gestoken floraal decor en blauwe bekleding, delen 18e eeuw maar in verregaande mate gerestaureerd -bekleding sleets, gebruikssporen-, 102 × 68 × 55 cm
Hamerprijs: € 65
Lotnummer: 519
Delfts aardewerk wandbord met nieuw-Perzisch rood-blauw bloemdecor, ontwerp Louis Senf, uitvoering De Porceleyne Fles, jaren 1910/'20, Ø 23 cm
Hamerprijs: € 290
Lotnummer: 520
Plateel vaas met hoog opgetrokken oren en polychroom vogeldecor, uitvoering Faience- en Tegelfabriek Holland, Utrecht, afgebeeld in Marianne Heslenfeld, 'De Collectie Holland, Art nouveau van de Faience- en Tegelfabriek Holland', uitg. Waanders, Zwolle, pag. 56 -restauratie aan voetrand-, hoogte 27 cm
Hamerprijs: € 600
Lotnummer: 521
Messing pendule, de kast met geciseleerde ornamenten en klinknagels, staande op vier slanke poten, de bodemplaat met rond geciseleerd medaillon met centraal een cabochongeslepen rode steen, ontwerp J.C. Stoffels, uitvoering Onder den Sint Maarten, Zaltbommel/Haarlem, begin 20e eeuw -slinger vervangen, slingerveer zit vast-, 25 × 17 × 14 cm
Hamerprijs: € 1200
Lotnummer: 522
Paar glansplateel oorvazen met polychroom bloem- en bladdecor, uitvoering Haagsche Plateelfabriek Rozenburg, gemerkt voor schilder Samuel Schellink, 1901, 27 × Ø 21 cm
Hamerprijs: € 2000
Lotnummer: 523
Plateel vaas met viooldecor, genummerd 14-1-1, ontwerp Henri Breetvelt, schilder Roelof Sterken, uitvoering Porceleinfabriek de Kroon, Noordwijk, 1906-1910 -beschadiging op de schouder en kleine chip aan de voet-, 31,5 × 13 cm
Hamerprijs: € 800
Lotnummer: 524
Paar gezwarte vijflichts kandelabers, de vijf goudkleurige armen ieder gedragen door zwartgepatineerde Griekse godinnen, gesigneerd Milo, empire-stijl, tweede helft 20e eeuw, hoogte 82 cm
Richtprijs: € 800-1200
Lotnummer: 525
Kaukasisch soumakkussentje Leshgi met dierendecor, 32 × 38 cm
Hamerprijs: € 80
Lotnummer: 526
Negenlichts verguld houten en metalen kroonluchter, 87 × Ø 82 cm
Hamerprijs: € 375
Lotnummer: 527
Ingelijste waaier met ivoren baleinen en polychrome decors: romantisch koppel en Hollandse landschappen, in cartouches met vergulde omlijsting, daaromheen bloemdecor en twee putti, rococo, 37,5 × 64 cm -CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-
Richtprijs: € 500-700
Lotnummer: 528
Papieren waaier met ivoren baleinen en romantische voorstelling, aquarel, 18e eeuw -CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, hoogte 29 cm
Richtprijs: € 300-500
Lotnummer: 1001
Japanse lakwerk schrijfkist of suzuribako met waaierdecor, het interieur voorzien van twee uitneembare vakjes, inktsteen, penselenhouder en twee penselen, 19e/20e eeuw -kleine beschadigingen-, 5 × 23 × 24 cm
Hamerprijs: € 375
Lotnummer: 1002
Japans bronzen murashido steelvaas, niet gemerkt, 20e eeuw -lichte gebruikssporen-, 23× Ø 9 cm
Hamerprijs: € 160
Lotnummer: 1003
Japanse lakwerk schrijfkist of suzuribako, de buitenzijde met maan- en vogeldecor, het interieur voorzien van twee uitneembare vakjes, een inktsteen en messing waterdruppelaar, 19e eeuw -gebruikssporen en enkele beschadigingen-, 5 × 24 × 22 cm
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 1004
Paar Japans porseleinen Imari beelden in de vorm van bijin, eind 17e eeuw -één haarornament afwezig-, hoogte 20 cm
Richtprijs: € 1000-1500
Lotnummer: 1005
Japanse lakwerk kist of tebako met disteldecor, met metaal en parelmoer ingelegd, voorzien van zilveren rand, begin 20e eeuw -metaal inlegwerk geoxideerd, gebruikssporen-, 16 × 20 × 26 cm
