Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 51

Vijflaags Japans lakwerk inro met opgehoogd drakendecor, gesigneerd aan de onderzijde, 18e/19e eeuw -touw versleten-, 9 × 5 × 3 cm

Hamerprijs: € 950

Lotnummer: 52

Japanse lakwerk vierlaags inro met parelmoer inlegwerk, de ene zijde met decor van een schrijftafel, de andere zijde met decor van een waterval, aan de onderzijde gesigneerd: Tsuchida Soetsu in zijn 82ste jaar, 18e eeuw -kleine restauratie aan de rechter zijkant-, 6 × 5,5 × 2 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 53

Japans bronzen ikebana vaas in de vorm van een boot, aan ketting, en een Japans bronzen modelboot, mogelijk ook voor ikebana, beide 20e eeuw -gebruikssporen-, 11 × 45 × 14 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 54

Ronde houten tafel op vierspantpoot met natuurstenen blad en bronzen beslag, 20e eeuw, 80 × Ø 100 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 55

Vierdeurs mahonie breakfront boekenkast met tandlijst, de deuren voorzien van geplisseerde groene stof, staande op taps toelopende pootjes, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 226 × 350 × 45 cm

Richtprijs: € 3000-5000

Lotnummer: 56

Notenhouten 'Aufsatz' secretaire met gebogen front en opstand voorzien van inlegwerk, staand op open onderstel met regelverbinding, Duitsland, eerste helft 18e eeuw, 170 × 113 × 80 cm, herkomst; Sotheby's Amsterdam, 1996, veiling 0640, kavelnummer 1096, kopie factuur aanwezig

Hamerprijs: € 1400

Lotnummer: 57

Palissandergefineerde vleugel, adres: Blüthner, Leipzig, vermoedelijk begin 20e eeuw -defecten aan toetsen en fineer-, 100 × 149 × 190 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 58

Toegeschreven aan Willem Matthijs Maris (1872-1929), moeder met kind, olieverf op doek, r.o. resten van signering en datering -gedoubleerd, enkele inschilderingen, met name langs de randen-, 61,5 × 31,5 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 59

Willem Matthijs Maris (1872-1929), twee kinderen, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd, 80 × 60 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 60

Luciano Couselo Castro (1950), muzikanten, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 70 × 100 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 61

Turkmeense pendjerelik Ersari met ingeknoopt figuurtje, 37 × 123 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 62

Houten wandtafel, de poot in U-vorm op basement, gefineerd met donker gestreepte houtsoort, art deco-stijl, eind 20e eeuw -krasjes-, 90 × 120 × 34,5 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 63

Heliogravure: 'Spring' naar Sir Lawrence Tadema, uitgeverij Photografische Gesellschaft, Berlijn, Duitsland, voorzien van blinddrukstempel, 1894, 89,5 × 39,5 cm

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 64

Chinees porseleinen kom met melk-en-bloed bloemdecor, 19e eeuw -slijtage aan de binnenzijde, chips langs de rand-, 9,5 × Ø 23,5 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 65

Diepe Chinees porseleinen schotel met famille rose decor van twee hanen omgeven door bianco sopra bianco bloemenrand, Yongzheng -gelijmde breuk in rand-, Ø 36,5 cm

Hamerprijs: € 1000

Lotnummer: 66

Paar Japans porseleinen bedekte flessen met famille rose decor van figuren in tuin, 19e eeuw, 30 cm hoog

Richtprijs: € 350-450

Lotnummer: 67

Chinees porseleinen hexagonale famille rose kom met floraal decor en turquoise binnenzijde, gemerkt, 19e eeuw, 8,5 × 22 × 20 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 68

Chinees porseleinen plooischotel met famille verte decor van qilin en feniks, zegelmerk Zhi, Kangxi -gerestaureerd-, Ø 27 cm

Hamerprijs: € 280

Lotnummer: 69

Chinees porseleinen famille rose diep bord met bloem- en vogeldecor, 18e eeuw -decor iets sleets-, Ø 26 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 70

Chinees porseleinen melkkannetje met rijk famille rose bloemdecor, Yongzheng -dekseltje ontbreekt-, hoogte 8,5 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 71

Gesneden turkoois penselenwasser: twee tempelleeuwen, eind 19e eeuw, op houten basement, hoogte inclusief basement 6,5 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 72

Chinees porseleinen snuifflesje met famille rose decor van een krijger uit de Wu Shuang Pu en een vers, 19e eeuw -dopje ontbreekt-, 9 × Ø 3 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 73

Drie Chinees porseleinen famille rose diepe borden met 'Lowestoft' floraal decor, de randen met guirlandes, 18e eeuw -kleine randschilfers-, Ø 23 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 74

Octagonaal Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met polychroom decor van twee helden uit de Wu Shuang Pu, Xianfeng zegelmerk en periode, 6 × 13,5 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 75

Paar Chinees porseleinen capucijner kommetjes en schoteltjes met famille rose pioenroosdecor, Qianlong -één schoteltje met emailleverlies-, 5 × 11 cm

Hamerprijs: € 220

Lotnummer: 76

Vijfdelig Chinees porseleinen kaststelletje met Imari bloemdecor, bestaande uit drie dekselvaasjes en twee trompetvaasjes, 18e eeuw -chips, haarlijn-, hoogte dekselvaasjes 17 cm

