Lotnummer: 151
Japans porseleinen schotel met blauw-wit bloemenvaasdecor, Wanli-stijl, Arita, circa 1700, Ø 39 cm
Hamerprijs: € 290
Lotnummer: 152
Japans porseleinen schotel met blauw-wit bloemenvaasdecor, Wanli-stijl, Arita, circa 1700, Ø 43 cm
Hamerprijs: € 475
Lotnummer: 153
Drie Japanse rolschilderingen van dezelfde kunstenaar: vrouw trekt haar schoen aan, twee runderen in landschap, en een rokende vrouw, alle gesigneerd, 20e eeuw, in tomobako -vier jikusaki afgebroken-, 178 × 40 cm
Richtprijs: € 200-300
Lotnummer: 154
Japans lakwerk reiskist, de buitenzijde met pagode- en landschapsdecor, het interieur met twee vakken in het deksel, een uitneembare laag met drie bedekte vakken achter klepjes, daaronder drie vakken waarvan twee met klep, 20e eeuw -gebruikssporen, enkele beschadigingen, enkele missende spijkertjes van scharnieren-, 23 × 55 × 33 cm
Hamerprijs: € 2400
Lotnummer: 155
Japanse rolschildering: bloesemtakken met ondergaande zon en gedicht, aquarel en inkt op papier, l.o. gesigneerd, 113,5 × 31,5 cm
Hamerprijs: € 80
Lotnummer: 156
Japanse rolschildering: bloesemtak, aquarel op zijde, l.o. gesigneerd, 20e eeuw, 31,5 × 46,5 cm
Hamerprijs: € 50
Lotnummer: 157
Zachthouten stoel met verstelbare rugleuning en voetenbankje, China, tweede helft 20e eeuw, 93 × 140 × 56 cm
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 158
Japans bronzen maanvormige ikebana vaas, aan ketting, 20e eeuw -enkele krasjes-, Ø 32 cm
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 159
Chinees porseleinen flambé vaas, vermaakt tot lamp, 19e eeuw -rand afgeslepen, bodem verwijderd-, 48 × Ø 23 cm
Hamerprijs: € 350
Lotnummer: 160
Kaukasisch tapijt Kazak, circa 1900, 190 × 100 cm
Richtprijs: € 500-700
Lotnummer: 161
Mahonie hangoortafel met palissander bies en gedraaide poten, 19e eeuw, uitgeklapt 77 × 150 × 74 cm
Hamerprijs: € 130
Lotnummer: 162
Vier mahonie stoelen met opengewerkte rugleuning en gestreepte ribfluwelen bekleding, laatste kwart 20e eeuw, 96 × 52 × 56 cm
Hamerprijs: € 40
Lotnummer: 163
Perzisch tapijt Heriz, 322 × 220 cm
Hamerprijs: € 375
Lotnummer: 164
Opticaprent: Leipzig, en twee illuminatieprenten: figuren tussen Romeinse ruïnes, 18e eeuw, alle drie circa 25 × 40 cm
Richtprijs: € 100-150
Lotnummer: 165
Charles Anfrie (1833-1905), 'Elle ronfle', gepatineerd brons, gesigneerd op voet, circa 1890 -basement licht gedeukt bij titelplaatje-, 44 × Ø 13 cm
Hamerprijs: € 350
Lotnummer: 166
Witgelakt wandtafeltje met gecontourneerd marmeren blad op rijk gesneden onderstel met guirlandes, Louis Seize-stijl en mogelijk periode -verhoogd onder blad, aan achterzijde een dragende plaat gemaakt-, 81 × 68 × 52 cm
Richtprijs: € 600-800
Lotnummer: 167
Paar Chinees porseleinen famille rose en Imari kastkommen met floraal en grenadinedecor, Qianlong -beide met haarlijn en glazuurverlies langs de randen-, 10 × Ø 23,5 cm
Hamerprijs: € 160
Lotnummer: 168
Vier Chinees porseleinen Imari borden met floraal decor, 18e eeuw -een bord met een paar randschilfers-, Ø 22 cm
Hamerprijs: € 240
Lotnummer: 169
Vier Chinees porseleinen Imari borden met bloemdecor, 18e eeuw -haarlijnen, randchips, één met gelijmde scherf-, Ø 22,7 cm
Hamerprijs: € 180
Lotnummer: 170
Chinees porseleinen 'clobbered' gemberpot met deksel, het blauw-witte landschapsdecor overschilderd met vergulde details en polychroom bloem- en vlinderdecor, 18e/begin 19e eeuw -deksel met randchips-, 20 × Ø 17 cm
