Categorie: "Speeldozen en grammofoons"

Lotnummer: 5501

Speeldoos met tien melodieën in gehoute kast, het palissandergefineerde deksel met bloemmarqueterie, Zwitserland, tweede helft 19e eeuw -speelt goed-, 21 × 77 × 28 cm

Richtprijs: € 2000-3000

Bieden vanaf: € 1800

Lotnummer: 5502

Staande notenhouten Polyphon platenspeelkast met muntmechanisme, circa 1900 -krimpscheuren in achterkant bovenkast-, 110 × 81 × 42 cm, staande op teakhouten kast met 52 platen, 90,5 × 80,5 × 71,5 cm

Richtprijs: € 2000-3000

Biedstatus: € 1900

Lotnummer: 5503

'Sublieme harmonie' Zwitserse cilinderspeeldoos met twee kammen, mandoline-effect, en zes melodieën van Verdi: aria's uit de Trovatore en Traviata, de stop en de regulateur uitvoering l'Epée, in houten kast met centraal op het deksel een bloemintarsia, midden 19e eeuw, 15 × 62 × 19 cm

Richtprijs: € 600-800

Bieden vanaf: € 500

Lotnummer: 5504

Negen metalen speelplaten, uitvoering Stella, circa 1900, Ø 24,5

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Total images: 9
Total images: 9
Lotnummer: 5505

Staande schijvenspeeldoos in notenhouten en zachthouten kast, spelend op twee kammen, de in de onderkast een scheepjesmechaniek, uitvoering Kalliope Musik Werks, Duitsland, geleverd door Ph. Hakkert Jr., Rotterdam, laatste decennium 19e eeuw -(delen) scheepjesmechaniek niet origineel, bootjes los-, 117 × 72,5 × 42 cm, met daarbij circa 80 speelschijven in houten bewaarkast van later datum

Richtprijs: € 1500-2000

Biedstatus: € 3000

Lotnummer: 5506

Verguld koperen speeldoosje met zingende vogel en filigrain decor, de sleutel in de vorm van een vogeltje, Karl Griesbaum, Duitsland, eerste kwart 20e eeuw, 4 × 10,5 × 7 cm

Richtprijs: € 800-1200

Bieden vanaf: € 750

Lotnummer: 5507

Metalen vogelkooi met muziekdoos en zingende en bewegende vogel met geel verenkleed, mogelijk uitvoering Karl Griesbaum, niet gemerkt, eerste kwart 20e eeuw, 26 × Ø 14 cm

Richtprijs: € 500-700

Bieden vanaf: € 450

Lotnummer: 5508

Cilinderspeeldoosje met twee melodieën en twee bedieningsknoppen aan de onderzijde, in houten naaikistje met intarsia van vogel op tak, daarin een parelmoer naaigarnituur, begin 19e eeuw -kam mist één tand, naaigerei incompleet en samengesteld-, 8 × 17 × 12 cm

Richtprijs: € 150-200

Biedstatus: € 100

Lotnummer: 5509

Cilinderspeeldoos met twee melodieën, in houten naaikistje met koperen inlegwerk, daarin een vijfdelig doublé naaigarnituur, uitvoering Paillard, Zwitserland, midden 19e eeuw, inclusief ansichtkaart koning Ludwig II van Beieren, 9,5 × 19 × 13 cm, daarbij: boekje over koning Ludwig II

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 150

Lotnummer: 5510

Cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder 'Sweetheart's Waltz' van Charles d'Albert, vermoedelijk uitvoering Cuendet, Zwitserland, in lepeldoosje met koperen inlegwerk, eind 19e eeuw, meerdere onderdelen gemerkt -hoogste tandje gebroken, startknop links, wisselknop rechts-, 6 × 15,5 × 8,5 cm

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 80

Lotnummer: 5511

Zwitsers cilinderspeeldoosje met één melodie: religieus lied over Maria, gemerkt 'Swiss', in houten lepeldoosje, circa 1900, 5,5 × 15 × 8 cm

Richtprijs: € 80-100

Bieden vanaf: € 60

Lotnummer: 5512

Cilinderspeeldoosje met drie Franse melodieën van Robert Planquette en Charles Lecocq, uitvoering Jean Billon-Haller, kam gemerkt, in houten doosje met koperen beslag, circa 1880, inclusief sleutel, 6 × 12,5 × 8,5 cm

