Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 151

Japans porseleinen schotel met blauw-wit bloemenvaasdecor, Wanli-stijl, Arita, circa 1700, Ø 39 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 152

Japans porseleinen schotel met blauw-wit bloemenvaasdecor, Wanli-stijl, Arita, circa 1700, Ø 43 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 153

Drie Japanse rolschilderingen van dezelfde kunstenaar: vrouw trekt haar schoen aan, twee runderen in landschap, en een rokende vrouw, alle gesigneerd, 20e eeuw, in tomobako -vier jikusaki afgebroken-, 178 × 40 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 154

Japans lakwerk reiskist, de buitenzijde met pagode- en landschapsdecor, het interieur met twee vakken in het deksel, een uitneembare laag met drie bedekte vakken achter klepjes, daaronder drie vakken waarvan twee met klep, 20e eeuw -gebruikssporen, enkele beschadigingen, enkele missende spijkertjes van scharnieren-, 23 × 55 × 33 cm

Hamerprijs: € 2400

Lotnummer: 155

Japanse rolschildering: bloesemtakken met ondergaande zon en gedicht, aquarel en inkt op papier, l.o. gesigneerd, 113,5 × 31,5 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 156

Japanse rolschildering: bloesemtak, aquarel op zijde, l.o. gesigneerd, 20e eeuw, 31,5 × 46,5 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 157

Zachthouten stoel met verstelbare rugleuning en voetenbankje, China, tweede helft 20e eeuw, 93 × 140 × 56 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 158

Japans bronzen maanvormige ikebana vaas, aan ketting, 20e eeuw -enkele krasjes-, Ø 32 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 159

Chinees porseleinen flambé vaas, vermaakt tot lamp, 19e eeuw -rand afgeslepen, bodem verwijderd-, 48 × Ø 23 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 160

Kaukasisch tapijt Kazak, circa 1900, 190 × 100 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 161

Mahonie hangoortafel met palissander bies en gedraaide poten, 19e eeuw, uitgeklapt 77 × 150 × 74 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 162

Vier mahonie stoelen met opengewerkte rugleuning en gestreepte ribfluwelen bekleding, laatste kwart 20e eeuw, 96 × 52 × 56 cm

Hamerprijs: € 40

Lotnummer: 163

Perzisch tapijt Heriz, 322 × 220 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 164

Opticaprent: Leipzig, en twee illuminatieprenten: figuren tussen Romeinse ruïnes, 18e eeuw, alle drie circa 25 × 40 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 165

Charles Anfrie (1833-1905), 'Elle ronfle', gepatineerd brons, gesigneerd op voet, circa 1890 -basement licht gedeukt bij titelplaatje-, 44 × Ø 13 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 166

Witgelakt wandtafeltje met gecontourneerd marmeren blad op rijk gesneden onderstel met guirlandes, Louis Seize-stijl en mogelijk periode -verhoogd onder blad, aan achterzijde een dragende plaat gemaakt-, 81 × 68 × 52 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 167

Paar Chinees porseleinen famille rose en Imari kastkommen met floraal en grenadinedecor, Qianlong -beide met haarlijn en glazuurverlies langs de randen-, 10 × Ø 23,5 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 168

Vier Chinees porseleinen Imari borden met floraal decor, 18e eeuw -een bord met een paar randschilfers-, Ø 22 cm

Hamerprijs: € 240

Lotnummer: 169

Vier Chinees porseleinen Imari borden met bloemdecor, 18e eeuw -haarlijnen, randchips, één met gelijmde scherf-, Ø 22,7 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 170

Chinees porseleinen 'clobbered' gemberpot met deksel, het blauw-witte landschapsdecor overschilderd met vergulde details en polychroom bloem- en vlinderdecor, 18e/begin 19e eeuw -deksel met randchips-, 20 × Ø 17 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 171

Zes Chinees porseleinen Imari borden met bloemenvaasdecor, 18e eeuw -één met gelijmde scherven-, Ø 25,5 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 172

Vijf Chinees porseleinen octagonale borden, en één bord met ronde rand, alle met blauw-wit waterlandschapsdecor, Qianlong -defecten-, Ø 23 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 173

Gecontourneerde Chinees porseleinen terrine met blauw-wit wilgendecor, Qianlong -deksel gerestaureerd-, 22,5 × 37 × 23 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 174

Drie Chinees porseleinen gelobde diepe borden met gecontourneerde en geribbelde rand, waarop blauw-wit bloemdecor in cartouches, het plat met twee figuren bij bruggetje, Kangxi -alle met randschilfers, één bord met reparatie-, Ø 22 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 175

Drie Chinees porseleinen borden met blauw-wit kostbaarhedendecor, eerste helft 18e eeuw -één bord met twee randchipjes-, Ø 23 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 176

Chinees porseleinen terrine op onderschotel, voorzien van blauw-witte ronde cartouches met rivierlandschapsdecor, Qianlong/Jiaqing -enkele kleine defecten-, 25 × 38 × 31,5 cm

Hamerprijs: € 270

Lotnummer: 177

Maria Schuurman (1945) 'Château Dommage', olieverf op paneel, op etiket wijnfles getiteld, gesigneerd en gedateerd 1980, 95 × 58 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 178

Toegeschreven aan Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985), spelende kinderen op straat, marouflé, niet gesigneerd, verso gedateerd 'Delft ±1954' -doek is aan rechterzijde korter dan het paneel-, 24 × 36,3 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 179

