Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 101

Zes Chinees porseleinen cafe-au-lait kommetjes en schoteltjes met blauw-wit jachtdecor, 19e eeuw -één schoteltje met randchipje-, schoteltje Ø 13,5 cm

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 102

Chinees porseleinen schotel met blauw-wit bloem- en insectdecor, Wanli, Ø 32 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 103

Vier Chinees porseleinen schoteltjes met blauw-wit decor van bloemen en insecten op rotsen, Kangxi, gemerkt met zegel -kleine defecten, één gelijmd-, Ø 12,8 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 104

Chinees porseleinen schotel met blauw-wit landschapsdecor, Wanli, gemerkt met Johanneum-merk 'N: 99' -kleine randslijtages-, Ø 32 cm

Hamerprijs: € 1000

Lotnummer: 105

Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: bloemen, vogels en een band met paarden, circa 1640, herkomst: Hatcher Collection, Christie's Amsterdam 1984 -minieme randchipjes, glazuur aangetast-, 9,5 × Ø 20 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 106

Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor: blaadjes, insect en vogel op een tak, circa 1640 -glazuur aangetast-, herkomst: Hatcher Collection, Christie's Amsterdam 1984, 22 × Ø 11 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 107

Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: 'Ode to the Red Cliff', circa 1640, herkomst: Hatcher Collection, Christie's Amsterdam 1984 -bakfoutje: scheurtje in rand, glazuur aangetast-, 7 × Ø 17 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 108

Chinees porseleinen klapmutskommetje met blauw-wit decor: figuur in landschap, Wanli -randschilfers-, 4,8 × Ø 14,4 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 109

Chinees porseleinen klapmutskommetje met blauw-wit decor: vogels en bloemen, Wanli, voorzien van 2e gehalte zilveren hengsel, jaarletter 1896 -kleine defecten-, Ø 14,5 x 5 cm

Hamerprijs: € 90

Lotnummer: 110

Chinees kraakporseleinen schoteltje met blauw-wit decor: krekel op rots, de rand met vruchten en kostbaarheden in cartouches, Wanli -gelijmd-, Ø 14 cm

Hamerprijs: € 30

Lotnummer: 111

Vier diverse Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit visdecor, Kangxi -defecten-, Ø 12,5 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 112

Octagonale Japans porseleinen kom met blauw-wit decor van de drie vrienden van de winter, gemerkt, 17e/18e eeuw -deksel ontbreekt-, Ø 17,5 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 113

Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: acht karakters en bloemenrand, Chenghua gemerkt, Kangxi -restauraties-, Ø 16,5 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 114

Twee Chinees porseleinen steelvaasjes met blauw-witte decors, 19e eeuw -de kleinere vaas met twee chipjes van de binnenzijde voetrand-, hoogste 20,5 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 115

Vijf Chinees porseleinen bordjes met blauw-wit decor: pareljagende draak, Yongzheng, gemerkt -randschilfertjes-, Ø 15,5 cm

Hamerprijs: € 700

Lotnummer: 116

Gecontourneerd Chinees porseleinen miniatuurtrekpotje met blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt met blad, Kangxi -chips-, 7 × 7,5 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 117

Chinees porseleinen lotusvormig bord met blauw-wit floraal decor, gemerkt, Kangxi -chipjes van standring, enkele schilfers van rand-, Ø 21 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 118

Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit bloemdecor, Kangxi gemerkt en periode -glazuurschilfers van de rand-, Ø 25 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 119

Chinees porseleinen vaasje met blauw-wit decor van lange lijzen, Kangxi -minieme schilfer van de bovenrand-, 15,5 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 120

Chinees porseleinen kom en schotel met gecontourneerde rand en blauw-wit decor: bloemen en insecten, jade gemerkt, Kangxi -randschilfertjes-, 5,5 x Ø 13 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 121

Vier Chinees porseleinen miniatuurvaasjes met blauw-wit decor, waaronder één paar met zotjes, 17e/18e eeuw -enkele kleine schilfers-, hoogste 9 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 122

Paar Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor van mythologische dieren, gemerkt, Kangxi -één kommetje en schoteltje met defecten-, 4,5 × 11,2 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 123

Zes Chinees porseleinen schoteltjes met blauw-wit decor van ganzen op rots omgeven door bloemen, Kangxi -randschilfertjes en haarlijn-, Ø 11,7 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 124

Drie Japanse rolschilderingen van dezelfde kunstenaar: bergtoppen in de nevel, gezicht op een vulkaan, en gezicht op een baai, aquarel en inkt op zijde, alle gesigneerd, vermoedelijk 19e/20e eeuw, 31,5 × 35,5 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 125

Mogelijk Toyohara Chikanobu (1838-1912), landschap met chrysanten en vrouwen, Japanse houtblokdruk, triptiek, eind 19e eeuw, alle separaat ingelijst, elk 35 × 24 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 126

Japanse rolschildering: kraanvogels en schildpad bij rots met ondergaande zon, aquarel op papier, r.o. gesigneerd -gebruind, craquelé, defecten-, 98 × 33,5 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 127