Richtprijs: € 150-200

Biedstatus: € 100

Lotnummer: 5513

Cilinderspeelwerk met vermoedelijk drie melodieën, de cilinder met inscriptie 'Guimes', in zelfbouw doos met bewegend hondje in medaillon, speelwerk midden 19e eeuw, 14 × 34 × 14 cm

Richtprijs: € 80-100

Biedstatus: € 60

Lotnummer: 5514

'Trémolo zither' cilinderspeeldoos met vier melodieën en een aparte regulateur, uitvoering Paillard, St. Croix, eind 19e eeuw, 12 × 30 × 15 cm

Richtprijs: € 150-200

Biedstatus: € 130

Lotnummer: 5515

Cilinderspeeldoos met drie melodieën en één schuif, in basement van een pendule, uitvoering Henri Capt, gesigneerd op kam, met originele sleutel, meerdere onderdelen gemerkt, midden 19e eeuw, 7,5 × 41 × 19,5 cm

Richtprijs: € 800-1200

Bieden vanaf: € 750

Lotnummer: 5516

Serinette met tien pijpjes en acht melodieën, waaronder: 'La Brabançonne' en 'Le Doudou', in notenhouten kast, vermoedelijk Mirecourt, Frankrijk, eerste helft 19e eeuw -produceert geluid, maar geen melodie-, 16,5 × 28 × 22 cm

Richtprijs: € 250-350

Biedstatus: € 220

Lotnummer: 5517

Opbergdoos met klein cilinderspeeldoosje, de binnenkant met gelithografeerd vissersdecor, uitvoering Reuge, Zwitserland, 1895-1915 -houtwormgaatjes, enkele barsten, interieur gestript-, 17 × 41 × 23,5

Richtprijs: € 400-600

Bieden vanaf: € 300

Lotnummer: 5518

Verzameling miniatuurgrammofoonspelers, enkele met speeldoosjes , 20e eeuw

Richtprijs: € 80-100

Biedstatus: € 65

Lotnummer: 5519

Houten basement met een polychroom tegel waaronder een cilinderspeeldoosje en een butlerbel, uitvoering Thibouville Universelle, eind 19e eeuw, 5 × 29 × 29 cm

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 5520

Twee speeldozen: een sigarettendoos met ingebouwde cilinderspeeldoos, uitvoering Thorens, circa 1900, de ander een klokstolpbasement met ingebouwde cilinderspeeldoos, uitvoering ARF, 19e eeuw -incompleet, mist vele tanden-, maat basement 32 × 10 × 21,5 cm

Richtprijs: € 100-150

Bieden vanaf: € 80

Lotnummer: 5521

31 metalen speelplaten, uitvoering Polyphon, met drie spindelgaten en vierde gaatje voor begin, Ø 28 cm, circa 1900

Richtprijs: € 200-300

Bieden vanaf: € 180

Lotnummer: 5522

Glazen stolp, 25 × Ø 16 cm

Richtprijs: € 20-30

Bieden vanaf: € 20

Lotnummer: 5523

Tien metalen speelplaten, uitvoering Polyphon, met drie spindelgaten, circa 1900, Ø 28 cm

Richtprijs: € 80-100

Bieden vanaf: € 60

Lotnummer: 5524

Verzameling met diverse miniatuurpiano's en straatorgels, waarvan zes zelfspelend

Richtprijs: € 80-100

Biedstatus: € 60

Lotnummer: 5525

Drie cilinderspeeldoosjes, alle uitvoering Reuge: één model Teirkreis No.7, één model 'Collection Great Composers - G.F. Haendel', beide met één airs spelend op enkele kam, en één onbekend model met twee speelmechaniekjes erin: Funiculi, Funicula en Jajem, Jajem, daarbij: onderdelenkast met spelend muziekdoosje, uitvoering Reuge, alle tweede helft 20e eeuw, 31 × 22,5 × 5 cm

Richtprijs: € 150-200

Biedstatus: € 130

Lotnummer: 5526

Drie cilinderspeeldozen: één model Orpheus, met drie airs op enkele kam, één Type 24, met drie speelwerkjes, beide uitvoering Sankyo, Japan, en één model Opus III, spelend op enkele kam, uitvoering Reuge, China, alle eind 20e eeuw

