Lotnummer: 302
Bronzen beeld: liggende hond, gesigneerd M. Deva, 6 × 15 × 7,5 cm
Hamerprijs: € 100
Lotnummer: 303
Ovale borstel met schildpad kap en zilveren montuur, niet gekeurd, 18e eeuw -defecten aan het schildpad-, 15 × 8 × 6 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 110
Lotnummer: 304
Faience dekseldoosje met bronzen montuur en bietenrood landschapsdecor: bootje bij ruïne, uitvoering Niderviller, laatste kwart 18e eeuw, 7,5 × Ø 13 cm
Richtprijs: € 100-150
Lotnummer: 305
Drie platte glazen drankflesjes met pompoenvormige ribbels, één paarse, en twee blauwe, Duitsland of Noord-Amerika, circa 1800, paarse 17,2 cm hoog
Hamerprijs: € 160
Lotnummer: 306
Kwikthermometer met Celsiusschaal in liervormige bronzen houder op Sienamarmeren basementje, Frankrijk, 19e eeuw, 18 × 9,5 × 6 cm
Hamerprijs: € 80
Lotnummer: 307
Ovale messing tabaksdoos met Bijbelse scènes, 18e eeuw, 14 cm
Hamerprijs: € 100
Lotnummer: 308
Kleine bronzen buste: Voltaire met Frygische muts, op natuurstenen basement met verguld bronzen monturen, niet gesigneerd, Frankrijk, 19e eeuw, 21 × 8 × 8 cm
Hamerprijs: € 130
Lotnummer: 309
Messing reiswekkertje met gefacetteerde glazen ruitjes, eind 19e eeuw, inclusief sleutel -beschadiging aan emaille wijzerplaat linksboven, schilfers van voorruit-, 12 × 8 × 7 cm
Hamerprijs: € 95
Lotnummer: 310
Twee aardewerk tegels met blauw-witte decors: de één met verliefde herder en herderin -randrestauraties-, de ander met scène uit werk van Gesina ter Borch, beide Harlingen, 17e eeuw, 13 × 13 cm
Hamerprijs: € 210
Lotnummer: 311
Marmeren buste: Romeinse man, mogelijk keizer Hadrianus, niet gesigneerd, op rood marmeren basement -klein defect aan toga-, hoogte 22,5 cm inclusief basement
Hamerprijs: € 350
Lotnummer: 312
Boek: Seneca et aliorum tragoediae. Serio emendatae. Amsterodami, I. Ianssonius, 1664. 288 pp. 12mo. Perkament. Met gegraveerde titel
Hamerprijs: € 75
Lotnummer: 313
Blauwe jasperware theepot met decor van putti, niet gemerkt, Engeland, 18e/19e eeuw -bodembarst, chips van tuit, riet aangetast-, 18 × 23 × Ø 16 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 314
Ebben bisschopsstaf met ivoren Lam Gods in de met bladmotieven versierde krul, daaronder een ivoren kraag met bladmotieven en andere ivoren accenten, tweede helft 19e eeuw -CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, 188 × 16 cm
Hamerprijs: € 1900
Lotnummer: 315
Notengefineerd kruisvoetkabinet met twee lades en symmetrische rocaille in de kuif, Louis Quatorze -gebruikssporen, droogtescheuren in fineer, één plankje defect maar aanwezig in de bovenkast-, 244 × 176 × 60 cm
Hamerprijs: € 700
Lotnummer: 316
Lux Buurman (1948), 'Een hemels gerecht', olieverf op board, r.o. gesigneerd en gedateerd 1990-'94 -krasje rechtsmidden-, 50 × 40 cm
Hamerprijs: € 110
Lotnummer: 317
Ovaal cementen reliëf naar 18e-eeuws voorbeeld: drie putti met wijnrank, beker en panfluit, 58 × 68,5 cm
Richtprijs: € 100-150
Lotnummer: 318
Jan van Huchtenburg (1646-1733), gezicht op een dorp met ruiters op de voorgrond, ets, r.o. gemonogrammeerd in de druk, naar ontwerp van Adam Frans van der Meulen (1632-1690), 1674-1733, 29 × 45 cm
Richtprijs: € 60-80
Lotnummer: 319
Met schildpad belijmde robbellijst, 19e eeuw binnenmaat 23,5 × 30 cm -gebruikssporen, schildpad verdroogd-
Hamerprijs: € 170
Lotnummer: 320
Schilderij: oude man met baard, olieverf op paneel, niet gesigneerd, 18e/19e eeuw, 25,5 × 19,2 cm
Hamerprijs: € 80
Lotnummer: 321
Eiken kabinet met gecontourneerde kap en vier lades in het front, 18e eeuw -lichte gebruikssporen-, 235 × 160 × 56 cm