Hamerprijs: € 700

Lotnummer: 77

Chinees porseleinen schoteltje met famille rose decor: kraanvogel, 18e eeuw -randchipje-, daarbij Chinees porseleinen kommetje met famille rose floraal decor, 20e eeuw, gemerkt, 6 × Ø 11,5 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 78

Paar Chinees porseleinen kommetjes met verguld en blauwgeëmailleerd decor: gekroond monogram met motto, 18e eeuw -één met randchips, beide met randschilfertjes-, 5 × Ø 10 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 79

Vier Chinees porseleinen gecontourneerde borden met polychroom decor van vogel op bloesemtak, Kangxi -defecten-, Ø 21,5 cm

Hamerprijs: € 750

Lotnummer: 80

Drie Chinees porseleinen bedekte kommetjes op schoteltjes met famille rose bloemdecor in cartouches op rood fond, Qianlong -minieme chipjes, haarlijnen, één dekseltje gelijmd-, 6 × Ø 11,5 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 81

Eiken Bretonse tweedeurs kast, het opengewerkte fries en de twee deuren met gestoken taferelen uit het dagelijks leven, de onderkast met twee lades, 19e/20e eeuw -staande op plint, poten nog wel aanwezig, droogtescheuren in twee panelen-, 252 × 152 × 60 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 82

Rosa Mogendorff (1907-1969), zomerlandschap met stoomtrein, olieverf op doek, verso gesigneerd, 49 × 39 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 83

Gilbert Hansen (1902-1982), dorpsfeest, marouflé, r.o. gesigneerd en gedateerd 1947, herkomst: Simonis en Buunk, Ede, 44 × 51 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 84

Oscar Ruffoni (1874-1946), het slijpen van de zeis, brons, gesigneerd A. Ruffony, hoogte 82 cm

Hamerprijs: € 1000

Lotnummer: 85

Hollandse School: stilleven met paddenstoelen, olieverf op doek, r.o. onduidelijk gesigneerd, 40 × 60 cm

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 86

Gesneden eiken kabinet gedecoreerd met zee- en mythologische wezen, met datering 1691 maar van later datum, 20e eeuw, 195 × 125 × 75 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 87

Henriëtte Hamilton-Falise (1877-1946), bloemstilleven, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 33,5 × 43,5 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 88

Spiegel in vergulde lijst met parelrand, afgeronde bovenhoeken, bloemdecor in reliëf en rococo-ornament, eind 19e eeuw -krasjes in glas-, 120 × 78 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 89

Mahonie en gezwart houten handwerkmeubel, het blad met inlegwerk, opklapbare bladen, en op wieltjes, de laatjes gevuld met handwerkbenodigdheden, Willem III, mogelijk uitgevoerd door Firma Horrix, 's-Gravenhage -blad licht gebold-, 73 × 100 × 43 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 90

Perzische loper Karadja, 450 × 93 cm

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 91

Blanc de Chine Guanyin met figuren om haar heen en een liggende draak aan haar voeten, 19e/20e eeuw -vingers afgebroken, maar deels aanwezig-, hoogte 22 cm, staand op zwart stenen basement

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 92

Twee Chinees porseleinen klapmutskommen met blauw-wit decor van figuren op een terras en karakters in vakken, het plat met spelende zotjes, Kangxi gemerkt en periode -chips en haarlijnen-, 7,5 × Ø 15,8 cm

Hamerprijs: € 2900

Lotnummer: 93

Blanc de Chine Guanyin, met zegelmerk op de rug 'Bo ji yu ren', 19e/20e eeuw -hoofd gelijmd-, hoogte 24 cm

Hamerprijs: € 1600

Lotnummer: 94

Paar Chinees porseleinen blanc de chine beeldjes: Guanyin op lotustroon, 18e/19e eeuw -chips-, 13 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 95

Blanc de Chine beeld: zittende hoogwaardigheidsbekleder, de buik met ingekerfd feniksdecor, de achterzijde met ingekerfd floraal decor, 19e eeuw -stuk van het borstlint ontbreekt-, hoogte 21 cm, staande op een op maat gemaakt papieren basement

Hamerprijs: € 2600

Lotnummer: 96

Drie Chinees porseleinen miniatuurvaasjes met blauw-wit floraal decor, Kangxi -één met glazuurschilfers-, 6,5 cm hoog

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 97

Paar Chinees porseleinen kommetjes met blauw-wit lange lijzendecor, in het interieur een zittende lange lijs, gemerkt 'Hal van [...] jade', Kangxi -één met miniem randschilfertje, de ander met fleabites-, 4 × Ø 6,2 cm

Hamerprijs: € 280

Lotnummer: 98

Drie Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit bloemdecor, 19e eeuw -haarlijn, minieme randchipjes-, 6,5 × Ø 13 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 99

Chinees porseleinen kannetje met blauw-wit decor van landschappen en bloemen in lotusbladvormige cartouches, Kangxi -tuit gelijmd-, hoogte 11 cm

Richtprijs: € 180-220

Lotnummer: 100

Paar Chinees porseleinen theepotjes met blauw-wit decor: vogel in de wolken, voorzien van 2e gehalte zilveren monturen, jaarletters 1853 en 1861, 10 × Ø 11 cm exclusief hengsel

Hamerprijs: € 375