Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 352

Bronzen lavabo, met ketting, naar antiek voorbeeld, 30 × 14 × 15 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 353

Comtoise met witgeëmailleerde cijfercartouches, gegoten feuille met haan, gesigneerd Jeunet à Cluny, het gaand werk aan rechterzijde en asymmetrische opwindgaten, circa 1745, met gewichten, slinger en stoel, 35 × 20,5 × 14 cm

Richtprijs: € 1500-2000

Lotnummer: 354

Bronzen buste: Frederik de Grote, op rond wit marmeren basement met verguld bronzen monturen, 19e eeuw, 22 × Ø 8 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 355

Blauwgroene glazen tabakspot met aan de boven- en onderzijde ieder twee geribbelde banen, circa 1800, 30,5 × Ø 14,5 cm

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 356

Bedekt gelegenheidsglas met geslepen en geëtste motieven, 18e eeuw, hoogte 29,5 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 357

Haardsteen met reliëfdecor: de badende Susanna benaderd door twee ouderlingen, volgens de inzender afkomstig uit kasteel Vredenburg, Utrecht, 16e eeuw, 10 × 7 × 6 cm

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 358

Delfts aardewerk pannenkoekbord met blauw-wit gearceerd decor, gemerkt met 'D', tweede kwart 18e eeuw -enkele chips-, Ø 26,5 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 359

Houten deegrol met gesneden reliëfdecor: ruiter te paard, en dansend koppel onder de maan en zon -houtwormgaatjes-, 17 × Ø 9 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 360

Paar Delfts aardewerk 'bliksemborden', met polychroom decor, uitvoering De Pauw, 18e eeuw, één met lakzegel van de firma J. Duvivier uit Brussel, Ø 23 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 361

Drie groene glazen roemers met uitlopende draadglazen voet, 18e/19e eeuw, 13,5 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 362

Georg Gscheid (meesterschap Neurenberg in 1597), paar messing penkandelaars met balusters in de stam, staande op ronde gelaagde voet, beide gemerkt G*G, begin 17e eeuw, hoogte 22 cm

Hamerprijs: € 700

Lotnummer: 363

Paar gesneden notenhouten kandelaars met blad- en bloemmotieven, eind 19e eeuw -één zilveren kaarsenhoudertje ontbreekt-, 18,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 364

Gesneden eiken heiligenbeeld: zittende Madonna, mogelijk 16e eeuw -ontbrekende delen, houtwormschade-, 41 × 23 × 12,5 cm (afmetingen met rood fluwelen basement)

Hamerprijs: € 900

Lotnummer: 365

Blankglazen duimglas met geribbelde wanden en drie inkepingen, begin 19e eeuw, hoogte 23 cm

Richtprijs: € 180-220

Lotnummer: 366

Delfts aardewerk bord met polychroom decor: de Nederlandse leeuw met pijlenbundel rustend onder een sinaasappelboom en de tekst: 'Hier rust ik Heijlig', 18e eeuw -kleine randschilfers-, Ø 23 cm

Richtprijs: € 180-220

Lotnummer: 367

Groenbruine glazen fles met opgehoogde ziel, 17e/18e eeuw, hoogte 18 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 368

Verguld bronzen kandelaar met leeuwenmascarons en gecanneleerde stam, Frankrijk, 19e eeuw -gaatje in standring voor elektrificatie-, 22,5 × Ø 17 cm

Hamerprijs: € 135

Lotnummer: 369

Witte porseleinen kom met blauwe gekroonde 'W' onder Griekse rand, Doornik (Tournai), circa 1815-1830, deze kom is een deel van het servies dat Koning Willem I heeft besteld voor zijn Brusselse paleizen -kleine defecten-, 14 × 30 cm

Richtprijs: € 350-450

Lotnummer: 370

Rode glazen karaf met centraal beschilderd medaillon met decor van twee kinderen in 18e-eeuwse kledij, 19e eeuw -stop ontbreekt, schilfertje van medaillon-, hoogte 20 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 371

Gepatineerd metalen model van de Colonne Vendôme, bekroond door beeld van Napoleon, en voorzien van kwikthermometer met Fahrenheitschaal, tweede/derde kwart 19e eeuw, 27 × 9,5 × 9,5 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 372

Toegeschreven aan Hans Jamnitzer (1539-1603), paar ronde bronzen reliëfplaquettes: Rebekka en Eliëzer bij de bron, en de zalving van David, Neurenberg, circa 1575 -beide doorboord voor ophanging, sommige gezichten wat verpoetst-, Ø 17 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 373

Steengoed vaasje met horizontale ribben, 14e eeuw -aanslag-, 11 × 9 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 374

Kristallen bierpul met gemonogrammeerd 2e gehalte zilveren deksel: 'Ph. H. B. - 1 Aug 1881 - 1 Aug 1906', het kristal met ruitslijpsel, hoogte 17 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 375

Aardewerk lampetstel met rozendecor, Frankrijk, 18e/19e eeuw -restauraties-, hoogte kan 22,5 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 376