Dirk Breed (1920-2004), brug in Noord-Hollands landschap, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 57,5 × 98 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 180

Piet Schoenmakers (1919-2009), mediterraan landschap met witgeschilderd huis, olieverf op board, r.o. gesigneerd, 77,5 × 98,5 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 181

Mahonie buffet (opus 880) met drie lades, paneeldeurtjes en lichtgekleurde toogpennen, het blad met coromandel panelen, ontwerp Jac. van den Bosch, uitvoering 't Binnenhuis, gemonogrammeerd met brandmerk en gemerkt met plaatje aan binnenzijde van deurtje, circa 1909 -één poot los, één coromandel paneeltje gescheurd-, 124 × 180 × 48 cm, afgebeeld in 'Jac. van den Bosch 1868-1948)', uitg. Drents Museum Assen en Museum Kempenland Eindhoven, 1987, pag. 64, plaat 50, boek bijgevoegd

Hamerprijs: € 1800

Lotnummer: 182

Paar bronzen coupes met deels vergulde oren, op groene natuurstenen basementen met bronzen bladrand, 20e eeuw, totale hoogte 23,5 cm

Hamerprijs: € 270

Lotnummer: 183

Gepatineerd bronzen beeld: lopende leeuw, niet gesigneerd, 20e eeuw, op natuurstenen basement, 28 × 47 × 14 cm inclusief basement

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 184

Spiegel in goudkleurige gestoken houten lijst bekroond door allegorie op de zeehandel, Louis Seize -enkele kleine defecten-, 209 × 64 cm

Hamerprijs: € 2300

Lotnummer: 185

Verstelbare antieke mannequin met bordeauxkleurige velours rok en lijfje, gedecoreerd met bloempatroon van zwarte kraaltjes, daarbij kanten rouwsjaal, zwart vilten hoed en strohoed, begin 20e eeuw -gebruikssporen, slijtage, enkele gaatjes-, hoogte mannequin 160 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 186

Peter Boekholt (1949), 'Idylle', olieverf op paneel, r.o. gemonogrammeerd en gedateerd 1997, op verso nogmaals gesigneerd en gedateerd, herkomst: Galerie Honingen, Rotterdam, kopie aankoopbewijs aanwezig, 40 × 50 cm

Richtprijs: € 350-450

Lotnummer: 187

Hollandse School: stilleven met bloemen, fruit en fazanten, olieverf op doek, r.o. gemonogrammeerd B in druivenrank, 19e eeuw -gedoubleerd, enkele inschilderingen, van nieuw spieraam voorzien-, 80 × 65 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 188

Houten scheepsmodel: schoenerbrik op basement, tweede helft 20e eeuw, 73,5 × 90 × 32 cm

Richtprijs: € 450-550

Lotnummer: 189

Eikenhouten ladekastje met orgelgebogen front, met geheime lade onder het blad, Hollands, eerste helft 18e eeuw, 80 × 94 × 61 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 190

Reimond Kimpe (1885-1970), 'Veere', olieverf op doek, r.o. getiteld, gesigneerd en gedateerd '34 -volgrecht van toepassing-, 70 × 60 cm

Hamerprijs: € 2200

Lotnummer: 191

Paar porseleinen schoteltjes met centraal purper decor van valkeniers en ruiters in landschap, omcirkeld door vergulde bies met polychroom bloemdecor, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland, Marcolini-periode, 1774-1813, Ø 13,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 192

Zes slingerglaasjes met conische kelk, de stam voorzien van witte spiralen rond witte netwerkspiraal, Engeland, tweede helft 18e eeuw -één met chipje in kelk, een ander met minieme schilfer in de voet-, 11,5 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 193

Drie Chinees porseleinen Chine de commande kop-en-schotels met polychroom decor van het wapen de Friese familie Van Burmania, circa 1740-1760 -randschilfers, twee kopjes met een haarlijn-, 7 × 11,7 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 194

Paar messing kandelaartjes, de bobèches staand op dakje van bladeren, die gedragen worden door Atlanten in lendendoek, 18 × 6 × 6 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 195

Gelegenheidsglas met geslepen decor van vogel boven bloemenvaas, eind 18e eeuw -enkele chips-, hoogte 16,5 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 196

Klein porseleinen bedekt schenkkannetje met polychroom bloemdecor, gemerkt, uitvoering Nymphenburg, Duitsland, 18e eeuw, hoogte 8,2 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 197

Benen en stoffen waaier met deels vergulde baleinen en beschilderde decors van muziekinstrumenten, portretten en romantische voorstelling van een verliefd paartje met chaperonne, Louis Seize, hoogte 25,5 cm, daarbij: benen waaier met opengewerkte baleinen in de vorm van opvliegende vogels -beschadigingen, met name aan het zijde-, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 198

Porseleinen bladvormig schaaltje met polychroom beschilderd bloemdecor, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland, 18e eeuw, 4 × 9 × 12,3 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 199

Porseleinen schoteltje met polychroom bloemdecor, gemerkt, uitvoering Höchst, en porseleinen schoteltje met purper decor van een papegaai op tak, gemerkt, uitvoering Frankenthal -randchip en gerelateerde haarlijn-, beide Duitsland, 18e eeuw, Ø 13 en 13,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 200

Porseleinen theepot met beschilderd bloemdecor, gemerkt 'R', vermoedelijk uitvoering Volkstedt Rudolstadt, 18e eeuw -barst aan onderzijde, schilfer van tuit-, 15 × 20 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Richtprijs: € 250-350