Lotnummer: 402
Mahoniekleurig bureau op gecanneleerde poten, met faux lederen blad en uitschuifbare bladen aan de zijkant, de ene zijde met vier lades, de andere zijde met vier faux ladefronten, Engeland, tweede helft 20e eeuw -gebruikssporen, kleur verschoten-, 80 × 196 × 77 cm
Hamerprijs: € 375
Lotnummer: 403
Pakistaans tapijt, 264 × 200 cm
Hamerprijs: € 180
Lotnummer: 404
Vierdelige teakhouten apothekerskast met drie ingebouwde tweedeurs kastjes en vele laatjes met geëmailleerde etiketten, daarbij: een deur voor het middengedeelte en een losse toonbank, art nouveau -minstens eenmaal ingekort, enkele etiketten vervangen/missend, defecten aan profieltjes en plinten, defecten aan toonbank, mogelijk van later datum-, 290 × 917 × 48,5 cm, 12160
Hamerprijs: € 9500
Lotnummer: 405
Gepatineerd bronzen buste: Richard Wagner, uitvoering onbekend, circa 1900, op zwart marmeren basement, hoogte inclusief basement 33 cm
Hamerprijs: € 210
Lotnummer: 406
Émile Louis Picault (1833-1915), 'Pax labor', gepatineerd brons, gesigneerd -stukje tak afgebroken-, 76 × 30 × 33 cm
Richtprijs: € 700-900
Lotnummer: 407
Émile Edmond Peynot (1850-1932), de jonge schoorsteenveger, met krabber en borstel, brons, gesigneerd op schoorsteen, 46 cm hoog
Hamerprijs: € 450
Lotnummer: 408
Paar vuurvergulde bronzen kandelaars, Frankrijk, eind 19e eeuw, 25 × Ø 14 cm
Richtprijs: € 400-600
Lotnummer: 409
Paar messing kandelaars met gecontourneerde voet, Frankrijk, eerste helft 18e eeuw, 26 × Ø 14 cm
Hamerprijs: € 85
Lotnummer: 410
Lederen hoedenkoffer, hoedendoos, kragendoosje, boordendoosje en kinderveterschoentjes, eind 19e, begin 20e eeuw -gebruikssporen-, koffer 26,5 × 45,5 × 41 cm
Hamerprijs: € 150
Lotnummer: 411
Groot staand horloge in kersenhouten kast, de wijzerplaat met achterglasschildering en in de hoeken volledige kalender, daarboven maanaanduiding, speelwerk op 15 bellen, slagwerk op twee bellen, gesigneerd M. Raetsen à Heijthuijsen, Limburg, eerste helft 19e eeuw, inclusief drie gewichten, slinger, bijgevoegd: twee gezwarte voorpoten -speelwerk van later datum-, 267 × 83,5 × 30 cm
Hamerprijs: € 750
Lotnummer: 412
Mahonie boekenkast, de beglaasde opstand met roedeverdeling en messing deurlijsten, Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen-, 242 × 155 × 36 cm
Hamerprijs: € 250
Lotnummer: 413
Porseleinen theeserviesgedeelte met vergulding en bloemdecor in bruintinten, uitvoering Meissen, Marcolini-periode, bestaande uit: theepot, melkkan, suikerschaaltje, spoelkom, theebus, acht kop-en-schotels, en één kopje in afwijkend formaat -defecten en restauraties-, spoelkom 9 × Ø 16,5 cm
Richtprijs: € 1000-1500
Lotnummer: 414
Porseleinen theeservies met bloemdecor op geel font, bestaande uit: theepot, kandijkom, roomkan, spoelkom, tien kop-en-schotels, en één losse schotel, uitvoering La Courtille, Parijs, begin 19e eeuw -enkele chips en haarlijnen-, hoogte koffiepot 18 cm
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 415
Paar porseleinen schuitvormige zuurstellen, paar kleine terrines en een schuitvormige botervloot met extra losse deksel, voorzien van 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -defecten-, terrines 16 × 25 × 16 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 260
Lotnummer: 416
