Lotnummer: 201
Paar porseleinen kop-en-schotels met polychroom decor van bloemenguirlandes, gemerkt, uitvoering Nyon, Zwitserland, begin 19e eeuw, 7 × Ø 13 cm
Richtprijs: € 250-350
Lotnummer: 202
Miniatuur porseleinen theeserviesje voor poppenhuis, bloemdecor op geel fond, bestaande uit: theepotje, twee kop-en-schotels, melkkan en dienblaadje, uitvoering Desvres, Limoges, Frankrijk, 20e eeuw, dienblaadje: 6,2 × 3,9 cm
Hamerprijs: € 25
Lotnummer: 203
Porseleinen schoteltje en een aardewerk schoteltje, beide met purper bloemdecor en vergulde bies, beide niet gemerkt, 18e eeuw -het aardewerk exemplaar met randschilfers-, Ø 12,5 en 14 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 80
Lotnummer: 204
Vijf verschillende slingerglazen met witte slingers, circa 1800 -de kleinste met een chipje van de voetrand-, 14 cm hoog
Richtprijs: € 250-350
Lotnummer: 205
Louis Kley (1833-1911), cherubijn met mand op de rug, gepatineerd brons, gesigneerd, 11,5 × Ø 7 cm
Hamerprijs: € 140
Lotnummer: 206
Porseleinen schoteltje met polychroom beschilderd insectendecor, de rand met vlechtwerk in reliëf, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland -randchipje-, Ø 14 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 60
Lotnummer: 207
Bronzen wierookbrandertje in de vorm van de tempel van Hercules Victor in Rome, 19e/begin 20e eeuw, 9 × Ø 9 cm
Hamerprijs: € 60
Lotnummer: 208
Ed Meissenberg (1951), hoge keramische dekseldoos met verticaal strependecor, gemerkt en gedateerd '91 -signatuur deels weggevallen onder het glazuur-, 40 × 28 × 15 cm
Hamerprijs: € 60
Lotnummer: 209
Twee turquoise keramische vazen, multipels, ontwerp Jan van der Vaart, uitvoering Oar Wurk Makkum, jaren '70 -kleine vaas met twee chipjes langs de voet-, grote vaas 37,5 cm
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 210
Jan van der Vaart (1931-2000), hoge zandkleurige keramische vaas met negen ringen, gesigneerd en gedateerd '64 -de hals met forse maar professionele restauraties-, 53 × 16 cm
Hamerprijs: € 650
Lotnummer: 211
Jan van der Vaart (1931-2000), bronsgeglazuurde keramische s-vaas, gemerkt en gedateerd '76 -volgrecht van toepassing-, 39 × 15 × 8 cm
Hamerprijs: € 2300
Lotnummer: 212
Marianna Franken (1928), grote rechthoekige keramische vaas met verticaal banendecor, gemerkt, jaren '80, herkomst: Galerie Amphora, Oosterbeek, 42 × 15 × 15 cm
Hamerprijs: € 130
Lotnummer: 213
Jan van der Vaart (1931-2000), kubistische gebronsde keramische vaas met etages verbonden door cilinders, gemerkt en gedateerd '67 -enkele bijgewerkte stootplekjes-, 47,5 × 7 × 7,5 cm
Hamerprijs: € 1900
Lotnummer: 214
Jan van der Vaart (1931-2000), hoge paarsblauwgeglazuurde keramische vaas, de zijdes met halfrond ingevallen vorm, gemerkt en gedateerd '89, 37 × 21 × 14 cm
Hamerprijs: € 500
Lotnummer: 215
Roodgeglazuurde keramische vaas, multipel, ontwerp Jan van der Vaart, uitvoering Makkum, 1991, oplage 8/50R -chipje van onderzijde-, 27 × 32 × 14 cm
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 216
Jan van der Vaart (1931-2000), blauwgeglazuurde tulpenvaas, tweedelige multiple, gesigneerd en gedateerd '95 -enkele krassen-, hoogte 41,5 cm
Hamerprijs: € 850
Lotnummer: 217
Veronica Pöschl (1950-2006), grote geometrisch gevormde aardewerken cache-pot, gemerkt, jaren '80, 40 × 26 × 22 cm
Hamerprijs: € 500
Lotnummer: 218
Eiken doos met diverse spellen, gemerkt 'Royal Cabinet of Games', waaronder schaken, backgammon en domino, Engeland, eind 19e eeuw -schaakstukken compleet maar met enkele defecten, twee zwarte backgammonstenen ontbreken, gebruikssporen-, 18 × 33 × 22 cm