Paar Chinees porseleinen flambé vazen, vermaakt tot olielampen, 19e eeuw -zonder lampenglas-, 48 × Ø 19 cm

Hamerprijs: € 1100

Lotnummer: 128

Wortelnoten kruisvoetkabinetje, de bovenkast met twee deuren waarin ieder een halve ster ingelegd, het onderstel met gedraaide poten verbonden door regel -lichte scheurvorming in het fineer van de deuren, slijtage aan de bovenrand-, 152 × 108 × 54 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 129

Zwart lakwerk hoekkastje met twee deurtjes, waarop vogel- en bamboedecor, China, modern, 85 × 45 × 45 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 130

Notengefineerde linnenkast met twee spiegeldeuren, bekroond door kuif, Hollands, 19e eeuw -kleine defecten, het interieur zonder legplanken, met roede, 246 × 155 × 63 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 131

Paar houten rood- en goudlak Chinese kastjes met beglaasde opstand en staande op los onderstel, 171 × 66 × 33 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 132

21 polychroom beschilderde Chinese terracotta grafbeeldjes: negentien manfiguren, één vrouwfiguur, en één pagode, Ming, hoogte pagode 22,5 cm

Hamerprijs: € 1500

Lotnummer: 133

Driedelige zwarte lakwerk mimiset, China, modern, 50 × 62 × 37 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 134

Gesneden houten beeld van Vishnu Kencana rijdend op Garuda, Indonesië -twee stukjes afgebroken, bijgevoegd-, 61,5 cm hoog

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 135

Chinees porseleinen gelobd kommetje met blauw-wit decor: lange lijzen in tuin met een konijn en een kat op tafel, Kangxi -gelijmd-, 6,7 × Ø 12,2, en Chinees porseleinen gelobd kommetje met blauw-wit decor van verschillende bloemen in vakverdeling, Kangxi gemerkt en periode -gelijmd-, 6,5 × Ø 12,5 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 136

Twaalf Chinees porseleinen kommetjes en tien schoteltjes met blauw-wit bloemdecor, eerste helft 18e eeuw -chips, barsten, gelijmde scherven-, 5,5 × Ø 14 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 137

Chinees porseleinen lantaarn met blauw-wit landschapsdecor, 20e eeuw -geëlektrificeerd-, 39 × 25 × 25 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 138

Paar Chinees porseleinen vazen met blauw-wit decor: vogels en bloemen, tweede helft 19e eeuw -één vaas met twee haarlijnen in de hals-, hoogte 35 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 139

Japans bronzen ikebana vaas met zilver ingelegd decor, 19e/20e eeuw -één oor vermoedelijk opnieuw aangezet-, 25 × Ø 29,5 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 140

Grote Chinees porseleinen famille verte schotel met decor van de acht onsterfelijken, Chenghua gemerkt, Kangxi-stijl, 19e eeuw -restauraties-, Ø 40 cm, daarbij: houten basement

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 141

Chinees porseleinen schotel met famille verte decor van figuren bij een huis, gemerkt met schelp, Kangxi -gerestaureerd-, Ø 36 cm

Hamerprijs: € 2900

Lotnummer: 142

Paar Chinees porseleinen kommen met blauw-wit floraal decor, Ming-stijl, gemerkt, 20e eeuw, 12 × Ø 26 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 143

Chinees porseleinen schotel met blauw-wit decor: dekselvaas geflankeerd door twee mannen, eind 19e eeuw -bakfout in het plat, enkele randschilfertjes-, Ø 37 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 144

Paar Chinees porseleinen gemberpotten met blauw-wit drakendecor, voorzien van deksels, 19e eeuw -één deksel gelijmd-, 26 × Ø 22 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 145

Mahonie hekjeskabinet met gesneden bladmotieven op de deuren, Hollands, Louis Seize -gebruikssporen, enkele fineerschades aan de zijkanten-, 212 × 149 × 51 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 146

Driedelige padoek mimiset met gestoken bloem- en bamboedecor, China, 20e eeuw, 65 × 45 × 30 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 147

Chinese celadon wierookbrander met sgraffito lijnendecor in de rand, Longquan, Ming, Ø 23 cm × 11,5 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 148

Paar Chinees porseleinen famille jaune dekselpotten met figurendecor, op hardhouten gestoken basement, circa 1900, Chenghua gemerkt -beide met gerestaureerde hals, één deksel gebroken maar gelijmd, chip, één basement met schade-, 31 × 20 × 20 cm

Richtprijs: € 1500-2000

Lotnummer: 149

Chinees porseleinen schotel met vol blauw-wit floraal decor, 18e eeuw -missend stukje glazuur in het plat, chip en haarlijn aan de rand-, Ø 38 cm

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 150

Chinees porseleinen schotel met blauw-wit decor: twee lange lijzen bij tuinkamer, Kangxi/Yongzheng -glazuurcraquelé, scherf uit rand, kleinere randdefecten-, Ø 36 cm

Hamerprijs: € 400