Richtprijs: € 120-160

Bieden vanaf: € 100

Lotnummer: 5527

Grammofoon hulpstuk voor het thuis opnemen van plaatjes, in origineel kartonnen doosje, model Egovox, uitvoering Remo, Parijs, 1932, daarbij: enkele latere printjes van handleidingen en enkele plaatjes, 4,5 × 19 × 14,5 cm

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 5528

Cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder het Jagerskoor uit 'Der Freischütz', en twee bedieningsknoppen aan de linkerzijde, midden 19e eeuw, in notenhouten doos met rozenintarsia -deksel ietwat kromgetrokken-, 7 × 15,5 × 10,5 cm

Richtprijs: € 120-160

Bieden vanaf: € 100

Lotnummer: 5529

Klein model schijvenspeeldoos spelend op enkele kam, model AD-30 'Goddess of Music, uitvoering Thorens, Zwitserland, derde kwart 20e eeuw, 8,5 × 20,5 × 14 cm daarbij: circa 80 bijbehorende platen

Richtprijs: € 120-160

Biedstatus: € 120

Lotnummer: 5530

Cilinderspeeldoos spelend op enkele kam en drie bellen, in deels gezwart houten kabinet, acht melodieën, uitvoering Mermod Freres, begin 20e eeuw, 40 × 40 × 26,5 cm

Richtprijs: € 1800-2200

Bieden vanaf: € 1600

Lotnummer: 5531

Cilinderspeeldoos met tien melodieën en melodiewijzer, uitvoering Société Billon, St. Croix, Zwitserland, in kist met bloemenmandintarsia, circa 1900 -gebruikssporen-, 18 × 50 × 25 cm

Richtprijs: € 300-500

Bieden vanaf: € 250

Lotnummer: 5532

Tafelorganette, spelend op ringvormige platen, met houten ombouw, model II, uitvoering Intona, gemerkt P.H. Hakkert, 1906/1907 -slinger ontbreekt, houtwormschade, niet getest-, 18 × 34 × 26 cm

Richtprijs: € 600-800

Bieden vanaf: € 400

Lotnummer: 5533

Cilinderspeeldoos in houten bekisting, spelend op één grote kam met stalen dempers, met zes melodieën, uitvoering E&A Paillard, Zwitserland, midden 19e eeuw -houtwormschade-, 12,5 × 44 × 15 cm

Richtprijs: € 500-700

Bieden vanaf: € 400

Lotnummer: 5534

Cilinderspeeldoos met acht Engelse melodieën, uitvoering Ducommun Girod, in houten kist met afwijkende deksel, eind 19e eeuw, 15 × 49 × 22 cm

Richtprijs: € 300-500

Bieden vanaf: € 250

Lotnummer: 5535

Platenspeeldoos werkend op één kam en zes bellen, met bloemmotief op het deksel, model 71G, uitvoering Polyphon, voor Ø 24 cm platen, circa 1895, met daarbij tien speelplaten -getest, werkend, cosmetische defecten-, 18 × 36 × 30 cm

Richtprijs: € 500-700

Bieden vanaf: € 450

Lotnummer: 5536

Platenspeeldoos werkend op enkele kam met demper, model No.42, uitvoering Polyphon Musikwerke, Leipzig, oorspronkelijk geleverd door Otto Pohland - Mechanische Musikwerke, circa 1900, met daarbij twaalf platen -barst in deksel, fineerschades-, 21 × 34 × 30 cm

Richtprijs: € 600-800

Bieden vanaf: € 500

Total images: 9
Total images: 9
Lotnummer: 5537

Staande cilinderspeeldoos spelend op enkele kam met 70 tanden en mandoline met citerstand, in met wortelnoten beklede kast, met acht melodieën, uitvoering Ami Francois Rivenc, Zwitserland, circa 1880 -getest, zeer mooi geluid, oude houtwormschade-, 35 × 59 × 26 cm

Richtprijs: € 2500-3500

Bieden vanaf: € 2000

Lotnummer: 5538

Tafelmodel piano melodico 'boekpiano', naar ontwerp van Giovanni Racca, 1886-1888, met zestien rollen en vier boeken, 32 × 84 × 43 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Bieden vanaf: € 800