Richtprijs: € 600-800
Lotnummer: 219
Mahonie theekist, voorzien van drie metalen theebussen met stergedecoreerde messing deksels, onderop gemerkt Josep, eind 18e/19e eeuw -scheur in deksel, droogtescheur in bodem, kleine defecten aan profieltje en pootjes-, 16 × 25 × 14,5 cm
Hamerprijs: € 350
Lotnummer: 220
Messing scheepsklok met cardanische ophanging in mahonie kistje, adres: Longines, circa 1930, 11 × 15,5 × 15,5 cm
Hamerprijs: € 650
Lotnummer: 221
Messing jaarklok in glazen kast, met adres: Kundo, Duitsland, jaren '50 -kleine glasbeschadiging aan achterbovenzijde-, 28 × 19 × 12 cm
Hamerprijs: € 100
Lotnummer: 222
Vergulde messing Atmos tafelklok, de wijzerplaat met zwarte Arabische cijfers, genummerd 8910, met glazen kast, uitvoering Le Coultre & Co, Zwitserland, 1941, rond 2001 is de klok nog nagekeken, 23,5 × 21 × 16 cm
Hamerprijs: € 1600
Lotnummer: 223
Eiken likeurkelder met zes flessen, eind 18e/begin 19e eeuw, 20 × 25 × 17 cm
Hamerprijs: € 120
Lotnummer: 224
Mahoniegefineerde tafelpiano, uitvoering John Broadway, Engeland, eind 19e/begin 20e eeuw -gebruikssporen, defecten-, 88 × 173 × 75 cm
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 225
Indiaas ateliertapijt met Herati-motieven, in vier cartouches gemonogrammeerd DE -sleets plekje langs rand-, 202 × 132 cm
Hamerprijs: € 100
Lotnummer: 226
Grote plateel pendule met polychroom gestileerd lissendecor, uitvoering Faience- en Tegelfabriek Holland, Utrecht, circa 1901-1905, twee vergelijkbare pendules staan afgebeeld in Marianne Heslenfeld, 'De Collectie Holland, Art nouveau van de Faience- en Tegelfabriek Holland', uitg. Waanders, Zwolle, pag. 35 en 49 -kleine schilfer van rechterschouder-, hoogte 58 cm
Hamerprijs: € 2600
Lotnummer: 227
Eiken paraplu- en wandelstokhouder met metalen lekbak, art nouveau, circa 1900 -gebruikssporen-, 80 × 81,5 × 23 cm
Hamerprijs: € 120
Lotnummer: 228
Gezwart metalen geldkist met smeedijzeren beslag en stervormige slotplaat, het roodgelakte interieur voorzien van vakje met sleutel, Duitsland, eind 17e eeuw -gebruikssporen-, 40 × 77 × 40 cm
Hamerprijs: € 600
Lotnummer: 229
Turkmeense chuval Yomut, circa 1870 -sleetse plekken-, 77 × 111 cm
Richtprijs: € 200-300
Lotnummer: 230
Mahonie bureau, zogenaamde 'campaign desk', met rood lederen blad, messing beslag, en staande op plintvoet, Engeland, circa 1900 -fineerschade, krassen-, 75 × 118 × 64 cm, en noten kuipstoeltje met rode velours bekleding, de taps toelopende poten op wieltjes -stof iets verkleurd-, 88 × 64 × 65 cm
Hamerprijs: € 500
Lotnummer: 231
Perzisch tapijt Afshar met bloemdecor, circa 1900, 192 × 146 cm
Richtprijs: € 300-500
Lotnummer: 232
Dirk Berend Nanninga (1868-1954), huisje met voortuin, olieverf op paneel -enkele kleine lacunes langs rand rechts-, 34 × 27 cm
Hamerprijs: € 90
Lotnummer: 233
Dirk Smorenberg (1883-1960), bloemstilleven, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 60,5 × 51 cm
Hamerprijs: € 900
Lotnummer: 234
Han Snel (1925-1998), Balinese schone met lotusbloem in het haar, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '54 -volgrecht van toepassing-, 70 × 60 cm
Richtprijs: € 2000-3000
Lotnummer: 235
Matthieu Wiegman (1886-1971), berglandschap, aquarel, r.o. gesigneerd, 33 × 25,5 cm
Hamerprijs: € 250
Lotnummer: 236
Hendrik Wiegersma (1891-1969), liggend naakt, tekening, r.o. gemonogrammeerd en gedateerd 1934, 45 × 32 cm
Hamerprijs: € 240
Lotnummer: 237
