Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 302

Bronzen beeld: liggende hond, gesigneerd M. Deva, 6 × 15 × 7,5 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 303

Ovale borstel met schildpad kap en zilveren montuur, niet gekeurd, 18e eeuw -defecten aan het schildpad-, 15 × 8 × 6 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 304

Faience dekseldoosje met bronzen montuur en bietenrood landschapsdecor: bootje bij ruïne, uitvoering Niderviller, laatste kwart 18e eeuw, 7,5 × Ø 13 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 305

Drie platte glazen drankflesjes met pompoenvormige ribbels, één paarse, en twee blauwe, Duitsland of Noord-Amerika, circa 1800, paarse 17,2 cm hoog

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 306

Kwikthermometer met Celsiusschaal in liervormige bronzen houder op Sienamarmeren basementje, Frankrijk, 19e eeuw, 18 × 9,5 × 6 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 307

Ovale messing tabaksdoos met Bijbelse scènes, 18e eeuw, 14 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 308

Kleine bronzen buste: Voltaire met Frygische muts, op natuurstenen basement met verguld bronzen monturen, niet gesigneerd, Frankrijk, 19e eeuw, 21 × 8 × 8 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 309

Messing reiswekkertje met gefacetteerde glazen ruitjes, eind 19e eeuw, inclusief sleutel -beschadiging aan emaille wijzerplaat linksboven, schilfers van voorruit-, 12 × 8 × 7 cm

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 310

Twee aardewerk tegels met blauw-witte decors: de één met verliefde herder en herderin -randrestauraties-, de ander met scène uit werk van Gesina ter Borch, beide Harlingen, 17e eeuw, 13 × 13 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 311

Marmeren buste: Romeinse man, mogelijk keizer Hadrianus, niet gesigneerd, op rood marmeren basement -klein defect aan toga-, hoogte 22,5 cm inclusief basement

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 312

Boek: Seneca et aliorum tragoediae. Serio emendatae. Amsterodami, I. Ianssonius, 1664. 288 pp. 12mo. Perkament. Met gegraveerde titel

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 313

Blauwe jasperware theepot met decor van putti, niet gemerkt, Engeland, 18e/19e eeuw -bodembarst, chips van tuit, riet aangetast-, 18 × 23 × Ø 16 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 314

Ebben bisschopsstaf met ivoren Lam Gods in de met bladmotieven versierde krul, daaronder een ivoren kraag met bladmotieven en andere ivoren accenten, tweede helft 19e eeuw -CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, 188 × 16 cm

Hamerprijs: € 1900

Lotnummer: 315

Notengefineerd kruisvoetkabinet met twee lades en symmetrische rocaille in de kuif, Louis Quatorze -gebruikssporen, droogtescheuren in fineer, één plankje defect maar aanwezig in de bovenkast-, 244 × 176 × 60 cm

Hamerprijs: € 700

Lotnummer: 316

Lux Buurman (1948), 'Een hemels gerecht', olieverf op board, r.o. gesigneerd en gedateerd 1990-'94 -krasje rechtsmidden-, 50 × 40 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 317

Ovaal cementen reliëf naar 18e-eeuws voorbeeld: drie putti met wijnrank, beker en panfluit, 58 × 68,5 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 318

Jan van Huchtenburg (1646-1733), gezicht op een dorp met ruiters op de voorgrond, ets, r.o. gemonogrammeerd in de druk, naar ontwerp van Adam Frans van der Meulen (1632-1690), 1674-1733, 29 × 45 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 319

Met schildpad belijmde robbellijst, 19e eeuw binnenmaat 23,5 × 30 cm -gebruikssporen, schildpad verdroogd-

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 320

Schilderij: oude man met baard, olieverf op paneel, niet gesigneerd, 18e/19e eeuw, 25,5 × 19,2 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 321

Eiken kabinet met gecontourneerde kap en vier lades in het front, 18e eeuw -lichte gebruikssporen-, 235 × 160 × 56 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 322