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 1006
Rechthoekig lakwerk blad met goudlak decor van een kreeft en diverse schelpen met parelmoer ingelegd, Japan, 19e eeuw -randschilfers, krimpscheur langs een van de korte zijdes-, 39,5 × 26,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 750
Lotnummer: 1007
Kaukasische loper Shirwan -sleets-, circa 1900, 420 × 105 cm
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 1008
Metalen twaalflichts kroonluchter met florale motieven en glazen pegels, hoogte zonder ophanging 90 × Ø 82 cm
Richtprijs: € 200-300
Lotnummer: 1009
Twee Chinees porseleinen dekselkommen met melk-en-bloed kostbaarhedendecor in vakken, Kangxi -grote kom met defect deksel, haarlijnen en chips, kleine deksel met chip en haarlijn-, grote kom Ø 24 cm
Hamerprijs: € 1400
Lotnummer: 1010
Chinees bronzen Gu vaas met bladdecor, verticale ribben en twee opengewerkte kruizen, Qing -reparaties aan de bodem-, 28 × 16 cm
Hamerprijs: € 240
Lotnummer: 1011
Houten snuiffles met gesneden decors, in met stenen ingelegde metalen montuur, China, 19e eeuw, 10,5 × 6,5 cm
Richtprijs: € 100-150
Lotnummer: 1012
Bronzen wierookvat met houten deksel, het vat met zilver ingelegd decor van vermoedelijk draken tussen wolken, aan onderzijde gesigneerd, China -hoekje van handvat gelijmd-, 6,5 × 14 × 9 cm
Richtprijs: € 500-700
Lotnummer: 1013
Bolvormig glad Yixing trekpotje met verguld metalen monturen voorzien van diermotieven, 18e eeuw -chips van deksel-, hoogte 10,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 1200
Lotnummer: 1014
Chinese geëmailleerde bouilloire op komfoor, de messing greep met gevlochten riet, de bolvormige buik met famille rose bloem- en vruchtendecor, het komfoor staand op drie rocaillevormige messing pootjes, Kanton, Qianlong -restauraties-, totalehoogte 28 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Richtprijs: € 2000-3000
Lotnummer: 1015
Japans gecontourneerd bronzen wierookvat, de handvatten met olifantskoppen, gesigneerd aan onderzijde, 19e eeuw -één handvat afgebroken, ander vermoedelijk opnieuw aangezet-, 8,5 × 18,5 × 11,5 cm
Richtprijs: € 70-90
Lotnummer: 1016
Chinees achterglasgeschilderd medaillon met portret van een Chinese vrouw, Kanton, 18e/19e eeuw, aan 14kt gouden ketting, medaillon 4 × 3,5 cm
Hamerprijs: € 425
Lotnummer: 1017
Chinese bruingeglazuurde Jizhou steengoed kom, met binnenin bloem- en feniksdecor, de buitenzijde met schildpad vlekken, Song-stijl, maar vermoedelijk niet uit de periode, 4,5 × Ø 13,8 cm
Hamerprijs: € 1500
Lotnummer: 1018
Klein Chinees Dingyao kommetje met ingekerfd lotusdecor, mogelijk Noordelijke Song dynastie, 3,5 × Ø 8,7 cm
Hamerprijs: € 1500
Lotnummer: 1019
Bronzen wierookbrander op vier pootjes, met meanderrand en drakendecor in reliëf, vermoedelijk Japan, 14 × Ø 15 cm
Richtprijs: € 200-300
Lotnummer: 1020
Chinees messing handwarmer met decor van olifanten in landschappen, 19e/20e eeuw, 13 × 18 × 14 cm
Hamerprijs: € 180
Lotnummer: 1021
Geelgeglazuurde Chinees porseleinen pot, gemerkt met dubbele ring, voorzien van lakzegel, 19 × Ø 14 cm
Hamerprijs: € 230
Lotnummer: 1022
Oosterse houten kast met twee beglaasde schuifdeuren en twee dichte schuifdeuren, tweede helft 20e eeuw, 215 × 220 × 50 cm
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 1023
Paar Chinees porseleinen dubbelborden met blauw-wit decor van twee lange lijzen in tuin, Qianlong -paar randchipjes-, Ø 28 cm
Hamerprijs: € 375