Hamerprijs: € 160
Lotnummer: 322
Paar tafellampen met messing voet en oranje kap, hoogte 86 cm
Hamerprijs: € 190
Lotnummer: 323
Marmeren en albasten vrouwenbuste: 'Mignon', aan achterzijde gesigneerd 'Prof.re Benedetti L. Firenze (Italia)', 39 × 39 cm
Hamerprijs: € 450
Lotnummer: 324
Perzisch tapijt Senneh, 148 × 108 cm
Hamerprijs: € 50
Lotnummer: 325
Notenhouten coulissetafel met gezwarte accenten op vierspantpoot, Willem III, inclusief zeven tussenbladen, deels van later datum, 74 × 138 × 115 cm, de tussenbladen tussen de 44 en 48 cm breed
Hamerprijs: € 500
Lotnummer: 326
Acht iepen ladderback-stoelen met biezen zittingen, Engeland, 19e eeuw -één iets afwijkend, gebruikssporen-, hoogte 94 cm
Hamerprijs: € 210
Lotnummer: 327
Pakistaans tapijt in Serapi-stijl, 330 × 232 cm
Richtprijs: € 300-500
Lotnummer: 328
Eiken Engels staand horloge, adres: W.M. Porthouse, Penrith, voorzien van inscriptie: 'John & Ann Dodd, 1766' -enkele lichte beschadigingen-, 204 × 56 × 29 cm
Hamerprijs: € 100
Lotnummer: 329
Eutrope Bouret (1833-1906), 'Au clair de la lune', uitbeeldend Pierrot die op zijn mandoline speelt, gepatineerd brons, getiteld en gesigneerd op voet, laatste kwart 19e eeuw -kandelaar ligt los tussen voeten-, 46 × 14 × 14 cm
Hamerprijs: € 375
Lotnummer: 330
Jos Oehlen (1953), 'Danseres', brons, l.a. gemonogrammeerd -volgrecht van toepassing-, 70 × 15 × 8 cm
Richtprijs: € 2500-3500
Lotnummer: 331
Westerwald kegelvormige steengoed kruik met houten tap, 19e eeuw, 27 × 44 cm
Richtprijs: € 200-300
Lotnummer: 332
Eiken boekenmolen -kringen in bovenblad-, 104 × 46 × 46 cm
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 333
Jan van de Velde II (circa 1593-1641), twee etsen: landschappen met ruïnes, circa 1615, 11,5 × 31 cm
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 334
Gravure: cherubijn met drie familiewapens: mr. Harman van Zuylen van Nyenveld, secr.,; de hr. Jean de Mey, heere van Yselmonde; de hr. Joannes Massis, afkomstig van de plattegrond van Rotterdam door Johannes de Vou, 1695, in passe-partout -vlekken in marge-, 41 × 49 cm inclusief passe-partout
Hamerprijs: € 60
Lotnummer: 335
Acht porseleinen borden met diverse polychroom beschilderde bloemdecors, de gecontourneerde rand met bloemen in reliëf, gemerkt, uitvoering Frankenthal, één gemerkt voor Joseph Adam Hannong, de andere met Carl Theodor-merken, Duitsland, tweede helft 18e eeuw, Ø 24 cm -enkele met klein defect-, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 500
Lotnummer: 336
Martinus Schouman (1770-1848), schepen op ruwe zee, aquarel, l.o. gesigneerd -roestvlekjes-, 16,5 × 23,5 cm
Richtprijs: € 800-1200
Lotnummer: 337
Hollandse School: fregat op de Zuiderzee, inkt op papier, niet gesigneerd, circa 1800, papierformaat 19 × 25
Richtprijs: € 400-600
Lotnummer: 338
Hollandse School: haringbuis bij kust, inkt op papier, niet gesigneerd, eerste helft 19e eeuw, 12 × 18 cm
Richtprijs: € 400-600
Lotnummer: 339
Boek: Livingstone, D, 'Missionary Travels and Researches in South Africa, including a Sketch of Sixteen Years' Residence in the Interior of Africa, and a Journey from the Cape of Good Hope to Loanda on the West Coast; thence across the Continent, down the River Zambezi, to the Eastern Ocean'. London: John Murray, 1857. Eerste druk. Met 47 illustraties, lithografieën en gravures, waaronder de kaart van Zuid-Afrika -lichte vochtschade, los in band-
Hamerprijs: € 180
Lotnummer: 340