Mahoniekleurige beukenhouten bank met beige bekleding, biedermeier -kleine schade aan hout links-, 86 × 230 × 67 cm
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 238
Soft-paste porseleinen vaas met polychroom decor in Kakiemon-stijl, uitvoering Samson, Edmé et Cie, na 1941, gemerkt, naar voorbeeld van Chantilly uit het tweede kwart van de 18e eeuw, op verguld bronzen voet, vastgeschroefd via bodem, 27 × 17 × 11 cm
Richtprijs: € 250-350
Lotnummer: 239
Porseleinen trembleuse-schoteltje met polychroom beschilderd bloemdecor en vergulde rand, gemerkt in bovenglazuur, uitvoering Meissen, Duitsland, vermoedelijk circa 1720-'30 -gerestaureerde randchip-, Ø 15 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 240
Porseleinen kom met blauw-wit chinoiseriedecor van bloemen in landschap, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland, 7,5 × 14,5 cm
Hamerprijs: € 140
Lotnummer: 241
Paar porseleinen borden met polychroom beschilderd bloemdecor, de rand met vakverdeling en bladmotieven in reliëf, gemerkt, uitvoering Ludwigsburg, Duitsland, 18e eeuw -beide met een randchipje-, Ø 23 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 100
Lotnummer: 242
Bedekte porseleinen suikerpot met zittend leeuwtje op het deksel en polychroom beschilderd bloemdecor, gemerkt, uitvoering Ludwigsburg, Duitsland, 18e eeuw, met label Lucien Levy, Parijs -deksel met gerestaureerde chip aan binnenring en gerelateerde haarlijn-, 11,5 × Ø 10,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 60
Lotnummer: 243
Paar porseleinen ovale zoutschaaltjes met polychroom beschilderd bloemdecor, de zijdes met vlechtwerk in reliëf, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland, 18e eeuw -één met enkele schilfers van standring-, 3,5 × 10 × 7,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 180
Lotnummer: 244
Porseleinen blakertje met bloemenslinger, Meissen, Marcolini-periode, 1774-1813 -restauratie aan hals-, 6,5 × 9,3 × 5,8 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 70
Lotnummer: 245
Paar porseleinen bordjes met polychroom beschilderd decor van vogels op tak, de rand met reliëf van vlechtwerk en beschilderde insecten, gemerkt, uitvoering Ludwigsburg, Duitsland, 18e eeuw, Ø 19 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 246
Haags porseleinen koffiekan met polychroom beschilderd bloemdecor, gemerkt, 18e eeuw -chipjes van knopje-, hoogte 21 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 247
Porseleinen schoteltje met polychroom chinoiseriedecor: man met parasol loopt door bloementuin, in de stijl van Johann Ehrenfried Stadler, gemerkt, uitvoering Meissen, Duitsland, circa 1720-'30, Ø 12,2 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Richtprijs: € 400-600
Lotnummer: 248
Porseleinen theebus met bietenrood landschapsdecor en gevlochten bovenrand, op de hoeken resten van vergulding, 18e eeuw -chipjes van bodem, deksel mist-, hoogte 10,5 cm
Richtprijs: € 200-300
Lotnummer: 249
Böttger porseleinen schoteltje met Delfts polychroom beschilderd decor naar Kakiemon-voorbeeld: pauw op bloemtak, de onderzijde met bladmotieven in reliëf, niet gemerkt, vermoedelijk uitvoering Meissen, eerste kwart 18e eeuw -chips-, Ø 12,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 240
Lotnummer: 250
Aardewerk vaas met opengewerkte hals, geappliqueerde rozentakjes en staande op voet in de vorm van grond met bladeren, gemerkt, mogelijk uitvoering Honoré Savy, Frankrijk, 18e eeuw -defecten-, hoogte 16 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 70