Drie porseleinen saucières op onderschotels met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -één saucière met haarlijn-, 17,5 × 27,5 × 17 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 450
Lotnummer: 417
Porseleinen onderschotel met opengewerkte rand, vier ovale dienschaaltjes en paar schuitvormige schalen, met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw, maat onderschotel 32 × 26 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 170
Lotnummer: 418
Paar ovale porseleinen terrines op onderschotels met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw, 32 × 38,5 × 26,5 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 1500
Lotnummer: 419
Drie porseleinen opengewerkte manden met onderschotels, voorzien van 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -twee manden met een haarlijn in de rand-, 10 × 32 × 25,5 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 950
Lotnummer: 420
Acht porseleinen serveerschalen, diverse maten, met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -één met randchipje-, grootste 42 × 29 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 425
Lotnummer: 421
Mahonie schrijftafel op cabriolepoten, het blad met donkergroen laken bekleed, daaronder twee lades en twee uittrekbladen, uitvoering Schneider & Hanau, Frankfurt, circa 1900 -gebruikssporen-, 76 × 120 × 75 cm
Hamerprijs: € 190
Lotnummer: 422
Belgisch hardstenen schouwombouw 120 × 154 cm
Hamerprijs: € 700
Lotnummer: 423
Perzisch tapijt Heriz, 330 × 231 cm
Hamerprijs: € 450
Lotnummer: 424
Mahoniegefineerde vitrinekast, tweede helft 19e eeuw, 198 × 120 × 55 cm
Hamerprijs: € 250
Lotnummer: 425
Gobelin: hazenjacht en herderspaar bij een kasteel, vermoedelijk Aubusson, Frankrijk, 17e eeuw -restauraties-, 265 × 293 cm, herkomst: aangeboden in 1965 aan Grontmij ter ere van het 50-jarig bestaan
Hamerprijs: € 2800
Lotnummer: 426
Lange beuken bank met schuine pootjes en afgeronde einden, Frankrijk 19e eeuw, breedte 277 cm
Hamerprijs: € 300
Lotnummer: 427
Paar porseleinen vaasvormige ijshouders, of 'Seau à glace', met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -één met defecte greep (deels nog aanwezig) en barsten in buik-, hoogte 36 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 800
Lotnummer: 428
Paar porseleinen ronde terrines op onderschotels met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -één deksel met chip van binnenrand, één terrine met bodembarst-, 23 × 25,5 × 22 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 700
Lotnummer: 429
Vier porseleinen ronde dienschotels met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -kleinste met barst-, grootste 9 × 38 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 200
Lotnummer: 430
43 porseleinen borden, Ø 23 cm, waaronder zeven diepe borden, met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -slijtage aan verguldsel, 16 platte borden met defecten-, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 700
Lotnummer: 431
Porseleinen kom en een paar kleinere kommen met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -bodembarsten-, grootste kom 10,5 × 25 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 260
Lotnummer: 432
Drie porseleinen vierkante dienschalen en één dienschaal met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw, vierkante schaal 24 × 24 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam
Hamerprijs: € 120
