Veiling Zondag 18 Februari 2024
Lotnummer: 402

Mahoniekleurig bureau op gecanneleerde poten, met faux lederen blad en uitschuifbare bladen aan de zijkant, de ene zijde met vier lades, de andere zijde met vier faux ladefronten, Engeland, tweede helft 20e eeuw -gebruikssporen, kleur verschoten-, 80 × 196 × 77 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 403

Pakistaans tapijt, 264 × 200 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 404

Vierdelige teakhouten apothekerskast met drie ingebouwde tweedeurs kastjes en vele laatjes met geëmailleerde etiketten, daarbij: een deur voor het middengedeelte en een losse toonbank, art nouveau -minstens eenmaal ingekort, enkele etiketten vervangen/missend, defecten aan profieltjes en plinten, defecten aan toonbank, mogelijk van later datum-, 290 × 917 × 48,5 cm, 12160

Hamerprijs: € 9500

Lotnummer: 405

Gepatineerd bronzen buste: Richard Wagner, uitvoering onbekend, circa 1900, op zwart marmeren basement, hoogte inclusief basement 33 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 406

Émile Louis Picault (1833-1915), 'Pax labor', gepatineerd brons, gesigneerd -stukje tak afgebroken-, 76 × 30 × 33 cm

Richtprijs: € 700-900

Lotnummer: 407

Émile Edmond Peynot (1850-1932), de jonge schoorsteenveger, met krabber en borstel, brons, gesigneerd op schoorsteen, 46 cm hoog

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 408

Paar vuurvergulde bronzen kandelaars, Frankrijk, eind 19e eeuw, 25 × Ø 14 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 409

Paar messing kandelaars met gecontourneerde voet, Frankrijk, eerste helft 18e eeuw, 26 × Ø 14 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 410

Lederen hoedenkoffer, hoedendoos, kragendoosje, boordendoosje en kinderveterschoentjes, eind 19e, begin 20e eeuw -gebruikssporen-, koffer 26,5 × 45,5 × 41 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 411

Groot staand horloge in kersenhouten kast, de wijzerplaat met achterglasschildering en in de hoeken volledige kalender, daarboven maanaanduiding, speelwerk op 15 bellen, slagwerk op twee bellen, gesigneerd M. Raetsen à Heijthuijsen, Limburg, eerste helft 19e eeuw, inclusief drie gewichten, slinger, bijgevoegd: twee gezwarte voorpoten -speelwerk van later datum-, 267 × 83,5 × 30 cm

Hamerprijs: € 750

Lotnummer: 412

Mahonie boekenkast, de beglaasde opstand met roedeverdeling en messing deurlijsten, Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen-, 242 × 155 × 36 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 413

Porseleinen theeserviesgedeelte met vergulding en bloemdecor in bruintinten, uitvoering Meissen, Marcolini-periode, bestaande uit: theepot, melkkan, suikerschaaltje, spoelkom, theebus, acht kop-en-schotels, en één kopje in afwijkend formaat -defecten en restauraties-, spoelkom 9 × Ø 16,5 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 414

Porseleinen theeservies met bloemdecor op geel font, bestaande uit: theepot, kandijkom, roomkan, spoelkom, tien kop-en-schotels, en één losse schotel, uitvoering La Courtille, Parijs, begin 19e eeuw -enkele chips en haarlijnen-, hoogte koffiepot 18 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 415

Paar porseleinen schuitvormige zuurstellen, paar kleine terrines en een schuitvormige botervloot met extra losse deksel, voorzien van 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -defecten-, terrines 16 × 25 × 16 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 416

Drie porseleinen saucières op onderschotels met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -één saucière met haarlijn-, 17,5 × 27,5 × 17 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 417

Porseleinen onderschotel met opengewerkte rand, vier ovale dienschaaltjes en paar schuitvormige schalen, met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw, maat onderschotel 32 × 26 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 418

Paar ovale porseleinen terrines op onderschotels met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw, 32 × 38,5 × 26,5 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 1500

Lotnummer: 419

Drie porseleinen opengewerkte manden met onderschotels, voorzien van 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -twee manden met een haarlijn in de rand-, 10 × 32 × 25,5 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 950

Lotnummer: 420

Acht porseleinen serveerschalen, diverse maten, met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -één met randchipje-, grootste 42 × 29 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 421

Mahonie schrijftafel op cabriolepoten, het blad met donkergroen laken bekleed, daaronder twee lades en twee uittrekbladen, uitvoering Schneider & Hanau, Frankfurt, circa 1900 -gebruikssporen-, 76 × 120 × 75 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 422

Belgisch hardstenen schouwombouw 120 × 154 cm

Hamerprijs: € 700

Lotnummer: 423

Perzisch tapijt Heriz, 330 × 231 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 424

Mahoniegefineerde vitrinekast, tweede helft 19e eeuw, 198 × 120 × 55 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 425

Gobelin: hazenjacht en herderspaar bij een kasteel, vermoedelijk Aubusson, Frankrijk, 17e eeuw -restauraties-, 265 × 293 cm, herkomst: aangeboden in 1965 aan Grontmij ter ere van het 50-jarig bestaan

Hamerprijs: € 2800

Lotnummer: 426

Lange beuken bank met schuine pootjes en afgeronde einden, Frankrijk 19e eeuw, breedte 277 cm

