Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 251

Rocaillevormige keramische schaal met polychroom beschilderd bloemdecor, 18e eeuw -barstje-, 35 × 25 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 252

Schilderij: Maria met kind, olieverf op koper, niet gesigneerd, 19e eeuw, 29,5 × 23,5 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 253

Jan Dircksz. Both (1618-1652), figuren in heuvellandschap, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd -kleine retouches onderin-, 31 × 35,5 cm

Hamerprijs: € 2000

Lotnummer: 254

Hollandse School: portret van een vrouw, gekleed in het zwart met een fontangemuts, zittend in een Italianiserend landschap, met naast haar een plantenvaas, olieverf op paneel, niet gesigneerd, begin 18e eeuw -restauraties-, 52 × 42 cm

Hamerprijs: € 1500

Lotnummer: 255

Hollandse of Duitse School: portret van prinses Louise van Oranje-Nassau (1770-1819), pastel op papier, niet gesigneerd, 1805, verso voorzien van gedichtje en inscriptie: 'Ce portrait a été donné à M. de Servétière [Louises vroegere Zwitserse gouvernante Victoire E. Hollard-de Servétière (1745-1806)] par Madame la Princesse en 1805', 30,5 × 23,5 cm, vergelijkbare portretten bevinden zich in Paleis Het Loo en Kasteel Twickel

Hamerprijs: € 3500

Lotnummer: 257

Paar gepatineerd bronzen siervazen met vergulde grepen, staand op Sienamarmeren basementen met vergulde monturen, Frankrijk, 19e/20e eeuw, 38 × Ø 16,5 cm

Richtprijs: € 2000-3000

Lotnummer: 258

Eiken kist met klep, drie lades en messing beslag, verso met label 'Goodall's The Manchester Pantechnicon 15 King Street', Engeland, na 1855 -klep licht verkleurd-, 166 × 57,5 × 97 cm

Richtprijs: € 350-450

Lotnummer: 259

Hans de Jong (1932-2011), vierkant keramisch schaaltje met vierkanten- en strependecor, gemerkt, jaren '80, 3 × 19 × 19 cm

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 260

Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985), groengeglazuurd keramisch kommetje met scheepjesdecor, gemerkt, 8 × 10 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 261

Chris Lanooy (1881-1948), bruingeglazuurd aardewerk vaasje, onderop gesigneerd, hoogte 7,7 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 262

Noor Camstra (1953), keramische vaas met abstract decor, gemonogrammeerd en gedateerd '83, 25 × 26 × 10 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 263

Takeshu Yasuda (1943), bruin- en ambergeglazuurde keramiek schaal met handvatten, gesigneerd op etiket, 12 × 34 × 33,5 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 264

Vilma Henkelman (1944-2023), drie keramische kommen, 12 × Ø 17 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 265

Messing lantaarnklok met wekker, op eiken stoel van later datum, de wijzerplaat met één wijzer, Romeinse cijfers en fleur-de-lis, 17e eeuw -met verschillende gewichten-, 50 × 18 × 21 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 266

Eiken open boekenkast met vier lades en vier deuren in de onderkast, neorenaissance -bovenste twee bevestigingspennen ontbreken, evenals de sleutel-, 233 × 200 × 49 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 267

Twee geprepareerde kwartels, hoogste 30 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 268

Twee terracotta sculpturen: replica naar 'De stervende Galliër', en Cupido die zijn pijlen scherpt, naar Georges Meynial, begin 20e eeuw -armpje gebroken en gerepareerd-, 40 × 40 × 21 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 269

Meta Plückebaum (1876-1945), twee kleine etsjes met kittens, beide r.o. gesigneerd

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 270

Houten handschoenendoos met email beschilderde plaquette van dame in bloementuin, de rest bekleed met reliëfgedecoreerd leer, art nouveau, 7,5 × 41,5 × 11,5 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 271

Konstantin Ivanovich Rudakov (1891-1949), staande vrouw kijkend naar rechts, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd in potlood, 29 × 18,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 272

Konstantin Ivanovich Rudakov (1891-1949), staande vrouw met sigaret, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd in potlood, 28,5 18,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 273

Konstantin Ivanovich Rudakov (1891-1949), staande vrouw, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd in potlood, 32 × 18,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 274

Marius Bauer (1867-1932), figuren in een tempel, ets, r.o. gesigneerd, 22 × 20 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 275

Mahonie wandklok met witgeëmailleerde 'treize pièces' wijzerplaat in cartouches, gesigneerd Fayet à Bordeaux (werkzaam circa 1779-1784), de achterplatine is idem gesigneerd, aan voorzijde van de kast twee messing pootjes, spilleganguurwerk, 61 × 35,5 × 19,5 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 276

Cornelis Koppenol (1865-1946), grootmoeder met kinderen in de keuken, met wit gehoogde inkttekening, r.o. gesigneerd, 18,5 × 11,5 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 277

Luciano Couselo Castro (1950), voorstelling met figuren in grijs, geel en roze, gemengde techniek op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '87, daarbij: boek over de kunstenaar, de eerste pagina voorzien van pentekening van de kunstenaar, 23,5 × 35 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 278

Hollandse School: portret van een vrouw met kanten muts, marouflé, niet gesigneerd, circa 1920-'30, 36 × 25,5 cm