Paar tafellampen met messing voet en oranje kap, hoogte 86 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 323

Marmeren en albasten vrouwenbuste: 'Mignon', aan achterzijde gesigneerd 'Prof.re Benedetti L. Firenze (Italia)', 39 × 39 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 324

Perzisch tapijt Senneh, 148 × 108 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 325

Notenhouten coulissetafel met gezwarte accenten op vierspantpoot, Willem III, inclusief zeven tussenbladen, deels van later datum, 74 × 138 × 115 cm, de tussenbladen tussen de 44 en 48 cm breed

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 326

Acht iepen ladderback-stoelen met biezen zittingen, Engeland, 19e eeuw -één iets afwijkend, gebruikssporen-, hoogte 94 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 327

Pakistaans tapijt in Serapi-stijl, 330 × 232 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 328

Eiken Engels staand horloge, adres: W.M. Porthouse, Penrith, voorzien van inscriptie: 'John & Ann Dodd, 1766' -enkele lichte beschadigingen-, 204 × 56 × 29 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 329

Eutrope Bouret (1833-1906), 'Au clair de la lune', uitbeeldend Pierrot die op zijn mandoline speelt, gepatineerd brons, getiteld en gesigneerd op voet, laatste kwart 19e eeuw -kandelaar ligt los tussen voeten-, 46 × 14 × 14 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 330

Jos Oehlen (1953), 'Danseres', brons, l.a. gemonogrammeerd -volgrecht van toepassing-, 70 × 15 × 8 cm

Richtprijs: € 2500-3500

Lotnummer: 331

Westerwald kegelvormige steengoed kruik met houten tap, 19e eeuw, 27 × 44 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 332

Eiken boekenmolen -kringen in bovenblad-, 104 × 46 × 46 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 333

Jan van de Velde II (circa 1593-1641), twee etsen: landschappen met ruïnes, circa 1615, 11,5 × 31 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 334

Gravure: cherubijn met drie familiewapens: mr. Harman van Zuylen van Nyenveld, secr.,; de hr. Jean de Mey, heere van Yselmonde; de hr. Joannes Massis, afkomstig van de plattegrond van Rotterdam door Johannes de Vou, 1695, in passe-partout -vlekken in marge-, 41 × 49 cm inclusief passe-partout

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 335

Acht porseleinen borden met diverse polychroom beschilderde bloemdecors, de gecontourneerde rand met bloemen in reliëf, gemerkt, uitvoering Frankenthal, één gemerkt voor Joseph Adam Hannong, de andere met Carl Theodor-merken, Duitsland, tweede helft 18e eeuw, Ø 24 cm -enkele met klein defect-, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 336

Martinus Schouman (1770-1848), schepen op ruwe zee, aquarel, l.o. gesigneerd -roestvlekjes-, 16,5 × 23,5 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 337

Hollandse School: fregat op de Zuiderzee, inkt op papier, niet gesigneerd, circa 1800, papierformaat 19 × 25

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 338

Hollandse School: haringbuis bij kust, inkt op papier, niet gesigneerd, eerste helft 19e eeuw, 12 × 18 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 339

Boek: Livingstone, D, 'Missionary Travels and Researches in South Africa, including a Sketch of Sixteen Years' Residence in the Interior of Africa, and a Journey from the Cape of Good Hope to Loanda on the West Coast; thence across the Continent, down the River Zambezi, to the Eastern Ocean'. London: John Murray, 1857. Eerste druk. Met 47 illustraties, lithografieën en gravures, waaronder de kaart van Zuid-Afrika -lichte vochtschade, los in band-