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 427

Paar porseleinen vaasvormige ijshouders, of 'Seau à glace', met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -één met defecte greep (deels nog aanwezig) en barsten in buik-, hoogte 36 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 800

Lotnummer: 428

Paar porseleinen ronde terrines op onderschotels met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -één deksel met chip van binnenrand, één terrine met bodembarst-, 23 × 25,5 × 22 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 700

Lotnummer: 429

Vier porseleinen ronde dienschotels met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -kleinste met barst-, grootste 9 × 38 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 430

43 porseleinen borden, Ø 23 cm, waaronder zeven diepe borden, met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -slijtage aan verguldsel, 16 platte borden met defecten-, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 700

Lotnummer: 431

Porseleinen kom en een paar kleinere kommen met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw -bodembarsten-, grootste kom 10,5 × 25 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 432

Drie porseleinen vierkante dienschalen en één dienschaal met 'beau bleu' en verguld decor, vermoedelijk uitvoering Porcelain de Paris, Frankrijk, eerste kwart 19e eeuw, vierkante schaal 24 × 24 cm, herkomst: koning Louis Philippe (volgens overlevering), graaf van Bylandt, en privécollectie van kunsthandelaar Abraham van der Meer (1927-2008), destijds gevestigd op de Spiegelgracht 3 te Amsterdam

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 433

Bronzen beeld in de vorm van een cherubijn, op driehoekige voet, 19e eeuw, gemonteerd op houten basement, totale hoogte 51 cm

Hamerprijs: € 1100

Lotnummer: 434

Paar verguld bronzen kolomkandelaars à triple usage met palmetrand en hoorns des overvloeds op de voet, Frankrijk, 19e eeuw -speling in de armen van de opzetstukken-, 29,5 × Ø 14 cm

Hamerprijs: € 900

Lotnummer: 435

Paar deels vergulde en deels gepatineerde bronzen kandelaars, staand op drie klauwpoten, Frankrijk, Charles Dix, 34 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 436

Turks bidkleed Panderma -verkleurd-, 191 × 134 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 437

Ovale mahonie coulissetafel, de regels met parelrand, voorzien van messing wieltjes, inclusief twee mahonie tussenbladen en een enkel bijgemaakt blad, tweede helft 19e eeuw, 78 × 144 × 104 cm, tussenbladen elk 144 × 50 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 438

Zes iepen stoelen met ruitvormig snijwerk en getorste spijlen in de rug, de zittingen bekleed met gele stof, directoire, 90 × 49 × 53 cm

Hamerprijs: € 270

Lotnummer: 439

Pakistaans tapijt Ziegler -oranje getinte vlek-, 290 × 237 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 440

Ingekleurde opticaprent, Wenen: gezicht op het vroegere Schönbrunnerhaus, door Johann August Corvinus (1683-1738), naar origineel van Salomon Kleiner (1700-1761), 1725-1733, 26 × 34 cm

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 441

Ingekleurde gravure: 'Nieuwe kaart der Vereenigde Nederlanden', uitgegeven door Isaak Tirion, Amsterdam, circa 1745 -enkele bruine plekjes in de zee-, 29 × 33 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 442

Koptisch textielfragment met polychroom figurendecor, 25 × 19 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 443

Deels ingekleurde gravure: wereldkaart, 'Mappe-monde ou description du globe terrestre', door graveur Jean Lattré en cartograaf Jean Janvier, gedateerd 1762, 30 × 45 cm

Hamerprijs: € 290

Lotnummer: 444

Deels ingekleurde gravure, Zuiderzee: 'Paskaarte van de Zuyder Zee', door Johannes van Keulen (1654-1715), Amsterdam, gedateerd 1771 -papier verbruind-, 51 × 57 cm

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 445

Spiegel in rijk bewerkte goudgeschilderde houten lijst, Louis Quinze -kleine defecten aan lijst en hoekje spiegelglas afgebroken, spiegelglas niet origineel-, 78 × 51 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 446

Spiegeltje in goudgeschilderde houten lijst, Louis Quatorze-stijl -lijst defect-, 35 × 22,5 cm

Richtprijs: € 180-220

Lotnummer: 447

Wortelnotengefineerde theetafel met lade en bolklauwpoten, voorzien van glazen blad, naar 18e-eeuws voorbeeld, tweede helft 20e eeuw, 70 × 85 × 55 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 448

Satijnhoutgefineerde bijzettafel met messing galerijrand, staand op taps toelopende poten, Louis Seize-stijl, circa 1900 -kleine defecten-, 53 × Ø 50 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 449

Paar fauteuils met steenrode bekleding en grijsgelakt houten frame, rococostijl, 19e/20e eeuw, 85 × 72 × 76 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 450

Twee kopergravures: 'l'Assemblée au concert' en 'l'Assemblé au salon', F.N.B. Dequevauviller (1745-1807) naar Nicolas Levreince (1737-1807), eind 18e eeuw, 40 × 50 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 451

Wortelnotengefineerde porseleinkast bekroond met kuif, het dubbelgebogen front met drie lades, het geheel op bolklauwpoten, Hollands, 20e eeuw -lichte gebruikssporen, één profieltje ontbreekt-, 222 cm hoog

Hamerprijs: € 200