Lotnummer: 433
Bronzen beeld in de vorm van een cherubijn, op driehoekige voet, 19e eeuw, gemonteerd op houten basement, totale hoogte 51 cm
Hamerprijs: € 1100
Lotnummer: 434
Paar verguld bronzen kolomkandelaars à triple usage met palmetrand en hoorns des overvloeds op de voet, Frankrijk, 19e eeuw -speling in de armen van de opzetstukken-, 29,5 × Ø 14 cm
Hamerprijs: € 900
Lotnummer: 435
Paar deels vergulde en deels gepatineerde bronzen kandelaars, staand op drie klauwpoten, Frankrijk, Charles Dix, 34 cm
Richtprijs: € 800-1200
Lotnummer: 436
Turks bidkleed Panderma -verkleurd-, 191 × 134 cm
Richtprijs: € 400-600
Lotnummer: 437
Ovale mahonie coulissetafel, de regels met parelrand, voorzien van messing wieltjes, inclusief twee mahonie tussenbladen en een enkel bijgemaakt blad, tweede helft 19e eeuw, 78 × 144 × 104 cm, tussenbladen elk 144 × 50 cm
Richtprijs: € 400-600
Lotnummer: 438
Zes iepen stoelen met ruitvormig snijwerk en getorste spijlen in de rug, de zittingen bekleed met gele stof, directoire, 90 × 49 × 53 cm
Hamerprijs: € 270
Lotnummer: 439
Pakistaans tapijt Ziegler -oranje getinte vlek-, 290 × 237 cm
Hamerprijs: € 375
Lotnummer: 440
Ingekleurde opticaprent, Wenen: gezicht op het vroegere Schönbrunnerhaus, door Johann August Corvinus (1683-1738), naar origineel van Salomon Kleiner (1700-1761), 1725-1733, 26 × 34 cm
Hamerprijs: € 50
Lotnummer: 441
Ingekleurde gravure: 'Nieuwe kaart der Vereenigde Nederlanden', uitgegeven door Isaak Tirion, Amsterdam, circa 1745 -enkele bruine plekjes in de zee-, 29 × 33 cm
Hamerprijs: € 110
Lotnummer: 442
Koptisch textielfragment met polychroom figurendecor, 25 × 19 cm
Hamerprijs: € 130
Lotnummer: 443
Deels ingekleurde gravure: wereldkaart, 'Mappe-monde ou description du globe terrestre', door graveur Jean Lattré en cartograaf Jean Janvier, gedateerd 1762, 30 × 45 cm
Hamerprijs: € 290
Lotnummer: 444
Deels ingekleurde gravure, Zuiderzee: 'Paskaarte van de Zuyder Zee', door Johannes van Keulen (1654-1715), Amsterdam, gedateerd 1771 -papier verbruind-, 51 × 57 cm
Hamerprijs: € 230
Lotnummer: 445
Spiegel in rijk bewerkte goudgeschilderde houten lijst, Louis Quinze -kleine defecten aan lijst en hoekje spiegelglas afgebroken, spiegelglas niet origineel-, 78 × 51 cm
Hamerprijs: € 400
Lotnummer: 446
Spiegeltje in goudgeschilderde houten lijst, Louis Quatorze-stijl -lijst defect-, 35 × 22,5 cm
Richtprijs: € 180-220
Lotnummer: 447
Wortelnotengefineerde theetafel met lade en bolklauwpoten, voorzien van glazen blad, naar 18e-eeuws voorbeeld, tweede helft 20e eeuw, 70 × 85 × 55 cm
Hamerprijs: € 130
Lotnummer: 448
Satijnhoutgefineerde bijzettafel met messing galerijrand, staand op taps toelopende poten, Louis Seize-stijl, circa 1900 -kleine defecten-, 53 × Ø 50 cm
Hamerprijs: € 120
Lotnummer: 449
Paar fauteuils met steenrode bekleding en grijsgelakt houten frame, rococostijl, 19e/20e eeuw, 85 × 72 × 76 cm
Hamerprijs: € 425
Lotnummer: 450
Twee kopergravures: 'l'Assemblée au concert' en 'l'Assemblé au salon', F.N.B. Dequevauviller (1745-1807) naar Nicolas Levreince (1737-1807), eind 18e eeuw, 40 × 50 cm
Hamerprijs: € 650
Lotnummer: 451
Wortelnotengefineerde porseleinkast bekroond met kuif, het dubbelgebogen front met drie lades, het geheel op bolklauwpoten, Hollands, 20e eeuw -lichte gebruikssporen, één profieltje ontbreekt-, 222 cm hoog
Hamerprijs: € 200