Aardewerk klepkan met polychroom bloemdecor en voorzien van tinnen duimrust, Engeland of Frankrijk, 18e eeuw, hoogte 25,5 cm, herkomst: Muirhead Moffat and Co., Glasgow, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 377

Kleine messing microscoop met spiegel, gemerkt Pouzet Opticien, Genève, circa 1880, 19,5 × 9 × 6 cm, in mahonie koffertje

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 378

Delfts aardewerk pot met blauw-wit chinoiseriedecor van figuren in landschap, het interieur met vakverdeling, 18e eeuw -deksel ontbreekt, randschilfers-, 12 × Ø 20 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 379

Twee geprepareerde kogelvissen en drie egelvissen, alle aan een touwtje, kogelvis 29 × 15 × 16 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 380

Majolica kruik in de vorm van een hond met polychroom gespikkeld glazuur, 19e eeuw -glazuur ontbreekt op plekken-, 26 × 31 × 11 cm, herkomst: privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 900

Lotnummer: 381

Gepolychromeerde en vergulde houten roerklik in de vorm van een godin met drietand in zegewagen, 18e eeuw, 27 × 30 × 12 cm

Richtprijs: € 1200-1600

Lotnummer: 382

Bronzen vijzel met rondlopende reliëfband en inscriptie: 'Ian de Clerck me fecit 1648', door Jan de Clerck (1624-1663), Mechelen, 13 × Ø 16 cm, inclusief stamper

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 383

Russische icoon, links de Heilige Theodosius de Cenobiarch, rechts de Heilige Maria van Egypte, met daarboven Christus, de rand met bloem- en bladmotieven in goud, 19e eeuw -beschadigingen-, 31,5 × 26,5 × 3 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 384

Twee smeedijzeren hangsloten, Polhem-model, Zweden, 12 × 7 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 385

Marmeren architectonisch fragment: stuk eierlijst of cymatium van een Ionisch kapiteel, mogelijk uit de klassieke oudheid, op gesneden houten standaard, 24 cm breed exclusief standaard

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 386

Russische icoon: Sint Joris en de draak, los in beschilderd houten omlijsting, 18e/19e eeuw -verfverlies-, totaal 34 × 30 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 387

Scheepje in glazen fles, bij kuststadje, 30,5 × Ø 9 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 388

Bureauvormige mahonie tabaksdoos met schildvormige sleutelplaat, binnendeksel en sleuteltje (werkt niet goed), eerste helft 19e eeuw -enkele kleine restauraties en defecten aan fineer-, 14,5 × 14 × 10,5 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 389

Bronzen beeldje: kopie naar de Venus van Milo, niet gemerkt, 19e eeuw, 30 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 390

Russische icoon, Aartsengel Gabriël en twee heiligen, 19e eeuw -beschadigingen-, 36 × 31 × 2,5 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 391

Bronzen vijzel met randtekst 'Lof godt van Al Ao 1645', 17e eeuw -decoratie sleets-, met stamper, 10,2 × Ø 10,2 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 392

Bronzen beeldje: kopie naar de Medici Venus, met gietersmerk in de voet: 'Réduction mécanique Achille Collas', tweede helft 19e eeuw -restauratie bij arm-, 31,5 cm

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 393

Paar eiken getorste zuilen met druivenrankdecor, vermoedelijk 17e eeuw, kapitelen en staander van later datum -enkele defecten, oude houtwormgaatjes, restauraties, kapitelen aan achterzijde schuin afgezaagd-, 192 × 30 × 21 cm

Richtprijs: € 1500-2000

Lotnummer: 394

Eiken kabinet met drie lades in de dubbelgebogen onderkast, staand op bolklauwpoten, de kap bekroond door gesneden bloemenmand, Hollands, Louis Quinze, 240 × 225 × 68 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 395

Mahonie fauteuiltje met blauwgestreepte velours bekleding, tweede helft 19e eeuw -gebruikssporen op hout-, 81 × 63 × 67 cm

Hamerprijs: € 220

Lotnummer: 396

Mahoniegefineerde boekenkast met beglaasde deuren, de gebogen kap bekroond met gestoken rozendecor, Hollands, tweede helft 19e eeuw -gebruikssporen, enkele kleine beschadigingen-, 204 × 120 × 43 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 397

Grote verzameling schelpen, waaronder: cypraecassis rufa, zandslakken, rostellariella martinii, etc., 15 × 10,5 × 6,5 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 398

Paar drielichts vergulde girandoles met pegels, Frankrijk,19e eeuw -enkele missende pegels, één middenornament met schade aan bovenzijde-, 70 × 45 × 40 cm

Hamerprijs: € 950

Lotnummer: 399

Eiken bedsteebankje met ajourgezaagd figurendecor, Hollands, 18e eeuw -restauraties-, 30 × 38,5 × 21 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 400

Perzisch tapijt Nain, 160 × 96 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 401

Mahonie armstoel, de armleuningen met goudkleurig dolfijnen en schubbendecor, Hollands, empire -gebruikssporen, speling in verbindingen-, 91 × 58,5 × 58 cm

Hamerprijs: € 250