Lotnummer: 5539

Verzameling van dertien diverse speeldoosjes, voornamelijk in houten kistjes, alle tweede helft 20e eeuw, grootste doosje 11,5 × 18 × 13 cm, daarbij: één lege bekisting

Richtprijs: € 120-160

Bieden vanaf: € 100

Lotnummer: 5540

Cilinderspeeldoosje spelend op één kam met 38 tanden, uitvoering Junghans, naar systeem van Jules Cuendet, eerste kwart 20e eeuw, daarbij: zes cilinders, 10 × 19 × 13 cm

Richtprijs: € 80-100

Biedstatus: € 75

Lotnummer: 5541

Compacte bandrecorder in vinyl draaghoesje, ontwerp Willy Draheim, model Mi-51, uitvoering Minifon, populair voor spionagedoeleinden, West-Duitsland, 1951-1955 -defecten-

Richtprijs: € 400-600

Bieden vanaf: € 300

Lotnummer: 5542

Boek: Hoffmann, E.T.A. Die Automate. Basel, Verlag Birckhäuser, 1950. Oorspr. half leer, kop verguld. Met 5 illustraties door H. Ryser. Gedrukt in 350 exemplaren op handgeschept papier

Richtprijs: € 60-80

Bieden vanaf: € 40

Lotnummer: 5543

Twee manivelles, de één met onder andere de melodie 'Teach me how to kiss', op de bovenkant een afbeelding van kinderen en hondje, de ander met melodie 'Gold'ne Abendsonne', op de bovenkant een afbeelding van jockey's, beide circa 1900, afmetingen grootste 7,5 × 14 × 11 cm

Richtprijs: € 60-80

Biedstatus: € 40

Lotnummer: 5544

Bakeliet rolmonica met drie rollen en twee doosjes, begin 20e eeuw -tongetje ontbreekt-, 7 × 10 × 13 cm

Richtprijs: € 80-100

Bieden vanaf: € 60

Lotnummer: 5545

Speeldoosje in kerstkaart, melodie: Silent Night, op de voorzijde de Heilige Familie met opschrift 'A Christmas Carol for You, uitvoering Kaye Kards, Londen, midden 20e eeuw, met handgeschreven kerstwens, 2,5 × 10 × 14 cm

Richtprijs: € 40-60

Biedstatus: € 30

Lotnummer: 5546

Twee cilinderspeeldoosjes, beide uitvoering Reuge: één model 37202, de ander model 37240, beide met drie Airs, spelend op enkele kam, Zwitserland, 1972, grootste 7 × 19 × 9,5 cm

Richtprijs: € 250-350

Biedstatus: € 200

Lotnummer: 5547

Cilinderspeeldoosje met twee melodieën: 'It is a long way to Tipperary', en 'Le régiment de Sambre et meuse', in houten kastje met donker houten inlegwerk, circa 1900 -twee tanden gebroken aan de zijkanten-, 6 × 13,5 × 9 cm

Richtprijs: € 70-90

Biedstatus: € 50

Lotnummer: 5548

Zwitsers cilinderspeeldoosje met twee melodieën, waaronder het Toreadorlied uit Carmen, in moderner houten kistje met metalen behuizing, op het deksel de 'Brug bij Langlois' van Van Gogh, 4 × 13 × 10 cm

Richtprijs: € 80-100

Bieden vanaf: € 60

Lotnummer: 5549

Cilinderspeeldoosje met vier melodieën: de Marseillaise, 'Le Chant du départ', 'Choeur des Girondins', en 'La Parisienne', model no. 40, uitvoering Thibouville Lamy, midden 19e eeuw, in houten doosje met afbeelding van berglandschap, inclusief sleutel, verkocht door P. van Leeuwen, Amsterdam, 4,5 × 12,5 × 8,5 cm

Richtprijs: € 80-100

Biedstatus: € 70

Lotnummer: 5550

Cilinderspeelwerk uit een klok met twee melodieën, waaronder: 'Einzug der Gäste', midden 19e eeuw, in nieuwer doosje geplaatst, 4,5 × 10,5 × 9 cm

Richtprijs: € 70-90

Biedstatus: € 50