Boek: Hubner, J. Kort begryp der oude en nieuwe geographie; zynde eene beknopte onderwyzinge der land- en kaartkennis, verhandeld in een beschryving der geheele vlakte des aardboodems. Derde druk. Amsterdam, N. ten Hoorn, 1722. (CXX) 798 (58) pp. Perkament. Pp. 746-768: 'Register der kaarten van de meeste dienst' -band licht vlekkig, binnenscharnieren gespleten; één blad beschadigd met verlies van enkele woorden-
Hamerprijs: € 75
Lotnummer: 341
Boek: Venezuela - Gilli, Ph.S. (S.J.) (1721-1789). Nachrichten vom Lande Guiana, dem Oronocoflus, und den dortigen Wilden. Aus dem Italienischen Auszugsweise übersetzt. Hamburg, 1785. (XVI) 528 pp. Kl.8vo. Half leer -band versleten, klein wormgaatje in eerste helft-
Hamerprijs: € 130
Lotnummer: 342
Paar porseleinen diepe borden met polychroom beschilderd wapen van de familie Von Stojentin en strooibloemen, de rand met zes vergulde rocailles, gemerkt, uitvoering KPM Berlijn, Duitsland -één met barstje in standring-, Ø 24,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 343
Boeken: Pieter A. Scheen, 'Nederlandse Beeldende Kunstenaars 1750-1950', twee delen, 1970
Hamerprijs: € 260
Lotnummer: 344
Aeneas Vico (1523-1567) 'Primorum XII ceasarum, genealogiarum, stemmatum, con sanguinitatum, affinatumque vera delinatio'. Venetiis, 1553. Ets (76 × 45,5 cm; twee bladen, gevouwen) tonen de stamboom van de Romeinse keizers, hun echtgenoten, (onwettige) kinderen en minnaars. Numismatisch van groot belang; gevolgd door 12 medaillonportretten van de keizers, uitgegeven door A. Salamanco (1479-1562) en gevolgd door 4 etsen van antieke beelden (26 × 19 cm) door Aeneas Vico, uitgegeven door A. Salamanca. Alle prenten tot aan de plaatrand afgesneden en gemonteerd op oud papier, samen gebonden in één lederen band -voorplat van de band losgeraakt-
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 345
Porseleinen bord met polychroom bloemdecor, uitvoering Meissen, 1763-1774 -klein defect aan beschildering-, Ø 24 cm
Richtprijs: € 120-160
Lotnummer: 346
Gecontourneerd porseleinen bord met polychroom beschilderd decor van een bloemenmand, de rand met bloemen in reliëf, gemerkt, uitvoering Höchst, Duitsland, tweede helft 18e eeuw, Ø 24 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 110
Lotnummer: 347
Porseleinen bord met polychroom beschilderd bloemdecor, gemerkt, uitvoering Höchst, Duitsland, tweede helft 18e eeuw, Ø 24,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Richtprijs: € 150-200
Lotnummer: 348
Creamware orangistenbord met polychroom decor: Wilhelmina van Pruisen en Willem V, beiden te paard bij een sinaasappelboom, de rand met appeltjes van Oranje, Engeland en/of Nederland, laatste kwart 18e eeuw -verbruining in glazuur-, Ø 25 cm
Hamerprijs: € 475
Lotnummer: 349
Delfts aardewerk bord met polychroom decor en tekst: 'God schonk door Pruisens magt den Prins zijn magten weer, En veste Neerlands heijl door weldaan keer op keer, nu wij met Engeland en Pruisen zijn verbonden, blijft vrijheid steeds bewaard en Godsdienst ongeschonden', dit refererend aan de Pruisische inval van 1787, Ø 22,3 cm
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 350
Creamware bord met polychroom decor van de Bataafse maagd naast Nederlandse leeuw, en de tekst 'Voor V heid en G dienst', in de marges vier genummerde cartouches met dichtregels: de Vrijheid spand Een groote boog', 'om vrijheid te verkrijge', 'maar di in vrijheyd leeft omhoog', 'doet de Aardsche vrijheyd krijge', Engeland en/of Nederland, jaren '80 van de 18e eeuw, Ø 25 cm, vergelijkbaar exemplaar in de collectie van het Rijksmuseum
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 351
Houten offerblok met smeedijzeren banden, 41 × 25 × 21 cm
Hamerprijs: € 220