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 340

Boek: Hubner, J. Kort begryp der oude en nieuwe geographie; zynde eene beknopte onderwyzinge der land- en kaartkennis, verhandeld in een beschryving der geheele vlakte des aardboodems. Derde druk. Amsterdam, N. ten Hoorn, 1722. (CXX) 798 (58) pp. Perkament. Pp. 746-768: 'Register der kaarten van de meeste dienst' -band licht vlekkig, binnenscharnieren gespleten; één blad beschadigd met verlies van enkele woorden-

Hamerprijs: € 75

Lotnummer: 341

Boek: Venezuela - Gilli, Ph.S. (S.J.) (1721-1789). Nachrichten vom Lande Guiana, dem Oronocoflus, und den dortigen Wilden. Aus dem Italienischen Auszugsweise übersetzt. Hamburg, 1785. (XVI) 528 pp. Kl.8vo. Half leer -band versleten, klein wormgaatje in eerste helft-

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 342

Paar porseleinen diepe borden met polychroom beschilderd wapen van de familie Von Stojentin en strooibloemen, de rand met zes vergulde rocailles, gemerkt, uitvoering KPM Berlijn, Duitsland -één met barstje in standring-, Ø 24,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 343

Boeken: Pieter A. Scheen, 'Nederlandse Beeldende Kunstenaars 1750-1950', twee delen, 1970

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 344

Aeneas Vico (1523-1567) 'Primorum XII ceasarum, genealogiarum, stemmatum, con sanguinitatum, affinatumque vera delinatio'. Venetiis, 1553. Ets (76 × 45,5 cm; twee bladen, gevouwen) tonen de stamboom van de Romeinse keizers, hun echtgenoten, (onwettige) kinderen en minnaars. Numismatisch van groot belang; gevolgd door 12 medaillonportretten van de keizers, uitgegeven door A. Salamanco (1479-1562) en gevolgd door 4 etsen van antieke beelden (26 × 19 cm) door Aeneas Vico, uitgegeven door A. Salamanca. Alle prenten tot aan de plaatrand afgesneden en gemonteerd op oud papier, samen gebonden in één lederen band -voorplat van de band losgeraakt-

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 345

Porseleinen bord met polychroom bloemdecor, uitvoering Meissen, 1763-1774 -klein defect aan beschildering-, Ø 24 cm

Richtprijs: € 120-160

Lotnummer: 346

Gecontourneerd porseleinen bord met polychroom beschilderd decor van een bloemenmand, de rand met bloemen in reliëf, gemerkt, uitvoering Höchst, Duitsland, tweede helft 18e eeuw, Ø 24 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 347

Porseleinen bord met polychroom beschilderd bloemdecor, gemerkt, uitvoering Höchst, Duitsland, tweede helft 18e eeuw, Ø 24,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 348

Creamware orangistenbord met polychroom decor: Wilhelmina van Pruisen en Willem V, beiden te paard bij een sinaasappelboom, de rand met appeltjes van Oranje, Engeland en/of Nederland, laatste kwart 18e eeuw -verbruining in glazuur-, Ø 25 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 349

Delfts aardewerk bord met polychroom decor en tekst: 'God schonk door Pruisens magt den Prins zijn magten weer, En veste Neerlands heijl door weldaan keer op keer, nu wij met Engeland en Pruisen zijn verbonden, blijft vrijheid steeds bewaard en Godsdienst ongeschonden', dit refererend aan de Pruisische inval van 1787, Ø 22,3 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 350

Creamware bord met polychroom decor van de Bataafse maagd naast Nederlandse leeuw, en de tekst 'Voor V heid en G dienst', in de marges vier genummerde cartouches met dichtregels: de Vrijheid spand Een groote boog', 'om vrijheid te verkrijge', 'maar di in vrijheyd leeft omhoog', 'doet de Aardsche vrijheyd krijge', Engeland en/of Nederland, jaren '80 van de 18e eeuw, Ø 25 cm, vergelijkbaar exemplaar in de collectie van het Rijksmuseum

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 351

Houten offerblok met smeedijzeren banden, 41 × 25 × 21 cm

Hamerprijs: € 220