Hamerprijs: € 1000

Lotnummer: 279

Paar bronzen portretbustes: mannen in toga, op wit marmeren en verguld bronzen basementen met kettinkje, 19e eeuw, 18 cm

Hamerprijs: € 270

Lotnummer: 280

Paar miniatuurportretjes: pendanten van echtpaar, gouache, 19e eeuw -defecten-, beide 8,5 × 6,7 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 281

Gelegenheidsglas gegraveerd met het wapen van de provincie Utrecht, de stam met vier knopen, midden 18e eeuw -chip van voet-, 18 × Ø 8 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 282

Bronzen kandelaartje op driehoekige voet, Spanje, 17e/18e eeuw, 14,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 283

Groengepatineerd bronzen beeld: lopende kat, unica, gemonogrammeerd 'AZ' en onduidelijk gedateerd, 11 × 20 cm

Hamerprijs: € 240

Lotnummer: 284

Gelegenheidsglas met gegraveerd decor: spiegelretourschip met verso de tekst: 'Het Lands wel vaaren', eerste helft 18e eeuw -chip in rand-, 18,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 285

Bronzen buste: Sophocles, op rond rood marmeren basementje, 19e eeuw, 17 × Ø 7,5 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 286

Houten mal met gespiegeld decor van cupido boven de tekst: 'Lamour Triomphant', aan één zijde de initialen DR, 18e/begin 19e eeuw, 10,5 × 7 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 287

Faience kop-en-schotel met polychroom decor van vrouwenbustes, sfinxen, lambrequins en bloem- en bladmotieven, het kommetje gemerkt 'B:P[of B?]i', circa 1730-1750 -enkele randschilfers-, 7,5 × Ø 16 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 2300

Lotnummer: 288

Vier slingerglazen met dubbele witte slinger en één knoop in de stam, Hollands, 18e eeuw -enkele chips-, hoogte 16 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 289

Bronzen beeldje: zittende Mars, 19e eeuw, kopie naar de Arès Ludovisi uit 1780 van Luigi Aladier (1726-1785) in het Louvre (inv.nr. RF 3054) -greep van zwaard afgebroken-, 14 × 10 × 7 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 290

Glazen 'Oxford lavender' parfumflacon met gouden decoratie rondom, Engeland, circa 1850 -goud een beetje sleets, stopje aanwezig, 20 × 1,5 cm

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 291

Bronzen beeldje: Hercules worstelt met Antaeus, niet gesigneerd, vermoedelijk 19e eeuw, kopie naar bronzen origineel uit circa 1622 van Stefano Maderno (1576-1636), onder andere in de Skulpturensammlung Dresden (inv.nr. H4 153 / 005), 16 × Ø 9,5 cm inclusief Sienamarmeren basement

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 292

Portretminiatuur: een heer en profil, potlood op papier, niet gesigneerd, in messing lijstje, mogelijk Frankrijk, eind 18e eeuw, 6,5 × 5 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 293

Creamware kom en schotel met polychroom orangistendecor: Wilhelmina van Pruisen en Willem V met tussen hen in een sinaasappelboom, verso de inscriptie: 'Op het gebed van de vroomen is Oranje weer gekomen', de schotel met inscriptie: 'Wie weet of onze laast val eer morge is niet weeze zal', Engeland/Nederland, laatste kwart 18e eeuw -kop gerepareerd, beide chips-, set 6 × 14 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 294

Hendrik Wiegersma (1891-1969), zelfportret, gemengde techniek op papier, met annotatie: 'Veel dank H. Wiegersma', 15 × 10 cm, in 1e gehalte zilveren fotolijst

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 295

Drie Delfts aardewerk steelvaasjes, waaronder een paar, alle met blauw-wit decor in Wanli-stijl, circa 1700 -chips-, hoogste 11,5 cm

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 296

Creamware orangistenbordje met polychroom decor: Wilhelmina van Pruisen en Willem V met tussen hen in een sinaasappelboom en daaronder een inscriptie: 'Hier is de deugt en roem geplant, den vorst van 't vryje Nederland', Engeland en/of Nederlanden, laatste kwart 18e eeuw, Ø 18 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 297

Gepatineerd bronzen neogotisch 'kapelletje', het front met ruimte voor een thermometer -deze ontbreekt- en openend als een deur, midden 19e eeuw, 21 × 11 × 8 cm inclusief Sienamarmeren basement

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 298

Vruchtenhouten postzegeldoosje met inlegwerk, op het deksel een voorstelling van een wasvrouw met twee toekijkende mannen, 19e eeuw -één schotje is los, beetje sleets-, 14 × 5,5 × 4 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 299

Koperen eierwarmer, bekroond door messing broedende kip, voorzien van komfoortje -komfoortje aanwezig in eierwarmer-, 22,5 × Ø 11 cm

Hamerprijs: € 40

Lotnummer: 300

Vijf messing cachets, waarvan één met streepagaat, en een ijzeren cachet, 18e eeuw, grootste 9 cm

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 301

Kleine Russische reisicoon met zilveren oklad en hangoog, het zilver gemerkt Moskou, 1885, 9,5 × 8 cm

Hamerprijs: € 240