Hamerprijs: € 160
Lotnummer: 171
Zes Chinees porseleinen Imari borden met bloemenvaasdecor, 18e eeuw -één met gelijmde scherven-, Ø 25,5 cm
Hamerprijs: € 425
Lotnummer: 172
Vijf Chinees porseleinen octagonale borden, en één bord met ronde rand, alle met blauw-wit waterlandschapsdecor, Qianlong -defecten-, Ø 23 cm
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 173
Gecontourneerde Chinees porseleinen terrine met blauw-wit wilgendecor, Qianlong -deksel gerestaureerd-, 22,5 × 37 × 23 cm
Hamerprijs: € 120
Lotnummer: 174
Drie Chinees porseleinen gelobde diepe borden met gecontourneerde en geribbelde rand, waarop blauw-wit bloemdecor in cartouches, het plat met twee figuren bij bruggetje, Kangxi -alle met randschilfers, één bord met reparatie-, Ø 22 cm
Hamerprijs: € 450
Lotnummer: 175
Drie Chinees porseleinen borden met blauw-wit kostbaarhedendecor, eerste helft 18e eeuw -één bord met twee randchipjes-, Ø 23 cm
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 176
Chinees porseleinen terrine op onderschotel, voorzien van blauw-witte ronde cartouches met rivierlandschapsdecor, Qianlong/Jiaqing -enkele kleine defecten-, 25 × 38 × 31,5 cm
Hamerprijs: € 270
Lotnummer: 177
Maria Schuurman (1945) 'Château Dommage', olieverf op paneel, op etiket wijnfles getiteld, gesigneerd en gedateerd 1980, 95 × 58 cm
Hamerprijs: € 290
Lotnummer: 178
Toegeschreven aan Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985), spelende kinderen op straat, marouflé, niet gesigneerd, verso gedateerd 'Delft ±1954' -doek is aan rechterzijde korter dan het paneel-, 24 × 36,3 cm
Hamerprijs: € 1300
Lotnummer: 179
Dirk Breed (1920-2004), brug in Noord-Hollands landschap, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 57,5 × 98 cm
Richtprijs: € 1000-1500
Lotnummer: 180
Piet Schoenmakers (1919-2009), mediterraan landschap met witgeschilderd huis, olieverf op board, r.o. gesigneerd, 77,5 × 98,5 cm
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 181
Mahonie buffet (opus 880) met drie lades, paneeldeurtjes en lichtgekleurde toogpennen, het blad met coromandel panelen, ontwerp Jac. van den Bosch, uitvoering 't Binnenhuis, gemonogrammeerd met brandmerk en gemerkt met plaatje aan binnenzijde van deurtje, circa 1909 -één poot los, één coromandel paneeltje gescheurd-, 124 × 180 × 48 cm, afgebeeld in 'Jac. van den Bosch 1868-1948)', uitg. Drents Museum Assen en Museum Kempenland Eindhoven, 1987, pag. 64, plaat 50, boek bijgevoegd
Hamerprijs: € 1800
Lotnummer: 182
Paar bronzen coupes met deels vergulde oren, op groene natuurstenen basementen met bronzen bladrand, 20e eeuw, totale hoogte 23,5 cm
Hamerprijs: € 270
Lotnummer: 183
Gepatineerd bronzen beeld: lopende leeuw, niet gesigneerd, 20e eeuw, op natuurstenen basement, 28 × 47 × 14 cm inclusief basement
Hamerprijs: € 300
Lotnummer: 184
Spiegel in goudkleurige gestoken houten lijst bekroond door allegorie op de zeehandel, Louis Seize -enkele kleine defecten-, 209 × 64 cm
Hamerprijs: € 2300
Lotnummer: 185
Verstelbare antieke mannequin met bordeauxkleurige velours rok en lijfje, gedecoreerd met bloempatroon van zwarte kraaltjes, daarbij kanten rouwsjaal, zwart vilten hoed en strohoed, begin 20e eeuw -gebruikssporen, slijtage, enkele gaatjes-, hoogte mannequin 160 cm
Hamerprijs: € 190
Lotnummer: 186
