Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 1024

Paar Chinees porseleinen diepe borden met gecontourneerde rand en blauw-wit decor: willowpattern, Qianlong -één bord met twee haarlijnen, beide met randchips-, Ø 23,5 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 1025

Drie Chinees porseleinen kommetjes en een schoteltje met blauw-wit bloem- en landschapsdecor, 19e eeuw -chips-, Ø 12,5 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1026

Vijfdelig Chinees porseleinen kaststel met blauw-wit floraal decor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -defecten-, hoogte 31,5 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 1027

Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: bloemenvaas in een landschap met hekje, de rand met bloemen, Qianlong -beide borden met kleine randschilfers-, Ø 23,5 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 1028

Paar Chinees porseleinen kannen met oren in drakenreliëf, 19e eeuw -kleine defecten, deksels gerestaureerd-, hoogte 23 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 1029

Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit decor: krijgers die op een vrouw afstormen, Kangxi gemerkt, 19e eeuw, Ø 32 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 1030

Chinees porseleinen bord met blauw-wit bloemdecor, de rand met cartouches, gemerkt met ruit, Kangxi -haarlijn en randchipjes-, Ø 21 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 1031

Paar Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van een fort in de rivier, mogelijk een fort in de Parelrivier bij Kanton, of naar een Europees voorbeeld, Qianlong -haarlijnen-, 5 × Ø 13,5 cm

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 1032

Japans porseleinen schotel met blauw-wit vogeldecor, Wanli-stijl, gemerkt, circa 1700, Ø 31 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 1033

Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit decor van lange lijzen op terras en figuren in vakken, aan 2e gehalte zilveren hengsel, Kangxi/Yongzheng, Ø 27 cm

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 1034

Drie Chinees porseleinen borden met blauw-wit floraal decor in het plat en in cartouches, Kangxi, gemerkt -randchips, enkele bakfoutjes-, Ø 22 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 1035

Zeven Chinees porseleinen kommetjes en acht schoteltjes met blauw-wit karperdecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -enkele defecten-, 6 × Ø 13,5 cm

Hamerprijs: € 950

Lotnummer: 1036

Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: lange lijzen in tuin, Qianlong -één bord met randchips, één bord met haarlijn-, Ø 22 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 1037

Paar Chinees porseleinen papbordjes met blauw-wit bloemdecor, gemerkt met bloem, Qianlong -één gelijmd-, Ø 16,3 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 1038

Chinees porseleinen bord met golvende gecontourneerde rand en blauw-wit vissendecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -glazuurschilfers van rand-, Ø 26 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 1039

Chinees natuurstenen beeld van de godin Guanyin, 20e eeuw, 56 × 20 × 13 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1040

Chinees padoek plantentafeltje met natuurstenen blad, 20e eeuw, 45 × 34 × 34 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 1041

Japanse verguld houten staande Boeddha op troon, 20e eeuw, 31,5 × 7,5 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 1042

Vier aardewerk bodemvondsten, waaronder: kopje en een olielamp, kopje 9 cm hoog

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1043

Aardewerk beker met uitlopende hals en bruin geometrisch decor, Tepe Gyan, Iran, 3000-1000 v.Chr., 7,5 × 8,5 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 1044

Twee Balinese houten beeldjes: geknielde vrouwen, art deco, herkomst volgens inzender: collectie Jan Juffermans, grootste 26 × 16 × 6 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 1045

Paar Chinese spekstenen beeldjes: Guanyins op lotustronen, 19e eeuw -defecten-, hoogte 22,5 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 1046

BWZG beeldje met email decor: twee vogels op bonsai boompje in pot, China, eerste helft 20e eeuw -vogeltje verbogen-, 9 × 7 × 4,5 cm, brutogewicht 105 gram

Richtprijs: € 120-160

Lotnummer: 1047

Spekstenen beeldje: Li Tieguai, 19e eeuw -stukje bij linkerhand afgebroken-, hoogte 9,5 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1048

Mammoet-ivoren beeld in de vorm van een liggende man, aan onderzijde gemerkt, lengte 20,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 1049

Kornalijnen zegel met afbeelding van een man en ster, Sassanidische rijk, circa 4e-6e eeuw, en twee Parthische zilveren drachmes, voorzijde vermoedelijk koning Vologases III, 105-147 n.Chr., Ø 1,9 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1050

Chinees porseleinen schoteltje met blauw-wit decor: reizigers in landschap, Kangxi gemerkt en periode -gelijmd en gekramd-, en Chinees porseleinen schoteltje met blauw-wit decor: figuren in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -gelijmd-, Ø 16 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 1051

Chinees porseleinen miniatuurtrekpotje met blauw-wit kostbaarhedendecor, gemerkt, Kangxi -knopje gelijmd, chip van het tuitje-, 7,5 × Ø 7 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 1052

Chinees porseleinen snuifflesje met blauw-wit decor van een krijger, 19e eeuw -defecten, dopje ontbreekt-, 8,5 × Ø 2,5 cm

Richtprijs: € 350-450

Lotnummer: 1053

Twee gelijkende achthoekige Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit bloemdecor, Kangxi -minieme randschilfertjes, één kommetje met haarlijn-, 5 × Ø 10 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 1054

Drie Chinees porseleinen miniatuurvaasjes met blauw-wit bloemdecor, Kangxi -chips-, 8,5 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 1055

Paar porseleinen netsuke in de vorm van zotje met tempelleeuwmasker, in de mond van het masker een knikker, 19e eeuw, hoogte 6,5 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 1056

Gepatineerde bronzen vaas, niet gesigneerd, Japan -lichte gebruikssporen-, 25 × Ø 23 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1057

Bronzen beeld: zittende Boeddha, India of Indonesië -restauratie aan basement, defect aan ornament-, hoogte 15,5 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 1058

Gebakken kleitabletfragment met spijkerschrift, daarbij: brief van Dr. Peter Akkermans uit 1999, destijds conservator van het Rijksmuseum van Oudheden die een vertaling van het grotere geheel geeft: 'Nebukadnezar, Koning van Babylon, Verzorger van het Esagil, en de Ezida, Eerste erfgenaam van Nabopolassar', 11 × 8 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 1059

Lange Kaukasische loper Karabach met vogelmotieven, laatste kwart 19e eeuw -sleets, meerdere scheuren-, 576 × 128 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1060

Comtoise met zeldzame feuille in de vorm van een bloemenmand, de witgeëmailleerde wijzerplaat met signatuur P.re Jh Raffin, eerste helft 19e eeuw, met slinger, gewichten, sleutel, en stoel, 39 × 25 × 17 cm

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 1061

Grote consoleklok met verguld bronzen beslag en Boulle-marqueterie, bekroond door een allegorie op de vrede, de wijzerplaat met Romeinse cijfers in geëmailleerde cartouches, adres: Jacques Panier à Paris, ook gesigneerd op de achterplatine, derde kwart 18e eeuw -defecten aan marqueterie, slinger afwijkend-, hoogte 85 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 1062

Turkmeense pendjerelik Beshir, circa 1900, 55 × 154 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 1063

Eiken ladekast met vier lades, bestaande uit twee delen, Engeland, 17e/18e eeuw -gebruikssporen-, 95 × 100 × 53 cm

Hamerprijs: € 850

Lotnummer: 1064

Met gemarmerd papier bekleed verzamelkastje, met afneembaar bovenkastje, beide delen met zes kartonnen lades gevuld met diverse schelpen, 69 × 42,5 × 32 cm -ladekasje sleets, lades gaan stroef-, daarbij: een gelijkend kartonnen kistje met enkele schelpen, 20,5 × 31 × 21,5

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 1065

Eierlamp met één elektrische lichtbron, 20e eeuw, 57 cm hoog

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1066

Jos Oehlen (1953), 'Bankje', brons, l.a. gemonogrammeerd -volgrecht van toepassing-, 12 × 27 × 17 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1067

Eppo de Haan (1949), halfgelaat, brons, gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 15,5 cm hoog

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1068

Jos Oehlen (1953), 'Dansers', brons, r.a. gemonogrammeerd en op onderzijde met stift gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 33 × 37 × 8 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1069

Bronzen beeld: Pan met schaap op zijn schouders en staf in de hand, bij een boomstronk waaraan een panfluit hangt, niet gesigneerd, Frankrijk, tweede kwart 19e eeuw, kopie naar een Romeins marmeren beeld uit 130-150 n.Chr. (Prado inv.nr. E000029), op zijn beurt een kopie naar Hellenistisch voorbeeld uit circa 150 v.Chr., 39,5 × 19 × 12 cm inclusief Sienamarmeren basement

Richtprijs: € 2000-3000

Lotnummer: 1070

Clovis-Edmond Masson (1839-1913), panter met haas, brons, gesigneerd -staart ietwat speling bij aanhechting-, 22 × 63 × 21 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 1071

Vera de Haas (1952), dansende figuur, gepatineerd brons op natuurstenen basement, gesigneerd onder basement, hoogte 22,5 cm inclusief basement

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1072

Bronzen buste: Louis Seize, kopie naar origineel van Louis-Simon Boizot (1743-1809), eind 18e/19e eeuw -patina sleets-, 21,5 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1073

Bronzen beeld: zittende naakte Venus met tortelduiven en fakkel, gesigneerd Pigalle maar niet van zijn hand, vrije kopie naar stenen beeld uit 1750 van Jean-Baptiste Pigalle (1714-1785) in het Louvre (inv.nr. RF 2719), Frankrijk of België, tweede helft 19e eeuw, op verguld bronzen basement met parelrand, 26 × 14 cm

Hamerprijs: € 400