Peter Boekholt (1949), 'Idylle', olieverf op paneel, r.o. gemonogrammeerd en gedateerd 1997, op verso nogmaals gesigneerd en gedateerd, herkomst: Galerie Honingen, Rotterdam, kopie aankoopbewijs aanwezig, 40 × 50 cm
Richtprijs: € 350-450
Lotnummer: 187
Hollandse School: stilleven met bloemen, fruit en fazanten, olieverf op doek, r.o. gemonogrammeerd B in druivenrank, 19e eeuw -gedoubleerd, enkele inschilderingen, van nieuw spieraam voorzien-, 80 × 65 cm
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 188
Houten scheepsmodel: schoenerbrik op basement, tweede helft 20e eeuw, 73,5 × 90 × 32 cm
Richtprijs: € 450-550
Lotnummer: 189
Eikenhouten ladekastje met orgelgebogen front, met geheime lade onder het blad, Hollands, eerste helft 18e eeuw, 80 × 94 × 61 cm
Hamerprijs: € 450
Lotnummer: 190
Reimond Kimpe (1885-1970), 'Veere', olieverf op doek, r.o. getiteld, gesigneerd en gedateerd '34 -volgrecht van toepassing-, 70 × 60 cm
Hamerprijs: € 2200
Lotnummer: 191
Paar porseleinen schoteltjes met centraal purper decor van valkeniers en ruiters in landschap, omcirkeld door vergulde bies met polychroom bloemdecor, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland, Marcolini-periode, 1774-1813, Ø 13,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 192
Zes slingerglaasjes met conische kelk, de stam voorzien van witte spiralen rond witte netwerkspiraal, Engeland, tweede helft 18e eeuw -één met chipje in kelk, een ander met minieme schilfer in de voet-, 11,5 cm
Richtprijs: € 250-350
Lotnummer: 193
Drie Chinees porseleinen Chine de commande kop-en-schotels met polychroom decor van het wapen de Friese familie Van Burmania, circa 1740-1760 -randschilfers, twee kopjes met een haarlijn-, 7 × 11,7 cm
Hamerprijs: € 1300
Lotnummer: 194
Paar messing kandelaartjes, de bobèches staand op dakje van bladeren, die gedragen worden door Atlanten in lendendoek, 18 × 6 × 6 cm
Hamerprijs: € 100
Lotnummer: 195
Gelegenheidsglas met geslepen decor van vogel boven bloemenvaas, eind 18e eeuw -enkele chips-, hoogte 16,5 cm
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 196
Klein porseleinen bedekt schenkkannetje met polychroom bloemdecor, gemerkt, uitvoering Nymphenburg, Duitsland, 18e eeuw, hoogte 8,2 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 80
Lotnummer: 197
Benen en stoffen waaier met deels vergulde baleinen en beschilderde decors van muziekinstrumenten, portretten en romantische voorstelling van een verliefd paartje met chaperonne, Louis Seize, hoogte 25,5 cm, daarbij: benen waaier met opengewerkte baleinen in de vorm van opvliegende vogels -beschadigingen, met name aan het zijde-, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 75
Lotnummer: 198
Porseleinen bladvormig schaaltje met polychroom beschilderd bloemdecor, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland, 18e eeuw, 4 × 9 × 12,3 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 180
Lotnummer: 199
Porseleinen schoteltje met polychroom bloemdecor, gemerkt, uitvoering Höchst, en porseleinen schoteltje met purper decor van een papegaai op tak, gemerkt, uitvoering Frankenthal -randchip en gerelateerde haarlijn-, beide Duitsland, 18e eeuw, Ø 13 en 13,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 120
Lotnummer: 200
Porseleinen theepot met beschilderd bloemdecor, gemerkt 'R', vermoedelijk uitvoering Volkstedt Rudolstadt, 18e eeuw -barst aan onderzijde, schilfer van tuit-, 15 × 20 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Richtprijs: € 250-350